» »

Problem pri navijanju in sesuvanju računalnika

Problem pri navijanju in sesuvanju računalnika

Trubadur ::

1.vprašanje

ok to se sicer nanaša na temo o navijanju sam useen...
Mam c533@600 (slot1) na abit VA6 + msi 6905 master slotket.FSB lahko dam samo na 75 mhz * 8.če dam fsb na 83 mhz se računalnik ne zbudi več.Kaj je problem?ful bi rd saj tm do 650 mhz

2.vprašanje
axp 1600 na msi kt4 ultra + wd 80 gb 8 mb + 256 mb elixir 266 mhz + cdrw liteon 40/12/48 + r8500le 128 mb (built by ati).Odkar sem prkluču nek prastar disk (okol 200 Mb) iz ex 386 (16 mhz:D ) me comp nonstop zajebava.najprej mi ni prepoznal diska (wd),winse sesul in comp se je kr neki sam od sebe ugašu.Ok kul grem namestit še enkrat winse xp pro (meu sm win2k) in mi jih boota s cd-ja in k napiše starting windows računalnik spet sam od sebe crkne in ga morm neki cajta pustit pr mir in izklopt kabel za monitor in elektriko.pol se spet pržge.Kaj je kle problem?skratka win. xp noče namestit k prej crkne.Matična,napajalnik ali disk?Use mam še v garanciji.skratka čudaško na kubik.

ok razpište se jst grem pa lepo na morje8-) :))
Berite Thomasa!

Aspirinix ::

Pri tvojem prvem vprašanju mi presneto smrdi na to, da brez spremembe napetosti ne boš prišel više. Pa kakšen članek poišči o navijanju TVOJEGA procesorja. NAjveč izveš iz člankov, ki opisujejo enako stanje ali vsaj zelo podobno.

Glede drugega pa, a si preveril da disk dela pravilno? Če so se težave pojavile šele po priklopu novega starega diska je po moje krivec ta.

Pa ne piši, da greš na dopust, drugim pa delo nalagaš.Eni še nismo bili na dopustu.;( ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirinix ()

Zheegec ::

Sem imel prav tako C366 na slot1 in sem prišel s FSB do 83, samo je bil PC samo delno stabilen, recimo ko sem TNT menjal z GF2MX je bila vsa mašina še manj stabilna. Problem je, da če povečaš FSB, se poveča tudi frekvenca RAMa, ter frekvenca AGP ter PCI in če grafa, zvočna, trdi disk,... ne prenesejo višje frekvence vodila ---- too bad>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Trubadur ::

hmmmmmm....bom pogledu disk.na disku sm mogu mostičke premikat da mi ga je prepoznal (mogoče je to krivo).
Tud če bi bil disk kriv zakaj računalnik crkuje?
Berite Thomasa!

V-i-p ::

Trubadur, če si napisal vprašanje v forum, je zelo verjetno, da "bi nucu mal pomoči", zato ni treba tega v naslov napisat. Naslov teme naj odraža njeno vsebino. Pa veliko sreče pri pomoči...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Chaotica ::

Jazst mam C600@945. Zbudi se mi še pri 9x115, sam mi pr nalaganju Windowsi izjavijo napako, (verjetn zašteka ram al pa disk). Voltažo mam 1,75 V pa enga goldenorba. Aja plata je Abit BE6.

Trubadur ::

shit!!!A ve kdo kej glede druzga vprašanja?
Berite Thomasa!

Jose ::

Če vzameš ven stari disk ti tudi dela probleme? Je napajalnik dovolj zmogljiv? Ali imaš IDE vodilo prav obrnjeno (ko sem sam priklopil z mostičem definiran master disk na slave pozicijo kabla (sredina vodila) se je tudi meni tako računalnik obnašal)

Trubadur ::

Če vzameš ven stari disk ti tudi dela probleme?
da
Berite Thomasa!

Trubadur ::

očitno je šla matična k vragu.
Berite Thomasa!

Trubadur ::

še neki.če dam drug disk notr k so win xp gor dela lepo normalno dokler ne poženem cpu stability test.Takrat crkne,sistem je nenavit
Berite Thomasa!

Trubadur ::

evo pršu do 83 fsbja (2,1 V ) samo problem je k se winsi nočejo naložit;((
Berite Thomasa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211668 (1455) Air_Borne
»

Celeron2 700Mhz

Oddelek: Navijanje
281540 (1177) TribesMan
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411740 (1205) sheep
»

Bo ali ne bo to je sedaj vprasanje! 350>500?

Oddelek: Navijanje
191049 (825) EvilK|NG
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663918 (3216) Boško

Več podobnih tem