» »

Visokotlacni cistilec za avto

Visokotlacni cistilec za avto

1
2
»

Unknown_001 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko se ne bi folk toliko vtikal kaj si kdo kupi in zakaj si to kupi. Jaz ze vem zakaj.


Tvoj dnar je in prav ti dam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Map ::

Kako hebenti se naj znebim belih madežev/pikic na laku po pranju? Avto vedno obrišem, na soncu ne perem, če je pleh vroč ga prej shladim z mrzlo vodo, sproti spiram, da se šampon na zasuši itd. ampak se vedno pojavijo. Verjetno gre za vodni kamen?

Unknown_001 ::

Map je izjavil:

Kako hebenti se naj znebim belih madežev/pikic na laku po pranju? Avto vedno obrišem, na soncu ne perem, če je pleh vroč ga prej shladim z mrzlo vodo, sproti spiram, da se šampon na zasuši itd. ampak se vedno pojavijo. Verjetno gre za vodni kamen?


Trda voda.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IL_DIAVOLO ::

To se ti verjetno lak lusci...pticji drek se zazre v lak in ce ga ne odstranis pravi cas, lak odleti.

Probaj ce se noht zatakne.

Map ::

Ne, lak se ne lušči. Škoda, da nimam slike oz. je ne najdem. Bom čez vikend probal poiskat, ker bi moral imet na drugem računalniku.

Verjetno bo res kamen. Rešim se ga lahko s plastelinanjem ali preparati, najučinkovitejše pa bo poliranje? Da preprečim ponovno nastajanje bom potreboval pa filtre za vodo?

šernk ::

ma sam obrišeš avto po pranju s kvalitetno jelenjo krpo: https://zolleks.si/proizvodi/dodatna_op...

vzami ZTF-300 (kar kupiš v šparu, na petrolu itd. je neuporabno s to mi boš hvaležen, pa mislim da stane nekje 7eur + poštnina direktno od njih)

kdor ne vidi smisla v pranju avta...jaz ne vidim smisla v LEDicah v ohišju računalnika, miškah...pa kljub temu folk to kupuje. Celo toliko, da sem pred leti imel problem dobit poceni 12cm ventilator brez ledic, pol sem ga kupil z ledicami pa kable prerezal. Meni je pranje avta hobi in porabim cca 30min vsak vikend zato, zanimivo da nimam tudi nikoli problemov z rosenjem šip, medtem ko drugi pa z roko brišejo. le zakaj...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Map ::

Sej je tudi men hobi, pa mam kvalitetno robo. Gyeon, CarPro, Auto Finesse itd., ampak ta problem me še vedno muči. Ah, črn avto, čudovit takoj po pranju, čez deset minut spet umazan. :)

šernk ::

to je pa itak pri črnem ;)

kot sem reku probaj po pranju obrisat avto z zgornjo jelenjo krpo od zollexa, ker ti res avto skoraj posuši, ker imamo precej trdo vodo tudi mi pa nimam večjih problemov s kamnom. Če pogledaš od blizu se še vidi posušene pikice ampak na 2m ne opaziš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IL_DIAVOLO ::

Najboljse so itak iz mikrovlaken, ampak kot pravim nocem komplicirat po nepotrebnem. Wap, vedro in ena konkretna krtaca. Ostala navlaka je samo metanje denarja skozi okno. Ko enkrat zacnes komplicirat, se zadeva nikoli ne konca.

Map ::

Ja to že, obrisat je treba, ampak najprej se moram kamna znebit, da bom nato lahko preprečeval ponoven nastanek.

Tilen ::

Sploh obstaja avtomatska avtopralnica, ki ne posuši avtomobila?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

IL_DIAVOLO ::

Tako dolgo že nisem v avtopralnici, da sem že pozabil, da imajo avtomatizirano sušenje avtomobila. Valda ja :)

Invictus ::

Unknown_001 je izjavil:


Ko se bo naslednjič solilo po cestah ti kar pusti pri miru, da bo avto prej začel gnit spodaj in ga kasneje nihče ne bo hotel kupit.

Če je avto normalno izdelan, ne gnije.

Ajde, ne bomo o Fordih in Oplih ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ko se bo naslednjič solilo po cestah ti kar pusti pri miru, da bo avto prej začel gnit spodaj in ga kasneje nihče ne bo hotel kupit.

Če je avto normalno izdelan, ne gnije.

Ajde, ne bomo o Fordih in Oplih ;).


Če ima avtomobil aluminjast pleh imam slabe vesti. Vkolikor imaš piknjeno zaščito sol razžira aluminij. Pri aluminiju je oksidacija še najmanjši problem, sol pa ogromen.

Pravtako vsak pleh (jeklo) ob prrisotnosti soli načne galvanska korozija. Zaščito mimgrede kamenje pikne čez. Tudi rosfrej lah gnije pa se lah na glavo kdo meče da NiCr jekla ne morejo zarjavet.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ce imas avto v garazi in ne pretiravas s pranjem, ni straha za rjo.

737 ::

Avtomobili so skonstruirani, da po njih pada dež in nikakor, da jih bomo prali z vodo pod tisokim tlakom. Če jih vseeno peremo z visokim tlakom, voda zaide tjakaj, kjer ni bila (prevečkrat) načrtovana.

Avto se pravilno pere z vodovodnim tlakom, šamponom z voskom ter mehko gobo.

Unknown_001 ::

737 je izjavil:

Avtomobili so skonstruirani, da po njih pada dež in nikakor, da jih bomo prali z vodo pod tisokim tlakom. Če jih vseeno peremo z visokim tlakom, voda zaide tjakaj, kjer ni bila (prevečkrat) načrtovana.

Avto se pravilno pere z vodovodnim tlakom, šamponom z voskom ter mehko gobo.


Bučke. Konstruiranje na dež... ne se hecat. Kje si to pobral? Tu je relevantna kvečjem kakovost zaščitne pločevine : barva / lak /cink ... in če je ta zaen drek je posotopek nanašanja nekakovosten. Avto mora tudi tesnit. Avto, ki ne tesni je zanič in ga nihče ne bo kupil. Problematiziranje tlačnega čiščenja je mimo. Ampak RES MIMO.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

737 je izjavil:

Avtomobili so skonstruirani, da po njih pada dež in nikakor, da jih bomo prali z vodo pod tisokim tlakom. Če jih vseeno peremo z visokim tlakom, voda zaide tjakaj, kjer ni bila (prevečkrat) načrtovana.

Avto se pravilno pere z vodovodnim tlakom, šamponom z voskom ter mehko gobo.


Zagotovo si imel to v mislih

tomazic89 ::

Jaz imam dosti manj tezav s kamnom odkar sem dal avto polirati in nanesti Gyeon keramicno zascito. Je pa se vedno obvezno pranje v senci in brisanje z mikrofiber brisaco. Jelenovo kozo mi je mojster odsvetoval, ker v njej ni prostora za morebitne drobce praha ali kaksno drugo smet. Pac isto crn avto in se v momentu poznaju swirli.

Evo efekt keramicne zascite (dejansko na mojem avtu):

Unknown_001 ::

tomazic89 je izjavil:

Jaz imam dosti manj tezav s kamnom odkar sem dal avto polirati in nanesti Gyeon keramicno zascito. Je pa se vedno obvezno pranje v senci in brisanje z mikrofiber brisaco. Jelenovo kozo mi je mojster odsvetoval, ker v njej ni prostora za morebitne drobce praha ali kaksno drugo smet. Pac isto crn avto in se v momentu poznaju swirli.

Evo efekt keramicne zascite (dejansko na mojem avtu):


Navaden vosek je tole :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tomazic89 ::

Pol je pa dober vosek.. po dveh letih je se vedno tkole ;)

Dimnik ::

To si mel pri blink182?

Unknown_001 ::

tomazic89 je izjavil:

Pol je pa dober vosek.. po dveh letih je se vedno tkole ;)


Sintetični nano premazi. Ni baš nešto novo :) Malo zavajajo s to "keramiko". Če bi to bila keramika bi ti mogl avto dat v peč, in narest glazuro podobno kot pri emajliranju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tomazic89 ::

Dimnik je izjavil:

To si mel pri blink182?

ja

tomazic89 ::

Unknown_001 je izjavil:


Sintetični nano premazi. Ni baš nešto novo :) Malo zavajajo s to "keramiko". Če bi to bila keramika bi ti mogl avto dat v peč, in narest glazuro podobno kot pri emajliranju.

afaik, susi v susilni komori na 60 stopinjah celzija.. kaj pa vem ti ne mislim prodajati, imej svoje mnenje. Kolega je dal profesionalno nanesti nano premaz in ga je moral ves cas obnavljati. Jaz imam tole ze skoraj dve leti in je se vedno enako. Ne mazem z nicemer, ne voskam... samo perem rocno z Gyeon cistilom.. that's all. Ce je nano premaz, tudi prav, jaz sem zadovoljen.

Thunder wave ::

Za Kärcherje poglej na Amazon.de, sploh, če si kje blizu avstrijske meje. Se precej splača.

IL_DIAVOLO ::

Ce ze govorimo o gyeon...tole krpo hvalijo na polno:

https://www.spoliraj.si/si/krpe-iz-mikr...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219629 (3399) lejko0
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524081 (13613) radmannsdorf
»

Detajlno čiščenje, politure, voskanje in vse kar sodi zraven

Oddelek: Na cesti
156075 (5293) Map
»

Wap in lak/barva

Oddelek: Loža
201568 (1285) next3steps
»

Praske po pranju avtomobila

Oddelek: Na cesti
2414195 (13331) black ice

Več podobnih tem