» »

prižiganje laptopa ob zaprtem pokrovu

prižiganje laptopa ob zaprtem pokrovu

mulc007 ::

Pred nekaj meseci sem na več let starem laptopu zamenjal kabel za monitor, ki je zaradi dotrajanja povzročal slab stik med računalnikom in monitorjem.
Sedaj se je zopet začelo pojavljat podobno zato bi rad na laptop priklopil zunanji monitor in tipkovnico.
Zanima me kako bi se najlažje predelalo prižiganje laptopa. Če hočem pritisniti tipko za vklop ga moram razpreti, jaz pa bi rad da je pokrov stalno zaprt. Je razmontiranje tipke za vklop in povezava na zunanje stikalo preko dveh žic edina rešitev?

steev ::

Naštimaš v biosu, da se prižge s pritiskom na tipkovnico in je. Sicer ga pa itak daš v spanje, kjer zbujanje itak dela preko tipkovnice, in je. Ali ga vedno ugašaš in prižigaš? (ali kdo to še počne danes?)
:|

mulc007 ::

Ponavadi ga do konca ugasnem.
Če naštimam v biosu prižiganje s tipkovnice, se prižge z notranjo tipkovnico ali tudi z zunanjo-preko USB?

steev ::

Mislim, da bi šlo tudi z zunanjo. Sicer pa probaj.
:|

solatko ::

Odsvetujem zapiranje laptopa med delovanjem, saj bo hlajenje še slabše in posledično bo mašina kmalu kaput. Sem servisiral kar nekaj takih mašin in popravila niso bila ravno poceni, če prav se je uporabljalo rabljene dele - tipkovnica, ekran.
Je bolje odstraniti pokrov, če zadeva služi kot stacionarc.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

ce je hlajenje ok, potem nima nobene veze ce je zaprt
#brezpodpisa

mulc007 ::

Če se ne motim se v win da nastaviti da ventilator dela nonstop. Trenutno imam linux pa še nisem poiskal.

solatko ::

Ventilator hladi v glavnem dva najbolj vroča dela CPU in GPU, vse ostale komponente pa se hladijo preko pločevine, ki se nahaja pod tipkovnico, tako RAM-i, disk, chipset,..., pošlataj zgornji del računalnika in se ve o čem govorim. Že tako je za prenosnike največji problem odvajanje toplote, če zapreš pokrov, ga ni.
Delo krepa človeka

antrim ::

Spet kar vsevprek. Vsi biznis prenosniki, ki omogočajo dokinge ipd. so dizajnirani, da bp delajo z zaprtim pokrovom. Kakšen prenosnik pa ima OP pa lahko samo ugibamo.

Miha 333 ::

"Najboljši" pri tem je Mac, brez ene same reže za hlajenje spodaj. No, Apple proizvodi itak ne smejo delovati predolgo, ker potem ljudje ne bi kupovali novih.

mulc007 ::

fujtajksel ::

Meni se en star Lenovo zbuja če premaknem prižgano brezžično miško.
Sicer pa poglej powercfg ukaz v administratorskem cmd oknu
https://blogs.msdn.microsoft.com/oldnew...
https://www.tenforums.com/tutorials/631...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slab stik in predelava prenosnega računalnika

Oddelek: Strojna oprema
81051 (692) mulc007
»

Prenosnik HP 6710b ne pokaže slike po stand by-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
452312 (1376) zuz3k
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497884 (4879) mare87
»

Nasvet pri nakupu prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
222431 (1991) amacar
»

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

Oddelek: Strojna oprema
326856 (3808) TribesMan

Več podobnih tem