» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
20 / 20
»
»»

_IKE_ ::

1pioneer je izjavil:

Jaz sem v plusu in offshore. Zivim od pasivnih investicij od 28 leta... Tako da ce sem butast mam zgleda sreco...



Živiš pa tu ( v Sloveniji )?

1pioneer ::

Kakor kdaj, mam rezidenco v 4 drzavah, tako da si status poljubno menjavam.

perci ::

Jaja, šur. Čez 14 let, ko boš star 28, se pa ponovno javi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

1pioneer ::

Ce izumim casovni stroj obljubim, da pridem k tebi na obisk za 28 roj. dan ;)

seniorman ::

Pozdravljeni,

Če določen del kriptovalut prodaš in izplačaš v FIAT, ter moraš nato državi dokazovati izvor premoženja, ali je dovolj, da jim podaš transakcije zgolj za prodani del kriptovalut.

- Na bitstamp naložim 1000 in kupim BTC, prenesem na Binance, kupim XLM.
- Kasneje prodam vse XLM kupljene z vloženimi 1000 EUR, dobim BTC, prenesem na bitstamp.
- Prodam BTC v EUR.
- Izplačam EUR na TRR.

Ali je dovolj dokazovati zgolj te transakcije, ki so bile del celotne poti EUR iz TRRja nazaj v EUR na TRR. Verjetno mi ni treba dodajati tudi transakcije, ki so bile narejene s strani drugega tisočaka za nakup druge kriptovalute?

Majkomilo ::

Pozdrav.

Ali slučajno kdo ve kako je z referrals bonusi? So le ti obdavčeni ali kako in kako je le te mogoče dokazati fursu?

Hvala za odgovore.

Cubaka ::

Torej, minilo je že nekaj časa odkar je razgrajal bull in je FURS zavohal denar. A maste kakšne izkušnje pri izplačilih denarja na račun? so koga obdavčili za dejavnost? Moj osebni portfolio trenutno ni vreden toliko kolikor davka bi moral plačati ako je bilo moje početje dejavnost. Od januarja nisem opravil niti enega trejda zaradi pomankanja časa. Torej, če sem opravljal dejavnost in tega nisem vedel, lahko ob potencialnem nakazilu pride do tega, da bom moral plačati več davka kot so trenutno moji žetoni vredni in praktično bankrotiram? V letu 2017 sem opravil cca 160 trgovalnih dni, je pa res da sem trgoval le z 10% portfolia. Ker sem imel srečo večjo kot pamet sem teh 10% početveril. Torej, bi bil ob nakazilu v primeru dejavnosti obdavčen celoten portfolio ali le pritrgovan del portfolia? (praktično: začel sem s 100 nekih coinov, 10 od teh trgoval, jih početveril in sedaj mam 130 coinov). Vrednost teh coinov pa je 1/10 vrednosti decembra 2017. Torej: Am I fucked or not?

perci ::

a si prebral navodilo in ugotovil, da padeš v dejavnost?

Tilen ::

Ja samo on ima sedaj manj, kot 1.1.2018... Ne moreš to tako. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

ne vem, če res. po mojih izkušnjah 95% ljudi, ki jamrajo, sploh ne pade v dejavnost.

hamez66 ::

Pomoje je obdavčljivi del samo tistih 10%, s katerimi si trejdal.Pač laično mnenje mimoidočega :D

Vem, da to ni tema o Jankoviću mlajšem, ampak če pa mogoče kdo na kratko ve, zakaj je plačal samo 39,65% davka na neprijavljeno premoženje, se pa priporočam. Mogoče zato, ker gre za stare grehe in so davčili po nižji stopnji ali kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Tilen ::

Zakaj bi pa plačal več? Tisti nori zakon s 70% obdavčitvijo so umaknili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hamez66 ::

Aja, ta zakon je zdaj umaknjen. Tega pa nisem vedel.

Cubaka ::

perci je izjavil:

ne vem, če res. po mojih izkušnjah 95% ljudi, ki jamrajo, sploh ne pade v dejavnost.


Nihče ne ve zagotovo če pade v dejavnost ali ne. Js svojega dela nisem smatral kot dejavnost saj se takrat ta termin sploh še ni uporabljal in je bilo splošno znanje da kripto oz bitcoin ni obdavčljiv. Niti nisem poznal sistemov obdavčitev, ker tega v šoli ne učijo. Sem pa naklepal kar nekaj trgovalnih dni (ter volumna oz vrednosti sklenjenih trejdov), bolj iz gambilng habita hot dejanskega znanja trgovanja, se mi je pa posrečilo naredit nekaj profita, čeprav sem vmes delal tudi vlke greške. Če bi vedel kam pes taco moli sploh nebi trejdal, ker se roko na srce, če nisi res profi in veš kaj delaš ne splača na daljši čas. Od januarja se nisem dotikal zadeve ko se je začelo govoriti okoli dejavnosti.
Tale negotovost me zelo moti, nekaj so moji kovanci še vredni ampak si jih ne upam skeširati ker ne vem (oz nihče ne ve) kaj to pomeni glede obdavčitve. Zdej sem nekaj bral še o tem da bi bilo potrebno zadevo prijaviti četudi nisi na bančni račun nakazal nič itd. pa čeprav je bilo govora da je obdavčljivo šele ko je na računu.
V glavenm, nihče ne ve kako in kaj, tudi po vsem tem času. Kaj predlagate, draga družba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cubaka ()

Tilen ::

Pa saj davčna obveznost ne nastane, ko ti skeširaš. Davčna obveznost je že nastala, če si imel dejavnost - z vsako menjavo. Poglej na koledar.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Cubaka ::

Tilen je izjavil:

Pa saj davčna obveznost ne nastane, ko ti skeširaš. Davčna obveznost je že nastala, če si imel dejavnost - z vsako menjavo. Poglej na koledar.

Se zavedam da je to pristransko mnenje, ampak s tem se ne moram strinjati. Kako lahko delujem po črki zakona, če ta zakon oz pojasnilo le tega pride na plano leto po moji "dejavnosti"?

Tilen ::

Zato je pa zakon tako napisan, da redko kdo pade sploh v dejavnost. 160 trgovalnih dni ravno vsaka babica v domu za ostarele, ki je kupila BTC na Petrolu ravno nima ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Cubaka ::

Je res, ampak če bi babica znala angleško, verjemi, da bi imela več trgovalnih dni od 160. Gre se zato, da bi moralo biti to pojasnilo objavljeno nevem, leta 2011 ne leta 2018. Če bi jaz videl pojasnilo iz leta 2011, bi dal prste stran, ker bi poleg tečajnega tveganja videl še davčno tveganje. Tako pa davčnega tveganja takrat ni bilo, zaradi slabo spisane zakonodaje. Moti me da je to pojasnilo zakona ki velja retroaktivno ter da svojih dejanj ne moreš spremeniti.

Tilen ::

Zakonodaja se sploh ni nič spremenila. Ne nakladaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cubaka ::

Tilen je izjavil:

Zakonodaja se sploh ni nič spremenila. Ne nakladaj.

Zakaj mi torej oseba na fursu ni znala odgovoriti na to vprašanje? Ker se zakonodaja ni spremenila? Vidim da si neuporaben.

perci ::

Katere kriterije, navedene v pojasnilu, izpolnjuješ?

Go-ahead ::

Cubaka je izjavil:

Tilen je izjavil:

Pa saj davčna obveznost ne nastane, ko ti skeširaš. Davčna obveznost je že nastala, če si imel dejavnost - z vsako menjavo. Poglej na koledar.

Se zavedam da je to pristransko mnenje, ampak s tem se ne moram strinjati. Kako lahko delujem po črki zakona, če ta zakon oz pojasnilo le tega pride na plano leto po moji "dejavnosti"?



Tako deluje naš DURS. Zakonito ?

Enako je bilo z AIRBNB-jem. Najprej par let njihovi zaposleni nimajo navodil, če se nanje obrneš ne znajo pomagati, nato pa kar naenkrat vsem uslužbencem postane jasno, da si delal na črno.

Če je le mogoče ti poberejo vse davke za nazaj, pa še kazen upičijo.

Nič novega.

Najbolje da ležiš na kavču, prejemaš socialno podporo in ne delaš nič. Na nič ni davka in kazni.

Mato989 ::

Go-ahead je izjavil:

Cubaka je izjavil:

Tilen je izjavil:

Pa saj davčna obveznost ne nastane, ko ti skeširaš. Davčna obveznost je že nastala, če si imel dejavnost - z vsako menjavo. Poglej na koledar.

Se zavedam da je to pristransko mnenje, ampak s tem se ne moram strinjati. Kako lahko delujem po črki zakona, če ta zakon oz pojasnilo le tega pride na plano leto po moji "dejavnosti"?



Tako deluje naš DURS. Zakonito ?

Enako je bilo z AIRBNB-jem. Najprej par let njihovi zaposleni nimajo navodil, če se nanje obrneš ne znajo pomagati, nato pa kar naenkrat vsem uslužbencem postane jasno, da si delal na črno.

Če je le mogoče ti poberejo vse davke za nazaj, pa še kazen upičijo.

Nič novega.

Najbolje da ležiš na kavču, prejemaš socialno podporo in ne delaš nič. Na nič ni davka in kazni.


Pozabil si apologete takega dejanja, češ da tudi drugi davčni organi niso vedeli tega oz. se še odločili...

Pač tipična kraja FURSa... ko so jih hodili spraševat 3 leta nazaj niso vedeli o tem nič =) Morali bi uzakonit da noben zakon(kar je že) in TUDI nobena naknadna interpretacija zakona ne bi smela veljat za nazaj ampak izključno z naslednjim davčnim(dohodninskim) letom...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

ja bogi...niste vedli, da je treba od zaslužkov davke plačat...grozna država.

dominuspro ::

perci je izjavil:

ja bogi...niste vedli, da je treba od zaslužkov davke plačat...grozna država.


Saj ni treba od vseh zaslužkov plačati davka.

Po tvoje je treba plačati vse, če nisi 100%, da ni treba?

perci ::

Davek je treba plačati od vseh zaslužkov, ki niso izrecno izvzeti po Zakonu o dohodnini. Torej, če svojega dohodka ne najdeš na seznamu izjem, potem je od njega treba plačati davek.

Ignorantia iuris nocet.

Go-ahead ::

perci je izjavil:

Davek je treba plačati od vseh zaslužkov, ki niso izrecno izvzeti po Zakonu o dohodnini. Torej, če svojega dohodka ne najdeš na seznamu izjem, potem je od njega treba plačati davek.





Res je. Nato vprašaš davčnika koliko. Čez par let ti pove.

"Ignorantia iuris nocet" Zakaj ne tudi zaposlenim na DURSU, FURSU,.. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

perci ::

Res je. Nato vprašaš davčnika koliko. Čez par let ti pove.

Ti vprašanja še postavit ne znaš.

"Ignorantia iuris nocet" Zakaj ne tudi zaposlenim na DURSU, FURSU,.. ?

Ker oni vse vedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Go-ahead ::

perci je izjavil:

Res je. Nato vprašaš davčnika koliko. Čez par let ti pove.

Ti vprašanja še postavit ne znaš.

"Ignorantia iuris nocet" Zakaj ne tudi zaposlenim na DURSU, FURSU,.. ?

Ker oni vse vedo.





Ne znam? Verjetno res ne. Kako je obdavčen couchsurfing? Še ni? Še bo? S kakšno stopnjo ?
Bo dovolj podvprašanj?

Ker oni vse vedo

Pojdi z gornjimi vprašanji na davčno in potem opiši izkušnjo prosim.

perci ::

Ne znam?

Ne.

Verjetno res ne.

Verjetnost je 100%.

Kako je obdavčen couchsurfing?

Če za sprejemanje couchsurferjev prejemaš kak dohodek (v denarju ali naravi), potem z dohodnino.

Še ni?

Beri zgoraj - to je veljavna ureditev.

Še bo?

Beri zgoraj - to je veljavna ureditev.

S kakšno stopnjo ?

Pri dohodnini obstaja dohodninska lestvica. Obdavčenje je progresivno. Verjamem, da ne razumeš, ampak tako je.

Bo dovolj podvprašanj?

Dovolj, da dokažeš, da ti osnove niso jasne.

Pojdi z gornjimi vprašanji na davčno in potem opiši izkušnjo prosim.

Pejt ti, zakaj bi jaz delal budalo iz sebe.

luznikjoza ::

Komu je kaj jasno glede Wirex aplikacije, naročil sem si njihovo kartico Wirex Visa, kartica je zastojn v dobrih 5 dnevih pride po pošti iz UK. Deluje pa tako da si iz svoje denarnice ali menjalnice pošlješ kriotovalute v
Wirex aplikacijo in potem v aplikaciji te menjaš za evre in z kartico plačas npr v trgovini ali pa naredis dvig na bankomatu.
Nevem pa ce je potrebno sedaj to kartico prijaviti na Furs ali pa ze oni imajo vpogled.

uhuhu ::

Prijavlja se bančne račune, torej če si dobil IBAN številko. Kartic se ne prijavlja.

Vuli ::

zaradi takih seronj se pa drzava zmišljuje take debilne zakone.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

luznikjoza ::

Ti to meni ?

Fly2Sky ::

@Vuli, kdo so zaj seronje tle? a mi, ki iščemo (lahko tudi prepaid) kartico na katero bi lahko nakazal kripto oz. prej menjal v fiat? če keri pozna delujočo naj da link
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

DeeJay ::

Fly2Sky je izjavil:

@Vuli, kdo so zaj seronje tle? a mi, ki iščemo (lahko tudi prepaid) kartico na katero bi lahko nakazal kripto oz. prej menjal v fiat? če keri pozna delujočo naj da link


s tole ne gre?
https://crypto.com/en/cards.html

andro23 ::

s crypto.com kartico sigurno gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andro23 ()

luznikjoza ::

Fly2Sky je izjavil:

@Vuli, kdo so zaj seronje tle? a mi, ki iščemo (lahko tudi prepaid) kartico na katero bi lahko nakazal kripto oz. prej menjal v fiat? če keri pozna delujočo naj da link

Ja ocitno je na mene letelo, namesto da bi dal pameten odgovor,raje tala seronje.

CaqKa ::

Če prav razumem je še vedno zadnja informacija od države, tisti zbir tolmačenja na 20 straneh, ki je datiran z junij 2018?

Mato989 ::

CaqKa je izjavil:

Če prav razumem je še vedno zadnja informacija od države, tisti zbir tolmačenja na 20 straneh, ki je datiran z junij 2018?


Ja Simčič je podal predloge neke delovne skupine z predpostalvjeno 20% obdavčitvijo razlike med vplačilom in izplačilom...

Po domače, če si naložil gor 10k iz računa in nakazal dol 20k bi ti na 10k dali 20% obdavčitev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CaqKa ::

Mato989 je izjavil:


Ja Simčič je podal predloge neke delovne skupine z predpostalvjeno 20% obdavčitvijo razlike med vplačilom in izplačilom...

Po domače, če si naložil gor 10k iz računa in nakazal dol 20k bi ti na 10k dali 20% obdavčitev.

glede na to da smo na sredini septembra, mislim da je to podatek, ki za to davčno leto še ni toliko interesanten. Ne verjamem da bi jim to uspelo implementirat v zakonodajo v naslednjih treh mescih.

Mato989 ::

CaqKa je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja Simčič je podal predloge neke delovne skupine z predpostalvjeno 20% obdavčitvijo razlike med vplačilom in izplačilom...

Po domače, če si naložil gor 10k iz računa in nakazal dol 20k bi ti na 10k dali 20% obdavčitev.

glede na to da smo na sredini septembra, mislim da je to podatek, ki za to davčno leto še ni toliko interesanten. Ne verjamem da bi jim to uspelo implementirat v zakonodajo v naslednjih treh mescih.


Najverjetneje imaš prav.

Vseeno je to slab podatek za prihodnost crypto trgovanja in crypto podjetij v SLoveniji... je pa nekaj, s tako zakonodajo bi se podala legitimnost, odprtju podjetja in mintanju neke fiksne količine tokenov v katere bi vložili ljudje in bi jim tako pripadal navidezni delež v podjetju kot investicija in iz tega tudi potencialni dobiček... korak naproti temu je to.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Orbit89 ::

Vidim da po novem nicehash zahteva tax id število, ki jo verjetno dobim pri dursu.
Kaj kdo ve če bojo sporočili davkariji, da sem prenese bitcoine iz mojega NH acc?

CaqKa ::

kje in kdaj si pa to zahtevo zasledil?
««
20 / 20
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310328 (1522) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45194123 (44363) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197227 (6122) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507149079 (113225) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223820 (14427) St235

Več podobnih tem