» »

Poraba rama pri brskanju po netu

Poraba rama pri brskanju po netu

dzinks63 ::

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

jah, je treba naredit kompromis. Ali dat denar v komponento, ki bo prinesla performance _danes_ ali pa v nekaj, česar bo mogoče čez par let premalo in boš lahko še vedno dogradil (albeit bo višji ceni)... Hmm, tough choice za gamerja :)

Še enkrat, to gre za _gaming_ računalnik, kjer je praktično v večini primerov dost
že 4GB rama. Verjetno še nisi dojel, da se poraba rama ne povečuje več z tako hitrostjo kot včasih.

Lol, 4 GB dovolj. Mogoče za predvajanje glasbe.

RAM se po drugi strani ne pokvari, grafična pa bo v vsakem primeru v dveh letih azstarala in jo bo potrebno menjati. No pa sej odločitev je njegova. Da mu le ne bo žal čez par let ker bo vmes odrastel in ne bo več igral toliko iger ;)

*gre odigrat seanso Burnout Paradise na 3 leta stari grafični*

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Za Lightroom malo resnejše uporabljat + zraven opero s cca 30 tabi + chrome s dvema ne presežem 2Gb dobesedno :)

Zraven pa seveda predvajanje FLAC datotek. kak Blueray 1080p film mi tudi vleče zraven vsega tega kar sem naštel(ne ugašam računalnika in vedno imam vse odprto).

Iger pa ne igram.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

8 gb je na 64-bit PC-ju zdaj že skor nuja, s 4 se tudi da preigrat marsikaj

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Pri odprtem normalnem desktopu ter dveh Chromih s skupaj 8 tabi (2x sicer neaktiven Soundcloud in en Youtube) je poraba 4,15 GB.



V tvojem primeru 2 GB ne presežeš samo če imaš fizičnega RAMa 1 GB, ostalo pa na swapu.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Fizično 2Gb seveda...

Zgodovina sprememb…

Map ::

PrimozR je izjavil:

Pri odprtem normalnem desktopu ter dveh Chromih s skupaj 8 tabi (2x sicer neaktiven Soundcloud in en Youtube) je poraba 4,15 GB.

Lahko to še z Firefoxom probaš? Meni porablja manj kot kolegu Chrome.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Hja, nwm kaj vi delate, ampak meni palemoon niti približno ne kuri tolk ob istih pogojih. Zasvinjano z dodatki much ?

PrimozR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

jah, je treba naredit kompromis. Ali dat denar v komponento, ki bo prinesla performance _danes_ ali pa v nekaj, česar bo mogoče čez par let premalo in boš lahko še vedno dogradil (albeit bo višji ceni)... Hmm, tough choice za gamerja :)

Še enkrat, to gre za _gaming_ računalnik, kjer je praktično v večini primerov dost
že 4GB rama. Verjetno še nisi dojel, da se poraba rama ne povečuje več z tako hitrostjo kot včasih.

Lol, 4 GB dovolj. Mogoče za predvajanje glasbe.

RAM se po drugi strani ne pokvari, grafična pa bo v vsakem primeru v dveh letih azstarala in jo bo potrebno menjati. No pa sej odločitev je njegova. Da mu le ne bo žal čez par let ker bo vmes odrastel in ne bo več igral toliko iger ;)

*gre odigrat seanso Burnout Paradise na 3 leta stari grafični*

Ob taki izjavi te pa človek resno ne more več jemat. Ok smo dojel, imaš 32G rama in z manj nemorš žvet. Now back in reality je pa stanje takšno http://www.techbuyersguru.com/RAMgaming...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

men npr. pride 2x8 odprtih chrome oken (en youtube) + odprta slika v photoshop + desktop 3,4gb rama

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

8 za sweet spot pa je stvar rešena

To in samo to.
Ko je pa enkrat premalo, pa rukneš še enkrat extra palco rama noter. Če že prej ne presedlaš na platformo, ki ma ddr4 :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Celotna raba pa sploh ni pretirano relavantna, ker winsi itk silijo vedno k temu, da pokurijo vse kar maš z keširanjem in podobnim.
Pri ramu težava nastane samo takrat, ko ga ni niti dovolj za osnovni program (brez kešov) in more potem swappat sem ter tja. Če pa nek krom kuri 4GB rama, pa še to zdaleč ne pomeni, da ga _dejansko_ nucaš tolk, da ti normalno dela. Ne, stvar samo zmeče vse kar zlodaš in pogledaš v ram in v sprosti, ko je to treba.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

pomoje več kot imaš rama, več bo sistem porabil, že ob zagonu...

hojnikb ::

Absolutno. Ampak to še ne pomeni, da če ti sistem z 16GB rama kuri 10GB, da bo tak isti sistem z 4GB delu zanič.
#brezpodpisa

gddr85 ::

hojnikb je izjavil:

Absolutno. Ampak to še ne pomeni, da če ti sistem z 16GB rama kuri 10GB, da bo tak isti sistem z 4GB delu zanič.


To je tudi res.

hojnikb ::

Moj day to day lappy ima samo 3GB rama (ok res imam še ssd noter) pa še ni blo situacije, da bi premalo rama bil kdaj problem. Could be just me though. Defenitivno predvaja musko brez problema :) :) :)
#brezpodpisa

Tomson ::

Sam pa sem z 4GB in Win7 imel precej težav pri dveh Firefoxih, vsak cca. 15 zavihkov. Zmrzovanje, black screeni v brskalnikih. Nadgradil na 8GB pa zadeva rešena. Tak da 30 zavihkov+ je za 4GB, glede na moje izkušnje premalo. Kdo in zakaj pa potrebuje 30 zavihkov je pa druga pesem.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yohan del Sud ::

Heh. Zna bit problem, še posebej če uporabljaš zavihke namesto bukmarkov.

Je pa to bolj priročno in udobno. Sam, kot profi uporabljam 2-3 brskalnike in ene 30 zavihkov (eni rabijo 1kb eni rabijo 1gb) hkrati že ob zagonu. Seveda porazdeljeno, ker se zadeve znajo zamrzovat ob +4gb porabe na brskalnik. Ampak v tem primeru pač rabiš več RAM-a, večjo internet pipo in sdd za optimizacijo. Ostalo niso ozka grla.
www.strancar.com

hojnikb ::

Meni se zdi še vedno absurdno, da lahko nekaj tako glupega kot web browser papca nekaterim tako veliko rama8-O

že to je kriminal, ko gledam, da mi 3 zelo preprosti dodatki pokurijo +100MB pri zagonu firefoxa. 100MB !!!
Toliko rama je nedolgo nazaj bilo dost za gnoit cel OS (ki je gotovo bolj kompleksen in funcionalen kot ti dodatki) pa še kako programje zram.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Yohan del Sud ::

Jah niti ne. Če imaš odprtih 20 zavihkov z 20 forumi/cat lover stranmi je potem to 180 slik posnetimi z 5k telefoni, ki so ali niso optimizirane za tvoj brskalnik/računalo/telefon ...

Prilimaj svoje trenutne rezultate sem (task manager)...

Moji:
Opera: 39 odprtih oken: 1,4 GB ...
Firefox: 2 odprta okna, 0,2 GB ...

Če te ni sram, povej tudi kaj so ta okna ...
www.strancar.com

hojnikb ::

ta trenutek
odprt S-T
dodatki: adblock edge, classic theme restorer, hide tab bar

Poraba rama (private set) ... 225.072K

Drugi run
Odport S-T (ista stran)
dodatki izkjučeni

Poraba rama (private set) 95.056K

Zakjuček: 3 debilni addoni porabijo več kot najbolj popularen OS 5 let nazaj 8-O

Sicer nimam nič proti, da je ram izkoriščen (free ram is wasted ram) ampak takšno razmetavanje je pa absurd.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Yohan del Sud ::

Hej, hojnikb, normalno. To je to. :D. Ampak ti malo mešaš tehnologije, ki so na voljo in sociologijo, ki je še ni. :D (tu okrog)
www.strancar.com

hojnikb ::

Hja, to je pa posledica, ko je rama preveč. inefficient programming.
#brezpodpisa

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

Hja, nwm kaj vi delate, ampak meni palemoon niti približno ne kuri tolk ob istih pogojih. Zasvinjano z dodatki much ?

PrimozR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

jah, je treba naredit kompromis. Ali dat denar v komponento, ki bo prinesla performance _danes_ ali pa v nekaj, česar bo mogoče čez par let premalo in boš lahko še vedno dogradil (albeit bo višji ceni)... Hmm, tough choice za gamerja :)

Še enkrat, to gre za _gaming_ računalnik, kjer je praktično v večini primerov dost
že 4GB rama. Verjetno še nisi dojel, da se poraba rama ne povečuje več z tako hitrostjo kot včasih.

Lol, 4 GB dovolj. Mogoče za predvajanje glasbe.

RAM se po drugi strani ne pokvari, grafična pa bo v vsakem primeru v dveh letih azstarala in jo bo potrebno menjati. No pa sej odločitev je njegova. Da mu le ne bo žal čez par let ker bo vmes odrastel in ne bo več igral toliko iger ;)

*gre odigrat seanso Burnout Paradise na 3 leta stari grafični*

Ob taki izjavi te pa človek resno ne more več jemat. Ok smo dojel, imaš 32G rama in z manj nemorš žvet. Now back in reality je pa stanje takšno http://www.techbuyersguru.com/RAMgaming...

Žal nimam 32 GB RAMa. Imam ga 8. Pa mi skoraj vsakič, ko je odprt Matlab, Solidworks ali pa kaj podobnega Windows jamra, da mu fali RAMa. Pa sami po sebi ti programi niti niso tako požrešni (je Chrome bolj, sploh ko se greš 'support' za te programe s par 10 tabi :) )

Map je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Pri odprtem normalnem desktopu ter dveh Chromih s skupaj 8 tabi (2x sicer neaktiven Soundcloud in en Youtube) je poraba 4,15 GB.

Lahko to še z Firefoxom probaš? Meni porablja manj kot kolegu Chrome.

Jah lej, razlike bo par 100 MB. Jaka muda :) (mislim da nimam več inštaliranega FF-ja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Isotropic ::

PrimozR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

jah, je treba naredit kompromis. Ali dat denar v komponento, ki bo prinesla performance _danes_ ali pa v nekaj, česar bo mogoče čez par let premalo in boš lahko še vedno dogradil (albeit bo višji ceni)... Hmm, tough choice za gamerja :)

Še enkrat, to gre za _gaming_ računalnik, kjer je praktično v večini primerov dost
že 4GB rama. Verjetno še nisi dojel, da se poraba rama ne povečuje več z tako hitrostjo kot včasih.

Lol, 4 GB dovolj. Mogoče za predvajanje glasbe.

RAM se po drugi strani ne pokvari, grafična pa bo v vsakem primeru v dveh letih azstarala in jo bo potrebno menjati. No pa sej odločitev je njegova. Da mu le ne bo žal čez par let ker bo vmes odrastel in ne bo več igral toliko iger ;)

*gre odigrat seanso Burnout Paradise na 3 leta stari grafični*

eh jaz mam 4gb rama, k mam ddr2 in ne mislim menjat kište do skylaka (verjetno) in je za light gaming ipd. z win 8 cist ok.
tut za solidworks ipd.

PrimozR ::



Isotropic je izjavil:

eh jaz mam 4gb rama, k mam ddr2 in ne mislim menjat kište do skylaka (verjetno) in je za light gaming ipd. z win 8 cist ok.
tut za solidworks ipd.

Ja sej mam tut jest DDR2, zato pa sem na 8 GB. Sicer bi bil ziher na 16, sploh ko je nov DDR3 RAM nekje tam-tam cenovno z rabljenim DDR2. Pa DDR3 bo verjetno le še dražji, saj ga bo kmalu zamenjal DDR4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

Če vam jamra da manjka rama, ne škodi, če se swap nazaj vklopi :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

k4vz0024 ::

Ja, ko pa ga ne zna Win 7 izkoristiti. Na koncu, dobiš občutek, da bi bilo še 128 GB premalo.

k4vz0024 ::

No naj se kdo oglasi, ki ima 32 GB. Me prav zanima, koliko zavihkov Chrome lahko odpre, dokler sistem ne zajmara, da je treba zapreti aplikacije, zaradi pomanjkanje RAMa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

sodnicaN ::

mam 32 gb rama, sem probal namerno porabit tolko,da bi crknil pa ni šlo

host arch linux, virtualke (v večini še kak ff z nekje 10 tabi) v virtualboxu 1x win 10 z 6gb rama, 1x win 7 z 3 gb rama, 1x debian 8 z 2 gb, 1x lubuntu z 1 gb, 1x xubuntu z 1 gb, gentoo z 8 gb, enkrat arch z 6 gb, na hostu še ff s 50+ tabi, chrome z 50+ tabi, smplyayer ki je predvajal neko naključno 1080p zadevo, electrum, pidgin, qtox, kde, konsole not pa nek btrfs defrag in en kompile

pa mi ni ratalo, zadeva je ratala počasna zaradi io in cpu loada, drugače je delalo normalno

sodnicaN ::

tist gor je drugac resnična zgodba, 32gb mam, vem da bi tud 16 delal praktično enako (čeprav čez 16 porabe mi je že uspel pritl brez da bi se kaj posebej silil)

samo je treba upoštevat
a) zlo dolg časa mi je bil edini pc tablica z a 2gb, obup... dejansko žalostno ker s 4 gb bi bil to super računalnik za kup vsakdanjih opravil(no saj zato je pa umetno omejeno na 2gb)... ker te baytrail (in nova generacija, samo kolkor vem je spremenjen predvsem grafični del) atomi so ubistvu dokaj hitri (ok, če priklopimo še zunanji tv in probamo istočasno gledat še film na njemu, se vidi da grafični rahlo zmanjka moči), če upoštevamo, da baterije skoraj ne kurijo, ne rabijo ventilatorja in ceno...
ubistvu dokler delaš nekaj kar porablja manj od 2gb so za povprečnega uporabnika dovolj hitri... jebe jih ram in to da je io zanalašč speljan po mal čudni poti do enega 16/32/64gb emmcja, če bi bil not pravi ssd obešen direktno na cpu in 4gb rama bi zadeva bla za svoj denar nepremagljiva
b) naslednji 16 gb je blo praktično zastojn (oziroma stal negativno, en zame, en za kolega (ubistvu imava v osnovi skor isto konfiguracijo, ker sem obe sestavljal jaz in je bla to pač takrat po p/p zlo dobra konfiguracija... razlika je edino da ima on xeona e3 v3 1231 jaz pa i5 4460 (mi je žal da nisem doplačal tist drobiž razlike, ker se dodatne 4 niti kar poznajo), da ima on ločen gpu (tega nisem mogel upravičit ker mi nobena od novih iger ne diši blazno (lahko mi pa kdo našteje 5 naslovov, ki me bodo prepričali... samo še nikomur ni uspelo)), da imam jaz še ogromno raid polje (pač kljub optiki rad shranjujem reči iz neta (sem hoarder, priznam)) , en ugodno prodan na st) ker mi je amazon poslal 3 komplete namesto enega (pa ne nisem jih zanalašč nategnil še vprašal sem naj pošljem odvečna 2, pa so rekli naj kar obdržim)
c) fotr je pred kratkim dobil zlo podobno tablico za rd in ga količina rama ne ovira, nasploh je zlo navdušen nad tem kaj vse lahko z njo počne... osnov uporabe se je pa navadil presenetljivo hitro oziroma vsaj dela ki sem mu ga pokazal, ene stvari je pa tud sam pogruntu (treba upoštevat da je človek star čez 6o in nikoli ni imel kaj podobnega + angleško ravno ne zna... no saj gre kmalu v penzijo pa ga bomo že spravili na en tečaj), ubistvu sem pozitivno presenečen nad tem kaj se je v par dneh naučil

hojnikb ::

Mah na teh baytrail-t čipih ti več rama ne nuca kej preveč, ker so zadeve dokaj počasne in še omejene z temparaturo.

Sploh pa, win10 ma kompresijo neaktivnih pageov, kar lahko malo pomaga pri napravcah z malo rama.

Meni z3735 z par odprtih tabih deluje zadovoljivo.
#brezpodpisa

sodnicaN ::

ma sploh ni tolk počasen kot bi si mislil, jaz sem ubstvu s cpujem čisto zadovoljen in za ta denar res težko pričakujem več (mislim čipi so skor zastojn, brez ventilatorja... uzemi en ivy bridge i3 laptop (mu odklopi ventilator da bo čip delal pri najnižji frekvenci in pol primerjaj... na starem laptopu sem imel ivy bridge i3 na 2,4ghz (moj je z3775, ki ma turbo ravno 2.4) in ko je postal tko zasvinjan z mačjo dlako, da je cpu delal na min frekvenci je bil baytrail kvečjemu hitrejši, še posebej če si počel kaj kar je uporabljalo aes-ni, ki na teh i3jih ni podprt ali pa quick sycnc (ma ja vem slabša kvaliteta...)), baterija zdrži cel dan), ... samo tista dodatna 2 gb bi res lahko dali gor, saj ram je praktično zastonj, cpu ga podpira... disk postavit bližje cpuju tud ne bi bil problem, pač se vidi da je umetno omejeno, ker nočejo konkurirat samemu sebi....

kaj tebi se pregreva? moj ma malo višji turbo kot tvoj in ga lahko vzdržuje neomejeno dolgo, tko da očitno je hlajenje primerno

fotrov je pa enak tvojemu in lih tko lahko turbo vzdržuje neomejeno dolgo

no saj pravim, za nek hud gaming pc/delovno postajo itak da ni, ampak za razne fbje, youtube, maile, filme, ... je pa čist ok


pa baterija zdrži blazno dolgo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sodnicaN ()

hojnikb ::

jst mam stb škatlico (wintel w8) ji je plastična in cela zaprta.
noter pa en mali heatsink..

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bajsibajsi ::

Primer neoptimirane strani/foruma, ki nabija porabo rama do visav http://forum.bjbikers.com/index.php?/to... Ocitno ni omejitve in lahko na eni strani nalozis 100 slik...

AC_DC ::

hojnikb
Na koliko se segreje max ?

BorutK-73 ::

bajsibajsi je izjavil:

Primer neoptimirane strani/foruma, ki nabija porabo rama do visav http://forum.bjbikers.com/index.php?/to... Ocitno ni omejitve in lahko na eni strani nalozis 100 slik...

Holly, prišel do 2GB rama.

Hvala za super potopis:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618643 (12399) Ales
»

Kakšne imate Izkušnje z 4 in 8 GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949294 (6973) alexz
»

Prihaja največja sprememba v Firefoxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6720021 (14665) bambam20
»

[Firefox] uporablja več kot 500MB rama

Oddelek: Programska oprema
413933 (2889) sodnicaN

gaming namizni racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
192548 (2168) hojnikb

Več podobnih tem