» »

Nakup ali ne avtoojačevalca

Nakup ali ne avtoojačevalca

ares ::

Pozdravljeni,

V avtu sem posodobil 1din original avtoradio z 2din pioneer avtoradio 980DAB in me zanima ali bi moral (ker mi je kakovost glasbe zelo pomebna) kupiti tudi ojačevalec ali je kakovost radia dovolj. Še zmeraj uporabljam original zvočnike, spredaj 4 in še zadaj 2. Bolj kot glasnost je važna kvaliteta. Hvala

blackbfm ::

ja saj verjetno slišiš če ti je dovolj dobro ? :))

najceneje pa enostavno je da dodaš aktiven subwoofer, bas bo boljši, čistejši

Redorange ::

Toliko poudarjaš kvaliteto in govoriš o original zvočnikih. To pač nekako ne gre skupaj.:)
Z ojačevalcem boš samo skuril obstoječe zvočnike. Če si res toliko želiš kvalitete boš moral celoten sistem z nova speljat.
Potem do koliko boš šel (finančno) je pa na tebi.

hojnikb ::

najprej menjaj speakerje, potem sele amp.
#brezpodpisa

borut_p ::

odvisno kateri avto je, ampak - stran zadnja dva zvočnika, spredaj kvaliteten mid in tweeter, zadaj aktivni sub. vse na 4 kanalni ojačevalec. nastavi naj avtoakustik.
cenovni rang od 1.000EUR naprej. če boš zadovoljen z manj, potem ti kvaliteta ni ravno pomembna in ostani na stock

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Scorpia ::

blackbfm je izjavil:

ja saj verjetno slišiš če ti je dovolj dobro ? :))

najceneje pa enostavno je da dodaš aktiven subwoofer, bas bo boljši, čistejši


Kar ni res. Zvocniki vedno zdrzijo vec od deklarirane vrednosti ki jo navajajo. Ce bo dal kaksen 50-60 rms po kanalu, jim ne bo hudega, pa naj bo original. Vsaj manj bo skodilo ce spravlja v clip. Pa aktivni sub-i so ponavadi svoh, ce hoces met res dobre base ali drugace kvalitetne bo treba poseci za kaj bolj konkretno. No spet odvisno kokr za koga eni so zadovoljni da bass igra od 60hz gor...
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Unknown_001 ::

Scorpia je izjavil:

blackbfm je izjavil:

ja saj verjetno slišiš če ti je dovolj dobro ? :))

najceneje pa enostavno je da dodaš aktiven subwoofer, bas bo boljši, čistejši


Kar ni res. Zvocniki vedno zdrzijo vec od deklarirane vrednosti ki jo navajajo. Ce bo dal kaksen 50-60 rms po kanalu, jim ne bo hudega, pa naj bo original. Vsaj manj bo skodilo ce spravlja v clip. Pa aktivni sub-i so ponavadi svoh, ce hoces met res dobre base ali drugace kvalitetne. No spet odvisno kokr za koga


Na to se ni za zanašat. Sploh ne danes ko se gleda da bo šlo sklzi čim ceneje. Manj bakra pri velikem številu zvočnikov tem bolje. Tiste rezerve" ki so tam zaradi kake variac"ije med proizvodnjo se krčijo... ne gre da boš ti razmetaval z materialom kot se je počelo včasih. Tisti ki načrtuje je plačan, da ustvari prihranek.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Z ojačevalcem boš samo skuril obstoječe zvočnike


vsak ojačevalec ima nastavitev GAIN ki jo je treba pravilno nastavit

zvočnike bolj uničuješ s prešibkim in clipanim signalom, kot s premočnim (brez pretiravanja seveda)

Ce bo dal kaksen 50-60 rms po kanalu, jim ne bo hudega, pa naj bo original. Vsaj manj bo skodilo ce spravlja v clip. Pa aktivni sub-i so ponavadi svoh, ce hoces met res dobre base ali drugace kvalitetne bo treba poseci za kaj bolj konkretno. No spet odvisno kokr za koga eni so zadovoljni da bass igra od 60hz gor...


stock so papirnati, ranga 5-10w.. 50w rms zvocnik je ze bolj konkreten.. sicer pa nevem zakaj bi si želel 100w nabijanja visokih tonov direkt v glavo, razen če maš željo postat gluh..

op je napisal da mu ne gre tolk za moč.. bistvo suba je boljša reprodukcija nizkih tonov, na malih stock zvočnikih pač to ni možno kakorkoli obrneš..

najprej menjaj speakerje, potem sele amp.


zgolj z boljšimi speakerji ne bo občutne razlike

hojnikb ::

tudi ce bo dodal sam amp nebo kaj prida bolse, tak da je treba na koncu menjat oboje
#brezpodpisa

Scorpia ::

No no sem dal v Peugeot 206 ki ima res smesno mejckene magnetke in sam zvočnik je peresno lahek, pa ze 10 let delajo bp na ojacvalcu, ki ima 50rms-a po kanalu, gain pa je nastavljen 3/4, ker sem v iznicevalniku dodal basse, na ojacevalcu pa da cim nizje zaigra. Tako da je kljub vsemu, ojacevalec na polno izkoriscen. Zvok? Se sam sem presenecen nad rezultatom (ceprav ni cisto po mojem okusu), kolega se bolj in se do zdaj mu ne pride na misel zamenjati zvocnike, kot je sprva nacrtoval.
Sicer pa ce das mocnejsi ojavevalec ni vse v nabijanju, visokotonec pa tudi ne rabite da vam sika v glavo.
Ocitno tle nimate toliko prakse z avtoakustiki. Za v svoj avto nisem nikoli dal ojacevalec pod 80rms-a po kanalu. Zdaj imam celo 120rms-a po kanalu, ampak je nastavljen da igra cim nizje od 30hz in tle izgubis precej na glasnoti. Je pa zato zvok bolj umirjen in igra res nizko, da nizkotonca nimam se in ga zaenkrat ne pogresam. Visokotonce pa kakor si nastavis, ne rabi ti nabijati... tudi ko sem sub imel sem imel vedno nastavljeno da nizko igra, na racun glasnosti.
////

ares ::

Nisem še uspel poslušati iz novega pioneer 980DAB glasbe in preden zložim vse skupaj nazaj v masko, bi preštudiral vse možnosti. Najbolje kot pravite je začeti pri zvočnikih? Katere mi priporočate oz. katere karakteristike naj gledam? (spredaj imam pri oknu visokotonca?in spodaj na vratih zvočnik, zadaj samo na spodnjem delu vrat)...

Scorpia ::

Brez ojacevalca, potem da imajo cimvecjo obcutljivost. Ce pa bo ojacevalec vse kar je tja od 100e naprej in se ne slisi pioneer/alpine nimas kaj zgresiti...
////

mardziha83 ::

Če želiš izboljšat kvaliteto zvoka v avto se ne izogneš ojačevalcu in novim zvočnikom. Ker če boš dal noter nove zvočnike samo, jih boš kr hitro zaclipal (po domače jih boš prekuril). Novi zvočniki mislim, da jih niti ni pod 50 w rms, oz. če so so bolj redki. Sam radio ti pa da ven max 4 x 20 do 25 w rms. Tk da samo z zvočniki ne pridobiš nič zna celo slabše igrat kot original. Če boš pa dal ojačevalec boš pa mogu še vlečt rca kable od radia, pa napajalni kabel iz akomulatorja, pa maso za ojačevalec dat na karoserijo.

Če boš kupoval (SQ) vzami kaj od DLS, Ground Zero Uranium serija, Audiosystem, Morel, Helix, Focal,...

@Scorpia

Ti kot velik avtoakustičar, mu pa še karloži kaj je clip, pa čemu služi gain. In kaj si naredil ti ko si dal midu da ti igra od 30 hz naprej. Nič ker midi začnejo igrat šele tam od 70 hz naprej.

steev ::

Kako se danes obnesejo D class full range ojačevalci? So mi všeč, ker so majhni in hladni. Nekaj gledam tale Mini2 od Gorund Zero.
:|

mardziha83 ::

Te nove D class full range še nisem poslušal. Je pa veljalo včasih, če se gremo SQ, da D klasa je samo za sub namenjena pa še to pogojno. So raje AB klaso uporabljali za sub.

Scorpia ::

mardziha83 je izjavil:

Če želiš izboljšat kvaliteto zvoka v avto se ne izogneš ojačevalcu in novim zvočnikom. Ker če boš dal noter nove zvočnike samo, jih boš kr hitro zaclipal (po domače jih boš prekuril). Novi zvočniki mislim, da jih niti ni pod 50 w rms, oz. če so so bolj redki. Sam radio ti pa da ven max 4 x 20 do 25 w rms. Tk da samo z zvočniki ne pridobiš nič zna celo slabše igrat kot original. Če boš pa dal ojačevalec boš pa mogu še vlečt rca kable od radia, pa napajalni kabel iz akomulatorja, pa maso za ojačevalec dat na karoserijo.

Če boš kupoval (SQ) vzami kaj od DLS, Ground Zero Uranium serija, Audiosystem, Morel, Helix, Focal,...

@Scorpia

Ti kot velik avtoakustičar, mu pa še karloži kaj je clip, pa čemu služi gain. In kaj si naredil ti ko si dal midu da ti igra od 30 hz naprej. Nič ker midi začnejo igrat šele tam od 70 hz naprej.


Mid-i da igrajo od 70hz naprej? Ce mas ene leve zvocnike pol pa ja, ce mas pa dobre zvocnike in dobro narejena vrata, o se kako dobro znajo nizko iti. Dolgo let nazaj sem bil na parih tekmovanj in smo se igrali s tem, da povsod dobis db pri nizki frekvenci, ce ni bilo denarja za orenk sub...
Clip mu ne rabim omenjati, saj nikjer ni omenjal ali zeli nabijati oziroma koliko zeli od radia. To mu kar ti lepo razlozi ker vidim da si ti se vecji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

steev ::

mardziha83 je izjavil:

Te nove D class full range še nisem poslušal. Je pa veljalo včasih, če se gremo SQ, da D klasa je samo za sub namenjena pa še to pogojno. So raje AB klaso uporabljali za sub.

Mah ja, pravijo, da je tehnologija napredovala. In je ni primerjati s tisto izpred 10 let.

Doma mam dva aktivna zvočnika, ki imata itak AB. Samo je signal do njih striktno analogen, za digital je pa relativno dober DAC vmes. Tako da bi ga bilo škoda v ojačevalcu rezat. V avtu pa je signal preko bluetootha ali usb-ja tak kakšren je, pa veliko zunanjih motenj, itd., tako da mi ga nebi bilo škoda še skozi D klaso poslat. Velika plusa sta prostor in toplota.

Verjetno bom kar D vzel pa poročam. Drug teden bom verjetno robo na kup dajal.
:|

Scorpia ::

Ce je namen vrata razdirat, nekaj evrov nameni se izolaciji, ce ne vsaj tapeto polimaj z njo, da ne bo nezazelenih vibracij...
////

steev ::

Zvocnike preko adapterja na kovinski del vrat. Okrog zvocnika pena izolacija, cez tapeta z mrezico.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
564658 (2946) miraldi
»

Dobra masa avto ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
496955 (5481) Scorpia
»

ojačevalec za v avto

Oddelek: Loža
352784 (2284) Joseph033
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214857 (4441) jest10
»

Zvočniki v steni

Oddelek: Pomoč in nasveti
323578 (3072) St235

Več podobnih tem