» »

Nižje kvalificirano delovno mesto

Nižje kvalificirano delovno mesto

sci3nc3 ::

Sprašujem se, kako naj z diplomo (dipl. inž. elektrotehnike) pridem na neko nižje kvalificirano delovno mesto, kjer se zahteva končana osnovna ali srednja šola. Ponudbo za delo sem oddal v kar nekaj takih firm in v vsaki so nekaj obljubljali, na koncu nobenega odgovora, nakar izvem, da so že vzeli nekoga drugega.

Edino v eni firmi so mi rekli, da me nočejo vzeti, ker imam previsoko izobrazbo in jih je strah, da bom čez par mesecev pobegnil drugam. Zdaj predvidevam, da je povsod isti problem, torej previsoka stopnja izobrazbe. Lahko da se motim, ampak tak občutek imam, saj ni noben problem v googla vpisati ime in priimek in preveriti ali se kje nahaja tvoja diplomska naloga.

Je še kdo tukaj na forumu, ki se sooča s takim problemom?

aerie ::

Naš poštar ima magisterij iz računalništva. Tako, da se očitno da, samo vztrajen moraš biti ;)
BTW, FE ali FERI?

vostok_1 ::

"V firmi, kjer bi bil zaposlen z nižjo izobrazbo, se bojijo, da boš jim pobegnil kam drugam"

Ta firma ne more bit kaj preveč spoštovana...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

konspirator ::

V CV pozabiš omeniti diplomo/izobrazbo po SŠ.

Možno je tudi, da so dali razpis samo zaradi dolgega časa / ribarijo za kadrom.
--

Zgodovina sprememb…

sci3nc3 ::

konspirator je izjavil:

V CV pozabiš omeniti diplomo/izobrazbo po SŠ.


Probal sem že oboje, nekaterim firmam sem to omenil, drugim diplome nisem omenjal, ker za tako delovno mesto niti ne potrebuješ diplome.

Probal sem tudi obe možnosti pri isti firmi: prvič sem omenil, da imam diplomo, vendar tisti čas niso iskali nikogar s takšno izobrazbo, niti za višje kvalificirano delovno mesto ne. Potem sem čezz kakšno leto izvedel, da ta ista firma išče kader za delo v proizvodnji in se seveda prijavil samo s srednješolsko izobrazbo. Veš kaj me je kadrovnica vprašala?

Magic1 ::

Zakaj pa sploh hočeš nižje kvalificirano delovno mesto? Pejt za trgovca v trgovino, kelnarja, varnostnika. Tam niso zbirčni, plača je itak po dogovoru. V državnih službah si plačan po izobrazbi in ne smejo vzemati preveč/premalo izobraženega kadra. To da inžinir elektrotehnike išče delo z OŠ pa itak dvigne kadrovniku vse možne zastavce.
Magic

sci3nc3 ::

Magic1 je izjavil:

Zakaj pa sploh hočeš nižje kvalificirano delovno mesto? Pejt za trgovca v trgovino, kelnarja, varnostnika. Tam niso zbirčni, plača je itak po dogovoru. V državnih službah si plačan po izobrazbi in ne smejo vzemati preveč/premalo izobraženega kadra. To da inžinir elektrotehnike išče delo z OŠ pa itak dvigne kadrovniku vse možne zastavce.


Zakaj iščem nižje kvalificirano delovno mesto? Zato, ker v kraju kjer se nameravam ustaliti ni prihodnosti za inženirje.
Zakaj se nameravam ustaliti v točno tem kraju? Zato, ker imam načrte, ki v nekem večjem mestu (kjer je delo za inženirje) niso uresničljivi.

Magic1 ::

Probaj v lokalnem lidlu/Hoferju. Boš imel zmanjšan delovnik in ti bo ostalo več časa za popoldanca. V takem primeru ne bi bilo švoh jim navedit razlog. Samo je verjetno delovni čas kar razgiban, enkrat dopoldne/popoldne, sobote, nedelje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Izvijač ::

vostok_1 je izjavil:

"V firmi, kjer bi bil zaposlen z nižjo izobrazbo, se bojijo, da boš jim pobegnil kam drugam"

Ta firma ne more bit kaj preveč spoštovana...


Verjetno se gre bolj zato da z časom imaš z takšnim delavcem probleme ker samo teži kdaj bo napredoval.

TheBlueOne ::

Zakaj iščem nižje kvalificirano delovno mesto? Zato, ker v kraju kjer se nameravam ustaliti ni prihodnosti za inženirje.
Zakaj se nameravam ustaliti v točno tem kraju? Zato, ker imam načrte, ki v nekem večjem mestu (kjer je delo za inženirje) niso uresničljivi.


Zakaj ne delas v mestu in zivis na podezelju? Podezelje skoraj ne mora biti odaljeno vec kot 50km iz mesta, glede na to, da si verjetno v Sloveniji. :)

Sam si tezko predstavljam kako s placami na periferiji za nizkokvalificirana mesta uspes kaj drugega kot preziveti. Naceloma brez problema zasluzis minimalko kot visje kvalificiran delavec s polovicnim delovnikom.

A je projekt skrivnost? Sem radoveden.... :)

Isotropic ::

ne piši izobrazbe, ki jo hočeš zamolčat

DOOM_er ::

Zakaj ne delas v mestu in zivis na podezelju? Podezelje skoraj ne mora biti odaljeno vec kot 50km iz mesta, glede na to, da si verjetno v Sloveniji. :)


marsikomu se ne da zabijati časa s prevozom. Sam tudi raje delam kaj drugega kot da se v službo vozim več kot 20 min.
Robots will steal your job. But that's OK

3p ::

Pa delo na daljavo?

miha1135899 ::

Bravo tistim, ki mislijo, da se da izobrazbo zamolcat. Sej ok, nic ni nemogoce, majo pa kadrovniki prevec casa. Za nizjekvalificirana mesta se iscejo ljudje, ki niso prevec ambiciozni in so z malim zadovoljni. Povej jim odkrito kako je s tvojo zgodbo o domacih projektih (ne vem, imas vecjo kmetijo?) in tako bos najlazje prisel do takega delovnega mesta v proizvodnji. Itak pa ni nic tudi s takim mestom narobe, ce vidijo da si OK, se lahko ponudi priloznost za vodjo elektro tima v firmi, elektro razvojnika, vodjo elektro razvoja, vodjo servisa, ali karkoli z dodatnimi zadolzitvami/odgovornostmi in se in se. Izjemno tezko je zaceti na vrhu brez vsakega obcutka.

thom4s ::

Jah, to je problem ja, ne vzamejo te če si prekvalificiran. Samo, kar poznam, je to problem ker si potem vmes iščejo službo za svojo kvalifikacijo in jo nato pihnejo.
Tudi delati v okolju kjer si prekvalificiran, je smotano: Jebo te sine, nešto si se školovao a sad radiš ko ja sa 10 let osnovne škole.

Ne boš pa teh težav imel pri raznih privatnikih, vsaj ne če nisi ravno kak inženir socialnih študij.

vostok_1 ::

Kaka pa je razlika med iskanjem boljše službe in iskanjem boljše službe v pravem fohu?
Same.
Če ti je delo všeč, plača itd. dobra boš pač dlje ostal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sci3nc3 ::

Se pravi, prehod na nižje kvalificirano delovno mesto je no-go? Izobrazba je tako... lahko jo napišem, lahko jo ne, ampak če si kadrovnica vzame 30 sekund časa in vpiše moje ime in priimek v katerikoli internetni iskalnik, ima podatke na dlani... po teh 30 sekundah je čisto vseeno kaj sem napisal v prošnjo. Ne rečem, ko enkrat prideš na delovno mesto in imaš neko dokazilo... to lahko že drugače gledajo, ampak v tem primeru moja beseda nič ne pomeni.

Torej imam nerešljiv problem?

Pika na i ::

Ne bodi trapast.
Za izobrazbo, ki jo imaš, si se (po)trudil. Nikomur ti jo ni treba zamolčati.
Ob vsem tem zgleda, kot da te je sram diplome. Ne bodi nor!

Če te ne vzamejo, te pač ne, njihov problem.

sci3nc3 ::

Pika na i je izjavil:


Če te ne vzamejo, te pač ne, njihov problem.


Ni njihov, pač pa moj problem! V petih firmah (toliko jih pride v poštev) me zavrnejo, pa sem ostal brez dela.

Pomislil sem že, da bi prošnjo oddal pod nekim drugim imenom in priimkom (recimo Janez Brezposelnič), toliko da vidim ali izobrazbo dejansko preverjajo preko interneta ali gre le za veze.

Pika na i ::

Oprosti, sploh se ne ceniš.

Blinder ::

JOj pika na i. Kje ti zivis? Ta nizko kvalificirana dela je tezko dobit, ker vsak brezposelen slovenceljn je zainteresiran za to delo. Takih pa je 100.000++++ Meni se zdi logicno, da skenslajo kandidate z previzoko izobrazbo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pika na i ::

Meni pa je totalno mimo, da nekdo s tako izobrazbo, cvili, ker ne dobi dela kot neizobraženec.

Markus386 ::

Plača za sposobnega električarja (=3, 4 letna srednja šola) je kar precej lepa... lepša, kot bi si morda kdo mislil (če gre delat privat, pa sploh). Problem je, da šola je eno, znanje pa drugo, kar pomeni, da je v takega sposobneža treba vložiti še nekaj časa in dela "v praksi", da si prisluži lepo plačo (in delodajalcu lep dobiček). Plača za sposobnega elektroinćenirja je pa ponavadi še višja.

In potem imaš dva kandidata:
-enega s srednjo šolo, v katerega vložiš eno leto izobraževanja na delu, pa ti (ob primerno dobrih delovnih pogojih in nagradah za delo) ostane leta in leta na tem delovnem mestu. Na inženirske pozicije ne more, nadaljevati šolanje se večini praktično/časovno/zaradi lenobe ne izide, tako da ostane tam. Tudi, če se pojavi konkurent na istem področju, ravno visoko nad tržno ceno dela ne bo šel, delavcu se pa za "20 eur več" ponavadi ne da menjati delovnega mesta in okolja (sploh, če je z njim že zadovoljen).
-enega z faksom, ki bi lahko delal inženirske posle, ampak zaradi #vstavi trenutno situacijo sem# bi delal nekaj nižjega. Kar je problem, je, da se #trenutna situacija# lahko hitro spremeni... gre narazen s punco, naredi izpit za avto, v vasi se odpre firma, ki rabi inženirje, in po recimo pol leta, ti tak delavec pobegne drugam. Torej vložil si eno leto, da si ga izobrazil v nečem, kar ne bo služilo ne tebi (delodajalcu) ne njemu, imel si strošek z njim, drugi "majstr" je delal počasneje, ker je še inženirja učil, in po vsem tem, ti gre drugam. Tudi s plačo težko konkuriraš, ker inženirska služba prinese še dodatne bombončke v smislu izobraževanj ipd., ki so bližje temu, kar je študiral, pa še dodana vrednost njegovega dela je ponavadi višja. Električarja se pač ne pošlje na (npr.) cisco tečaje, enega iot developerja se pa že.

Tako da, žal, jaz popolnoma razumem delodajalce.

Isotropic ::

s faksom lahko tut komandiraš druge delavce
sicer pa pejt v kakšno fabrko, dobiš večinoma bp
sam ne preveč pametovat na razgovoru

sci3nc3 ::

Meni pa je ta selekcija na podlagi izobrazbe čisto mimo. Zakaj?

Vsak ima možnost narediti dodiplomski študij, lahko podiplomski... skratka karkoli več od srednje šole. Če ti pa na nekem delovnem mestu ni kul, ga lahko pustiš s srednješolsko izobrazbo ali pa z diplomo. Izobrazba ni nobeno zagotovilo, da boš tam ostal.

Zakaj sprašujem za nižje kvalificirano delovno mesto? Trenutno se vsak dan na delo vozim uro in 20 minut, potem še toliko časa nazaj, velikokrat moram delovnik še potegniti. Vsak dan vstajam ob 5:00 zjutraj in se domov vrnem okoli 17:30 v najboljšem primeru. Poleg tega moram biti dosegljiv še izven delovnega časa... kar naporen tempo. Selitev v kraj, kjer imam šiht mi ne pride v poštev že zaradi družine in načrtov. V kraju kjer živim pa so vglavnem fabrike, v katere bi rad prišel, pa me očitno ovira stopnja izobrazbe.

Torej, ker sem bil priden in naredil še nekaj več kot srednjo šolo, sem zdaj po drugi strani tepen.

Markus386 ::

Seveda lahko vsak pusti šiht, samo ponavadi v večini ljudje, ki nekaj doštudirajo, želijo to tudi delat. Zato je dostikrat tako, da vzamejo nek šiht, samo, da je, dokler ne najdejo nekaj, bolj ozko vezanega na njihovo smer študija. Torej, ker si naredil nekaj več od srednje šole, delodajalec predvideva, da bi rad delal tudi nekaj več, kot za srednješolca, in sklepa, da boš ob prvi priliki tudi šel to delat.

Ti mogoče ne, večina pa, delodajalec pa noče riskirat, ker mu seveda noben ne pove, da je to samo začasno :)

sci3nc3 ::

Markus386 je izjavil:

Seveda lahko vsak pusti šiht, samo ponavadi v večini ljudje, ki nekaj doštudirajo, želijo to tudi delat. Zato je dostikrat tako, da vzamejo nek šiht, samo, da je, dokler ne najdejo nekaj, bolj ozko vezanega na njihovo smer študija. Torej, ker si naredil nekaj več od srednje šole, delodajalec predvideva, da bi rad delal tudi nekaj več, kot za srednješolca, in sklepa, da boš ob prvi priliki tudi šel to delat.

Ti mogoče ne, večina pa, delodajalec pa noče riskirat, ker mu seveda noben ne pove, da je to samo začasno :)


Saj kot sem že prej rekel, imam nerešljiv problem.
Ne pravim, da bom zdaj do upokojitve nekje v fabriki, ampak 2, 3 leta sem pripravljen ostat... sem prepričan, da bo v tem času pustil marsikdo drugi, morda z nižjo kvalifikacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko stane najem zunanjih rekruterjov, da ti najdejo ustrezne kandidate za delovno

Oddelek: Loža
497233 (5115) GrX
»

Prijava na razpis - delo

Oddelek: Loža
254136 (2624) 111111111111
»

Problem pri prošnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311761 (7992) shadeX
»

Sem pri 39 prestar za faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611488 (8221) Okapi
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832261 (26965) Mr.B

Več podobnih tem