» »

4k video editing

4k video editing

pegasus ::

Snemanje imam že precej natuhtano, sedaj gruntam, kaj rabim za editiranje.

Kaj želim: osnovno urejanje 4k60 in 360 stopinjskega videa (obrez, štukanje, kak text overlay, kak audio overlay), rezultat v youtube kvaliteti. Idealno open source softver. Youtube web editor mi je večinoma zadostoval, škoda da so ga ukinili.

Kako se danes to dela? So cpuji še vedno name of the game? Vem da ima ffmpeg že neke cuda backende, koliko so že uporabni? Ima kdo izkušnje iz prve roke? Toliko da dobim idejo ali več soldov vlit v cpu ali v gpu. Koliko je pričakovan čas za zrendrat 60min 4k60 videa? In koliko gb diska se na en tak projekt porabi?

Mavrik ::

GPUji so totalno neuporabni za rendranje (kvaliteta na bitrate je prenizka) ker so optimizirani za realtime, ne za quality. Čimveč jeder pri čimvečji frekvenci na CPUju.

Za editiranje pa so GPUji zelo uporabni če imaš primeren kos softwara, ki jih zna uporabiti (e.g. Adobe Premiere).
The truth is rarely pure and never simple.

IkeaAi ::

Za ne 360 stopinjski video, je zastonjski overkill Davinci Resolve 14. Ostalo je pa tako kot je napisal Mavrik.

Za gladko 4k montiranje se trenutno (ustrezni subredditi) priporoča: navit Ryzen 1700, 16 GB rama in recimo grafe ranga 1060 GTX naprej, M.2 SSD, ...

pegasus ::

Za prvi korak sem naštrikal vidcutter, ffmpeg copy in velik ssd na obstoječem pcju, brez transkodiranja. Naj to počnejo gugli tega sveta, jaz nimam časa za to :D

Sem pa že testiral youtube enhancements, predvsem stabilize na 4k60 posnetku in ni videti, da deluje. Mavrik, kam se lahko pritožim? ;)

Mavrik ::

File a bug ;P
The truth is rarely pure and never simple.

pegasus ::

Naslednje vprašanje na to temo ... prekladanje fajlov. Kamera snema s 100Mb/s bitrateom, tako da mi sekunda videa vzame okrog 12MB. V celem dnevu snemanja na terenu tako pridelam okrog 300GB materiala. Zvečer moram ta material stočiti iz sd kartic na nek laptop. S kartic lahko berem z okrog 100MB/s.

Predstavljal sem si, da je za to primeren tudi najcenejši laptop z sdxc portom in ssdjem. Na srečo sem na notebookcheck.net opazil test meritev hitrosti prenosa s kartic in se zgrozil, ker so razlike med poceni in dragimi laptopi okrog 9x (18MB/s vs 160MB/s).

Kaj je tu razlog?

Nadalje sem po naključnih gugl zadetkih povzel, da ljudje raje uporabljajo zunanji usb3 card reader kot pa tiste, vgrajene v laptope. Mi zna kdo povedati, ali bo taka reč delovala pričakovano hitro tudi na najcenejšem laptopu z usb3?

Oz. še bolje, če ima kdo praktične izkušnje tu, mi znate priporočit cenovno efektiven "laptop za na teren" v ta namen?

mitkos ::

Je zagotovo 18MB/s in 160MB/s ali je 18MB/s in 160Mb/s?

Invictus ::

A nima tvoja kamera kakega USB 3.0 za prenos?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320571321 (28721) hariscorale
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236118 (11174) LuIK
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539699 (7412) Han
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912600 (10014) hojnikb

Več podobnih tem