» »

Zvočniški sistem 2.1

Zvočniški sistem 2.1

dunker ::

Lep pozdrav vsem!

Odločil sem si, da si omislim en spodoben zvočniški sistem za računalnik, ker precej glasbe preposlušam tukaj. Žal se zvočnikov Altec Lansing ATP3 ne dobi nikjer več (sem jih naročil na www.in-put.com, pa se jih ne da več dobiti).

Zanima me, kaj bi bilo res čimbolj kvalitetnega do 20'000 SIT, kajti ATP3 so baje blesteli (in njihova cena je bila na koncu cirka 13'000 SIT). Vsaka pomoč je dobrodošla.

Hvala!
Anže

jRk0 ::

Ne dobi se jih vec? weird:) si ziher vse trgovine probal?:D
Drugace so se altec lansing 2100 pol nekaj podobnega.

Ce ne pa nabavi Logitech x530. Sicer so res 5.1 sistem, ampak ce hoces 2.1, sploh ni problem, center das na monior (ce mas lcd-ja pod monitor) satelite pa na vsako stran 2 pa je.

V primerjavi z atp3 je woofer bolj glasn, ceprav je kista manjsa, pa se bass reflex je po vrhu. Gre pa woofer nizje kot pr atp3. Pa zvokovno ni sistem nic kaj slabsi. stane pa okrho 17-18k sit :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Kaufmann ::

Ali pa X-230, si jih lastim. Vsekakor vredni 11k.
ni podatka

Daedalus ::

Logitech Z3 tud niso švoh. Sicer je cena okoli 25k, zvok pa je (vsaj za moje pojme) zelo dober.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dunker ::

He he, dobil sem ATP3 kot razstavni eksponat v BOFu, zadnji komad v štacuni. Juheeej! :D

jRk0 ::

Pr ATP3 je kul, da grejo z mano na vsako bordanje in tabore lahko:) sateliti so majhni, woofer dam nekam v potovalko ali vrecko, pol pa prbija po sobi fajn:)
You fuck up once, you loose two teeth.

hunter01 ::

Mene pa zanima zakaj raje kupujete 2/1 sistem če isto stane 5/1 sistem..... Je razlika v kvaliteti tako občutna?????? Toliko da jo zamenjate za surround???
Hvala za odgovor...

LP Jerry

Slasher ::

Ja je. Creative z580 (ali kaj so že) ti še mize ne stresejo pri polni moči (prijatelj ma, ni bilo vredno 30k), Logitechovi z2200 pa ti stene zruva, pa še strop podere ^^

Daedalus ::

Jaz večinoma poslušam muziko na računalniku, ki je itak vedno posneta v stereo načinu, tak da mi je za večkanalni zvok vseeno. Če kdaj pogledam kak film al pa celo igram kako igro, pa niti ne pogrešam večkanalnega zvoka. Pa tudi, kot je bilo že povedano, so 2.1 sistemi v istem cenovnem rangu kot 5.1 precej kvalitetnejši od slednjih.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hostar ::

Podobna tema je že obstajala samo kaj hočeš. Če hočš ruvat stene kot je Slasher reku kupi Logitech z-2200 ali pa z-2300 ki so pa novejši. Zopet se pa ustavi pri denarju, saj z-2200 stanejo okol 36k. Drugače pa uzami z-3 ker baje tud niso slabi dobiš jih pa za okoli 20k.

Drugače sem pa jaz samo za 5.1 sisteme in nič drugega, pri filmih se dosti pozna, ne samo zadnji zvočniki ampak nujno more biti sredinski, da je dialog ločen od ostalga in lohka po mili volji zvišuješ glasnost. Pri 2.1 je pa vse skupaj zmešano in mi prav nič ni všeč. Igre so pa razred zase.

Slasher ::

hostar, kako pa se pozna pri 4.1 sistemu? Filmi, govor..?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202079 (1602) dxx
»

Kateri 2.1 zvočniki za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
452769 (2058) glinik
»

Katere zvočnike za PC kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211528 (1268) Urajmal
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564024 (3408) jest10
»

katere 2.1 zvocnike

Oddelek: Kaj kupiti
131243 (1070) jRk0

Več podobnih tem