» »

Kakšne imate Izkušnje z 4 in 8 GB rama?

Kakšne imate Izkušnje z 4 in 8 GB rama?

1
2
»

BivšiUser2 ::

Invictus je izjavil:

Ta tema se je spet spremenila v penisiranje, kdo lahko z manj...
16 KiB rama bo dovolj. (Če si pripravljen uporabljati CP/M).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

opeter ::

@epecar: povej ti to Apple-u, ki še vedno prodaja Mac minija z 4 GB RAM pomnilnika in to februarja 2018.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IL_DIAVOLO ::

16 giga rama, 2 tera hdd-ja in 250 ssd-ja je nek standard v letu 2018.

facepalm ::

@opeter Apple je religija.

Jarno ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

16 giga rama, 2 tera hdd-ja in 250 ssd-ja je nek standard v letu 2018.

Se strinjam, za navdušenca.
Kakšen upokojenski/pisarniški PC efektivno razpolovi zahteve. Ergo se da shajati tudi z 4GB za office/browsanje/FB/YT/spletna banka. 2GB orenk šrota po disku.
#65W!

PrimozR ::

Ne morem verjeti, kakšne poste sem bral... 4 GB da je dovolj, 8 GB da je vrh glave??

Zadnjih par let sem preživel z 8 GB RAMa (zaradi starosti kište je bil to max, kar je šlo noter - 4x2 GB DDR2). Z VELIKIM veseljem se to zamenjal z 32 GB RAMa. Prej sem že pri Chromu moral stalno gledati kakšna je kaj poraba, zdaj task managerja sploh ne odpiram več.

4 GB je danes res minimum za telefon (Nexus 5X z 2 GB je že grozno počasen). V računalnik nujno vsaj 16 GB, razen če je za kako lahko brskanje, npr. za starše. SSD, 8 GB namesto 4 GB in Skylake Pentium (G4400) namesto E6750 se grozno pozna, kar sta potrdila tudi starša, sicer popolnoma začetniška uporabnika računalnika (meni se je recimo vsakič, ko sem moral karkoli pogledati na tistem računalniku, trenalo).

Tako kot pravijo, jokaj enkrat, ne dvakrat, kupi v prvo dražje in orenk, sicer boš kupoval dvakrat.

EDIT: trenutno odprt Chrome s 17 TABi (ampak je session že od zjutraj, vmes je bilo tabov tudi več, med drugim med 10 in 15 tabi YouTuba hkrati), v ozadju pa teče še uTorrent, ki sicer pokuri vsega ~50 MB RAMa. Trenutna poraba je 7,2 GB od 32 GB. Pri vsega 17 tabih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

to da browser _porabi_ 7gb se ne pomeni, da tudi _rabi_ 7gb za normalno delovanje.
#brezpodpisa

Mr.B ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



Na windows 10 za brskanje po netu rabiš dobrih 5 giga. Zdaj si pa preračunaj, mislim da je 8 giga minimalno za tekoče delovanje. 16 giga je priporočljivo, če imaš namen poganjat kaj grafičnega.

Na sliki je commited 8.6 gb
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

hojnikb je izjavil:

to da browser _porabi_ 7gb se ne pomeni, da tudi _rabi_ 7gb za normalno delovanje.


Normalna uporaba je relativna. Kot marsikaj na tem svetu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

to da browser _porabi_ 7gb se ne pomeni, da tudi _rabi_ 7gb za normalno delovanje.

V bistvu trenutno, pri vsega 4 taih, Chrome v kompletu kuri ~2 GB, siste pa 6 GB. Torej browser pri 7,2 GB porabe ne kuri 7 GB.

Sicer pa kot je rekel opeter, normalna raba je relativna. Zame je normalna raba ~20 tabov. Vedno odprem hordo tabov, ko kaj iščem oz. ko kaj raziskujem, potem pa počasi zapiram.

Stipex ::

techuser je izjavil:

Imam namen zamenjati računalnik in me zanima kakšne imate izkušnje z 4 in 8 GB DDR4 rama v praksi pri delu, na spletu, igrah?


8GB je pa res že min. za nov PC v letu 2018. Že telefoni imajo po 4-6GB

kuall ::

8 gb rama je glih za glih.
kako pa ssd disk deluje? tja gor naložiš programe, ki jih pogosto izvajaš? windows?
pri meni je disk problem, največkrat na 100%.

Utk ::

Dokler nimas ssd ti je ram zadnji problem.

opeter ::

Utk je izjavil:

Dokler nimas ssd ti je ram zadnji problem.


Kot je napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

Ja, ampak 8 giga proti 4 je flikanje problema, in slaba investicija, na navadnem disku, resitev je v ssd. Sigurno ogromno vecja razlika kot med 4 in 8 giga rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gddr85 ::

razen pri gejmingu in če imaš programe, ki žrejo ram

Utk ::

Na ssd bo swap file kar hitro delal. Pri igrah, ki res rabijo vec kot 4, pa nalaganje z navadnega diska traja dosti dlje, pa tudi med igro obcasno zasteka, ker ni nikoli vse v ramu in se stalno se kaj z diska bere, tudi ce imas med normalnim igranjem kak fps vec zaradi vec rama.

Invictus ::

Şwap na SSD je brez zveze... Na splošno je danes roba poceni, tarife pa visoke, tako da se ne splača šparat...

Kupiš več RAMa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Aja, kaksne so tarife za brskanje po facebuku in youtubu?

Isotropic ::

8g je kul, 4g je pa že jeba, ce mas chrome z več tabi

nsa_ag3nt ::

Jarno je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

16 giga rama, 2 tera hdd-ja in 250 ssd-ja je nek standard v letu 2018.

Se strinjam, za navdušenca.
Kakšen upokojenski/pisarniški PC efektivno razpolovi zahteve. Ergo se da shajati tudi z 4GB za office/browsanje/FB/YT/spletna banka. 2GB orenk šrota po disku.

Sistem z 2 gb rama, bootaj v porteus - load to ram.

OldSkul ::

Isotropic je izjavil:

8g je kul, 4g je pa že jeba, ce mas chrome z več tabi


Se strinjam. Jaz imam na prenosnikih po 8gb, kjer mi popolnoma zadostuje. Na glavnem PCju pa obvezno 16GB

toro69 ::

PrimozR je izjavil:

Z VELIKIM veseljem se to zamenjal z 32 GB RAMa. Prej sem že pri Chromu moral stalno gledati kakšna je kaj poraba, zdaj task managerja sploh ne odpiram več.

4 GB je danes res minimum za telefon (Nexus 5X z 2 GB je že grozno počasen). V računalnik nujno vsaj 16 GB, razen če je za kako lahko brskanje, npr. za starše.

EDIT: trenutno odprt Chrome s 17 TABi (ampak je session že od zjutraj, vmes je bilo tabov tudi več, med drugim med 10 in 15 tabi YouTuba hkrati), v ozadju pa teče še uTorrent, ki sicer pokuri vsega ~50 MB RAMa. Trenutna poraba je 7,2 GB od 32 GB. Pri vsega 17 tabih.


Jaz sem tudi svojega Audija A6 quattro z velikim veseljem zamenjal za Land rover Velar v5.0 Supercharged 575KM. Po mestu se precej hireje vozim po omejitvah.

korenje3 ::

leta 2018 je govora o 4 in 8gb rama? :))
so eni iz zapora pršl al kaj?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

hojnikb ::

kdo je reku da rabiš modern hw za browsanje po netu xD
15 letni Barton still kickin' :D

Custom Firefox z 20 tabi with ram left to spare :))

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

filip007 ::

Sem imel AMD 64 2.2GHz 754, pa 1.5GB RAM, pa se je stvar vlekla, sem potem šenkal za 5€, samo da gre.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hojnikb ::

aXP je še večji shit, ker nima niti SSE2, kar pomen, da večina software sploh ne dela več (vkjučno z firefoxom). Tale New Moon build je edini, ki je še latest and greatest za takšne stare procesorje.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Hojnik se ima verjetno katodni monitor.

hojnikb ::

tut bi se našel :)
#brezpodpisa

ST-777 ::

Stipex je izjavil:

8GB je pa res že min.
Moj 14" prenosnik ima le 2 GB rama. Nameraval sem prenosnik nadgraditi na vsaj 4 GB, pa so na servisu povedali, da to ni možno, ker je ram prilotan. Moje izkušnje so: 2 GB rama v win 10 zadostuje za običajno delo, seveda sem namesto HDD vstavil SSD. In zakaj sem sploh kupil nov prenosnik leta 2016 z 2 GB rama? Ker sem domneval, da bom lahko ram zamenjal in ker je bil prenosnik poceni (manj kot 300 €) in zato, ker ima Full HD IPS zaslon.

          ::

Invictus je izjavil:

Ta tema se je spet spremenila v penisiranje, kdo lahko z manj...


Jaz imam še vedno en računalnik z 256MB rama, služi mi pa za testiranje diskov (badblocks, smartctl, ...). Zaenkrat ne razmišljam o nadgradnji.

MasterTade ::

S 4 se da normalno po spletu pa starejše igre delajo bp, Skyrim je meni na 4 delal vredu...Se ti pa vsaj 8 bolj splača

filip007 ::

Pa tudi nove stvari delajo na 4GB, samo pač tiste manj požrešne.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

facepalm ::

Nove stvari delajo tudi na 512mb rama. Npr calculator.
Vecino stvari se da naredit na podhranjenem pcju. Ampak ce zelimo biti produktivni potrebujemo boljse komponente.
Vsak zase ve koliko rama rabi. Zame je 8gb vrh glave na prenosniku. Upam pa, da ne bom nikoli tako reven, da bi moral kupiti nov sistem z le 4gb rama.

Spc ::

Jaz ko delam z photoshop-om in After Effects mi 32GB rama gre v 2 minutah.
:|
 

kuglvinkl ::

OldSkul je izjavil:

Isotropic je izjavil:

8g je kul, 4g je pa že jeba, ce mas chrome z več tabi


Se strinjam. Jaz imam na prenosnikih po 8gb, kjer mi popolnoma zadostuje. Na glavnem PCju pa obvezno 16GB


Enako.
Your focus determines your reallity

techuser ::

jaz imam star računalnik, ki ima 12 GB DDR3 rama, ki pa so omejeni zaradi procesorja na 1066. Zato bo najbrž 8GB DDR4 2400 veliko boljša naložba pri novem računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

filip007 ::

Kje so tisti, ki pravijo neporabljen RAM, stran vržen denar.

Že samo tudi na avto ne daješ največje možne gume.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Jarno ::

Recimo, da sistem in background programi (včasih še integrirana grafična) porabijo 1.5 GB.
Pri 2 GB ti preostane 0.5 GB za nadaljnja opravila. Preiskušeno se zatika.
Pri 4 GB imaš na voljo 2.5 GB, kar je 5x več sproščenega pomnilnika. Dovolj za nezahtevne uporabnike.
8 GB je OK tudi za AAA naslove, čeprav grafe z vključno do 3 GB doživljajo frame drope.
16 GB je danes optimalno, ker je brez razloga več tudi nesmisel.
32 GB - virtualke, video obdelava, vse hkrati odprto...kdor nabavi, že ve zakaj. :)
#65W!

MadMax ::

4 imajo danes telefoni.

Saj se na PCju tudi še da kaj malega naredit, sploh če ima SSD, nikakor pa ne bi nikomur svetoval nakupa novega PCja z zgolj 4 rama.

Z 8 se da povečini prav lepo shajat in glede na trend bo še par let tako (oz. vsaj do naslednjih windowsev).

16 je dandanes pri budget PCjih zaradi cene žal nesmisel, ker ima enak cenovni vložek v procesor/grafično ponavadi več efekta.

Sam imam v PCjih na win10 različno, 4, 6, 8, 16 in 32, pa lahko rečem da naskok na 8 se pozna, iz 8 na 16 bo redko kdo od navadnih smrtnikov sploh opazil, za 32 pa kot je Jarno rekel: kdor nabavi, že ve zakaj.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ngc2392 ::

navaden uporabnik (tisti, ki gleda filme, fejs in piše v wordu in nima 10 zavihkov c firefoxu/chromu - ker niti ne ve, da jih ima lahko...) ne potrebuje več kot 4gb. seveda, ssd je obvezen, ni pa nujen. pač čakaš (mularija tega pač ne obvlada več...), a se da še vedno vse narediti.
za vse ostale uporabnike pa je omejitev zgolj denarnica.
če nekdo vozi mercedes za 100k eur in je to zanj normalno, zame pač ni. ane :)
United We Stand, Divided We Fall

Riff ::

jst mam že ene 2 leti 8gb rama

Filip8 ::

jzt mam 4gb na laptopu, pa je čist dost tut za 10 plus zavihkov na chromu pa še kej.. na pc-ju mam pa 16gb, pa se mi zdi, da bi tut z 8 shaju.

opeter ::

Riff je izjavil:

jst mam že ene 2 leti 8gb rama


Jaz imam 16 GB od takrat, ko se je dalo dobit 2x 8GB/DDR38/1600 MHz za cca. 60 EUR.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

alexz ::

vsi pc-ji z IGPU bi morali imeti 8 GB rama. 4 GB je za take pc-je po moje premalo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analitiki napovedujejo izdatno znižanje cen pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6811749 (8369) gendale2018
»

Poraba rama pri brskanju po netu

Oddelek: Kaj kupiti
354061 (3055) BorutK-73
»

16 GB rama

Oddelek: Strojna oprema
303695 (2724) hojnikb
»

16 gb ali 32 gb RAM??

Oddelek: Kaj kupiti
495760 (4213) Venum

Več podobnih tem