» »

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

AnZo ::

Zgoraj omenjen laptop je novi. Ko sem poskušal namestiti WinXP mi je vse normalno bootalo iz CDja, tudi checki na začetku so bili ok.
Ko pa bi moral dobiti opcijo za formatiranje diska mi je pa javilo, da ne prepozna diska, naj preverim če je priključen. V biosu kaže vse ok.
Potem sem dal v comp VISTO in jo brez težav inštaliral, kjer disk tudi normalno deluje.

Čeprav bi raje imel XPje je tudi vista ok. Ampak tu se pa pojavi drug problem.
Namestil sem vse gonilnike. Sound, grafika, bluetooth, wlan, lan... Doma imam T2, ko pa sem poskušal povezat na net laptopa pa ni šlo.
V omrežnih povezavah imam pa samo brezžično omrežno povezavo (ni vzpostavljena) in bluetooth (ni vzpostavljena).

Ko priključim kabel v mrežno normalno gori zelena lučka. Ni pa nikjer pod omrežnimi povezavami videti LANa.

Torej kako povezati računalnik sedaj z internetom preko kabla in mrežne???
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

MEDENA ::

Navodila:

V primeru težav z namestitvijo operacijskega sistema, sledite naslednjim korakom:

-ob zagonu računalnika pritisnite tipko : Lenovo Care button

- pritisnite tipko F1

Računalnik bo odprl meni BIOS-A

- pritisnite tipko ENTER

-pritisnite kurzorsko tipko za desno

Na dnu okenčka (zadnja opcija) je možnost SATA HDD AHCI Mode

- Izbereš opcijo Disable

Pritisnite tipko F10

Pritisnite tipko ENTER

http://www-307.ibm.com/pc/support/site....

Gwanaroth ::

Instaliraj driverje za LAN kartico, pa ti bo deloval internet v Visti. klik


Zakaj ti ne prepozna diska pri instalaciji XPjev? V biosu moras izklopit SATA native mode.
Lights often keep secret hypnosis..

N-E-O ::

Kako pa si zadovoljen drugače z omenjenim laptopom? A imaš 15,4'' izvedenko ali 14''?
Ali je procesor 2,0 ali 2,2? Kje in za koliko si ga kupil?
Follow the white rabbit.

AnZo ::

Hvala za pomoč.

Stvar sedaj deluje brezhibno. Sicer za mrežno po visto nisem probal, ampak sem na novo namestil potem xp-je... in tudi mrežna je po inštalaciji gonilnikov delovala bp.
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

slosplet ::

Tudi jst imam omenjeni računalnik. Imam problem, ker ne morem dobiti gonilnikov za mrežno kartico.

MEDENA ::

T0RN4D0 ::

Hm jst bom pa kr tole temo ukradu če lahko, mam isto N200 (2.0 C2D, 2G RAM, 120G disk, 7300...) edino kar me moti je to da se mi je zdej že en 3x nardil da ko ga odprem ne dela zaslon... Zadevo precej enostavno rešim tako da samo zaprem in odprem še enkrat... Zanima me samo če se je še kom to dogajal? |O

slosplet ::

sem rešu zadevo. Hvala!!

moat ::

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme in smetim po slo-techu. Torej, kupujem prenosnik za svojo hči, ki ga bo uporabljala za potrebe študija in ogled kakšnega filmčka, tu pa tam kakšna igrca (The Sims 2 ipd.), ničesar zahtevnega. Ciljam na prenosnik IBM Lenovo 3000 N200 naslednjih karakteristik:

Tehnične podrobnosti Opis:
model Lenovo 3000 N200 1,46GHz
zaslon 15,4" WXGA (1280 x 800) VibrantView
procesor Intel Core Duo T2310, 1,46GHz
pomnilnik 1 GB (2x512 MB) DDRII 667MHz, max. 2 GB
trdi disk 120 GB 5400 obratov / minuto SATA
grafična kartica Intel X3100 do 256 MB deljeno
optična enota DVD+/-RW DL
zvočna kartica, modem, mrežna kartica 10/100, bluetooth
brezžično omrežje Intel 802.11a/b/g
št. USB priključkov 4
št. firewire priključkov 1
TV izhod, čitalec kartic, VGA, mikrofon, slušalke, čitalec prstnih odtisov
operacijski sistem DOS licenca
baterija 6 celična
masa 2,8 kg

Ali ima kdo informacijo, koliko pomnilniških rež ostane prostih na matični plošči, glede na to, da sta dve že zasedene (2x512 DDRII)?

Zanima me tudi naslednje. Ko v biosu spremeniš nastavitve, da ti XP-ji prepoznajo SATA disk, ali po namestitvi operacijski sistema ponovno spremeniš namestitev nazaj.

Poleg tega bi prosil AnZo in ostale, ki si lastijo dotični oz. podobni prenosnik Lenovo in napišejo, kako so z njim zadovoljni. Za informacije se zahvaljujem.

LP, moat.

moat ::

Pozdravljeni!

Samo, da malce osvežim. Mogoče bo videl kdo, ki ve kaj več.
LP, moat

bond007 ::

Glede rež za rame ti lahko povem da ima 99% prenosnikov samo 2 reži in mislim, da je tako tudi pri n200.

Modri dirkač ::

Sej ena reža je odspodaj, 2 šraufa - no problem.
Druga je pa pod tipkovnico, so pa mislim, da štirje šraufi, pa mal spretnosti.
Everybody lies!

Westix ::

Jst mam Lenovo 3000 N200, zaenkrat sm zadovoljen z njim, mam pa 2 problema, nista velika. Prvi je zelo majhna razdalja med površino na kateri je računalkin in njegovim spodnjim delom, to je sicer pri vseh laptopih, ampak pri n200 je problem da se lahko pregreva, vsak kolkor jst opažam, zato ga ponavad podložim pod sprednjim delom (pod touchpadom) in potem se lepše hladi. Drugi problem pa je ko ga dam v hibernacijo in če takoj ne zaprem zaslona dol, potem ima probleme priti nazaj iz hibernacije, zato je najbolš da takoj ko stisneš kombinacijo timp za vstop laptopa v hibernacijo, da potem takoj zapreš laptop. Aha je pa tu še en večji problem in sicer ekran ni antistatičen in se mi kar naprej nabira gor prah. Drugače sem pa z njim zadovoljen. Igrce pa bi morale delat, meni dela World of Warcraft normalno, tak da bi mogl tud Sims 2, z 1GB RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Westix ()

moat ::

Westix, hvala za izčrpen odgovor; bil je dejansko, takole iz prve roke.

Vedel sem, da se prenosnik takšnega cenovnega razreda pač ne more približati nekemu idealu. Zame zadostuje, da je dober, predvsem pa ZANESLJIV in vreden cene za tisto, kar tudi dejansko ponuja.

Na trgu se pojavljata dva prenosnika z istimi karakteristikami, z razliko kapacitete RAM-a; eden ga ima 2x512 MB (mimovrste), drugi pa 2X1 GB (comtron).
Zanima me ali ti uporabljaš 1 ali 2 GB različico. Hvala.

LP, moat

Westix ::

Trenutno mam 2x512MB RAM, torej 1GB različico, si pa nameravam ob prvi priložnosti zamenjati 512MB z 1GB, tako da bom mel 1,5 GB. Dela pa z 1GB čist v redu,sam skrbet morš pač za njega, defragmentacije, čiščenje diska...aha, zdej sem se spomnu, če se le da, probaj dobit CD z driverji za laptop, ker jst ga nisem zraven dobil, in jih morš vse dobit z neta dol, prav z IBM/Lenovo strani in to lahk traja zlo dolg, ker imajo počasno linijo. Driverjev je pa tam nekje za 600MB mislim da, so pa velikosti od 10-250 MB, s tem da tist z 250 MB ni tak pomemben ker tudi brez tistega dela bluetooth ampak nimaš ''centra za bluetooth''. Drugač pa ni ne vem kak problem tud z interneta jih dobit, sam čas si moraš vzet.
Glede diska pa mislim da ne spreminjaš nastavitev nazaj, sam nardiš jih tak da windowsi prepoznajo disk in potem je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Westix ()

moat ::

Westix, hvala za odgovore:)).
Lep dan še naprej; moat.

pac03 ::

Imam vprašanje glede tega prenosnika, torej: Lenovo 3000 N200 T2310 2GB TY2BJZY
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zanimam me kakšno resolucijo na tv preko tv-out izhoda S-video omogoča? Je to 1024*768 ali 800*600!?


hvala za odgovor pa lp

mmaestro ::

Zanima me samo, če je ta računalnik zmožen poganjat fifo 2007 in 2008?

LP

T0RN4D0 ::

Kater točno, ker se precej razlikujejo. :]

Sicer pa poganjat najbrž že, kakšna je pa grafika če želiš igralnost je pa druga zgodba... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ales400 ::

Pozdravljeni!

Kolega ima prenosnik Lenovo 3000 n200, instalirala sva gonilnike za graficno Intel Graphics Media Accelerator X3100. Ker so na njihovi strani samo stari gonilniki in imava zaradi tega v igricah težave, me zanima, če ima kdo oz. če sploh obstajajo kaki novejši gonilniki, ker jih midva ne najdeva.

Hvala
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Modri dirkač ::

Intel.com + malo brskanja

;)
Everybody lies!

a13misko ::

Pozdravleni!

Zanimam se za ta prenosnik http://www.ceneje.si/lenovo-prenosnik-3... pa me zanima če so uporabniki odkrili še kakšne večje napake? Uporabljal ga bom za office, programiranje igric ne igram.

pozitron ::

Za sestro sem vzel podoben prenosnik, samo da je procesor T5450. Drugo je isto. V enem mescu nisem opazil nobenih težav. Tipkovnica, je super, kvaliteta izdelave pravtako vredu, sploh za to ceno. Pregreva se nič. Performans je odličen. Edin kar sem zamenjal visto z xp-ji. Še igre delajo super (tomb raider anniversary, sims 2, spore). Monitor ni glih bog ve kaj, en samsung TN z glossy prevleko ki nima antistatičnega premaza in se prah precej nabira na ekranu, pa vidni koti so bolj švoh. Drugače pa overall fajn prenosnik. Aja pa zvočniki tut niso nevem kolk glasni.

a13misko ::

Koliko pa je razlike med T2390 (core duo) in T5450 (core 2 duo)? Se splača dat 80€ več za gf 7300go, ker obstaja model z grafično intel gma x3100, ki je cenejši od modela z gf 7300go.

slawc ::

Zoprna stvar pri 7300go je ta, da nvidia nima podpore oz. te direktno usmeri na lenovo stran.

Sam imam precej boljsi model, kot je tukaj opisan, z T8100 in 15,4" pri 1680x1050 in visto.

Muci me, da tv-out ne dela. Ko priklopim kabel na TV, se na TV opazi "dogodek" vendar pri pritisku Fn+F7 na prenosniku, ta rece da TV ni priklopljen. Mogoce mu ni vsec S-video to Composite pretvornik, kateri pa dela na obicajnem racunalniku z radeon 9100. Moram probati se na kaksnem drugem TV in s kaksnim drugim kablom (mogoce na SCART). Ima kdo podobne tezave?
LP, Slawc

a13misko ::

Verjetno bom vzel kar tega drugega z gf 7300 go ker ima zraven še visto. Sem prebral nekaj testov pa pa pišejo da je ohišje kvalitetno to pa mi največ pomeni ker bo dosti na poti. Kako pa je z garancijo ima 1 leto ali 2.

ender ::

Lenovo ima ponavadi za fizične osebe 2 leti garancije, za pravne pa eno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

trillian ::

Imam ta laptop (t5450), ampak se mi ugaša pri bootu, ponavadi moram dvakrat prižgati računalnik, da se dokončno naloži. sem ga imela že na servisu, kjer so mi zamenjali napajalnik, ampak ima še vedno težave. Ima kdo kak idejo, kaj bi bilo lahko narobe?

Lp, Urška.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

EvilDare ::

Za gonilnike grafične kartice go 7300 jaz uporabljam tole stran: http://www.laptopvideo2go.com. Vedno morate zamenjati "Modded INF" datoteko, da vam dovoli inštalacijo gonilnikov.

Slawc: mislim da imam isti model in jaz na srečno nimam nobenih problemov s tv-out. Vedno uporabim ali direktvo vga konektor za monitor ali za tv preko s-video -> composite -> scart priključka. Sem pa tudi preizkusil direktno preko rumenega composite priključka in je tudi normalno delovalo.

slawc ::

TNX za info, žal nisem uspel "sfehtat" drugega kabla. Najbolje, da ga enkrat odnesem v BB in tam sprobam.
LP, Slawc

Svizec69 ::

Zanima me, če je še kdo naletel na težavo, da mu prenosnik ko ga prižge 3 krat zapiska in se vbistvu ne prižge... Kje bi lahko bila težava? Grafična, ram, matična? Prenosnik je še v garanciji zato ni problema ga bom nesel na servis, me pa vseeno zanima ker sem kar precej odvisn od njega (faks) in ne bi rad bil sedaj nevem kako dolgo brez.

TribesMan ::

RAM
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497884 (4879) mare87
»

Nadgradnja IBM računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
191349 (1143) noraguta
»

xp na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181452 (1122) šernk
»

šklocanje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91160 (999) kiFni
»

kako se pride v bios pri starejšem IBM Netvista

Oddelek: Operacijski sistemi
61406 (1263) bmen

Več podobnih tem