» »

Problem z formatiranjem hdd

Problem z formatiranjem hdd

cpt_n3m0 ::

Živjo, imam problem s formtiranjem in uporabo trdega diska, katerega sem namesto optične enote vstavil v prenosnik. prenosnik je hp 250 g5, disk seagate st1000lm035 1tb sata. caddyja imam dva, silverstone ts08 in lc power ada 525 25 nb in z obema ista pi. ija..
disk mi normalno zazna, mu dodeli črko pogona in vse kot je treba :d problem nastane, ko ga hočem/moram formatirat. to se potem vleče v nedogled... formatira formatira... če ga vzamem iz prenosnika in priklopim preko usbja, ga sformatira čisto normalno.
kje tiči napaka in kako to poštimat ali mi ostane samo opcija da dam hdd v zunanje ohišje in ga uporabljam kot prenosni disk?
  • polepsal: bluefish ()

bluefish ::

cpt_n3m0 je izjavil:

če ga vzamem iz prenosnika in priklopim preko usbja, ga sformatira čisto normalno.
Torej ga formatiraj na ta način in vstavi v prenosnik. Ali ti tudi v tem primeru zahteva formatiranje?

cpt_n3m0 ::

To sem že naredil in disk normalno zazna in ga ne rabim formatirat..če se pa da "pisat" nanj nisem poizkusil,samo da ga bom zmeraj mogu na tak način formatirat mi ni sprejemljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cpt_n3m0 ()

Furbo ::

Kolikokrat pa predvidevaš, da ga boš formatiral?
Morda si dal navaden počasen format.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cpt_n3m0 ::

Dal sem hitri format ;) je pa zanimivo,da ga niti čez noč ni sformatiralo...kot da mu to nekaj preprečuje :)) sva z kolegom,kateri kar nekaj ve o tem poizkušala zrihtat zadevo,pa nama ni uspelo.
Zato se obračam na vas,ker sigurno se bo našu nekdo,ki je že imel takšno težavo ali bo znal pomagat iz prve roke...

bluefish ::

Poženi chkdsk /f.

cpt_n3m0 ::

Ne zgodi se nič.

bluefish ::

Natančneje chkdsk x: /f, pri čemer je x črka pogona.

cpt_n3m0 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cpt_n3m0 ()

Han ::

Disk preveri in izbriši s Seatools...

cpt_n3m0 ::

Bom poizkusil,pa da vidim kaj pokaže.

tonis ::

Jaz si v situacijah, ko builtin format "ne zmore", pomagam s tem freeware:
https://www.disk-partition.com/free-par...

cpt_n3m0 ::

Han@ seatools ne pomaga...tonis@ tudi tu naletim na težave :
Sorry, the current operation has been canceled!
Information Code: 206
Description:Failed to update $BITMAP file (with bad cluster).

Očitno bo to treba dat nekomu,ki obvlada in bo znal zrihtat :|

Baja ::

preveri stanje diska z crystaldiskinfo.

če kaže rumeno ali rdeče je verjetno problem v disku.

cpt_n3m0 ::

Možno je tudi,da so problemi z caddy-am....vsaj tako mi je zatrdil prodajalec pri katerem sem vzel vmesnike za disk.

Han ::

Si zagnal Seatools za DOS?

cpt_n3m0 ::

Nisem,ker menda nebi pomagalo,vsaj do sedaj noben program ni :( sem pa bil na "servisu",kjer sem dobil informacijo,da so že imeli probleme za HP prenosniki in nosilci diskov...čakam na pravi caddy,seveda če se bo dal dobit.

cpt_n3m0 ::

Dobil odgovor ;) : Problem ni v caddyju, ampak v BIOS-u in njegovih nastavitvah,kjer se glede drugega diska ne da nič nastavit.....menda je tovarniško onemogočeno,zaradi takšnih in drugačnih razlogov.
Očitno bo treba našparat in kupit večji ssd ter ga zamenjat z sedanjim 264gb :(

Furbo ::

Saj smo ti že 5x rekli, da ga pač formatiraj zunaj in daj noter, pa kar trmoglaviš. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

K0l1br1 ::

cpt_n3m0 je izjavil:

To sem že naredil in disk normalno zazna in ga ne rabim formatirat..če se pa da "pisat" nanj nisem poizkusil,samo da ga bom zmeraj mogu na tak način formatirat mi ni sprejemljivo.

Kot da se jih tolikokrat formatira. 1x na dolgo, ostalo quick format.
Jajca od windowsov.

cpt_n3m0 ::

Furbo nič ne trmoglavim ;) zakaj bi imel napol delujočo zadevo,seveda če bi sploh šlo tako....ima da dela kot mora ali pa ne.Sicer pa hdd-ja ne gre uporabljati niti tako,da ga formatiram preko usbja.Po formatiranju disk preko caddya normalno zazna,le ko začnem z zapisovanjem nanj se pri 32% ustavi in ni več odziva.
Zaenkrat sem obupal in je trenutno v uporabi kot zunanji trdi disk :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497161 (5442) _Denny_
»

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
233481 (2893) Opkow
»

Usb ključ ne predvaja določenih formatov

Oddelek: Strojna oprema
1611639 (9544) Toros
»

Windows XP boot loader na disketi??

Oddelek: Programska oprema
101548 (1447) ender
»

Zunanji disk...WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
192873 (2275) mmmato

Več podobnih tem