» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
3 / 20
»»

adminuser ::

ginekk je izjavil:

adminuser je izjavil:


Sam moraš prijavit dohodek, lahko pa tvegaš inšpekcijo in če te odkrijejo plačaš globo + davek + obresti na davek.

Potem se lahko oglasijo pri tebi tudi mesece kasneje? Potem bolje.da.se.ti oglasis.pri njih da.imas.mir.in mirno duso zapravit denar potem


Kaj točno je potrebno oddati, da jim sporočiš, da so določen znesek pridobil s kriptovalutami. Najboljši je kar link do uradnega obrazca, ki ga moraš oddaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adminuser ()

Jerry000 ::

adminuser je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

DeeJay hvala.

ginekk je izjavil:

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva. Recimo, da govorimo o naslednjih vsotah, ki za nekatere niso nerealne.

- 10k
- 100k
- 500k

Verjetno DURS ne bo nemo gledal, ko se ti na računu pojavi recimo 100k eur. Ali moraš to DURSu sporočiti. Ali jim lahko pošlješ kakšen dokument, kjer navajaš, da sredstva pridobil z kriptovalutami?


Ne visijo na računih in ne preverjajo vseh transakcij. Ne morejo ker jih je enostavno preveč. Imajo pa vsa pooblastila banko vprašat in verjetno imajo kakšne osredotočene akcije (na primer poglejmo malo vse transakcije iz Bitstamp borze večje od 5k EUR). Banka sporoča tisto kar je njej sumljivo, verjetno ji je v interesu zadostit zakonskemu minimu (pranje denarja), a obenem tudi ščitijo stranke, ker pri "zajebani" banki bi vsi pobegnili konkurenci.

Sam moraš prijavit dohodek, lahko pa tvegaš inšpekcijo in če te odkrijejo plačaš globo + davek + obresti na davek.

Potem se lahko oglasijo pri tebi tudi mesece kasneje? Potem bolje.da.se.ti oglasis.pri njih da.imas.mir.in mirno duso zapravit denar potem


Kaj točno je potrebno oddati, da jih to sporočiš. Najboljši je kar link do nekega obrazca, ki ga oddaš.

adminuser je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

DeeJay hvala.

ginekk je izjavil:

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva. Recimo, da govorimo o naslednjih vsotah, ki za nekatere niso nerealne.

- 10k
- 100k
- 500k

Verjetno DURS ne bo nemo gledal, ko se ti na računu pojavi recimo 100k eur. Ali moraš to DURSu sporočiti. Ali jim lahko pošlješ kakšen dokument, kjer navajaš, da sredstva pridobil z kriptovalutami?


Ne visijo na računih in ne preverjajo vseh transakcij. Ne morejo ker jih je enostavno preveč. Imajo pa vsa pooblastila banko vprašat in verjetno imajo kakšne osredotočene akcije (na primer poglejmo malo vse transakcije iz Bitstamp borze večje od 5k EUR). Banka sporoča tisto kar je njej sumljivo, verjetno ji je v interesu zadostit zakonskemu minimu (pranje denarja), a obenem tudi ščitijo stranke, ker pri "zajebani" banki bi vsi pobegnili konkurenci.

Sam moraš prijavit dohodek, lahko pa tvegaš inšpekcijo in če te odkrijejo plačaš globo + davek + obresti na davek.

Potem se lahko oglasijo pri tebi tudi mesece kasneje? Potem bolje.da.se.ti oglasis.pri njih da.imas.mir.in mirno duso zapravit denar potem


Kaj točno je potrebno oddati, da jim sporočiš kar si pridobil z kriptovalutami. Najboljši je kar link do nekega obrazca, ki ga oddaš.

Izpis iz borze potem ni dovolj?

quietpanda ::

Pa zakaj sprašujete tukaj? Noben ne ve. Pokličite na DURS. Meni je ena uslužbenka rekla, da moramo sami prijaviti dohodke na obrazcu o dohodnini. Drugi uslužbenec je rekel, da se naj ne sekiram, bo že ko bo, ampak kakor on ve, ni obdavčeno. Tretja pa ni vedela, kaj so kriptovalute.
Davčni svetovalec (računl mi je 150 na uro) je rekel, da ne ve, lahko pa moj primer (služenje denarja z objavo vsebin na internetu - YouTube, prodaja na Etsy, delo na Fiverr, plus prihodek od trgovanja s kripto) posreduje DURSu, pa bom mogoče čez kakšno leto prejela odgovor, kaj točno narediti, pa še zakon bojo naredili na podlagi tega. Sem rekla ne hvala.

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

quietpanda je izjavil:

Pa zakaj sprašujete tukaj? Noben ne ve. Pokličite na DURS. Meni je ena uslužbenka rekla, da moramo sami prijaviti dohodke na obrazcu o dohodnini. Drugi uslužbenec je rekel, da se naj ne sekiram, bo že ko bo, ampak kakor on ve, ni obdavčeno. Tretja pa ni vedela, kaj so kriptovalute.


good joke
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

alkor ::

Mislim, da tole ni bilo misljeno kot joke......se mi zdi kar realno stanje.

Potrdila bo pa quietpanda?
LP, a

DeeJay ::

Kot sem že enkrat tuki napisal, pa bom še enkrat.

Nikamor ni treba nič prijavlat dokler se gre za trgovanje. Če rudariš pa moraš to prijavit kot drugi dohodek.
Če te FURS pozove k obrazložitvi, jim neseš papirje nakazil in trgovanja iz borz. Oni se takrat odločijo ali je šlo za dejavnost ali ne.
Papirji morajo vsebovat celotno zgodovino:
- Nakazilo iz banke na menjalnico
- Menjava denarja v kriptovaluto
- Menjava nazaj v denar
- Nakazilo iz menjalnice na banko
(ter seveda še vse vmes, če ste veliko pretvarjali in pošiljali okol)

Če ste vlagali v ICO se pa potrebuje tudi številka TX transakcije (iz denarnice ali menjalnice) in datum nakazila.
Vse transakcije morjo štimat datumsko ter vrednostno.

Vse dokazljivo ne bo obdavčeno, razen če ste imeli tega dnevno zelo veliko, da se to smatra kot dejavnost.
Če vam pa vmes kaj manjka in ne boste mogli dokazat izvora, tam pa lahko nastane problem in lahko FURS obdavči tudi s 70% davkom.

Drugače pa dejte mal prebrat temo in ne bit pokvarjena plošča skoz eno in isto.

quietpanda ::

Ne vem, zakaj bi se hecala. To so moje izkušnje, ko sem poskusila plačati davke na dobiček iz interneta.

Trenutno pač shranjujem podatke, kot je DeeJay napisal. Če/ko me pozovejo na obrazložitev, jih bom posredovala in upala na najboljše.

jernejl ::

Zanimivo bi bilo slišati, kako te stvari obvladujejo tisti, ki poleg trgovanja dajejo referral povezave in sprejemajo donacije.
Teh transakcij se lahko kar nabere (vsaj številčno) in jih je treba ločiti od običajnega trgovanja.
Imate potem knjigo prejemkov z naslova referral-ov in donacij, kjer vse take transakcije popišete in ovrednotite na dan, ko ste jih dobili?
Se to splača?

Jerry000 ::

No, lahko da se ponavljam ampak ne vem če sem zasledil konkreten odgovor, zato prosim zanga. A ti papirji ki morajo vsebovati tisto kar je DeeJay napisal pomeni:
1. moram jaz posebej v en zvezek (na primer) napisat ves potek enega kovanca (v primeru menjave)
2. je dovolj samo narediti izpis na borzi, in je to to

Če je dobro si posebej pisat in vodit potem moram malo rokave zavihat in pregledvat borze kje sem kaj in kam nakazoval.

jype ::

Jerry000 je izjavil:

ne vem če sem zasledil konkreten odgovor, zato prosim zanga
Nihče ne ve, ker še ni predpisano - enkrat pa zelo verjetno bo.

Naredi, kar se ti zdi smiselno.

DeeJay ::

Jerry000 je izjavil:

No, lahko da se ponavljam ampak ne vem če sem zasledil konkreten odgovor, zato prosim zanga. A ti papirji ki morajo vsebovati tisto kar je DeeJay napisal pomeni:
1. moram jaz posebej v en zvezek (na primer) napisat ves potek enega kovanca (v primeru menjave)
2. je dovolj samo narediti izpis na borzi, in je to to

Če je dobro si posebej pisat in vodit potem moram malo rokave zavihat in pregledvat borze kje sem kaj in kam nakazoval.


Pomojem bodo na FURSu zelo veseli, če jim boš prinesel en excel s celotnim potekom transakcij, kot neko glavno knjigo. Zraven pa še vse printe iz borz.
Jest bi ziher tko naredu, ker jim že s tem daš vedt, da nimaš kej skrivat in je vse lepo črno na belem.

Jerry000 ::

Ok, potem pa rokave zavihat :). Čeprav za nazaj to popisat zna bit zaje****...bom poskusil.
Ima kdo kak predlog kako to najlažje narediti? (ja sproti bom sedaj začel pisat). Nisem pa nek dnevni trader, tako da malo lažje bo že

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Samuel ::

Jerry000 je izjavil:

Ok, potem pa rokave zavihat :). Čeprav za nazaj to popisat zna bit zaje****...bom poskusil.
Ima kdo kak predlog kako to najlažje narediti? (ja sproti bom sedaj začel pisat). Nisem pa nek dnevni trader, tako da malo lažje bo že


Tle gledam en svoj trejd... ena prodaja se je izvšila 46-krat (torej moj sell order se je kupu po delih 46x krat). LOL

quietpanda je izjavil:

Ne vem, zakaj bi se hecala. To so moje izkušnje, ko sem poskusila plačati davke na dobiček iz interneta.


Saj se ne hecaš. Situacija s FURSom je hecna.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Abdebisi ::

Kako je pa v primeru, da imam narudarjen bitcoin še iz leta 2011-2013, ko Slovenija oziroma FURS še ni slišal za besede kot so bitcoin, blockshain, cryptovaluta itd, ter posledično še ni bil opredeljen dohodek na rudarjenje?
Predvidevam, da vseeno spada pod dohodek in sicer glede na takratno vrednost, le kako dokazat to rudarjenje?

ge ::

Novi zakoni ne veljajo za nazaj.
Ge

jest10 ::

Se pravi če sedaj prodajam dovolj stare narudarjene kovance ni plačam nič?

jernejl ::

Saj ni bil sprejet noben nov zakon o kriptovalutah.
FURS je podal samo pojasnila zakona o dohodnini, ki velja že več kot 10 let.

ginekk ::

Izgleda večina ni nikoli oddajala napovedi.

Obrazce oddajaš elektronsko, zraven lahko pripneš čuda (recimo excel datoteko). Pa kaj če je 5k vrstic s transakcijami, naj berejo če hočejo.
Izplača se davčni zakon pregledat in navodila glede napovedi (obrazci).

Pomoje za primarno napoved ni potrebno takoj priložit transakcijskih izpiskov, napišeš pač vsoto v ustrezno kategorijo dohodka pri obrazcu. Bodo pa poslali dopis za več podatkov, če jim je kaj sumljivo.

Samuel ::

jest10 je izjavil:

Se pravi če sedaj prodajam dovolj stare narudarjene kovance ni plačam nič?


pridobitna dejavnost.. etc...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

hamez66 ::

Pomoje je zastaralni rok za terjanje davka 5 let, če vmes ni bilo nobene akcije s strani FURSa, oz. 10 let absolutno, če je FURS vmes začel kakšen postopek. No, vsaj tako sem prebral nekje na netu. Lahko se pa motim.

J.McLane ::

ginekk je izjavil:

Izgleda večina ni nikoli oddajala napovedi.

Obrazce oddajaš elektronsko, zraven lahko pripneš čuda (recimo excel datoteko). Pa kaj če je 5k vrstic s transakcijami, naj berejo če hočejo.
Izplača se davčni zakon pregledat in navodila glede napovedi (obrazci).

Pomoje za primarno napoved ni potrebno takoj priložit transakcijskih izpiskov, napišeš pač vsoto v ustrezno kategorijo dohodka pri obrazcu. Bodo pa poslali dopis za več podatkov, če jim je kaj sumljivo.


Kam boš to napisal v splošno dohodnino? Nimaš kam to pisat.

Če bodo sprejeli kakšen nov zakon boš moral vse transakcije ročno prepisat (ali uvozit) v njihov obrazec tako kot je sedaj pri oddaji dohodnine od dobička (vrednosti papirji, IFI). Dokler tega ni nimaš kam to pisat in pošiljat, hraniš dokaze kako si prišel do denarja in je to to.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Jerry000 ::

J.McLane je izjavil:

ginekk je izjavil:

Izgleda večina ni nikoli oddajala napovedi.

Obrazce oddajaš elektronsko, zraven lahko pripneš čuda (recimo excel datoteko). Pa kaj če je 5k vrstic s transakcijami, naj berejo če hočejo.
Izplača se davčni zakon pregledat in navodila glede napovedi (obrazci).

Pomoje za primarno napoved ni potrebno takoj priložit transakcijskih izpiskov, napišeš pač vsoto v ustrezno kategorijo dohodka pri obrazcu. Bodo pa poslali dopis za več podatkov, če jim je kaj sumljivo.


Kam boš to napisal v splošno dohodnino? Nimaš kam to pisat.

Če bodo sprejeli kakšen nov zakon boš moral vse transakcije ročno prepisat (ali uvozit) v njihov obrazec tako kot je sedaj pri oddaji dohodnine od dobička (vrednosti papirji, IFI). Dokler tega ni nimaš kam to pisat in pošiljat, hraniš dokaze kako si prišel do denarja in je to to.

Ročno prepisovat transakcije za nazaj je ornk pain, zakaj jim nebi bilo dovolj samo izpis iz borze? Sej to je dokaz.

J.McLane ::

Dokaz za nazaj itak, ampak to potrebuješ samo če DURS potrka na tvoja vrata, teh dokazila nimaš kam pošiljat v naprej ali zraven dohodnine.

Če bo pa prišlo do novega zakona in nove obdavčitve boš 100% moral sam vse transakcije tako ali drugače vpisat in bo FURS sam izračunal koliko dobička si naredil in kaj je osnova za davek.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Dokaz za nazaj itak, ampak to potrebuješ samo če DURS potrka na tvoja vrata, teh dokazila nimaš kam pošiljat v naprej ali zraven dohodnine.

Če bo pa prišlo do novega zakona in nove obdavčitve boš 100% moral sam vse transakcije tako ali drugače vpisat in bo FURS sam izračunal koliko dobička si naredil in kaj je osnova za davek.


Misliš če FURS potrka... DURS ne bo nikomur več trkal... :P

Ma tega ne bo noben normalen delal... tisti ki bodo zaslužili premalo bodo porabli preko prepaid crypto cardov, tisti ki pa dovolj bodo pa dvignili v tujini kjer bo neobdavčeno... simpl.

Ne vem zakaj moramo o tem sploh pretirano razpravljat... če bo nekdo imel 2 milijona, verjemte da bo zmogel se preselit za 1 leto v tujino da ne bo davčni rezident in tam dvigne ves keš, kjer je neobdavčeno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

J.McLane je izjavil:

Dokaz za nazaj itak, ampak to potrebuješ samo če DURS potrka na tvoja vrata, teh dokazila nimaš kam pošiljat v naprej ali zraven dohodnine.

Če bo pa prišlo do novega zakona in nove obdavčitve boš 100% moral sam vse transakcije tako ali drugače vpisat in bo FURS sam izračunal koliko dobička si naredil in kaj je osnova za davek.

A ni tako da to velja od novega zakona naprej (če/ko bo)? Zakaj bi moral popisovat sam, če pa je vse napisano v borzi in si izvoziš? Ta del mi ni ravno jasen.Sem včeraj poskušal narediti sam izpis, in je zelo zaje****. Nisem trader, ampak je vseeno veliko transakcij (forki, menjava valute, pošiljanje v denarnico, potem sem imel še v začetku probleme vdora v account,...)

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Dokaz za nazaj itak, ampak to potrebuješ samo če DURS potrka na tvoja vrata, teh dokazila nimaš kam pošiljat v naprej ali zraven dohodnine.

Če bo pa prišlo do novega zakona in nove obdavčitve boš 100% moral sam vse transakcije tako ali drugače vpisat in bo FURS sam izračunal koliko dobička si naredil in kaj je osnova za davek.


Misliš če FURS potrka... DURS ne bo nikomur več trkal... :P

Ma tega ne bo noben normalen delal... tisti ki bodo zaslužili premalo bodo porabli preko prepaid crypto cardov, tisti ki pa dovolj bodo pa dvignili v tujini kjer bo neobdavčeno... simpl.

Ne vem zakaj moramo o tem sploh pretirano razpravljat... če bo nekdo imel 2 milijona, verjemte da bo zmogel se preselit za 1 leto v tujino da ne bo davčni rezident in tam dvigne ves keš, kjer je neobdavčeno.

2miljona že ne, ampak za kake 100k pa že veliko mogoče da dobi večina folka in ne verjamem da bi se samo za to preselili (služba, familija itd). V tujini dvignit denar pa že mogoče, ampak glede tega tudi ne vem kako je to (še).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Mato989 ::

Če maš 100k, pa pač naročiš crypto card in porabiš online za dobrine... tega FURS ne zmore videt :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Če maš 100k, pa pač naročiš crypto card in porabiš online za dobrine... tega FURS ne zmore videt :)

Kaj pa je cryptocard? Jaz bi na primer denar porabil za nakup nepremičnine ali pa ureditev stanovanja...

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če maš 100k, pa pač naročiš crypto card in porabiš online za dobrine... tega FURS ne zmore videt :)

Kaj pa je cryptocard? Jaz bi na primer denar porabil za nakup nepremičnine ali pa ureditev stanovanja...


https://mona.co/
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če maš 100k, pa pač naročiš crypto card in porabiš online za dobrine... tega FURS ne zmore videt :)

Kaj pa je cryptocard? Jaz bi na primer denar porabil za nakup nepremičnine ali pa ureditev stanovanja...


https://mona.co/

Če prav razumem (nisem se poglobil), nakažeš kripto sem na kartico/račun, in normalno zapravljaš? Normalno mislim na trgovine za hrano, nakup pohištva itd...

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če maš 100k, pa pač naročiš crypto card in porabiš online za dobrine... tega FURS ne zmore videt :)

Kaj pa je cryptocard? Jaz bi na primer denar porabil za nakup nepremičnine ali pa ureditev stanovanja...


https://mona.co/

Če prav razumem (nisem se poglobil), nakažeš kripto sem na kartico/račun, in normalno zapravljaš? Normalno mislim na trgovine za hrano, nakup pohištva itd...


Tako :)

In to bodo nardili vsi ki bodo imeli profit med 10-200k... ostali ki bodo pa meli nad 200k pa bodoverjetno šli za 1 leto na dopust :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Kje pa odpreš račun? Mislim...imam Revolut in moram preko osebnega TRR nakazat na Revolut kartico če želim imeti denar gor (priznam, nisem zelo veliko uporabljal kartice). Tole kar si dal link je potem res super, ampak mi je že skor to good to be true :D. Saj država ima namreč zanimanje po vodenju denarja, če je to anonimno in res tako, potem res ne vem zakaj se prerekamo in pulimo kocine glede FURS in davkov in vsega. :D
Potem je tudi vseeno al imaš 200k ali 2milj verjetno če imaš to kartico

Mato989 ::

Ma ne, če bom jaz mel 2 mil hočem kupit stanovanje kako za sebe, to pa s kartico ne gre kr tak... deluje zadeva brez skrbi, malo pogooglaj, sicer je blo nekaj težavic ampak bo šlo naprej.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Jaz tudi ciljam na kako stanovanje ali vsaj prenovo + še kakšne tehnične "prčkarije". Zato sem tudi vstopil v to :)

ginekk ::

J.McLane je izjavil:

ginekk je izjavil:

Izgleda večina ni nikoli oddajala napovedi.

Obrazce oddajaš elektronsko, zraven lahko pripneš čuda (recimo excel datoteko). Pa kaj če je 5k vrstic s transakcijami, naj berejo če hočejo.
Izplača se davčni zakon pregledat in navodila glede napovedi (obrazci).

Pomoje za primarno napoved ni potrebno takoj priložit transakcijskih izpiskov, napišeš pač vsoto v ustrezno kategorijo dohodka pri obrazcu. Bodo pa poslali dopis za več podatkov, če jim je kaj sumljivo.


Kam boš to napisal v splošno dohodnino? Nimaš kam to pisat.

Če bodo sprejeli kakšen nov zakon boš moral vse transakcije ročno prepisat (ali uvozit) v njihov obrazec tako kot je sedaj pri oddaji dohodnine od dobička (vrednosti papirji, IFI). Dokler tega ni nimaš kam to pisat in pošiljat, hraniš dokaze kako si prišel do denarja in je to to.


Kako nimaš kam napisat? V ustrezno kategorijo dohodka prišteješ še crypto vsoto, saj ni treba posebej. Pa zakaj bi uvažal transakcije v obrazec ali ročno prepisoval?
Ko oddaš obrazec lahko "pripenjaš" različna dokazila, kot prilogo. Torej, če pozovejo za pojasnitev, boš zraven obrazca oddal še preglednico v xls formatu, ki vsebuje transakcijske loge. Večji problem je če FURS ne zna jasno povedat katera kategorija od obstoječih je dobra in po kateri logiki obračunaš.

Jerry000 ::

ginekk je izjavil:

J.McLane je izjavil:

ginekk je izjavil:

Izgleda večina ni nikoli oddajala napovedi.

Obrazce oddajaš elektronsko, zraven lahko pripneš čuda (recimo excel datoteko). Pa kaj če je 5k vrstic s transakcijami, naj berejo če hočejo.
Izplača se davčni zakon pregledat in navodila glede napovedi (obrazci).

Pomoje za primarno napoved ni potrebno takoj priložit transakcijskih izpiskov, napišeš pač vsoto v ustrezno kategorijo dohodka pri obrazcu. Bodo pa poslali dopis za več podatkov, če jim je kaj sumljivo.


Kam boš to napisal v splošno dohodnino? Nimaš kam to pisat.

Če bodo sprejeli kakšen nov zakon boš moral vse transakcije ročno prepisat (ali uvozit) v njihov obrazec tako kot je sedaj pri oddaji dohodnine od dobička (vrednosti papirji, IFI). Dokler tega ni nimaš kam to pisat in pošiljat, hraniš dokaze kako si prišel do denarja in je to to.


Kako nimaš kam napisat? V ustrezno kategorijo dohodka prišteješ še crypto vsoto, saj ni treba posebej. Pa zakaj bi uvažal transakcije v obrazec ali ročno prepisoval?
Ko oddaš obrazec lahko "pripenjaš" različna dokazila, kot prilogo. Torej, če pozovejo za pojasnitev, boš zraven obrazca oddal še preglednico v xls formatu, ki vsebuje transakcijske loge. Večji problem je če FURS ne zna jasno povedat katera kategorija od obstoječih je dobra in po kateri logiki obračunaš.

E, ta del je men logičen da priložiš sprintano preglednico transakcijskih logov ki si jih izvozil iz borze.

4knative ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz tudi ciljam na kako stanovanje ali vsaj prenovo + še kakšne tehnične "prčkarije". Zato sem tudi vstopil v to :)

To pa je mentaliteta zmagovalcev.

Mato989 ::

Preveč se tu sekirate, dokler ne bo zakona o cryptu je vse skup bv... in še takrat, če bo zakon samo slovenski je cela EU kamor lahko greš... EU zakona za crypto pa še vsaj do naslednjega leta ne bo imo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Nima veze EU zakon, če si rezident Slovenije moraš plačati davke po slovenski zakonodaji, kjerkoli že imaš bančni ali trgovalni račun.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Nima veze EU zakon, če si rezident Slovenije moraš plačati davke po slovenski zakonodaji, kjerkoli že imaš bančni ali trgovalni račun.


Seveda, ampak lahko se preselim v Avstrijo za 6 mesecev in sem rezident tam, nimam familje itd... za 2 mil se mi splača :)

Zato pa pravim brezveze.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Crossfire ::

Dokler ne bo jasne, zakonsko podprte podlage za transferje v in iz kriptota sklepam, da racionalna, mesečna izplačila ne bi smela vzbujati pretirane pozornosti. Govorim za fizične osebe.
V kolikor gre za večje zneske, ki so temelj ROI in nadaljnjih vložkov pa se zadeve kot fizična oseba čim prej rešiš. Odprtje d.o.o., društva, karkoli...brez dobrega računovodje se sploh ne bi šel teh iger; absolutno si je potrebno zadat nek cilj in definirat pot kako priti do tja v trenutnih okoliščinah. To se naredi preden se pojavi cashflow....

Mato989 ::

Crossfire je izjavil:

Dokler ne bo jasne, zakonsko podprte podlage za transferje v in iz kriptota sklepam, da racionalna, mesečna izplačila ne bi smela vzbujati pretirane pozornosti. Govorim za fizične osebe.
V kolikor gre za večje zneske, ki so temelj ROI in nadaljnjih vložkov pa se zadeve kot fizična oseba čim prej rešiš. Odprtje d.o.o., društva, karkoli...brez dobrega računovodje se sploh ne bi šel teh iger; absolutno si je potrebno zadat nek cilj in definirat pot kako priti do tja v trenutnih okoliščinah. To se naredi preden se pojavi cashflow....


Zakaj ne, dokler ne bo zakonsko rešeno po celi EU, je vse skupaj samo valutno trgovanje... nesposobno slovensko sodišče in FURS pa ne znata niti javnosti obrazložit KOLIKO trgovanja more obstajat, da se nekaj LAHKO po zakonu klasificira kot opravljanje dejavnosti!

Sploh pa lahko trgujejo BOTI, in spet ni opravljanje dejavnosti... skratka en velik fuck up FURSa (spet) in vse sodbe bodo na EU sodiščih spet popadale, ko bodo kripto milijonarji šli do konca... in bodo :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DeeJay ::

Mato989 je izjavil:


Zakaj ne, dokler ne bo zakonsko rešeno po celi EU, je vse skupaj samo valutno trgovanje... nesposobno slovensko sodišče in FURS pa ne znata niti javnosti obrazložit KOLIKO trgovanja more obstajat, da se nekaj LAHKO po zakonu klasificira kot opravljanje dejavnosti!

Sploh pa lahko trgujejo BOTI, in spet ni opravljanje dejavnosti... skratka en velik fuck up FURSa (spet) in vse sodbe bodo na EU sodiščih spet popadale, ko bodo kripto milijonarji šli do konca... in bomo :)


There I fixed it for you :P

John37 ::

Zanimiva debata....
Ali je možno dobiti kakšnega svetovalca ali kakšno osebo iz FURSa, da pojasni kako je z davkom (sem pripravljen plačati - več na ZS).
Skratka ne vem od kdaj naj bi bilo odvisno koliko trejdov narediš na dan mesec, leto,...saj imaš lahko nastavljen en order buy za en neznan kovanec in ti naprimer avtomatično nakupi lahko 100 različnih orderjev čez dan po minimalni vrednosti.
Skratka je kakšen FURSovec ali pa DURSovec na forumu ?

Mato989 ::

John37 je izjavil:

Zanimiva debata....
Ali je možno dobiti kakšnega svetovalca ali kakšno osebo iz FURSa, da pojasni kako je z davkom (sem pripravljen plačati - več na ZS).
Skratka ne vem od kdaj naj bi bilo odvisno koliko trejdov narediš na dan mesec, leto,...saj imaš lahko nastavljen en order buy za en neznan kovanec in ti naprimer avtomatično nakupi lahko 100 različnih orderjev čez dan po minimalni vrednosti.
Skratka je kakšen FURSovec ali pa DURSovec na forumu ?


Ni jih, ker nimajo pojma... 3je FURSovi svetovalci so 3x odgovorili drugače, ker sploh ne vedo za kaj se gre... ponavljajo parole izpred 15 let... skratka vse to njihovo strašenje kako je treba to plačat je brezveze, ker ne bodo mogli pred nobenim EU resnim sodiščem dokazat, da je to opravljal človek ne bot :)

Pa še kripto je valuta, valutno trgovanje pa je NEOBDAVČENO!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

John37 ::

Ena moja zgodba !!!
Sam sem imel nekaj kovancev na BTCe in cca 90% kapitala iz borze prenesel na druge borze ostalih 10% pa je ostalo na BTCe.
Sedaj pa vprašanje. Ker borze ni več mi je jasno da tistih 10% ni več, bolj me zanima kaj naj pa naredim ker nisem naredil izvoza zgodovine iz BTCe borze ? Bo to obdavčeno ? Kako bodo ugotovili kaj je pripadalo BTCe borzi ? Sam imam 7 borz in sredstva se nonstop pretakajo. Tako da je tistih prvotnih 90% iz BTCe borze porazgubljeno po različnih borzah.

Jerry000 ::

4knative je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz tudi ciljam na kako stanovanje ali vsaj prenovo + še kakšne tehnične "prčkarije". Zato sem tudi vstopil v to :)

To pa je mentaliteta zmagovalcev.

Hey, vsak svoje.

Mato989 ::

John37 je izjavil:

Ena moja zgodba !!!
Sam sem imel nekaj kovancev na BTCe in cca 90% kapitala iz borze prenesel na druge borze ostalih 10% pa je ostalo na BTCe.
Sedaj pa vprašanje. Ker borze ni več mi je jasno da tistih 10% ni več, bolj me zanima kaj naj pa naredim ker nisem naredil izvoza zgodovine iz BTCe borze ? Bo to obdavčeno ? Kako bodo ugotovili kaj je pripadalo BTCe borzi ? Sam imam 7 borz in sredstva se nonstop pretakajo. Tako da je tistih prvotnih 90% iz BTCe borze porazgubljeno po različnih borzah.


Ne bodo, ker ne morejo, ker niti ne vejo kako niti ne vejo kako to deluje... FURS bi moral zaposlit take kot sem jaz, in še par boljših od mene, ki vedo kako stvari dejansko delujejo, da bi lahko uredili zakon o obdavčenju kriptovalut.

Ampak prvo je potrebno klasificirat kaj crypto sploh je...

Če se vpraša mene, bi se moralo obdavčit crypto 10%, in samo pogledat bančne izpiske, torej prilivi vs odlivi na exchange... vse kar je več od odlivov na exchange obdavčit 10% in be done with it... večina bi desetino dala brez večjih težav, pa še legalno bi bilo vse, case closed.

Ampak kolikor poznam FURS bo me prisilil, da ko/če dobim 1mil+ in ga hočem dvignit, da spokam za 1 leto v tujino uživat :) ter tam kot rezident dvignem brez davka in prešmuglam :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

John37 je izjavil:

Ena moja zgodba !!!
Sam sem imel nekaj kovancev na BTCe in cca 90% kapitala iz borze prenesel na druge borze ostalih 10% pa je ostalo na BTCe.
Sedaj pa vprašanje. Ker borze ni več mi je jasno da tistih 10% ni več, bolj me zanima kaj naj pa naredim ker nisem naredil izvoza zgodovine iz BTCe borze ? Bo to obdavčeno ? Kako bodo ugotovili kaj je pripadalo BTCe borzi ? Sam imam 7 borz in sredstva se nonstop pretakajo. Tako da je tistih prvotnih 90% iz BTCe borze porazgubljeno po različnih borzah.


Ne bodo, ker ne morejo, ker niti ne vejo kako niti ne vejo kako to deluje... FURS bi moral zaposlit take kot sem jaz, in še par boljših od mene, ki vedo kako stvari dejansko delujejo, da bi lahko uredili zakon o obdavčenju kriptovalut.

Ampak prvo je potrebno klasificirat kaj crypto sploh je...

Če se vpraša mene, bi se moralo obdavčit crypto 10%, in samo pogledat bančne izpiske, torej prilivi vs odlivi na exchange... vse kar je več od odlivov na exchange obdavčit 10% in be done with it... večina bi desetino dala brez večjih težav, pa še legalno bi bilo vse, case closed.

Ampak kolikor poznam FURS bo me prisilil, da ko/če dobim 1mil+ in ga hočem dvignit, da spokam za 1 leto v tujino uživat :) ter tam kot rezident dvignem brez davka in prešmuglam :D

10% mi neb bil problem plačat. Tudi nasploh mi ni problem (dokler niso požrešni preveč) plačat davka. Sam kaj ko sami ne vejo, jaz še manj trenutno :D

John37 ::

V kratkem bom boksnu par 10k$ pa da vidmo kaj bo :)
V kolikšnem času pa te oni obvestijo da moraš kaj dokazati ? (da bom mirno spal)
A če ti denar leži naprimer potem na bančnem računu ali te lahko še DURS kaj povpraša po zrdavju.

Jerry000 ::

John37 je izjavil:

V kratkem bom boksnu par 10k$ pa da vidmo kaj bo :)
V kolikšnem času pa te oni obvestijo da moraš kaj dokazati ? (da bom mirno spal)
A če ti denar leži naprimer potem na bančnem računu ali te lahko še DURS kaj povpraša po zrdavju.

Baje te lahko jutri, drugi mesec, čez 1 ali 2 leti. Daj prosim poročaj malo tukaj ko boš to storil :)

««
3 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310314 (1508) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193226 (43466) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147301 (111447) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223634 (14241) St235

Več podobnih tem