» »

Nakup ruske plave macke

Nakup ruske plave macke

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

harmony ::

Ni se odlocitev 100% padla, ampak z zeno ne moreva vec samo slik gledati, zato sva se odlucila, da bi sla v ta podvig.

Zelja je: Ruska modra macka

Zeliva seveda kupiti z rodovnikom, zato cena ne igra velike vloge oziroma seveda do neke meje.

Zeliva pa imeti mladicka, kateri bi potem pri nas odrascal.

Kam naj se obrneva? Ziviva v Avstriji, tu pojma nimam kaj in kako, mogoce se da v Sloveniji kupiti, cez mejo bi slo ?

videc ::

Pri vseh rodovniških živalih ni težav z mejo, če si v EU. Torej Avstrija, Slovenija bo šlo. Poglej, če kje obstaja kakšen klub ljubiteljev te vrste mačk. Boš pa moral dobiti vse papirje, torej tudi evropski potni list za žival.

darthvader ::

shmandi ::

A s karaktrom ruske plave sta seznanjena? Je precej samosvoja in nič preveč cartljiva. Ob obiskih se skoraj vedno skrije v kakšen kot.

harmony ::

darthvader je izjavil:

http://www.fd-ljubljana.si/sl/vzrejalis...

Sem ze bil na tej strani ter nasel link www.sinashepa.com za modro rusko macko, ampak link je krneki.

shmandi je izjavil:

A s karaktrom ruske plave sta seznanjena? Je precej samosvoja in nič preveč cartljiva. Ob obiskih se skoraj vedno skrije v kakšen kot.

Sva brala ja. Tocno to nama ustreza. Obiskov pa niti nimava veliko.

Zato pa zelim pred nakupom vse vedeti, ker zelim da ima vse kar je potrebno za lepo in ugodno zivljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

solatko ::

harmony - Vzemita raje mačko, so veliko bolj crkljive in imajo manj problemov. Tako ali tako bosta morala mladiča, če ga ne nameravat vozit na tekmovanja, operirat za izgubo razmnoževanja, saj bosta imela v nasprotnem primeru, celotno stanovanje označeno s smrdečo tekočino, s katero mačke cahnajo svoj teritorij.
Delo krepa človeka

Uporabnix ::

Kaj pa je ta vrsta tok posebna? Oz. kot so napisali zgoraj, če ni preveč družabna in crkljiva, kje je pol point?
Sem mislil da imajo ljudje, ki se namesto otrok odločijo za mačko, radi vsaj črkljanje :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

solatko ::

Je lepa in redka na teh prostorih, to pa je že point, da jo nekdo hoče. Praviloma so mačke zveri s precejšnjo mero svojeglavosti in to imamo nekatri radi, saj pesa navadiš, za drobno pasjo slaščico čisto vse, mačka pa se bo s teboj ukvarjala, ko njej paše, ne takrat, ko tebi.
Sem ljubitelj psov in mačk, oboje sem v življenju tudi skoraj skozi imel, velikokrat oboje skupaj in precej dobro poznam karakterje teh dveh vrst, pes je večinoma udomačen, mačka pa je še vedno zver in tudi zveri v divjini se včasih crkljajo.
So pa ene pasme bolj ljudske, druge pa manj, vse pa imajo kremplje in zobe, katere znajo kar lepo uporabljat.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Pika na i ::

SmotaniJanez ::

Jaz si želim da bi kje dobil mešanca med domačo in divjo mačko. Kar se mi zdi zlo posrečena kombinacija. Zlasti z genetskega vidika.

Taki mačkoni so večji in močnejši od domačih mačk. Znanec ma enega takega, pri nekaj več kot 7 mesecih ima skoraj 5kg. Zgleda pa noro. Ni kastriran.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

@harmony:

V Sloveniji trenutno ni aktivnih vzrediteljev mačk pasme Ruska modra mačka. V preteklih letih jih je nekaj bilo, imajo še nekaj odraslih živali doma, legel pa trenutno žal ne. Predlagam obisk kakega od teh bivših vzrediteljev in osebni kontakt z mačkami in izkušnjami. Če/ker ne bo v igri prodaja, bo interakcija tolk bol iskrena in sproščena. Mačke so super, imajo pa svoje lastnosti, ki včasih komu morda niso všečne (glasnost).

Do vzrediteljev z mladiči boš najlažje prišel z obiskom razstave - iskalnik.
Žal vnaprej ni grancije da bo na neki razstavi tudi kakšna ruska modra mačka, so pa zadnja leta hrvaške razstave 'sigurna stava'. Imajo nekaj aktivnih vzrediteljev, ki pogosto razstavljajo. Tudi v avstriji je nekaj aktivnih vzrediteljev.
Lokalne organizacije v okviru FIFe: KKO, OVEK, SFDH, FH, ANFI, ZFDS
Zbogom in hvala za vse ribe

Scaramouche ::

harmony je izjavil:

Ni se odlocitev 100% padla, ampak z zeno ne moreva vec samo slik gledati, zato sva se odlucila, da bi sla v ta podvig.

Zelja je: Ruska modra macka

Zeliva seveda kupiti z rodovnikom, zato cena ne igra velike vloge oziroma seveda do neke meje.

Zeliva pa imeti mladicka, kateri bi potem pri nas odrascal.

Kam naj se obrneva? Ziviva v Avstriji, tu pojma nimam kaj in kako, mogoce se da v Sloveniji kupiti, cez mejo bi slo ?


Maine Coon imajo baje psu podoben karakter...

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Mačke ne moreš imet.



Jaz si želim da bi kje dobil mešanca med domačo in divjo mačko.


Dobit je sicer ne moreš, a je bilo kar nekaj primerkov tam proti Kočevju.
Kaj?

Scaramouche ::

Srbija po dogovoru, vem za eno ki je šla tja psa kupit, se da zmenit poceni!

https://www.halooglasi.com/kucni-ljubim...

harmony ::

To modro rusko je res skoraj redkost dobiti. :(

Britanka je pa skoraj kot domaca macka. No ta je namrec tudi zeni vsec, meni pa bolj ruska. :) Ceprav sta obe lepi.

Drevesce ::

Luštne pa nesramne.

reeves ::

SmotaniJanez je izjavil:

Jaz si želim da bi kje dobil mešanca med domačo in divjo mačko. Kar se mi zdi zlo posrečena kombinacija. Zlasti z genetskega vidika.

Taki mačkoni so večji in močnejši od domačih mačk. Znanec ma enega takega, pri nekaj več kot 7 mesecih ima skoraj 5kg. Zgleda pa noro. Ni kastriran.

Saj imaš veliko izbiro:
Bengalka - azijski leopard + domača mačka
Karakal - divja mačka, ki pa brez težav živi tudi v hiši kot domača mačka
Savannah - siamka + serval
Ashera - azijski leopard + domača mačka

Niso pa poceni. KLIK

OP

Rusko modro mačko ni težko dobiti. So kar pogoste. Spomladi bo v Lj. spet mednarodna razstava mačk in zadnjih nekaj let jih je vedno kar nekaj. Tam boš dobil vse informacije iz prve roke od vzrediteljev.
Modra mačka je enostavna za vzdrževanje. Edino kar jo moti je prevelik hrup, zato ni priporočljiva za družine z majhnimi otroki.

shmandi ::

Takrat, ko sem jo jaz imel, sem vedel za vsaj dva rejca v Sloveniji. Je pa tega res že preko 10 let. Moja je bila sicer uvožena iz Rusije.

Cervantes ::

Pri nas živi 5 (pet) MaineCoonov, še iz časov, ko je žena vzrejala.
Govoriti o "karakterju" pasme je po mojem nesmisel.
Variacije so, da večje ne bi mogle bit.
Od totalno asocialne do ene muce, ki mi stalno nekaj pripoveduje in spi pri mojih nogah.
Da so podobne podobne psom, je pa seveda totalni BS.

solatko ::

Samuel - Če si mačkoljubec, potem so ti všeč vse mačke, od navadne domače do bengalskega tigra in zavedaj se, da ima vsaka mačka svoj karakter, imaš v vsaki pasmi razpon od ljubke muce, do žleht, neobvladljive zverine, saj je vsaki mački gen zveri.
Delo krepa človeka

WarpedGone ::

saj je vsaki mački gen zveri.

Tega se ljudje, ki hočejo met 'mešanko' z divjo mačko, ne zavedajo.
Nujen rezultat je, da žival na koncu pristane na cesti al pa je usmrčena zaradi iz riti potegnjenega razloga.
Že max udomačena muca lahko na trenutno zelo testira toleranco in živce, več kot je divjega v njej, pogostejš in hujš bo ta test.

Nekomu je pač normalno da se 'moteče' mačke zapira v kopalnico, wc, ... drugim pač ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

solatko ::

WarpedOne - Za pse je pravilo, da imajo vsi psi kosmata ušesa, nikoli ne veš, kdaj te bo ugriznil, mačka pa je tudi tista najbolj domača, še vedno zver, se navadi prostora, za ljudi pa si vzame čas le kolikor se ji zdi in kadar hoče. Vedno je pripravljena uporabit kremplje in zobe, če ji nekaj ne paše v tistem momentu, čez nekaj minut pa se bo spravila v naročje in zahtevala crkljanje. Nekatere bi se crkljale cele dneve, druge spijo večino dneva in noči, spet druge zahtevajo pozornost, skratka, ko dobiš mladiča, nikoli ne veš, kaj se bo pokazalo s časom.

Ravno zaradi te loterije, imamo mačke radi.
Delo krepa človeka

SmotaniJanez ::

WarpedGone je izjavil:

saj je vsaki mački gen zveri.

Tega se ljudje, ki hočejo met 'mešanko' z divjo mačko, ne zavedajo.
Nujen rezultat je, da žival na koncu pristane na cesti al pa je usmrčena zaradi iz riti potegnjenega razloga.
Že max udomačena muca lahko na trenutno zelo testira toleranco in živce, več kot je divjega v njej, pogostejš in hujš bo ta test.

Nekomu je pač normalno da se 'moteče' mačke zapira v kopalnico, wc, ... drugim pač ne.


No, je kolega mel težave na začetku. Mali mešanček med divjo in domačo muco je pri 3 mesecih ko so ga pripeljali v košari za muce se zaletaval v vrata da jih je snel s tečajev in ušel, k sreči v domu.

Prve tri tedne se je skrival pod omarami, prišel je ven samo jest. Potem počasi je prišel k ljudem. Žena od kolega se je zelo ukvarjala z njim, tako da je danes muc pri 7 mesecih danes scrkljan do amena. Koliko mi je znano je cepljen in res skrbijo za njega da po moje bolje ne bi šlo. Royal canin, pol kile mletega in pol piščanca na teden poje najmanj....

Ima že skoraj 5 kilogramov, kot sem že omenil. Pričakuje, da če bo šlo tako naprej bo mel čez kako leto okoli 7 kg kar je za mmačka z balončki res dost.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Najprej se je treba zmenit kaj pomeni "divja mačka".
Prosto živeče mačke pri nas spadajo med 'domače mačke' (vrsta Felis silvestris catus).
"Prava" divja mačka pri nas je Felis silvestris, katere tipično noben nihče ne vidi, ker se žival res zelo dobro skriva pred ljudmi. Živi po gozdovih, koliko jih je še, je resno znanstveno vprašanje. Življenje s prostoživečko je možno. Razen močnega nagona po 'iti ven', neprevelikem nagnjenju k crklanju in splošnem nelagodju v bližini ljudi hudih težav tipično ni. Poznajo se tisčletja prilagajanja.

Ampak ko ljudje omenjajo da bi meli meščanca med domačo in divjo mačko, imajo v mislih nekaj drugega. V različnih delih sveta obstajajo različne vrste 'pravih' divjih mačk, katere ljudje križajo z domačo mačko v razne hibride. Domača mačka ima za sabo nekaj tisočletno genetsko selekcijo, kar jo je preoblikovalo v bitje, ki shaja s človekom. 'Prave' divje mačke te selekcije nimajo. Rezultat je žival, ki dokler je še majhna, še shaja. Odrasla pa kaže to kar je - divja žival. Razne savane (hibrid s servalom) ipd so ful lepe na sliki ampak v praksi ekvivalent orožju v rokah otroka. Nujna nesreča.

Trenutno raste popularnost bengalk, ki so nastale s križanjem domače mačke z azijsko leopardjo mačko. Kljub temu da je v genil le sled divje mačke, se na kakterju to zelo pozna. Bojo povedal lastniki.
Zbogom in hvala za vse ribe

SmotaniJanez ::

WarpedGone je izjavil:

Najprej se je treba zmenit kaj pomeni "divja mačka".
Prosto živeče mačke pri nas spadajo med 'domače mačke' (vrsta Felis silvestris catus).
"Prava" divja mačka pri nas je Felis silvestris, katere tipično noben nihče ne vidi, ker se žival res zelo dobro skriva pred ljudmi. Živi po gozdovih, koliko jih je še, je resno znanstveno vprašanje. Življenje s prostoživečko je možno. Razen močnega nagona po 'iti ven', neprevelikem nagnjenju k crklanju in splošnem nelagodju v bližini ljudi hudih težav tipično ni. Poznajo se tisčletja prilagajanja.

Ampak ko ljudje omenjajo da bi meli meščanca med domačo in divjo mačko, imajo v mislih nekaj drugega. V različnih delih sveta obstajajo različne vrste 'pravih' divjih mačk, katere ljudje križajo z domačo mačko v razne hibride. Domača mačka ima za sabo nekaj tisočletno genetsko selekcijo, kar jo je preoblikovalo v bitje, ki shaja s človekom. 'Prave' divje mačke te selekcije nimajo. Rezultat je žival, ki dokler je še majhna, še shaja. Odrasla pa kaže to kar je - divja žival. Razne savane (hibrid s servalom) ipd so ful lepe na sliki ampak v praksi ekvivalent orožju v rokah otroka. Nujna nesreča.

Trenutno raste popularnost bengalk, ki so nastale s križanjem domače mačke z azijsko leopardjo mačko. Kljub temu da je v genil le sled divje mačke, se na kakterju to zelo pozna. Bojo povedal lastniki.



Kolega ma križanca z našo divjo mačko, dobu jo je z neke kmetije na notranjskem. Mačkon je trenutno čist u redu. Tko da jaz mislim na to kombinacijo, ne na kaj drugega. Sem bral po netu, da so ljudje že meli to doma, in da so mal samosvoje, sam kire mačke pa niso. Je pa res, da takle križanec prnese včasih dam tud kakega divjega zajca....ne sam voluharje in miši. Seveda če živiš na vasi.

WarpedGone ::

Brez genetskega testa ne verjamem :)
Ocenjevanje po videzu je zguba časa.

U bistvu se morš odločt zakaj bi mel takšno žival - da se lahko pohvališ da je križanec z divjo, zaradi izgleda ali zaradi karakterja.
In nekaj je, da takšno žival rešiš iz nesreče, nekaj drugega pa da komu plačaš zanjo.
Prvo podpiram, drugo preziram.

Dovolj je različnih pasem 'pravih' domačih mačk, da lahko najdeš nekaj kar ti zelo sede. Po izgledu in po karakterju.
In čisto vse so do zadnje dlake čisti lovci. Kadar se jim seveda ljudi to bit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Različni vzorci in barve pasemskih mačk se označujejo s t.i. EMS oznakami (Easy Mind System :)
Izkaže se, da obstaja čez 30.000 različnih kombinacij pasma/barva/vzorec/oči pasem pri 50 prepoznanih pasmah.

Kdor tle ne najde nekaj kar mu leži, težko reče da ma rad mačke.
Zbogom in hvala za vse ribe

DamijanD ::

Kdor jih ima res rad, bo šel po kakšno muco v zavetišče.

barakus ::

Ali ima kdo izkušnjo s posvojitvijo mačke iz zavetišča? So take mačke v splošnem bolj problematične mačke ali je čisto enaka loterija kot pri tistih, ki so posvejene kot mladiči?

ziga1990 ::

^^enaka loterija se moraš vprašat zakaj je mačka tam pristala
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dr_M ::

Bolj ali manj loterija.
Je pa tudi odvisno kje posvojis, ali ti bodo znali opisat oz priporocat karakter za doloceno macko ali ne.
Jest sem posvojil 2 macki pri macji hisi in tam so ljudje res top, vedno na voljo za karkoli. So pa precej strogi, ne dajo zivali vsakemu hovdretu, ki pride tja po macko za misi lovit na vrtu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

barakus ::

Ali obstaja kaksen link, kaksna zgodba glede posvojitve iz zavetisca? Doma imajo predsodek pred zavetisci, ces da so macke karakterno obrazgotinjene, ker so zavetisca neka grozna stvar zanje.

WarpedGone ::

So načeloma grozna stvar ampak je zato še tolk bol plemenito da žival od tam rešiš. Ne pa pričakovat da bo žival služila namesto rokavic, šala, žoge ali termoforja. Bo samostojna osebnost s svojimi strahovi in principi.

Najboljši link so ludje, ki deljajo v zavetiščih.
Najbolj so 'veseli' ljudi ki so polni znanja in idej.
Najbolj so veseli resnih ljudi, ki znajo izrazit skrbi in iskreno vprašat.
Zbogom in hvala za vse ribe

mihec87 ::

barakus je izjavil:

Ali obstaja kaksen link, kaksna zgodba glede posvojitve iz zavetisca? Doma imajo predsodek pred zavetisci, ces da so macke karakterno obrazgotinjene, ker so zavetisca neka grozna stvar zanje.


Bi rekel da mačko bolj obrazgotini človek sam kot pa zavetišče..Danes jo vsi božajo, jutri odvržena na mrzlo.Pa tudi že videl mačke ki jih je lastnik lovil z usnjeno rokavico ker so bile podivjane.. Samo zaupanje se z malo truda bp pridobi...Prednost mucev iz zavetišča je da so urejeni,sterilizirani itd.. kar večinoma muci, ki se jih mora lastnik znebit niso(ker se jih mora znebit 2x letno saj je sterilizacija baubau)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

D3m ::

Dr_M je izjavil:

Bolj ali manj loterija.
Je pa tudi odvisno kje posvojis, ali ti bodo znali opisat oz priporocat karakter za doloceno macko ali ne.
Jest sem posvojil 2 macki pri macji hisi in tam so ljudje res top, vedno na voljo za karkoli. So pa precej strogi, ne dajo zivali vsakemu hovdretu, ki pride tja po macko za misi lovit na vrtu.


?

Čemu so sploh tam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

reeves ::

barakus je izjavil:

Ali obstaja kaksen link, kaksna zgodba glede posvojitve iz zavetisca? Doma imajo predsodek pred zavetisci, ces da so macke karakterno obrazgotinjene, ker so zavetisca neka grozna stvar zanje.

Odvisno od kje je bila mačka pripeljana v zavetišče. Če je bila odvzeta krutemu lastniku, potem je karakterno obrazgotinjena že prišla v zavetišče in je sedaj na boljšem. Če pa je bila prej prosto živeča mačka, je pa zavetišče muka zanjo.
V vsakem primeru, boš pa pridobil njeno zaupanje. Bo pa trajalo.

D3m :: danes, 01:38:59

?

Čemu so sploh tam.

Ker jim je boljše v zavetišču, kot pri nekom, ki bi jih mučil, stradal, zapuščal,...

Samuel :: danes, 05:21:48

Oh please, potem jih pa še nisi imel veliko okoli sebe. Ene so dobesedno žleht po naravi. Tepejo vse po vrsti okoli sebe.

Če ne razumeš mačje psihologije, še ne pomeni, da nekaj slabega počnejo samo "iz čiste žlehtnobe".
Je pa potrebno tukaj omeniti, da je domača mačka ena redkih vrst živali in edina med mačkami, ki ubija tudi samo za zabavo oz. trening. Veljajo tudi za najbolj kruto vrsto mačk.

solatko ::

Mačko slabe izkušnje ne zaznamujejo tako zelo, kot psa. Na začetku je vsaka mačka, prinešena od drugje, boječa in si ne pusti blizu, ko pa se navadi na novi kraj bivanja, pa počasi spoznava tudi bitja, ki živijo z njo. Mačka, ki po naravi beži od psov ali pa jih napada, bo domačega kosmatinca, po navadi vzljubila, kot, da bi bil njen vrstnik, še vedno pa bo napadalna do vseh drugih psov.
Mačka mora vedno imeti pri hiši kotiček, kamor se lahko skrije, vse drugo pa je potem odvisno od samega karakterja in osebnosti same pridobitve.
Ko dobite novo mačko, ji pustite, da se vam ona približa in vam začne zaupat, vsiljevanja druge volje in navad, mačka ne mara. Poskrbite, da bo imela vedno čisto stranišče, posodico s hrano in vodo, ostalo pa prepustite sami muci. Ko vam bo muca zaupala, bo najbolj trdno zaspala ali v naročju ali, ko se vas bo dotikala. Njeno prijetno predenje pa je balzam za vaše živce.

Novi lastniki naj bodo pripravljeni na to, da muca ne vzame vedno praskalnika za svojega in si raje brusi kremplje na kakšnem kosu pohištva (tabure, sedežna, tepihi,....) in naj v stroške vkalkulirajo tudi nakup kakšnega novega kosa, po 10-ih in več letih sobivanja, sploh, če bo izključno hišna mačka, ki ne bo hodila ven. Tudi dlake nekaterim ne bodo všeč, jih pa najdeš povsod, tudi na frišno pomiti posodi in je vsakdanje sesanje nuja.

Če ste pripravljeni na vse to, vam bo mačka hvaležno vračala vašo ljubezen in vas znala tudi pomiriti, ko boste to potrebovali.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Bolj ali manj loterija.
Je pa tudi odvisno kje posvojis, ali ti bodo znali opisat oz priporocat karakter za doloceno macko ali ne.
Jest sem posvojil 2 macki pri macji hisi in tam so ljudje res top, vedno na voljo za karkoli. So pa precej strogi, ne dajo zivali vsakemu hovdretu, ki pride tja po macko za misi lovit na vrtu.


?

Čemu so sploh tam.


Da resujejo macke. Predvsem mladice in poskodovane macke.
Macja hisa ni tipicno zavetisce, ampak so to predvsem prostovoljci, ki imajo macke doma v svojih hisah in se prosto sprehajajo, niso v kletkah ( razen kaksne res divje). Uspavanje zivali je pri njih res v skrajni sili, ne pa po 30 dneh, kot je to v zavetiscih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Jaz živim na podeželju. Bom pa vzel 2 mucka, če imajo prestroge kriterije pa pri sosedih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

P.S.

Sem prebral pogoje. Kar naj jih obdržijo. Grem k sosedu kmetu, ko jih bo imel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

harmony ::

Nasel sem koncno enega v Nemciji, ki vzgaja ruske plave macke. Ali kdo ve glede kastracije / sterilizacije kaj se priporoca?

Tile iz Nemcije pravijo, da oni kastracije pred 10tim mescem starosti ne delajo in da priporocajo, da se macek / macka najprej hormonsko / spolno razvije in potem se po 10tem mesecu opravi se ta del.

Je to res? Namrec eni vzgajalci preden opravis prevzem to ze uredijo. Kaj je bolj pravilno?

Kenpachi ::

To je res. Naš je bil nekje okoli 11 mesecev, nič mu ne manjka.
Zaraki Kenpachi.

WarpedGone ::

Če si ti kupec, boš v verjetno moral sprejet zahteve prodajalca. Te so odvisne od organizacije v katero je včlanjen in / ali kakšno filozofijo goji. Žal so najmanj zanesljivi ljudje, zato se priporoča kastracijo še predno mladiči grejo od hiše i.e. dokler še maš kontrolo nad tem (z vidika vzreditelja).

Da ni pol jokcanja novega lastnika kako srca da bi mačku dal jajca stran. Bo raje mladiče v vrečko zavezal in v kanto z njimi. Ker to je nujni rezultat prakse pozne kastracije.

Glavni stranski profit kastracije samcev je omejitev potrebe po označevanju terena, ki je direktna posledica spolnega nagona. Stvar ni črno bela ampak se od mačka do mačka spreminja, statistika pravi da najmanj markirajo zgodaj kastrirani samci, ki so sami. Karkoli manj od tega, poveča nevarnost/jakost markiranja.
Moj samček je bil kastriran pri 3ih mesecih, dviga rep in trza z ritjo ampak ne šprica. Ie, mišice mu še vedno delujejo, ampak pumpa pa ne. Poznam primere ko kastrati tudi špricajo i.e. markirajo.

Pod črto: kakšnih hudih zdravstvenih posledic ki so posledica "prezgodnje" ali "prekasne" kastracije ni.
Posledice so lahko zaradi šalabajzerstva pri izvedbi postopka in/ali neprimernega zdravstvenega stanja mačke v času izvedbe postopka. To ne pomeni kastracije pri 2 tednih, pri nas je praksta 3 mesece.

Nekaj neprijetnih nasvetov:
- pozanimaj se o zdravstvenem stanju sorodnikov
- poskusi zvedet kje bivajo, kontaktiraj tiste lastnike
- poskusi zvedet kakšno starost so dočakale babice, dedki
- ma rodovnik al je koktail?
Zbogom in hvala za vse ribe

harmony ::

Javili smo mi, da imajo mladicka zenskega spola, kar mi je posebej vsec.
Rodovnik ima, pri prevzemu dobim vse papirje ter potrdila, da je bila cepljena, ter ostalo kar pac spada pred prevzemom.

Torej naj jo vzamem in sam poskrbim za sterilizacijo? Sem skoraj hotel vse odpovedati, ampak ko mi je lastnica poslala slike sem se stopil. Mini kepice.

shadeX ::

harmony je izjavil:


Torej naj jo vzamem in sam poskrbim za sterilizacijo?


Če si odgovoren lastnik boš žival steriliziral. To je obvezno, če nočeš imet po 10 komadov novih mačk vsako sezono.

harmony ::

Ma to sploh ni moje vprasanje. Mene je bolj zanimalo, kaksne so prednosti / slabosti kasnejse sterilizacije oziroma sterilizacije, pred prevzemom.

Ales ::

Koliko pa je stara mucka? Kar se mene tiče bi to bil edini podatek, ki bi odločilno vplival ali se s sterilizacijo še čaka ali ne.

harmony ::

Ob prevzemu bo 3 mesece stara. V pogodbi bo pisalo, da naj se s sterilizacijo pocaka do napolnjenega 10tega meseca starosti. Medtem pa eni vzrejevalci oddajo 3 mesece starega mucka ze steriliziranega.

gregor_m ::

S spunco imava kartuzica (Chartreux), kar je nekaj vmes med rusko modro mačko in britanko. Ruska modra se mi zdi preveč koščena. Sva pa dobila pogodbo v podpis, da je potrebno mačka kastrirati v 7. mesecu. Potem je bilo potrebno poslati potrdilo o kastraciji rejcu in on je nato nama poslal redovnik.

Furbo ::

To se bolj bojijo konkurence, kot karkoli drugega, se mi zdi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511777 (9198) harmony
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13222789 (18295) Kenpachi
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054066 (32034) Kamran
»

Kako začeti živeti z mačko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012478 (11385) Pithlit

Več podobnih tem