» »

Najstarejši igričarski goljuf Todd Rogers razkrinkan

Najstarejši igričarski goljuf Todd Rogers razkrinkan

Slo-Tech - Todd Rogers je danes že v zrelih letih, a je bil še donedavna spoštovan član skupnosti igralcev videoiger. Mož, ki je zaslovel v 80. letih s številnimi svetovnimi rekordi v videoigrah, je bil prvi pravi poklicni igralec videoiger in lastnik najstarejšega svetovnega rekorda na tem področju. Postavil ga je v igri Dragster za Atari, ki jo je leta 1982 končal v 5,51 sekunde. V Guinnessovi knjigi rekordov je bil ta dosežek zapisan kot najstarejši rekord videoiger. Sedaj pa so Rogers razkrinkali.

Da je z rekorom v Dragsterju nekaj nenavadnega, se je šušljalo že nekaj časa. Več ljudi je kasneje uspelo doseči rezultat 5,61 sekunde, nikomur pa ni uspelo iti hitreje. Edini dokaz za Rogersove navedbe je bila polaroidna fotografija, ki jo je posnel leta 1982 in poslal založniku Activision, a je danes ni več mogoče najti. Rogers trdi, da je isti rezultat dosegel večkrat na različnih sejmih. Toda Eric Koziel (Omnigamer), ki se ukvarja s starimi igrami, mu ne verjame. Tudi s posebnim računalniškim programom, ki sam igra igre in poizkuša doseči optimalen izid, ni uspel odigrati hitreje kakor v 5,57 sekunde. To je tudi človeški rekord, za katerega obstaja video posnetek. Rogersov rezultat, za katerega sam in tudi David Crane, ki je igro napisal, trdita, da je veljaven, je medtem izginil s seznama Twin Galaxies in Guinnessove knjige rekordov. Koziel pa dodaja, da je razstavil kodo igre in z analizo pokazal, da razen ob strojni napaki hitreje od 5,57 ne gre.

K temu je bržkone pripomoglo tudi dejstvo, da to ni prvi Rogersov rekord, ki je sumljiv. Rekord v igri Donkey Kong so izbrisali, ker je pri 15.000.000 točk bistveno boljši od drugega rezultata 1.472.100, videodokaz pa je izginil. Rekord v igri Centipede je znašal 65.000.000, drugi najboljši rezultat pa 58.078. Rekord v igri Barnstorming pri 32,04 sekundah pa so izbrisali, ko so dokazali, da tudi ob odsotnosti vseh ovir tega rezultata ni mogoče doseči.

34 komentarjev

o3n3o ::

Ma pustite otroku veselje.

Naj raje usmerijo energijo v bolj pomembne stvari.

Riff ::

naslednji rekord ki ga je treba preverit je pa za Wolfenstein 3D :D:)):O

Vazelin ::

dejansko je nekdo šel analizirat kodo, da je ugotovil da je najhitreje 5.57.:))

AštiriL ::

Upam da ni dobil 5 let zapora
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

s1m0n ::

A ni tega polno? Še med elitnimi esports igralci :)

Markoff ::

Vzet vse lovorike s Tour de France temu goljufu!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

srus ::

Šokantno. Hollywod že snema Cold Case - Return of Atari

Netrunner ::

Folk ima preveč časa. S čim se gredo ubadat....

Machete ::

Samo meni še vedno ni čisto jasno, kako je priredil rezultat?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Markoff ::

srus je izjavil:

Šokantno. Hollywod že snema Cold Case - Return of Atari

CSI - Cyberworld
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

XsenO ::

Machete je izjavil:

Samo meni še vedno ni čisto jasno, kako je priredil rezultat?


Na youtubu je par raportov, ki govorijo o tem. Na kratko je bil kolega s sodnikom, ki je določal pristnost rezultata
1 + 1 = 1

Iatromantis ::

Machete je izjavil:

Samo meni še vedno ni čisto jasno, kako je priredil rezultat?

Machete ::

Mhm. Saj sem gledal nekaj teh mini dokičev na yt, samo še vedno nisem zvedel zakaj se je šlo. Bom tudi tega pogledal. Ostali absurndni rekordi, ki so bili za velikostni razred boljši od 2. najboljšega, pa so nekako sami zase kričali. Ne vem zakaj so jih šele v zadnjih letih črtali..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

opeter ::

Netrunner je izjavil:

Folk ima preveč časa. S čim se gredo ubadat....


Imaš prav, ampak je g. Rogers s temi rezultati dobil tudi kar nekaj finančnih injekcij. ;)
To moti nekatere.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lucca brassi ::

sama zgodba precej podobna glavnim karakterjem filma Pixels (2015 film) @ Wikipedia
moments before detonation

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Kako pa je glede dopinga pri videoigrah?

Machete ::

Turd Rogers :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ahim ::

Predlagam, da brisejo Boltove rekorde, saj so ocitno boljsi kot casi skupinice tekmovalcev, ki vedno pritece v cilj nekaj metrov za njim. Sem sam videl na TV, mora biti goljufija!

njyngs ::

Ahim je izjavil:

Predlagam, da brisejo Boltove rekorde, saj so ocitno boljsi kot casi skupinice tekmovalcev, ki vedno pritece v cilj nekaj metrov za njim. Sem sam videl na TV, mora biti goljufija!

Primerjati dokazljiv rezultat z nedokazljivim, kjer sama koda pokaže, da dosežek ni mogoč... Bravo butalec.

Machete ::

Dude Turd Rogers je 'držal' rekorde tipa 100.000 točk, naslednji najboljši je bil na 15.000 (pri kar nekaj xy naslovih).
To ni nekaj metrov, ampak cel krog.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Jarno ::

Tip je vseeno znal igrat igrice. 85 ur na enem žetonu. ???
Škoda, da kakšen "chair of truth" ni v javni uporabi, da bi ga lahko pobarali o teh zadevah.
#65W!

puginho ::

Netrunner je izjavil:

Folk ima preveč časa. S čim se gredo ubadat....


...in to napiše nekdo ko ob polnoči visi na forumu :))

filip007 ::

Tukaj osebno pove, zakaj bi lagal.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

dope1337 ::

zavajon je izjavil:

Kako pa je glede dopinga pri videoigrah?


http://www.dw.com/en/anti-doping-effort...

Se ze dela na tem. Adderall je taglavni problem trenutno.

P.S. sem ga probal, k sem bil cez luzo (cist iz firbca) - shit works.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

hamez66 ::

dope1337, kako pa "deluje"? Se ti zviša zbranost, imaš hitrejše reflekse ali na kakšen način si mislil, da deluje?

next3steps ::

dope1337 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Kako pa je glede dopinga pri videoigrah?


http://www.dw.com/en/anti-doping-effort...

Se ze dela na tem. Adderall je taglavni problem trenutno.

P.S. sem ga probal, k sem bil cez luzo (cist iz firbca) - shit works.

Ga lah probaš tudi pri nas, za đabe. Ritalin.

hamez66 je izjavil:

dope1337, kako pa "deluje"? Se ti zviša zbranost, imaš hitrejše reflekse ali na kakšen način si mislil, da deluje?

Tko kot cox.

Zgodovina sprememb…

erunno ::

Adderal in Ritalin sta precej različna zdravila, ki sicer sta namenjena zdravljenju istih simptomov ADHD (aka ADD, aka Sindrom nemirnega otroka), rpi čimer je Ritalin na splošno odsvetovan, zaradi nevarnosti zasvojenosti, ki je podbona zasvojnosti kakršne povzročajo Amfetamini (čeprav delujeta nasprotno od kakega spida).
Adderal izboljša koncentracijo, kognitivne zmožnosti in celo zmanjša reakcijski čas tako za izboljša učiknkovitost naravnih navrotransmiterjev (specifično dopanina in noradrenalina).

V Amariki ta dva zdravila oba spadata v ti. Schedule II (kategorija pod Heroinom in travo lol), skupaj z Amfatemini (sem spada tudi Adderal), Metamfetamini (sem spada eno od ADHD zdravil), Methylphenidate (sem spada Ritalin), kokain, Kodein (aktvina sestavina od enih od zdravil za kašelj), morfij, opij in opioidi - vsa ta zadeva lahko povzročajo zasvojenost v pri dlje trajajočeih prekoračitvah predpisanega doziranja.

link_up ::

Kaj je to dva zdravila?
In and Out

dope1337 ::

hamez66 je izjavil:

dope1337, kako pa "deluje"? Se ti zviša zbranost, imaš hitrejše reflekse ali na kakšen način si mislil, da deluje?


Tak k je reku 3much5time, podobn k coxa. Ni pa glih isto, ni high feelinga (nisi boga za jajce prjel oz. on tjebe) sam proces razmisljanja je velik "lazji/hitrejsi" ter s tem tudi odzivni casi na dane situacije.

Ni cudn, da so ga izkoriscal na vlko
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

next3steps ::

Še danes ga. Ni problem do njega priti. Kakšen modernejši psihiater ti ga bo rade volje predpisal, če ga boš uporabljal v mišljene namene. Ko sem ga sam dal na trg (a ga nisem prodal, saj me je zanimala zgolj vrednost), je bila tabletka vredna nekje 2.5EUR, kar pomeni, da je ena izmed najboljših preverjenih in kvalitetnih drog na našem črnem trgu.
Se ga pa ravno zaradi nizke cene na črnem trgu ne dobi.

Zgodovina sprememb…

Iatromantis ::

AštiriL ::

Youtuber=Narcis?
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Jst ::

Glede Dragsterja bi mu še celo verjel. 5.57 in 5.51. Pri teh starih zadevah je lahko veliko interference, majčkeno drugačen čip, kot je uradno po specifikacijah,... Za ostale, ki so pa za več velikostnih redov, tisto je pa res sumljivo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

49106 ::

Jarno je izjavil:

Tip je vseeno znal igrat igrice. 85 ur na enem žetonu. ???
Škoda, da kakšen "chair of truth" ni v javni uporabi, da bi ga lahko pobarali o teh zadevah.


Vir?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maratonsko razdaljo pretekel pod dvema urama (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
547546 (5826) m0LN4r
»

Najstarejši igričarski goljuf Todd Rogers razkrinkan

Oddelek: Novice / Igre
349908 (4996) 49106
»

Tetris je star 30 let

Oddelek: Novice / Igre
268249 (5965) Baja
»

"Turbo kopalke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
629134 (6236) snow
»

Državni rekord (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
864822 (3102) Trdi

Več podobnih tem