» »

A1 ima nov hibridni modem

A1 ima nov hibridni modem

Tilen ::

Kaj točno vaju zanima?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

brez-imenko ::

Zaenkrat bi bile kakšne konkretne navodila za uporabo zelo priročna. Ponavadi v njih zajamejo večino stvari od tehničnih specifikacij oz. lastnosti na začetku in naprej o nastavitvah. Verjetno pa zadeva funkcionalno mi tako močna kot Mikrotik, kjer imaš nastavitev celo goro. Zato nekateri jamrajo drugi pa bi začeli potem jamrat, ko bi se odločili za kombo paket. ;)
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Enron x86 ::

Mene nekaj zanima:
danes dobil nov hibridni modem, ker je prejšnjega skurila strela.
Ker se je začela šola, bi rad tamalemu nastavil dostop do Wifi od-do določene ure.
Ko uredim pravila in potrdim, pa se ne zgodi nič - telefon in tablica imata še vedno neoviran dostop do interneta.
Poleg tega je zgoraj v vmesniku modema napisano: Current Time: 1970-01-01T04:23
Verjetno zato pravila ne primejo, ker ni OK čas?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

okica11 ::

Kolikšna je mesečna omejitev prenosa podatkov na A1 kombo M? Šteje se upload in download, drži?

noob96 ::

Omejitve ni.

Je pa bolj zanimivo da je od danes naprej hibridni modem 5 eur na mesec za nove uporabnike. Tisti ki pa ga že imajo, bo pa še naprej zastonj

strom_15 ::

noob96 je izjavil:


Je pa bolj zanimivo da je od danes naprej hibridni modem 5 eur na mesec za nove uporabnike. Tisti ki pa ga že imajo, bo pa še naprej zastonj


Zanimivo, ker na njihovi spletni strani piše sledeče: Novi uporabniki paketov Kombo M in L, ki imate zaradi tehničnih omejitev na xDSL povezavi prepočasno internetno povezavo, brezplačno prejmete novi hibridni modem, ki nadgradi hitrost fiksnega interneta s pomočjo mobilnega LTE signala in vam tako omogoča višje hitrosti.

starfotr ::

Tu, pri tem modemu je ena resna in povsem amaterska napaka. A1 bi moral imeti monterje, kot so za lastovko ali total tv, da pridejo na dom, prinesejo opremo, prinesejo antene, jih usmerijo v oddajnik in nastavijo vse potrebno. Sploh je pa problem, ker so modemi brez možnosti zunanje antene.

Da ne omenjam, da je ta modem najverjetneje slabši na DSL delu, manj stabilen, manjša sinhronizacija, več napak na liniji, kot pri modemih, ki jih delajo stari mački v te industriji.

Žal ni to to, kar je obetalo.

Seveda se lahko strankam to zaračuna. Saj nihče ne dela zastonj.

Pa ne samo v tem primeru. Povsod, kjer je primarni dostop preko mobilnega omrežja bi moralo biti tako.

MTB ::

strom_15 je izjavil:

noob96 je izjavil:


Je pa bolj zanimivo da je od danes naprej hibridni modem 5 eur na mesec za nove uporabnike. Tisti ki pa ga že imajo, bo pa še naprej zastonj


Zanimivo, ker na njihovi spletni strani piše sledeče: Novi uporabniki paketov Kombo M in L, ki imate zaradi tehničnih omejitev na xDSL povezavi prepočasno internetno povezavo, brezplačno prejmete novi hibridni modem, ki nadgradi hitrost fiksnega interneta s pomočjo mobilnega LTE signala in vam tako omogoča višje hitrosti.


Jaz sem urejal internet konec avgusta. Ker smo čakali prenos priključka s prejšnjega lastnika, je prišlo do pogodbe zdaj in so me na podpori opozorili na modem in da je plačljiv. 5€/m je kar strošek, če porazdeliš na leto ali dve. No, ker smo se dogovarjali že avgusta so pristali na to, da bodo upoštevali še stare pogoje.

zez ::

So pa znižali ceno naročniških paketov v primeru vezave. Ko smo mi naročali Kombo M brez televizije je bil 30 eurov na mesec + zastonj hibridni modem, sedaj pa vidim, da je enak paket 24 eurov + potem 5 eurov na mesec, če ga vzameš... Tako da v bistvu kdor ne rabi tega modema je na boljšem, kdor pa ga rabi je pa tudi en euro v plusu (dokler ne zvisajo cene paketa)...

brez-imenko ::

Raje napiši, kdor ga ne rabi naj se gre v poslovalnico pogajat za dodaten popust na naročnino, ker ne dosega propagirane hitrosti. :D

Bi prav moral iti tvegat.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

urosh ::

@brez-imenko: hitrosti so deklarirane kot "DO xx/xx" - kamor spada tudi manj. Ne pise "tocno xx/xx" ali "najmanj xx/xx". Samo v vednost ;)

High5 ::

Končno dobil modem, a seveda takoj problemi. Sinhronizacija je enaka kot pri Tehnicolorjevem modemu, TV deluje, LTE je verjetno OK, Wifi je celo močnejši, a kaj ko sta internet in telefonija neodzivna.

Je imel kdo podoben problem? Seveda čakam da se ga loti A1, a kaj več kot "bomo preverili" od njih ne dobim.

High5 ::

Zdaj pravijo da naj bi bili modemi (očitno nas je kar nekaj?) napačno skonfigurirani, tak da drugo kot čakanje na update ne preostane. Dobro da stari modem še deluje jaoo

brez-imenko ::

urosh je izjavil:

@brez-imenko: hitrosti so deklarirane kot "DO xx/xx" - kamor spada tudi manj. Ne pise "tocno xx/xx" ali "najmanj xx/xx". Samo v vednost ;)

Kombo M ima deklarirane hitrosti:

do 50/10 Mb/s (optika)
do 30/5 Mb/s (xDSL)

Če bo meni delal internet s samo polovično hitrostjo se bom šel pogajat, če pa bo delal le 5Mb/s manj od pričakovane se pa nebom sekiral. Daj malo ločit tisti do in pa polmanjša hitrost.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

barakus ::

Jaz imam xDSL in realno hitrost 6-7/0.6 mbit, občasno (ponoči) potegne do 15mbit. Plačujem pa polno ceno.

brez-imenko ::

High5 je izjavil:

Zdaj pravijo da naj bi bili modemi (očitno nas je kar nekaj?) napačno skonfigurirani, tak da drugo kot čakanje na update ne preostane. Dobro da stari modem še deluje jaoo
Ne me smejat. :)) Bom še malo počakal, da se malo "pocajta", pa tudi, če imajo sedaj tako fajn akcijo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

nsa_ag3nt ::

barakus
Kateri paket imaš ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

hellboy123 ::

Tehnična podpora še sploh obstaja pri tem nesposobnem A1?
Že več kot 1 teden mam konstantne težave z TV in ko kličem na podporo vedno dobim "Zaradi trenutno povečanega obsega klicev se pojavljajo daljše čakalne vrste... Trenutno ne moremo prevzeti vašega klica. Prosimo za razumevanje." in potem kar prekinejo.

MTB ::

High5 je izjavil:

Zdaj pravijo da naj bi bili modemi (očitno nas je kar nekaj?) napačno skonfigurirani, tak da drugo kot čakanje na update ne preostane. Dobro da stari modem še deluje jaoo

Kateri modem pa si dobil?

Bakunin ::

hellboy123 je izjavil:

"Zaradi trenutno povečanega obsega klicev se pojavljajo daljše čakalne vrste...


ob 06:00 ni teh problemov :-)

High5 ::

ZTE H338A.. So pa nekaj šraufal zvečer ker za kratek čas je vse delalo. Se mi zdi da je vsakič ko ga prižgeš drugače. Enkrat se DSL ne prižge, drugič dela samo LTE...se pa zdaj vsaj vse lučke prižgejo pa telefon dela.

V vrsto za tehniko pa verjetno zarad nas hibridov ne prideš ;((
Včeraj sem bil 12 v vrsti, šel sem so konca.

zez ::

Jp, tale zte modem res ni nek prvak zanesljivosti. Ko dela kot je treba je pri nas res razlika, si ne predstavlam da bi moral biti samo na 3 mb/s na bakreni zici, kot smo bili pred hibridnim modemom. Je pa res, da se velikokrat zacikla, na zacetku vem da se je tudi toliko sesul, da so rabli na podpori celo po en teden, da so na daljavo postimali. Sedaj tako hudih problemov ni, je pa res, da na vsake toliko casa vrze vn dsl in se poveze samo na lte, dsl linije pa ne more vzpostavit ali pa je vzpostavljena, ampak gre ves promet preko lte. Na sreco pomaga reset modema pa potem spet po navadi dela...

High5 ::

Nekaj so porihtali. Po 10ih resetih je zdaj ok.
Prej 13/1 zdaj naj bi blo 50/20:

LTEFrequencyUsed LTE B20
LTEBandwidthUsed 6400

To je LTE 800mhz? Ker na zemljevidu sem za 1600mhz ravno na meji.

barakus ::

nsa_ag3nt je izjavil:

barakus
Kateri paket imaš ?


Kombo M

bajar ::

Mi imamo tudi ta hibridni modem in sem že navajen, da ga je treba vsake toliko restartat, ker pade hitrost.
Predvsem se to zgodi, če zaženem nekaj torrentov naenkrat. Takrat izgleda da odpove LTE povezava, čeprav lučka še sveti in tudi v vmesniku kaže da je povezan. Mogoče ima modem ali bazna postaja kakšen anti-p2p filter...

barakus ::

Ali bi se dalo avtomatizirati reboot modema enkrat na dan? Verjetno bi se dalo simulirat klik na reboot gumb v nastavitvah...

nsa_ag3nt ::

Zakaj bi to počel ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

NejcSSD ::

@barakus, vtičnica na timer :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

High5 ::

Hja tole na papirju lepo zgleda, dejansko pa DL hitrosti nihajo svinjsko. Na speedtestu vedno pokaže malo pod 50mbit, pa še to SAMO na server A1. Pri ostalih je številka približno prepolovljena. Upload je sicer konstanten pri 6-10mbit ne glede na server, ampak še vedno daleč od pogodbenih 20.
Sploh se pa nihanja poznajo pri kakih torentih, s polne hitrosti na minimum (samo DSL linija) pa nazaj gor. Povprečno pa okoli 2MB/s. Upload nima teh nihanj.
Najbrž je po 24h uptime-a čas za reboot. :))

MTB ::

Kje imaš pa 20 uploada?
Kolikor vem, je v paketu max 50/10, pa še to na optiki?

Sssaga ::

Zanič!

DL 1 Mbit/s, UL sicer 5+ Mbit/s. HD trokira, kar mi pove, da ne zmore 5 Mbit/s DL-ja skupno vključujoč TV linijo, kar je bila že prej težava z A1 preko DSL-only linije. Pri Siol Telekomu je šibalo 6-7 dol in 0.9 gor, kar je pomenilo HD sliko brez zatikanja in browsanje po netu na kompu z okoli 0.5 Mbit/s fraj.

Še dobro, da imam alternativo (tudi do 60/30; YT projekt), drugače bi dobil popidzitis!

High5 ::

MTB je izjavil:

Kje imaš pa 20 uploada?
Kolikor vem, je v paketu max 50/10, pa še to na optiki?


Pri sklenitvi so mi rekli da paket ostaja nespremenjen, na 20/1 je bilo zmanjšano zaradi nedoseganja polne hitrosti. Mogoče je višji zato ker sem približno na območju LTE 4G 1800 (na to se modem še ni povezal) ali pa zato ker sem pri amisu 12 let :))

Tilen ::

Preveri v naročniški, če je vse OK. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zigaliro ::

Mi smo tudi preklopili iz Telekoma na A1 Hibridni modem. So prišli A1 svetovalci kar k nam na dom nenapovedano in so nam rekli da bi testirali kako dobro bi tukaj delov njihov modem. So testirali pa so nam rekli da bi moral delati boljše kot na Telekomu(download speed v mbps je bil na telekomu okrog 25 konstantno) in seveda smo rade volje prešaltali na A1. Ko smo ga pa dobili pa katastrofa. Download speed v mbps le okoli 10. Veliko počasnejši in smo zelo nezadovoljni s tem sranjem in zdaj nam je žal da smo sploh preklopili.

Sicer pa smo tudi testirali Huaweli LTE modem isto od A1 in smo ga priklopili na istem mestu kot hibridni A1 modem in dela veliko bolje. Download speed okoli 45 mbps. Nerazumem zakaj potem tudi Hibridni modem nemore tako hitro delati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zigaliro ()

Enron x86 ::

Se pridružujem skupini razočaranih uporabnikov tega hibridnega šrota. Imel dva (prvega je nesla strela) in pri obeh je hitrost downloada nestalna; dosega nekje 10-15 mbps od oglaševanih 30. Upload je pa v redu, 6 od oglaševanih 5.

Zdaj smo nastavili časovno stikalo, da se bo škatla vsako noč resetirala. Bom poročal, če se bo situacija kaj izboljšala.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

blackmack ::

Zgleda, da je softwer na teh modemih zanič. Upajte, da bo updejt. Sem imel pri stranki ZTE modem, sicer ne hibridnega in ni blo drugega kon nostop zamrzovanje in prekinjanje. Smo zamenjali za HUAWEI in ni nobenega problema.

starfotr ::

Tudi mi smo imeli ZTE modem na eni lokaciji, stalno težave. In enako, z stikalno urico smo "rešili" problem.

Zakaj so težave? Zato: https://slo-tech.com/forum/t717326/p602...

e-marko ::

Očitno sem eden redkih bolj zadovoljnih. Sem pa manj zahteven, ker pač dolvleka ni več tako aktualna kot pred leti.
Ko greš iz slabih 5 Mbps pred hibridom na 10 do 25 Mbps se zdi blazen napredek. Ne razumem kako lahko nekdo upa na neko izboljšavo in gre iz kabla kjer ima 25 Mbps na hibrida zaradi potencialne razlike do 30 Mbps.
Hibrid je za tiste, ki smo bili do sedaj v jebi in nam to malo pomaga.
Ko/če bo začelo srati pa bom tudi sam pokritiziral, brez skrbi. Ja, tudi sam bi seveda raje videl še možnost priklopa zunanje antene na modem.

Lp
...somebody, somewhere...

wizzy ::

Se pridružujem skupini uporabnikom, ki so razočarani nad hibridnim internetom. Ob naročilu nekje pred poletjem je povezava malo nihala a večini primerov je bila tam 20Mbit/s ali več le redko padla pod 10Mbit/s a to še za kratek čas. Sedaj je že pravi podvig, da je čez dan vsaj 12Mbit/s drugače zvečer je tam nekje 8Mbit/s ali manj. Stanje hitrosti lahko rečem je enak kot pred prehodom na hibridni modem pri čemer je ping porazen pred prihodom je bil stabilen. Ob večernih urah skače med 60-300ms ob pinganju googlovega serverja.

Danes, po nevihti je celo linija nad 25Mbit/s. Zgleda, da so se cvrli modemi.

zez ::

Jaz zarad hitrosti nisem toliko razočaran, ker slabše kot je bilo prej brez hibridnega modema že skoraj ne more bit. Pa tudi ko so nam dali modem so povedali pri A1, da smo ravni na meji z LTE signalom in da oglaševanih hitrosti ne bo dosegal. Bolj mi gre na živce to, da se tolikokrat sesuje, zacikla oz. pač ne dela. V večini primerov pomaga reset, kdaj pa ni druge kot, da čakamo njihovo tehnično službo, da popravi. (Sicer smo pri nas opazili močno poslabšanje delovanja modemov in linije od prevzema Amisa s strani A1, ne vem ali je to naključno ali je kaj na tem, ampak prej res nismo vedeli, da imamo modem, delal brez problemov, po prevzemu je pa linija veliko pogosteje ven začela metati.)


Drugače mene ne čudi, da hitrost tako močno niha, skoraj zagotovo je A1 mobilno omrežje močno zasedeno in kar obremenjeno. Ne vem recimo te hibridne modeme dost brez problema delijo naokrog. Ali pa nekaj časa nazaj, ko je bilo naenkrat moderno, da gre vse (TV, telefon, internet) samo po mobilnem omrežju - takrat so po celi občini skoraj silili ljudi, da se prestavijo na to, to je po par sto gospodinjstev na en oddajnik. Telekom je pri tem izgleda dosti bolj previden, kolega, ki živi v bližini in ki ima pri Telekomu vse preko mobilnega omrežja je rekel, da so mu rekli, da lahko na njihov oddajnik v naši občini priklopijo maksimalno 14 gospodinjstev s paketom vse po internetu. Zdej pa ne verjamem, da bi imel telekom 100-krat šibkejši oddajnik kot A1, ki je želel celo občino spravt na te pakete.

High5 ::

To glede oddajnikov tudi mene zanima. Kakšne so dejanske zmogljivosti teh baznih postaj? Tule so zbrani določeni podatki za vse operaterje https://www.mobilna-telefonija.com/info...
Pri vsaki postaji je omenjena tudi njvečja hitrost, je to na uporabnika ali skupna zmogljivost? Ve kdo?

Pri meni je zdaj uptime 60h. Samo drugi dan je mrknil LTE, od takrat ne pipam in je OK.
Zdaj, če bo modem vsaj približno toliko stabilen kot je bil prejšni, bo tudi nihanje hitrosti za preživet. Še to, prej na 13mbit je ravno zmanjkalo za tekoči ogled youtube videa v 1440p, zdaj steče tudi 4K - pri testu se je zataknilo po sedmih minutah ko je očitno padla hitrost.

btw Aljaž kakšen imaš podatek za Noise Margin?

MTB ::

Ko govorite o priklopu na bazno postajo, so meni ob sklepanju pogodbe omenili na A1, da imajo na bazni postaji omejeno število uporabnikov, ki jih lahko gor priklopijo preko hibrida.

brez-imenko ::

zigaliro je izjavil:



Sicer pa smo tudi testirali Huaweli LTE modem isto od A1 in smo ga priklopili na istem mestu kot hibridni A1 modem in dela veliko bolje. Download speed okoli 45 mbps. Nerazumem zakaj potem tudi Hibridni modem nemore tako hitro delati?

Ja potem pa daj kartico SIM kar v Huawei. Se boš pa odpovedal TV in telefonu. Če sem prav zastopil ima tudi ta hibridni router SIM režo za enostavno vstavljanje?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

zez ::

@High5 Ne tega podatka pa ne vem. So pa mogoče kakor je omenil MTb sedaj kaj bolj previdni pri priklapljanju novih uporabnikov, kar je edino smiselno, glede na to, da gostujejo še bob in HoT. Itak bi pa bilo potrebno, da skoraj noben ne bi potreboval hibridnega modema in bi bili lahko na optiki.

Pacomon ::

Da si malo sposodim temo in predstavim moj primer hibrida na telekomu, ker telekom uporablja hibrid loceno dsl za tv in lte za net, sem se pac odlocil vzeti stvari v svoje roke in naredil svoj hibrid med vdsl telekom in lte hofer.

Speed testi:




Download steam:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pacomon ()

simnov ::

Tudi če imaš na modemu 4 črtice od 5ih ni nujno , da je lte ok sploh v slabem vremenu se pozna.

Ob večerih A1 omejuje hitrost na 10mega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

e-marko ::

Sem obljubil, da bom pokritiziral, če bo potreba.
No, se je začelo pojavljati to padanje hitrosti. 10 Mbps je že praktično uspeh. Podobno kot pri uporabniku wizzy zgoraj. Za dolvleko je ok, ker hitrost naraste ponoči ampak te dolvleke je vedno manj. Takrat, ko potrebujem hitrost pa je bolj žalost.

 Test hitrosti.

Test hitrosti.



Lp
...somebody, somewhere...

MTB ::


Moje stanje na hibridu. Če bi bil še ping boljši...

Enron x86 ::

Pri nas je stanje še vedno enako porazno.
Sem zadnjič že n-tič pisal na support in je tehnik v odgovoru direkt priznal, da imajo na splošno težave s stabilnostjo hitrosti/delovanja teh hibridnih modemov.
Pa komu so to dali testirat?
Žalost. Škoda, da sem še eno celo leto vezan ...

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

e-marko ::

Upam, da se pri Telekomu kaj zmigajo in bomo imeli vsaj neko izbiro.

Lp
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17035910 (2349) Daniel
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287847 (7046) msjr
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051918 (27257) brez-imenko
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61910 (1476) moat
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013895 (10112) radmannsdorf

Več podobnih tem