» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Temo vidijo: vsi
««
34 / 51
»»

Vazelin ::

Ne, je bila že v zvezi če se prav spomnim. Huje je blo to, da ima tudi partner učiteljsko plačo mesečno in potem joka po medijih kako si trga od ust za proper dopust:)) Pa grozila je, da bo poiskala delo v gospodarstvu - kao lejte, ne vem če bomo zdržali, če nam ne zvišate grem v gospodarstvo po več :D:D Ti ti šaljivci ti

https://www.vecer.com/uciteljica-niti-p...
na počitnicah ne hodijo v hotele, ti so predragi za njihov način življenja

"Zaradi denarja v šolstvo gotovo ne bi šla. Bi šla raje v gospodarstvo," prizna inženirka, ki je izkusila tudi delo v gospodarstvu. Plača je tam, odvisno tudi od podjetja, višja, kot jo prejme sama. "A mene poklic učitelja zanima, rada predavam, rada se ukvarjam z mladimi, to mi je v veselje. Me pa tudi kdaj zamika, da bi zamenjala področje dela."

Kakšni bleferji. Noben noče menjat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

Predvsem strojnik s toliko izkusenj in tako izobrazbo (pedagosko) dobi v Sloveniji v povprecju nizjo placo, kot 960eur neto (strojniki imajo v Sloveniji od vseh inzenirjev najnizje place).

p.s pa kako lahko reces, da je delo razrednicarke se ena sluzba zraven (kar po njenih besedah prinese dodatne 3-4 ure tedensko). Za njo je 1 sluzba = 3-4 ure tedensko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Predvsem strojnik s toliko izkusenj in tako izobrazbo (pedagosko) dobi v Sloveniji v povprecju nizjo placo, kot 960eur neto (strojniki imajo v Sloveniji od vseh inzenirjev najnizje place).


Seveda, ker so na žalost v našem sistemu biznisa zelo malo koristni... če nimajo field knowledga... se spomnim ko sem delal kot CNC operater... največ so znali programerji CNC strojev z 20 letnimi izkušnjami s srednjo šolo... ne pa magistri strojništva z 2 leti izkušenj... še celo jaz sem znal v praksi več rešit za CNCjem po 6 mesecev izkušenj brez strojne izobrazbe in samo CNC certifikatom (1.000ur) kot pa magister strojništva ob meni.

Rezultat je pač takšna plača.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Sej delo strojnika ni opravljanje CNC strojev. Tudi vsak, ki lota v proizvodnji, je v tem bistveno boljsi od mene, pa imam diplomo iz elektrotehnike.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Sej delo strojnika ni opravljanje CNC strojev. Tudi vsak, ki lota v proizvodnji, je v tem bistveno boljsi od mene, pa imam diplomo iz elektrotehnike.


Ni ne, samo ne morš ti tehnologije odločat, če ne poznaš kako se obnaša tvoja mašina... =) No lahko že, teoretiziraš, zato pa smo imeli pred vsakim launchem še 1 mesec delaya, ker so še 10 stvari morali porihtat ki jih storjnik ni predvidel, ker je teoretik =) Ko je pa programer govoril je bil pa prepameten češ kaj bo en ki stroje rihta vedel... mhm =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TESKAn ::

gus5 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Stavka tik pred volitvami ima jasen namen - da trenutno izvoljene prisilijo, da jim v strahu pred neizvolitvijo bolj popustijo. In ob vseh stavkah, ki so se napovedovale, ob tem, da sta mu še koalicijski stranki delali štalo (v stilu "sej mi bi dali, samo glavna stranka noče") - kaj ti ostane?
Razumem, Cerar je žrtev izsiljevanja. Če ne sindikalnega, pa Židanovega oz. Erjavčevega. A je s požrtvovalnim odstopom vse prelisičil in tako nesebično izboljšal raiting tako sebi kot stranki. :))

Kdo pravi nesebično? Je čisto jasno, da se mu ni dalo jeb** in da je zanj bila najboljša opcija odstop.
Koneckoncev pa, še vedno bolje, kot da bi vsem stavkajočim dal bombonček v obliki predvolilne povišice v upanju na boljši rezultat na volitvah, potem naj se pa naslednja vlada ukvarja s tem, od kod denar.

Invictus je izjavil:

TESKAn je izjavil:


Tvoj point je kaj (razen da se pridušaš "prekleta javna uprava, kaj si drzne it smučat")?

Dokler gredo lahko smučat, plače niso prenizke...

Da ne govorim o povzročeni škodi gospodarstvu, ko so morali ljudje jemati dopust zaradi varstva otrok...

Dokler plače niso na nivoju švice, so prenizke. Kaj boš pa zdej?
Škoda gospodarstvu...ta famozna "vsak dan, ko ne delamo, je xyz €" je krneki. Če bi samo število delovnih dni rešilo gospodarstvo, ukineš en praznik namesto dvigneš DDV in rešiš državo. Aja, kolk se je poznal 2. januar? Par let ni bil dela prost dan, verjetno se da dobit kak podatek? Plus če so ljudje vzeli dan dopusta ko so šolniki stavkali, je ta dan porabljen in ga ne bodo mogli porabit kasneje. Škoda? Gone!

Vazelin je izjavil:

Mnja saj imaš kar point. Če se v javnem sektorju kvaliteta plače gleda čez št dni, ki si jih lahko privoščiš na morju/smučanju. Saj una mlada učiteljica na Večeru je nekaj podobnega pametovala češ da si težko privošči proper dopust, saj ji vse skupaj pripada. Njim je enostavno samoumevno, da gredo lahko smučat teden dni letno. Samoumevno, pripada!:D

V socializmu je bilo samoumevno, da si šel pozimi en teden smučat in poleti dva tedna na morje. Sami ste si krivi, če si sedaj, ko smo v (po mnenju nekaterih edinem zveličanem) kapitalizmu tega ne morete privoščit.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

solatko ::

TESKAn - Spet en yugonostalgik! Zaradi enega tedna smučanja in dveh tednov morja, nam gre sedaj tako slabo. Saj se v socializmu ni nič pametnega delal!
Delo krepa človeka

looser ::

Teskan, zakaj dejansko bi ti imel plačo na nivoju švice? kaj pa, če se švici (iz nekega razloga) spusti standard pod slovenskega, na katerem nivoju boš potem hotel imeti plačo? zakaj pa ne bi imel na hrvaškem? srbskem? bosanskem? makedonskem? bolj logično bi že bilo kot na švicarskem, ti pa kar na polno... kolikor se jaz spomnim teh famoznih počitnic v socializmu, je bila to čista revščina, tako, mimogrede. v končni fazi, pa, preseli se v švico, a ne, slovenija sicer ni švica, tudi nikdar ni bila. standard v sloveniji je nekajkrat višji kot je bil v yugoslaviji, to je fakt. na koncu koncev sovjetske zveze ni več... zakaj ne? tudi sfrj ni več... zakaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

MrStein ::

arnecan1 je izjavil:

Vlada že par mesecev ni funkcioniral. Zaradi Židana in Erjavca. Cerar je storil pravilno. Samo kakšne mesec prepozno.

Narobe si črkoval "dve leti".

Vlada je bila "mimo" že, no lahko bi rekli od začetka, ampak tam na polovici mandata pa že res.
Potem pa odstopi "ker se ne strinja z razsodbo sodišča".
Namesto zato ker:
- ni izpeljal reform, ki jih je obljubil
- ni izpeljal niti "r" od reform
- ni odpravil (vsaj ene) kršitve ustave
- čeprav je obljubil
- (ni naredil nič) glede ministrov, ki so kradli proračunski denar
- itd, itn... (me boli glava od naštevanja, zato bom nehal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fritz ::

Invictus je izjavil:

TESKAn je izjavil:


Tvoj point je kaj (razen da se pridušaš "prekleta javna uprava, kaj si drzne it smučat")?

Dokler gredo lahko smučat, plače niso prenizke...

Jp, plače bodo ta prave šele takrat, ko bodo imeli samo za kruh in vodo, tisti v gospodarstvu pa samo za vodo. To je rešitev.

Na Krvavcu je bilo tisti dan veliko ljudi, ker so tam bili tudi starši, ki so si vzeli dopust zaradi varstva otrok med stavko.

Se pa strinjam z Arnecanom, da šolniki zahtevajo neupravičene privilegije v primerjavi z ostalimi (z izjemo zdravnikov, ki so jih že pridobili, privilegije, seveda). Da je temu tako, kaže tudi dejstvo, da sta dva sindikata iz Štrukljeve skupine štrajkala pod drugo, Počivalškovo skupino, saj so ugotovili, da jih SVIZ nateguje. Da bi pa zaradi zahtev enega sindikata vse sindikate primerjali z IS in prepovedovali pa kar kliče k nasilju. Dobrih sindikatov je kvečjemu premalo, še posebej v gospodarstvu.

Glede Cerarja se v celoti strinjam z zadnjim postom MrSteina.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

MrStein je izjavil:

- ni odpravil (vsaj ene) kršitve ustave
Jo je, pa ste zagovorniki kršenja ustave sklicali referendum, ustavni sodniki so pa itak konzervativci in kršenje ustave podpirajo, kadar jim to ideološko ustreza.

Vazelin ::

Smurf je izjavil:

Predvsem strojnik s toliko izkusenj in tako izobrazbo (pedagosko) dobi v Sloveniji v povprecju nizjo placo, kot 960eur neto (strojniki imajo v Sloveniji od vseh inzenirjev najnizje place).

p.s pa kako lahko reces, da je delo razrednicarke se ena sluzba zraven (kar po njenih besedah prinese dodatne 3-4 ure tedensko). Za njo je 1 sluzba = 3-4 ure tedensko?

Zakaj misliš da se udobne službe drži kot klop?:D če bi bila tako prepričana v visoko plačo v gospodarstvu? Lažje je za Večer jokat kako ni za hotele :)

Pa tista legendarna tema s plačami strojnikov je tudi bila malček demolazirirajoča. Ona dobro ve kie je domet

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

blink ::

Vazelin je izjavil:

Ne, je bila že v zvezi če se prav spomnim. Huje je blo to, da ima tudi partner učiteljsko plačo mesečno in potem joka po medijih kako si trga od ust za proper dopust:)) Pa grozila je, da bo poiskala delo v gospodarstvu - kao lejte, ne vem če bomo zdržali, če nam ne zvišate grem v gospodarstvo po več :D:D Ti ti šaljivci ti

https://www.vecer.com/uciteljica-niti-p...
na počitnicah ne hodijo v hotele, ti so predragi za njihov način življenja

"Zaradi denarja v šolstvo gotovo ne bi šla. Bi šla raje v gospodarstvo," prizna inženirka, ki je izkusila tudi delo v gospodarstvu. Plača je tam, odvisno tudi od podjetja, višja, kot jo prejme sama. "A mene poklic učitelja zanima, rada predavam, rada se ukvarjam z mladimi, to mi je v veselje. Me pa tudi kdaj zamika, da bi zamenjala področje dela."

Kakšni bleferji. Noben noče menjat :)


Moja strategija za razkrinkanje bleferjev je zelo preprosta:
1. koliko pedagogov da dejansko odpoved in gre iz JS?
2. koliko pedagogov stoji v vrsti na Zavodu za zaposlovanje ker si želijo zaposlitev za nedoločen čas v JS oz. koliko se jih javi ko se razpiše delovno mesto?
3. kaj pravi kakšen kolega pedagog ob pivu na štiri oči glede plače, prostega časa in obveznosti?

Vazelin ::

nekikr ::

Super datum so izbrali. Da po dveh mesecih dopusta ne začnejo kar takoj s štiriurnim delovnikom, ker je to kar hud zalogaj. Je treba bolj počasi začeti, da se organizem navadi.

Fritz ::

nekikr je izjavil:

Super datum so izbrali. Da po dveh mesecih dopusta ne začnejo kar takoj s štiriurnim delovnikom, ker je to kar hud zalogaj. Je treba bolj počasi začeti, da se organizem navadi.

Me prav zanima iz katere luknje vlečeš takšne nebuloze.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

nekikr ::

Prehitro sem prebral, vrtec tudi med poletjem dela skoraj s polno močjo. Se opravičujem. Napisano velja seveda zgolj za šolnike od OŠ dalje.

Darko! ::

Tema je polna junakov, ki se na polno kurčijo čez javni sektor, vse povprek.

Podobno kot moj kolega, na sp-ju, ki mi ga je ob pivu res težko poslušat.
Ker dejansko nima pojma in govori na pamet.


"Super datum so izbrali. Da po dveh mesecih dopusta ne začnejo kar takoj s štiriurnim delovnikom, ker je to kar hud zalogaj. Je treba bolj počasi začeti, da se organizem navadi".


Taka izjava je absolutno žaljiva, morda ne do posameznikov, ki na vsaki šoli seveda obstajajo, ne moreš pa to posploševat.

Nekateri ljudje, ki jih poznam, si svojo nizko plačo v šolstvu še kako zaslužijo.

S tem da dopoldan ne gredo na malco ker jim enostavno zmanjka časa, odnašajoč riti "svetim kravam", popoldan pa delo nosijo domov, medtem ko "hard working" posamezniki iz realnega sektorja sedijo v kafani in pametujejo kako jim le-ti kradejo iz ust.

In dela ne nosijo domov ker bi bili nesposobni - kakor bi nekateri morda namignili.

Ob tem seveda ne vedo, če jim bo šola konec leta že n-tič podaljšala pogodbo o zaposlitvi, sestavljeno iz "poštukanih" kombinacij del, ki si jih je težko predstavljat. Pa včasih niti za polni delavnik neŽ; na papirju seveda.

nekikr ::

Nekateri ljudje, ki jih poznam, si svojo nizko plačo v šolstvu še kako zaslužijo.

Kuharji, čistilke, laboranti in podobni si zaslužijo precej več. Učiteljice in učitelji, ter doživljenski profesorji se pa nimajo kaj pritoževati, lepše jim ne bo nikjer.

Mr.B ::

Darko! je izjavil:

Tema je polna junakov, ki se na polno kurčijo čez javni sektor, vse povprek.

Podobno kot moj kolega, na sp-ju, ki mi ga je ob pivu res težko poslušat.
Ker dejansko nima pojma in govori na pamet.


"Super datum so izbrali. Da po dveh mesecih dopusta ne začnejo kar takoj s štiriurnim delovnikom, ker je to kar hud zalogaj. Je treba bolj počasi začeti, da se organizem navadi".


Taka izjava je absolutno žaljiva, morda ne do posameznikov, ki na vsaki šoli seveda obstajajo, ne moreš pa to posploševat.

Nekateri ljudje, ki jih poznam, si svojo nizko plačo v šolstvu še kako zaslužijo.

S tem da dopoldan ne gredo na malco ker jim enostavno zmanjka časa, odnašajoč riti "svetim kravam", popoldan pa delo nosijo domov, medtem ko "hard working" posamezniki iz realnega sektorja sedijo v kafani in pametujejo kako jim le-ti kradejo iz ust.

In dela ne nosijo domov ker bi bili nesposobni - kakor bi nekateri morda namignili.

Ob tem seveda ne vedo, če jim bo šola konec leta že n-tič podaljšala pogodbo o zaposlitvi, sestavljeno iz "poštukanih" kombinacij del, ki si jih je težko predstavljat. Pa včasih niti za polni delavnik neŽ; na papirju seveda.

A res ?
Visoko usposoben superlativni JS, ni sposoben sprejeti zakonodaje "delavske" da poskrbi za svojo rit. Verjetno bo potrebno nehat verjeti pridigarjem s pionirsko kapico, da je vse super.
Koliko gneva se pa zlije, ko je beseda o privatnih šolah... itd..
V glavnem….
Pred leti so bile matere samohranilke... potem sledijo medicinske sestre......potem sledijo učitelji....
Dejstvo je da mora JS nekomu vzeti da si lahko dvigne… Dejstvo je da to vrača preko socialnih transferjev.. Dejstvo je da je za državljana vseeno al dela za minimalca ali do 1500Neto. Konec meseca je temu vseeno, saj toliko kot dobi neto zgubi na socialnih transferjih…
Kaj ko bi prevzeli samogovornos, in najprej zaprli tiste ki so že plačali 60 minjonov za študijo drugega tira, ki ni namenjena za nobenega...razen za tiste, ki so si teh 60 minjonov spravili v žep…Pa pustimo da je pristanišče Trst in Koper propala zgodba, Nemci kolikor vem so odobrili dnar hrvatom da povežejo pristanišče z madžarsko…

V glavnem, ko je potrebno za opiranje novega podjetja, spremeniti zakonodajo, bi rekel da te učitelji zadnjih 25 let nis ravno predali znanje zaposlenim v JS, torej izgovarjanje na nizke plače postaja smešno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Darko! ::

"Kaj ko bi prevzeli samogovornos, in najprej zaprli tiste ki so že plačali 60 minjonov za študijo drugega tira, ki ni namenjena za nobenega...razen za tiste, ki so si teh 60 minjonov spravili v žep..."


Imaš moj glas. Takoj podpišem. Lahko greva skupaj na ulico in zahtevava odgovornost.


"V glavnem, ko je potrebno za opiranje novega podjetja, spremeniti zakonodajo, bi rekel da te učitelji zadnjih 25 let nis ravno predali znanje zaposlenim v JS, torej izgovarjanje na nizke plače postaja smešno."


Tu pa nimaš prav. Učitelji niso krivi, če ni interesa za sprejem zakonodaje.

Dobro napisan zakon ali podzakonski akt je popolnoma tehnična stvar, ne glede na področje, ki ga pokriva. Verjemi mi, da ni problem v tem, da ni strokovnjakov, ki bi ga napisali. Mnogo dobrih predpisov bi bilo lahko napisanih, ampak se njihovo sprejetje zaradi takšnih in drugačnih interesov odlaga. Ali pa se sploh ne začne pisati. Ne govorim na pamet. Sam sem spisal čistopis osnutka, ki je šel na ministrstvo. In tam ostal.

Predpisi ostanejo pod kupom. Nekje v predalu na ministrstvu. V neskončnem usklajevanju.

"Kako je s tistim zakonom?"

- "Se dela na tem ... Ne diraj ... Pust ... To ni moja stvar ... To ni tvoja stvar ... Bodo že ... Pojma nimam ... So what ..."


Posamezniki, ki jim takšno stanje ustreza so prekleto dobro izobraženi, ob tem pa še inteligentni, prebrisani, zahrbtni in kar je najbolj žalostno - boli jih k...c za dobrobit ljudi za katere naj bi delal.

Ampak stanja se ne da posploševat. Poznam ljudi, ki so pedagogi. In ko bi vam nekateri povedal svojo zgodbo vam zagotavljam, da bi spremenili svoje mnenje.

Lenobne riti so pa povsod. Tudi med učitelji in ravnatelji. Osebno sem bežno srečal dva takšna. Oče ravnatelj in hčerka z magisterijem, visoko izobražena, strokovnjakinja, ta in ona diploma, ta in ona poznanstva - ampak v fundamentu totalno nesposobna - na vsaki drugi šoli jo še za čistilko ne bi vzeli. In okoli njiju pet svetih krav, s katerim fotr hara šolo; ob njih še deset drugih, ki so tiho - in pet mlajših učiteljev za nedoločen čas ki vsem odnašajo rit (številke govorim na pamet).

In ker je sedmim ultra super in ker se jih deset ne pritožuje - se tistim petim nič ne spremeni na bolje. In je razmerje vloženega dela, truda in plačilne liste takšno kakršno je. In teh pet dobi 700 EUR, ali še manj, ker na papirju so zaposleni za 50 - 75 % delavnika.


Off topic, za drugo temo:
Največje lenobne riti so pa tisti osebki, ki si drznejo udrihat čez javni sektor ob dejstvu, da v nedeljo niso šli na volišča brez utemeljenega razloga. Utemeljen razlog ni resignacija, ni brezizhodnost, ni dejstvo, da se ne da nič spremenit, še manj, da te politika ne zanima.
In takšnih lenuhov je 50 %. Najverjetneje tudi tu, na ST. 50 % ljudi, ki ne razumejo, da njihov glas šteje. Še manj, da ne smejo pozabit komu so ga dali. In kaj je ta poslanec z njim naredil.

nekikr ::

Njihov glas ne šteje. Niti moj, niti tvoj. Tisti, ki so glasovali za SDS so izgubili, tisti, ki so glasovali proti, bodo dobili pa isto sranje, samo v večjem pakiranju, kot je bilo zadnjih 8 let. Se je pa fino slepiti, da glas šteje in da o nečem odločaš, to pa (pa sem šel volit, ker je bilo ravno lepo vreme in sva šla z mulcem s kolesom na "izlet").

Mr.B ::

Kolikor sem poslušal volilne programe, si imel iste brežete zgodbe, kjer jih zaradi drugih niso morali urisničiti in Janše. Pa kljub temu jih je sedaj polno, no jih bo polno v parlamentu. sploh brihtneži Globalisti + kapitalisti vs Globalisti + begunci. V bistvu učitelji slabo učijo zdravo pamet.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Darko! ::

nekikr je izjavil:

Njihov glas ne šteje. Niti moj, niti tvoj. Tisti, ki so glasovali za SDS so izgubili, tisti, ki so glasovali proti, bodo dobili pa isto sranje, samo v večjem pakiranju, kot je bilo zadnjih 8 let. Se je pa fino slepiti, da glas šteje in da o nečem odločaš, to pa (pa sem šel volit, ker je bilo ravno lepo vreme in sva šla z mulcem s kolesom na "izlet").



Včasih mislim enako kot ti.

Ampak pr' Mihiju na Valu 202, dva ali tri Toplovode nazaj je en model odlično razložil zakaj je ta trditev v svoji temeljni biti absolutno napačna!

nekikr ::

V radijski oddaji je en model povedal zakaj je to narobe? Seems legit ;)

Mr.B ::

Ne vem če je pravi odgovor, ampak pravilno bi bilo da vsi z zdravo pametjo bojkotirajo volitve kot so bile te. Volitev naj se potem udeležijo samo člani strank in tisti, ki bi ob izvolitvi napačnih preveč izgubili. Verjetno je problem predvsem v slednjih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Ne vem če je pravi odgovor, ampak pravilno bi bilo da vsi z zdravo pametjo bojkotirajo volitve kot so bile te. Volitev naj se potem udeležijo samo člani strank in tisti, ki bi ob izvolitvi napačnih preveč izgubili. Verjetno je problem predvsem v slednjih.


Seveda vsak glas steje.... ce bi recimo sli vsi volit in bi jih 98% oddalo neveljavno bne bi noben dobil recimo cez 4% bi se zamislilo... ampak lenuhi ki ne grejo volit dajo svoj glas vsem ki grejo... ce nasvoli 100 je vsak glas vreden 1% ce pa en ne gre pa je vsak od 99 hlasov vreden 1,01%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Darko! ::

nekikr je izjavil:

V radijski oddaji je en model povedal zakaj je to narobe? Seems legit ;)



Cinizem ne bo rešil problema.
;)


Ljudem se sploh ne da razmišljat.
Radi pa bi instant "rešitve".

Besede so poceni.
Pa še te so izgubile večino svoje verodostojnosti.

Demokracija rabi čas, da dozori.
Dejstvo pa je, da ji polovica ljudi k zrelosti prav nič ne pomaga.

Otroku v šoli se razloži po otročje.
Odraslim po odraslo.
Bolj ko razumeš, večja je tvoja odgovornost.
Saj v bistvu je enostavno.

Moje pisanje več nima veze s temo :))

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ne vem če je pravi odgovor, ampak pravilno bi bilo da vsi z zdravo pametjo bojkotirajo volitve kot so bile te. Volitev naj se potem udeležijo samo člani strank in tisti, ki bi ob izvolitvi napačnih preveč izgubili. Verjetno je problem predvsem v slednjih.


Seveda vsak glas steje.... ce bi recimo sli vsi volit in bi jih 98% oddalo neveljavno bne bi noben dobil recimo cez 4% bi se zamislilo... ampak lenuhi ki ne grejo volit dajo svoj glas vsem ki grejo... ce nasvoli 100 je vsak glas vreden 1% ce pa en ne gre pa je vsak od 99 hlasov vreden 1,01%

Veš če je volilna udeležba 1%, je čisto vseeno ali je udeležba 99%, in je od teh oddanih 99% neveljavnih glasov.

Ok, res pa je da bi imeli po prvi varianti, idejo enopartijskega sistema, tam so bili yugonostalniki najboljsrečni. Edino ne znajo obrazložiti sodih in lihik tablic, tako kot flat earth teoretiki..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B ni res... stranke morajo od vseh ki volijo dobit 4% da pridejo v parlament... ce je 99% neveljavnih nima noben 4%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Darko! je izjavil:


Največje lenobne riti so pa tisti osebki, ki si drznejo udrihat čez javni sektor ob dejstvu, da v nedeljo niso šli na volišča brez utemeljenega razloga.

Torej mi, ki smo šli volit, imamo zdaj "uradno dovolilnico za
udrihat čez javni sektor"?
Super, s tem se mi je življenje ful izboljšalo.
Aja, ni se.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

korenje3 ::

Povprečna slovenska plača je ena najbolj obdavčenih v evropi...



zato da se plačuje javni sektor. medtem ko inženirji delajo za isto plačo kot knjižničarke, profesorji na višjih šolah pa kar za 30% višjo kot inženirji v privat sektorju.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

LeQuack ::

Saj zato pa mladi na veliko odhajajo v tujino, in jaz jih podpiram. Naj država ostane upokojencem in javnemu sektorju in naj se pojejo med seboj.
Quack !

Mr.B ::

No ne skrbi, če se te fantje na G6+1 skregajo do konca, bo še zanimivo. Verjetno je danes že zmanjkalo tajkunov, ki so bili 2008 krivi za stanje v državi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmaugy ::

In na eni od predvolilnih oddaj (kjer so bili Boscarol, Pečečnik in Akrapovič) je bil konsenz, da se veliko stvari birokratsko blokira na "tretjem nivoju državnih uradnikov".
Bravo Cerarju, da je odstopil in malo zabremzal to. Upam da se ne zmenijo za vlado in po 6 mesecih razpišejo nove volitve. >:D

Mr.B ::

Veliko sreče, po šestih mesecih bo Pahor razpisal nove volitve. Verjetno bodo taksrat uimel stranke kak novi program + me jj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

McHusch ::

korenje3 je izjavil:

Povprečna slovenska plača je ena najbolj obdavčenih v evropi...



zato da se plačuje javni sektor. medtem ko inženirji delajo za isto plačo kot knjižničarke, profesorji na višjih šolah pa kar za 30% višjo kot inženirji v privat sektorju.


A ti čisto zares verjameš, da je na Švedskem plača obdavčena samo s 23 %? Pa na Norveškem z 20 %, kot kaže tale tabela? Niti slučajno. Tudi tam imajo bruto bruto in na koncu je skupna obdavčitev višja kot pri nas. Malo se igraj.

Ta tabela so jabolka in hruške, ker poleg tega ne upošteva, da je šolstvo in zdravstvo različno urejeno. Pri nas je zastonj. V VB so šolnine. Ponekod plačaš obisk zdravnika. Itd. Nasploh pa obdavčitev plač v Sloveniji ne odstopa pomembno od obdavčitve v razvitih državah. Davek na dobiček pa je skupaj z olajšavami nekje na ravni davčni oaz.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

Povprečna slovenska plača je ena najbolj obdavčenih v evropi...



zato da se plačuje javni sektor. medtem ko inženirji delajo za isto plačo kot knjižničarke, profesorji na višjih šolah pa kar za 30% višjo kot inženirji v privat sektorju.


Zanimivo je da je avstrijska kot kaže bolj obdavčena kot slovenska povprečna seveda =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Saj to je bistvo problema. Pri nas si z 1000 EUR plače že bogataš, z ustrezno visokim davkom. V Avstriji pa revež s skoraj nič davka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Saj to je bistvo problema. Pri nas si z 1000 EUR plače že bogataš, z ustrezno visokim davkom. V Avstriji pa revež s skoraj nič davka.


Z našo povprečno plačo si tudi v Bolgariji skoraj bogataš in kaj zdaj? Kaj šele če gremo primerjat z Vietnamom...

Tudi v Luksemburgu si z avstirjsko povprečno revež!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Ja, se strinjamo. Mi smo v buli, oziroma tam nekje proti koncu lestvice.
(razen če se gremo primerjati z Albanijo, Etiopijo, Bangladešem in podobno...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Ja, se strinjamo. Mi smo v buli, oziroma tam nekje proti koncu lestvice.
(razen če se gremo primerjati z Albanijo, Etiopijo, Bangladešem in podobno...)


Dejansko je več držav po Svetu kjer je naša povprečna za njih bogastvo kot pa obratno =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Ja, sploh če še preteklost zraven štejemo.
Vedno se najde slabši, ampak to ni ravno dobro merilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Darko! ::

"Torej mi, ki smo šli volit, imamo zdaj "uradno dovolilnico za
udrihat čez javni sektor"?
Super, s tem se mi je življenje ful izboljšalo.
Aja, ni se".



Življenje v državi se ti bo začelo izboljševat (pa tud men in vsem ostalim), ko boš ti (pa tudi jaz in vsak zase) naredil prvi korak, ki je v tvoji (moji in od vsakega posameznika) moči, pa tudi vse naslednje, da zmanjšaš vpliv sistemske korupcije in sindroma "ukradene države".


To, da si Micka, Janez, Francelj in Sanela, pa še prof. Tonček (namenoma sem naštel res pridne iz javnega sektorja - ampak res samo tapridne; take, ki delajo tako dobro kot recimo ti ali jaz) hočejo izborit za par eurov boljšo plačo, najinega problema ne bo rešilo.

Sicer lahko vrtimo številke, se primerjamo z drugimi in ob tem poskušamo dokazat, da je zgoraj našteta peterica en kup navadnih bleferjev.

Ampak to je larifari, ki ga slišiš v vsaki oštariji.
Mene lerifari ne zanima.

adhoc ::

MrStein je izjavil:

Ja, sploh če še preteklost zraven štejemo.
Vedno se najde slabši, ampak to ni ravno dobro merilo.


Kako vas imam poln kufer, ko pljuvate po svoji drzavi. Spadamo med top 3% GDPPP, smo med top 10 drzavami na svetu po ihdi, #1 v gini, #1 v gender equality, med top 10 najbolj varnimi drzavami na svetu, itd.

Ja, obstaja ene 10 drzav ki imajo visje place kot mi. Ampak mi smo stari manj kot 30 let in smo prisli iz komunizma. Slovenija je zgodba o uspehu.

Ce vam pa kaj ne pase, pa lahko se vedno odpeketate v tujino, kjer se bojda cedi med in mleko.

LeQuack ::

A ni bolj če ni vlade ker potem javni sektor nima kej za stavka?
Quack !

D3m ::

adhoc je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, sploh če še preteklost zraven štejemo.
Vedno se najde slabši, ampak to ni ravno dobro merilo.


Kako vas imam poln kufer, ko pljuvate po svoji drzavi. Spadamo med top 3% GDPPP, smo med top 10 drzavami na svetu po ihdi, #1 v gini, #1 v gender equality, med top 10 najbolj varnimi drzavami na svetu, itd.

Ja, obstaja ene 10 drzav ki imajo visje place kot mi. Ampak mi smo stari manj kot 30 let in smo prisli iz komunizma. Slovenija je zgodba o uspehu.

Ce vam pa kaj ne pase, pa lahko se vedno odpeketate v tujino, kjer se bojda cedi med in mleko.


Suuuuuure.
|HP EliteBook|R5 6650U|

adhoc ::

Ne najdem vira in ne razumem zakaj imam v glavi #1, ampak se kljub temu sucemo okrog 7. mesta na svetu, kar je se vedno impresivno.

Roditi se v Sloveniji je se vedno sedmica na loteriji, vi pac jamrate zakaj niste zadeli 7+1.

miha98 ::

Meni osebno se ne zdi da smo top drzava... eni ljudje v npr. Skladiscih proizvodnjah garajo ko konji za minimalca... to mi je dalec od topa...
««
34 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010918 (9095) Phantomeye
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745857 (39977) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531136952 (128250) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782006 (77590) lexios

Več podobnih tem