» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
8 / 20
»»

LLPMR ::

Preveč zadev je odprtih oz. nejasnih s FURS-om. Odkrito, ni težko plačat tudi tisti davek (ne 50%, da se razumemo, to je absurd ampak neka normala, tudi 25%).

1.Osebno smo se obrnili na FURS, kjer so rekli, da ne vedo. Naj pošljemo mail.
2.Na maile ne odgovarjajo, za zdaj nismo dobili nič.Čakamo skoraj tri tedne.

Enostavno ni časa čakat, da naredijo use case itd. , ker če zdaj rečejo, da se davči, se takoj gre d.o.o. odpirat, kjer je davek v določenih situacijah manjši. Če bodo rekli, da se plača samo kapitalski dobiček spet druga zgodba. Če rečejo, da se ne davči tretja zgodba- ampak tukaj jih spet moramo spraševat če so prepričani, da se ne davči... Najhuje je zdaj čakat pol leta na uradno pojasnilo, dobiček prihaja, potem pa rečejo, da se šteje v dohodnino in bomba 50%, če bi takoj rekli pa bi bilo recimo okrog 40%, oz. z legalnimi potezami celo na 25%.

Ne vem kaj še ostane, zdaj bomo poslali priporočene pošto, če na to ne odgovorijo ne vem kaj še sploh ostane kot odvetnik. Še njega verjetno ne bodo upoštevali.

Ni toliko moteče plačevanje davka, ampak je skrajno neodgovorno, da ne vedo povedat kako je na stvari, še posebej če jih človek kontaktira na vseh frontah in so tiho.

Mato989 ::

LLPMR je izjavil:

Preveč zadev je odprtih oz. nejasnih s FURS-om. Odkrito, ni težko plačat tudi tisti davek (ne 50%, da se razumemo, to je absurd ampak neka normala, tudi 25%).

1.Osebno smo se obrnili na FURS, kjer so rekli, da ne vedo. Naj pošljemo mail.
2.Na maile ne odgovarjajo, za zdaj nismo dobili nič.Čakamo skoraj tri tedne.

Enostavno ni časa čakat, da naredijo use case itd. , ker če zdaj rečejo, da se davči, se takoj gre d.o.o. odpirat, kjer je davek v določenih situacijah manjši. Če bodo rekli, da se plača samo kapitalski dobiček spet druga zgodba. Če rečejo, da se ne davči tretja zgodba- ampak tukaj jih spet moramo spraševat če so prepričani, da se ne davči... Najhuje je zdaj čakat pol leta na uradno pojasnilo, dobiček prihaja, potem pa rečejo, da se šteje v dohodnino in bomba 50%, če bi takoj rekli pa bi bilo recimo okrog 40%, oz. z legalnimi potezami celo na 25%.

Ne vem kaj še ostane, zdaj bomo poslali priporočene pošto, če na to ne odgovorijo ne vem kaj še sploh ostane kot odvetnik. Še njega verjetno ne bodo upoštevali.

Ni toliko moteče plačevanje davka, ampak je skrajno neodgovorno, da ne vedo povedat kako je na stvari, še posebej če jih človek kontaktira na vseh frontah in so tiho.


To je zato ker nimajo pojma... od 2009 obstaja Bitcoin in od takrat niso počeli glede kriptovalut ničesar, do lani ko so zavohali denar... saj če bi bil bitcoin še danes 1 cent in nič drugega višje, se sploh ne bi ukvarjali s tem, pohlepni kot so =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ideep ::

LLPMR je izjavil:

Preveč zadev je odprtih oz. nejasnih s FURS-om. Odkrito, ni težko plačat tudi tisti davek (ne 50%, da se razumemo, to je absurd ampak neka normala, tudi 25%).

1.Osebno smo se obrnili na FURS, kjer so rekli, da ne vedo. Naj pošljemo mail.
2.Na maile ne odgovarjajo, za zdaj nismo dobili nič.Čakamo skoraj tri tedne.

Enostavno ni časa čakat, da naredijo use case itd. , ker če zdaj rečejo, da se davči, se takoj gre d.o.o. odpirat, kjer je davek v določenih situacijah manjši. Če bodo rekli, da se plača samo kapitalski dobiček spet druga zgodba. Če rečejo, da se ne davči tretja zgodba- ampak tukaj jih spet moramo spraševat če so prepričani, da se ne davči... Najhuje je zdaj čakat pol leta na uradno pojasnilo, dobiček prihaja, potem pa rečejo, da se šteje v dohodnino in bomba 50%, če bi takoj rekli pa bi bilo recimo okrog 40%, oz. z legalnimi potezami celo na 25%.

Ne vem kaj še ostane, zdaj bomo poslali priporočene pošto, če na to ne odgovorijo ne vem kaj še sploh ostane kot odvetnik. Še njega verjetno ne bodo upoštevali.

Ni toliko moteče plačevanje davka, ampak je skrajno neodgovorno, da ne vedo povedat kako je na stvari, še posebej če jih človek kontaktira na vseh frontah in so tiho.


če karkoli zveš prosim piši tukaj!

kakob ::

ideep je izjavil:

LLPMR je izjavil:

Preveč zadev je odprtih oz. nejasnih s FURS-om. Odkrito, ni težko plačat tudi tisti davek (ne 50%, da se razumemo, to je absurd ampak neka normala, tudi 25%).

1.Osebno smo se obrnili na FURS, kjer so rekli, da ne vedo. Naj pošljemo mail.
2.Na maile ne odgovarjajo, za zdaj nismo dobili nič.Čakamo skoraj tri tedne.

Enostavno ni časa čakat, da naredijo use case itd. , ker če zdaj rečejo, da se davči, se takoj gre d.o.o. odpirat, kjer je davek v določenih situacijah manjši. Če bodo rekli, da se plača samo kapitalski dobiček spet druga zgodba. Če rečejo, da se ne davči tretja zgodba- ampak tukaj jih spet moramo spraševat če so prepričani, da se ne davči... Najhuje je zdaj čakat pol leta na uradno pojasnilo, dobiček prihaja, potem pa rečejo, da se šteje v dohodnino in bomba 50%, če bi takoj rekli pa bi bilo recimo okrog 40%, oz. z legalnimi potezami celo na 25%.

Ne vem kaj še ostane, zdaj bomo poslali priporočene pošto, če na to ne odgovorijo ne vem kaj še sploh ostane kot odvetnik. Še njega verjetno ne bodo upoštevali.

Ni toliko moteče plačevanje davka, ampak je skrajno neodgovorno, da ne vedo povedat kako je na stvari, še posebej če jih človek kontaktira na vseh frontah in so tiho.


če karkoli zveš prosim piši tukaj!


Ampak Cerar je reku po televiziji, da bo Slovenija meka za kriptovalute.

Master_Yoda ::

Jaz sem jim tudi e-mail napisal, kjer sem jih vprasal kako naj na e-davkih prijavim drug dohodek, ali obstaja kaksen poseben obrazec za to (nasel sem samo "Napoved za odmero akontacije dohodnine od drugih dohodkov" ampak to se mi ne zdi to - jaz samo hocem prijaviti drug dohodek ne pa izracunati akontacijo, ali pa enostavno vlozim pritozbo ko dobim informaticni izracun. In mi tudi se niso odgovorili...

Loocas ::

LLPMR je izjavil:

Preveč zadev je odprtih oz. nejasnih s FURS-om. Odkrito, ni težko plačat tudi tisti davek (ne 50%, da se razumemo, to je absurd ampak neka normala, tudi 25%).

1.Osebno smo se obrnili na FURS, kjer so rekli, da ne vedo. Naj pošljemo mail.
2.Na maile ne odgovarjajo, za zdaj nismo dobili nič.Čakamo skoraj tri tedne.

Enostavno ni časa čakat, da naredijo use case itd. , ker če zdaj rečejo, da se davči, se takoj gre d.o.o. odpirat, kjer je davek v določenih situacijah manjši. Če bodo rekli, da se plača samo kapitalski dobiček spet druga zgodba. Če rečejo, da se ne davči tretja zgodba- ampak tukaj jih spet moramo spraševat če so prepričani, da se ne davči... Najhuje je zdaj čakat pol leta na uradno pojasnilo, dobiček prihaja, potem pa rečejo, da se šteje v dohodnino in bomba 50%, če bi takoj rekli pa bi bilo recimo okrog 40%, oz. z legalnimi potezami celo na 25%.

Ne vem kaj še ostane, zdaj bomo poslali priporočene pošto, če na to ne odgovorijo ne vem kaj še sploh ostane kot odvetnik. Še njega verjetno ne bodo upoštevali.

Ni toliko moteče plačevanje davka, ampak je skrajno neodgovorno, da ne vedo povedat kako je na stvari, še posebej če jih človek kontaktira na vseh frontah in so tiho.


1. seveda, delajo nam direktno škodo - bo kdo odgovarjal za njo, če ne bo moratorija za nazaj??
2. izgovarjanje, da se to šele sedaj ureja (ker jih toliko ljudi kliče) je totalna bedarija. Avstrija in Nemčija imata to urejeno že leta.
Matev - najslabši troll vseh časov

jype ::

Master_Yoda je izjavil:

Jaz sem jim tudi e-mail napisal, kjer sem jih vprasal kako naj na e-davkih prijavim drug dohodek, ali obstaja kaksen poseben obrazec za to (nasel sem samo "Napoved za odmero akontacije dohodnine od drugih dohodkov" ampak to se mi ne zdi to - jaz samo hocem prijaviti drug dohodek ne pa izracunati akontacijo, ali pa enostavno vlozim pritozbo ko dobim informaticni izracun. In mi tudi se niso odgovorili...
Ker ti dohodka od prodaje kriptovalut ni treba prijaviti. Šele v primeru, da te pozovejo, boš predložil izpis transakcij s tvoje borze.

Loocas je izjavil:

2. izgovarjanje, da se to šele sedaj ureja (ker jih toliko ljudi kliče) je totalna bedarija. Avstrija in Nemčija imata to urejeno že leta.
Ne nakladaj.

Master_Yoda ::

Od rudarjenja je kolikor vem treba placati, in sem jim napisal da bi rad prijavil bornih 20 eur ki jih je moja GTX 960 narudarila ko sem jo metal v rudnik ko nisem igral iger.

jype ::

Od rudarjenja pa drži. V e-davke oddaš ugovor na odmero dohodnine in v polje "ostali prihodki" vneseš 20 evrov. Sicer ne bodo srečni, ker bodo s teboj imeli dodatno delo, boš pa imel papir, da si prijavil dohodek.

Master_Yoda ::

Aha super, hvala ! Sem mislil da obstaja kaksen poseben obrazec, ki jim ga lahko posljem prej, da ne bi imeli potem oni dodatnega dela z ugovorom, ampak ocitno je ugovor the way to go. Dobro je imeti dokazilo da si poravnal obveznosti ja, ker trenutno je tistih cca 20 eur vrednih okoli 150, in ko bom enkrat to prodal ne bi rad imel problemov.

Machete ::

Mojster Joda, ne zgublaj časa no za to žepnino.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Master_Yoda ::

Ti 2 minuti ki jih bom porabil da na e-davkih odprem ugovor, vpisem 3 cire noter, digitalno podpisem in vlozim me ne bosta boleli.

jype ::

V resnici je tako: Če dobiš informativni izračun za odmero dohodnine, nanj podaš ugovor. Če ga ne dobiš, moraš oddati napoved za odmero dohodnine ( http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet... ) in v 6300 (preostali drugi dohodki) vneseš vrednost, ki so jo imeli kovanci, ko si jih narudaril. Pri tem je fino, da imaš izpis tečaja iz kredibilnih borz (recimo coinmarketcap markets stran za tvoj kovanec na dan, ko si reč narudaril) shranjen v svoji dokumentaciji, če te bodo pozvali k predložitvi dokazil o viru tega prihodka. Za ugovor je obrazec podoben (vsi ti obrazci bi morali biti na voljo tudi v e-davkih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

perci ::

Če smo pa čisto natančni, bi pa moral vsakih 15 dni oddati napoved za akontacijo dohdonine od drugih dohodkov. In bi dobil 25 odločb na leto.

jype ::

Ne jih spodbujat, ker jih bodo zares začeli pošiljat, potem bo pa FURS moral zaposliti dodatnih 120.000 ljudi, da bodo te papirje prekladali.

maco-maco ::

Če si dobil to pred več kot 15imi dnevi moraš obkljukat samoprijavo. Če je pa to bilo 2016 ali prej, bo pa najbrž še več dela.
Kaj?

Loocas ::

Šele v primeru, da te pozovejo, boš predložil izpis transakcij s tvoje borze.

... in bodo ugotovili, da sem opravljal dejavnost in bom dobil za plačat dohodnino ter vsaj še obresti (če še ne kakšno kazen).
Evidentno je problem, če pravila niso definirana in se bodo aplicirala za nazaj.

Ne nakladaj.

TI ne nakladaj. Obe državi imata to urejeno.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Mato989 ::

Jasno je samo to, da FURS ni na tem delal nič od 2009 do 2017... ali pa so bili nesposobni uredit zadevein izobrazit zaposlene... ničkoliko primerov je glede tega... nesposobni FURSovi zaposleni so stalnica za povprečnega človeka,čim jih karkoli vprašaš je vse neenoten odgovor, nič zavezujočega in po lastni želji si naknadno zmišljujejo, dokaznobreme pa je na tebi.

Imamo tudi kar nekaj primerov ko je FURS moral vračat denar, ker jesodišče določilo drugače kot nesposoben FURSovec ali nekoč DURS... za začetekbi bilo potrebno uvest sankcije in če FURS izgubi na sodišču, letijo uslužbenec ki je tako odredil, ter neposredno nadrejeni!

Takrat bi se morda kaj premaknilo na bolje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LLPMR ::

Loocas je izjavil:

Šele v primeru, da te pozovejo, boš predložil izpis transakcij s tvoje borze.

... in bodo ugotovili, da sem opravljal dejavnost in bom dobil za plačat dohodnino ter vsaj še obresti (če še ne kakšno kazen).
Evidentno je problem, če pravila niso definirana in se bodo aplicirala za nazaj.


This. Nam je enako bilo rečeno na Fursu, da nič ne rabimo prijavljat, ker se ne davči. Vse kul, dokler oni na Kodi ni začel svoje govorit.

jype ::

Loocas je izjavil:

TI ne nakladaj. Obe državi imata to urejeno.
Drži: Na enak način, kot Slovenija.

Master_Yoda ::

Pa obstajajo kaksna objektivna pravila po katerih dolocijo kdo je opravljal dejavnost ali kdo ne, ce ze nimajo omejeno recimo po stevilu trade-ov (in so nekje objavljena)?
Ker ce pravila ne obstajajo, je potem to odvisno od subjektivnega mnenja zaposlenih ki vodijo tvoj primer.

Ali pa obstaja baza teh odlocitev z dejstvi zakaj se je odlocilo zato pri taksnih pogojih. In potem se to primerja, in pri podobnih primerih ne sme priti do razlicnih odlocitev.


Ce pa tega ni, so pustili lep loophole
- ce ima zaposleni slab dan se odloci drugace kot se je pri podobnem primeru prejsnji teden ko je bil boljse volje.
- ce imas veze in poznas prave ljudi ne opravljas dejavnosti, nek X clovek ki je naredil isto tradov pa seveda opravlja, ker ob polni luni ni letel 2* okoli bajte/bloka in nato vrgel scepca soli cez ramo.

Loocas ::

jype je izjavil:

Loocas je izjavil:

TI ne nakladaj. Obe državi imata to urejeno.
Drži: Na enak način, kot Slovenija.


V nemčiji imaš:
-40% obdavčitev, če coin prodaš prej kot v enem letu
-0% obdavčitev s hodlanjem coina več kot eno leto

https://smp.law/EN/Briefing/Tax-treatme...
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Jerry000 ::

Loocas je izjavil:

jype je izjavil:

Loocas je izjavil:

TI ne nakladaj. Obe državi imata to urejeno.
Drži: Na enak način, kot Slovenija.


V nemčiji imaš:
-40% obdavčitev, če coin prodaš prej kot v enem letu
-0% obdavčitev s hodlanjem coina več kot eno leto

https://smp.law/EN/Briefing/Tax-treatme...

Luštno

perci ::

Ce bi slovenija uvedla tako obdavcitev, bi vsi vi, ki tole hvalite, jokali na polno cez macehovsko drzavo, ki vam jemlje tisto, kar ste sami (kako pa drugace, wtf?) zasluzili.

LLPMR ::

Sam priznam, da v primeru 40% bi gledal druge legalne možnosti, ampak še vedno ni problem davek. Dejstvo, da se ne ve na čem smo je problem.

jype ::

LLPMR je izjavil:

Sam priznam, da v primeru 40% bi gledal druge legalne možnosti, ampak še vedno ni problem davek. Dejstvo, da se ne ve na čem smo je problem.
Dejstvo je, da tudi v Nemčiji ni vseeno, kako si do coina prišel in da tisto, kar si ti zapisal, velja izključno v primeru, da lahko pokažeš, da si kupil, držal in prodal.

Mato989 ::

jype je izjavil:

LLPMR je izjavil:

Sam priznam, da v primeru 40% bi gledal druge legalne možnosti, ampak še vedno ni problem davek. Dejstvo, da se ne ve na čem smo je problem.
Dejstvo je, da tudi v Nemčiji ni vseeno, kako si do coina prišel in da tisto, kar si ti zapisal, velja izključno v primeru, da lahko pokažeš, da si kupil, držal in prodal.


Praktično vsi lahko dokažemo da smokupili držaliin prodali... to je eden najmanjših problemov za vse ki smo legalno kupovali...

Največji problem je opredelitev kdaj je 0% in kdaj je kr naenkrat to dejavnost in s tem delo na črno bla bla bla...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

noraguta ::

Mato989 je izjavil:

Jasno je samo to, da FURS ni na tem delal nič od 2009 do 2017... ali pa so bili nesposobni uredit zadevein izobrazit zaposlene... ničkoliko primerov je glede tega... nesposobni FURSovi zaposleni so stalnica za povprečnega človeka,čim jih karkoli vprašaš je vse neenoten odgovor, nič zavezujočega in po lastni želji si naknadno zmišljujejo, dokaznobreme pa je na tebi.

Imamo tudi kar nekaj primerov ko je FURS moral vračat denar, ker jesodišče določilo drugače kot nesposoben FURSovec ali nekoč DURS... za začetekbi bilo potrebno uvest sankcije in če FURS izgubi na sodišču, letijo uslužbenec ki je tako odredil, ter neposredno nadrejeni!

Takrat bi se morda kaj premaknilo na bolje.

Kako misliš na bolje da te bodo obdavčili???
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Mato989 je izjavil:

Praktično vsi lahko dokažemo da smokupili držaliin prodali... to je eden najmanjših problemov za vse ki smo legalno kupovali...
Potem tudi s FURS ne boste imeli težav, kajne?

Mato989 je izjavil:

Največji problem je opredelitev kdaj je 0% in kdaj je kr naenkrat to dejavnost in s tem delo na črno bla bla bla...
Nobeno delo na črno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noraguta ::

Nobeno delo na črno ni.

Dejmo antipsihotike vzet. Neobdavčeno pač ni delo na črno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jype ::

noraguta je izjavil:

Dejmo antipsihotike vzet.
Ne vem, če ti bo pomagalo. Jaz sem trdil, da ni delo na črno samo zato, ker si malo preveč trgoval in FURS zdaj pravi, da je to dejavnost.

noraguta ::

jype je izjavil:

noraguta je izjavil:

Dejmo antipsihotike vzet.
Ne vem, če ti bo pomagalo. Jaz sem trdil, da ni delo na črno samo zato, ker si malo preveč trgoval in FURS zdaj pravi, da je to dejavnost.

Tudi če pravi sedaj zakonodaja ni retroaktivna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

noraguta je izjavil:

Tudi če pravi sedaj zakonodaja ni retroaktivna.
Saj zakonodaja se ni spremenila, zgolj njena interpretacija ni popolnoma jasna, ker nikjer ni zapisano, koliko ur na dan moraš dejansko izvajati dejavnost, da jo postaneš obvezan registrirat.

LLPMR ::

Glede dokazovanja pri Fursu ta moment ni problem. Vse se da dokazat. Problem se lahko pojavi, če se oglasijo čez tri leta, recimo čez 2 leti pa je menjalnica padla, kar se v kriptosvetu pač dogaja. Logi se dnevno exportirajo in slike delajo, ne vem pa če bo to dovolj čez tri leta, saj bodo logi od menjalnice katera načeloma več ne obstaja. Hvala bogu je blockchain tako zastavljen, da tudi takrat ne bo težko dokazat nekomu, ki se spozna na te zadeve, precej težje nekomu, ki kaj več od Worda ne pozna. Na to vprašanje na FURS-u niso znali odgovorit, kako takrat pristopit k zadevi. Zaenkrat vidim rešitev v tem, da si sam kličeš inšpekcijo. Glavna za nadzor na FURS-u je rekla, da se morajo v tem primeru oglasit. Ker ne skrivamo nič, se nimamo kaj bat, pa še pokriti smo. Tako si načeloma vse rešil do tistega dneva, ko se je inšpektor oglasil.

Drugi problem pa je davek, za katerega niti na FURS-u ne vedo, če sploh obstaja. Zatakne se pri ideji dejavnost, saj pri trenutnem zakonu ne vedo pravilno v kontekst postavit kaj dejavnosti v kriptosvetu sploh je. Če greš vprašat na FURS, ti pravijo, da ni potrebno prijavljat, ker se ne davči. Zaenkrat še čakam, da še pisno potrdijo. Nelagoden primer je, da si nakažeš denar, ga recimo porabiš potem pa čez par let rečejo, da se davči, ker si dejavnost opravljal. Ker recimo, da takrat pa bodo imeli drugo interpretacijo istega zakona.

Trenutno so interpretacije takšne (razni viri ala Finance, Mladi podjetnik...):

Pri trgovanju s kriptovalutami fizična oseba ne plača davka. To pomeni, da vse, kar fizična oseba zasluži preko nakupovanja in prodajanja kriptovalut, vsak dobiček, ki ga na takšen način ustvari, ni predmet obdavčitve z dohodnino.

Če fizična oseba, ki opravlja dejavnost (samostojni podjetnik, zasebnik, kmet itd.), ustvari dobiček na podlagi trgovanja s kriptovalutami ali rudarjenja kriptovalut, se takšen dobiček obdavči kot dohodek iz dejavnosti in se v ničemer ne razlikuje od na druge načine ustvarjenih dohodkov oziroma dobička.

Torej, če nimaš S.P., nisi zasebnik ali kmet se načeloma nimaš kaj bat.

Tako pa je v zakonu:

V 1. točki 32. člena ZDoh-2 je določeno, da se dohodnine ne plača od dobička iz kapitala od
odsvojitve premičnin, razen premičnin iz 2. in 3. točke 93. člena tega zakona, in od odsvojitve
izvedenih finančnih instrumentov, razen dobička iz kapitala delojemalca, ki odsvoji pravico do
nakupa delnic ali pravico do pridobitve drugega premoženja; navedena določba ne vpliva na
davčno obveznost fizične osebe, ki opravlja dejavnost po III.3. poglavju tega zakona. Skladno z
navedenim se od dobička iz kapitala, ki ga fizična oseba dosega s prodajanjem virtualnih valut,
ne plača dohodnina.

Za dohodek iz dejavnosti po poglavju III.3. ZDoh-2 se skladno s 46. členom ZDoh-2 šteje
dohodek, dosežen z neodvisnim samostojnim opravljanjem dejavnosti, ne glede na namen in
rezultat opravljanja dejavnosti. Opravljanje dejavnosti pomeni opravljanje vsake podjetniške,
kmetijske ali gozdarske dejavnosti, poklicne dejavnosti ali druge neodvisne samostojne
dejavnosti, vključno z izkoriščanjem premoženja in premoženjskih pravic.

Če greš na FURS in povprašaš točno po tem (v štartu ti rečejo, da se ne davči, dokler tega ne izpotaviš), kakšna je zdaj tvoja situacija, kam spadaš, ti bodo rekli, da pošlji mail, ker trenutno nimajo odgovora, na mail pa ne odgovarjajo vsaj zaenkrat glede te teme.

Razlika pri znesku od cca 60-70k (zraven tvoje bruto plače, če delaš) tudi do 50%.

Sporen je ta del:
"Opravljanje dejavnosti pomeni opravljanje vsake podjetniške,
kmetijske ali gozdarske dejavnosti, poklicne dejavnosti ali druge neodvisne samostojne
dejavnosti, vključno z izkoriščanjem premoženja in premoženjskih pravic."

Nimam s.p, ne opravljam kmetijske dejavnosti. Neodvisne samostojne dejavnost pa ne vem kaj mislijo. Nekdo si lahko intepretira, da če si sam trgoval, da si samostojen, kar ne igra logike. Jaz si recimo lahko intepretiram, da ni samostojna dejavnost, saj sem namreč redno zaposlen v podjetju, ki nima nič s kriptovalutami... Nekdo tretji lahko nekaj tretjega ven potegne. Ker imajo čas 5 let, se lahko miselnost še večkrat spremeni.

In tu se sedaj pojavi problem. Janko kontolor si to na en način intepretira, Metka kontrolor si to drugače intepretira. Če bi ti pa sam FURS znal povedat, kako si oni to intepretirajo in pisno to izjavili potem lahko dalje ukrepaš, kar je najbolje za tebe. Če se ne davči super, če se davči - optimizacija davka. In to je ves problem, upam, da sem ga dovolj nazorno predstavil. Če FURS pod tem zakonom misli davčit, sem 99%, da na sodišču zmagaš, samo vseeno živci gredo.

Najbolje bi bilo, da čimprej spišejo popolnoma nov zakon, do takrat pa je 0%, kot ta moment vsem govorijo.

jype ::

LLPMR je izjavil:

Hvala bogu je blockchain tako zastavljen, da tudi takrat ne bo težko dokazat nekomu, ki se spozna na te zadeve,
Borze ne operirajo na blockchainu. Njihove transakcije so interne, njihove bilance pa niso vredne zaupanja. Ustrezen časovni žig malce olajša dokazovanje, a dokler se ne ustvarijo standardi, s katerimi bodo te reči postale transparentne in zaupanja vredne, ne bo nihče prav mirno spal.

LLPMR ::

Drži, samo imaš pa wallet address (na exc. za vsako valuto) in vsi dohodki in odhodki gredo iz walleta. Če kar naenkrat je več šlo iz walleta, kot not, pomeni, da si samo s trgovanjem lahko to povečal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LLPMR ()

noraguta ::

Komot pooblastiš bota da t trejda.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

LLPMR je izjavil:

Drži, samo imaš pa wallet address (na exc. za vsako valuto) in vsi dohodki in odhodki gredo iz walleta. Če kar naenkrat je več šlo iz walleta, kot not, pomeni, da si samo s trgovanjem lahko to povečal.
Ja. Trivialno je pokazat ponarejeno bilanco borze, ki ne obstaja več, ki pokaže, da si ustvaril izjemne dobičke.

LLPMR ::

Na blockchainu se vidi sama transakcija. Nakažeš si potem na svoj wallet. Vidi se input in output. Če je nekdo tretji nekaj not dal na wallet od exch, se spet vidi na blockchainu, tega se ne da ponarejat. Ampak pustimo, ni to tema.

Loocas ::

perci je izjavil:

Ce bi slovenija uvedla tako obdavcitev, bi vsi vi, ki tole hvalite, jokali na polno cez macehovsko drzavo, ki vam jemlje tisto, kar ste sami (kako pa drugace, wtf?) zasluzili.


Kot rečeno že enkrat v drugi temi.

En del (večji) bi se hodlal, z drugim manjšim bi se pa recimo trgovalo.
Zadeva bi bila transparentna in jasna vsakomur.

Zakaj naj bi to bilo slabo za nas? Ne spuščaj dima.

jype je izjavil:

LLPMR je izjavil:

Sam priznam, da v primeru 40% bi gledal druge legalne možnosti, ampak še vedno ni problem davek. Dejstvo, da se ne ve na čem smo je problem.
Dejstvo je, da tudi v Nemčiji ni vseeno, kako si do coina prišel in da tisto, kar si ti zapisal, velja izključno v primeru, da lahko pokažeš, da si kupil, držal in prodal.


Saj če ne dokažeš, kako si do coina prišel imaš v SLO 70% obdavčitev.
V glavnem, Nemčija n Avstrija imata drugačno ureditev od Slovenije.

Prosim, da ne zavajaš več s svojimi lažmi, da je enako kot v Sloveniji.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Loocas ::

jype je izjavil:

noraguta je izjavil:

Tudi če pravi sedaj zakonodaja ni retroaktivna.
Saj zakonodaja se ni spremenila, zgolj njena interpretacija ni popolnoma jasna, ker nikjer ni zapisano, koliko ur na dan moraš dejansko izvajati dejavnost, da jo postaneš obvezan registrirat.


Ja, interpretacija se spreminja.
Kaj je pa FURS govoril ljudem do sedaj? Če še zdaj ni znana interpretacija.

Evidentno je lahko ljudi samo zavajal.
Matev - najslabši troll vseh časov

4knative ::

Davku ni še noben ošu!
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Loocas ::

4knative je izjavil:

Davku ni še noben ošu!


V bistvu smrti ni še nobeden ošu, bumbar. Davku pa koliko hočeš. Ti je Slovenija deset let nazaj lep primer.
Matev - najslabši troll vseh časov

4knative ::

Loocas je izjavil:

4knative je izjavil:

Davku ni še noben ošu!


V bistvu smrti ni še nobeden ošu, bumbar. Davku pa koliko hočeš. Ti je Slovenija deset let nazaj lep primer.

Davku in smrti, res je.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Loocas ::

4knative je izjavil:

Davku in smrti, res je.


Pejt raj spat. Napačna tema fant.
Matev - najslabši troll vseh časov

DeeJay ::

Evo mamo pravno prakso:
https://imgur.com/a/qmzbv


To ni moje, je od enga znanca.
Pravi, da si je nakazal večjo vsoto.
Dal jim je več kot 20 strani trgovanj iz različnih borz.

Predvsem bodite pozorni na 3. odstavek pod obrazložitvijo, kjer piše, da dobička iz trgovanja s kriptovalutami NI potrebno prijavlati.

pa še: I told you so.

p0ki ::

Mene pa zanima glede rudarjenja, vem da je obdavčeno, zanima me če je delo na črno? je nujno potrebno odpreti sp oz d.o.o.? ali lahko kot fizična oseba rudariš in pač plačaš davek? Primer v ekipi smo 4je, ki smo vložili kar precej v stroje za rudarjenje, dva izmed nas imata SP (eden popoldanskega). kaj je v tem primeru najboljše narediti?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

perci ::

Boljše je odpreti SP (po možnosti popoldanski, da so prispevki minimalni), ker si boš lahko stroške upošteval pri davčni osnovi.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Praktično vsi lahko dokažemo da smokupili držaliin prodali... to je eden najmanjših problemov za vse ki smo legalno kupovali...
Potem tudi s FURS ne boste imeli težav, kajne?

Mato989 je izjavil:

Največji problem je opredelitev kdaj je 0% in kdaj je kr naenkrat to dejavnost in s tem delo na črno bla bla bla...
Nobeno delo na črno ni.


Če opravljam dejavnost in je ne prijavim kaj je potem to če ne delo na črno?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LLPMR ::

DeeJay je izjavil:

Evo mamo pravno prakso:
https://imgur.com/a/qmzbv


To ni moje, je od enga znanca.
Pravi, da si je nakazal večjo vsoto.
Dal jim je več kot 20 strani trgovanj iz različnih borz.

Predvsem bodite pozorni na 3. odstavek pod obrazložitvijo, kjer piše, da dobička iz trgovanja s kriptovalutami NI potrebno prijavlati.

pa še: I told you so.


Hvala ti za deljeno.
««
8 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310314 (1508) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193232 (43472) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147304 (111450) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223635 (14242) St235

Več podobnih tem