» »

Domača izdelava zvočnika :->

Domača izdelava zvočnika :->

1 2 3
4
»

N4m31355 ::

recimo da nimam znanja, a sm se prpravlen ucit. Bom ceneje prisel cez z DIY ali kupljeno? za isto kvaliteto seveda.

Unknown_001 ::

Odvisno, koliko si spreten, vendar bo v večini primerov bolje če kupiš, razen če si že izkušen na področju izdelovanja.

Castiel ::

N4m31355 je izjavil:

recimo da nimam znanja, a sm se prpravlen ucit. Bom ceneje prisel cez z DIY ali kupljeno? za isto kvaliteto seveda.



kakšno vprašanje je to? Če nisi profesionalni izdelovalec zvočnikov boš naredil neko skrpucalo, ki ne bo vredno niti Bieberjeve glasbe, kaj šele kaj kvalitetnega. Težko je pričakovati da bo nek amater naredil boljši zvočnik od nekega kvalitetnega podjetja, ki je v razvoj dobre produkcije zvoka vložilo na tisoče in tisoče ur.

CaqKa ::

N4m31355 je izjavil:

recimo da nimam znanja, a sm se prpravlen ucit. Bom ceneje prisel cez z DIY ali kupljeno? za isto kvaliteto seveda.

načeloma prideš ceneje in bolje skozi, ker je iverica in šraufi dovolj poceni. druga zadeva, je ta da če delaš za avto kot jaz... si lahko zmisliš tako obliko ki ti lepo v prtljažnik paše. tega pri že izdelanih nimaš.

jest10 ::

Castiel je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

recimo da nimam znanja, a sm se prpravlen ucit. Bom ceneje prisel cez z DIY ali kupljeno? za isto kvaliteto seveda.



kakšno vprašanje je to? Če nisi profesionalni izdelovalec zvočnikov boš naredil neko skrpucalo, ki ne bo vredno niti Bieberjeve glasbe, kaj šele kaj kvalitetnega. Težko je pričakovati da bo nek amater naredil boljši zvočnik od nekega kvalitetnega podjetja, ki je v razvoj dobre produkcije zvoka vložilo na tisoče in tisoče ur.

Odvisno s čem primerješ.
Z malo truda narediš konkretno boljše zvočnike, kot so katerikoli računalniški za 200+€.
Da bi konkuriral konkretnejšim zvočnikom, si pa moraš nabrati kar nekaj kilometrine in spotoma zagoniti ohoho denarja

N4m31355 ::

Moj primer:
Rabim jih za poslušanje dubstep/hardcore glasbe. prostor meri 40m^2. Trenutno imam 2x 80W zvočnika. Mam tudi 2x 30w ojačevalec zanju(DIY). Za moja ušesa sta dovolj dobra. Pogrešam le base.
Ko sem že odprl temo ste pisali da se pod 200EUR ne splača za tak prostor, zato od tega ni bilo nič. Res pa je, da je bilo takrat govora o nakupu, ne izdelavi.

link do teme: zvočniki+zvočna kartica

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Brias ::

jaz sem dolgo casa iskal nekaj kar bi bilo kvalitetno in da ne bi manjkalo .... pod 40hz ...

vse bi bilo enostavno prevec denarja ... ( naceloma bi si lahko privoscil ... ampak brezveze ... )


tako da imam sedaj jin/jan kombinacijo ...


za poslusanje dolocenih zvrsti glasbe, gledanje filmov od okoli 22.00 pa naprej ...


B&W 686



na

HK avr235@stereo
2*65w @8ohm





+

ko mi fali bass, filmi cez dan ...

sub out signal na TAF-561R ( imel sem Rotel RB-970BX MKII @ 180w 8ohm bridge, pa je izdihnil ... z njim sem imel 3* vec problemov z sosedi :) )

TAF-561R
( okrog 100w RMS @4 ohm ) ... dost .. ze tako imam 20+ let pizd*rije z sosedi ...
morda ce se preselim v bajto ... kupim kaksnega crest audio 1k@4ohm :)

in na njega slika skrajno desno:
cerwin vega stroker 15col ( 15kg- teza golega zvocnika :) ) 1200w RMS @4 ohm




bowersi perfektno igrajo ... samo fali ... jim .... pressure :)

tako da moj predlog ... nekaj kvalitetnega za full range ... in 12/15 col home made za bass ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

N4m31355 ::

@bris hvala za dolg odgovor.
Prostor je 2 nadstropji pod zemljo, tako da težav z sosedi ne bo. Glasba ki se bo poslušala pa je elektro, ostalega zelo malo. večinoma poslušam dubstyle/house/terrorcore

za mid in high frekvence mi trenutna zvočnika zadostujeta. sta pa stara sonijeva zvocnika ki sta prišla v kompletu z radijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Brias ::

N4m31355 je izjavil:

@bris hvala za dolg odgovor.
Prostor je 2 nadstropji pod zemljo, tako da težav z sosedi ne bo. Glasba ki se bo poslušala pa je elektro, ostalega zelo malo. večinoma poslušam dubstyle/house/terrorcore

za mid in high frekvence mi trenutna zvočnika zadostujeta. sta pa stara sonijeva zvocnika ki sta prišla v kompletu z radijem.



recimo kupis tole ...

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avd...

18 col 1200w ... 600w RMS ( pa ce jih ima 300 je dovolj )


link na boljso specifikacijo ...
http://www.sonolight67.com/ibiza-sound-...

2*300w necesa ( kao 150w RMS-a ) ajde nej bo 75 .... ima izhode za satelite ...

za katere imas odprto ... da ali dejansko obesis full range boxe ... ali pa recimo dva boxa samo za pokat ( 2* zvocnik z 6 col punch bassi ,... )

teza 35kg

spusti se do 40hz /// z 10db padcem ... kar je za te pare ... realno ...


zbij ceno na 130 - 140 eur in to je to ....


gledal sem do 200 eur kaj se trenutno dobi... boljsega ... ni ...

Janac ::

Delat ohisje zvocnika iz iverke in vijakov ej fail, vzame se mediapan in vse zlepi skupaj.

Castiel ::

vseeno bo zagotovo igralo slabše kot zvočniki iz trgovine za 200 eur, ojačevalec pa tako ali tako rabiš.

Že sama omemba iverke in vijakov pove koliko je ura.


N4m31355 je izjavil:

@bris hvala za dolg odgovor.
Prostor je 2 nadstropji pod zemljo, tako da težav z sosedi ne bo. Glasba ki se bo poslušala pa je elektro, ostalega zelo malo. večinoma poslušam dubstyle/house/terrorcore

za mid in high frekvence mi trenutna zvočnika zadostujeta. sta pa stara sonijeva zvocnika ki sta prišla v kompletu z radijem.


Torej vrži radio v smeti, kupi receiver, nanj priklopi sonijeva zvočnika, dodaj subwoofer in si zmagal! Za dubstep tako ali tako ne rabiš kvalitetnih zvočnikov, saj nekih harmonij..ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

N4m31355 ::

@Brias kje si ti dobil 2x 300W nečesa? in kako si prišel na 75? gor bi imel samo 2 80W sony zvočnika.
"za katere imas odprto ... da ali dejansko obesis full range boxe ... ali pa recimo dva boxa samo za pokat ( 2* zvocnik z 6 col punch bassi ,... )" mi lahko tole malo bolj po domače razložiš?

@Castiel radija ni več, predvajalnik je ponavadi laptop oziroma telefon. sonyjeva zvočnika sta priklopljena na DIY 2x30W ojacevalec. rabil pa bi samo še woofer. najraje aktivni da je bolj kompaktno. ta woofer ki je zgoraj linkan ima in in out, torej lahko dam jack to stereo iz laptopa v woofer in stereo to jack v ojacevalec za sonyjeva zvočnika? ali sem kaj narobe razumel?

čuhalev ::

Tale Ibiza je bolj tako tako. Zasilna rešitev, ker dvomim, da se lahko dobi takšno moč za tako malo denarja 600 W + 2 x 150 W.

Mene pa zanima, kaj bi bilo krivo, da je za zvočnikom (torej v smeri magnetov) glasneje kot pred zvočnikom, pred membrano.

N4m31355 ::

@jaakaa jst rabim samo za prostor 42m^2. to meniš da bi bilo dovolj?

Brias ::

N4m31355 je izjavil:

@Brias kje si ti dobil 2x 300W nečesa? in kako si prišel na 75? gor bi imel samo 2 80W sony zvočnika.
"za katere imas odprto ... da ali dejansko obesis full range boxe ... ali pa recimo dva boxa samo za pokat ( 2* zvocnik z 6 col punch bassi ,... )" mi lahko tole malo bolj po domače razložiš?

@Castiel radija ni več, predvajalnik je ponavadi laptop oziroma telefon. sonyjeva zvočnika sta priklopljena na DIY 2x30W ojacevalec. rabil pa bi samo še woofer. najraje aktivni da je bolj kompaktno. ta woofer ki je zgoraj linkan ima in in out, torej lahko dam jack to stereo iz laptopa v woofer in stereo to jack v ojacevalec za sonyjeva zvočnika? ali sem kaj narobe razumel?



ta box ki sem ti ga priporocal je 18 col AKTIVEN SUB z AKTIVINIMI izhodi za SATELITE ,.,,

kje da zacnem ...

sub ima 1200 watov ( kao )
pisejo da je 600 rms ( spet kao )
recemo na uc da je 300 RMS-a ... kar je dovolj za sub ...


ta izhod za satelite ima kao 300w ( pravijo 150w RMS ) - da smo fair ... 2*75w naj jim bo ... ta del ti zaenkrat niti ni treba priklapljati ...

pac pustis svoj sistem na AMPu ki ga imas na full range ... in signal peljes na sub ... in sub igra samo sub ... to kar ti manjka ...

18 inch sub - 45.72 cm ...


a ti razumes da je sub skupaj z ojacevalcem?

premeri membrano svojega bass zvocnika :)

čuhalev je izjavil:

Tale Ibiza je bolj tako tako. Zasilna rešitev, ker dvomim, da se lahko dobi takšno moč za tako malo denarja 600 W + 2 x 150 W.

Mene pa zanima, kaj bi bilo krivo, da je za zvočnikom (torej v smeri magnetov) glasneje kot pred zvočnikom, pred membrano.



to je lepo in prav ... ce imas bass reflekse zadaj ...


ne glede na to kje je bass refleks je vedno najboljsi gain globine ce so porti cimblizje kotu in obrnjeni v kot ...

ce je kompresijska kista ... se je treba malo igrati z postavitvijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

N4m31355 ::

@Brias da je sub skupaj z ojacevalcem vem. Zanima me kako bi lahko ta sub dodal k že obstoječi kombinaciji. ojačevalec je DIY in nima nobenega izhoda, razen za že omenjena zvočnika.

Brias ::

N4m31355 je izjavil:

@Brias da je sub skupaj z ojacevalcem vem. Zanima me kako bi lahko ta sub dodal k že obstoječi kombinaciji. ojačevalec je DIY in nima nobenega izhoda, razen za že omenjena zvočnika.



.... predvidevam da od nekje peljes signal na ta amp ( iz PC-a :) )

no ta signal najprej pripeljes na ta sub v AUX IN

in ga nato peljes naprej na tvoj amp iz cincov OUT


čuhalev ::

N4m31355 je izjavil:

@Brias da je sub skupaj z ojacevalcem vem. Zanima me kako bi lahko ta sub dodal k že obstoječi kombinaciji. ojačevalec je DIY in nima nobenega izhoda, razen za že omenjena zvočnika.


Za te Ibiza zvočnik ne potrebuješ niti DIY ojačevalca, temveč pelješ signal namesto k DIY ojačevalcu kar k zvočniku.

Bass refleks je spredaj tak da, bi moral testirati na prostem.

Brias ::

čuhalev je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

@Brias da je sub skupaj z ojacevalcem vem. Zanima me kako bi lahko ta sub dodal k že obstoječi kombinaciji. ojačevalec je DIY in nima nobenega izhoda, razen za že omenjena zvočnika.


Za te Ibiza zvočnik ne potrebuješ niti DIY ojačevalca, temveč pelješ signal namesto k DIY ojačevalcu kar k zvočniku.

Bass refleks je spredaj tak da, bi moral testirati na prostem.



naredi plac v enemu kotu in obrni proti kotu ( bass reflex in bass proti kotu ... )

kot ti bo naredil globino ( kot da ti igra 5hz nizje in 3-4 decibele glasneje ... ) + razprsitev bo prava ...

SaXsIm ::

čuhalev je izjavil:


Mene pa zanima, kaj bi bilo krivo, da je za zvočnikom (torej v smeri magnetov) glasneje kot pred zvočnikom, pred membrano.


Možno, da imaš zvočnike v protifazi. Obrni polariteto kablov na enem zvočniku, pa poslušaj, če se kaj spremeni.
SaXsIm

čuhalev ::

SaXsIm je izjavil:

čuhalev je izjavil:


Mene pa zanima, kaj bi bilo krivo, da je za zvočnikom (torej v smeri magnetov) glasneje kot pred zvočnikom, pred membrano.


Možno, da imaš zvočnike v protifazi. Obrni polariteto kablov na enem zvočniku, pa poslušaj, če se kaj spremeni.


To sem že doživel. Sestavil sem dva zvočnika, priključim prvega, dela. Priključim drugega na drug ojačevalec, ne dela = ojačevalec je bil „do konca“ (-3dB), membrane so divjale, slišalo se pa ni nič kaj velik. Zamenjam ojačevalca, še kar ne dela, menjam kable, še kar ne dela. Ves poten sem bil v skrbeh, če sem slučajno sedaj na koncu kaj posral, skuril ipd. Odmontiram zvočnik in vidim, da sem obrnil pola. ;((

Tako, da sedaj ne more biti več v protifazi.

Zadnje pene nisem dal v ohišje (itak je ponudba v Sloveniji tolk v krizi, da se karšnekoli pene ne da dobit za pameten denar), čeprav dvomim, da ima pomemben vpliv. (Lahko se motim in je to to.) Bolj sumim, da prostor (klet) ni primerna. Mi je pa čudno tudi to, da stvari naokoli vibrirajo, sam pa ne slišim (čutim) toliko kot bi pričakoval. Menda nisem gluh.

Morda je krivo tudi to, da ojačevalec ne ojača vseh frekvenc enakomerno oziroma se nazivna moč spreminja glede na frekvenco. Nazivna moč je podana zgolj pri 1 kHz.

Skratka domače izdelave so lahko zelo zahtevne in znajo zezat, odvisno od človeka, je pa res, da se lahko naredi tako kot je treba.

Brias ::

čuhalev je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

čuhalev je izjavil:


Mene pa zanima, kaj bi bilo krivo, da je za zvočnikom (torej v smeri magnetov) glasneje kot pred zvočnikom, pred membrano.


Možno, da imaš zvočnike v protifazi. Obrni polariteto kablov na enem zvočniku, pa poslušaj, če se kaj spremeni.


To sem že doživel. Sestavil sem dva zvočnika, priključim prvega, dela. Priključim drugega na drug ojačevalec, ne dela = ojačevalec je bil „do konca“ (-3dB), membrane so divjale, slišalo se pa ni nič kaj velik. Zamenjam ojačevalca, še kar ne dela, menjam kable, še kar ne dela. Ves poten sem bil v skrbeh, če sem slučajno sedaj na koncu kaj posral, skuril ipd. Odmontiram zvočnik in vidim, da sem obrnil pola. ;((

Tako, da sedaj ne more biti več v protifazi.

Zadnje pene nisem dal v ohišje (itak je ponudba v Sloveniji tolk v krizi, da se karšnekoli pene ne da dobit za pameten denar), čeprav dvomim, da ima pomemben vpliv. (Lahko se motim in je to to.) Bolj sumim, da prostor (klet) ni primerna. Mi je pa čudno tudi to, da stvari naokoli vibrirajo, sam pa ne slišim (čutim) toliko kot bi pričakoval. Menda nisem gluh.

Morda je krivo tudi to, da ojačevalec ne ojača vseh frekvenc enakomerno oziroma se nazivna moč spreminja glede na frekvenco. Nazivna moč je podana zgolj pri 1 kHz.

Skratka domače izdelave so lahko zelo zahtevne in znajo zezat, odvisno od človeka, je pa res, da se lahko naredi tako kot je treba.



bauhaus / kupis filc / je poceni ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

čuhalev ::

Po načrtu bi moral biti debeline 10 cm.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 avtoojačevalca ali enega?

Oddelek: Zvok in slika
161996 (1606) taz
»

Zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
232072 (1810) krompir
»

Kako naj vem koliko prenese aktivni zvočnik in nekaj vprašanj okoli akustike

Oddelek: Zvok in slika
224729 (4253) jest10
»

izdelava nizkotonskega zvočnika

Oddelek: Zvok in slika
392857 (2295) Keyser Soze

Samogradja Subwooferja!!!!!

Oddelek: Zvok in slika
286079 (5648) CaqKa

Več podobnih tem