» »

Malica v službi

Malica v službi

JeanLuc ::

Lep pozdrav vsem.

Delam v mizarstvu kjer imamo šanso hodit na malico v bližnjo gostilno kje ima firma odprt račun. Ker je ta gostilno bolj cenena z slabimi malicami se nas je večina odličila da daobimo denar za malico na račun pa gremo kamor nam paše. Na vsak delovni dan dobimo 4.5 €. V koletnivn pogodbi piše da mora delodajalec zagotoviti toplo malico oziroma minimalno 4.9€ povračila za malico.

Zanima me ali nam vseeno priprada 4.9€ na dan čeprav smo se sami odločili da ne hodimo na toplo malico tja kamor ima firma odprt račun?

Hvala za pomoč

St235 ::

Stvar dogovora z delodajalcem. Ce ste vi tisti ki zavracate organizirano toplo malico nimate osnove zahtevat izplacilo. Ce vam gre delodajalec na roko in je pripravljen izplacat 4.5 potem je vasa odlocitev ali to sprejmete ali pa raje jeste kjer ste do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

koyotee ::

Edina malica, za katero je delodajalec dolžan izplačati nadomestilo, je na podlagi zdravstvenih razlogov 6,12€/dan
Drugače, če ima delodajalec organizirano prehrano, vam ni dolžan izplačati ničesar.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SmeskoSnezak ::

Ce ze dobite denar, ne vidim tezave, da bi hodili, kam zelite?!?
@ Pusti soncu v srce... @

PacificBlue ::

JeanLuc je izjavil:

Lep pozdrav vsem.

Delam v mizarstvu kjer imamo šanso hodit na malico v bližnjo gostilno kje ima firma odprt račun. Ker je ta gostilno bolj cenena z slabimi malicami se nas je večina odličila da daobimo denar za malico na račun pa gremo kamor nam paše. Na vsak delovni dan dobimo 4.5 EUR. V koletnivn pogodbi piše da mora delodajalec zagotoviti toplo malico oziroma minimalno 4.9EUR povračila za malico.

Zanima me ali nam vseeno priprada 4.9EUR na dan čeprav smo se sami odločili da ne hodimo na toplo malico tja kamor ima firma odprt račun?

Hvala za pomoč


Delodajalec lahko ob določenih pogojih to razliko med izplačanim zneskom za povračilo stroškov za prehrano med letom in najvišjim še neobdavčenim zneskom stroškov za prehrano izplača v obliki božičnice.

Zgodovina sprememb…

JeanLuc ::

Saj se mi je zdelo da ne moremo od njega zahtevati še tistih 40 centov. Fora je v tem da malico v tisti gostilni plača 5€ po glavi mi ostali dobimo 4.5€ maplo se mi zdi neumno vse skupaj.

Še ekrat hvala za vašo pomoč

thom4s ::

Celoto lahko dobiš izključno na podlagi zdravniškega "opravičila" - iz zdravstvenih razlogov.

Tilen ::

Seveda tudi v primeru, ko se delodajalec sam odloči izplačati maksimalno vrednost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Magic1 ::

Sta že kolega in gostinc vrne šefu uslugo (zastonj zabave, poslovna kosila). Ker pa nočte tam jest, vam pa manj plača. Verjetno zna tudi zdravniško opravičilo bolj malo pomagat, saj imajo gostinci kakšen meni tudi za take.
Magic

Avenger ::

Za 5€ bi morali dobit dobro malico, wtf?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

koyotee ::

Magic1 je izjavil:

Sta že kolega in gostinc vrne šefu uslugo (zastonj zabave, poslovna kosila). Ker pa nočte tam jest, vam pa manj plača. Verjetno zna tudi zdravniško opravičilo bolj malo pomagat, saj imajo gostinci kakšen meni tudi za take.

Če imaš zdravniško potrdilote ne bo noben spraševal kaj lahko in kaj ne, ker je že samo po sebi dovolj, da ti morajo plačat. Vem iz lastnih izkušenj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TheBlueOne ::

To je pa kar bedno, ce komu ni vseeno kaj poje in mora na klasicne malice.

Magic1 ::

Meni tudi ni jasno, kako lahko folk vsak dan na istem mestu je. Sej se prenaješ iste hrane.
Magic

JeanLuc ::

Saj dobim za 5 oziroma 5.5€ odlično malico samo v drugi gostilni. Sam sm precej zbirčen kar brez problema priznam ampak od 12 delavcev hodijo v prvo gostilno samo trije se pravi ni problem samo v meni. Sicer ni vse kar imajo zanič znajo tudi ok stvari naredit samo majo pa še en problem da se meniji vse skozi ponavljajo tako da se tudi tistih stvari ki ti niso zanič prenaješ.

D3m ::

koyotee je izjavil:

Edina malica, za katero je delodajalec dolžan izplačati nadomestilo, je na podlagi zdravstvenih razlogov 6,12€/dan
Drugače, če ima delodajalec organizirano prehrano, vam ni dolžan izplačati ničesar.


Toliko imam jaz.

Kakšni zdravstveni razlogi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

al_z ::

V Ormožu je malica tudi pod 5€ (ponavadi z juho, razen pri enolončnicah).

koyotee ::

D3m je izjavil:

koyotee je izjavil:

Edina malica, za katero je delodajalec dolžan izplačati nadomestilo, je na podlagi zdravstvenih razlogov 6,12EUR/dan
Drugače, če ima delodajalec organizirano prehrano, vam ni dolžan izplačati ničesar.


Toliko imam jaz.

Kakšni zdravstveni razlogi?


Če je malica organizirana znotraj podjetja, ti niso dolžni plačati.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

kingsix ::

Začet je treba intermittent fasting. Tako malice sploh ne rabiš! =)

GregiB ::

koyotee je izjavil:

Edina malica, za katero je delodajalec dolžan izplačati nadomestilo, je na podlagi zdravstvenih razlogov 6,12€/dan
Ne drži... 6,12€/dan je najvišji davčno priznan strošek delodajalcu za nadomestilo za malico. Lahko ti izplača tudi manj. Minimalna nadomestila so za vsako dejavnost definirana v kolektivni pogodbi dejavnosti.

PacificBlue je izjavil:

Delodajalec lahko ob določenih pogojih to razliko med izplačanim zneskom za povračilo stroškov za prehrano med letom in najvišjim še neobdavčenim zneskom stroškov za prehrano izplača v obliki božičnice.
Ne drži. Delodajalec razliko sme izplačati vendar to izplačilo po naravi ne sme biti kot božičnica, torej ne sme biti izplačana v enkratnem znesku, pred božičnimi prazniki, bla, bla, bla... obstaja veliko sodne prakse na to temo
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zk_eu ::

Na post GregiB bi samo dodal, da se lahko izplačilo stroškov malice nadomesti z organizirano prehrano samo, če tako določa kolektivna pogodba, ki zavezuje delodajalca. Sicer mora izplačati stroške prehrane (vsaj) v višini, kot jo določa kolektivna pogodba.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

koyotee ::

GregiB je izjavil:

koyotee je izjavil:

Edina malica, za katero je delodajalec dolžan izplačati nadomestilo, je na podlagi zdravstvenih razlogov 6,12€/dan
Ne drži... 6,12€/dan je najvišji davčno priznan strošek delodajalcu za nadomestilo za malico. Lahko ti izplača tudi manj. Minimalna nadomestila so za vsako dejavnost definirana v kolektivni pogodbi dejavnosti.

PacificBlue je izjavil:

Delodajalec lahko ob določenih pogojih to razliko med izplačanim zneskom za povračilo stroškov za prehrano med letom in najvišjim še neobdavčenim zneskom stroškov za prehrano izplača v obliki božičnice.
Ne drži. Delodajalec razliko sme izplačati vendar to izplačilo po naravi ne sme biti kot božičnica, torej ne sme biti izplačana v enkratnem znesku, pred božičnimi prazniki, bla, bla, bla... obstaja veliko sodne prakse na to temo


Ne, za nadomestilo iz zdravstvenih razlogov ti ne sme izplačati manj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MadMicka ::

zk_eu, od kje tebi ideja, da delodajalec ne sme organizirati prehrane, če tega ni določeno v kolektivni pogodbi? Delodajalec je dolžan povrniti stroške za prehrano in prevoz, samo če delavcu nastanejo. Če ima delodajalec npr. menzo ali pa organizira prevoz, pobere delavca na domu in ga odpelje v fabriko (to npr. počne Revoz, če vem), potem jasno ni nobenih stroškov v zvezi s tem, ki bi jih moral delavec dobiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

zk_eu ::

Ja, prav imaš. Površno sem enkrat prebral komentar k temu členu. Če delodajalec delavcem zagotovi ustrezno prehrano in prevoz, ni dolžan plačati povračila še v denarju (ne v celoti ne samo deloma). Se opravičujem.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

GregiB ::

koyotee je izjavil:

Ne, za nadomestilo iz zdravstvenih razlogov ti ne sme izplačati manj.
V kolikor mora delodajalec izplačati komu nadomestilo za prehrano na delo, mu mora izplačati najmanj toliko, kot je navedeno v kolektivni pogodbi za branžo, v kateri je podjetje. Ne glede na razlog izplačila, kar je itaq očitno, zdravi delavci pač ne morejo in ne smejo biti diskriminirani napram tistim s dietetnimi specifikami. Navzgor pa je nadomestilo, vsaj kar se davkov tiče omejeno, zaemkrat pri 6,12€ na dan dela.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

koyotee ::

GregiB je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ne, za nadomestilo iz zdravstvenih razlogov ti ne sme izplačati manj.
V kolikor mora delodajalec izplačati komu nadomestilo za prehrano na delo, mu mora izplačati najmanj toliko, kot je navedeno v kolektivni pogodbi za branžo, v kateri je podjetje. Ne glede na razlog izplačila, kar je itaq očitno, zdravi delavci pač ne morejo in ne smejo biti diskriminirani napram tistim s dietetnimi specifikami. Navzgor pa je nadomestilo, vsaj kar se davkov tiče omejeno, zaemkrat pri 6,12€ na dan dela.


Ne poznam nobenega, ki bi zaradi zdravstvenih razlogov dobil manj kot 6,12€. Pa naj si bo v bilokateri branži. Podjetje v katerem sem zaposlen, pa ostalim tudi ne izplačuje razlike do 6,12€, čeprav za malico odštejejo cca 3€, ki je v podjetju organizirana. Po tvojem so potem vsi diskriminirani???
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

r3dkv1c4 ::

Tako je, vsi so diskriminirani in kar maj kimajo se naprej.

Folk je pa res bolan, da se še za osnovne stvari ne zna zase postavit.

D3m ::

Lej ne moreš pričakovati, da so vsi slovenci špartanci in da se znajo/hočejo postaviti zase.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GregiB ::

koyotee je izjavil:

Ne poznam nobenega, ki bi zaradi zdravstvenih razlogov dobil manj kot 6,12€.


Napisal sem, kakšna so pravila, ne koga poznaš....

koyotee je izjavil:

Podjetje v katerem sem zaposlen, pa ostalim tudi ne izplačuje razlike do 6,12€, čeprav za malico odštejejo cca 3€, ki je v podjetju organizirana.


Mogoče si narobe razumel ali sem pak narobe napisal... Podjetje ne dela nič narobe, saj se je odločilo vam organizirati malico, tistim, ki pa malice ne morejo uživati, pač izplačuje davčno prizan maksimum, s tem ni nič narobe. Če bi pa naprimer večim ali vse, torej tudi zdravim (nedietetikom) izplačevala nadomestilo za prehrano, bi to moralo biti enako. Torej vsem bodisi 5€ ali 4€ ali 6,12€....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povračila stroškov v zvezi z delom

Oddelek: Loža
81295 (914) val46
»

Vprašanje glede službe (malica)

Oddelek: Loža
297176 (4768) jusv
»

Prevoz na delo in iz dela, malica

Oddelek: Loža
237507 (6244) St235
»

Obrok na delovnem mestu + prevoz (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11417886 (13842) jype
»

Izplačilo regresa za prehrano...

Oddelek: Loža
62744 (2382) MadMicka

Več podobnih tem