» »

Audio preko HDMI iz grafične na TV

Audio preko HDMI iz grafične na TV

premat ::

Kako dobiti avdio preko HDMI iz grafične na TV?

Matična plošča MSI B250M PRO-VDH in grafična Geforce GT9600GT, Win 10. Ko sem imel staro (predpotopno) matično, sem preko HDMI iz grafične dobil avdio v TV, sedaj dobim le video brez zvoka.
Na starem sestavu je bila iz grafične tanka Č/R žička priklopljena na matično na SPDIF_0, na novi matični (MSI B250M) je samo en možen priklop z oznako JCI1 vendar ne dela (poskusil sem tudi z zamenjavo Č/R). Po prevodu "chassis intrusion" iz http://www.tomshardware.co.uk/answers/i..., mislim, da je to verjetno neka ozemljitev in ni namenjeno temu. Na geforce forumu https://forums.geforce.com/default/topi... v šestem postu piše "Right next the SLI connector on the card you should see a small white 2 pin socket.With the card you should also have a small cable (S/PDIF) with the corresponding white plug at one end. That fits into the white socket and the other end which has two single black pins attaches to the S/PDIF out header on your motherboard.Once this connected up you will have sound over HDMI." Tako, da mislim, da je nekaj na tej žički vendar je nimam kam vklopii?

Naloženi so novi drajverji za grafično in matično. V zavihku Predvajalne naprave/Zvok je le ikona Speakers ( povezava vtičnica 3,5 stereo za zunanje zvočnike)

Ima kdo predlog? Želim tako kot sem imel prej - preko HDMI avdio in video na TV.

 povezovalni kabel

povezovalni kabel


 edini možen priklop na tej matični

edini možen priklop na tej matični


 priklop na stari plošči

priklop na stari plošči


 predvajalne naprave

predvajalne naprave

Mavrik ::

Hmm, načeloma ne rabiš prav nobenega kabla da dobiš zvok v TV preko HDMI. A je HDMI aktiven in imaš sliko na TVju preko njega?
The truth is rarely pure and never simple.

premat ::

Da. Zvoka ni. Kolikor sem raziskoval in razumel potrebuje Geforce9600GT tudi ta priklop. Brskam tudi po Biosu pa ni nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: premat ()

blackbfm ::

tvoja plošča očitno nima SPDIF izhoda

rabiš dodatno zvočno s takim izhodom ali pa drugo grafo, takšno ki ima vgrajen sound in ne rabi spdif priklopa

refosk ::

V predvajalnih napravah bi moral imeti še HDMI. Poskusi najprej priklopit hdmi kabel na TV in šele nato zagnati računalnik.

fpbs ::

Kateri TV imaš? Ali ti podpira DLNA?

premat ::

fpbs je izjavil:

Kateri TV imaš? Ali ti podpira DLNA?

Nov TV. Samsung UE50MU6172UXXH

refosk je izjavil:

V predvajalnih napravah bi moral imeti še HDMI. Poskusi najprej priklopit hdmi kabel na TV in šele nato zagnati računalnik.

Poskusil sem že vse variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: premat ()

premat ::

Če mi ne podpira prenos audio preko grafične na HDMI, sem našel to povezavo na Ebay: https://www.ebay.com/itm/VGA-Male-To-HD...

To bi pa mislim, da šlo: VGA v grafično, audio jack v zadnji speakers izhod, audio in video se združi in "gre" po HDMI v TV. Ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: premat ()

fpbs ::

Ta TV ti podpira DLNA in ne rabiš nobenega HDMI kabla. Ali si povezal TV z ruterjem? Ali si v PC naložil kakšen program za podporo DLNA? Naprimer Nero MediaHome.

premat ::

fpbs je izjavil:

Ta TV ti podpira DLNA in ne rabiš nobenega HDMI kabla. Ali si povezal TV z ruterjem? Ali si v PC naložil kakšen program za podporo DLNA? Naprimer Nero MediaHome.

HDMI kabel rabim, ker z njim povezujem PC s TV. VLC ni dovolj?

fpbs ::

Če imaš DLNA povezavo, imaš na TVeju dostop do vseh vsebin: glasba, filmi, slike, ki se nahajajo na PCeju, (oziroma tiste, ki si jih na PCeju označil, da so lahko dostopne na TVeju), brez HDMI kabla.

pierch ::

Poglej tole temo. Nekdo je uporabil kar externi spdif na MB.
Pierch

blackbfm ::

DLNA in mirroring z računalnika sta dve popolnoma različni zadevi

To bi pa mislim, da šlo: VGA v grafično, audio jack v zadnji speakers izhod, audio in video se združi in "gre" po HDMI v TV. Ja?


Na ta nacin pretvarjas digitalni signal v analog in spet nazaj.. Izgubljas kvaliteto

Nevem zakaj kompliciras, mas 2 resitvi zgoraj napisani

premat ::

Hvala blackbfm . Tak nasvet sem rabil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava računalnika z TV-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4825759 (1903) ST-777
»

podnapisi pri filmih in serijah

Oddelek: Pomoč in nasveti
255076 (4714) WallSreet
»

Zvok prek HDMI

Oddelek: Pomoč in nasveti
131440 (1293) blackbfm
»

TV ter racunalnik -> dilema kablovja

Oddelek: Zvok in slika
6707 (545) Ashrack
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235181 (4401) mcesarec

Več podobnih tem