» »

Intel doletele tri skupinske tožbe, NSA ni vedela za luknjo

Intel doletele tri skupinske tožbe, NSA ni vedela za luknjo

Slo-Tech - Zaradi ranljivosti Spectre in Meltdown, ki sta prizadeli večino Intelovih procesorjev od leta 1995 dalje, so bile proti Intelu že vložene tri skupinske tožbe, pričakuje pa se še kakšna. Čeprav je ranljivost Spectre prisotna tudi v AMD-jevih in ARM-jevih procesorjih, medtem ko Nvidia v svojih grafičnih procesorjih težav ni našla, analizira pa še Tegre, je najbolj na udaru Intel.

Prvo skupinsko tožbo so vložili v San Joseju, v njej pa tožniki zatrjujejo, da popravki niso zadostni, ker bistveno upočasnijo procesor. Gre za podobno argumentacijo kot v primeru Volkswagna, kjer je podjetje pripravilo rešitev za številne avtomobile, a ker je ošibila motor, so morali vseeno v ZDA plačati visoke odškodnine lastnikom avtomobilov. Lastniki Intelovih procesorjev imajo tako na volj zgolj dve slabi možnosti - živeti s počasnejšim procesorjem ali kupiti novega. Intel seveda zatrjuje, da so navedbe o upočasnitvah pretirane in se pri tem sklicuje na Apple, Amazon, Google in Microsoft, ki so v svojih preizkusih zaznali zgolj malenkostne upočasnitve. Drugo tožbo so vložili v Oregonu, tretjo pa v Indiani. V obeh podjetju očitajo, da so dlje časa vede prodajali procesorje z varnostnimi pomanjkljivostmi. To je problem, saj je Intel že junija izvedel za ranljivost, a do januarja ni odreagiral. Škodo in s tem zahtevano odškodnino ocenjujejo na 15 milijard dolarjev, kar pomeni približno 200 dolarjev na prodan procesor.

Ob tako veliki in razširjeni varnostni pomanjkljivosti se seveda pojavljajo špekulacije, da je kakšna tajna služba zanjo vedela in jo s pridom izkoriščala. V Beli hiši zagotavljajo, da NSA ni vedele za luknje in jih torej ni mogla izrabljati. Zagotavljajo, da NSA ameriškega podjetja ne bi izpostavila takšnemu tveganju, zgolj da bi pridobila dostop do računalnikov.

79 komentarjev

«
1
2

Xserces ::

Hahaha zakaj zmeraj NSA nic neve :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

poweroff ::

Ali so nekompetentni, ali pa se lažejo... Oh, wait! :))
sudo poweroff

stara mama ::

Jap, tem jenkijem je pa vse za vrjet!

korenje3 ::

naj plačajo tako kot je VW...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Xserces ::

Sej amerikanosi bojo dosegl svoje... Pri nas pa nebo nobenih sankcij...

Ne pase v to temo ampak nek sm zasledu novico da naj bi Apple samo v ameriki menjal baterije za 29$ zaradi bremzanja iphona... v EU tega ne bo?
Amerikanosi zmeraj dosezeje nekaj pa ceprav s tozbam
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

#000000 ::

Xserces je izjavil:

Sej amerikanosi bojo dosegl svoje... Pri nas pa nebo nobenih sankcij...

Ne pase v to temo ampak nek sm zasledu novico da naj bi Apple samo v ameriki menjal baterije za 29$ zaradi bremzanja iphona... v EU tega ne bo?
Amerikanosi zmeraj dosezeje nekaj pa ceprav s tozbam



Isto je blo pri Nvidi-a problemu, večinoma vsi dobili povračila, le balkanci ne.

Xserces ::

Kokr se mi zdijo tožbe neumne in vlačenje en druzga po sodišču se zgleda samo še tko kej doseže... In jst bi rekel da bi tožil samo zato da jih neki poči po prstih in ne zaradi lastnega profita.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

pegasus ::

A tako kot je EU iztožila google za skor 2.5 miljardi in se ni zgodilo praktično nič?

Xserces ::

In kaj točno smo mel mi od tega? Govorim za te tozbe ki jih imajo v Ameriki. Da dejansko dosezejo nekaj.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Glugy ::

Rekl so sam za NSA; ampak sej oni imajo itak en kup obveščevalnih in protiobveščevalnih agencij tipa SOVA. Kaj ti pomaga če rečeš sam za eno od teh da tega ni počela. To je sam pesek v oči!

slitkx ::

 Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

bobby ::

Me res zanima, če boš dobil kakšen odgovor :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

roli ::

Xserces je izjavil:

Sej amerikanosi bojo dosegl svoje... Pri nas pa nebo nobenih sankcij...

Ne pase v to temo ampak nek sm zasledu novico da naj bi Apple samo v ameriki menjal baterije za 29$ zaradi bremzanja iphona... v EU tega ne bo?
Amerikanosi zmeraj dosezeje nekaj pa ceprav s tozbam

V UK je mislim, da 25£ in v DE 29€ ali nekaj podobnega. Pri nas ima iStyle ceno 43€ za iPhone 6 in novejše.
http://www.r00li.com

zmaugy ::

Yeah baby! Zdaj pa še zapret kakšnega Intelovca skupaj s tistim iz Volkswagna.

V Beli hiši zagotavljajo, da NSA ni vedela za luknje. Aha, potem je pa v redu, ker oni se pa ne bi nikoli zlagali.

ziga1990 ::

slitkx je izjavil:

 Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...



dati bi morali to novico o ranljivosti intela 24ur ali pa Svetu da malo bolj javnost obvestijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

neboben ::

Sicer piše v novici, da nvidia nima problemov,:), samo vseeno bodo pa izdal novo verzijo gonilnika, kar pomen, da očitno le niso brez teh težav, pa če se mal prebere un link v novici zgori piše tole:


Variant 1 (CVE-2017-5753): Mitigations are provided with the security update included in this bulletin. NVIDIA expects to work together with its ecosystem partners on future updates to further strengthen mitigations.
Variant 2 (CVE-2017-5715): NVIDIA's initial analysis indicates that the NVIDIA GPU Display Driver is potentially affected by this variant. NVIDIA expects to work together with its ecosystem partners on future updates for this variant.
Variant 3 (CVE-2017-5754): At this time, NVIDIA has no reason to believe that the NVIDIA GPU Display Driver is vulnerable to this variant.


Kakorkol že, piše, da windows folk dobi od jutr naprej update za nvidia gonilk veja r390. Je pa res, da za linux, vsaj na gentoo, sem to nameščal par minut nazaj in mi deluje.

Hmm, samo hočem povedat, da neglede na izrečeno v slo-tech novici vseen botite jutri pozorni, če ste na windowsih posodobite gonilnik na r390 vejo, pravtko velja za linux 390.12 je že zuni in mi lepo dela s kernelom 4.14.12 .

Ghost007 ::

Edward Snowden te lukne ni objavo. Ali zaradi zaščite ljudi ali pa res niso vedli?

poweroff ::

slitkx je izjavil:

 Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...


Na takle dopis ne pričakuj odgovora.

Potrudi se no, in napiši nekaj v stilu:

Spoštovani,

v medijih (URL) sem zasledil, da imajo procesorji proizvajalca Intel varnostno ranljivost (kratek, zelo kratek opis kaj omogoča). Da bi odpravili to ranljivost, so proizvajalci operacijskih sistemov izdali popravek, ki pa upočasnjuje delovanje procesorja.

Dodatno je pomembno poudariti, da so pri podjetju Intel vedeli za ranljivost (od kdaj,...), da je njihov CEO pred javno objavo informacij o ranljivosti tudi prodal svoje delnice Intela kar morda celo nakazuje na sum zlorabe notranjih informacij, vsekakor pa kaže na to, da so se pri Intelu zavedali, za kako velik problem gre, a niso storili ni, da bi ga odpravili.

(nato navedi zakaj misliš, da gre za stvarno napako ter nadaljuj, da so v ZDA že napovedali tožbe, in da obstaja, da bodo potrošniki dobili denar nazaj).

Glede na navedeno me zanima, ali bo podjetje Intel s tem v zvezi tudi pri nas deležno kakšnih ukrepov oz. kaj lahko po vašem mnenju storimo potrošniki v tem primeru.

Vljudno vas prosim, da me v primeru, da boste v z vezi s tem sprožili kakršnekoli uradne postopke, o tem obvestite na (kontakt).

S spoštovanjem,
(podpis)


Na tak dopis lahko pričakuješ resen odgovor oziroma, če ga ne bo, jih lahko primeš za j***. Tistile "zmazek" zgoraj bodo pa dodelili nekemu zdolgočasenemu uradniku, ki pojma nima za kaj gre in boš dobil nazaj kvečjemu kakšno nebulozo.
sudo poweroff

ziga1990 ::

Matthai edini se je spravil vprašat ti pa takole
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jype ::

Pravilno mu je povedal. Za resen odgovor je treba resno formulirati tudi vprašanje.

PrimozR ::

Edini, ki je to napisal v tej temi.

poweroff ::

Ni bilo mišljeno kot kritika ali negativizem. Hočem samo reči, da če hočeš od državnih organov dobiti kvaliteten odgovor, se je treba malo bolj potruditi in napisati malo bolj lep dopis.
sudo poweroff

PaX_MaN ::

poweroff je izjavil:

slitkx je izjavil:

 Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...


Na takle dopis ne pričakuj odgovora.

Potrudi se no, in napiši nekaj v stilu:

Spoštovani,

v medijih (URL) sem zasledil, da imajo procesorji proizvajalca Intel varnostno ranljivost (kratek, zelo kratek opis kaj omogoča). Da bi odpravili to ranljivost, so proizvajalci operacijskih sistemov izdali popravek, ki pa upočasnjuje delovanje procesorja.

Dodatno je pomembno poudariti, da so pri podjetju Intel vedeli za ranljivost (od kdaj,...), da je njihov CEO pred javno objavo informacij o ranljivosti tudi prodal svoje delnice Intela kar morda celo nakazuje na sum zlorabe notranjih informacij, vsekakor pa kaže na to, da so se pri Intelu zavedali, za kako velik problem gre, a niso storili ni, da bi ga odpravili.

(nato navedi zakaj misliš, da gre za stvarno napako ter nadaljuj, da so v ZDA že napovedali tožbe, in da obstaja, da bodo potrošniki dobili denar nazaj).

Glede na navedeno me zanima, ali bo podjetje Intel s tem v zvezi tudi pri nas deležno kakšnih ukrepov oz. kaj lahko po vašem mnenju storimo potrošniki v tem primeru.

Vljudno vas prosim, da me v primeru, da boste v z vezi s tem sprožili kakršnekoli uradne postopke, o tem obvestite na (kontakt).

S spoštovanjem,
(podpis)


Na tak dopis lahko pričakuješ resen odgovor oziroma, če ga ne bo, jih lahko primeš za j***. Tistile "zmazek" zgoraj bodo pa dodelili nekemu zdolgočasenemu uradniku, ki pojma nima za kaj gre in boš dobil nazaj kvečjemu kakšno nebulozo.

Prodajalec ne odgovarja za stvarne napake na blagu, ki se pokažejo potem, ko mineta dve leti, odkar je bila stvar izročena.

Iz tega sledi da Intel ne more biti deležen ukrepov, poleg tega je večina že zastarala.

bambam20 ::

Edini ukrep je, da se ne kupuje več INTELOVIh procesorjev. To bo za njih nalepša kazen. Bodite pametni.

slitkx ::

ziga1990 je izjavil:

slitkx je izjavil:

 Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...



dati bi morali to novico o ranljivosti intela 24ur ali pa Svetu da malo bolj javnost obvestijo

Storjeno.

V Slo-Tech-ovih člankih je bilo jasno napisano, za kaj gre.
Čemu podvajati?

Iz naslova e-mail-a je že razvidno, kaj lahko pričakuješ v body-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

MrStein ::

No no, precenjuješ JU uradnike. ;)

bobby je izjavil:

Me res zanima, če boš dobil kakšen odgovor :D

Ja, paketek s flaško vazelina. ;) (smajli, hec)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

T-h-o-r ::

Xserces je izjavil:

Hahaha zakaj zmeraj NSA nic neve :D

če nsa reče, da nič niso vedeli, jim s 100 % gotovostjo verjamem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

harmony ::

Jaz bom svoj i7-7700K poskusil vrniti. Pa zahteval bom se kes za novo maticno. Ko jih jebe.

MrStein ::

medtem ko Nvidia v svojih grafičnih procesorjih težav ni našla,

Res ne?

MrStein je izjavil:

Hmm, nVidia GPU ima tudi enak vulnerability?

Security Bulletin: NVIDIA GPU Display Driver Security Updates for Speculative Side Channels
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Xserces je izjavil:

Kokr se mi zdijo tožbe neumne in vlačenje en druzga po sodišču se zgleda samo še tko kej doseže... In jst bi rekel da bi tožil samo zato da jih neki poči po prstih in ne zaradi lastnega profita.

Prevod: Zame je vseeno, ampak sosedu pa naj crkne krava!

(zato tudi balkan vedno izvisi, ker ne gledajo nase, ampak na soseda)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Unknown_001 ::

bobby je izjavil:

Me res zanima, če boš dobil kakšen odgovor :D

To bo čudež. Te službe so sam za zrak mešat. To se še ni ggodilo da bi se nekdo proaktiv o zavzel za tako stvar. Bi blo preveč napora.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

Xserces je izjavil:

Kokr se mi zdijo tožbe neumne in vlačenje en druzga po sodišču se zgleda samo še tko kej doseže... In jst bi rekel da bi tožil samo zato da jih neki poči po prstih in ne zaradi lastnega profita.

Prevod: Zame je vseeno, ampak sosedu pa naj crkne krava!

(zato tudi balkan vedno izvisi, ker ne gledajo nase, ampak na soseda)


Ne. Če jih fašejo zaradi takšnih pizdarij, bojo drugič bolj pazili, da takšnih pizdarij ne bojo več počeli. Se pravi smo vsi na boljšem (razen korporativnih barab).

slitkx je izjavil:

 Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...



Ni šans da se bojo na teh uradih odzvali. Oni so pristojni zgolj za majhne ovčke v domači čredi. Na državni meji je konec sveta in zmaji in pošasti, plovba ni mogoča. Sargaško morje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

A zato organizirajo tožbo proti VW?
Ne na ..."okuženih"... sodiščih RS, ampak v Evropi.

Oh wait, it's zmaugy...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

VW so "švabe". Oni so "Fuj to!" (plus prištej pol stoletja frustracij "zakva imajo sosedi golfa mi pa stoenko")

Ojej, a na editu si pa dodal ad hominem? No ja... Vidim da pridno zagovarjaš kaubojce, od appla do intela, ne me šokirat in kje še kaj dobrega o guglu napisat...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Dr_M ::

neboben je izjavil:

Sicer piše v novici, da nvidia nima problemov,:), samo vseeno bodo pa izdal novo verzijo gonilnika, kar pomen, da očitno le niso brez teh težav, pa če se mal prebere un link v novici zgori piše tole:


Variant 1 (CVE-2017-5753): Mitigations are provided with the security update included in this bulletin. NVIDIA expects to work together with its ecosystem partners on future updates to further strengthen mitigations.
Variant 2 (CVE-2017-5715): NVIDIA's initial analysis indicates that the NVIDIA GPU Display Driver is potentially affected by this variant. NVIDIA expects to work together with its ecosystem partners on future updates for this variant.
Variant 3 (CVE-2017-5754): At this time, NVIDIA has no reason to believe that the NVIDIA GPU Display Driver is vulnerable to this variant.


Kakorkol že, piše, da windows folk dobi od jutr naprej update za nvidia gonilk veja r390. Je pa res, da za linux, vsaj na gentoo, sem to nameščal par minut nazaj in mi deluje.

Hmm, samo hočem povedat, da neglede na izrečeno v slo-tech novici vseen botite jutri pozorni, če ste na windowsih posodobite gonilnik na r390 vejo, pravtko velja za linux 390.12 je že zuni in mi lepo dela s kernelom 4.14.12 .



Lahko, da so kaksni problemi s kompatibilnostjo.
Tudi Asus je hitro ukrepal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


Ojej, a na editu si pa dodal ad hominem? No ja... Vidim da pridno zagovarjaš kaubojce, od appla do intela, ne me šokirat in kje še kaj dobrega o guglu napisat...:))

Projiciraš?
Sem zgolj zgolj opazil, da je avtor sporočila en, ki se vedno moti, in tudi tokrat ni bilo drugače.

Nazaj na temo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

orreel ::

Da NSA ni vedela za te varnostne luknje-stranska vrata ta je pa dobra,ravno tajne službe NSA,CIA,FBI...pa razne evropse,kitajske,ruske..., agencije,zahtevajo skrite vhode preko diskov,vseh operacijskih sistemov,procesorjev,najbrš imajo še rami kakšen programček gor da lahko nadzirajo vso elektroniko-računalniki,pametni telefoni,tablice,televizorji...,če slučajno kdo seveda na njihovo žalost odkrije kakšen njihov tajni vhod-napako za nas,uporabljajo veselo še naprej vse ostale luknje.
Windows 10 itak ve vse o nas,torej tudi razne agencije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

MrStein ::

ziga1990 je izjavil:

slitkx je izjavil:

 Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...

Pa da vidimo, če mi bodo odpisali...



dati bi morali to novico o ranljivosti intela 24ur ali pa Svetu da malo bolj javnost obvestijo

Saj je bilo: http://www.24ur.com/novice/znanost-in-t...

Pa v drugih medijih tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Ojej, a na editu si pa dodal ad hominem? No ja... Vidim da pridno zagovarjaš kaubojce, od appla do intela, ne me šokirat in kje še kaj dobrega o guglu napisat...:))

Projiciraš?
Sem zgolj zgolj opazil, da je avtor sporočila en, ki se vedno moti, in tudi tokrat ni bilo drugače.

Nazaj na temo...


Še en ad hominem. Kaj drugega za pričakovat od apple, intel fenbojčkov. A pride tudi ta drugi stalker?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

#000000 ::

A je kje kak link kateri procesorji točno so problematični ?

harmony ::

#000000 je izjavil:

A je kje kak link kateri procesorji točno so problematični ?

Vsi so problematicni, torej tudi stara jajca ispred 15 let.

#000000 ::

Resno ?? Ma skor ne morem vrjet.

PrimozR ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

https://www.tweaktown.com/news/60411/he...

Prvi Google hit...

Hmm, spada Core 2 Quad Q6600 (Kentsfield) v eno od naštetih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

https://www.tweaktown.com/news/60411/he...

Prvi Google hit...

Hmm, spada Core 2 Quad Q6600 (Kentsfield) v eno od naštetih?


2nd generation Intel® Core™ processors 3rd generation Intel® Core™ processors 4th generation Intel® Core™ processors 5th generation Intel® Core™ processors 6th generation Intel® Core™ processors 7th generation Intel® Core™ processors 8th generation Intel® Core™ processors

Kaj bi ti rekel?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Berserker ::

Če popravka ne sprejmeš, potem ne pride do upočasnitve?

orreel ::

Ali zadnje varnostne posodobitve zaradi intela, vplivajo tudi na AMD procesorje in hitrost SSD diskov, oziroma če sploh dobimo te popravke tisti ki nimamo intel procesorja ?

Zaenkrat še nisem dobil teh famoznih popravkov.
KB4056892 in KB4073117
https://support.microsoft.com/en-us/hel...
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

harmony ::

Berserker je izjavil:

Če popravka ne sprejmeš, potem ne pride do upočasnitve?

Jaz sem popravek rocno namestil. Upocasnitev nisem opazil. Ce popravka ne sprejmes, pomeni da imas eno varnostno luknjo vec v sistemu. Tako da..."jor cojs".

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

https://www.tweaktown.com/news/60411/he...

Prvi Google hit...

Hmm, spada Core 2 Quad Q6600 (Kentsfield) v eno od naštetih?


2nd generation Intel® Core™ processors 3rd generation Intel® Core™ processors 4th generation Intel® Core™ processors 5th generation Intel® Core™ processors 6th generation Intel® Core™ processors 7th generation Intel® Core™ processors 8th generation Intel® Core™ processors

Kaj bi ti rekel?

Jaz bi rekel, da je od teh najbolj podoben "2nd generation Intel® Core™ processors", ampak ta pomeni i5-2320 in sorodnike, ki nimajo nobene zveze z Q6600.

Ter da trolaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenBSD bo zaradi ranljivosti Spectre onesposobil HyperThreading

Oddelek: Novice / Procesorji
3713451 (10595) LightBit
»

Intel doletele tri skupinske tožbe, NSA ni vedela za luknjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7919213 (13530) MrStein
»

Popravek za AMD-jeve procesorje deluje, težave za Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8620014 (15189) Poldi112
»

Kaj vemo o napadih Spectre in Meltdown na procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9133095 (27590) D3m

Več podobnih tem