» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
7 / 20
»»

perci ::

To, da nisi prodal v USD/EUR, ne pomeni, da nisi prodal. Jaz lahko hišo, ki sem jo kupil za 200k zamenjam za 2 stanovanji, vredni vsako po 150k. Tako sem naredil 100k kapitalskega dobička. Kaj ni jasno?

Dejstvo je, da ima BTC na trgu jasno določljivo vrednost. Še bistveno bolj kot tisti dve stanovanji, kjer lahko šmuglaš +-10%.

Mato989 ::

Ja ampak čakaj malo Perci, jaz mam doma LEGO kocke... enako kot imam bitcoin... recimo da so te LEGO kocke bile vredne 100€ danes pa zaradi redkosti 1.000€, se imel kapitalske dobičke, ker cena je enostavno določljiva, z ebayem(exchange) torej sem naredil 900€ kapitalskega dobička ki sem ga utajil z LEGO KOCKAMI... lololol Torej na svetu ni osebe ki ni v prekršku ker se ni samoprijavila ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

A si kupoval lego kocke, ker si imel namen njihove preprodaje? In to počneš kontinuirano, dlje časa, samostojno? In si naredil že 150 takih poslov z lego kockami? Pustil službo zaradi tega? Če je tvoj odgovor DA, potem opravljaš dejavnost. In če opravljaš dejavnost, moraš voditi knjige. In vrednost sredstev (v tvojem primeru lego kock) lahko narašča, kot praviš. In če na podlagi primerljive tržne vrednosti ugotoviš, da je njihova vrednost v nekem obdobju narasla, moraš to evidentirati v knjigah (prevrednotenje) in če zaradi tega dosežeš dobiček, tudi plačati davek od dohodkov iz dejavnosti.

Drugo je pa, če sem otroku kupil legokocke, da se bo igral in sem potem čez 10 let ugotovil, da so bile ful redke in da so na trgu vredne x100. To je pa neobdavčeno.

Pa ni treba nič LOLOL-jat, če stvari ne razumeš, sej nismo vsi za vse.

Machete ::

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Se bo samo uredilo :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

perci je izjavil:

A si kupoval lego kocke, ker si imel namen njihove preprodaje? In to počneš kontinuirano, dlje časa, samostojno? In si naredil že 150 takih poslov z lego kockami? Pustil službo zaradi tega? Če je tvoj odgovor DA, potem opravljaš dejavnost. In če opravljaš dejavnost, moraš voditi knjige. In vrednost sredstev (v tvojem primeru lego kock) lahko narašča, kot praviš. In če na podlagi primerljive tržne vrednosti ugotoviš, da je njihova vrednost v nekem obdobju narasla, moraš to evidentirati v knjigah (prevrednotenje) in če zaradi tega dosežeš dobiček, tudi plačati davek od dohodkov iz dejavnosti.

Drugo je pa, če sem otroku kupil legokocke, da se bo igral in sem potem čez 10 let ugotovil, da so bile ful redke in da so na trgu vredne x100. To je pa neobdavčeno.

Pa ni treba nič LOLOL-jat, če stvari ne razumeš, sej nismo vsi za vse.


Saj tudi ves crypto kupujem zato ker imam namen nekaj z njim počet in uporabljat storitev od podjetja ki je lansirala Crypto, potem pa čez nekaj časa ugotovim da so vredni več in jih prodam... To da pač ugotovim da je crypto prej vreden 10x kot lego kocke ne spremeni bistva.

Problem je ker FURS in noben na Svetu ne more z zagotovostjo trdit zakaj nekdo kupi crypto, na podlagi nekih arbitrarnih mnenj in subjektivnih ocen 50 letnega FURSovca boš moral plačat nek davek, čeprav na tisoči ljudi ne plačujejo davek, samo zato ker je cikel pri LEGO kockah 10 let pri cryptu pa 10 dni ;)

Tu je težava.

Primer:
Kupim RPX kovance, ker želim z njimi dostopat do aplikacije kjer bo žeton RPX integriran... po 10 dneh ugotovim da so vredni 10x več(ali MANJ!) in jih pač prodam, ker menim da ne bom uporabljal aplikacije za RPX, no po 10 dneh spet nastane subjektivna potreba da bi morda pa vseeno mel RPX žetone ker se je situacija spremenila in bom morda pa vseeno potreboval aplikacijo kjer plačuješ z RPX žetoni (ko bo zunaj)

No in na podlagi takih primerov, bo nepoučen FURSOvec(glede stanja v crypto!) meni rekel, Veš kaj Mato, ti si pa tu opravljal dejavnost, ker je interval 20 dni, namesto 10 let kot pri recimo LEGO kockah...

In to je problematično!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Nič ni arbitrarno. V ustavi imaš zagotovljeno sodno varstvo. Ta preprečuje arbitrarnost. Je pa res, da boš težko prepričal koga, da si RPX shitcoin kupoval zaradi uporabe žetona. Jaz, osebno - ti ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mato989 ::

perci je izjavil:

Nič ni arbitrarno. V ustavi imaš zagotovljeno sodno varstvo. Ta preprečuje arbitrarnost. Je pa res, da boš težko prepričal koga, da si RPX shitcoin kupoval zaradi uporabe žetona. Jaz, osebno - ti ne verjamem.


Seveda, ampak to kar ti verjameš ali ne je nepomembno... in ravno zato ker na vodilnih mestih kjer odloča arbitrarnosti sedi garda iz prejšnjega stoletja ki je milo rečeno glede kripto sveta zaostala, bom težko kogarkoli v to prepričal... in tu se arbitrarnost konča, ker ljudje nimajo dovolj znanja da bi sploh razsojali glede kripto zadev.

FURS in Država glede kripta nista legitimna...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Mato, tole kar ti pišeš sodi v gostilno, ne pa v neko resno temo.

Mato989 ::

Seveda, težko je priznat da vodilni v državah nimajo pojma o kriptovalutah in komaj zdaj ustanavljajo neke skupine po 9 letih bitcoina ;)

Do BTC vrednosti 5k$ je blo to nepomembno, brezveze, obskurno, potem pa naenkrat panika... in zdaj bi taki sodili kaj je dejavnost in kaj ne, seveda pa razumljivo da ne moreš tega priznat ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Še eno vprašanje si zastavljam katerega še nisem videl tule gor ali pa sem ga spregledal.

Pri fiat valutah poznamo tudi davek na obresti, pri kriptovalutah sicer težko rečemo kaj so obresti ampak nekatere so narejeno točno na principu obresti, npr. imaš NEO in dobivaš GAS, takih primerov je kar dosti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

perci ::

Načeloma gre za "drug dohodek"po ZDoh-2 vendar (če me spomin ne vara) FURS glede tega še ni dal eksplicitnega stališča. Podobna stvar so tudi forki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

maco-maco ::

Se pravi, če sem 2011 do dec. 2013 (četudi je takrat od fursa prva kripto omemba, so zgolj interpretirali zakon) rudaril, moram počakat do konca tega leta (5 let), da bo glede dohodnine ok (zastaranje). Če sem 2013 prodal, pa potem s tem denarjem (na isti borzi) od takrat trgoval, pa bo tudi ok, če nisem pretiraval? Če pa na žalost ne najdem vseh transakcij iz poola (ker ga ni več), pa bo to 70% davek (pool plačuje iz svoje denarnice, tako da ne izgleda kot narudarjeno)? Na tisto vrednost? Če nisem iz btc-e ja skopiral trgovanja, bo tudi 70%?
Klinc gleda vse to.
A potem je Mt.Gox (Magic the Gathering Online Exchange) tudi obdavčljivo. Mora sin prijavit menjavo kartic iz zvečilnih gumijev in Životinskega carstva? So Mercator pike ok? V bistvu so mi na nek način plačali. Bi morale iti pike v dohodnino?
Al pač počakam, da fiata več ne bo?
Kaj?

Mato989 ::

maco-maco je izjavil:

Se pravi, če sem 2011 do dec. 2013 (četudi je takrat od fursa prva kripto omemba, so zgolj interpretirali zakon) rudaril, moram počakat do konca tega leta (5 let), da bo glede dohodnine ok (zastaranje). Če sem 2013 prodal, pa potem s tem denarjem (na isti borzi) od takrat trgoval, pa bo tudi ok, če nisem pretiraval? Če pa na žalost ne najdem vseh transakcij iz poola (ker ga ni več), pa bo to 70% davek (pool plačuje iz svoje denarnice, tako da ne izgleda kot narudarjeno)? Na tisto vrednost? Če nisem iz btc-e ja skopiral trgovanja, bo tudi 70%?
Klinc gleda vse to.
A potem je Mt.Gox (Magic the Gathering Online Exchange) tudi obdavčljivo. Mora sin prijavit menjavo kartic iz zvečilnih gumijev in Životinskega carstva? So Mercator pike ok? V bistvu so mi na nek način plačali. Bi morale iti pike v dohodnino?
Al pač počakam, da fiata več ne bo?


Avtobus za Belorusijo je na onem koncu ;)

Pač glup FURS ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

slotechar ::

Drzava bi vec profitirala ce bi celemu svetu razbobnala brez davkov kriptovalut. Sem ziher da bi raje milijonarji prisli sem kot v belorusijo. Bdp bi se povisal. Nova crypto podjetja@, delovna mesta, drzavljani in slo bi dost vec profitiral. Prepoznavnost slovenije v svetu tudi. Tako bodo pa samo prestrasili milijnerje da bodo hodili z milijardami ven.

perci ::

Slovenija nima obdavčenih kapitalskih dobičkov iz naslova kriptovalut. Se nekaj govori o dejavnosti ampak davka pa ni plačal še nihče, tako da ne vem, kdo je glup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kriptimir ::

jype je izjavil:

kriptimir je izjavil:

1. Katero dejavnost moram registrirati?
2. Kako bi uradno opravil prenos coinov (za masternode potrebuješ 10k SmartCasha) s sebe kot fizične osebe na s. p.?
3. Ali lahko zaslužke (po prijavi kot dohodek s. p. glede na vrednost ob prejemu) ali vsaj osnovni vložek 10k coinov potem prenesem nazaj nase za nadaljnje trgovanje?


Meni se zdi, da je takole:

1. "Upravljanje računalniških naprav in sistemov", pri čemer storitve opravljaš elektronsko in na daljavo. Račune boš izdajal neznani stranki, zaradi česar te bo računovodja vsak mesec temeljito prebutala, ampak druge rešitve trenutno ni.

2. s.p. in fizična oseba je v resnici eno in isto, zato se lahko pretvarjaš, da so ti coini že od s.p. - moraš pa imeti račun, ki si ga izdal, da si jih pridobil - z evrsko protivrednostjo ob trenutku pridobitve (screenshot s coinmarketcapa ali podobnega sajta ti bo prišel prav v dokumentaciji, če bo kdo kdaj to pregledoval).

3. Ja, če si normiran s.p., si lahko kovance preneseš na osebni račun, tako kot si vsi normirani s.p. prenašajo zaslužek na svoj račun.

Super, najlepša hvala. Samo pri 2. točki me rahlo bega, kaj misliš z računom, ki sem ga izdal, da sem coine pridobil. Saj ob pridobitvi vendar ne izdam računa?

desmill ::

sem malo prebral o dejavnosti in lego kockah in bi rad povedal svoj primer in me zanima vase mnenje.

ko sem prvic v 2010 zasledil crypto sceno sem se odlocil da sodelujem, ker se mi je zdelo nekaj cool. Pred tem sem dajal racunalnisko moc za Seti nato pa sem se odlocil da bom dal za LTC. Iskreno nisem mislil da bo kdaj to kaj vredno se mi je pa zdelo okay mal pomagat comunity - tako sem to takrat videl.
Sedaj ko je to vredno nekaj kEUR bom pa odbavcen? Zakaj saj moj prvotni namen je bil kot lego kocke - bolj iz fore smo to imeli sodelavci.

K0l1br1 ::

Kot jaz razumem percija, ne razumem, kdaj bo furs štel, da je ukvarjanje s kripto dejavnost in kot ga razumem, zaenkrat tega sploh še ne obdavčujejo. To se sklada tudi z zadnjim navodilom fursa iz decembra 2017. Ker podatkov o tem, da se greš dejavnost, nimajo, da pa bi jim padel na radar zaradi nakazil na TRR, zaenkrat tudi ni verjetno. In kar spremljam, menda še nihče ni padel na radar zaradi nakazil na TRR, da bi sploh dokazoval, ali je iz miniranja ali iz prodaje/nakupov kriptovalut in ali je to zadnje sploh dejavnost (če jim prineseš 2000 listov A4 formata prodaj in nakupov, ne vem, kaj bodo mislili).
Yipe pa se bo itak samoprijavil, verjetno pa za njim vsi, ko bodo prvi začeli padati na furs testu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Jerry000 ::

K0l1br1 je izjavil:

Kot jaz razumem percija, ne razumem, kdaj bo furs štel, da je ukvarjanje s kripto dejavnost in kot ga razumem, zaenkrat tega sploh še ne obdavčujejo. To se sklada tudi z zadnjim navodilom fursa iz decembra 2017. Ker podatkov o tem, da se greš dejavnost, nimajo, da pa bi jim padel na radar zaradi nakazil na TRR, zaenkrat tudi ni verjetno. In kar spremljam, menda še nihče ni padel na radar zaradi nakazil na TRR, da bi sploh dokazoval, ali je iz miniranja ali iz prodaje/nakupov kriptovalut in ali je to zadnje sploh dejavnost (če jim prineseš 2000 listov A4 formata prodaj in nakupov, ne vem, kaj bodo mislili).
Yipe pa se bo itak samoprijavil, verjetno pa za njim vsi, ko bodo prvi začeli padati na furs testu.

Fora je če se bo FURS oglasil pri njih čez 3 leta...

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Kot jaz razumem percija, ne razumem, kdaj bo furs štel, da je ukvarjanje s kripto dejavnost in kot ga razumem, zaenkrat tega sploh še ne obdavčujejo. To se sklada tudi z zadnjim navodilom fursa iz decembra 2017. Ker podatkov o tem, da se greš dejavnost, nimajo, da pa bi jim padel na radar zaradi nakazil na TRR, zaenkrat tudi ni verjetno. In kar spremljam, menda še nihče ni padel na radar zaradi nakazil na TRR, da bi sploh dokazoval, ali je iz miniranja ali iz prodaje/nakupov kriptovalut in ali je to zadnje sploh dejavnost (če jim prineseš 2000 listov A4 formata prodaj in nakupov, ne vem, kaj bodo mislili).
Yipe pa se bo itak samoprijavil, verjetno pa za njim vsi, ko bodo prvi začeli padati na furs testu.


Problem je v tem, ker FURS lahko lepo po svoje tolmači zadeve in reče to je dejavnost in potem moraš TI dokazat da ni dejavnost! In kako misliš da bo sodišče v SLO sodilo v primeru FURS proti en slovenček ;) Boš imel denar it vse do sodišča v EU? ali pa vsaj do USTAVNEGA?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Problem je v tem, ker FURS lahko lepo po svoje tolmači zadeve in reče to je dejavnost in potem moraš TI dokazat da ni dejavnost! In kako misliš da bo sodišče v SLO sodilo v primeru FURS proti en slovenček ;) Boš imel denar it vse do sodišča v EU? ali pa vsaj do USTAVNEGA?

Znam sam priti do ustavnega, ni problem. Problem so lotoland sodišča.

slovencl ::

Kaj pa če se ustanovi društvo Kojn (podobno kot društvo frank) in tole skupinsko rešimo :)
Mogoče bi začeli zbirat za odvetnike, v kojnih seveda...

Jerry000 ::

slovencl je izjavil:

Kaj pa če se ustanovi društvo Kojn (podobno kot društvo frank) in tole skupinsko rešimo :)
Mogoče bi začeli zbirat za odvetnike, v kojnih seveda...

V vladi to furajo, vprašaj jih za nasvet kako mimo davkov in kako denar vlečejo od povsod. :D

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem je v tem, ker FURS lahko lepo po svoje tolmači zadeve in reče to je dejavnost in potem moraš TI dokazat da ni dejavnost! In kako misliš da bo sodišče v SLO sodilo v primeru FURS proti en slovenček ;) Boš imel denar it vse do sodišča v EU? ali pa vsaj do USTAVNEGA?

Znam sam priti do ustavnega, ni problem. Problem so lotoland sodišča.


Jah dobrodošel v SLoveniji...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

As far as Uncle Sam is concerned, bitcoin is not currency. It's property. That means whenever you buy something with bitcoin, it's two transactions, not one. What you're actually doing is selling a property (bitcoin) for a cash value and then using money from that sale to buy a product. So every single purchase you make with bitcoin has to be reported on your taxes.
vir
Ob taki interpretaciji bi bilo resno plačevanje z bitcoini prava nočna mora pri pravilni prijavi davkariji.

sarma832 ::

A ve kdo mogoče glede npr trgovanja na Bitmexu, kjer lahko trguješ z vzvodom. A je to prav tako neobdavčeno? Ker tu se ne trguje direktno Bitcoina ampak mislim da so neke vrste contracti glede na ceno?

Andre ::

Ima mogoče kdo dostop do financ in lahko naredi povzetek?
Furs skočil na ICO-vlak: treba bo plačati DDV!

perci ::

Nič novega - tisto, kar je objavljeno na FURS strani. DDV je treba obračunati, če žeton že v času izdaje zagotavlja neko storitev ali blago.

http://www.fu.gov.si/davki_in_druge_daj...

To se ve že od decembra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ideep ::

Mato989 je izjavil:

Mene resno zanima kako lahko na nečem dosegaš kapitalske dobičke, če nisi prodal, sploh pa ko je govora o kripto valutah, ki sploh niso legalno priznane kot valuta in plačilno sredstvo... ali pa kot delnica share whatever...

Kot da bi rekel da sem kapitalski dobiček dosegel ker se je na ebayu povišala vrednost mojih LEGO kock za 10% (najnižja ponudba za prodajo)


pa ja to itak pade na vrhovnem, sam moraš bit trdovraten .. kje je snežič?

perci ::

Bil je v zaporu in odsluzil kazen zaradi davcne utaje.

ideep ::

perci je izjavil:

Bil je v zaporu in odsluzil kazen zaradi davcne utaje.


to me ne zanima. mene zanima pravna podlaga obdavčitev kriptovalut, če nimajo v Sloveniji nobene vrednosti in niso priznane kot denarno sredstvo.

povzemam prvi stavek skorpucala FURSA:
Virtualne valute se ne štejejo za denarno sredstvo v smislu 7. točke 4. člena Zakona o plačilnih
storitvah in sistemih. Prav tako se virtualne valute ne štejejo za finančni instrument.


Prvič izraz virtualen ima nek pomen, in na vrhovnem ali ustavnem tole pade. To je tak, ko je MDDSZ upošteval "fiktiven" dohodek 75% MP SP-jevcev, pri izračunu socialnih transferjev. Ne bo šlo. Torej kriptovaluta je za RS fiktivna, dokler ni priznana kot ekvivalentna valuta napram ostalim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

jype ::

ideep je izjavil:

to me ne zanima. mene zanima pravna podlaga obdavčitev kriptovalut, če nimajo v Sloveniji nobene vrednosti in niso priznane kot denarno sredstvo.
Kriptovalute niso obdavčene. Obdavčen je prihodek, ki ga ustvariš, odvisno seveda od dejavnosti, zaradi katere je prihodek nastal.

perci ::

Pravna podlaga je ZDoh-2.

To, da niso priznane kot denarno sredstvo, nima z ničemer nobene veze. Za namene ZDoh-2 se štejejo za premičnine.


Prvič izraz virtualen ima nek pomen, in na vrhovnem ali ustavnem tole pade.

good luck

Torej kriptovaluta je za RS fiktivna, dokler ni priznana kot ekvivalentna valuta napram ostalim.

Ti si vse pomešal. FURS (oz. BSI) je eksplicitno povedal, da ne gre za denar.

Mato989 ::

perci je izjavil:

Bil je v zaporu in odsluzil kazen zaradi davcne utaje.


Meni se je nazadnje bolj zdelo da tipo trola cel FURS iz Bosne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Ma lej, tebi se marsikaj zdi. Predvsem imaš pa problem z bralnim razumevanjem. Recimo časi: sedanjik, preteklik,...

Mato989 ::

perci je izjavil:

Ma lej, tebi se marsikaj zdi. Predvsem imaš pa problem z bralnim razumevanjem. Recimo časi: sedanjik, preteklik,...


Aja?

http://www.delo.si/ozadja/kje-je-danes-...

Meni se zdi da je tip trolal FURS na polno =) tistih nekaj vikend zapora za par milijončkov pa vsak Slovenec podpiše...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Ti mogoce. Vsak slovenec pa ne.

Seveda ni Snezic nikoli utajil niti pol milijona, ce smo ze na tem. Se pa rad hvali, to je pa res. Malo je podoben tebi.

Mato989 ::

perci je izjavil:

Ti mogoce. Vsak slovenec pa ne.

Seveda ni Snezic nikoli utajil niti pol milijona, ce smo ze na tem. Se pa rad hvali, to je pa res. Malo je podoben tebi.


370.000EUR je FURS želel od SNežiča, to pomeni da je moral imeti več premoženja kot 370.000EUR, ker kot oba vema nikoli se ne terja 100% premoženja kajne? Potem moraš še dodat, koliko slovencev po njegovi zaslugi ne plačuje državi niti centa ker jim svetuje snežič da odprejo firmo v Republiki Srbski... =) in ko to sešteješ prideš do lepih cifer...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Fak, ti moraš res it na nek osnovni tečaj bralnega razumevanja.

next3steps ::

Mato989 je izjavil:

perci je izjavil:

Ti mogoce. Vsak slovenec pa ne.

Seveda ni Snezic nikoli utajil niti pol milijona, ce smo ze na tem. Se pa rad hvali, to je pa res. Malo je podoben tebi.


370.000EUR je FURS želel od SNežiča, to pomeni da je moral imeti več premoženja kot 370.000EUR, ker kot oba vema nikoli se ne terja 100% premoženja kajne? Potem moraš še dodat, koliko slovencev po njegovi zaslugi ne plačuje državi niti centa ker jim svetuje snežič da odprejo firmo v Republiki Srbski... =) in ko to sešteješ prideš do lepih cifer...

Ne rabiš imeti premoženja, da si FURSu kaj dolžen.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Mato989 je izjavil:

perci je izjavil:

Ti mogoce. Vsak slovenec pa ne.

Seveda ni Snezic nikoli utajil niti pol milijona, ce smo ze na tem. Se pa rad hvali, to je pa res. Malo je podoben tebi.


370.000EUR je FURS želel od SNežiča, to pomeni da je moral imeti več premoženja kot 370.000EUR, ker kot oba vema nikoli se ne terja 100% premoženja kajne? Potem moraš še dodat, koliko slovencev po njegovi zaslugi ne plačuje državi niti centa ker jim svetuje snežič da odprejo firmo v Republiki Srbski... =) in ko to sešteješ prideš do lepih cifer...

Ne rabiš imeti premoženja, da si FURSu kaj dolžen.


Ne ne rabiš imet, ampak da FURS želi izterjat 370.000EUR pomeni da si moral imeti več(komulativno)... saj ne pravim da ma tolko, ampak pridobil je pa ziher več kot 370.000EUR ali pač predpostavljaš da je FURS hotel od njega več kot je tip dobil? :D

Perci dela na FURSu in bluzi da tip ni imel nikol 500k, lol... torej hočete rečt da je tip trolal FURS za manj kot 500k komulativno pridobljenega prometa oz. finančnih sredstev? Pol bo še večji car kot eni crypto bogataši. =)

Vedno bolj se mi zdi da je Perci hišnik v FURS bajti in se dela pametnega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Perci dela na FURSu in bluzi da tip ni imel nikol 500k

Pustimo to, kdo kje dela - lahko sem hišnik, morda delam v trafiki pa to ne spremeni dejstev.

Napisal sem, da je utajil manj kot 500k, torej neporavnane obveznosti so manj 500k.

Ti pa si pisal o vikend zaporu za par milijončkov. Kakšnih par milijončkov, če pa je bilo davka za 370k?

Če jih je zaslužil legit, naj jih ima, ane, plača naj pa DAVEK. Ki ni par milijončkov. V zapor je šel za 370k, ne za milijončke.

Lahko si pa prebereš še KZ-1, 249. člen, da boš videl kaj je davčna zatajitev. Čeprav s tvojim bralnim razumevanjem....bo težka.

Mimogrede, 68.a člen ZDavP-2 - stopnja 70%.

Perci out.

ideep ::

perci je izjavil:

V zapor je šel za 370k, ne za milijončke.


nima sicer s temo nobene veze, ampak 370k za subvencioniranih 85 EUR/dnevno.. bi torej moral odsedeti 4352.9 dni, tj. 11.9 let

tak pa mu je Slovenija še sponzorirala dan s 85 eur davkoplačevalskega denarja..

kaj od tega je vrnil oz. koliko je odsedel?

perci ::

Lej, men je tip odvraten. Ampak tule imaš polno nekih bodočih kvazi kriptomilijonarčkov, ki razlagajo, kako jim je pol milijona dovolj za lagodno življenje. Ampak, da davkov od tega pa ne bi plačali, ker gre za trdo zaslužen denar, bojda. Vidiš kakšno paralelo?

4knative ::

Misliš Matota? On je zalsužil že toliko da še trem rodovom za njim ne bo treba delat.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Mato989 ::

4knative je izjavil:

Misliš Matota? On je zalsužil že toliko da še trem rodovom za njim ne bo treba delat.


Iz tvojih ust v božja ušesa! :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

perci je izjavil:

Lej, men je tip odvraten. Ampak tule imaš polno nekih bodočih kvazi kriptomilijonarčkov, ki razlagajo, kako jim je pol milijona dovolj za lagodno življenje. Ampak, da davkov od tega pa ne bi plačali, ker gre za trdo zaslužen denar, bojda. Vidiš kakšno paralelo?


Narobe, mi davka ne želimo plačat, ker država in finančna uprava (pa ne samo slovenska) ni naredila nič, da bi nam olajšala in pomagala pri služenju(skozi in zato ni nobenega dobrega razloga za plačilo davkov če izvzamemo pohlep FURSa in države.

FURS ni v 9 letih BTCja naredil nič, da bi razjasnil in pomagal očistit vprašanja glede kripto scene, bi pa z veseljem pobiral denar... za to ga pa ne rabimo... tako kot državni zbor ki ni zmogel v 9 letih enega zakona o kripto zadevah. In takim naj plačujemo od kripto zaslužkov? Ne znajo niti razložit kdaj pri kritpo trgovanju pademo pod dejavnost in kdaj ne... in to leta 2018 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lambda ::

@Mato989

Država davka ne pobere zato, ker bi ti pomagala pri služenju. Tebi je država mnogo dala še preden si iz plenic zlezel, da vseh kasnejših let ne omenjam ...

janig ::

Mato989 je izjavil:

FURS ni v 9 letih BTCja naredil nič, da bi razjasnil in pomagal očistit vprašanja glede kripto scene, bi pa z veseljem pobiral denar... za to ga pa ne rabimo... tako kot državni zbor ki ni zmogel v 9 letih enega zakona o kripto zadevah. In takim naj plačujemo od kripto zaslužkov? Ne znajo niti razložit kdaj pri kritpo trgovanju pademo pod dejavnost in kdaj ne... in to leta 2018 =)

Pa sej je zakon jasen? Kaj ti ni jasno? Placal bos 25% davka, ce te bodo oznacili kot trejderja. 70% v "najslabsem" primeru. Kaj tukaj ni jasno?

Mato989 ::

janig je izjavil:

Mato989 je izjavil:

FURS ni v 9 letih BTCja naredil nič, da bi razjasnil in pomagal očistit vprašanja glede kripto scene, bi pa z veseljem pobiral denar... za to ga pa ne rabimo... tako kot državni zbor ki ni zmogel v 9 letih enega zakona o kripto zadevah. In takim naj plačujemo od kripto zaslužkov? Ne znajo niti razložit kdaj pri kritpo trgovanju pademo pod dejavnost in kdaj ne... in to leta 2018 =)

Pa sej je zakon jasen? Kaj ti ni jasno? Placal bos 25% davka, ce te bodo oznacili kot trejderja. 70% v "najslabsem" primeru. Kaj tukaj ni jasno?


Marsikaj ni jasno, če ti še zdaj ni jasno kaj ni jasno, ti ne morem pomagat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
7 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310314 (1508) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193225 (43465) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147300 (111446) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223633 (14240) St235

Več podobnih tem