» »

Video edit laptop

Video edit laptop

HasanSas ::

Pozdravljeni

Kupujem prenosnik ki mi bo sluzil kot primarni racunalnik za obdelavo in montazo video izdeljov. Uporabljal bom vecinoma Adobe Premier in After Effects. Kot totalen laik vas prosim za pomoc pri nakupu. Pregledal sem vecino “nasvetov” o nakupu ampak se ponudbe in zaloge stalno spreminjajo..

Pogoji: do MAX 1500€(manj je bolj je), nakup pri mimovrste, cim prej(sem nazalost casovno omejen)

Hvala
Lp

shadeX ::

Za 1500€ je za to dober vsak laptop s Quad procesorjem in ločeno grafo. Odvisno je sam kakšen brand ti ustreza.

Lani sem partnerki kupil tole za Premiere, Photoshop in gejming.

Leti kot strela..

HasanSas ::

Hvala za odgovor. Nimam prefernc glede branda, samo da dobro dela in ima dober support. Ce pa ze pa recimo Lenovo, Dell ali HP. Tale Asus mi ne zgleda slabo, bo 8gb rama dovolj?

shadeX ::

Odvisno kaj vse in koliko imaš rad odprto istočasno. Photoshop, Premiere (rendering) in nekaj zavihkov z Youtubom istočasno pobere nekje 5-6GB. Zaenkrat je dovolj, se pa ga da enostavno nadgradit (gre do 32GB) - odstraniš zadnji pokrov in si pri ramih in disku, zato sem tudi vzel takega.

Poglej še za kakega podobnega Dell-a, HP-jev pa se nebi tikal na tvojem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

HasanSas ::

Super, hvala. Imas kakega Dell-a v mislih?

shadeX ::

Mogoče kaj takega. Je strojno sicer malo slabši kot Asus ampak še vedno primeren za tekoče delo v Premiere, After Effects,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

HasanSas ::

Pa je velika razlika med njima: Asus z 7700hq in gtx 1050 in pa Dell z 8300u in radeon 530?

shadeX ::

Ja.

Računat moraš da prvi je namenjen za gaming (ROG serija), kar pomeni, da mora biti računalnik močnejši. Dell je multimedijski prenosnik.

So pa gamerski prenosniki težji za prenašat in glasnejši so. Če pustiš default nastavitve na zgornjem Asusu in mu ne boš omejil moči na npr 80% CPU max, boš skoz slišal ventilator kako se vklaplja / izklaplja (če potrebuje več moči, kar pomeni večja temperatura in potreba po hlajenju) med renderingom kar lahko zmoti tišino v prostoru.

Zadevo se je rešilo kot že omenjeno, da sem nastavil moč CPU-ja max na 80% in se ga ne sliši sploh (na performancu med delom se ne pozna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

HasanSas ::

Sem spregledal razliko. Teza in glasnost me sploh ne motita, zelim le da zadeva dela kot mora. Mislim da se bom kar za Asusa odlocil. Zal tega ki si ga predlagal ni vec na voljo, bo tole vredu: https://www.mimovrste.com/gaming-prenos...

Hvala za pomoc

P.s. nekoc sem slisal za en "mit" da delovni laptop ne uporabljaj za priklop/brskanje po netu..je kaj resnice v tem ali je bolj bs?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HasanSas ()

shadeX ::

P.s. nekoc sem slisal za en "mit" da delovni laptop ne uporabljaj za priklop/brskanje po netu..je kaj resnice v tem ali je bolj bs?


Zakaj pa nebi? Sam ne brskaj po kakih shady straneh in backupe projektov delaj dnevno na zunanjo enoto.


Tisti laptop je isti kot iz prvotnega linka le več rama ima, torej je ok.

HasanSas ::

Ok, hvala se enkrat.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za oblikovanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528140 (4571) m0LN4r
»

ASUS ali HP; i7, 17,3 zaslon ...

Oddelek: Kaj kupiti
81710 (1368) Manager
»

prenosnik za oblikovanje fotografij - cpu

Oddelek: Strojna oprema
204004 (3422) opeter
»

Prosim mnenje graficnega oblikovalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5915893 (14215) kunarepatica
»

Grafično oblikovanje - Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
427718 (6713) mmtu

Več podobnih tem