» »

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom

facepalm ::

Kako bi sele bil vesel kupec, ce bi mu lastnik 2. kljuca avto ukradel:)
Verjetno je kupil avto na leasing in je moral placat kasko za krajo itd. Zavarovalnica za izplacilo zahteva, da oskodovanec predlozi oba kljuca:)
Ostal bi brez avta in ga vseeno odplaceval na obroke:)

Veron ::

Tale tema je brez potrebe. Hitreje boste sestavili seznam avtohiš, ki ne vrtijo in ne skrivajo karamboliranosti vozil (verjetno na prste rok).
Kupiš nov avto za denar, ki ga imaš in to je to.

bambam20 ::

Veron je izjavil:


Kupiš nov avto za denar, ki ga imaš in to je to.



A ti zgleda tip, da je mel za novo X5? :))

Veron ::

Sicer nisem čisto prepričan ali si sarkastičen ali nisi prebral napisanega. Nepomembno.

Za novo X5 verjetno ne, če je že rabil terenca, 4x4, ima na voljo novo Dacia duster oz. malo dražje Ford Kuga, Kia Sportage... bi človek bil verjetno bolj zadovoljen in nebi rabil jokat po TVju, da so ga nategnili. Večina avtohiš te bo nategnila, tako ali drugače. Konkurenca je tukaj prehuda in drugje kot pri vrtenju ter popravilih popolnoma zbitih, ni veliko mesa. Zato se večina poslužuje te prakse, nobenmu pa zakon ne more nič. In tudi tako jalav zakon še tistih nekaj poštenih avtohiš sili, da gredo po isti poti.

bambam20 ::

Veron je izjavil:



ima na voljo novo Dacia duster oz. malo dražje Ford Kuga, Kia Sportage... b


Za tebe so tole konkurenca X5? :))

Veron ::

Zgleda si ti eden tistih potencialnih kupcev, ki se bodo nategnili z nakupom rabljenega vozila ;(( srečno

bambam20 ::

Veron je izjavil:

Zgleda si ti eden tistih potencialnih kupcev, ki se bodo nategnili z nakupom rabljenega vozila ;(( srečno


Mene ne bo noben nategnu,ker ne kupujem pri dilerčkih. Men denar ne raste na drevesu.

Utk ::

bambam20 je izjavil:

Veron je izjavil:



ima na voljo novo Dacia duster oz. malo dražje Ford Kuga, Kia Sportage... b


Za tebe so tole konkurenca X5? :))

Sej tudi razbit in zjahan x5 za 18 jurjev ni konkurenca pravemu x5, pa jebiga ce ni za boljsega. Tako da je, takemu sranju je dacia konkurenca.

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Meni je mehanik uvozil razbitega golfa iz Nemcije, ga obnovil in se vedno gre kot prvi dan, ce ne se boljse.

Dejstvo, da je bil razbit, je seveda nedokazljivo.

Lep dan se naprej.

Moje sozalje ce kdaj pride ta avto do nesrece.
#brezpodpisa

solatko ::

Veron - Moj prvi avto je bil rabljen fičo in od takrat, še nisem kupil novega vozila, saj v 2-ih letih izgubiš do 50%-ov, glede na ceno novega. Ko se odločim za zamenjavo starega, pač poiščem kolege, ki te zadeve poznajo, nakup pa se po navadi zvrti v 3-6-ih mesecih, ne pa na vrat na nos.
Pri nakupu vozila si je pač potrebno vzeti čas, saj je ves denar, ki ga vtakneš v prevozno sredstvo, ekonomsko gledano, nespametna investicija.
Zavedat se moraš, kakšne so tvoje finančne zmožnosti, kakšne so tvoje vozniške potrebe,za kaj in kolikokrat boš vozilo uporabljal, saj se za dva večja izleta familije na leto, ne splača kupovati velikega vozila, če se 99% -ov časa vozi v njem eden ali dva, z kakšno vrečko iz trgovine, še večja neumnost pa je lastništvo dveh vozil, enega za vsak dan in drugega za izlete.

Velikokrat se mi je zgodilo, da sem imel nekaj let kakšno manjše vozilo za dnevne vožnje, za daljše poti pa službeno vozilo ali rent a car. Pride veliko ceneje vse skupaj.

Pri cca 30 rabljenih vozilih, ki sem jih imel v lasti, niti z enim, nisem imel težav, stroški vzdrževanja pa so ob pametnem nakupu, zanemarljivi, oziroma tolikšni, kot, če bi kupil novo vozilo in ga primerno vzdrževal, se stroški med posameznimi intervali po 100k km, ne razlikujejo kaj dosti.

Zato je prevrtavanje kilometrov zelo nevarno početje, saj pameten kupec ve, kaj je potrebno ob določeni obrabi zamenjat, kar pri prevrtenih kilometrih ni sigurno. Gre pa za stvari, ki so lahko življenskega pomena za varnost vozila.
Sedaj se tudi na naših tehničnih pregledih, zapisuje prevožene kilometre v bazo in na list, ki ga dobiš in je praktično edina opcija goljufov, da prevrtijo kilometre, pred vsakim tehničnim.
Večina boljših vozil pa ima najvažnejše informacije o dogajanju z vozilom, shranjenega na več mestih, tako, da je o realnem stanju vozila, lahko nategnjen samo tak, ki misli, da vse ve in se odloči za nakup, glede na prepričljivost prodajalca.

Tudi na Avtocomercu so imeli trikrake zvezde uvožene iz Nemčije, ki niso imeli realnih kilometrov ali pa so bili v Nemčiji izločeni iz prometa, zaradi totalke, potem pa pri Turku ali Balkancu popravljeni, pripeljani v SLO in tu prodajani, kot skoraj novi.
Delo krepa človeka

SoulMan ::

@solatko: okoli 30 rabljenih vozil ste si lastili,pa pisete, da ste imeli tudi vec let eno manjse vozilo, za nakup porabili od 3 do 6 mesecev? Koliko ste pa stari? 120 let? Vec?

solatko ::

SoulMan - 64, dve tretjini življenja pa sem preživel več ali manj za volanom. Avto pač kupuješ, ko te stari še dobro služi, pa se ti razmere spremenijo in rabiš drugačen ali novejši. Smo pa občasno uporabljali 3 vozila, pač vsak svojega, ker smo imeli različne potrebe, največ časa pa dva. Po navadi dva v rangu golfa (različne od tojote do fiata), občasno samo eno večje vozilo,..... se z leti kar nabere, poleg tega, da je bil pri hiši vedno tudi vsaj en težji motor.
Sedaj sva z ženo pač v penzionu in imava samo en avto srednjega razreda in še ta ni prav veliko v pogonu, zato pa kolesa in poleti motor še vedno dajo svoje skozi.
Delo krepa človeka

Heavy ::

solatko je izjavil:

Moj prvi avto je bil rabljen fičo in od takrat, še nisem kupil novega vozila, saj v 2-ih letih izgubiš do 50%-ov, glede na ceno novega.


To ogromno izvisi nad znamko. Korejci ali italjani gotovo toliko izgubijo. Pri raznih Fordih, VW, Audi pa lahko dobiš par let starega za ceno osnovne opreme novega.
#TeamFelix

matobeli ::

In to takega kjer ti trgovec da garancijo na kilometre!

Sicer, če je cena osnovnega 18k in takega z opremo 25k je realna cena dve leti starega res v rangu 18k.

facepalm ::

Kaj pa ce kupis pri uradnem zastopniku dolocene znamke in je avto oznacen npr "renault selection" in podobno. Je za zaupat?

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

Kaj pa ce kupis pri uradnem zastopniku dolocene znamke in je avto oznacen npr "renault selection" in podobno. Je za zaupat?


Ne. Renault se niti ne trudi, da bi bili zaupanja vredni. Njihovi uradni servisi so katastrofa. Bejž od njih stran. To je samo šminka, da sploh kaj prodajo.

solatko ::

Heavy - Avto srednjega razreda po dveh letih, ne boš prodal več kot za 60% novega, katerokoli znamko. Pa ne glejte trg pri nas, saj je zelo malo vozil te starosti na trgu, če pa že je, je to pri zastopnikih, ki prodajajo vozila, ki so bila pred dvemi leti prodana v kakšni akciji, skoraj dražje, kot so bila takrat.

V Italiji je pravilo, da si v momentu, ko avto vplačaš, izgubil 20%-ov, brez da si opravil en km.

Naš trg je specifika med razvito Evropo in Balkanom. So cene rabljenih vozil nekje vmes, saj so na Balkanu še višje.
Za dve leti star BMW, v rangu 100k€, čez dve leti težko dobiš 50k€, razen v SLO.
Delo krepa človeka

shintaro ::

na žalost avto z 2ge roke je težko kupovat. večina ima prevrtene al od enga al druzga lastnika.. na avto. net se lahko samo smeješ kaj folk objavlja

Tako da , stane, ampak če se le da kupiš novega in je mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Heisenberg ::

ker sem zgleda res male naiven prosim za mnenje tega vozila, kako relani so ti kilometri?

https://www.avto.net/ADS/details.asp?ID...

IL_DIAVOLO ::

2006 letnik, 3 litrski dizel, sumljivo dobro ohranjena notranjost, 2. lastnik, poraba ni navedena, avtohisa. Jaz ne bi riskiral :)

anketar ::

0% sploh za dizl sploh za bemfla, 21.00km na let je delu z dizlom!!!

sheeeit my bad

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

tomy5 ::

Niso realni, zato ga pa prodaja ena "čunga lunga" trgovina.
to je 60km na dan, kar je nič če si že kupiš tak avto. Kakih 330 ki jaz rekel, če ne več.

Heisenberg ::

Saj tudi če je 350km mi ni tak problem, bolj mi je važno kako je vzdrževan in če je bil zaleten

hojnikb ::

anketar je izjavil:

0% sploh za dizl sploh za bemfla, 2.100km na let je delu z dizlom!!!

matematka ti ni strong suit, huh ?
#brezpodpisa

Heisenberg ::

malce je vejico zamaknil :)

tomy5 ::

4 kolesni pogoni so pri takih kilometrih zjahani do konca, popravila pa hudo draga
roke stran če nisi "čefur" ki ga rabi za šminkirat

Heisenberg ::

tomy5 je izjavil:

4 kolesni pogoni so pri takih kilometrih zjahani do konca, popravila pa hudo draga
roke stran če nisi "čefur" ki ga rabi za šminkirat


ne za šminkat ampak za čez zasnežen hrib na šiht

hojnikb ::

sx4 potem
#brezpodpisa

tomy5 ::

Kupi si nekaj novbejšeha 4x4 in manj šminkerskega če je to res kar rabiš.
in za na šiht se vzame nekja kar ne bo v praksi kurilo 9 litrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

Heisenberg ::

tomy5 je izjavil:

Kupi si nekaj novbejšeha 4x4 in manj šminkerskega če je to res kar rabiš.


Problem je ker sem večkrat vozil pa tak avto in sem bil navdušen.
Ostali zgledajo kot nekaj iz vrtca naprej 3.0 mašini BMWja

tomy5 ::

Novega ?

hojnikb ::

prestiz stane. ce nimas 50k za taksen avto, potem tut najbrs nimas za starega popravlat.
#brezpodpisa

Heisenberg ::

denar je za polog, kredita mi ne da noben, lizing je drag

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

tomy5 je izjavil:

4 kolesni pogoni so pri takih kilometrih zjahani do konca, popravila pa hudo draga
roke stran če nisi "čefur" ki ga rabi za šminkirat

Ne govori bedarij, tudi sam imam podobne km na svojem avtu in ni nič zjahano ...

tomy5 ::

Sanje so drage, in če kupiš tega ne boš sanjal ampak vzdrževal.

hojnikb ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......
gre v vska hrib, tut v taksne kjer xdrive nebo mel za burek.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tomy5 ::

Ni BMW, shit ... ;-)

Heisenberg ::

SX4 sem si že ogledoval, je pramajhen, premalo prostoren, mogoče bedarija ampak nima naslona za roke, nima avotmatske klime...

tomy5 je izjavil:

Ni BMW, shit ... ;-)


nikoli nisem bil pristaš znamk,...edino Honde :)

Zgodovina sprememb…

chort ::

Outback bencinar?

hojnikb ::

v kaksnih hribih si to, da ti je 4x4 nuja ?

si probu kdaj kombinacijo fwd pa kvalitetnih zimskih gum ? bo ceneje in precej vec izbire.
#brezpodpisa

Heisenberg ::

chort je izjavil:

Outback bencinar?


Subaruji so mi super, diesli imajo probleme z motorji in vsak drugi ima novo mašino, bencinar kuri veliko

tomy5 ::

Avto ki je 10x cenejši kot je bil nov je pač zjahan, zato pa je tako poceni.

anketar ::

Heisenberg ::

hojnikb je izjavil:

v kaksnih hribih si to, da ti je 4x4 nuja ?

si probu kdaj kombinacijo fwd pa kvalitetnih zimskih gum ? bo ceneje in precej vec izbire.


to imam sedaj in zaradi tega zgubljam preveč spanja in nervoze ali mi bo uspelo ali ne

IL_DIAVOLO ::

Ce rabis 4x4, potem moras gledati suve.

Heisenberg ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce rabis 4x4, potem moras gledati suve.


teli SUVi so bolj za mesto in niso nič drugega kot malce dvignjene limuzine...potem bi moral biti že bolj resen terenec, ti so pa preveč...holcarski ;)

hojnikb ::

predelas bencinarja na plin in se vozis ceneje k z dizlom. problem resen
#brezpodpisa

Heisenberg ::

hojnikb je izjavil:

predelas bencinarja na plin in se vozis ceneje k z dizlom. problem resen

najbližje tankam plin 60km stran

hojnikb ::

sj kaksen 3.0 dizl nebo pretirano bol sparovn od kaksenga 2.0 bencinarja.
#brezpodpisa

chort ::

Sej bi ti predlagal LR RR TDV8, ampak spet pije med 8-13L, Honda CR-V bencinar mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228162663 (3661) fujtajksel
»

Zaupanja NEVREDNI prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8444692 (15167) mr_chai
»

Nakup avtomobila pri avto hiši. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8932393 (15137) Nvuko
»

Kilometre pri avtu se z lahkoto prilagodi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19836054 (24798) shadeX

Več podobnih tem