» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Temo vidijo: vsi
««
18 / 51
»»

jernejl ::

K0l1br1 je izjavil:

jernejl je izjavil:

Kolikor vem, so učilnice v popoldanskem času večinoma prazne
Ponoči so tudi prazne. Lahko bi jih oddajali južnim delavcem garačem, zjutraj pa bi jih pred šesto uro spraznili, da jih ne bi videle zgrožene mamice.

Aja, za povprečno plačo se popoldan pač več ne dela, kajne?

K0l1br1 ::

mihec87 je izjavil:

da delajo v JS...
Meni se to ni zdelo nikoli nekaj sramotnega (eno leto sem pa bil v javnem sektorju, enih 15 let nazaj). Kaj pa vem, v tistem letu se je nekako kar pokazalo, da razne sorte ljudi fajn rabijo JS. Pa tudi drugače se mi to kaže (če si kdo misli, da človek rabi delati, da spozna, da se v JS tudi kaj dela).

Če bi bil učitelj, bi za to, da učim vašo razvajeno mularijo, zahteval poleg plače 10 jurjev odškodnine mesečno.

solatko ::

Se na gradbiščih! Takrat, ko ni mraza!
Delo krepa človeka

49106 ::

K0l1br1 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

da delajo v JS...
Meni se to ni zdelo nikoli nekaj sramotnega (eno leto sem pa bil v javnem sektorju, enih 15 let nazaj). Kaj pa vem, v tistem letu se je nekako kar pokazalo, da razne sorte ljudi fajn rabijo JS. Pa tudi drugače se mi to kaže (če si kdo misli, da človek rabi delati, da spozna, da se v JS tudi kaj dela).

Če bi bil učitelj, bi za to, da učim vašo razvajeno mularijo, zahteval poleg plače 10 jurjev odškodnine mesečno.


Po vašem bi dobil, a le če bi učil na zasebni šoli.

K0l1br1 ::

49106 je izjavil:

Po vašem
A sedaj me boš vikal?

49106 ::

Nikoli ne vikam nikogar.

mihec87 ::

solatko je izjavil:

mihec87 - Saj vseh tistih, ki bi morali delat, je premalo - vojakov, policistov, medicincev, gasilcev,........


Še par ur nazaj sem pisal o okenski roleti JS ki jo potegne dol in se skrije zanjo..Vse zgoraj naštete JS uporablja za roleto.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

nekikr ::

nekikr - Razen ravnateljev, učitelji nimajo svojih sob, če ti je kaj jasno, kaj se pri testih gleda, pa to v zbornici večinoma ni ravno primerno mesto, se ti ne zdi?

Lokalna knjižnica je precej dobro urejena. Ve se, da mora biti notri tišina, ker nekateri berejo, drugi delajo kaj za šolo, za službo. Zdaj mi boš rekel, da se v zbornici ali pa v eni od prostih učilnic tega ne da narediti? Se pravi dijake in študente lahko naučiš, kaj pomeni tisti znak za tišino, velecenjene učitelje pa ne? Nehaj. Če partnerka ne bi bila učiteljica bi bil tiho kot rit, tako pa povem točno tako kot je. Biti učitelj je praktično najboljša možna služba. Delaš za polovični delovni čas, imaš pa dvojno plačo, dopusta, da ti je že dolgčas in doživljenjsko zaposlitev, ki ti je ne more vzeti nihče. A da je kakšen otrok tečen? Buhu. Stranke/naročniki so tudi.

nsa_ag3nt ::

Vazelin je izjavil:

Fak kako mediji shilajo te šolnike. Jokajoča mlada učiteljica na 24ur, inženirka učiteljica na Večeru, na SIOLu dve vzgojiteljici...

Človek ima resno občutek da živi v vukojebini (oz. shitholeu), kjer si učitelji trgajo od ust, da preživijo.

Največja ironija je, da bo zato, da bo učiteljica dobila 100EUR več največje breme procentualno padlo na tiste resnične socialce, ki komaj tolčejo

Cerar bo itak popušil na koncu in jim dal večino tega kar zahtevajo.

Sedaj lahko vidiš (šolski primer), kaj dela propaganda medijev.
Jim ni čisto nič več za verjeti.

49106 je izjavil:

Ne vem, če bo. Mislim, da ima več možnosti na volitvah, če ne popusti. Če jim ugodi, dvomim, da bo stranka dosegla parlamentarni prag.

Ni panike, je Šarec v nizkem štartu.


solatko je izjavil:

mihec87 - Saj vseh tistih, ki bi morali delat, je premalo - vojakov, policistov, medicincev, gasilcev,........

Od teh kar naštevaš najbolj delajo medicinske sestre (zanič plače) in policaji (ok plače).
Negovalke v raznih domovim starejših občanov so na minimalcu, o njih ne boš slišal kaj dosti, so takoj za medicinskimi sestrami po obsegu in zahtevnosti dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

bajsibajsi ::

nekikr je izjavil:

nekikr - Razen ravnateljev, učitelji nimajo svojih sob, če ti je kaj jasno, kaj se pri testih gleda, pa to v zbornici večinoma ni ravno primerno mesto, se ti ne zdi?

Lokalna knjižnica je precej dobro urejena. Ve se, da mora biti notri tišina, ker nekateri berejo, drugi delajo kaj za šolo, za službo. Zdaj mi boš rekel, da se v zbornici ali pa v eni od prostih učilnic tega ne da narediti? Se pravi dijake in študente lahko naučiš, kaj pomeni tisti znak za tišino, velecenjene učitelje pa ne? Nehaj. Če partnerka ne bi bila učiteljica bi bil tiho kot rit, tako pa povem točno tako kot je. Biti učitelj je praktično najboljša možna služba. Delaš za polovični delovni čas, imaš pa dvojno plačo, dopusta, da ti je že dolgčas in doživljenjsko zaposlitev, ki ti je ne more vzeti nihče. A da je kakšen otrok tečen? Buhu. Stranke/naročniki so tudi.


Mislim, da lazes. Ce bi bila tvoja partnerka res npr. srednjesolska uciteljica, bi ti povedala se marsikaj drugega in precej drugacno plat zgodbe, kot jo prikazujes tu. Ze res in prav lahko, da je vse omenjeno resnicno do neke mere, ampak izpustil si, namerno ali nenamerno, vse tiste dneve, ko pride domov psihicno utrujena, ko se srecuje z moralno-eticnimi dilemami, ko enostavno ne zmore nameniti zadostne kolicine zahtevanega casa svojemu (vajinemu) lastnemu otroku, ko ti razlaga o pretresljivih situacijah z otroki in njihovimi starsi, o raznih konkretnih zgodbah, ki se dnevno dogajajo na njeni soli, o pritiskih starsev, ki zahtevajo visje ocene za svoje otroke, o njihovih odvetnikih, ki jih obiscejo v kabinetih ali celo nenajavljeni kar sredi pouka, med podajanjem snovi dijakom, o seksu na solskem wcju, posilstvu, drogah, poskusih samomora, o dijakih, ki zamujajo ali ne hodijo v solo, ker morajo delati, da lahko prezivljajo ostale druzinske clane, o groznjah s strani dijakov itd.

Kot sem ze omenil stran, dve nazaj - imamo dobre in slabe ucitelje, kot tudi dobre in slabe delavce; tako v JS in PS. Ni tezko ugotoviti, na katero stran se nagiba tvoja namisljena partnerica ali "moln4rjeva" teta. Laznivec si, ker ce ze ne drugega, bi vedel, da tvoja partnerka sploh ne more po lastni zelji koristiti dopusta takrat, ko bi ga npr. zelel ti oz. bi ga zelela vidva skupaj.

Horejšio ::

showsover je izjavil:

merjenje produktivnosti v javnega sektorja se enači z določanjem norme Albertu Einsteinu? srsly?


Kje je delal Albert ?

Vazelin ::

Horejšio je izjavil:

showsover je izjavil:

merjenje produktivnosti v javnega sektorja se enači z določanjem norme Albertu Einsteinu? srsly?


Kje je delal Albert ?

:D Saj zato je šel za učitelja, da je imel dovolj časa za svoje eksperimente :P Itak je že omemba Alberta v kontekstu s tistimi, ki samo drdrajo eno in isto 30 let neslana šala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

bajsibajsi ::

Vazelin je izjavil:

Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 EUR neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?

Plačilo je povsem solidno. Nasprotno, zelo dobro! Moraš vedeti da veliko folka dela tudi volentersko ali za žepnino, od pravnikov (katerih faks je veliko veliko težji od neke pedagoške), tudi inženirji po izobraževanju začnejo z revščino. Učitelji pa hopla... tisočak je zagotovoljen od prvega dne zaposlitve. Malce se naokoli ozrite...

Daj malo razmisli kaj pišeš in da niso nobeni reveži. Vsi mi bi pa seveda radi imeli večje plače, to pa drži.


Ce se ti zdi 930 EUR dostojno in ucitelja vredno placilo, potem sklepam in predvidevam, da imas sam najverjetneje precej nizko plačilo.

Ostalih nebuloz nima smisla komentirati, saj nisi dojel moje objave; najbrz nisi niti v celoti prebral, ker se ti ni dalo in te v resnici ne zanima. Torej, ce gre nekomu slabo, mora iti drugemu obvezno se slabse, a ne? To je enako, kot ce bi zacel nakladati "moras vedeti, da veliko folka dela pod prisilo, se danes imamo v nekaterih regijah suznjelastnistvo... ".

Mimogrede, najverjetne si sam obiskoval tako Pravno fakulteto kot tudi PEF, a ne? Da trosis nic kolikokrat zlajnane floskule.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

pa to ni res, kako nespametni so eni, ko primerjajo slovenskih javni sektor (razširjeno vseh 250.000 ljudi) z Albertom Einsteinom...
bajsibajsi, 930EUR je za začetnika, pa kaj ste vi tukaj sploh pismeni ali res neumni?
izgleda, da je tvoja zaposlitev začetnika znašala 50 jurjev mesečno...
idioti, vam rečem.

in ja, ker gre nekomu že itak slabo v zasebnem sektorju, ga pa lahko drugi odira še za svoje kaprice, ker tisti v zasebnem sektorju ni vreden, da ga pes poščije, če kaj povzdigne glas, ko ga vsi ropajo na vseh straneh...

presneto, kam plove ta javni sektor, čisto ločen od realnosti...
in to samo zaradi tega, ker je država (država!) delodajalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jernejl ::

Ze res in prav lahko, da je vse omenjeno resnicno do neke mere, ampak izpustil si, namerno ali nenamerno, vse tiste dneve, ko pride domov psihicno utrujena, ko se srecuje z moralno-eticnimi dilemami, ko enostavno ne zmore nameniti zadostne kolicine zahtevanega casa....

Še dobro, da pri ostalih poklicih ljudje niso izpostavljeni psihični in fizični utrujenosti, da ne prihajajo domov pozno zvečer, da imajo zmeraj prijazne stranke, ki ne grozijo z inšpektorji in odvetniki, da nimajo nadrejenih, ki bi nanje vršili pritisk, da niso odškodninsko odgovorni za morebitne malomarnosti pri svojem delu, da ne rabijo kriti iz svoje plače, če se zmotijo pri pobiranju gotovine ali če stranke kaj ukradejo, da delajo v čistem in varnem okolju, ne na mrazu ali vročini in podobno.

Mestni redarji, denimo, delajo tudi pozno popoldan, na vročini, v snegu in mrazu, v dežju, in se prav tako soočajo s prijaznimi strankami, ki jim grozijo, jih fizično napadajo, srečujejo se z moralnimi dilemami, kaj napraviti v takih primerih, se soočajo z odvisniki na javnih straniščih.... pa zaslužijo precej manj od učiteljev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

showsover ::

jernej, ma ne, v javnem sektorju bi jim bilo potrebno dati še 10 jurjev vsak mesec dodatkav zaradi čustvenih bolečin v službi, dobesedno iztisnjenega iz navadnih revežev v zasebnem sektorju...

K0l1br1 ::

showsover je izjavil:

jnavadnih revežev v zasebnem sektorju...
Itak, revež, ki naredi za x2 od svoje subminimalne plače prometa, financira še celoten javni sektor in poskrbi za ves denar, ki se letno preliva v državi. Koga zajebavate s tem revežem? Slamnati mož, imo.
Smo že daleč od gospodarstva, ki bi temeljilo na nabiralništvu, pa še tam so rabili javni sektor (šaman).

showsover ::

K0l1br1 je izjavil:

...

torej, po tvojem javnosektorskem mnenju, ljudje za trakom zaslužijo minimalno enga jurja na mesec neto?
nihče ne pravi, da javni sektor ni potreben, ampak je potraten in premalo učinkovit (niti meriti ga ne znajo) in vedno izsiljuje pred volitvami...
in ti primerjaš sedanje gospodarstvo z nabiralništvom in javni sektor s šamani, ki so se izživljali nad neukimi?
ja, saj mogoče imaš pa prav!

Horejšio ::

Škoda, da nisi prišel razložit to ljudem danes na kongresnem. Verjetno bi te razumeli :)

Vazelin ::

Kaj se meni zdi ni relevantno. Moje osebno mnenje je, da je za učitelja začetnika slabega jurja spodobno plačilo, ko vzameš v obzir druge poklice in stanje v SLO.

Moja prva plača je bila današnjih 200 EUR če te že zanima, praksa kjer sem delal tudi 12 ur dnevno, petke in svetke. Vse z namenom, da se naučim in izobrazim in sadove dela žanjem kasneje. Meni ni bilo nič prinešeno na pladnju. Vem kaj pomeni žrtvovanje in trdo delo za kruh. Tele učiteljice začetnice pa želijo, da se jih od prvega dne streže spredaj in zadaj? In jokanje po TV kako si ne more privoščit kakšnega solidnega izleta? WTF pa to je norčevanje iz treh četrtin slovencev, ki naberejo komaj za položnice. Sem favš? Niti pod razno dečko, če tako misliš. Že res, da me je življenjska pot naučila marsikaj. Imam svoj ponos, ki mi veliko pomeni. Predvsem pa se ne bi kot učitelj začetnik z 0 delovne dobe z jurja neto blamiral s piščalkami po Ljubljani, ker bi mi bilo v podčast, sploh ko pomislim, da eni začenjajo tudi za burek (dobesedno). To je nespoštljivo. Sicer pa vsakemu svoje.

In da. Moje osebno mnenje je, da so plače v šolstvu več kot spodobne in so dejansko zadnji, ki lahko jokajo. Izkušnje iz prve roke mimogrede ;) Po dogajanju v zadnjih tednih človek dejansko misli, da smo vukojebina, kjer tepemo učitelje in jim izplačujemo minimalce:)

In kot že rečeno. Imajo opcijo iti v gospodarstvo za višjo plačo. Koliko šolnikov jo je izkoristilo? :=

Evo, če Cerar ne popusti ima moj glas:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

showsover ::

Horejšio, sem moral delati, za razliko od tebe, ki ne delaš ničesar drugega, razen, da se posmehuješ revnim v zasebnem sektorju...
ker jih pač v javnem sektorju niste želeli bolj naučiti, da bi bili bolj konkurenčni...

K0l1br1 ::

showsover je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

...

torej, po tvojem javnosektorskem mnenju, ljudje za trakom zaslužijo minimalno enga jurja na mesec neto?
Mislil sem na korist, ki jo imajo firme od teh revežev. Revež zasluži minimalko, glede na učinkovitost reveža in firme, zasluži zraven še za plačo direktorja, dobička pa je tako malo, če ga je sploh kaj, da je meja med stečajem in dobičkom, ki se obdavči, minimalna. Res, revežu bi ostal lamborgini, če bi js delal zastonj.

showsover je izjavil:

nihče ne pravi, da javni sektor ni potreben,
Ma nemoj.

showsover je izjavil:

ampak je potraten in premalo učinkovit (niti meriti ga ne znajo)
Če ga ne znajo meriti, potem mi ni jasno, iz katerega grezna je prišla ugotovitev, da je potraten in premalo učinkovit.

showsover je izjavil:

in vedno izsiljuje pred volitvami...
Če bi jaz štrajkal, bi štrajkal tako, da bi delodajalec zacvilil, ne bi pa štrajkal tako, da ne bi opazil, da gledam v luft in kao štrajkam. Ali?

showsover je izjavil:

in ti primerjaš sedanje gospodarstvo z nabiralništvom in javni sektor s šamani, ki so se izživljali nad neukimi?
Vidiš - da so bili neuki, veš kako? Si bil tam, si bral rumeni tisk, imaš podatke, da lahko trdiš, da so bili neuki? Sama jajca in samo lapanje, argumentov pa nič od nič.

showsover je izjavil:

ja, saj mogoče imaš pa prav!
V bistvu mi je vseeno.

showsover ::

cerar bo popustil, zdaj samo malo mečejo prah v oči revežev, da se ne bi zares spuntali...
reveže bo vlada lepo čez vodo žejne peljala, potem pa tudi sami uživali v težko izpogajanih pogojih....

kolibri, ljudje so bili neuki še 100 let nazaj, ko so verjeli, da je Zemlja ploščata..
to pa ja menda veš, ali se boš tudi zdaj pretvarjal?
če ti ne moreš meriti učinkovitosti, si naredil namerni generalni zajeb že daleč daleč nazaj...
očitno vas pomena merjenja rezultatov niso naučili ne skozi vaš izobraževalni cikel, niti ga ne zdaj v službi...
na žalost to za podplačane reveže v zasebnem sektorju ne velja...
fantina, ti bi štrajkal ja, da bi delodajalec zacvilil, te že vidim, ja...
to lahko reče res samo nekdo, ki ne razume Z od zasebnega sektorja...

Vazelin ::

Ne se slepit. Šolniki stavkajo zato ker lahko, ker so močni - ne bi rekel da ne bi bili res enkrat na mesec doma, do izpolnitve zahtev. Ker veliko težje dobiš "romune" oz. celo ne smeš, da jih zamenjajo. Ker so zaželjena volilna baza ipd. Itak je samo vprašanje, kdaj bo Cerar sklenil nek kompromis, ker tole seveda ne more trajati realno gledano. Kje bo zbral denar pa ni treba 2x ugibati.... Nek kompromis do 14. marca zagotovo bo (moje mnenje).

Ob medijski podpori v obliki jokajočih učiteljic, ki si trgajo od ust, bodo celo največje reveže prepričali, da je kak dvig davščin ali zadolževanje sedaj pa res nujno in potrebno.:))

showsover ::

jah, jebiga, javni sektor dejansko je bolj pameten od zasebnega...
zna bolj cuzat denar od revežev in jih pri tem še prepričat, da morajo veseli bit...

K0l1br1 ::

showsover je izjavil:

kolibri, ljudje so bili neuki še 100 let nazaj, ko so verjeli, da je Zemlja ploščata..
Eni še sedaj to verjamejo, vendar je razlika proti 100 let nazaj.

showsover je izjavil:

to pa ja menda veš, ali se boš tudi zdaj pretvarjal?
Pretvarjal se bom, da so 100 let nazaj imeli enake podatke kot danes.

showsover je izjavil:

če ti ne moreš meriti učinkovitosti, si naredil namerni generalni zajeb že daleč daleč nazaj...
Niti ne, ker me ne zanima, razen tega, da pri JS dobim tisto, za kar so zadolženi. Do sedaj 100%.

showsover je izjavil:

očitno vas pomena merjenja rezultatov niso naučili ne skozi vaš izobraževalni cikel, niti ga ne zdaj v službi...
Hm. To sem vedel od majhnega dalje.

showsover je izjavil:

na žalost to za podplačane reveže v zasebnem sektorju ne velja...
Hm. Verjetno misliš kmetovalce in rudarje, ostali so že pijavke njihovega dela. Kmet najbrž nisi, rudar tudi ne.

showsover je izjavil:

fantina, ti bi štrajkal ja, da bi delodajalec zacvilil, te že vidim, ja...
Ne skrbi, obstajajo tudi mehke metode, ki niso dane vsem.

showsover je izjavil:

to lahko reče res samo nekdo, ki ne razume Z od zasebnega sektorja...
Zadnjih 10 let sem celo skrbel sam zase, pred tem vsaj 5 let zasebni sektor. Po moje precenjuješ svoje sposobnosti branja kristalnih kugel.

showsover ::

kolibri, jaz nimam kristalne krogle, samo sklepam na osnovi tvojega enostranskega tolmačenja realnosti.
to, kar dobiš ti, ki imaš očitno vip tam, je eno, saj očitno dobiš vse, KAR potrebuješ in KO potrebuješ...
to, kar dobim jaz, ki sem navaden neuk plebejec, in ne vem, kdo je Albert Einstein ali Stephen Hawking, pa je nekaj drugega.

K0l1br1 ::

showsover je izjavil:

kolibri, jaz nimam kristalne krogle, samo sklepam na osnovi tvojega enostranskega tolmačenja realnosti.
Domnevaš.

showsover je izjavil:

to, kar dobiš ti, ki imaš očitno vip tam, je eno, saj očitno dobiš vse, KAR potrebuješ in KO potrebuješ...
Kakšen vip. Zdravnik, ko sem bolan, policaj, ko mi kradejo, delavec na zavodu za zdravstveno zavarovanje, ko se moram zavarovati, šola, kamor pošljem otroke, ceste, ki jih zgradi in morda celo vzdržuje država, srednje šole, fakulteta, jebiga, vse, kar rabim dobim, pa ne rabim biti vip. Težko razumeti?

showsover je izjavil:

to, kar dobim jaz, ki sem navaden neuk plebejec, in ne vem, kdo je Albert Einstein ali Stephen Hawking, pa je nekaj drugega.
Dobiš isto, če hočeš in če rabiš, samo delaš se, da ne.

Vazelin ::

Naslov na MMC
Stavka učiteljev in vzgojiteljev: "Da znaš to prebrati, se zahvali učiteljem"

Ok vsa nadaljna debata je odveč. Dajte jim kolikor zahtevajo, prazen podpisan ček po možnosti. Proti temu zgoraj enostavno ne more biti ugovora

showsover ::

K0l1br1 je izjavil:

Dobiš isto, če hočeš in če rabiš, samo delaš se, da ne.

kdaj si nazadnje bil deležen čakanja za zobozdravnika ali za kakšen bolj temeljit pregled?
no, jaz čakam na zobozdravnika približno 6 mesecev!
kdaj si nazadnje hotel pridobiti gradbeno dovoljenje za kakšno ograjo?
(saj nimam denarja, bi mi pa sosedi brezplačno udarniško pomagali, dokler nas ne bi ti prijavil inšpektorju!)

K0l1br1 je izjavil:

Domnevaš.

ja, spoštovana javnosektorska gnada, domnevam, saj ne ločim prav med sklepam in domnevam, me niste naučili, ko sem se še bil sposoben učiti vsaj malo, dokler mi ni debilnost nepovratno napredovala...

poglej poglej, Horejšio me je prepoznal kot premalo pomembnega, da bi se ukvarjal z menoj, ker sem plačan preko študentske napotnice, ker ne dobim prave zaposlitve, ker je javni sektor dvignil roke od mene, ker sem menda bil preneumen za karkoli boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

K0l1br1 ::

showsover je izjavil:

kdaj si nazadnje bil deležen čakanja za zobozdravnika ali za kakšen bolj temeljit pregled?
Ne vem, k zobozdravniku grem, kadar me naroči, kadar me pa kaj boli, pa lahko pridem takoj.

showsover je izjavil:

no, jaz čakam na zobozdravnika približno 6 mesecev!
Preglede imam tudi jaz na 6 mesecev, vidiš, da nisi nič posebnega, vendar ko me boli, pa lahko pridem takoj.

showsover je izjavil:

kdaj si nazadnje hotel pridobiti gradbeno dovoljenje za kakšno ograjo?
Nekaj let nazaj za hišo. Bilo je zelo hitro. Manj kot mesec.

showsover je izjavil:

(saj nimam denarja, bi mi pa sosedi brezplačno udarniško pomagali, dokler nas ne bi ti prijavil inšpektorju!)
Udarniško sem naredil hišo, občasno je bil tast zraven, pa oče, pa električar, pa me ni nihče prijavil, jaz pa tudi ne soseda. Domneve, preveč domnev je to.

K0l1br1 je izjavil:

ja, spoštovana javnosektorska gnada, domnevam, saj ne ločim prav med sklepam in domnevam, me niste naučili, ko sem se še bil sposoben učiti vsaj malo, dokler mi ni debilnost nepovratno napredovala...
Ne boš verjel, vendar imamo glavo tudi nekateri v zasebnem sektorju in jo celo uporabljamo še za kaj drugega, kot za nositi klobuk. Domneve pa so mather of all fuckups... kar veselo potrjuješ

showsover ::

K0l1br1 je izjavil:

Domneve pa so mather of all fuckups... kar veselo potrjuješ

ti morda delaš v zasebnem sektorju, samo si z eno nogo v javnem, ali si kak podizvajalec za mastne pare, kar si dobil preko vip, ali pa ti je partnerica v javnem sektorju. dokaži, da se motim... ne moreš, a ne.

jaz sem na gradbeno dovoljenje za ograjo čakal dve leti...

in ja, oprosti, glej, jaz sem pač manj pomemben in preko študentske napotnice plačan kader, Horejšio in podobni me takoj ugotovijo, da imam cerebralni deficit in prekinejo komunikacijo z menoj, da si ne bi umazali svoje akademske aure...

ti, po drugi strani, si malo bolj prijazen do mene, pač neukega blue-collar polpismenca, ki ne more dobiti redne zaposlitve, niti za določen čas, in mi prizanašaš v svojih komentarjih...

vsaj to...
šmrc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Samael ::

showsover je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

...

torej, po tvojem javnosektorskem mnenju, ljudje za trakom zaslužijo minimalno enga jurja na mesec neto?


Raznorazne nebuloze trdite vglavnem ti in tebi podobni. Kot naprimer tale človek, ki ne hodi kaj dosti ven, se zadržuje bolj doma in na splošno ne komunicira z zunanjim svetom, obožuje pa znanstveno fantastiko, fantazijske teme in Muco Copatarico Ele Peroci

-valvoline- je izjavil:


Se nobenga nisem vidu pod jurja na mesec, dodatke majo vcasih se dve place zravn. Tk da drugemu prodajaj te tvoje zgodbice.


Ampak v momentu, ko nekdo omeni, da ni vse tako rožnato se skupinsko bridko zjočete, da to pa že ne drži, da je bogokletno omenjati tiste, ki zaslužijo pod pragom revščine v JU, ker teh pa menda ja ni, ne obstajajo oz. so trije, ki jih truma zdravnikov uporablja za svoj ščit aneda...
In pa jasno "vsi imajo plačo nad jurja/dodatki dajo še dve plači zraven/nihče nič ne dela".

Samael je izjavil:

[...]

Izredno male plače imajo vzgojitelji, vojaki, kuharji, strežnice, vzdrževalci, zaposleni za šalterji, pomožno osebje v pisarnah...

Povišati plače predvsem tem, pa narediti manjšo razliko med začetniki in starejšimi.

Sicer pa bi rad videl primerjavo, če obstaja, po možnosti grafični prikaz, koliko ljudi v javnem sektorju ima podpovprečno plačo, koliko nadpovprečno. Šele s temi podatki bi se videlo, da obstajajo v javnem sektorju trije razredi, deprivilegirani, srednji in privilegirani. In bojim se, da je privilegirani tisti, ki požere največji del mase za plače, naredi pa bore malo za to vsoto denarja.


Se strinjam s teboj - grafični prikaz (v obeh sektorjih s primerljivo izobrazbo) bi dal šele realno sliko - zlasti tistim, ki nam iz dneva v dan tu razlagajo, da so JU zgolj tisti trije-štirje poklici, ki se največ pojavljajo v medijih.

V sloveniji je zaposlenih v zasebnem sektorju okoli 600.000 oseb, v JU pa okoli 160.000.
Tistemu, ki na vsaki drugi strani v tej temi trdi in zavaja z gostilniškimi umotvorinami tipa, da "v JU nima nihče plače pod jurja dodatki pa jim prinesejo kar dvojno vsoto plače":

Potem ko se je število prejemnikov minimalne plače več let zmanjševalo, je lani spet nekoliko zraslo. Od 33.789 prejemnikov jih je bilo 25.463 v zasebnem sektorju, 8326 pa v javnem.
Vir: http://trzenje.cekin.si/clanek/izobraze...

showsover ::

Samael je izjavil:

showsover je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

...

torej, po tvojem javnosektorskem mnenju, ljudje za trakom zaslužijo minimalno enga jurja na mesec neto?


Raznorazne nebuloze trdite vglavnem ti in tebi podobni. Kot naprimer tale človek, ki ne hodi kaj dosti ven, se zadržuje bolj doma in na splošno ne komunicira z zunanjim svetom, obožuje pa znanstveno fantastiko, fantazijske teme in Muco Copatarico Ele Peroci

ja, tako je, saj me je sram, ampak tak sem...
vse si pravilno povedal...
tudi javni sektor je dvignil roke od mene...
nisem nič presenečen, da si tudi ti do mene tako neusmiljen...
se bom zvlekel nekam, kjer vam javnosektorašem ne bom v napoto, in v bridkosti svojih solz zaspal...
saj bo tudi tega trpljenja enkrat konec.
enkrat...

Samael ::

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

showsover je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

...

torej, po tvojem javnosektorskem mnenju, ljudje za trakom zaslužijo minimalno enga jurja na mesec neto?


Raznorazne nebuloze trdite vglavnem ti in tebi podobni. Kot naprimer tale človek, ki ne hodi kaj dosti ven, se zadržuje bolj doma in na splošno ne komunicira z zunanjim svetom, obožuje pa znanstveno fantastiko, fantazijske teme in Muco Copatarico Ele Peroci

ja, tako je, saj me je sram, ampak tak sem...
vse si pravilno povedal...
tudi javni sektor je dvignil roke od mene...
nisem nič presenečen, da si tudi ti do mene tako neusmiljen...
se bom zvlekel nekam, kjer vam javnosektorašem ne bom v napoto, in v bridkosti svojih solz zaspal...
saj bo tudi tega trpljenja enkrat konec.
enkrat...


Pa prežganko si tudi s seboj v termosu prinesi. Pa menda ti ja ne bo tam v tisti ustanovi ob koncu tedna kuhar, ki nic ne dela ker ga pac placuje drzava, skuhal dietni obrok.

showsover ::

Samael je izjavil:

Pa prežganko si tudi s seboj v termosu prinesi. Pa menda ti ja ne bo tam v tisti ustanovi ob koncu tedna kuhar, ki nic ne dela ker ga pac placuje drzava, skuhal dietni obrok.

bi si, če bi si lahko privoščil...
v ustanovi mi dajo samo litij...
pravijo, da pomaga.

Samael ::

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

Pa prežganko si tudi s seboj v termosu prinesi. Pa menda ti ja ne bo tam v tisti ustanovi ob koncu tedna kuhar, ki nic ne dela ker ga pac placuje drzava, skuhal dietni obrok.

bi si, če bi si lahko privoščil...
v ustanovi mi dajo samo litij...
pravijo, da pomaga.

Aja, saj res, v JU ni kuharjev (v 14 plačnem razredu) in kuharskih pomočnic (z doplačilom do minimalca), če so pa kdaj obstajali, vam pa za weekend in prazike pripravijo samo dietne sendviče :/

mailer ::

Plača v javnem sektorju bi morala biti obvezno vezana za plačo v gospodarstvu. Določena stopnja izobrazbe, določen količnik, določena delovna doba določen količnik, itd.
Seveda bi se zraven dodalo še psihično in fizično obremenitev ter vse skupaj vstavilo v formulo. Delavec za trakom v revozu, ki je zelo fizično obtremenjen bi dobil vsaj tako plačo kot učitelj v razredu pod klimo, kjer se nad njim pritisk praktično ne izvaja pa tudi fizična obremenitev je blizu ničle. S tem ,da bi učiteljem ,ki imajo praktično 2 cela meseca dopusta, se pravi 1 mesec več kot ostala raja plačal kot bi bili na bolniški oz max 70% plače med šolskim letom. Javni sektor je prenatrpan, požrešen in neučinkovit, storilnost pa se v večini meri po količini popitih kofetov/na dan. Opravičim se lahko le zdravstvenim delavcem, se pravi medicinskim sestram, sestram v domovih za ostarele in če so še kakšni podobni primeri. Poznam primere, ko prejemajo po 12 letih dela v domu za ostarele in za 2 izmene brisanja riti po cca 60 ljudem, ki so v večini nepokretni in nebogljeni dobrih 700EUR neto.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

showsover ::

Samael je izjavil:

Aja, saj res, v JU ni kuharjev (v 14 plačnem razredu) in kuharskih pomočnic (z doplačilom do minimalca), če so pa kdaj obstajali, vam pa za weekend in prazike pripravijo samo dietne sendviče :/

pojma nimam, kaj dejansko mi želiš povedat, ampak teh kuharskih specialistov nismo videli danes štrajkati, niti niso napovedani za marec. smo pa vidili ene, bolj glasne in vplivne in z močnim sindikatom, ki sega v določene stranke, tudi v opoziciji, to pa ja.

mailer je izjavil:

Plača v javnem sektorju bi morala biti obvezno vezana za plačo v gospodarstvu. Določena stopnja izobrazbe, določen količnik, določena delovna doba določen količnik, itd.

ne, ne, narobe, vidiš, da si neuk, zagotovo nisi bil med najbolj blestečimi v razredu, tudi jaz ne. plače morajo biti čisto nepovezane, v javnem sektorju, če zmanjka denarja, se pač vzame posojilo ali pa poviša davke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Samael ::

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

Aja, saj res, v JU ni kuharjev (v 14 plačnem razredu) in kuharskih pomočnic (z doplačilom do minimalca), če so pa kdaj obstajali, vam pa za weekend in prazike pripravijo samo dietne sendviče :/

pojma nimam, kaj dejansko mi želiš povedat, ampak teh kuharskih specialistov nismo videli danes štrajkati[...]

Ti in tvoji somišljeniki jih nikoli ne vidite. In ker jih ne vidite za vas ne obstajajo. In ker za vas ne obstajajo, to, kot berem v tej temi na vsaki strani pomeni, da v JU nihče nič ne dela, pa vsi so preplačani.

showsover ::

Samael je izjavil:

Ti in tvoji somišljeniki jih nikoli ne vidite. In ker jih ne vidite za vas ne obstajajo. In ker za vas ne obstajajo, to, kot berem v tej temi na vsaki strani pomeni, da v JU nihče nič ne dela, pa vsi so preplačani.

mogoče imaš prav, ampak kaj ima to zveze s čim?
da so podplačani?
čisto verjetno, da se takšna sramota zgodi tudi v javnem sektorju...
ampak kaj to pomeni proporcionalno glede na celoten javni sektor?
30%?
50%?
70%?

fraising ::

Vsi imate tolko za povedat čez učitelje, da je res kar najbolje, da jih vse dajo na minimalca, da slučajno ne bodo preplačani za svoje delo..

Nevem kakšne učitelje poznate, ampak lahko povem, da jih najmanj polovica tolče nebuloze, da kar ni verjeti. Partnerica je SRP in dela na eni od šol z posebnim programom. V prvem letu, ko je začela delati je prišlo skoraj 2x do tožbe iz strani staršev in redni pritiski staršev, vsak dan prestavljanje skoraj odraslih otrok, ki pa nimajo samo 20kg iz vozička in nazaj... Je kdo bil kdaj na delovnem mestu tepen ali popraskan..? Ne? Vse to se dogaja, ampak tega nobeden ne vidi.. Se vam še zdi 900€ veliko za vse to?

Pa tudi o delovnem času nevem kaj bluzite, vsak dan začne ob 7:30 in je pred 14:30 ni nazaj, dvakrat tedensko do 17h. Poleg tega je skoraj vsak mesec kakšno tekmovanje, ki vzame par ur tedensko.

Še zadnja misel, VSAK ima možnost postati učitelj, ko vam lih to gre tako v nos in še to, ko se tako omenja plače, Če v ZS nisi sposoben prilezti do bogega tisočaka niso krivi vsi drugi ampak ste sami.

Ampak seveda, bognedaj, da bi kdo bil dostojno plačan za svoje delo.

49106 ::

Partnerica je SRP in dela na eni od šol z posebnim programom.


Koliko je takih šol v procentih?

V prvem letu, ko je začela delati je prišlo skoraj 2x do tožbe iz strani staršev


Tožba ni dobljena s tem, ko je vložena. Sicer bi te jaz tožil, ker pišeš nebuloze, in tudi dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Wrop ::

Pa tudi o delovnem času nevem kaj bluzite, vsak dan začne ob 7:30 in je pred 14:30 ni nazaj, dvakrat tedensko do 17h. Poleg tega je skoraj vsak mesec kakšno tekmovanje, ki vzame par ur tedensko.

Raje napiši od kdaj do kdaj dela na delovnem mestu, ne pa kdaj začne in do kdaj je ni domov.

fraising ::

Dela od 7:45 konča pa 14:05, cca 10 minut peš-

Vazelin ::

To je 6 ur 20 minut minus malica minus odmori :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

fraising ::

Vazelin je izjavil:

To je 6 ur 20 minut minus malica minus odmori :)



A ni zanimivo selektivno branje :) To da dvakrat tedensko do 17h dela, ter razna tekmovanja, ki so pazi tudi čez vikend, si pa pozabil kajneda?

Aja pa saj res, ti nimaš na delovnem mestu pavze za malico ter vmes odmorov. To imajo samo učitelji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fraising ()

Vazelin ::

fraising je izjavil:

Vazelin je izjavil:

To je 6 ur 20 minut minus malica minus odmori :)



A ni zanimivo selektivno branje :) To da dvakrat tedensko do 17h dela, ter razna tekmovanja, ki so pazi tudi čez vikend, si pa pozabil kajneda?

Aja pa saj res, ti nimaš na delovnem mestu pavze za malico ter vmes odmorov. To imajo samo učitelji...

Jaz nimam fiksnega delovnega časa. Delam čez cel dan. kakor zapaše. Ampak naberem nekje 7 in pol efektivne ure na koncu dneva. :D

Kdaj prihaja pa takrat domov, ko ni pouka? se hecam. sem razumel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

fraising ::

49106 je izjavil:

Partnerica je SRP in dela na eni od šol z posebnim programom.


Koliko je takih šol v procentih?

V prvem letu, ko je začela delati je prišlo skoraj 2x do tožbe iz strani staršev


Tožba ni dobljena s tem, ko je vložena. Sicer bi te jaz tožil, ker pišeš nebuloze, in tudi dobil.



Vedno več.

jernejl ::

Je kdo bil kdaj na delovnem mestu tepen ali popraskan..? Ne? Vse to se dogaja, ampak tega nobeden ne vidi.. Se vam še zdi 900EUR veliko za vse to?

Bi bilo treba vprašati varnostnike, ki delajo dopoldan, popoldan, ponoči, med vikendi, tudi zunaj v vročini ali mrazu.
Ko stojijo ob robu zelenice s čelado na glavi, da ljudje po njih pljuvajo, nanje mečejo topovske udare, tu in tam pa kdo še koga fizično napade, vse za tam nekje blizu minimalne plače.
Redarji, ki pišejo kazni za prekšrke, tudi niso bistveno na boljem.

Zelo veliko del je težkih in odgovornih, če jih želiš kvalitetno in vestno opravljati in biti konkurenčen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()
««
18 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011861 (10038) Phantomeye
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26749328 (43448) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531141874 (133172) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20783709 (79293) lexios

Več podobnih tem