» »

navijanje celerona 700 Mhz

navijanje celerona 700 Mhz

pbezja1 ::

Imam eno vprasanje glede navijanja.Imam procesor celeron 700 Mhz.
Uspelo mi ga je naviti na 871 MHZ .Pri cemer imam faktor pomnozevanja nastavljen na 10,5 zunanjo frekvenco pa na 83.Zanima pa me namrec to koliko bi mogla biti nastavljena napetost.Zdaj imam nastavljeno na 1.75 V in me zanima ce to zadostuje ali bi jo moral povisati na 1.80 V.Drugace je sistem stabilen, vendar stabilnost sem probal z CPU Satbility Test pa mi je sistem po 2 urah zmrznil, drugace pa se mi zdi da druga delije vredu.Ce imate se kaksne nasvete na kaj vse moram paziti in morda kaj se moram nastaviti.

Prosim pomagajte ?

ChiefThunder ::

za boljšo stabilnost ti kar dvigni voltažo, edina stvar na katero moraš biti pozoren je temperatura...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

BroTheR ::

Jaz sem imel nekaj casa c700 na 875 mhz, na default napetosti (1.70V) in je delal super, brez enega samega crasha. Ce imas malce boljse hlajenje, ga brez problema lahko zvisas na 1.75+. Ampak ce ti se med delom nic ne crasha, zakaj bi? :) Moj celeron 700 zdaj dela na 1052mhz (100*10.5), na 1.90 V, z overclockanim volcano II + artic sylver II in je rock stable! :D

burekar ::

Men gre do 1176, stabilno na 1166. Pri dveh voltih.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Muflon1 ::

heheh men dela celeron 700 na 950 na default voltaži rock solid>:D:D

pbezja1 ::

Tako je s to mojo temperaturo.
Temperatura mi pride max do 35 stopinj celzija.Pa me zanima
ce je to vredu.Pa se nekaj na overclockers strani pod
rubriko CPU-Database je veliko ljudi na 872-875 Mhz imelo defoult
voltažo.Meni pri 872 Mhz niti enkrat ne zmrzne z CPU stability test-om sem testiral 15 ur pa ni zmrznil.Trenutno imam voltažo na 1.75 V
Ali mislite na jo lahko dam na 1.70 V

Prosim za mnenja drugih :\

tadyŽ ::

temperatura je uredu !!!
I am Alpha and the Omega

Shadowman-x ::

Ti samo zvišaj voltažo če imaš samo 35 stopinj pri obremenitvi in sistem bo bolj stabilen, pa če navijal ga boš verjetno lahko malo več.

rap3r ::

ej brother kok ma pa tvoj celeron pri 1050 temperaturo? Jz mam volcano 6 cu gor tud z uno artic silver pasto, pa se mi pr 900 segreva tm nekje do 48, sam moj celeron negre več, oz gre sam pol mi se mi na disku primary partition zbriše če ga dam čez 930!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

sash ::

No tud jaz mam c700 pa sem ga prepričal da dela na 1066 MHz, tem do max 35 stopinj in defold napetosti in zadeva dela precej stabilno, nisem ga pa testiral z nobenim programom, ki bi bil posebaj temu namenjen.

>:D

BroTheR ::

rap3r: ne vem kolko se mi segreva ker mam mal starejso maticno (asus P2B) pa nimam temp. monitorja, ampak ce se ne crasha je najbrz vse OK? ... hladilnik je pri velikih obremenitvah na dotik mlacen:)

pbezja1 ::

cuj sash kako maticno plosco imas in kateri hladilnik uporabljas.
Probaj ga testirati s programom CPU Stability Test preb 10 Ur.
Pa bos videl ce je zares stabilen.Zares mogoce res ne ampak
zadeva kar deluje downloadas ga tukaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pbezja1 ()

sheep ::

Yo... jest sm tut lastnik CII 700 in mam navit na 913MHz in okol 35C skos:) na 1.70V in je full stabiln niti enkrat se ni sesul. In me zanima na kok ga bi se lahko navil da bi biv stebilen in se nebi kj dost prevec grel...Mam GOLDEN ORB in 2X navadna 12V ventilatorja v kisti:) Aja da se to dodam PC je przgan po cele dneva in se nikol nikol ni sesul tut ko sm DVDje ripu,NIKOL!:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sheep ()

pbezja1 ::

cuj sheep probaj ga navitise vec pa mi porocaj.Jaz mojega mislim zdaj naviti na 1050 Mhz.Upam da bo deloval.Tudi jaz imam golden orba.Zdaj ga imam navitega 875Mhz in voltazo na 1.70 V. Temperatura pride Max na 26 stopinj.Zato mislim da mi bo sel.

sheep ::

Yo ej pbezja1 ti dej na 10.5 * 86 in bos dubu 914 in 1.70V in bos mel k jest!!! Aja sm naviju sm prej odpru okn da je ratal mrzlo v sobi in sm se obleku v bundo in zacel navijat:)):)):)):PIn tko ti povem nevem kako drugim uspe 700MHz navit cez 1000Ghz ker dal sm pac 10.5 (standart,itaq nemors sprement) *100 in probu vse voltaze in niti ena ni delala...Noce in noce...Drugac najvec sm probu 90FSB in ej dal 949MHz sam se nepozna...Res nevem kako bi prjel na 100FSB!!!! ??? :D:D:|8-O

rap3r ::

Ja tud moj celeron negre čez 92 zunanja frekvenca!;((Pomoje je fora v ramu, drgač nevem kaj bi blo!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

BroTheR ::

meni tud ni hotelo delat na vec kot 875mhz pa sem kupil adapter za slot 1, na katerem se manualno regulira voltaza in pol je slo :D

pbezja1 ::

Imam eno vprasanje.Kot sem ze napisal, da imam procesor
navit na 700@875Mhz (83x10.5) in mi vse normalno deluje,
sem se odlocil da bi ga navil na 1050 Mhz, ker je to
nasljednja mozna resitev.Saj nimam na izbiro vec zunanje
frekvence med 83 in 100.
Problem pa je v tem da ko sem nastavil zunanjo frekvenco
na 100 in sel iz biosa se mi sistem ni hotel zagnati
(black screen).Ali to pomeni da ga za vec kot 875 Mhz ne
morem naviti ???????

Prosim za nasvete.Vsakega sem vesel.:)

pbezja1 ::

Cuj brother ali potem mislis da je vinta na volzazi, ali kaj.
Ali je potem boljse ce reguliras voltažo manualno kot pa v biosu, ali kaj?:)

sash ::

ni+o jaz mam MSI plato (cifre se ne spomnim), hladim ga pa z gold orbom, ter še dodatnim hlajenjem ohišja. 10 urnega testa se mi pa res ne lub delat, ker sem ga enkrat že delal (takrat navitega na 997 = 10.5*95) in čez noč ni zmrzno tak da islim da ni potrebe po ponovnem testiranju

sheep ::

Hjm najprej pbezja1 ej full mas preslabo palto da bi sloh kj sov se navijat, jah na 83FSB pac ti bo tko ostal na 100FSB ti pa sploh tko al tko nebo delal ker to je skor vse odvisn od plate!!! Ej sash kok mas ti voltazo ki si dal na 997MHz...A ti se ni nc skurl notr, ker ko ti navijs pac se MHz PCI in AGP spremi tko da ce ma ksn ksn obcutliv modem notr k ej na PCI ti ga lahko skur ker pci dela na 66MHZ in ce mas valda na 83,...ti bo tok tut PCI pac in nevem zadeve k so gor ksne na pci tega ne prenesejo.Mam par frendov k se jim je SB in MODEM skuru:) Graficna pac to prenese:) Sam res me zanima kako ksn sprav na 100FSB celeron 700MHZ ker nevem...men noce pac zgleda plata druzga nenmore bit ! SPLJOH!!!:D

BroTheR ::

pbezja1: cist enak problem sem mel! problem je v voltazi (vsaj meni je bil) ...resil sem ga z nakupom tega --> http://www.megahit.si/ceniki/okvirji/mb... (ADAPTER FC-PGA ZA SLOT 1 ( A-bit, lahko tudi epox) 2.4k SIT ...ce pa nimas slot 1 ti po moje ni pomoci :P

rap3r ::

Ja jz mam asusovo plato in mam core od plate povečan na 3,6 pa useen nemorm spravt procesorja čez 955!;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

sheep ::

Jah jest sm ga ze spravu na 966MHz z 92FSB sam se neupam vec ker se mi zdi da je ze prevelka obremenitev za SB,MODEM,...Tko da tist k je dov CII 700 na 1050MHz nej mi pove kako ej spravu FSB na 100,rabs ksno carobno palcko od Harry Potterja al kwa?? :)):)):P

sash ::

No sheep zadeva je sledeča, plata je MSI mislim da cifra 6309 (ne najdem knjige, kište se mi pa tud ne lub odpirat), FSB sem dal v biosu na 100, napetosti pa sem pusto na AUTO, pri čemer mi MBM kaže napetost (1,74V in 3.33V). Not mam pa gafiko G2 na AGP, na PCI-jih pa modem, mrežno in zvočno (vse še dela od prvega zagona, razen modema ki pa ni preživel srečanja z strelo- takrat proc=700). Je pa res da je kvaliteta procesorjev zelo različna , ker mi prvi procesor (tud c700) ni preživel na 700MHz niti enega nalaganja Windowsev, medtem ko ta drugi dela OK tud na 1066.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

sheep ::

Jah sej ce mas 66,100,133FSB ti agp in pci vodila ostanejo na enkaih frekvencah! Jah nevem bom jest se enkrta probu dat na 100FSB sam sm ze pa se ne zbudi vec,...Pravs pol 1.75V in 3.33V pa 10.5 *100 pa bo? :D

bobby ::

No pa začnimo:
kot prvo,pci vodila delujejo na 33Mhz, AGP dela na 66Mhz
sheep:def. napetost c700 je 1,7V,jaz mam na 1,9V pa ga spravim na 1083Mhz oz 1186Mhz pri 2.0V. ker mi bios podpre samo do 1,9V sem nebavu (že pred časom skupi z cpu) ABIT slotket III in na njemu navstavu voltažo 2.0 in zagnal pri frekvenci 113Mhz.zadeva je stabilna ampak moram dat kak močnejši hladilnik na cpu ker se mi preveč greje.zdej mam gor golden orba.
glede črnega screena ko zvišaš frekvenco na 100Mhz pa probi z višjo voltažo in pa če ti bios podpre moraš valda agp vodilo (če ti plata to podpira) delit z 2/3. če maš 1/1 pol bo šla gk kmal v večna lovišča. in seveda frekvenco pci-ja delit z 1/3. še enkarat,če ti to plata podpira (oz. bios)
lahko pa tud,da maš smolo in ti cpu pač ne premore 100Mhz vodila oz 10,5*100 in zato črn ekran.
rap3r: napetost cpu-ja maš na 3,6V????8-O

sheep ::

Heh no Boby PCI-33 AGP-66 se strinjam ,amapak sta samo takrt ce je FSB 66,100,133 ce je pa FSB drugac od teh treh stevilk se pa PCI,AGP spremeni... Recimo FSB 86 se AGP in PCI vodilo povisa za 20MHZ!!!! No Boby pol pravs 10.5 * 100FSB ,agp 2/3 ,pci ,1/2 in voltaza 1.90V Drugo ostane enak,grem jest probat:) Aja mam ABIT BE6-II in podpera voltazo do 2.00V sm probu:) Ajde grem probat:D

rap3r ::

Ne proc mam na 1,8 sam voltažo čipa sm dvignu iz 3,2 na 3,6, to pa zato ker mi drgač prhaja do napak pr diskovnih prenosih, pa še ful je stabil use skp!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

pbezja1 ::

Ej fantje potem pravite da je moj problem v voltaži, da imam black screen.Jaz sem probal sam s 1.80 V in potem sem si mislil da mi zunanja frekvenca 100 pac ni usojeno oz. mi ne bo delovalo.
A pravite ce bi se mal zvišal voltažo npr. na 1.85 ali 1.9 V da bi potem šlo ali kaj ? Zdaj ko imam nastavljeno na zunanjo frekvenco na 83 in mi PCI (1/2) ostane nespremenjen. Ko pa nastavim zunanjo na 100 pa imam potem PCI (1/3) ali je v tem vzok black screen -a.

P.S.: Ej boby kaj misliš s tem da bi moral agp vodilo (če ti plata to podpira) delit z 2/3.Nevem kaj to pomeni.Mi malo razložiš.8-O
Saj ves kako je ce si še amater.Kakšen nasvet ti vedno prav pride.

LP vsim ! :) Pero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pbezja1 ()

sheep ::

No jest sm rpobu tko k si reku Boby in tko ti povem na 1050Mhz se komi przge nasteje rame pa se to narovbe in se ustav...??? Ce dam pa na 95 pride mal bl naprej pa namest da bi lovdu Winse pa spet rk neki napise ,delami najvec do 92FSB...Kwa bi blo se kj lahko narobe da nedela na 100FSB? Evo ti napism kaksne mam podatke: CPU FSB clock: 100 ,CPU multipiler factor : 10.5 , SEL100/66# Signal : DEFAULT , PCI clock... : 1/3 , AGP clock... : 2/3 , CPU Core Voltage : 1.90V , I/Q Voltage 3.50 DEFAULT , In-Oreder Queqe Depth : 8 ,Level 2 cache latency : DEFAULT ...Evo tko je in nedela! Enkrat mi ej uspel pa se pr sestevanju ramov ustav...8-O:O:'(

sheep ::

YO da ti odgovorim pbezja1 k sm glih zagledu:) Preber mal knigco od plate....Gelj pise ti AGP Clock/CPU FSB Clock Generally ,if you set the CPU FSB clock to 66MHz ,yout ought to select 1/1, If you set the CPU FSB clock to 100MHz or higher ,your ought to select 2/3 !!! stekas P.S. Boby odgovor...:D

sheep ::

Aja Boby odgovor ,kaj misls kaj bi se lahk blo z mano...k sm ti cev bios prepisu:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sheep ()

bobby ::

pbezja1:na cpuju maš napopanga golden orba tko k jaz zatorej ni panike če naviješ napetost do 1,9V.probaj najprej postopoma po tiste 0,5V pol boš pa vidu.ko nastaviš na 100 in se ti pokaže delilnik 1/3 je to čist ok.sama plata mora delit fsb na toliko, da je hitrost pci vodil 33mhz in agp 66mhz. zdej če daš vrednosti recimo 83 ti deli samo z 1/2 kar pomeni da ti in agp in pci vodila hitrej delujejo in je rahla nevarnost kurjenja.aja še to. če maš na frekvenco 100mhz in delilec agp-ja naštiman na 1/1 potem pomen da ti agp vodilo dela s hitrostjo 100mhz kar pa DEFINITIVNO NI OK. v tem primeru dej nastavitev agp/cpu na 2/3 in hitrost vodila agp je 66mhz. ja?

sheep:pri SEL100/66# Signal daj enkat na high, in probaj in drugič na low. ne vem točno katera al high al low pomeni da maš al celerona al P3.
I/Q Voltage 3.50 DEFAULT probaj malenkost zvišat po 0,5V al pa še manj če se da.

je pa še ena mopžnost!!! da cpuja ne bosta spravla na 100 in da bi stabilno delal pa da se na trepalnice postavta. preprosto ne gre. to je to.

rap3r ::

Sheep k pravš da se ti je ustavu pr preštevanju ramov, to pomen da pride do napake na ramih, oz če ti napiše da ma 128, uresnic ga maš pa več, probi cas dat na 3 pa še enkrat probi pa dej množilnig zunanje hitrosti z hitrostjo ramov na 1/1, čeprov men dela tud na 3/4!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

sheep ::

Heheh ce se postavs na trepalnice ne gre in negre na 100FSB, sam ce mi je enkrat uspel pa se je pr ramih ustavu mogoce res ker sm mel na CAS2 da bi dal na 3 bi pol slo anprej, sam sm probu vse varjante in negre na 100FSB tko da:O:'(:(Drugac pa razmislam o INTEL Celeron II Tualat. 1.2GHz (Sock.370 FcPga2) ,sam ma ta moja plata ABIT BE6-II samo do 11.5 mnozilca...kwa pravte? Rabu bi 12X:8)Heh a kdo ve ce obtstaja 1.1GHZ ...Ker baje se tega 1.2GHz da tko dobr navit ,k ma o.13mikronsko tehnologijo in je an 1.4V in das na 1.6 in 128FSB in okol 1488MHZ dela stabilno..No sej en na slo-techu je napsu da ma 1.1GHz tega Taualant. sam jest ga nezasledim v nobenem ceniku:'(Tko da...HELP!

pbezja1 ::

cuj boby ti praviš da mora PCI vodilo delat na 33Mhz,
AGP pa na 66 MHz.Zdaj je to tak.Zunanjo frekvenco sem
nastavil na 100 in pri tem imam PCI delilnik 1/3, kar
je vredu,a ne ?Ti pa si še rekel da bi moral pri 100 FBS
imeti delilnik 2/3 za AGP.Jaz sem celi BIOS dal skozi pa
nikjer nisem nasel delilnika za AGP.Pa me zanima ce to
plata naštela sama, ali kaj?
Namreč predvidevam da delilnik NE MORE biti konstantno
nastavljen na 1/1 saj v primeru če bi dal na plato drugi
procesor in bi bila naprimer zunanja frefvenca 133 in bi bil
delilnik za AGP 1/1 bi AGP vodilo delovalo na 133 Mhz.Kar
pa ni mogoče, saj je kot pravis default frekvenca za AGP 66Mhz.

Zato me zanima kako je s tem delilnikom za AGP oz. kje ga
hudiča nastaviš, saj sem res pregledal cel BIOS pa ga nisem
nikjer zasledil.Ali si plata sama nastavi ustrezen delilnik,
tako kot si ga nastavi za PCI.In zanima me še kako vidiš koliko
si ga je nastavil.

LP Peter:)

pbezja1 ::

cujte pa še nekaj.KAko pa je s tem množilnim faktorjem.Baje je fiksno določen pri celeronu 700Mhz na 11.5 ali se ga ne da spremeniti? In bi mogoče potem šlo navit na malo više.Namreč jaz sem gledal na svoji plati da imam še en množilni faktor na voljo, 12. Zdaj če bi ga nastavil na 12 bi prišel na 996. Zanima me če se sploh da to nastaviti.

Pa še nekaj fantje.Namreč ne gre mi vglavo kako ga ne gre navit na 1050 Mhz.Saj sem na strani overclockes.com gledal da so ta procesor (celeron 700Mhz) povprečno navijali ljudje na 1005 Mhz in nimajo nevem kako dobrih plat ali kaj podobnega
ZATO MORA ITTTTTTTTTTTTTTT:\

bobby ::

pbezja1: nekatere plate omogočajo te delilnike da jih ročno nastaviš, nekatere to naredijo avtomatsko al pa si preprosto spregledal. katero plato maš? pri naprimer abit platah se da to vse ročno naštimat. nekatere plate pa dodelijo ta delilnik na bazi prepoznavanja procesorja (p3 ma po def 100mhz, celeron 66, novejši 133) plata glede na procesor dodeli te delilnike. na žalost ne poznam na pamet tvojega biosa.
pri celeronu 700 je naštiman množilnik na 10,5 in se ga ne da spreminjat. spreminjaš lahko samo fsb in to je vse. nekateri c700 pač grejo na 1050, nekteri pa imajo to "smolo" in preprosto ne grejo. saj če bi zviševal napetost bi ti prej al slej ratal pridt do 1050 al pa ga skuriš.recimo mojega lahko spravim na 10,5*112mhz. in dela brez problema. napetost na 2.0V naštimana na abit slotketIII.

pbezja1 ::

IMAM PLATO ABIT VL6:)

sheep ::

Hehe yo boby ,hudica pa kwa ti nardis da ga spravs na tok FSBja , dej kje si kupu ta slotIII???? Fakkk ti so prov Harry Potter II !!! Fak...A ma ta slotIII se ksne druge moznosti razen voltaze?

sheep ::

YO! se neki k mam mojga 700MHz na 913MHz mam alarm nastiman na 46C in cim neki igram zadne case skus mi neki piska,skos gre cez 46C ,pizda to je ze kr velik!!! Kwa je lahko narobe (mam golden orba ,2X 12V ventilatorje v kisti in odrto kisto) tos m ze povedu sam se enkrat napism:) Zakwa se tok greje???????????????8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kar pošten overclock [>:D] (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
557354 (5083) BaRtMaN
»

Maksimum iz plate abit BH6

Oddelek: Navijanje
141160 (1036) Buggy
»

FSB RAMA (navitje) na epox matičnih

Oddelek: Navijanje
141128 (927) bodom
»

Celeron2 700Mhz

Oddelek: Navijanje
281543 (1180) TribesMan
»

Celeron 700@1052

Oddelek: Navijanje
8786 (652) rap3r

Več podobnih tem