» »

Vprašanje glede službe (malica)

Vprašanje glede službe (malica)

TigerGuy ::

Malice v službi že nekaj časa ne jem ker je dokaj ogabna in mi je večkrat od nje slabo. Od tega pa seveda nimam nič saj je malca kot dodatek do minimalne plače, moja plača na pogodbi je namreč manjša kot minimalna plača.
Sem pa slišal zdaj da če grem zdravnici po potrdilo da mi je od te malce slabo da bi lahko dobil to malico nad mojo osnovno plačo, sepravi bi dejansko nekaj dobil za malico v primerjavi z zdaj ko ne dobim nič.
Ali je to res?
  • spremenil: Mavrik ()

...:TOMI:... ::

To lahko dosežeš edino tako, da dokažeš da si alergičen na hrano, da moraš imeti neko dieto. Takrat ti bodo dali denar. Mogoče bodo pa tako prijazni, da boš dobil posebej skuhano, dietno hrano.
Tomi

TigerGuy ::

A samo na tak način? Kako bi pa to dokazal?

bobby ::

tole sta pa vidva v prekršku pa neglede na to, kako pogodbo imaš podpisano.

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

fosil ::

Nisem ekspert za plače, ampak kakor vem ne more biti malica razlika do minimalne plače.
Če imaš plačo po pogodbi manjšo od minimalne, potem ti obračunajo razliko do minimalne plače.
Za malico pa dobiš dodatno.
Ni pa nujno da dobiš za malico denar, lahko ti, kot v tvojem primeru delodajalec da malico namesto denarja.
Tako je!

TigerGuy ::

Ampak kaj pa v mojem primeru ko mi je po malici slabo, nebi moglo bit tako urejeno da bi dobil namesto malice denar?

Unknown_001 ::

Še zmer greš lahk do šefa pa rečeš da ne boš jedu malce, pa si sam nosi hrano, ki ti ustreza. Če se to ne da zment... ne vem no. Probaj vsaj, sej ne more vedet če ne poveš. Logično je, da ti ne more vsilit nekega nepotrebnega stroška, ki ti bi ga odbil od plače. Recimo v tem primeru hrana, ki je ne maraš jest.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

TigerGuy je izjavil:

Ampak kaj pa v mojem primeru ko mi je po malici slabo, nebi moglo bit tako urejeno da bi dobil namesto malice denar?

¸Če ti je od menze slabo pojdi raje k dohtarju.
Ü

Unknown_001 ::

Roadkill je izjavil:

TigerGuy je izjavil:

Ampak kaj pa v mojem primeru ko mi je po malici slabo, nebi moglo bit tako urejeno da bi dobil namesto malice denar?

¸Če ti je od menze slabo pojdi raje k dohtarju.


No, sam pri večini menz je jedilnik res zelo slab. Najbolje bi menzo opisal z menijem za ponedeljek in torek.
ponedeljek - klobasa z zeljem
torek - zelje s klobaso

In tako dalje. Pa da ne omenjam da ponekod dobiš tudi kake čevapčiče ali neko vprašljivo mleto meso, ki to sploh ni. In nima dobrega okusa (izjemno slano pa obupno za jest) in na koncu ti v trebuhu teži.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Roadkill ::

Dobro... delaš za MANJ kot minimalca in boš izbirčen pri hrani v menzi?
Ü

Unknown_001 ::

@Roadkill Na OP-ovem mestu sem raje tiste 4 ure delovnika kar ga ostane na koncu lačen ali pa vsaj eno žemljo vmes pojem, kot pa da se prehranjujem s hrano ki me lahko še v bolnico spravi. Raje potrpim do konca delavnika / pouka kot pa da mi je potem slabo in me vse zvija, v najslabšem primeru bi pa drisko lahko dobil.

S hrano se ni za hecat. Če ti v prvo ne bo slabo ti bo pa na dolgi rok škodovalo.

Ne velja pa to za vse menze, ampak take ki imajo zelo slabo prehrano se raje izognem na daleč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Delodajalca prijavi na ustrezne inspekcijske sluzbe.

MadMicka ::

TigerGuy, malica nima nobene veze s plačo. Če si zaposlen in delaš polni delovni čas, moraš dobiti mesečno bruto plačo najmanj 789,15 EUR.

Z malico je pa tako, da če ti delodajalec zagotavlja topel obrok, potem ti ni nič dolžan plačevati. Če pa rabiš kako dietno prehrano, pa potrebuješ potrdilo spec. med. dela. S tem da, če recimo organizira prehrano kako zunanje podjetje, kot npr. Sodexo, ti to nič ne pomaga, ker ti pač potem oni dostavijo deitno prehrano katerekoli vrste že.

Če pa gre res za kako prehrano, ki ne ustreza minimalnim standardom, se pa obrni oz. obrnite na inšpekcijo, da opravijo pregled.

_pobesneli_ ::

A mu bo inspekcija kuhala? Inspekcija bo pregledla kuhinjo, videla da je čista in po standardu in šla, ne bo poklicala pa npr. Bineta da hrano oceni in skuha top zrezke.
Ti se lepo pogovori z šefom,da ne boš jedel in denar za malico bi moral dobit nakazano. Če ne pa ti zdravnik napiše da imaš probleme in zadeva rešena.
Mi smo imeli take primere in smo rešli na lep in prijazen način brez kreganja in inšpekcije.
Gregor

fikus_ ::

MadMicka ima prav. Če ti delodajalec zagotavlja malico mu ni potrebno plačevati, če je ne koristiš! Razen če imaš papir od zdravnika, pa še potem, ko ti ne more zagotoviti dietnega obroka, ti mora izplačati!
Je pa dobra volja delodajalca, če ne ješ, da ti na lepe oči izplača malico.
Inšpekcijo kontrolira, če je dosežen higienski minimum, dvomim pa da lahko da mnenje o kvaliteti hrane.

first_line ::

Jaz imam zadravniško 'opravičilo' in mi malico plačujejo.
Opravičilo sem dobil ker sem nekaj let nazaj imel probleme z zgago in so mi na gastroskopiji ugotovili preveč kisline. Malo sumim da zdravniki gledajo kako izgledaš, ker so mi pol leta nazaj pri zdravniškem podaljšali opravičilo, brez da bi sploh imel kašen dokument da je kaj narobe z mano (kartoteko je moja zdravnica poslala na napačen naslov).

SendID ::

fikus_ je izjavil:

MadMicka ima prav. Če ti delodajalec zagotavlja malico mu ni potrebno plačevati, če je ne koristiš! Razen če imaš papir od zdravnika, pa še potem, ko ti ne more zagotoviti dietnega obroka, ti mora izplačati!
Je pa dobra volja delodajalca, če ne ješ, da ti na lepe oči izplača malico.
Inšpekcijo kontrolira, če je dosežen higienski minimum, dvomim pa da lahko da mnenje o kvaliteti hrane.


Če je dosežen higijenski minimum? A ti to resno? Veš koliko testov se opravijla, da zagotavljaš varno prehrano. Kuhinje morajo zagotavljati varno prehrano po standardu HACCP. Ampak to še ne pomeni, da je taka hrana potem okusna.

HACCP @ Wikipedia

BigWhale ::

Nisem mislil na inspekcijo higiene. Ampak na to, da je potrebno vkljuciti malico, da dobi minimalno placo. Malica in prevoz na delo se izplacujeta posebaj in se ju ne steje v osebni dohodek.

RejZoR ::

Men itaq ni jasno kako je lahko minimalna plača manjša od predpisane... sam delodajalci vedno neki čarajo, da nakoncu itaq ne veš kaj ti obračunavajo če si ravno ne ubodeš odvetnika, da ti vse preuči...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Roadkill ::

Tip dobi minimalca - no more, no less.

Ker pa imajo menzo v fabriki, ne dobi denarja za malico nakazanega na račun, ampak dobi bone za menzo.

Zdej ker hrana ni dobra bi pa on raje dobil 120€ na mesec na TRR - kdo ne bi, če ti to predstavlja 15% povišanje prihodka.
Ü

fikus_ ::

"SendID

Če je dosežen higijenski minimum? A ti to resno? Veš koliko testov se opravijla, da zagotavljaš varno prehrano. Kuhinje morajo zagotavljati varno prehrano po standardu HACCP. Ampak to še ne pomeni, da je taka hrana potem okusna."

Ne vem kaj se razburjaš! Haccp in higienski minimum je praktično ista zadeva, s tem da je Haccp mednarodna metoda za zagotavljanje varne prehrane (ki brez higienskega minimuma ne funkcionira)!

S kvaliteto hrane sem mislil na izvor in okusnost!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

BorutO ::

A ni tako po službah (proizvodnjah) da si hrano štemplaš za naslednji dan, če si je za naslednji dan ne štemplaš, ne moreš it tudi jest, s tem pa ti avtomatsko pripada povračilo za malico za tisti dan, če se razume. Vsaj bilo je tako nekoč, zdaj ne vem kako je. Sicer pa, po zakonu je malica 3 ali 4 evre? Prej so dajali po štiri ali pet. Zdaj pa vem da je evro manj, ker očitno ljudje več nismo lačni ...

Smurf ::

od 3.56€ do 6.12€

St235 ::

v bistvu navzgor je bolj "soft cap", če ti jo plačajo več se pač obdavči kot del dohodka.

Drugače pa to štemplanje, ki ga omenjaš je lahko rešitev nekega posemznega podjetja, nikakor pa nima zakonske osnove, da bi tako moralo bit. Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti ali malico ali nadomestilo. Da bi si delavec lahko dnevno zmišljal kako in kaj pač ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bela120 ::

Osvežujem temo imam izvide iz kc-ja kjer piše ,da imam laktozno intoleranco.Ali je to dovolj ,da mi v podjetju plačujejo malico ali moram imeti kakšno posebno pismo zdravnika?

St235 ::

Odvisno, ali delodajalec zagotavlja hrano, ki upošteva to, da je nekdo ne sme uživat laktoze? Ne poznam točno kaj lahko ješ ampak glede na to, da je to primarno v mlečnih izdelkih malo dvomim, da v menzi ne moreš dobit ustrezne hrane. Če pa je na voljo samo en meni in so v njem izdelki, ki jih ne smeš jest pa vseakor lahko zahtevaš izplačilo.

MasterKiD ::

S tem tvojim jeba*** delodajalca boš dobil kvečjemu odpoved.

BigWhale ::

MasterKiD je izjavil:

S tem tvojim jeba*** delodajalca boš dobil kvečjemu odpoved.


Rad bi videl zakonsko podlago za to. :))

borut_p ::

Delodajalec je dolzan zagotoviti topel obrok ali nadomestilo. Maksimalno neobdavceno je 6.12. Minimum je dolocen verjetno s kolektivno pogodbo. V kolektivni je verjetno zapisano nadomestilo ki bi ga dobil v kolikor delodajalec nudi topel obrok in ga ne koristis.
Povracilo za malico je po vseh zakonih (steih in novih) izlocen iz minimalne place. Torej minimalna plus malica plus prevoz plus po novem se vsi dodatki razen minulo delo obracunavajo preko minmalne place.
Dokazilo zdravnika bi bilo dovolj - verjetno pa bo delodajalec pricakoval se potrdila pooblascenega zdravnika

jusv ::

Obisk zdravnika. Njegovo potrdilo, da ti prehrana povzroča zdravstvene težave. In pogovor z nadrejenim, da ti izplača nadomestilo za plačo. Tole bi moralo racionalnemu in dovzetnemu delodajalcu dovoljevat.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izracunplace.si

Oddelek: Programska oprema
203075 (1998) hendriks
»

Obrok na delovnem mestu + prevoz (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11417893 (13849) jype
»

Malica v službi

Oddelek: Loža
61632 (1377) metalc
»

Topla malica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1209885 (7225) Pyr0Beast

Več podobnih tem