» »

Telefon ne sprejme klicev (št. ni dosegljiva) - omrežje je!

Telefon ne sprejme klicev (št. ni dosegljiva) - omrežje je!

shadeX ::

Dobil sem telefon LG G3 (stock ROM). Omrežje kaže da je, mobilni podatki delujejo, SMS-je pošilja in prejema medtem ko se pri odhodnih klicih omrežje "sesuje" - indikator signala ga ne prikazuje več, prav tako ne sprejme dohodnih klicev ampak takoj dobi SMS da je bila ta številka klicana (po tem ko klicatelja obvesti o tem da je G3 nedosegljiv).

Kakšna ideja, kako bi se zadeve lotil "popravljat"?
  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Če želim izbirati omrežja, se poveže samo na LTE. GSM/WCDMA sta mrtva in ne dobi signala.

mat11 ::

Lahko hardwerska napaka da ti ne dela sprejemnik za 3g in 2 g omrežje. Probaj hard reset.
mat

shadeX ::

Ja sem naredil (oz. že prejšni lastnik). Ne pomaga..

Verjetno je res neka strojna napaka. Škoda, ker drugače telefon je še super za stare mame.

drzni86 ::

Flash na starejšo verzijo naredi...

c00L3r ::

Jaz so moram v stanovanju pogosto vklopit samo 2G omrežja. Settings->Connections->Mobile Networks->Network Mode (za Samsung modele). S tem app-om pride hitreje do tega, da lahko preklapljam https://play.google.com/store/apps/deta...

Dogaja se, da se želi telefon povezat na 3G/4G, ker misli, da bo tako privarčeval baterijo. Signal pa je ravno na meji, da si nedosegljiv.

S tem appom lahko vidiš moč signala. Je pa treba počakat nekaj 10s, saj se ne osveži takoj
https://play.google.com/store/apps/deta...

Če je omrežje bolj slabo na lokaciji, je lahko 2G rešitev (ker ima najboljšo pokritost). Če se to dogaja na dobrem signalu, je težava drugje.

shadeX ::

2G/3G signala sploh ne dobi, niti ga noče iskat (napaka pri iskanju omrežij), medtem če preklopim na LTE ga pa poišče (in dobi druge operaterje s samo LTE signalom).

2G/3G kot da ne obstaja za ta telefon.

Sicer veliko upanja nisem imel že od začetka, ampak glede na to da je delovalo vse razen klici sem nekako upal, da mi ga bo uspelo usposobit, ampak je verjetno res hardwarska napaka - telefon je namreč padel po tleh in od takrat zadeva ne deluje.

drzni86 ::

Prodaš za simbolično ceno? :)

shadeX ::

Ne, ga pa bom uporabljal za razvoj/testiranje appov. Bom mel več od njega kot pa 20EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838209 (305) bosmla
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549931 (4791) Ahim
»

GSM/LTE repeater

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142642 (1928) MacGyver141
»

Slovenska policija začenja uporabljati varne mobilne komunikacije

Oddelek: Novice / NWO
3615479 (12983) matijadmin
»

App za moč GSM signalov?

Oddelek: Mobilne tehnologije
92140 (1858) dunda

Več podobnih tem