» »

A1 ima nov hibridni modem

A1 ima nov hibridni modem

makomako ::

Imam podobno težavo s tem modemom kot vi. Sam sem se zajebal ker sem s Huawei(črnim) modemom sprobal, koliko bi mi lovilo lte linije. Sem nameril okrog 10mbit. Ok, prekinem pri telekomu, vzamem a1 hibrid. Dsl linije imam sedaj 7Mbit, manj kot prej pri telekomu, zaradi tega kitajskega zte modema + to da lte signala sploh ne ulovi, mogoče ena črtica, kar znese 1mbit, ali pa prešalta na umts. Uglavnem verjetno vgrajene najslabše antene v ta modem.

Sedaj me pa zanima, ali se da v nastavitvah modema nastavit kje 4g only, da ne prestavlja na 3g. Sam uporabnik verjetno ne moreš, ker sem vse preklikal pa nisem našel.

Ali lahko sim kartico iz hibridnega modema prestavim v Huawei modem, ki ga kupim na bolhi, na katerega se da priklopit antene in si ojačat signal in dobim tam 10Mbit.

Bakunin ::

makomako je izjavil:

Sedaj me pa zanima, ali se da v nastavitvah modema nastavit kje 4g only, da ne prestavlja na 3g.



na huawei je to pod "Settings | Network settings"

 4G only

4G only



za ta hybrid pa ne vem. vprasaj na http://forum.a1.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

brez-imenko ::

Daj na huaweia pa še zunanje antene mu privijači in jih usmeri proti bazni postaji, ima da leti napram zte-ju
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

simnov ::

Ali lahko kupiš huawei in od a1 daš notri ali bi delovalo.

brez-imenko ::

Ja menda še ne znajo delat SIM kartic, ki bi bila zaklenjena na eno bazno postajo in njo celico in eno napravo. No mogoče telefoni za enkratno uporabo. Se bi pa troštal, ker bi na tak način stacionarni uporabniki imeli zaklenjeno vsak na svojo celico in bi potem bilo manj pritoževanja kako slabo vleče zaradi drugih.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

makomako ::

Ja saj študiram, da bi mel hibridni modem potem samo za a1 televizijo + koliko pasovne ostane za net, recimo za 1 računalnik.

To simkarto bi pa dal iz hibridnega zte v huawei + dve anteni pa tu dobim še 12mbit(to je 50evro modem plus 50evro anteni), pa sem zmagu. To bi pa potem mel za drug računalnik pa satelitski player. Problem je ker zdaj, ko gledam kak fullhd preko raznih programov VOD, mi šteka in se ne da gledat, ker je samo 7-8mibt linija. Zbirat pa ne moreš, a boš gledal 720p ali 1080p.

brez-imenko ::

Katerih programov VOD? Po mojem je problem nihanje povezave proti tebi ravno zaradi zte-ja samega in ne povezave. Pri 7-8mbit bi moglo iti gladko skozenj. Si pognal pinganje v Comand promptu, da ti pošlje več kot 30 paketkov? Verjetno ti pri vsakem paketku napiše drug čas v milisekundah in je ta dokaj velik.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Je signal primerljiv s telefoni ali slabsi na tem modemu? Trenutno mam modem v garazi kjer 4G ni ravo mocen, ce prestavim na podstresje se zelo izboljsa.... Torej, ali vlece signal tako kot npr. iphone 7 ali slabse? Da vem za primerjavo, preden se spustim v menjavo paketa..
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

brez-imenko ::

Slabo si prebral. Sama ZTE škatla je zanič, ker so že v firmi zajebal. Bi znalo biti veliko bolje, če sam po svoje čaraš z Huaweijem oz. če imaš možnost spajanja interneta na kablu in LTE z drugo boljšo opremo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

louser ::

makomako je izjavil:

Imam podobno težavo s tem modemom kot vi. Sam sem se zajebal ker sem s Huawei(črnim) modemom sprobal, koliko bi mi lovilo lte linije. Sem nameril okrog 10mbit. Ok, prekinem pri telekomu, vzamem a1 hibrid. Dsl linije imam sedaj 7Mbit, manj kot prej pri telekomu, zaradi tega kitajskega zte modema + to da lte signala sploh ne ulovi, mogoče ena črtica, kar znese 1mbit, ali pa prešalta na umts. Uglavnem verjetno vgrajene najslabše antene v ta modem.

Sedaj me pa zanima, ali se da v nastavitvah modema nastavit kje 4g only, da ne prestavlja na 3g. Sam uporabnik verjetno ne moreš, ker sem vse preklikal pa nisem našel.

Ali lahko sim kartico iz hibridnega modema prestavim v Huawei modem, ki ga kupim na bolhi, na katerega se da priklopit antene in si ojačat signal in dobim tam 10Mbit.

Za združevanje povezave je potreben ustrezen HW/SW pri stranki in pri ISPju.
Pomeni, da ne bo delqlo, ker omenjeni Huawei produkt tega verjetno ne nudi

brez-imenko ::

Predvidevam, ker se ponavadi kupi tudi svoj router se kupi takega za združevanje več wan povezav oz. se ga nadgradi na to lastnost. Potem pa na to iz strani LTEja priklopiš Huaweia iz strani bakra pa Tehnicolor, ki ga ravno tako uporablja A1 za svoje stranke. Če promet za TV noče lepo teči skozi izbran router ga priklopiš direkt na Tehnicolor. Ni poceni ampak po večini bi moral problem biti rešen. Mogoče bo treba pri tehniku prosit, da ti vnesejo podatke za tvoj Tehnicolor.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

simnov ::

Kaj ti pomaga ta modem signal do konca je pa ves čas vse zabito razen ob 4h zjutraj ko deluje na polno in potem ti rečejo , da ne gre za generalno prezasedenost čeprav je 90% časa vse zabito. :)

brez-imenko ::

To pa že tako ali tako, ker sami ne znajo zagotovit, da bi bila ena celica rezervirana za tebe drugi naj pa pobirajo droptinice. Pa kolikor vem se to da narediti. Temu se potem reče drage in nekvalitetne storitve. Nimaš kaj, eni so perfektni kadar se gre za kasiranje.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Infusion ::

Tudi pri naši hiši razmišljamo o preklopu na A1 Hibridni modem. Trenutno imam v praksi max hitrost 8/1 (naj bi šlo do 11/1 vendar ne gre) na žici pri Telekomu. Zdaj sem naredil en speedtest na tisti poziciji, kjer imam normalno modem s telefonom in dobim le ene ubogih 7/3 preko boba ter LTE signala. Če pa grem ven na balkon dobim preko LTE cca. 30/6.

Kaj lahko realno pričakujem če se odločim za hibridni modem? Sklepam da hibrid vseeno malce boljše vleče LTE kakor telefon ki je na Bobu. Moj strah je namreč da bom na koncu imel slabši download kakor prej. Za upload se pa ne niti toliko sekiram ker sem imel že tako zelo slabega.

Obstajajo kaki tweaki / antene za ojačat signal?

Mimogrede, tehnik mi je povedal da A1 uporablja žico samo za televizijo, tako da ves internet ubistvu pride iz zraka.

starfotr ::

Pri tebi je treba montirati zunanje usmerjene antene, če hočeš, da bo zadeva ok.

Infusion ::

starfotr je izjavil:

Pri tebi je treba montirati zunanje usmerjene antene, če hočeš, da bo zadeva ok.

O kakih antenah pa govorimo? Kaj točno bi moral dokupit? Se ne spoznam ravno na tovrstne antene.

Bakunin ::

Preko parice gre Internet IN IPTV; preko LTE pa SAMO Internet.

Ne pozabit načina priklopa nastaviti na "4g/LTE only", sicer ti bo delal "fallback" na 2/3G (če ima ta modem to možnost). Huawei ima.

starfotr ::

https://www.iskra.si/sl/Antenski-sistem...

Najbolje bi bilo LTE MIMO, če seveda imaš prostor in če bazna postaja v tvoji bližini to podpira.

Najbolje je, da naročiš modem (ki mora imeti možnost priklopa zunanjih anten) in nekega monterja, ki obvlada posel s tem. Le tako bodo rezultati dobri.

Infusion ::

Bakunin je izjavil:

Preko parice gre Internet IN IPTV; preko LTE pa SAMO Internet.

Ne pozabit načina priklopa nastaviti na "4g/LTE only", sicer ti bo delal "fallback" na 2/3G (če ima ta modem to možnost). Huawei ima.


Meni je tehnik rekel da gre preko parice samo televizija pri A1. Tako da zdaj ne vem kdo ma tukaj pravilne podatke.

Dobil bom pa njihov ZTE modem (nad katerim se nekateri tukaj pritožujejo da ga je potrebno pogosto resetirat da deluje v redu).

@starfotr

V bližini imam dve bazni postaji, tista bližnja ne podpira LTE 800 (frekvenca katero podpira ta antena katero si ti omenil), tista malo bolj oddaljena pa ja. Dobil bi pa modem od ZTE ki kakor razumem nima priklopa za anteno.

Tista ta bližnja postaja mi podpira LTE 1800.

starfotr ::

Na tebi je, koliko se boš angažiral. Jaz bi investiral v antene, montažo in se seveda zdilal za boljši modem. Ker tale ZTE je šrot in je bolje da ostaneš na trenutnem modemu.

Poleg tega se v Iskri dogovoriš, da ti odrežejo kabel na točno dolžino, da ti ne bo treba štukat.

Infusion ::

starfotr je izjavil:

Na tebi je, koliko se boš angažiral. Jaz bi investiral v antene, montažo in se seveda zdilal za boljši modem. Ker tale ZTE je šrot in je bolje da ostaneš na trenutnem modemu.

Poleg tega se v Iskri dogovoriš, da ti odrežejo kabel na točno dolžino, da ti ne bo treba štukat.


Bom malce raziskal to stvar. Mislim pa da se ne da zdilat za boljši modem ker za zdaj ponujajo samo ZTE.

starfotr ::

Poskusiti ni greh. Še vedno lahko rečeš, da greš pa na telekom, da oni ti pridejo pa še zmontirat vse skupaj.

simnov ::

Potrebovali bi hibridnega z možnostjo zunanje antene.

barakus ::

Jaz bi sam kupil modem z zunanjo anteno, ampak ne vem če obstaja uradno kompatibilen.

Ali telekom že ponuja kak podoben paket?

Bakunin ::

"bonding" - torej združevanje prepustnosti DSL ter LTE dela samo na/iz uradnih CPE.

Če boš dal SIM kartico v svoje CPE bo delal samo LTE povezava.

starfotr ::

Vsekakor najprej povprašaj na A1 najprej.

https://siol.net/digisvet/novice/hibrid...

Infusion ::

No teli A1 tehniki sploh ne skrivajo, da ima tale modem probleme z upadanjem hitrosti, ko sem jih soočil z javnim mnenjem glede tega modema. Pravijo da problem rešujejo vendar nimajo pojma kdaj bo odpravljen. So go figure...

noob96 ::

Tudi sam imam težave z zmodemom. takoj po resetu, modem dosega spodobne hitrosti, čez kak dan pa se obnaša tako kot da bi LTE odklopil. Spet pomaga samo reset.
Tole pa je odgovor ki sem ga dobil na mail, glede nedelovanja:
Pozdravljeni,

opravičujem se za pozen odgovor.

Je težava še vedno prisotna ? Imamo sicer splošne težave s hibridnim modemom, prosil bi za kakšne dodatne informacije in meritve.

LukaTCE ::

Sprašujem zaradi nenadnih izgub povezave in izgube hitrosti.
Sam na modem čakam malo več kot 1 mesec
So LTE modemi od tujih ISP ponudnikov zaklenjeni na LTE ?
Novi verjetno niso zaklenjeni ?

Pol leta nazaj sem že gledal tele modeme in vidim da jih še kar imajo in da jih niso zamenjali.
Pozna kdo koga iz Nemčije, Avstrije če ima tele modeme in, če delujejo OK ?

A1 Avstrijski ima Huawei HA 35-22 120EUR nov / 60+ poštnina rabljen
(našel za 5EUR samo noče poslati v SLO forwdard mail bi šlo še za dodatnih 15EUR razen, če bi pošiljatelj zahteval domač naslov)

Nemški Telekom ima Speedport Hybrid nov 120EUR / rabljen 60EUR +poštnina
FRITZ!Box 6890 LTE 300EUR verjetno najbolši glede da je Fritzbox

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukaTCE ()

Bakunin ::

LukaTCE je izjavil:

So LTE modemi od tujih ISP ponudnikov zaklenjeni na LTE ?


si prebral - https://slo-tech.com/forum/t717326/p618... ?
Če kupiš svoj LTE router ali LTE/DSL hybrid - bo delal samo LTE prenos ali pa morda se DSL, a nikakor ne oba kot "bonding".

Infusion ::

No, zdaj sem malce drugače stestiral povezavo. Telefon sem prisilil da mi vleče samo LTE signal brez UMTSA. Rezultati so konsistentno okrog 15/5, kar bi bila izboljšava. Problem v vsem skupaj je le to da tale ZTE-jev modem očitno nima te opcije da nastaviš LTE only. Če bi imel to opcijo bi veliko bolj razmišljal o preklopu. Takoj pa ko mi gre mešat s 3g signalom mi pade hitrost pod 8 mbps.

Če je res kakor pravite in ZTE-jev modem nima možnosti nastavitve tega, potem res ne vem kaj je A1 razmišljal da je dal ven tak površen izdelek, manjka preveč stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

brez-imenko ::

starfotr je izjavil:

Vsekakor najprej povprašaj na A1 najprej.

https://siol.net/digisvet/novice/hibrid...

Ali tale Gennet Oxygen HPI05200 deluje kaj bolj zaneslivo?

Bakunin je izjavil:

LukaTCE je izjavil:

So LTE modemi od tujih ISP ponudnikov zaklenjeni na LTE ?


si prebral - https://slo-tech.com/forum/t717326/p618... ?
Če kupiš svoj LTE router ali LTE/DSL hybrid - bo delal samo LTE prenos ali pa morda se DSL, a nikakor ne oba kot "bonding".

Ko to sam delaš moreš dobiti na telefon tehnika, ki ni siten in mu povedat podatke, ki jih rabijo vnest v njhov sistem. Običajno je to MAC naslov ali nekja takega. Če pa ima naprava možnost kloniranja MAC naslova ga pa sploh klicat ni potrebno in to sam zrihtaš. Pomembno je, da imaš do naprave poln dostop, v primeru težav pa se moreš sklicevat nase ali pa na firmo od tega modema.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

LukaTCE ::

Sem narobe napisal mislim sem Hibridni modem ,če je zaklenjen na LTE strani ?
Mislim da je Hibridno modem Huawei HA 35-22 rabljen OK za testerit, ker je samo 15EUR s poštnino.
https://www.a1blog.net/2016/07/15/a1-hy...
Članek je star že 2 leti

https://www.a1.net/handyhilfe?pagina=de...

https://www.a1.net/hybrid

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukaTCE ()

brez-imenko ::

Kje boš ti nabavljal rabljenega za 15? Sprašujem zato, ker če boš kupil ob kakšnega bivšega "lastnika" je na DLS strani zaklenjen(zmeraj je bilo tako) in boš rabil napravo nekako heknit ta boš prišel do ostaloh nastavitev. Drugo je, če boš uspel dobiti tovarniško obnovljenega in odklenjenega.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

bajar ::

Pri našem hibridnem modemu sem opazil, da vsakič ko uporabljam kakšno p2p aplikacijo pade hitrost. Torej ne samo s torrenti, ampak na primer tudi z video p2p aplikacijo (streaming).
Kakšnih 10 min dela normalno (ponavadi, ni vedno enako), potem pa hitrost pade in je treba modem resetirat, ker samo od sebe se ne popravi.

Infusion ::

bajar je izjavil:

Pri našem hibridnem modemu sem opazil, da vsakič ko uporabljam kakšno p2p aplikacijo pade hitrost. Torej ne samo s torrenti, ampak na primer tudi z video p2p aplikacijo (streaming).
Kakšnih 10 min dela normalno (ponavadi, ni vedno enako), potem pa hitrost pade in je treba modem resetirat, ker samo od sebe se ne popravi.


In koliko časa ti potem normalno deluje p2p / streaming po restartu?

bajar ::

Spet ene 10 minut. Ampak kot rečeno, ni vedno enako. Kdaj manj, kdaj pa lahko tudi pol ure. Več kot eno uro pa mislim da ni nikoli zdržalo.
Ne vem ali je odvisno od števila povezav ali hitrosti ali kakšne kombinacije obojega. Hitrost sem (pri torrentih) že poskušal omejiti na polovico zmogljivosti oz. še malo manj, ampak ni pomagalo.

Infusion ::

Ima še kdo podobno izkušnjo s streamingom / p2p na tem modemu?

Bi bilo lepo če bi kdo od vas, ki se lasti ta hibridni modem lahko prilepil par slikc administratorske plošče (seveda s cenzuriranimi osebnimi podatki) da vidimo kaj se da notri spreminjat.

simnov ::

Pomoje , da omejujejo p2p torrente čeprav ne priznajo.

jb_j ::

bajar je izjavil:

Pri našem hibridnem modemu sem opazil, da vsakič ko uporabljam kakšno p2p aplikacijo pade hitrost. Torej ne samo s torrenti, ampak na primer tudi z video p2p aplikacijo (streaming).
Kakšnih 10 min dela normalno (ponavadi, ni vedno enako), potem pa hitrost pade in je treba modem resetirat, ker samo od sebe se ne popravi.


A imaš to zunanjo anteno?


https://www.zurnal24.si/slovenija/nova-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

e-marko ::

Storitev bo najprej na voljo v občinah Tržič, Šentilj, Kungota, Pesnica, Črnomelj, Semič in Metlika, obljubljajo pa, da bo kmalu na voljo tudi drugod.

...hitrost interneta 40/5, stane pa 49,99 evra na mesec.
"Vsak večer zagotavljamo deset megabitov na sekundo, to je dovolj za gledanje HD programov na dveh televizijah," zagotavljajo v A1.


Naj kar imajo.
...somebody, somewhere...

bajar ::

jb_j je izjavil:

A imaš to zunanjo anteno?

Ne, standardni modem ZTE H338A, ki niti nima možnosti za zunanjo anteno. Sicer signal je še kar v redu in izven večernih ur (okoli 18-22h) je hitrost solidna.
Ampak to s p2p in padanjem hitrosti je po mojem čisto drug problem, in so verjetno oni to namenoma tako nastavili... ali pa modem ne prebavi toliko hkratnih povezav.

bajar ::

Pa še to, da se pogledat na katero postajo je modem povezan, na http vmesniku modema: Internet->LTE->CellID. To številko vneseš tukaj (ali pa pogledaš preko Android aplikacije "SI info", če si na A1/Bob/Hot).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajar ()

Buljan ::

A ima kdo izkušnje s tem kombo lite k je zdaj na novo zunaj?

starfotr ::

Jaz predlagam A1, da prakso montaže, kot jo imajo v primeru lite paketov, prensejo tudi na hibridni dostop (DSL, LTE). Vsekakor pa to ne bi škodovalo, če bi ljudem na DSL only ponujali ureditev interne DSL in ethernet inštalacije.

Mnogokrat je problem stara inštalacija, uporaba wirelessa, PLC in potem neke brezvezne težave na helpdesku.

A1 mora zaposliti ali najeti tehnike, ki bodo to delali. Proti plačilu stranke, seveda.

Kar v akcijo, dokler so žrnlje vroče. Optike je vedno več innaj si vsaj malo ppvrnejo investicijo v omrežje in frekvence LTE.

heker15 ::

Mislim da je ta opcija A1 kombo lite predraga. Če vzameš paket A1 Kombo M 30€/mesec + hybridni modem 5€/mesec =35€/mesec + če bi omogočal modem priklop svoje zunanje antene (antena+kabel cca= 80€), kar te bi prišlo v dveh letih 38,3€/mesec pa še antena bi ostala tvoja. Vem ,da imajo v njihovi ponudbi, ki je 50€/ mesec še vključeno montažo,najem antene,... Pomojem je DSL še zmeraj bolj stabilen za TV kot pa LTE.

Tilen ::

starfotr je izjavil:


A1 mora zaposliti ali najeti tehnike, ki bodo to delali. Proti plačilu stranke, seveda.

Si probal naročiti in nisi mogel dobiti takšne storitve? Napiši na ZS. To je namreč na voljo po vsej Sloveniji, saj so za to najeti zunanji izvajalci.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Imam optiko. Vendar kako boste to zagotovili, če ne dajete modemov z možnostjo priključitve zunanjih anten. To je prepogoj, da lahko tehniki sploh kaj delajo.

Tilen ::

Napisal si za DSL only pakete urejanje inštalacij xDSL/ETH. To seveda je na voljo. V kolikor hibridni modem ne omogoča prikopa zunanje antene, potem seveda tehnik ne more ponuditi storitve priklopa in montaže zunanje antene.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

heker15 ::

Vem, da tehnik ne more nuditi priklopa in montaže zunanje antene mislim pa, da priklop, usmeritev in montaža ni nekakšna znanost, ki je nekdo nebi mogel sam narediti. Mogoče sem nejasno napisal 35€/mesec strošek paketa + lastni strošek antene ki je cca 80€ ("3,3€/mesec - 24 mesecev"). Kako, da Avstrijski kolegi A1 ponujajo takšen modem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136615 (533) RobertG
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287945 (7144) msjr
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052154 (27493) brez-imenko
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61921 (1487) moat
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013944 (10161) radmannsdorf

Več podobnih tem