» »

Nasvet pri nakupu prenosnika

Nasvet pri nakupu prenosnika

thor88 ::

Fotr rabi prenosnik in bi prosu za nasvet pri nakupu.

Torej tko je:
- cena okol 650€
- more pa met gor slovenske windowse pa slovenski office


hvala :)

jan01 ::

Lenovo n500 za 500€ + nanj windows 7. Openoffice oz office 2007 home/student -70€

thor88 ::

jan01 ::

Izogibaj se hpjev iz s serije...

Zheegec ::

Izogibaj se hpjev iz s serije...

Izogibaj se tudi takšnim nasvetom... :)

Sam bi vseeno raje Lenovo N500 ali Asus X50SL in pa pri Lenovotu Widowse in pa OpenOffice. Problem solved.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan01 ::

ALi pa tvojih. Kateremu nesrečniku hočete še poriniti smotan Asus X50SL?!

Zheegec ::

kaj te moti na njemu? Barva?

Definitivno je dobra izbira, ali pa pač N500 kot sem napisal. Oba sta preverjena modela.

Pa povej kaj te moti pri HP S seriji in koliko si jih že imel v rokah... Ga imam doma in je čisto ok stvar za to, za kar je mišljen - osnovno uporabo. Je en najlažjih 15" prenosnikov na trgu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

d3n!5 ::

men hp ni nikol lezau na srcu, ampak to je samo moje mnenje, sem meu slabe izkusnje :), drugace pa n500 ni tko slab

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d3n!5 ()

srus ::

Predlagam, da z očetom definirata še kakšne druge zahteve oz. kriterije poleg cene in SW. Npr. - velikost zaslona, grafično resolucijo, čas avtonomije, potrebo po docking station, nabor potrebnih brezžičnih vmesnikov (Irda, BT, wifi), HDMI vmesnik, DVD ali Bluray pogon, moč procesorja, količino RAM, ipd. Naštel sem kriterije, ki so bili pomembni zame, ko sem kupoval laptopa.

Sem imel že kar nekaj prenosnikov različnih firm - Compaq, Fujitsu-Siemens, HP in sedaj Dell - s tem zadnjim sem še najbolj zadovoljem. Moje osebno mnenje je, da je HP oprema na splošno neupravičeno precenjena.

d3n!5 ::

Moje osebno mnenje je, da je HP oprema na splošno neupravičeno precenjena.


+1

thor88 ::

Predlagam, da z očetom definirata še kakšne druge zahteve oz. kriterije poleg cene in SW. Npr. - velikost zaslona, grafično resolucijo, čas avtonomije, potrebo po docking station, nabor potrebnih brezžičnih vmesnikov (Irda, BT, wifi), HDMI vmesnik, DVD ali Bluray pogon, moč procesorja, količino RAM, ipd. Naštel sem kriterije, ki so bili pomembni zame, ko sem kupoval laptopa.


Amm to je prvi komp, ki ga hoce fotr met. Pomoje ga bo rabu mal za na net, za ksn film pogledat(ma bigass lcd tv) pa za office zadeve.
Zaslon je reku 15" al pa 17", fajn bi blo ce ma bluetooth, na net bo meu dostop prek kabla tko d wifi ne rabi bit kej fensi, irda pomoje nebo rabu, rama minimum 2giga, docking station nebo rabu, HDMI (to je za na tv al kaj... no ce je pol rabi), pomoje bo DVD pogon u redu (ni pa nc narobe ce je Bluray) pa recmo ene 250 giga placa bi blo fajn. Grafa, proc in ostale zadeve pa nimam pojma kaj je dobro, tko d se boste mogli sami odloct, kaj bi blo fajn met. Prpraulen je dat 650€, torej rabm najbolsi prenosnik tega cenovnega razreda.

jan01 ::

thor88 še enkrat preberi moj prvi post. n500 je dober nakup

Iz nemčije še ceneje oz za isto ceno boljše:
http://www.cyberport.de/item/2/0/0/1324...
http://www.cyberport.de/item/2/0/0/1303...
http://www.cyberport.de/item/2/0/0/1310...
http://www.cyberport.de/item/2/0/0/1310...
Pooštnina za slo je 15€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Zheegec ::

jan01, še vedno čakam tvoj odgovor, ker me reeeees zanima. Hvala.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan01 ::

Kaj je že vprašanje? A glede s serije? Ker je sramota za hp. Kvaliteta za ceno je slaba. Veliko modelov lenova, asusa, acerja je veliko boljših.
No, itak je bolje gledat ceno v tujini, da res vidiš kam kater model ress spada, saj so od modelov do modelov pri nas zelo različne marže...

Zheegec ::

Kvaliteta je čisto OK. Kot sem že zgoraj napisal, za svoj namen je dober. Je pa vsekakor boljši od Pavillion serije. Kaj je pa z X50SL za 600€ narobe?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

luky ::

Mislim, da je pri nakupi boljše dati kakšen evro več in si kupit tudi boljšo kvaliteto prenosnika, ker to ne menjmo vsak teden kot kaj drugega.

Kupil sem ThinkPad Lenovo NJ253ZY in sem z njim zelo zadovoljen.

lp.
luky!

Leks ::

@ALIEn3001
Tudi moje mnenje je da lenovo N500 prekaša "s" serijo HPja. Sploh je razlika v kakovosti izdelave,
materialih, ter v hladilnem sistemu. Se vidi da je lenovo razvil svojo različico hladilnega sistema
in ga prilagodil svojim prenosnikom, med tem ko ga je HP kupil na trgu in vgradil v vse prenosnike.

Sicer pa vsak ima svoj okus, želje in merila o kakovosti, tako da je debata o tem nesmiselna. Če ti
je kvaliteta HPja O.K. in si zadovoljen z njim, je to super!

Picero ::

@jan01 gledam tole: http://www.cyberport.de/mentasys/8231/9..., pa me zanima kaksne tipkovnice in OS imajo laptopi pri nakupu preko cyberporta. Ali garancija pri nas velja?

JayKay ::

jaz bi rekel da nemške, a ni očitno?

jan01 ::

@amcar
gta4 na 6735s v sanjah

@picero:
link ne dela-popravi. Garancija je odvisno od znamke prenosnika. Npr hp je tudi v slo, hp pavilion pa ne...

thor88 ::

Thor, glede windowsev in officev, ka tvoj fotr rabi original, ker mislim, da je škoda 150€ stran metat za windows in office (vse se dobi na travniku).


Hja bo rabu tut za svoj s.p., pa najraj bi vidu, d ma use legalno. Usaj zdej na zacetku... k bo naslednic kej kupvau si bo ze sam zrihtou, kokr si bo hotu.

amacar ::

jan01, lahk ti pošlem video ko sem na tem prenosniku igral gta4, grafika je bla sicer skoraj vse na najslabše, razen resolucija je bla na 800*600

amacar ::

http://www.shrani.si/?Z/gx/cxOyBQK/sva0...

evo video, mal bogo sm špilal, ker sm z eno roko snemal, pa tud posnel sm s telefonom (pa zej bodi pameten jan01)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik do 550€

Oddelek: Kaj kupiti
402176 (1399) ;-)
»

Laptop za cca. 600 € ?

Oddelek: Kaj kupiti
101170 (915) stojko1
»

Prenosnik za 400€

Oddelek: Kaj kupiti
141549 (1183) amacar
»

prenosnik za vsakdanjo rabo

Oddelek: Kaj kupiti
131197 (1006) bluefish
»

Trije odlicni prenosniki

Oddelek: Kaj kupiti
141530 (1200) Ajnstajn`

Več podobnih tem