» »

slab stik in predelava prenosnega računalnika

slab stik in predelava prenosnega računalnika

mulc007 ::

Na prenosnem računalniku je slab stik kabla za monitorja.
Pred dvemi leti je zaradi slabega stika, ob premikanju monitorja utripala slika in sem zamenjal kabel do monitorja. Nekaj časa je bilo vredu potem pa se je zopet poslabšalo in sedaj se včasih zgodi celo to da računalnik detektira kot da sem zaprl monitor in potem gre v spanje - predvidevam da je detekcija odprtosti monitorja drugje zato zamenjava kabla ne bi zadoščala.

Razmišljam da bi laptop uporabil namesto starega stacionarnega računalnika.
Na VGA bi priklopil monitor, na usb pa miško in mogoče tudi posebej tipkovnico.
Da ne bi delovala oba monitorja bi moral tega od laptopa nekako odstraniti. Se to da, ali kako naj se lotim?

solatko ::

Postopek je enostaven - na youtube najdi posnetek razkopavanja tvojega prenosnika, ga odpreš, odstraniš kable wi-fi antene, priklopa kamere in displeja. Tako dobiš spodnji del prenosnika z vso ostalo mašinerijo. Priklopiš VGA kabel, tipkovnico in miško (lahko uporabljaš tudi original od prenosnika z drsno ploščico, vendar je delo s samostojno tipkovnico in miško prijetnejše) in imaš računalnik, ki pa ima določene pomanjkljivosti (performanse). Verjetno boš moral tudi internet urediti ali preko kabla ali preko USB WI-FI dongla, ker moraš pač odstranit anteno pa tudi kamere nimaš več.
To je odlična rešitev za kakšen prenosnik, ki je bil ob nakupu top in bo tudi v tem primeru služil svojemu namenu, saj se popravilo ekrana ali celo pokrova ohišja ne splača.
Delo krepa človeka

strumf666 ::

Zaslon prenosnika lahko izklopiš tudi v winsih, tako, da, verjetno ni potrebe po razkopavanju prenosnika.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

mulc007 ::

Zakaj je potrebno odstraniti wi-fi kable? ...se ta nahajajo v monitorju?

starfotr ::

Po navadi je antena okoli zaslona.

solatko ::

strumf666 - če je monitor mrtev, je samo napoto, če hočeš prenosnik uporabljat kot PC. Zapiranje pomeni slabše hlajenje in ni priporočljivo.
Delo krepa človeka

mulc007 ::

Pozabil sem omeniti da se laptop včasih fajn greje in ventilator takrat na polno dela. Iger, programov in videa ne uporabljam.
V kratkem bom naložil nov OS in če se bo ponavljalo bom kupil ventilatorčke, ki jih poganja USB in napeljal tako da bo stalno pihalo skozi obe strani laptopa - v primeru če odstranim monitor in uporabim drugo tipkovnico, se bo lažje izboljšalo hlajenje.

klinker ::

Spucaj reze hladilnika in menjaj termalno pasto.

mulc007 ::

Našel sem video po katerem bom prišel do procesorja in zamenjal termalno pasto.

Me pa zanima če je smiselno/kaj je smiselno obnoviti na tem prenosniku:

Lenovo 3000 N500
(15.4-in WXGA (1280 x 800) glossy, integrated camera,
Intel Core 2 Duo Processor T5800,
Mobile Intel PM45 Express chip set,
NVIDIA GeForce 9300M with 256 MB,
250 GB / 5400 rpm, DVD Recordable, 2 GB,
Intel Wireless WiFi Link 5100 AGN (1 x 2),
Modem, Mini-PCIe, 4-in-1 Media Card Reader,
Express Card,
Bluetooth wireless, 6-cell battery,
DOS License)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prižiganje laptopa ob zaprtem pokrovu

Oddelek: Strojna oprema
111142 (704) fujtajksel
»

Sestava cheap sistema za učenje otrok

Oddelek: Kaj kupiti
151243 (870) jukoz
»

Prikazovanje na zaslonu pred zagonom windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
7778 (657) Kaj
»

VGA se poslavlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6218510 (16119) Jst
»

Prisluškovanje tipkovnicam na daljavo

Oddelek: Novice / Varnost
386771 (4672) poweroff

Več podobnih tem