» »

Izolacija stene z notranje strani

Izolacija stene z notranje strani

cordoba ::

Pozdrav.

Zanima me, kako je najbolje izolirati dnevno sobo in spalnico z notranje strani, ker mi pri zelo nizkih temepraturah, hitro shladi prostor? Žal zunanja izolacija ni možna.
Stena je debela cca 40 cm, mislim da iz cegla, nevem točno, stene niso vlažne, živi se pa v 1. nadstropju, spodaj je klet, ki je ogrevana, višje pa je podstreha.
Trenutno se odločam med variantami:
-stiropor in potem čez les, knauf ali pa obs plošča
-Samo stirodur, čez pa mrežica in potem prebarvati na notranjo barvo
-ogrodje iz lesa in potem polnjen s stekleno volno in čez les

Zanima me, katera varianta je najboljša , oz, da je najcenejša in ok. Zanima me tudi, ali je potrebna kakšna zračna zapora? Včasih je bilo malo vlage, ki pa sem jo saniral z zračenjem in napravo za razvlaževanje.

Hvala za pomoč in mnenje
  • spremenilo: cordoba ()

Aston_11 ::

Stirodur, lepilo, mrežica, lepilo, tankoslojni omet, fin kit, barva.
Parna zapora bi bila nujna, da ti za stirodurom ne bo delalo plesni. Zidovi bodo mrzli po celi širini. Čaka te plesen na robu stirodura proti stropu.

Dimnik ::

Kaj pa če ti toplota uhaja na podstreho?

cordoba ::

Aston hvala za mnenje, tudi meni ta varianta najbolj všeč. Sicer prodajalec v Merkurju se mi je smejal, ker sem mu omenil parno zaporo, češ, da se to da samo na podstreho.

Ale, sigurno mi, podstreho bom čez cca 1 leto izoliral, ampak zaenkrat rešujem problem stene, ker so res mrzle. Je pa baje na stropu neka plošča, ki malo izolira.

Dimnik ::

Glede prodajalcev...ma eni nimajo pojma kaj sploh delajo v trgovini

Vprašam, ker jaz imam zunaj fasado 10cm stiropor, zgoraj tudi samo podstreho in nimam tlaka na plošči, pa mi toplota kar hitro spizdi ko neham kurit...se pravi na podstreho, tako da bo nujno tlak naredit oz izolacijo

Aston_11 ::

Položi stiropor/stirodur na ploščo. Ko boš delal tlak, ga uporabiš za ta namen, vmes pa ti bo že izoliralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Dimnik ::

Ja saj razmišljam o tem, ampak se včasih kaka miš priplazi gor in dokler ne poje vabe mi pogloda stiropor...tako da razmišljam, da bi dal stiropor in osb plošče prek in nebi delal tlak, ker je problem spravljat material gor..

koyotee ::

Daj kameno volno in mas mir, glej da je vsaj DP5.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cordoba ::

Koyotee, kameno volno in potem npr stirodur ali knauf čez?

stjan ::

Miši ne jedo stiroporja, ga pa pogloda in si naredi gnezdo :)

Naredi leseno ogrodje med katero položiš izolacijo, na to pa daš lesene plošče ali pa kar laminat.

svecka ::

stiropor se ne priporoča, če imaš veliko vlage, ker se ti bo za stiroporjem ustvarila plesen. To je pomembno če si imel že prejt probleme s plesnijo na kritičnih kotičkih, kjer ti uhaja toplota skozi toplotne mostove.

Poleti je bilo kar nekaj predavateljev, ki so predavali o izolaciji na Celjskih sejmih.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Takšno rešitev sva z očetom naredila kakih 30 let nazaj po celi hiši in je kar funkcionirala. Uporabila sva mineralno volno in pa leseno konstrukcijo, privijačeno na stene (volno sva dala med letve) vse skupaj pa sva zaprla s ploščami iz iverice, ki sva jih privijačila na letve. Fuge med ploščami sva zakitala, potem pa preko ivernih plošč nalepila tapete. Taka rešitev sicer ni optimalna, je pa boljša kot biti brez izolacije.

LP

Jože

konspirator ::

Zakaj zunanja izolacija ni možna ?
--

#000000 ::

Naredi to ampak to je začasno, kolega je to naredu in je blo leto dve okay, potem je začelo plesnet ZA stirodurom, in je še potrpel leto, nakar je vzel kredo in naredil fasado + rekuperaor, od takrat vlage NIMA, pa tud pokuri manj.

Pač filozofija kot jo je meni razlagal nek fasader, je da ti greješ STENE, s fasado oz izolacijo od zunaj, probaš čim manj zgubit, in ko je enkrat stena segreta in od zunaj izolirana (pravilo naj bi bilo izgubit 1 stopinjo C v 24 urah) tako naj po njegovih besedah ECO sklad podeljuje subvencije.

Anyway izolacija od znotraj ni problem, ampak ko nehaš gret, temp. pada rapidno.

Tako je razložil fant od fare (fasder) lahko pa da se moti ali celo laže.

Je pa oblečt celo bajto od znotraj + vse doze elektike in podobno zalogaj finančni, vsaj kolega je to koštalo eno tretjino kot je kasneje dal za fasado.

konspirator ::

Poleg tega konkretno zmanjšaš uporabni prostor.
--

Magic1 ::

Najcenejša varjanta je, da polimaš steno z okrasnimi izolacijskimi ploščami:
http://www.merkur.si/gradnja/suha-gradn...

Druga dražja varjanta je gibs stena in vmes daš 5-10cm kamene volne. Odvisno koliko si pripravljen žrtvovat prostora. 25m2 cca 400EUR.

Najbolje je fasada, 10kEUR 200m2 - 1.5k ali 3kEUR subvencije.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

#000000 ::

ma če res ni prčakovat da se bo vložilo v izolacijo, je od znotraj rentabilno izolirat najbolj hladne to je severne prostore, sobo dve, sej ko enkrat segreješ in držiš temp. je cena energenta ista, le če malo pritisne mraz kot je v zadnjih 7-10 dneh takrat se pač sprijazniš z malo večjo porabo, ampak na to je treba mislit ko dejasko švicaš od vročine, to je poleti, vse ostalo je bolj kot ne kozmetika. Zebe pa še vedno na žalost.

#000000 ::

btw. sem zanjič gleedal kako je tip oz dva, zgradil hišo na osnovbi slame, stene iz slame in verjetno kake gline ipd. vse ostalo LES, ko je postavlaj temelje jih je izoliral z 20cm mislm da styrodura, to je ekvivalent pol metra stiropora, enako stene kleti ki so bile zidane (kvadri) po končani hidro izolaciji je imel cca 25cm med zemljo in zidom.

Kaj je fenomanalno, napram kar folk misli da bo prihranil z par cm stiroporja, NE gre na žalost.

cordoba ::

Hvala vsem za iščrpne odgovore. Odločil sem se, da ne izoliram znotraj, ampak bom kupil malo boljši kamin, da bo topel celo noč, ko pa našparam denar, pa bom oblekel hišo od zunaj. Vidim , da izoliranje na notranji strani, ne reši problema, to je izgubljanje toplote v prostoru.

koyotee ::

Magic1 je izjavil:

Najcenejša varjanta je, da polimaš steno z okrasnimi izolacijskimi ploščami:
http://www.merkur.si/gradnja/suha-gradn...

Druga dražja varjanta je gibs stena in vmes daš 5-10cm kamene volne. Odvisno koliko si pripravljen žrtvovat prostora. 25m2 cca 400EUR.

Najbolje je fasada, 10kEUR 200m2 - 1.5k ali 3kEUR subvencije.


Ne no pretiravaj s ceno kamene volne, za 25m2 10cm boš odštel 150€. http://centerponudb.si/knauf-insulation...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Magic1 ::

Konstrukcija, gibs plate in montaža ni zastonj. Jaz sem podal ceno, da ti pride nekdo in naredi.
Magic

ToniT ::

Najprej izoliraj strop. Ni velik strošek, razlika v uhajanju toplote pa je velika. Izgube toplote skozi strop so cca 30% vseh toplotnih izgub.

krneki0001 ::

Lesena konstrukcija po stropu in zunanjih stenah, med to konstrukcijo pa daš izolacijo (stirodur ali kameno volno), potem pa čez daš knauf.
Mislim da je to kr najcenejša rešitev.

d4vid ::

Še jaz se oglašam. Rad bi si malo izoliral sobico.
Na dve steni, eno notranjo, drugo zunanjo (tam, ko imam radiator), bi dal 2cm stiropora, da mi ni treba premikat radiatorja. Na ostali dve steni pa bi dal 5 ali 10 cm stiropora. Zanima me, kako najceneje ta stiropor potem skrit? Omet, les, laminat mogoče?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

matobeli ::

Mrežca in omet, knauf, les, vse to so opcije. Je pa odvisno od tega kdo (majster ali sam) bi delal in kakšna je površina.

Direkt čez prilimaj tapete pa bo najcenejš. Ampak potem se ne naslanjaj gor.

Aja, če želiš karkoli nosilnega na stene šraufat malo razmisli kako boš to izvedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

d4vid ::

Nosilnega ne bo nič, mogoče kak koledar.

Torej, mrežica + omet in je to to.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

čuhalev ::

Čemu začne plesneti za stirodurom/stiroporom?

d4vid ::

čuhalev je izjavil:

Čemu začne plesneti za stirodurom/stiroporom?


Temperaturna razlika pomoje. Sploh če zadeva ne "diha".
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

matobeli ::

Dej vprašej na podsvojostreho forum, tam sem enkrat videl da se da na steno parno zaporo (najlon), potem izolacijo in potem končni sloj.

Ker vlaga ne pride od zunaj, ampak kondenzira v večini primerov. Stiropor in te zadeve pa prepuščajo paro kakor vem.

D3m ::

cordoba je izjavil:

Pozdrav.

Zanima me, kako je najbolje izolirati dnevno sobo in spalnico z notranje strani, ker mi pri zelo nizkih temepraturah, hitro shladi prostor? Žal zunanja izolacija ni možna.
Stena je debela cca 40 cm, mislim da iz cegla, nevem točno, stene niso vlažne, živi se pa v 1. nadstropju, spodaj je klet, ki je ogrevana, višje pa je podstreha.
Trenutno se odločam med variantami:
-stiropor in potem čez les, knauf ali pa obs plošča
-Samo stirodur, čez pa mrežica in potem prebarvati na notranjo barvo
-ogrodje iz lesa in potem polnjen s stekleno volno in čez les

Zanima me, katera varianta je najboljša , oz, da je najcenejša in ok. Zanima me tudi, ali je potrebna kakšna zračna zapora? Včasih je bilo malo vlage, ki pa sem jo saniral z zračenjem in napravo za razvlaževanje.

Hvala za pomoč in mnenje


Zakaj ni možna zunanja izolacija?
|HP EliteBook|R5 6650U|

marsovcek ::

Fantje, malo osnovno- ali srednjesolske fizike v roke, pa bodo stvari okrog izolacije, vlage in plesni bolj jasne.

Namig: za vsako relativno vlaznost obstaja temperatura, kjer vlaga kondenzira. Od polozaja in debeline izolacije je idvisno, kje v zidu se bo to zgodilo. Lahko si pa tudi preverite na www.u-wert.net

matobeli ::

Jej-jej. Nalimal en nemški link in poslal vse nazaj v šolo. Slovencel jedan :))

WarpedGone ::

, da mi ni treba premikat radiatorja.

Pozabi izolacijo, poleg radiatorja postavi nek velik in tih sobni ventilator da piha v radiator. Bo toplo in brez plesni.
Zbogom in hvala za vse ribe

matobeli ::

Pomojem ga tišči izolacija zaradi izolacije;)

d4vid ::

Problem je, da mi prevec toplote uhaja, ker tud hisa ni prav veliko izolirana. Tako se mi shladi takoj, ko centralna na drva ugasne. Pri taksnih izgubah se mi niti zalogovnika ne splaca dat, ker se ne bi pogrel.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WarpedGone ::

V neizolirani hiši je prvi kandidat prepih skozi okna. Če nimaš nikoli rosnih šip, potem maš prepih.
Zbogom in hvala za vse ribe

marsovcek ::

matobeli je izjavil:

Jej-jej. Nalimal en nemški link in poslal vse nazaj v šolo. Slovencel jedan :))

Ja, in??

V Sloveniji vlada splošno prepričanje (podedovano od staršev in starih staršev, še iz Jugoslavije), da o gradnji pa res vsak vse ve. Rezultat so odgovori - kot so v tej temi -, ki so garancija za nastanek težav.

matobeli ::

Pa ne da si eden izmed tistih majstrov ki računajo malo knaufanja in beljenja kot da bi najmanj mahagonij na titaniku polagal?

Ke stvari so *zahtevne* in je treba dobro *obvladat svoj posel* drugače ni nič.

Na koncu se pa izkaže da je knauf sicer dobro položen ampak da je v procesu zaknaufal vse vtičnice in doze, ker ni bilo eksplicitno rečeno da se jih rabi:))

kljuc ::

marsovcek je izjavil:

matobeli je izjavil:

Jej-jej. Nalimal en nemški link in poslal vse nazaj v šolo. Slovencel jedan :))

Ja, in??

V Sloveniji vlada splošno prepričanje (podedovano od staršev in starih staršev, še iz Jugoslavije), da o gradnji pa res vsak vse ve. Rezultat so odgovori - kot so v tej temi -, ki so garancija za nastanek težav.


To. In čez par let bo op spraševal, kako sanirati plesen.
V tej temi je napisanih mnogo neumnosti. Ljudje, te stvari vprašajte na podsvojostreho, ali tudi za nasvete o programiranju sprašujete na kulinariki?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fasada (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13130148 (1709) zpza
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153600 (28865) Matejjjjj
»

Ogrevanje majhnega stanovanja z IR paneli

Oddelek: Loža
3115997 (14543) vostok_1
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018179 (17247) madmitch

Več podobnih tem