» »

Studio osvetlitev za snemanje filmov

Studio osvetlitev za snemanje filmov

techuser ::

Kakšno studio opremo potrebujem za dobro osvetlitev prostora? Ne spoznam se na te stvari in bom kupoval prvič, tako da me zanima ali potrebujem dežnik ali samo škatlo? Cene na amazonu so kar vredu.

https://www.amazon.de/amzdeal-Fotostudi...
https://www.amazon.de/Studioleuchte-Fot...

Imam zelo slabo svetlobo v prostoru tudi če odrgnem vse zavese. Rad bi izboljšal kvaliteto slike, če ima kdo izkušnje s tem bo vsak nasvet dobrodošel.

Arctander ::

Za snemanje videa nič od tega. Tile poceni softboxi dajo premalo svetlobe.

Rabiš video luči. Čisto ok za hobi rabo pa so tudi zidarski reflektorji iz Merkurja/Bauhausa/itd., pred katere daš peki papir, da razprši svetlobo. Odvisno tudi od tega, kaj boš snemal in kako bi rad osvetljeval.

Priporočam, da si najprej prebereš kaj o osvetljevanju, boš lažje izbral primerno rešitev za tvoje potrebe.

Vice ::

Zidarski so še slabši kot ti softboxi, nebi niti za hobi svetoval. Prvič zaradi temperature pa še švohnej so.

ThinkPad ::

negotiator ::

Čim močnejši cfl z barvno temperaturo 5500k (dnevna svetloba). Tudi led pride v poštev ampak boš mogel nekako še razpršit svetlobo.
All easy problems have already been solved.

techuser ::

Hvala za nasvete. Kako pa je glede dežnikov in boxov, ali dežniki lepše razpršijo svetlobo po večji površini?

Ales ::

Jaz bi ti svetoval takole:

- preberi nekaj literature s tega področja, če še nisi
- povabi enega izkušenega lučkarja na kavo
- ponovi vajo z izkušenim kamermanom.

Oz. s pogovori še s kom, ki je kdaj bil direktor fotografije na kakem večjem projektu, po možnosti.

Na koncu boš mogoče imel dovolj informacij, da se lahko informirano odločiš.

Visiš kaj okoli Kinodvora v Lj? Mislim, če si sploh v Lj...

Arctander ::

Vice je izjavil:

Zidarski so še slabši kot ti softboxi, nebi niti za hobi svetoval. Prvič zaradi temperature pa še švohnej so.


Imaš tudi 500w zidarske. Temperatura ni problem, nastaviš na kameri ustrezen wb in je. Tečno je edino, če imaš hkrati še zunanjo naravno svetlobo, ampak načeloma je itak nikoli nočeš, ker so vedno problemi z njo.

Jaz sem z zidarskimi čisto lepo delal produktne videe.

Sicer pa velja upoštevati to, kar je napisal @Ales - najbolj pomembno je znanje. Z znanjem lahko tudi s slabo opremo narediš veliko, brez znanja pa tudi najboljša oprema ne pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponudba Lidl (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35579906 (654) donvito
»

Snemanje in stremanje dogodka iz zaprtega prostora

Oddelek: Zvok in slika
91346 (937) Ghost007
»

namizna svetilka

Oddelek: Loža
284938 (4002) valdo
»

A so led žarnice kakorkoli škodljive? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8620754 (16689) sodnicaN
»

Osvetlitev domačega studia (video portret)

Oddelek: Zvok in slika
272868 (2485) bluefish

Več podobnih tem