» »

Samsung TV ue55es6570

Samsung TV ue55es6570

Bizkit45 ::

Vem da je dandanes najlažje kupiti novo TV in staro zavreči.
Ampak meni moja tehnična žilica tega ne dopusti :)
Ko prižgem TV se sliki "klik", neke vrste rele predvidevam. Rdeča lučka nekaj časa utripa, potem se TV ugasne (ponono naredi "klik"). V roku 2 sekund se ponovno prižge in zopet ugasne..tako gre v nedogled. Slika se nikoli ne prikaže.
Malo sem brskal po internetu in zasledil da ima Samsung probleme z kondenzatorji in t.i. CLICK OF DEATH.
V upanju da ima uničene kondenzatorje, sem TV odprl .. - kondenzatorji so videti ok.
Veliko jih omenja logic board oz. glavno ploščo, ki je poleg napajalne plošče - da je to rak rana teh modelov.
Sem gledal po Ebayu za motherboard in PSU board in oboje sem našel za zmerno ceno (70 in 40€) ampak nebi rad na pamet kupoval.
Zato sprašujem vas, če je imel kdo podoben primer in kako je to zadevo reševal?
Hvala

togo ::

Kondenzatorje ne gledaš samo na oko ali so napihnjeni, ampak enega po enega odlotaš, pomeriš in če je ok zalotaš nazaj čene zamenjaš.

Bizkit45 ::

togo je izjavil:

Kondenzatorje ne gledaš samo na oko ali so napihnjeni, ampak enega po enega odlotaš, pomeriš in če je ok zalotaš nazaj čene zamenjaš.


tega sem se bal :(
a pol po simptomih ki sem jih opisal lahko rečemo da so kondenaztorji?
vem da ne moreš pinpointati, sprašujem če si imel že podoben primer?

togo ::

Pomeri izhodne napetosti iz napajalnika. Če niso npr. +5V ampak 4,5V, so sigurno kondiji. Ne morejo več držat napetosti.
Ponavadi se posušijo zaradi toplote in nimajo več nazivne kapacitivnosti.
Pa tudi dizajnirani so lahko tako, da zdržijo toliko let, potem pa mora odpovedat, da kupiš novga.

Bizkit45 ::

togo je izjavil:

Pomeri izhodne napetosti iz napajalnika. Če niso npr. +5V ampak 4,5V, so sigurno kondiji. Ne morejo več držat napetosti.
Ponavadi se posušijo zaradi toplote in nimajo več nazivne kapacitivnosti.
Pa tudi dizajnirani so lahko tako, da zdržijo toliko let, potem pa mora odpovedat, da kupiš novga.


ok. bom pomeril, samo da se dokopljem do svojega multimetra (posojati stvari je greh) :(

Bizkit45 ::

na vseh 5V je output 5,3V-5,4V na 13V (tako je označeno na plošči) sta pa 2 izhoda 12,86V eden pa 12,5V
Ali zna biti, da je tisti zadnji problematičen?

DeeCoy ::

Je na teh linijah konstantna napetost ali niha? (0,1V je zanemarljivo)
Glede na meritve, bi jaz ugibal, da je napajalnik ok, če proizvaja konstantnih 5 oz 12V. Ne vem pa kako je pri televizijah narejeno za backlight - kje se napetost boosta.

Bizkit45 ::

nisem poizkusil pod obremenitvijo, ker s sondami nisem prišel zraven.
Backlight ledice delujejo lepo, ker ko sem odklopil glavno enoto iz napajalnika so se ledice prižgale. takoj ko vtaknem logic board v psu, začne zadeva loopati.
Sem povprašal po ebayu tiste ki te boarde prodajajo (znajdi se :)) in sta 2 mnenja, da je PSU ok in da je logic board rak rana teh TVjev.
Je že naročen nov logic board in upam da bo zadeva zašpilala.

DeeCoy ::

Potem je verjetno kratek stik na main boardu in zato se psu restarta. Nov main board bo problem rešil.

Bizkit45 ::

TV DELA!
nabavil rabljen mainboard preko ebaya [francija], zamenjal in zadeva špila 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pretvorba 6V AC v 6V DC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163426 (2830) lovro535v2
»

Zunanji trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7933 (827) Sami
»

popravilo napajalnika za namizni PC

Oddelek: Strojna oprema
192210 (1558) Ikspe
»

Samsung lcd - zamenjani kondenzatorji - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5114730 (13251) Pyr0Beast
»

2 skurjeni/pokvarjeni graficni kartici

Oddelek: Strojna oprema
201240 (895) dexter_II

Več podobnih tem