» »

LCD PSU napetost pade pod obremenitvijo

LCD PSU napetost pade pod obremenitvijo

FX6300B ::

Pozdravljeni, kot je že zgoraj napisano imam problem z LCD napajalnim vezjem, namreč takoj ko na 5V dobi obremenitev, napetost pade na 3V, kondenzatorji zgledajo OK, nič skurejno razen pri nekem elementu, zgleda kot transformator za backlight je malo vezje temnejše barve, a sam element kot nov, tako da mislim da je to pač že od izdelave malce drugačna barva pač.. vezje je 715G2824-5-5, na netu sem našel shemo za 715G2824-2-2 načeloma je skoraj vse isto


kakšna ideja kaj bi lahko bilo? napaka je predvidevam da nekje na desnem delu na shemi (desno od T901 transformatorja), nevem pa kako ugotoviti kje.

May the force be with you!
  • zavaroval slike: VolkD ()

blay44 ::

Povratno kontrolo +5V linije daje opto ic903, referenca za primerjanje pa je ic904. TL431
Od tu naprej pa ugotavljaš kaj je.
Srečno

FX6300B ::

aw crap sm po pomoti prtisnu predlagaj izbris ;((, hvala obema
hojnik, sem tudi o tem razmišlov, a je problem z backlightom potem..
oz da bi na 5V linijo ki gre k vezju naprej dal 5V od nekega drugega napajalnika (bi 5V linijo odščipnil od vezja, da nebi bilo kaj narobe) in povezal GND od napajalnika zraven na vezje, bi to šlo?
May the force be with you!

Jirzy ::

Tisti temni lisi sta nastali od pregrevanja. A to je na drugi strani tistih 8 pinskih cipov?

FX6300B ::

Jirzy je izjavil:

Tisti temni lisi sta nastali od pregrevanja. A to je na drugi strani tistih 8 pinskih cipov?

ja je točno na drugi strani, bi znalo bit tudi to

sicer del za backlight mislim da deluje
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

ok tudi backlight del ni ok, sem priklopiltisto vezje na 5V kot sem rekel, ostale linije sem pustil nedotaknjene, in če z fonom posvetim notri lahko vidim ok sliko, backlight pa v enem izmed kotov komal utripa, sedaj me zanima le še , kako napajati backlight, rabil bi za kratek čas, saj sem ravno naročil vezje iz kitajske enako.. za 8€

in pa glede na to da backlight ne deluje je vrjetno napaka že pred temu delom kot sem rekel


še del sheme za backlight
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

dodatno bi vrjetno lahko probal če dam 16V tam kjer bi moral bit 16V za backlight, za L904, a vrjetno nimam nobenega 16V napajalnika, tisto prej sem sprobal z home-made lab napajalcem do 12V

bom pomeril če sploh daje 16V, če ni je vrjetno samo trafo?

niti 16V ne dobim
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Jirzy ::

Si objavil celo shemo?
Sta na vezju oba 8 pinska cipa oznacena? Ce sta, povej oznako, verjetno U???.

FX6300B ::

q809 in q804
v tejle shemi ta del je za backlight, že prej postani zgoraj :D



sem meril sedaj in nekje vmes dobim 16V tako da to dela, nimam pa backlighta in 5V pade ko pride do obremenitve, skratka nekaj je z vezjem narobe, naročil sem drugega iz kitajske, a bo za čakat, v tem času si bom pač kupil drug monitor in tega uporabljal kasneje kot sekundarni :), edino če se da kako drugače backlight napajat, predvidevam da je napetost končno višja od 16V, je sploh DC?
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung TV ue55es6570

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91420 (1116) Bizkit45
»

Napetostni regulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123698 (3225) Duhec
»

Backlight

Oddelek: Loža
91327 (1112) Alec999
»

24-palčni LCD-ji z LED osvetlitvijo iz Samsunga

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
205687 (4328) elvisc
»

Lcd misterij od HT

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91480 (1314) zcetrt

Več podobnih tem