» »

A1 ima nov hibridni modem

A1 ima nov hibridni modem

barakus ::

Od kje ti ta informacija? Nekdo pred teboj je trdil, da temu ni tako, kakor praviš.

NejcSSD ::

Internet gre tako po parici kot tudi po LTE, ampak to ne vpliva na delovanje tvja, ker gre tv po svojem kanalu in zaseda fiksno pasovno širino.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

wizzy ::

barakus je izjavil:

Od kje ti ta informacija? Nekdo pred teboj je trdil, da temu ni tako, kakor praviš.


Od tukaj

Veron je izjavil:

noob96 je izjavil:

A kdo ve če bi hibridni upošteval lahko 30mbit kabla PLUS 20mbit LTE , torej skupaj 50mbit?

Ne gre ravno tako.
V primeru hibridnega modema dela TV in telefon (stacionarni) preko xDSL. Pač kolko TV, tolko sinh (oz. max možen).
Internet poteka pa samo preko LTE. Torej če gre pri tebi LTE max 20, boš preko interneta dobil toliko.

Tilen ::

To ne drži.

Prosta kapaciteta povezave na xDSL se v realnem času združuje z LTE.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

d4vid ::

Antene so v ta modem vgrajene afaik? Bo na voljo kdaj modem s prikljucki za antene?

Meni na amisu pravijo, da nimam signala, da je LTE presvoh in da sem prevec oddaljen od oddajnika,
sosed mi govori da ce ze imam lte signal, je to zaradi odboja, saj direktne linije ne vidim oddajnika ne vidim.
Kakorkoli, po speedtestih je lte opazno hitrejsi od mojega adsl-a, na lastno odgovornost mi pa A1 ne da modema... Oni mi pac ne zagotavljajo obljubljene hitrosti. Pa jim ne morem dopovedat da jaz hocem le delujoc internet, ki ima vedno povezavo nad 5/1. 10/1 mi je dovolj, saj vecinoma samo brskam, ampak mam pa se 3 STB sprejemnike, ki pa zvecer zalavfajo in meni ostane samo par drobtinic od bandwidtha.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

barakus ::

LTE ti ne garantira 10/1

Tilen ::

d4vid je izjavil:

Antene so v ta modem vgrajene afaik? Bo na voljo kdaj modem s prikljucki za antene?

Antene so vgrajene. Tudi nov modem bo na voljo in eksterne antene boš lahko najverjetneje dobil kar pri operaterju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

starfotr ::

Kateri model pa bo?

Tilen ::

Vse ob svojem času. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lavrih ::

So kakšni načini da bi izboljšal signal na tem modemu, ker zadnje čase čedalje slabše dela.

barakus ::

Lahko ga poskusiš premaknit ali pa poskusiš usmeriti signale z alu folijo, pač glej podatke o signalu in premikaj. Če je pa samo hitrost nižja pa je to posledica obremenjenosti omrežja in nima veze sam signal.

hellboy123 ::

Je že kateri od obstoječih uporabnikov dobil kako novo informacijo glede tega, kdaj bi naj dobli nove modeme?
Ker pri meni je vedno nekak tak, da rečejo "ja ja, bo naslednji mesec". Prvo je bilo maja, junija, julija, avgusta, ...
Odličen je ta A1 ja ...

Bomber7 ::

Jaz sem ga tud dobil prejšnji teden, A1 Kombo M. Čisto razočaran.
Pri siolu sem imel konstantnih 20/4 mbit, pri A1 pa imam zdaj 9/1 mbit, edino ene 2 dni vmes je delalo z 16/5.

Sem vprašal na A1 kaj je narobe, pa so samo rekli da imajo trenutno težave z LTE omrežjem in da napako pospešeno odpravljajo.
Vseeno mi ni logično zakaj je tako nizka hitrost, če je problem samo pri LTE.

Še kakšen mesec, dva bom počakal, če zadevo uredijo, drugače pa grem nazaj na siol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bomber7 ()

hellboy123 ::

A to kot obstoječi uporabnik (oz. uporabnik, s sklenjeno pogodbo pred februarjem) ali kot novi uporabnik/nova pogodba?

Bomber7 ::

Nov, ja. Naredil prehod s siola.
Nisem pričakoval da bo taka razlika (v slabem smislu), glede na to da je ista telekom mreža + še dodatno LTE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bomber7 ()

Andrej51 ::

Bomber7 je izjavil:

Jaz sem ga tud dobil prejšnji teden, A1 Kombo M. Čisto razočaran.
Pri siolu sem imel konstantnih 20/4 mbit, pri A1 pa imam zdaj 9/1 mbit, edino ene 2 dni vmes je delalo z 16/5.
...

Kako imaš lahko take hitrosti pa si dobil hibridni modem, sam sem bil te dni v njihovi poslovalnici in je gospod dejal, ker je pri meni teoretična najvišja hitrost 22 (v realnosti je 10 mbit že čudež, upload-a pa sploh nebi omenjal) mi hibridni modem ne pripada.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej51 ()

starfotr ::

Branijo se, ker potem se jim zabija bazne postaje. Pa še višje stroške imajo, ker ti morajo dati dražji modem. Škrtice.

Tilen ::

Hibridni modem bo od 7.8.2018 na voljo tudi za obstoječe (kombo) uporabnike.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

barakus ::

Meni so se iz neznanega razloga resetirali vsi forwardani porti na ZTE modemu, nerodno :/

urosh ::

@Tilen - ob spremembi paketa ali pod kakimi pogoji?

videc ::

A je teh novih modemih tudi zaklenjena konfiguracija, da praktično ne moreš ni spreminjat?
Kakorkoli...

Jaz grem stran od A1.

Tilen ::

urosh je izjavil:

@Tilen - ob spremembi paketa ali pod kakimi pogoji?


Pod pogojem, da si ga želiš in imaš z njim vse pogoje za izboljšanje delovanja. :)

Pod črto je pogoj Kombo paket + LTE signal in trenutno recimo nedoseganje naročene hitrosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lavrih ::

Tilen menjava modema bi bila brezplacna?
Dosegam trenutno 12mbs povprečno kombo paket, Lte signal ni pa nikoli poven (3črtice od 5)...


In pa se še komu dogaja v dopodanskem času pa včasih tudi popoldne da se na tv slika zatika-šteka? Sem ze klical na na A1 pa resetiral pa ni nic bolje

Tilen ::

Signal ne rabi biti poln. Menjava bi morala biti brezplačna, če izpolnjuješ zgoraj omenjene pogoje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hellboy123 ::

Tilen je izjavil:

Hibridni modem bo od 7.8.2018 na voljo tudi za obstoječe (kombo) uporabnike.

To je mišljeno da se bo od danes naprej začelo pošiljat ali da bi danes morali že dobiti? Ker zaenkrat še nisem dobil nobenega obvestila.

urosh ::

Se pravi nas Flexase bi na vsak nacin radi dobili na nove pakete :)
Ce pa je drazje od tega, kar mam zaj...

Tilen ::

hellboy123 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Hibridni modem bo od 7.8.2018 na voljo tudi za obstoječe (kombo) uporabnike.

To je mišljeno da se bo od danes naprej začelo pošiljat ali da bi danes morali že dobiti? Ker zaenkrat še nisem dobil nobenega obvestila.


Nobenega obvestila ne boš dobil in nič se ne bo samodejno zamenjalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hellboy123 ::

Tilen je izjavil:

hellboy123 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Hibridni modem bo od 7.8.2018 na voljo tudi za obstoječe (kombo) uporabnike.

To je mišljeno da se bo od danes naprej začelo pošiljat ali da bi danes morali že dobiti? Ker zaenkrat še nisem dobil nobenega obvestila.


Nobenega obvestila ne boš dobil in nič se ne bo samodejno zamenjalo.

Ne razumem. Kaj je mišljeno z "in nič se ne bo samodejno zamenjalo"? V zadnjih nekaj mesecih sem ene 4x klical in sem vedno dobil odgovor "smo si zabeležili in vas bomo obvestili ko bo na voljo". Še tam na moj.a1.si -> Arhiv sprememb -> "TV, fiksni internet, stacionarna telefonija | Fiksni internet > Hibridni modem" je zabeleženo. Koliko krat še moram spet klicat, da bom dobil nekaj, ki se že pol leta obljublja da bo?

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Kliči redno in vztrajno 4x na dan, ne le 1x na mesec (pa še to ne vsak mesec).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

d4vid ::

Meni pravijo, da se pri meni ne da zaradi slabega signala, ceprav jaz na telefonu doma wifija sploh vzgem ne vec. Obcasno se kaj dol stegnem preko LTEja, ker dela hitreje kot adsl...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tilen ::

hellboy123 je izjavil:

Tilen je izjavil:

hellboy123 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Hibridni modem bo od 7.8.2018 na voljo tudi za obstoječe (kombo) uporabnike.

To je mišljeno da se bo od danes naprej začelo pošiljat ali da bi danes morali že dobiti? Ker zaenkrat še nisem dobil nobenega obvestila.


Nobenega obvestila ne boš dobil in nič se ne bo samodejno zamenjalo.

Ne razumem. Kaj je mišljeno z "in nič se ne bo samodejno zamenjalo"? V zadnjih nekaj mesecih sem ene 4x klical in sem vedno dobil odgovor "smo si zabeležili in vas bomo obvestili ko bo na voljo". Še tam na moj.a1.si -> Arhiv sprememb -> "TV, fiksni internet, stacionarna telefonija | Fiksni internet > Hibridni modem" je zabeleženo. Koliko krat še moram spet klicat, da bom dobil nekaj, ki se že pol leta obljublja da bo?


V tem primeru boš seveda dobil. Pravim za tiste, ki niso bili v dogovoru. Tisti morajo sami preveriti, če lahko dobijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

amacar ::

Pravijo, da je menjava modema 10€, je to res? Paket M, trenutno vezan.

hellboy123 ::

Sem včeraj klical, pa so mi potrdili menjavo - zastonj oz. niso omenili nobenih stroškov.
Je pa težava da sem potem večer dobil nek dokument za podpisat preko "epero", ampak jim seveda to ne deluje.
Nekako sem pričakoval da to vse skup le nebo tak enostavno. -__-

Zgodovina sprememb…

amacar ::

amacar je izjavil:

Pravijo, da je menjava modema 10€, je to res? Paket M, trenutno vezan.

Modem je zastonj ampak kao menjava paketa se plača, čeprav je trenutno paket M, čudno.

hellboy123 ::

Aham, zanimivo. Meni še vedno ni uspelo podpisati novega dokumenta/pogodbe, ker zgleda še še majo vedno težave ...

Drugače pa pri tej novi pogodbi, se je treba kaj ponovno zavezat (za 2 leti?) ali vse ostane kot je blo vse na stari pogodbi?

simnov ::

Men pa deluje odlično vedno okoli 20/5 mbps in nič ne crkuje prej pri telekomu pa komaj 7/1 mbps .

louser ::

Gre za za klasičen bonding potrebuješ pa še server, ki premore povezavo DSL + LTE, če se tega lotiš sam.
3x LTE (pri hoferju 20eur za 20/5) in najem računala z 100/100 povezavo ter dobiš nekje hitrost 54/12

Enron x86 ::

Prokleta šara.

Dobil prejšnji teden. Na starem modemu je lepo delalo 26/30 download in 5 upload (2 STB-ja). S hibridnim modemom sem pričakoval 30/30, dobil pa ... v najboljšem primeru 20/30 download in 6/5 upload.
Recimo, zdajle se prenaša Quake Champions s Steama in hitrost blazno niha med nekje 1,6 in 2,5 MB/s. Pri prejšnjem modemu je hitrost počasi narasla do konca in potem tam več ali manj ostala.
Sem že nekajkrat pisal na tehnično podporo in so ga baje "ponastavili". Potem je bilo v redu kakšen dan, po izklopu iz štroma zaradi neviht (praktično vsakodnevno) in po ponovnem vklopu pa dela porazno.
Torej, če imate stari Thomsonov modem, raje ostanite na tistem. Ta ZTE hibrid je očitno za early adopterje, ki radi vsak dan kličejo podporo. Fej.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

beethoven ::

Kako dolgo si čakal, da so poslali modem? Mi smo pogodbo podpisali pred dvema tednoma in do danes ni ne duha ne sluha od A1.

Enron x86 ::

@beethoven, poklical v četrtek dopoldan (na številko 040404012). V petek je bil modem pri meni.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

barakus ::

A1 telefonski support je pa kar zmeda, sploh ce nimas veliko casa.

Klicem 040 40 40 40, pritisnem 2 pristisnem 1, cakam 20 minut v vrsti, se mi javi nekdo, me prekine, da me bo prevezal ker sem poslovni uporabnik, cakam v vrsti 8 minut se mi javi nekdo in ko se javi namesto da dam speaker na tiho, prekinem klic, katastrofa :-(.

Okej, razmisljam, vcasih je bila neka locena stevilka za poslovne uporabnike, grem na spletno stran A1 iscem iscem, ne najdem nic. Ok, poklicem A1 poslovalnico, ce mi lahko povejo stevilko za tehnicno pomoc za poslovne uporabnike, pravi da ne more pogledat, ker jim ne dela internet, lol. Klicem naslednjo poslovalnico, se ne javi nihce. Klicem naslednjo, se ne javi nihce. Klicem A1 BTC, se javi ena gospodicna in mi pove, da ni posebne stevilke, da moram pac cakat dve vrsti.

Ok, torej ponovim vajo, sept cakam 2 vrsti, ko dobim tehnicno pomoc za poslovne uproabnike vprasam, ce imajo morda kaksno direktno stevilko ali smo poslovni uporabniki drugorazredni in moramo cakati vedno 2 vrsti. Rece, da ne ve in me zveze nekam drugam, dobim nek drug oddelek in mi ena gospa pove, da naj bi se prek odzivnika na 040 40 40 40 dalo pridet do tehnicne pomoci za poslovne uporabnike direkt (kar ne drzi) no nato povem, da je bilo to samo moje postransko vprasanje in da rabim pomoc z modemom in se mi upravici, da me mora ponovno prevezat. Dobim tehnicno pomoc, rece da bojo preverli in da me poklicejo nazaj. :-/

brez-imenko ::

Tilen je izjavil:

urosh je izjavil:

@Tilen - ob spremembi paketa ali pod kakimi pogoji?


Pod pogojem, da si ga želiš in imaš z njim vse pogoje za izboljšanje delovanja. :)

Pod črto je pogoj Kombo paket + LTE signal in trenutno recimo nedoseganje naročene hitrosti.

Imajo možnost tudi na A1 Kombo S za te hibridne modeme? Za zdaj so mi spamali s tem A1 Kombo paketi na telefonsko številko in obupali(pardon nisem dal soglasja). Niti Paket S mi ni dišal, to pa zato, ker nikoli nebi dobil obljubljene hitrosti, račun bi pa itak dobili vsak mesec polno zaračunan.

So ponujal tudi neke druge opcije, ampak ko pogledaš računico(ko začne tudi denarnica govorit) je vse podenj. Še najbližje so prišli z Domačim netom cenovno ampak drugo sem pa jaz bil slabo informiran.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Andrej51 ::

Jaz sem obupal na tem hibridnim modemom, v dveh različnih poslovalnicah sem dobil enak odgovor pa sem potem vseeno vzel kombo M + HBO saj pride na koncu 5€ manj s tem da imam na A1 vec programov in večjo hitrost. Je pa gospodična rekla, da če nebom dosegal hitrosti naj pridem k njim da bojo naredili reklamacijo in znižali naročnino glede na hitrost ki jo dosegam (Hibrida pa vseeno nebi mogel dobit).

brez-imenko ::

A zanimivo. Potem bom pa jaz prišel v poslovalnico pa vprašal, če imajo samo paket 10 skozi 3 za ustrezno manjšo ceno, ker več in ostalega ne potrebujem in tudi delovalo nebi. Svašta.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

e-marko ::

Na kombo M sem imel znižano naročnino zaradi nedoseganja hitrosti (samo cca. 5.0/0,5). Sedaj imam kakšen teden hibridni modem in zadeva deluje seveda bolje. Pač odvisno od zasedenosti. Sem poklical, elektronsko podpisal dokumente in v dveh dneh dobil modem domov.

Lp
...somebody, somewhere...

brez-imenko ::

Kaj pa je to za en model modema?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

e-marko ::

Je že nekaj nazaj omenjeno. ZTE H338A.

Lp
...somebody, somewhere...

amacar ::

Preko wifi s tem modemom je hitrost 1.5mbit down / 5mbit up ob prižgani TV, če postavim telefon na omrežju bob zraven modem je speedtest 22mbit down / 5mbit up. Lepo to škrtarijo pri hitrosti. :|

brez-imenko ::

e-marko je izjavil:

Je že nekaj nazaj omenjeno. ZTE H338A.

Lp

Sprašujem zato, ker se mi Google naredi čista budala, ko vpišem to vanj.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

e-marko ::

Verjamem. Tudi meni. ;)

Lp
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136540 (458) RobertG
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287936 (7135) msjr
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052105 (27444) brez-imenko
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61919 (1485) moat
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013937 (10154) radmannsdorf

Več podobnih tem