» »

Maratonsko razdaljo pretekel pod dvema urama

Maratonsko razdaljo pretekel pod dvema urama

1
2
»

Vazelin ::

Imo kipchoge ve, da pod 2 urama v običnem maratonskem teku ni izvedljivo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

starec Zosim ::

Maratonci in na sploh tekači na dolge proge uporabljajo termin "tempo", ki nosi oznako @.

Torej, če govorimo o tempu 3:00, ki ga - tako na oko - prakticirajo zmagovalci našega LM, zapišemo @3:00.
Moj maratonski tempo je med @4:40 in @4:45, v mladih letih pa seveda veliko boljši. Pri moji starosti sem še vedno v prvi četrtini v svoji starostni kategoriji in tudi absolutno.

Rezultat pod 02:00h za razdaljo 42.195 km je neveljaven, ker tekač ni tekel na regularnem maratonu.
Vprašanje, ali se bo zgodil najboljši čas na maratonu pod 02:00h? Menim, da ne, ker gre človeštvo bolj v degeneracijo kot v evolucijo. Doping sem izključil.

jype ::

joggi79 je izjavil:

Skoda, ker vecina teh, ki tecejo hitreje kot 40km/h tece zgolj s teboj v tvoji domisljiji, ne pa tudi na tekmah. Skoda, ker bi bile stvari krepko bolj zanimive.
Ljudje, ki nimate pojma o teku, bi se morali vzdržati komentiranja v tej temi, še posebej, če ste nepismeni.

starec Zosim je izjavil:

Vprašanje, ali se bo zgodil najboljši čas na maratonu pod 02:00h? Menim, da ne, ker gre človeštvo bolj v degeneracijo kot v evolucijo. Doping sem izključil.
Motiš se:

Men%27s 100 metres world record progression @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

joggi79 ::

jype je izjavil:

joggi79 je izjavil:

Skoda, ker vecina teh, ki tecejo hitreje kot 40km/h tece zgolj s teboj v tvoji domisljiji, ne pa tudi na tekmah. Skoda, ker bi bile stvari krepko bolj zanimive.
Ljudje, ki nimate pojma o teku, bi se morali vzdržati komentiranja v tej temi, še posebej, če ste nepismeni.

Verjetno v enem mesecu pretecem vec kot si ti v celem zivljenju, in to sedaj, ko tecem zgolj za zabavo, ne takrat ko sem to delal za trening, tako da o teku in sportu zelo verjetno vem neprimerno vec kot ti. Se pa strinjam, da bi bilo boljse, ce bi >TI< nehal nakladati o stvareh, o katerih nimas pojma. In se enkrat... ce govoris o tem, da ljudje brez tezav tecejo vec kot 40km/h mi prosim povej en sam izmerjen primer tega. Kot sem ti napisal, najhitrejsi tek je tek na 200m (ja je hitrejsi kot tek na 100m) in tam je Bolt ko je postavil svetovni rekord tekel malenkost cez 37km/h. Ti kot kaze ves za ljudi, ki so cca. 10% hitrejsi kot Bolt, vendar pa za razliko od Bolta niso nikoli nastopali na tekmah, da bi se ta njihova hitrost videla.

m0LN4r ::

Bi bilo zanimivo gledati, še posebej "ne-naravne".

To bi samo gledal, ker bi videl kako dalec so pripravljeni iti. Cloveska neumnost ne pozna meja. Sport bi bil zanimiv dokler nebi zaceli umirati po preckanju cilja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tek vs. kolesarjenje vs. XY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11117424 (11427) iso2000
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677522 (5699) AnjaNja
»

Tek navzdol

Oddelek: Loža
457262 (5632) Malajlo
»

Tek, kondicija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116034 (5129) amigo_no1

Več podobnih tem