» »

2.1 sistem - ATP3 vs. 2100

2.1 sistem - ATP3 vs. 2100

dunker ::

Lep pozdrav vsem skupaj!
Čas je, da se kot nekoliko resnejši avdiofil znebim plastičnih piskalic za 4 tisočake in si kupim nekaj, kar bo od sebe dalo konkretnejši (ni nujno, da glasnejši, ampak lepši) zvok.
Najprej sem resno razmišljal o nakupu 5.1 zvočnikov, ampak bolj ko berem, bolj me prepričujejo da so 5.1 sistemi za pod 30'000 SIT precej slabi.
Po drugi strani pa vse revije hvalijo Altec Lansing ATP3 zvočnike... Ki pa niso 5.1, ampak 2.1.
Sedaj pa sem pred dilemo...
Naj kupim Altec Lansing ATP3 (za 16k) ali Altec Lansing 2100 (za 22k SIT). Prve v vseh revijah hvalijo, o drugih pa ne vem nič. In glede na to, da so od iste firme, bi človek mislil, da so dražji 2100 še boljši od ATP3.
Torej, ima kdo kaj izkušenj s temi zvočniki? Ali ima 2.1 sistem za 20k SIT veliko boljši zvok od 5.1 sistema od 20 do 30k SIT?
Kako izgleda subwoofer pri takih zvočnikih? Zna konkretno pokati in predvsem pri rapu poudariti spodnji spekter (ritem)?
Je poleg teh dveh sistemov še kakšen omembe vreden 2.1 sistem?
Torej, katerega od 2.1 kompletov zvočnikov mi najbolj priporočate?

NAJLEPŠA HVALA VSEM ZA POMOČ!!!

jest10 ::

Če praviš da si avdiofil potem ne glej za temi zvočniki ampak si nabavi kaj bolj resnega.

Woofer pri teh sistemih je dobesedno ubogi. (nekateri jih bodo hvalili, ampak verjemi mi da ti še niso slišali pravega suba) Ponavadi zadovoljivo igrajo do kakšnih 50-60Hz za nižje tone jih pa zmanjka (ne verjemi oznakam na škatlah da igrajo od 30Hz dalje). Se pravi da absolutno ni za rap, ki ima base tudi pod 30Hz.

Če bi res rad imel dober zvok si nabavi aktivni sub in boljše satelite, ki jih priklopiš na ojačevalec

jRk0 ::

no no

1. woofer je za ta denar super in proti drugim sistemom nadmocen. tudi lesen je, proti nekaterim plasticnim...
res pa to ni tak woofer kot naprimer yamaha 150W :) (tega sem naprimer slisal pr sosolcu) ... tisto je cisto drugo potem. je pa za sobo cisto zadovoljiv.

2. v knjigici atp3 lepo pise frequenxy response 45Hz - 18kHz! torej, menda edina firma, ki resnicne vrednosti napise! pri creative al pa kom bos nasel dosti nizje stevilke za base, ampak jih itak ne dosegajo:)

3. mas pa pravm, da pr dolocenih rap komadih ni vec tisto pravo. ampak ta vecino glasbe pa je cisto vredu! mam zlo razlicno glasbo na racunalniku pa je zlo malo komadov, pri katerih se slisi, da woofer ne zmore cisto.


2100 sem nekje slisal (ampak se to nisem ziher) da so slabsi od atp3. ampak to se mi samo zdi! tako da, najboljse idi preverit nekam. al pa kupi atp3 pa 6k sit ti ostane za 2l olja:) al pa za benz.
You fuck up once, you loose two teeth.

phoenix(tm) ::

2100 mam jest, pa so se ke ql, ceprav mam pa res bl mejhno sobo.Basi so kr hudi, je pa to dost relativno kaj je za koga hudo.Hudga powerja s temi zvočniki ne bos dubu, nategnu se pa pomojem tud ne bos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202075 (1598) dxx
»

Zvočniški sistem 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
101287 (1160) Slasher
»

Kateri 2.1 zvočniki za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
452758 (2047) glinik
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564005 (3389) jest10
»

katere 2.1 zvocnike

Oddelek: Kaj kupiti
131239 (1066) jRk0

Več podobnih tem