» »

Podrli bodo tovarno ROG

Podrli bodo tovarno ROG

Temo vidijo: vsi
««
2 / 23
»»

borut_p ::

Torej ce ti en po fasadi narise grafite jih ne smes oprat ker so od nekoga intelektualna lastnina?

ADIJOOO1 ::

gus5 je izjavil:

ADIJOOO1 je izjavil:

Vse lepo in prav samo hec je v tem, da oni niso nobeni lastniki. MOL je lastnik in on lahko dela kar hoče.
Lastnina in lastninska pravica nista sopomenki. /…/ Po 60. členu ustave se ščiti ustvarjalnost. Zaščiteni sta materialna in moralna lastnina. Torej tudi duhovna lastnina. To pomeni, da lahko neki objekt, ki ga ima nekdo v posesti in v njem ali na njem ustvarja, postane 'podvržen njegovi oblasti'.

Skratka, ustvarjalci v Rogu so tovarni 'vdihnili življenje', degradiran objekt spremenili v svojevrsten artefakt, ki je (postal) njihova intelektualna lastnina. S to lastnino MOL ne more razpolagati.



V Mladini si lastnino razlagajo kot v Rogu se pravi kar zasedeš je tvoje kar je daleč od tistega kar je v praksi res.

Glede na to, da Ntoko ali kaj je piše za mladino in je skvoter je smešno to brati.

Zgodovina sprememb…

Curly ::

Miha Blažič ali N'toko.... V Ljubljani je študiral teologijo, a študija ni dokončal in se je posvetil glasbi.
Falirani študentje s faliranim teologom na čelu. Biti alternativc je danes in, easy way.
Sicer pa grupa alternativcev ne predstavlja ravno ''javnega interesa'' to je bol tko, kot da se mi v klet naselijo cigani pa nebi hoteli ven.

next3steps ::

ADIJOOO1 je izjavil:

gus5 je izjavil:

ADIJOOO1 je izjavil:

Vse lepo in prav samo hec je v tem, da oni niso nobeni lastniki. MOL je lastnik in on lahko dela kar hoče.
Lastnina in lastninska pravica nista sopomenki. /…/ Po 60. členu ustave se ščiti ustvarjalnost. Zaščiteni sta materialna in moralna lastnina. Torej tudi duhovna lastnina. To pomeni, da lahko neki objekt, ki ga ima nekdo v posesti in v njem ali na njem ustvarja, postane 'podvržen njegovi oblasti'.

Skratka, ustvarjalci v Rogu so tovarni 'vdihnili življenje', degradiran objekt spremenili v svojevrsten artefakt, ki je (postal) njihova intelektualna lastnina. S to lastnino MOL ne more razpolagati.



V Mladini si lastnino razlagajo kot v Rogu se pravi kar zasedeš je tvoje kar je daleč od tistega kar je v praksi res.

Glede na to, da Ntoko ali kaj je piše za mladino in je skvoter je smešno to brati.

Fašistično po Janši. Da je niso sposobni vzdrževati, so dokazali.

Zgodovina sprememb…

gus5 ::

borut_p je izjavil:

Torej ce ti en po fasadi narise grafite jih ne smes oprat ker so od nekoga intelektualna lastnina?
Vprašanje za pravnike. Odgovor laika: če dovoliš risanje grafitov po svoji hiši ali pa se (sprva) ne zmeniš za umetnine na svoji fasadi, bi v primeru (poskusa) odstranitve le-teh lahko imel težave v sled nespoštovanja avtorskih (intelektualnih) pravic.

ADIJOOO1 je izjavil:

V Mladini si lastnino razlagajo kot v Rogu se pravi kar zasedeš je tvoje kar je daleč od tistega kar je v praksi res.
Avtor navrženega članka ni član redakcije Mladine, pač pa Teršek, ustavnik in pravni filozof, zaposlen na Univerzi na Primorskem.

Glede lastnine… Lastnina je postala nedotakljiva 'sveta krava' z neoliberalizmom. Utilitaristični liberalci pravico do lastnine niso imeli za absolutno pravico; lastnina zaradi lastnine je nesmiselna. Za utilitariste sta (še bolj) pomembni (splošna) koristnost in izkoriščenost. Če je npr. nek objekt dolgo zapuščen in ga zasedejo posamezniki/skupine, objekt dobi neko namembnost, postane koristen; pravica do objekta preide na tiste, ki objekt uporabljajo, koristijo. Mimogrede, MOL je postala lastnica Roga leta 2011, alternativci pa so v njem že 12 let.

reeves ::

gus5 je izjavil:

ADIJOOO1 je izjavil:

Vse lepo in prav samo hec je v tem, da oni niso nobeni lastniki. MOL je lastnik in on lahko dela kar hoče.
Lastnina in lastninska pravica nista sopomenki. /…/ Po 60. členu ustave se ščiti ustvarjalnost. Zaščiteni sta materialna in moralna lastnina. Torej tudi duhovna lastnina. To pomeni, da lahko neki objekt, ki ga ima nekdo v posesti in v njem ali na njem ustvarja, postane 'podvržen njegovi oblasti'.

Skratka, ustvarjalci v Rogu so tovarni 'vdihnili življenje', degradiran objekt spremenili v svojevrsten artefakt, ki je (postal) njihova intelektualna lastnina. S to lastnino MOL ne more razpolagati.

Potem so dolžni tudi poskrbeti za vse nevarne odpadke in kemikalije ter poskrbeti za statično stabilnost.
Potem so dolžni tudi poskrbeti za ustrezno umestitev v okoljski prostor in izgled, ki bo ustrezal občinskim določilom.
Potem morajo ustvarjalci v Rogu tudi nositi 100% odgovornost, če se jim objekt podre na glavo in pod sabo pokoplje xyz umetnikov.
Če vse to naredijo, sem za, da se MOL ne vtika v njih, čeprav je lastnik.

Invictus ::

borisk je izjavil:

a teh sqvoterjev še niso odpeljali? najbolj smešno pa je ko pišejo, da so ekološko sanirali vseh 17500 kvadratnih metrov roga, zgleda pa kot smetišče.

Saj, ker so ekološko skadili 500 rolc jointa :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

gus5 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Torej ce ti en po fasadi narise grafite jih ne smes oprat ker so od nekoga intelektualna lastnina?
Vprašanje za pravnike. Odgovor laika: če dovoliš risanje grafitov po svoji hiši ali pa se (sprva) ne zmeniš za umetnine na svoji fasadi, bi v primeru (poskusa) odstranitve le-teh lahko imel težave v sled nespoštovanja avtorskih (intelektualnih) pravic.

ADIJOOO1 je izjavil:

V Mladini si lastnino razlagajo kot v Rogu se pravi kar zasedeš je tvoje kar je daleč od tistega kar je v praksi res.
Avtor navrženega članka ni član redakcije Mladine, pač pa Teršek, ustavnik in pravni filozof, zaposlen na Univerzi na Primorskem.

Glede lastnine… Lastnina je postala nedotakljiva 'sveta krava' z neoliberalizmom. Utilitaristični liberalci pravico do lastnine niso imeli za absolutno pravico; lastnina zaradi lastnine je nesmiselna. Za utilitariste sta (še bolj) pomembni (splošna) koristnost in izkoriščenost. Če je npr. nek objekt dolgo zapuščen in ga zasedejo posamezniki/skupine, objekt dobi neko namembnost, postane koristen; pravica do objekta preide na tiste, ki objekt uporabljajo, koristijo. Mimogrede, MOL je postala lastnica Roga leta 2011, alternativci pa so v njem že 12 let.

Nekdaj so filozofi veljali za učenjake, modrece, ki so imeli največ znanja. Danes je samo to naziv, da lahko uradno bluziš.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Kako pa je z metelkovo danes? Kdo to fura, kako je lastništvo urejeno? Kaj metelkova nima in ima rog?

A je preveč mainstream ratala za "prave" alternativce?

A je plac premajhen še za tiste iz roga?

Lahko bi jankovič vrgel nekaj keša v metelkovo in preselil rogovce tja, zih obstaja še kaj neizkoriščenih zgradb.

ADIJOOO1 ::

Če zadanem na loteriji takoj kupim Celico in še isti dan priredim koncert Thompsona, ki bi se odvijal v in pred Celico. :D
Metelkova je itak preveč monotona treba malo političnega multikultija tudi tam.

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

gus5 je izjavil:

Glede lastnine… Lastnina je postala nedotakljiva 'sveta krava' z neoliberalizmom. Utilitaristični liberalci pravico do lastnine niso imeli za absolutno pravico; lastnina zaradi lastnine je nesmiselna. Za utilitariste sta (še bolj) pomembni (splošna) koristnost in izkoriščenost. Če je npr. nek objekt dolgo zapuščen in ga zasedejo posamezniki/skupine, objekt dobi neko namembnost, postane koristen; pravica do objekta preide na tiste, ki objekt uporabljajo, koristijo. Mimogrede, MOL je postala lastnica Roga leta 2011, alternativci pa so v njem že 12 let.

Ja, saj to vemo... "Utilitaristični liberalci" so za krajo, dokler se njim ne krade.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

gus5 je izjavil:

Mimogrede, MOL je postala lastnica Roga leta 2011, alternativci pa so v njem že 12 let.


MOL je kupila zgradbe leta 2002 od takratne LB Hypo. Saj ta informacija je celo na strani ROG http://tovarna.org/node/73
Zasedena je bila torej plačana (jamčena, karkoli) stavba MOL, kar sigurno ne more biti v interesu meščanov Ljubljane in ostalih davkoplačevalcev.
"Alternativci" so takrat (ali enkrat kasneje, ko so bili objavljeni načrti) tudi jasno, sicer samo ustno, obljubili da bodo stavbo zapustili, ko se bo začela prenova in se bodo vključili v projekt MOLa (kot uporabniki novih prostorov). Ta izjava sicer nima nobene prave pravne veljave, ni pa lepo, da se ne drži dogovora. To ni dobra popotnica za naprej, ker kdo bo zdaj zaupal tem ljudem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Samael ::

RegulusDraco je izjavil:


Razpadajoča stavba, kamor ljudje z zdravo pametjo niti pod razno ne zahajajo ni to, kar je on opisoval. Sliši se podobno, vendar ni. To je le izgovor, pesek v oči. Če želi tale majster imeti urejeno okolico za mlade pa naj ustanovi podjetje, kupi to razpadajočo stavbo in služi, ne pa da se je ilegalno vselil in noče ven :P


A veš tisto, ko se najde brihtnež, ki bistro ugotovi, da je neki kraj, recimo tale forum, kamor ti redno zahajaš, greznica, kamor človek z nekoliko samospoštovanja in zdrave pameti pa ja ne bo vstopil :) In, kaj si lahko človek misli o "brihnežu" te sorte?

Anyway, zakaj uporabljaš besedo "zdrava pamet" v tem kontekstu? A ker je nekaj izven interesa tvojega zanimanja, je pa kar bolno?
Glej, oba sva člana foruma, obadva tu debatirava, greva zjutraj v službo (recimo, da greš tudi ti), počneva še tisoč drugih reči v življenju, ampak ker grem jaz mogoče kdaj tja (pa še kam drugam) na kakšen koncert, ti pa pred TVjem ostaneš sem kaj točno zate? Kaj si pa ti?
Skratka, ko človek zapiše takšne pavšalne sodbe iz sebe naredi kvečjemu omejenega cepca. Res ti ni treba tega, ane :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gus5 ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Če zadanem na loteriji takoj kupim Celico in še isti dan priredim koncert Thompsona, ki bi se odvijal v in pred Celico. :D
Metelkova je itak preveč monotona treba malo političnega multikultija tudi tam.
Več ksenofobije ni več multi-kulti.

Btw, v igranju lota ni nič kreativnega. Tovarna kreativnosti je Rog. 8-)

Miki N je izjavil:

MOL je kupila zgradbe leta 2002 od takratne LB Hypo. Saj ta informacija je celo na strani ROG http://tovarna.org/node/73
MOL je lastninsko pravico pridobila 2011. Tako pravijo v propagandnem filmčku. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

Mehmed ::

Srecu sm enga znanca pred casom ki zivi v neposredni blizini roga in ko sem ga vprasal kaj pocne po takem mrazu sred noci zunaj mi je rekel, da ko zacne dim iz roga nosit v njegovo smer je doma dost neznosno pa gre pac na sprehod raje.
Mi je res na dolgo razlozu kere kemikalije so not ostale pa zakaj jih ni dobro kurt samo si nism zapomnu. Se pa spomnim njihove reakcije, ki je bila neki na ravni vse kar ne sovpada z nasim nacinom zivljenja tle not je itak kapitalisticna propaganda.
Jst mu verjamem, ker ni tip, ki bi jih hotu izgnat, prej bi z njimi protestiru tam. In ce ti tak pride dobronameren nasvet dat kako sebe in ostale zastrupljas z neselektivnim kurjenjem pa ga odjebes si idiot.
Zato bi jih jst izgnal, ne zarad elitne lokacije ali pa ker ne bi njihovi umetnosti pripisoval vrednosti. Zato ker taka velika masa nedoraslih idiotov z dostopom do strupa v centru mesta ni dobra ideja. Res mi dol visi ce hoce kdo zivet kot klosar pa se upirat pravilom, samo ne vsem jebenim pravilom.
Si jih prov predstavljam da ce bi nasli sod z okostnjakom pa plamenom gor pred vrati bi si rekli o kul, vnetljivo, to bomo pokurili. Pa kako lepi grafit lobanje je gor.

Samael ::

Mehmed je izjavil:


Si jih prov predstavljam da ce ...

Vidiš, pa ob vsem modrem pisanju le preideš na bistvo, kje je tvoj problem.

Miki N ::

gus5 je izjavil:



Miki N je izjavil:

MOL je kupila zgradbe leta 2002 od takratne LB Hypo. Saj ta informacija je celo na strani ROG http://tovarna.org/node/73
MOL je lastninsko pravico pridobila 2011. Tako pravijo v propagandnem filmčku. ;)


Pa saj ti piše da je šlo za leasing (10 letni). Saj veš, če bi ti recimo vzel avto na leasing in ti bi ga nekdo "zasedel" pred iztekom, ko še ni tvoj bi bil za? No nekaj takega.
V bistvu je to za davkoplačevalce še slabše, ker je iz tega razbrati, da je MOL dejansko nakazoval sredstva iz proračuna MOL vsa ta leta in niso recimo jamčili nakupa s kako drugo nepremičnino ali kaj podobnega. Ta denar je z zasedbo v veliki meri izgubljen, če ne šteješ precej neotipljivega vračila v obliki "dejavnosti v ROGu".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

blink ::

matobeli je izjavil:

Kako pa je z metelkovo danes? Kdo to fura, kako je lastništvo urejeno? Kaj metelkova nima in ima rog?

A je preveč mainstream ratala za "prave" alternativce?

A je plac premajhen še za tiste iz roga?

Lahko bi jankovič vrgel nekaj keša v metelkovo in preselil rogovce tja, zih obstaja še kaj neizkoriščenih zgradb.


Metelkova dobi precej denarja in ima zelo malo veze z alternativnostjo, pa tudi DDV-ja ne plačujejo.
Ker jih precej tam živi od alternativnega "biznisa" in srkanjem javnega denarja jim seveda ni v interesu, da bi se stvari normalizirale.

Pa poglejmo koliko denarja so že posrkali nekateri od njih:

KUD Mreža: https://erar.si/prejemnik/79446582/#tra...
KUD Channel Zero: https://erar.si/prejemnik/67626181/#tra...
Društvo KAPA: https://erar.si/prejemnik/69913757/#tra...
KUD Sestava: https://erar.si/prejemnik/94534705/#tra...
Zavod Maska: https://erar.si/prejemnik/72537604/#tra...

Mehmed ::

Samael je izjavil:

Mehmed je izjavil:


Si jih prov predstavljam da ce ...

Vidiš, pa ob vsem modrem pisanju le preideš na bistvo, kje je tvoj problem.

Da mi je jasno vnaprej kako bo moje karikiranje izpadlo kot predsodek ampak se ne sekiram dovolj, da bi se ga vzdrzal. Vem.

Samael ::

Mehmed je izjavil:

Samael je izjavil:

Mehmed je izjavil:


Si jih prov predstavljam da ce ...

Vidiš, pa ob vsem modrem pisanju le preideš na bistvo, kje je tvoj problem.

Da mi je jasno vnaprej kako bo moje karikiranje izpadlo kot predsodek ampak se ne sekiram dovolj, da bi se ga vzdrzal. Vem.


Ti bom nekaj zaupal. Tudi meni ni sam Rog kaj pretirano všeč. Ampak veš kaj. Kot nekdo, ki kljub srednjih let še vedno rad hodim po koncertih, kakšnih predstavah, tem onim, tretjim ... mi je fajn, da med vsem drugim obstaja tudi kakšen Rog, Metelkova, itd... Jaz to vidim kot nekaj ekstra, nekaj dodatnega. Galerije so, dvorane so, klubi so ... in potem je tu še Metelkova. In čisto ok je tako. Tisti, ki se pizdijo čez to, so povečini ljudje, ki te stvari enostavno niso v okviru njihovega zanimanja. Precej ozkogledno. Tudi meni dol visi, če je v mestu ena športna dvorana, eno konkretno nogometno igrišče več ali manj. Ker me pač te stvari ne zanimajo. Ne bom pa naokoli sral in bluzil, kako je vse to brezveze, pa kao tega nihče ne rabi, pa kako tja prihajajo navijači samo štalo delati in podobno. Le čemu bi to počel?
Kaj pa pridobim s tem, da podrejo še en park, še eno igrišče in tam zgradijo trgovski center, lokale, to ono tretje? Nič. In kaj ti (ne mislim ti osebno, na splošno) pridobiš s tem, če podrejo še en kraj, kjer v okviru nekih subkultur mladi v lastni režiji organizirajo koncerte, razstave itd ...? Dobiš na tem mestu še eno "kulturno" establishment ustanovo, kjer nekaj obljubljajo. Evo, saj imamo tudi napr. Kino Šiško ipd. - a tja pa hodite na koncerte? No, jaz hodim. Kot tudi v Dramo (btw. ravno v soboto sem si ogledal uprizoritev predstave Krasni novi svet). Itd.
Ne glede na vse kar imamo, se mi zdi, da je v mestu prostor tudi za neki Rog, pa Metelkova in še kaj ... kar tebe v okviru tvojih interesov ne zanima, zato pa mogoče nek delež drugih. In nič ni narobe s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Looooooka ::

Vaje in koncerti sta dve popolnoma ločeni zadevi.

Vaje imaš lahko skoraj povsod, koncerta ne.

Kdo je sedaj poln sranja?

Se zmeraj ti. Mas ogromno lokalov, ki dajo vandom moznost. Plus ne vrm kje si dobil idejo, da bos zastonj zalaufal kariero. V sluzbo, sparat se promovirat pa prosit. Vmes si poglej dokumentarce kaksnih znanih pevcev. Ko bodo nasi zastonjkarji pripravljeni it cez polovico tok dreka kot oni se lahko zac ejo pritozevati, da je tezko uspeti.
Druzba ti ni dolzna zastonj omogociti prav nicesar. V drugih drzavah je treba placat stvari, ki so pri nas ze od nekdaj financirane s strani drzave. Ni treba bit se vecji parazit pa ob zastonj dlani se roko zahtevat

Looooooka ::

sem bil že večkrat na metelkovi. nikol nism vidu ne đankijev ne lopovov. Lahko poveš kaj več o tem/podaš vir za svoje trditve?

Ocitno trezen tam nisi bil ali pa se ne zavedas okolice. Par lokalov je melo vcasih celo tiste modre luci na wc-jih, da so se iglicarjev znebil. Razni zakokiranci pa hasisarji se vsaj domov spravjo.
Lahko pa mirno vprasas redarje naslednjic.
Jih par poznam pa vsi vsakic povejo kaj so morali spraviti ven preden bi opazila inspekcija.
Tudi Tiffany, kjer bi clovek mislil, da malce bolj pazijo, da se ne zamerijo homofobni druzbi...leglo snifarjev. Direkt pred vhodom ce je treba.
Travo se da pa vohat do zelezniske tako, da zgodbice o 'umetnikih' prisparaj za ljudi, ki niso iz Ljubljane.

matobeli ::

Ne pozabit alkohola. Samo zato ker je legalen še ne pomeni da ni z njim največjih težav.

Je pa za razliko od prepovedanih drog obdavčen in prinaša zaslužek bogaboječim državljanom.

Torej... obdavčit travo in koko?

Samael ::

Looooooka je izjavil:

sem bil že večkrat na metelkovi. nikol nism vidu ne đankijev ne lopovov. Lahko poveš kaj več o tem/podaš vir za svoje trditve?

Ocitno trezen tam nisi bil ali pa se ne zavedas okolice. Par lokalov je melo vcasih celo tiste modre luci na wc-jih, da so se iglicarjev znebil. Razni zakokiranci pa hasisarji se vsaj domov spravjo.

Tudi jaz ob obisku kakšnega koncerta videvam tam za weekende vglavnem študentarijo. Ne dvomim, da se znajde tam vsega in svašta, ampak lepo prosim, ne bluzi zgolj zavoljo... bluzenja. Ko Skunksa naredita koncert je v Gali (ali manjšem ch0-ju) 300 ljubiteljev tovrstne glasne, ne pa 300 narkomanov, tako da ne pretiravaj in ne dajaj določenim stvarim večje razsežnosti, kot si jih zaslužijo ob vsem drugem zgolj zavoljo argumenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

ADIJOOO1 ::

Če bi se jim pa stavba podrla na glavo bi pa takoj tožili MOL, da stavba ni bila varna :))

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Pa če, pa če, pa če ... Fajn si tole povedal! ;)

next3steps ::

Pa če se zatrupijo od azbesta, bo tud Zoka kriv - de.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Samael je izjavil:

Tisti, ki se pizdijo čez to, so povečini ljudje, ki te stvari enostavno niso v okviru njihovega zanimanja. Precej ozkogledno.

Ja ja revcki se zrtvujejo pa nudijo nekaj vsem kar drugace ne bi imeli na voljo, tisti ki jih ta nisa ne zanima jih pa sovrazijo, nehvaleznezi eni.
Ce te recimo zmoti, da si nekdo prisvoji kos zemlje pa na njem ignorira zakone je za normalnega cloveka to cisto legitimen zadrzek, brez da bi se sploh rabil spuscat v vsebine tam.
Samo naceti ga ne mores, ker te takoj preglasijo s to svojo mantro. Drugo jim nekako ne preostane.

Drugace je tudi moj kurac na voljo prakticno vsem, tudi ce si ga samo pescica ljudi pride pogledat. Pa si zaradi te svoje pozrtvovalnosti se ne domisljam, da sem upravicen do cesa. Verjetno zarad te razlike v misljenju tok tezko socustvujem z njimi. Kaj ustvarjajo nima nic s tem, kako ustvarjajo pac.

Samael ::

Mehmed je izjavil:

Samael je izjavil:

Tisti, ki se pizdijo čez to, so povečini ljudje, ki te stvari enostavno niso v okviru njihovega zanimanja. Precej ozkogledno.

Ja ja revcki se zrtvujejo pa nudijo nekaj vsem kar drugace ne bi imeli na voljo, tisti ki jih ta nisa ne zanima jih pa sovrazijo, nehvaleznezi eni.

Ah, ne ne :) Kolikor berem tebe in tebi podobne ste vi uboge žrtve. In povsem prepričan sem glede na tvoje in tebi podobno pisanje, da ko bo tam Jankovičev kulturni center al nekaj pač, da se bo vaše življenje zasukalo za 180 stopinj in boste ponovno začeli ob večerih hoditi ven med ljudi in se "kulturno udejstvovati". Ta moment pa pač trpite. Ker so si prisvojili del vaše zemlje :/

SimplyMiha ::

To nima veze. Dejstvo je, da so v razpadajoči stavbi polni strupenih snovi skvoterji, ki ne gospodarijo prav z njo (če sploh). Če vas tako boli za kulturo, jim dajte drugo, primernejšo lokacijo pa konec debate.

Dopuščanje takšne situacije je naravnost kriminalno. A ko se kaj zgodi (se kaj podre, jih pobijejo hlapi itd.), boste pa spet pametni?

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Jaz bi predlagal, da se za par dni nazaj ustanovi tovarna Rog, in lepo začetek dela ob 6h zjutraj, tako kot v starih časih. Skvoterji bi že prvi dan ušli, ker so pač lenuhi. :)

Heavy ::

SimplyMiha je izjavil:

Če vas tako boli za kulturo, jim dajte drugo, primernejšo lokacijo pa konec debate.


V novi stavbi bo na voljo 20 ateljejev za brezplačno uporabo. Ampak notri imamo 'gazde', kateri so ugrabili kulturo zaradi lastnih interesov. V novi stavbi ne bodo upali odločati, kdo lahko pride notri ustvarjati (v temi o rušenju Roga je bil članek, kjer je par umetnikov reklo, kako so jim zavrnili uporabo prostorov), kaj šele da bi notri živel - brezplačno.
#TeamFelix

rekt ::

Samael je izjavil:

Jaz to vidim kot nekaj ekstra, nekaj dodatnega.

...

Ne glede na vse kar imamo, se mi zdi, da je v mestu prostor tudi za neki Rog, pa Metelkova in še kaj ... kar tebe v okviru tvojih interesov ne zanima, zato pa mogoče nek delež drugih. In nič ni narobe s tem.


Seveda je nekaj močno narobe s tem, da je v samem centru mesta strukturno nevarna zgradba ki vsebuje kup škodljivih odpadkov, pa nad tem ni prav nikakršnega nadzora, plani za sanacijo pa so sestreljeni s strani ljudi, ki niti slučajno niso kvalificirani za to.

To je največja težava objekta ki je še tako lepe kolumne raznih levih prodigyev ala ntoko ne bodo rešile.

thom4s ::

Umetniki morajo dobiti zastonj bivaliče :| Morda bi jih morali prekvalificirati za cestne pometače, da ne bojo ubogi reveži stradali.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

rekt je izjavil:


Seveda je nekaj močno narobe s tem, da je v samem centru mesta strukturno nevarna zgradba ki vsebuje kup škodljivih odpadkov, pa nad tem ni prav nikakršnega nadzora...

Seveda je nekaj močno narobe, ko začne forumske vseznalce to obremenjevati šele ko skupina propadajoči, zapuščeni zgradbi vdihne življenje, ko ti packi nemarni v zapuščeni, pozabljeni zgradbi začnejo prirejati kulturne dogodke, za nas, ostale meščane, ter brezdomcem vsak večer razdeljujejo hrano (stavim, da kot forumski vseznalec itd. tega nisi vedel oz. te ne zanima, ampak raje po odkritju tople vode ponavljaš jokajoče matre večine ostalih, ki jim v bistvu dol visi kaj se dogaja s stavbo, da je le nimajo ti nemarni packi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Zakaj bi pa od mene na osnovi sledeče izjave zahteval kakršne koli načrte? Tipičen Ad hominem napad na osebo, ki ti pove da v svoji nenadni skrbi bullshitas :)

Samael je izjavil:

rekt je izjavil:


Seveda je nekaj močno narobe s tem, da je v samem centru mesta strukturno nevarna zgradba ki vsebuje kup škodljivih odpadkov, pa nad tem ni prav nikakršnega nadzora...

Seveda je nekaj močno narobe, ko začne forumske vseznalce to obremenjevati šele ko skupina propadajoči, zapuščeni zgradbi vdihne življenje, ko ti packi nemarni v zapuščeni, pozabljeni zgradbi začnejo prirejati kulturne dogodke, za nas, ostale meščane, ter brezdomcem vsak večer razdeljujejo hrano (stavim, da kot forumski vseznalec itd. tega nisi vedel oz. te ne zanima, ampak raje po odkritju tople vode ponavljaš jokajoče matre večine ostalih, ki jim v bistvu dol visi kaj se dogaja s stavbo, da je le nimajo ti nemarni packi).

Looooooka ::

Tudi jaz ob obisku kakšnega koncerta videvam tam za weekende vglavnem študentarijo. Ne dvomim, da se znajde tam vsega in svašta, ampak lepo prosim, ne bluzi zgolj zavoljo... bluzenja. Ko Skunksa naredita koncert je v Gali (ali manjšem ch0-ju) 300 ljubiteljev tovrstne glasne, ne pa 300 narkomanov, tako da ne pretiravaj in ne dajaj določenim stvarim večje razsežnosti, kot si jih zaslužijo ob vsem drugem zgolj zavoljo argumenta.

Organiziran koncert z najetim prostorom in varnostniki enacit z metelkovo.
Haha.
Dej model ne seri:)
Leglo narkomanov ze od nekdaj.
Sploh zadaj.
Lahko se pa mirno sprehodis okoli zidov pa mi probas prodat zgodbo o tem, kako so igle v travi v bistvu vitaminski dodatki raznih fitnes ljubiteljev, ki so se prisli spocit ob zvokih glasbe, ki se jo magicno v drugih lokalih res ne da dobiti =)
Dejstvo je, da je tam precej sranja. Veliko vec kot KJERKOLI drugje v Ljubljani.
Kar ni problem.
Problem je v tem, da prodajate zgodbe o "umetnikih". Biti umetnik je samo pri nas enako kot biti klosar, ki smo ga dolzni sponzorirat, ker brez njegove "umetnosti" drzava ne bo prezivela.
Bog ne daj, da se zahteva placilo in najemnina.
Po tej logiki zahtevam, da vsi programerji v Ljubljani dobijo zastonj prostore in internet.
Zakaj?
Ker je zame njihova koda visja umetnost in bi si zelel, da lahko vsak izmed njih ustvarja v miru. Zastonj. Brez skrbi od kje bo denar za najemnino in stroske za projekt, ki bo trajal vsaj par mesecev preden bo sploh nosil denar :)
"Umetniki".

Samael ::

Looooooka je izjavil:

Tudi jaz ob obisku kakšnega koncerta videvam tam za weekende vglavnem študentarijo. Ne dvomim, da se znajde tam vsega in svašta, ampak lepo prosim, ne bluzi zgolj zavoljo... bluzenja. Ko Skunksa naredita koncert je v Gali (ali manjšem ch0-ju) 300 ljubiteljev tovrstne glasne, ne pa 300 narkomanov, tako da ne pretiravaj in ne dajaj določenim stvarim večje razsežnosti, kot si jih zaslužijo ob vsem drugem zgolj zavoljo argumenta.

Organiziran koncert z najetim prostorom in varnostniki enacit z metelkovo.
Haha.
Dej model ne seri:)

Huh? Torej smo zate vsi, ki se ne oblačimo kot ti, ki hodimo po koncertih (med drugim tud na metelkovo, kamor sta skunksa pripeljala armado v svojem žanru kultnih bandov) itd... narkomani? Sorry, ampak to je res debilizme prve klase. Sploh od nekoga, ki je tako temeljito raziskal kaj se dogaja nekje "zadaj" kot praviš :)
Upam, da se ne počutiš preveč ogroženega, ko moraš po kaj skočiti do bližnje trgovine :( Saj veš, pločniki, ulice... nevarno ane :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

AmokRun ::

Samael je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Tudi jaz ob obisku kakšnega koncerta videvam tam za weekende vglavnem študentarijo. Ne dvomim, da se znajde tam vsega in svašta, ampak lepo prosim, ne bluzi zgolj zavoljo... bluzenja. Ko Skunksa naredita koncert je v Gali (ali manjšem ch0-ju) 300 ljubiteljev tovrstne glasne, ne pa 300 narkomanov, tako da ne pretiravaj in ne dajaj določenim stvarim večje razsežnosti, kot si jih zaslužijo ob vsem drugem zgolj zavoljo argumenta.

Organiziran koncert z najetim prostorom in varnostniki enacit z metelkovo.
Haha.
Dej model ne seri:)

Huh? Torej smo zate vsi, ki se ne oblačimo kot ti, ki hodimo po koncertih (med drugim tud na metelkovo, kamor sta skunksa pripeljala armado v svojem žanru kultnih bandov) itd... narkomani? Sorry, ampak to je res debilizme prve klase. Sploh od nekoga, ki je tako temeljito raziskal kaj se dogaja nekje "zadaj" kot praviš :)
Upam, da se ne počutiš preveč ogroženega, ko moraš po kaj skočiti do bližnje trgovine :( Saj veš, pločniki, ulice... nevarno ane :/

Niso problem ljudje, ki hodijo na koncerte. Problem so ljudje, ki zasedejo tujo stavbo in jo oddajajo za prirejanje koncertov.
Mogoče bi pa še jaz zasegel tvoj dom in poklical Dihurčka, da organizirata par koncertov. Verjetno bi v luft skakal...

Zgodovina sprememb…

Samael ::

AmokRun je izjavil:


Mogoče bi pa še jaz zasegel tvoj dom in poklical Dihurčka, da organizirata par koncertov. Verjetno bi v luft skakal...

Torej od tu ta bolečina? Nisem vedel, da sta okupirala tvoj dom :( prosim odpusti mi mojo nevednost in pisanje na osnovi lastne izkušnje, ki ni enaka tvoji.

AmokRun ::

Samael je izjavil:

AmokRun je izjavil:


Mogoče bi pa še jaz zasegel tvoj dom in poklical Dihurčka, da organizirata par koncertov. Verjetno bi v luft skakal...

Torej od tu ta bolečina? Nisem vedel, da sta okupirala tvoj dom :( prosim odpusti mi mojo nevednost in pisanje na osnovi lastne izkušnje, ki ni enaka tvoji.

Narobe si prebral. Nikjer nisem napisal, da sta okupirala moj dom, še manj, da sta Dihurčka karkoli okupirala.

Berem, da je blizu tvoje lastnine helipad in te grozno moti hrup, ker je pač blizu TVOJE lastnine... Če bi bila tuja lastnina te ne bi motilo, ker pač ni TVOJA...
To bi bila res odlična lokacija za koncerte. Še helipad ima. Bo kar treba okupirat. Saj ni moje...

Naj se kar krade in okupira, dokler se ne krade meni!! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Samael ::

Bereš? Si bral? Lepo, da si se angažiral in se podal v raziskovalne vode :D
:) No, jaz sem se preselil. Pred leti. Boš updatal osebno bazo sogovornikov?
Zdaj živim še nekoliko bližje Metelkovi :D kar zapiši si. To pomeni, da so mi nekatere koncertne točke (metelkova, orto bar ...) še bližje. Pa tudi helikopterjev hrup sem se navadil. Si si zabeležil? Mogoče ti še kdaj v debati prav pride ;-)
No, pa lepo da vas tako zelo skrbi zame, češ da se ja ne bo streha od Roga ali katere metelkovih dvoran podrla name ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Samael je izjavil:

Mehmed je izjavil:


Si jih prov predstavljam da ce ...

Vidiš, pa ob vsem modrem pisanju le preideš na bistvo, kje je tvoj problem.

Da mi je jasno vnaprej kako bo moje karikiranje izpadlo kot predsodek ampak se ne sekiram dovolj, da bi se ga vzdrzal. Vem.


Ti bom nekaj zaupal. Tudi meni ni sam Rog kaj pretirano všeč. Ampak veš kaj. Kot nekdo, ki kljub srednjih let še vedno rad hodim po koncertih, kakšnih predstavah, tem onim, tretjim ... mi je fajn, da med vsem drugim obstaja tudi kakšen Rog, Metelkova, itd... Jaz to vidim kot nekaj ekstra, nekaj dodatnega. Galerije so, dvorane so, klubi so ... in potem je tu še Metelkova. In čisto ok je tako. Tisti, ki se pizdijo čez to, so povečini ljudje, ki te stvari enostavno niso v okviru njihovega zanimanja. Precej ozkogledno. Tudi meni dol visi, če je v mestu ena športna dvorana, eno konkretno nogometno igrišče več ali manj. Ker me pač te stvari ne zanimajo. Ne bom pa naokoli sral in bluzil, kako je vse to brezveze, pa kao tega nihče ne rabi, pa kako tja prihajajo navijači samo štalo delati in podobno. Le čemu bi to počel?
Kaj pa pridobim s tem, da podrejo še en park, še eno igrišče in tam zgradijo trgovski center, lokale, to ono tretje? Nič. In kaj ti (ne mislim ti osebno, na splošno) pridobiš s tem, če podrejo še en kraj, kjer v okviru nekih subkultur mladi v lastni režiji organizirajo koncerte, razstave itd ...? Dobiš na tem mestu še eno "kulturno" establishment ustanovo, kjer nekaj obljubljajo. Evo, saj imamo tudi napr. Kino Šiško ipd. - a tja pa hodite na koncerte? No, jaz hodim. Kot tudi v Dramo (btw. ravno v soboto sem si ogledal uprizoritev predstave Krasni novi svet). Itd.
Ne glede na vse kar imamo, se mi zdi, da je v mestu prostor tudi za neki Rog, pa Metelkova in še kaj ... kar tebe v okviru tvojih interesov ne zanima, zato pa mogoče nek delež drugih. In nič ni narobe s tem.


Se strinjam s tabo, načelno, ampak potem pa naj kupijo stavbo nekje ti velecenjeni umetniki in se grejo svojega "ROG oddelka" tam kjer je lastnina njihova, ne pa na plečih vseh davkoplačevalcev oz. občanov MOLa :)

Seveda je prostor za ROG, Metelkovo in vse, ampak naj bo to iz lastnih financ tistih ki tam so, ne pa na plečih lastnine DRUGIH :) To je vse.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

reeves ::

@Samael
Saj nikogar ne skrbi zate ali skvoterje v Rogu.
Bi pa želel odgovor na vprašanje.
Kdo bo odgovoren če se kaj poruši in se nekomu nekaj zgodi?
Prosim za odgovor.

Samael ::

reeves je izjavil:

@Samael
Saj nikogar ne skrbi zate ali skvoterje v Rogu.
Bi pa želel odgovor na vprašanje.
Kdo bo odgovoren če se kaj poruši in se nekomu nekaj zgodi?
Prosim za odgovor.

Irelevantno. Tu ni ene stvari, ki jo imam jaz za pojasnjevati, zato, da boš ti filal svoje predsodke glede zadeve, ki je v vsakem primeru izven tvojega interesa zanimanja. Lahko greš pa tja in njih vprašaš. Ampak to pomeni, da se boš moral dejansko za nekaj v zvezi s tem angažirati - kar se pa jasno ne bo zgodilo.

Glede ostalega imaš pa moj odgovor tu:

Samael je izjavil:


Seveda je nekaj močno narobe, ko začne forumske vseznalce to obremenjevati šele ko skupina propadajoči, zapuščeni zgradbi vdihne življenje, ko ti packi nemarni v zapuščeni, pozabljeni zgradbi začnejo prirejati kulturne dogodke, za nas, ostale meščane, ter brezdomcem vsak večer razdeljujejo hrano (stavim, da kot forumski vseznalec itd. tega nisi vedel oz. te ne zanima, ampak raje po odkritju tople vode ponavljaš jokajoče matre večine ostalih, ki jim v bistvu dol visi kaj se dogaja s stavbo, da je le nimajo ti nemarni packi).




Mato989 je izjavil:

Samael je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Samael je izjavil:

Mehmed je izjavil:


Si jih prov predstavljam da ce ...

Vidiš, pa ob vsem modrem pisanju le preideš na bistvo, kje je tvoj problem.

Da mi je jasno vnaprej kako bo moje karikiranje izpadlo kot predsodek ampak se ne sekiram dovolj, da bi se ga vzdrzal. Vem.


Ti bom nekaj zaupal. Tudi meni ni sam Rog kaj pretirano všeč. Ampak veš kaj. Kot nekdo, ki kljub srednjih let še vedno rad hodim po koncertih, kakšnih predstavah, tem onim, tretjim ... mi je fajn, da med vsem drugim obstaja tudi kakšen Rog, Metelkova, itd... Jaz to vidim kot nekaj ekstra, nekaj dodatnega. Galerije so, dvorane so, klubi so ... in potem je tu še Metelkova. In čisto ok je tako. Tisti, ki se pizdijo čez to, so povečini ljudje, ki te stvari enostavno niso v okviru njihovega zanimanja. Precej ozkogledno. Tudi meni dol visi, če je v mestu ena športna dvorana, eno konkretno nogometno igrišče več ali manj. Ker me pač te stvari ne zanimajo. Ne bom pa naokoli sral in bluzil, kako je vse to brezveze, pa kao tega nihče ne rabi, pa kako tja prihajajo navijači samo štalo delati in podobno. Le čemu bi to počel?
Kaj pa pridobim s tem, da podrejo še en park, še eno igrišče in tam zgradijo trgovski center, lokale, to ono tretje? Nič. In kaj ti (ne mislim ti osebno, na splošno) pridobiš s tem, če podrejo še en kraj, kjer v okviru nekih subkultur mladi v lastni režiji organizirajo koncerte, razstave itd ...? Dobiš na tem mestu še eno "kulturno" establishment ustanovo, kjer nekaj obljubljajo. Evo, saj imamo tudi napr. Kino Šiško ipd. - a tja pa hodite na koncerte? No, jaz hodim. Kot tudi v Dramo (btw. ravno v soboto sem si ogledal uprizoritev predstave Krasni novi svet). Itd.
Ne glede na vse kar imamo, se mi zdi, da je v mestu prostor tudi za neki Rog, pa Metelkova in še kaj ... kar tebe v okviru tvojih interesov ne zanima, zato pa mogoče nek delež drugih. In nič ni narobe s tem.


Se strinjam s tabo, načelno, ampak potem pa naj kupijo stavbo nekje ti velecenjeni umetniki...



"Načelno" je meni v tem primeru dovolj. Vse ostalo so nianse, stvar osebnih preferenc, interesov itd. Ker kot da za delovanje muzejev, galerij, društev itd... pa ne gre davkoplačevalski denar?
Vem kako je bilo s tem prej (prazna propadajoča zgradba, ki vsaj če pobrskam po zgodovini tega foruma nikogar ni prav dosti motila), pa vem kako je danes z recimo bližnjo propadajočo Cukrarno (ki tudi ta moment nikogar tu ne moti), ki komu/čemu natančno že služi vsa ta leta in kako lahko je, ko se skupina ljudi angažira in za razliko večino nas v tej temi počne nekaj, kar ni samo za njihove lastne riti ampak tudi naše - vkolikor te te reči seveda zanimajo.
Jaz vidim večji problem v tej temi, da se oglašajo v glavnem tisti, ki jim v resnici za vse skupaj v zvezi s tem dol visi, z izjemo tega da nekdo tam pa nekaj dela... ker to pa tako že ne gre.
Spet vprašanje, recimo ko/če Rog gre ... koliko vas se bo pa udeleževalo kulturnih dogodkov v novih prostorih. Jaz ... ko ravno živim blizu. Še kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mato989 ::

"Načelno" je meni v tem primeru dovolj. Vse ostalo so nianse, stvar osebnih preferenc, interesov itd. Ker kot da za delovanje muzejev, galerij, društev itd... pa ne gre davkoplačevalski denar?
Vem kako je bilo s tem prej (prazna propadajoča zgradba, ki vsaj če pobrskam po zgodovini tega foruma nikogar ni prav dosti motila), pa vem kako je danes z recimo bližnjo propadajočo Cukrarno (ki tudi ta moment nikogar tu ne moti), ki komu/čemu natančno že služi vsa ta leta in kako lahko je, ko se skupina ljudi angažira in za razliko večino nas v tej temi počne nekaj, kar ni samo za njihove lastne riti ampak tudi naše - vkolikor te te reči seveda zanimajo.
Jaz vidim večji problem v tej temi, da se oglašajo v glavnem tisti, ki jim v resnici za vse skupaj v zvezi s tem dol visi, z izjemo tega da nekdo tam pa nekaj dela... ker to pa tako že ne gre.
Spet vprašanje, recimo ko/če Rog gre ... koliko vas se bo pa udeleževalo kulturnih dogodkov v novih prostorih. Jaz ... ko ravno živim blizu. Še kdo?


Poglej... četudi jaz imam vikend, na katerem nisem bil 10 let skupaj, in če pride tja par katerihkoli pacientov, umetnikov, drogerašov, your pick... in če jaz pridem po 10 letih nazaj, in kličem policijo ker bom porušil svojo stavbo ker prej pač v lastnem proračunu ni bilo sredstev, potem se nima kaj nihče za bunit...

To ne pomeni da imam kaj jaz proti tem vstavi poljubno, ampak pomeni samo da uveljavljam pravico do tega kar je zakonsko MOJE... tisto uporabnino pa moramo čimprej izbrisat, če nimaš papirjev za najem bi moral ob spremstvu policije INSTANTNO letet iz tiste zemlje... to je višek norčevanja iz zasebne lastnine.

Če se jutri poruši streha in pobije par teh pacientov bodo pa krivili MOL ker je lokacija njihova kajne? Višek perverznosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

The Player ::

Loooka, mal pretiravaš s svojimi fobijami, če bi res bila Rog in Metelkova taka bomba, bi blo že pol Ljubljane in četrtina Slovenije kontaminirana v stilu igre Pandemic.

Kok je đankijev tam ne vem, kot pravim nimam nobene informacije o tem razen starih zgodb iz začetka ustvarjanja metelkove. Predvidevam, da se je v tem času že dost civilizirala, da tega tam ni (tudi nekateri predeli, ki so bli zanemarjeni so počistili in zagradili). Trava normalno, da je prisotna, sej grejo trendi strmo k dekriminalizaciji/legalizaciji, marsikdo kadi tudi izven metelkove in roga. Sem bil na meti že v obeh stanjih in vedno sem se zavedal svoje okolice, zaenkrat še nobenih igel nisem našel, normalno pa ne greš v vsako luknjo gledat pa se brezveze izpostavljat nevarnostim. Sem pa kako iglo že marsikje našel v Ljubljani npr. pred gospodaskem razstavišču pred glavnim vhodom, kjer tega nebi pričakoval in pred fakulteto za arhitekturo 8-O

Jaz bi se na tvojem mestu raj bal psihopatov, ki nastavljajo igle pod vsakdanje običajne predmete, kjer le teh ne pričakuješ



Če bi bla Metelkova res taka luknja (kar po eni strani še zmeraj je) nebi tja hodili komercialni glasbeniki iz ZDA (mob deep, big daddy kane, body count...)

Potem je tu še zgodba o Celici, ki ima legitimen posel, prostor lepo urejen in vzdrževan, mednarodno priznan, plačuje davke in sedaj hočejo le tega prodati. Zakaj bi prodajal stvar, ki privablja turiste in denar in je mednarodno priznana iz strani kulture in turizma???

Se strinjam, da ne moreš tuje lastnine kar tako si prisvojiti. Bi pa mogli prej razmišljat o posledicah dokler ljudji tam še ni bilo. Sedaj pa jokajo, ker so se jim naselil ljudje tam. Zdi se mi neodgovorno tudi od nekdanjega lastnika, da ne poskrbi za svojo nepremičnino, če so tam prisotne še zmeraj nevarne snovi. Kot navaden državljan moram poskrbeti za ekologijo, plačat ekodavke za bencin in ko odjavim avto, sem pa sankcijoniran, če nepravilno ločim odpadek, medtem ko podjetnik ni, ko zagori kak Kemis ali pa pusti propadat kak objekt. Tole je čisto nabiranje političnih točk. Če se jim res gre za ekologijo bi šli čistit Javor v Pivko, kjer je cela deponija nevarnih odpadkov.

Ali Pivki grozi ekološka katastrofa?

Tudi njihov nenapovedan pristop ob rušenju ni nič pomagal k dialogu, samo prilili so olje na ogenj. Lepo bi jih obvestili, da bodo začeli z obnovo in imajo čas, da izpraznijo prostore do x dne. V nasprotnem primeru jih na silo vržejo. Lepa beseda lepo mesto najde pravjo in še kako res je to. Veliko lažje se potem pogovoriš/pogajaš z nekom, tako se pa ljudje samo skregajo.

Ok, porušjo Rog in kaj bo pol? Če so trditve o đankijih tako resnične se bodo preselil na ulco. Jih hočte met na ulci pa jih gledat? Jaz jih sigurno nočem met v centru LJ. Druga opcija so potem ostali zanemarjeni objekti. Jaz že vem za 3. Cukrarna, plečnikov stadion in skladišče topdoma na Kajuhovi.

Povejte svoje predloge o prihodnosti Rog-a, namesto, da mlatmo prazno slamo. Nardimo kompromis. Rog se poruši in se zgradijo stanovanjski bloki. Tako Rog ne bo od nobenga, ne od občine in ne od njihovih uporabnikov.

Volk sit, koza nezadovoljna, en kup mladine, ki končno si lahko ustvarijo družine v svojem novem domu. 8-)

reeves ::

@Samael

No,če je irelavantno, potem pa lahko ti nosiš vso odgovornost. Saj je irelavantno.
Moj prispevek k vsemu skupaj pa je, da podpiram tiste, ki želijo nevarno zgradbo, polno nevarnih snovi sanirati. MOL jo hoče, zato podpiram njih.
Sem pa že napisal, da če jo bodo hoteli tudi umetniki, bom podpiral njih.
Ne razumem pa sicer, kako sploh lahko rečeš, da ni pomembno, kdo bo odgovarjal, če po naključju pade nekaj na glavo mimoidočemu otroku. So to mogoče stranski učinki azbesta?

next3steps ::

Ti umetniki so kot cigani, ki zasedejo tuji travnik in si tam postavijo kolibo.
Le cigani niso. Imajo svoj dom. Imajo svoje finance. Lahko bi stavbo kupili. Ali se dogovorili za najem.
V 21. Stoletju uporabljati cigansko taktiko pač ni kul.
Srečni so bili in so še lahko, da jim je država gledala skozi prste vsa ta leta.
Sedaj je čas, da ti otroci zrastejo in grejo naprej ali pa grejo naprej in si uredijo finančno/politično zaledje.
V vsakem primeru naj gredo naprej, inferiorni ljudje!

Markus386 ::

Še huje je:

http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog...

Res je, preden so se v prostore naselili tisti, ki tam dejansko kaj počnejo, so v Rogu zatočišče našli predvsem narkomani in drugi marginalci, s katerimi se nihče več noče ukvarjati. "Tolikokrat smo jih selili ven, da niti ne štejemo več," pove Tine. "Na začetku je bil prostor dejansko neobvladljiv. Zatekli so se sem, bilo jih je tudi po več deset, celo več kot nas. Danes je situacija precej boljša, uspelo nam jih je omejiti." Sergio doda, da je kdaj tudi njim težko določiti, kdo je umetnik in kdo narkoman: "Nekdo, ki je bil še pred dvema letoma slikar in je tukaj deloval kot vsi mi, je danes lahko že džanki."
««
2 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

parkiranje redarstva

Oddelek: Loža
316444 (4666) St235

Policijsko nasilje v skvotu Argo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7915888 (11034) drvo
»

S skejtanjem "motim javni mir in red" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818258 (14241) Jerry000

Rog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19835990 (28964) kuglvinkl

Več podobnih tem