» »

Problemi...

Problemi...

Cifix63 ::

Imam eno prošnjo..
Prepričan sem, da je tukaj gor kar nekaj takšnih, ki jim je ta moj primer vsakodnevno enostaven..

Začelo se je pred par tedni, z občasnimi "izpadi", sedaj se to stopnjuje in je že tako daleč, da je postala ta napaka kontinuirana.
Prvo kar se zgodi ko prižgem Pc - ponoven samodejen izklop, nato zagon, pa ponoven izklop (včasih par krat zaporedoma eno in drugo), pa opozorilo, da ni bil Pc nazadnje v redu/po protokolu izklopljen - kar seveda ne drži- ... sledi opozorilo, da mora kalibrirati nastavitve na neko starejšo izhodiščno točko, potem še išče po netu popravke za kao saniranje, nato sledi "ugotovitev, da je zdaj ok, seveda je vsa zgodovina iskanja, linki vsakokrat znova pobrisana.
Potem Pc deluje a počasneje od normalnega in na to tudi opozarja...do naslednjič ko se vse opisano zopet ponovi. To traja vsakič cca 15-20 minut..to je postalo nevzdržno. Gre pa za firefox mozilla brskalnik.

Dobil sem še občutek, da se prejeta ažuriranja ne ažurirajo...sicer je vse lepo označeno, da kao da se ažurirajo vendar so iz Centra vedno znova prejeta številna nova kar se prej ni dogajalo..prišlo je to vsak mesec za tisti mesec im do naslednjega potem nič več. OP je Win7.
  • spremenilo: Cifix63 ()

Han ::

Manjka bistvo: starost, spisek komponent (proizvajalec, model), zasedenost in stanje diska (CrystalDiskInfo), možnost okužbe (virus, malware...) ipd.

delfinus ::

Najverjetneje napajalnik. Mozno pa je da tudi kondici na plati. Prvo poglej, ce so kaj kondenzatorji naphnjeni. Drugo, posusi z drugim napajalnikom. lp, d.

Cifix63 ::

Se razumne seveda...

Starost 8 let
Procesor AMD Sempron LE- 1200 2.43 Ghz, 32 bitni
RAM 3 GB

Zasedenost diska C 49 GB od 78 GB
disk D nezaseden, prost 74 GB


Možnost okužbe...odgovor je najbrž DA čeprav antivir program (Kaspersky) ne najde ničesar.. ipd

Han ::

Za začetek preveri stanje kondenzatorjev na osnovni plošči. Če ni "napihnjencev", menjaj napajalnik.

delfinus ::

Ce se ti to dogaja ze takoj pri vklopu, da ti veckrat ugasne in nazaj starta je to napajalni del in ni virus.
lp, d.

TheBlueOne ::

Ce se hoces se kaj nauciti, startaj Event Viewer.

Start/Programi/administrativna orodja

V Event Viewerju
Windows Logs/Systems

Tam najdi napako (lahko najdes po casu), verjetno bo kriticna napaka nekaj kakor Kernel Power.... Praviloma napaka 41.

Ce je napajalnik, potem bo verjetno pred kriticno napako vedno neko drugo nakljucno opravilo (Ni nujno, ampak ce je tako potem je skoraj sigurno napajalnik ali maticna), ce pa se heca kaksen drug kos strojne opreme, pa bo pred napako vedno neko isto opravilo, kar pa ne izkljucuje napajalnika ali maticne. :) Ce poves katera napaka in kaj se dogaja pred njo, ti bo kdo lazje svetoval kaj se bi lahko bilo.

MIHAc27 ::

Če je napajalnik ponavadi računalnik nima čas naredit loga ob napaki. Ko pa se postavi zabeleži kritično napako - Računalnik se je nenadoma ugasnil.

Na tem starem računalniku verjetno crkuje napajalnik. Ene 10% pa da je kriva osnovna plošča (napihnjeni kondenzatorji)

TheBlueOne ::

Mozno, pri meni je zaenkrat vedno bil logiran event. Nisem niti pomislil na to, da mu ne bi uspelo. Bom poizkusil izklopiti elektriko, da vidim, ce bo logiral.

Naceloma je opis napake:

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Torej bi skoraj Moral biti logiran.

Zgodovina sprememb…

Cifix63 ::

Hvala, zanimo postaja tole.

Bom prepisal tisti tekst kaj mi Pc javi, imam to shranjeno le da tega ne morem dati sem gor v obliki slike...trenutno pa nimam toliko časa.
Prvo in najbolj sem nekako pomislil, da bi lahko bil problem v Mozilli..
Morda še poskusim z drugim brskalnikom z Google Chrome, predvsem me zanima ali bo kakšna razlika..
Lp

Cifix63 ::

Tole izpiše (občasno):

A problem has been detected and windows has been shut down to previous your computer.
If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:
Check to be sure you have adequate disk space. If a driver is identified in the Stop message, disable the driver or check with the manufacturer for driver updates. Try changing video adapters.
Check with your hardware vendor for any BIOS upadates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then select Safe Mode.
Technical information:
***STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0x30BF45C6, 0x88D36B94, 0x00000000)

delfinus ::

Ce se ti problemi dogajajo ko racunalnik bootas in to veckrat zapored (tako si vsaj opisal zgoraj) to nikakor ni Mozilla ali software, ampak hardware.
Lp, d.

Han ::

Tukaj imaš najbolj stabilno 32 in 64 bitno verzijo Firefoxa:

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel...

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel...

MIHAc27 ::

8E Kernel error je ponavadi povezan z težavo z rami, diskom... tko da hardware kot kaže...

Riff ::

kateri windwsi pa so gor ?? probaj na novo namestit win 7 na d particijo

Cifix63 ::

Hvala prvemu, drugemu, tretjemu.. za namige.
Da pa se nekaj "kuha" je seveda jasno.
Čez praznike ni blo cajta za poglobljeno razmišljanje, delovalo pa mi je ta čas, kolikor je bil pc vklopljen, brez prekinitev. Do zdaj. Z Google Chrome.. (gor so Win 7)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618518 (12274) Ales
»

Nova posodobitev Firefoxa

Oddelek: Omrežja in internet
283016 (2253) Ales
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192571 (1962) Cold1
»

Ugašanje računalnika (samodejno resetiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
102317 (1672) Aleš Ocepek
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121717 (1546) vander

Več podobnih tem