» »

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

««
6 / 10
»»

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Za FURS je prvo potrebno ukinit obratno dokazno breme... Kot da bi me nekdo obtožil umora in bi moral jaz dokazovat da nisem ubil nekoga če ne sem avtomatsko kriv... skregano z logiko nedolžen, dokler nisi dokazano kriv!!!

Če imaš na računu denar, ki ga nisi legalno zaslužil, si kriv. Kaj tukaj ni jasno?

Poleg tega je jasno, kdo je lastnik računa.

Kdor legalno služi in prijavi dohodke, s tem nima problemov.

Primerjava z umorom je pa butasta. Pri umoru ne vedo, kdo je imel korist od tega. Pri denarju na računu se to avtomatsko ve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za FURS je prvo potrebno ukinit obratno dokazno breme... Kot da bi me nekdo obtožil umora in bi moral jaz dokazovat da nisem ubil nekoga če ne sem avtomatsko kriv... skregano z logiko nedolžen, dokler nisi dokazano kriv!!!

Če imaš na računu denar, ki ga nisi legalno zaslužil, si kriv. Kaj tukaj ni jasno?

Poleg tega je jasno, kdo je lastnik računa.

Kdor legalno služi in prijavi dohodke, s tem nima problemov.

Primerjava z umorom je pa butasta. Pri umoru ne vedo, kdo je imel korist od tega. Pri denarju na računu se to avtomatsko ve.


Denar se lahko podari... če mi nekdo podari 20.000EUR zakaj bi bil česarkoli kriv... pa smo prišli marsikdaj do tega da FURS nekaj ne verjame... in sem kriv (pustmo zdaj če so mi res podarili ali ne).

Kako ne... če umre nekdo pomemben se točno ve kdo ima koristi od tega, pa še vedno velja da mu to morajo dokazati =) Je bil Kučan avtomatsko kriv ker je Kramberger bil ustreljen? =) Namreč "vsi" smo vedeli kdo je imel korist od umora Krambergerja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mare2 ::

Go-ahead je izjavil:

Glede na vse napisano, predvsem v pretiranih birokratskih postopkih za prijavo teh dohodkov, kjer se očitno še sedaj, celo uslužbenici FURSA lovijo v lastnih birokratskih skorpucalih in ne znajo pomagati ljudem pri samoprijavi dohodkov iz tega naslova, bi mogoče bilo smiselno, da se podaljša rok za samoprijavo.




Goahed, poglej moje sporočilo z dne 7. dec 2017, 18:46
Tam so navedena podobna navodila o ravnanju v takih primerih.
Če kaj ni jasno vprašaj, pa dobiš odgovor. :)
Ne morem pa ti odobrit dodatnega roka, nimam te pristojnosti. :)

http://www.delo.si/gospodarstvo/finance...

http://www.delo.si/assets/media/other/2...

St235 ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za FURS je prvo potrebno ukinit obratno dokazno breme... Kot da bi me nekdo obtožil umora in bi moral jaz dokazovat da nisem ubil nekoga če ne sem avtomatsko kriv... skregano z logiko nedolžen, dokler nisi dokazano kriv!!!

Če imaš na računu denar, ki ga nisi legalno zaslužil, si kriv. Kaj tukaj ni jasno?

Poleg tega je jasno, kdo je lastnik računa.

Kdor legalno služi in prijavi dohodke, s tem nima problemov.

Primerjava z umorom je pa butasta. Pri umoru ne vedo, kdo je imel korist od tega. Pri denarju na računu se to avtomatsko ve.


Denar se lahko podari... če mi nekdo podari 20.000EUR zakaj bi bil česarkoli kriv... pa smo prišli marsikdaj do tega da FURS nekaj ne verjame... in sem kriv (pustmo zdaj če so mi res podarili ali ne).

Kako ne... če umre nekdo pomemben se točno ve kdo ima koristi od tega, pa še vedno velja da mu to morajo dokazati =) Je bil Kučan avtomatsko kriv ker je Kramberger bil ustreljen? =) Namreč "vsi" smo vedeli kdo je imel korist od umora Krambergerja...


Obratno dokazno breme je na davčnem področju splošno sprejet standard (če le imajo države davčni sistem) in ne gre za nikakršno posebnost FURS in RS. Odločitev za to pa je posledica družbenega konsenza, da je za družbo bistveno boljše, da je posameznik dolžan dokazovati izvor denarja, kot obratno. Še posebej ker je to v primeru legalnih poslov izjemno enostavno.

kuglvinkl ::

mmcmmc je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Saj jaz bi bil največji zagovornik plačevanja davkov, če bi verjel in videval da se z mojimi davki dela transparentno in koristno.


To je isto kot ko kdo reče: Jaz nisem rasist, mam kolege črnce. Po takih izjavah kot maš: Ja ti bi takoj davke plačeval, samo bi morali biti po taki stopnji kot ti hočeš, na taki način kot ti hočeš, na taki čas kot ti hočeš. Ker svet se vrti okoli tebe. Davki so davki, ne klošarjenje.


Zagotovo na uspešnost obdavčitve znatno vpliva predvsem javna poraba, se pravi odhodkovna stran. Žal (resnično) je tako, da FURS s tem nima popolnoma nič. Saj ne, da ima davkarija kje drugje po svetu kakšno besedo, kako se porablja denar, drugje je država pri porabi bistveno bolj uspešna = pametna.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

mmcmmc ::

kuglvinkl je izjavil:

mmcmmc je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Saj jaz bi bil največji zagovornik plačevanja davkov, če bi verjel in videval da se z mojimi davki dela transparentno in koristno.


To je isto kot ko kdo reče: Jaz nisem rasist, mam kolege črnce. Po takih izjavah kot maš: Ja ti bi takoj davke plačeval, samo bi morali biti po taki stopnji kot ti hočeš, na taki način kot ti hočeš, na taki čas kot ti hočeš. Ker svet se vrti okoli tebe. Davki so davki, ne klošarjenje.


Zagotovo na uspešnost obdavčitve znatno vpliva predvsem javna poraba, se pravi odhodkovna stran. Žal (resnično) je tako, da FURS s tem nima popolnoma nič. Saj ne, da ima davkarija kje drugje po svetu kakšno besedo, kako se porablja denar, drugje je država pri porabi bistveno bolj uspešna = pametna.



Jaz ne vidim argumenta v logiki: Jaz ne maram kako se porablja denar v politiki X, zato na splošno ne bom plačeval davkov.

Če ti politika X ni všeč, rečeš ni mi všeč politika in magari greš protestirat. Ne pa vse nehat plačevat davkov. Kot, da točno tvoj denar iz davkov gre v neko stvar, ki je ti ne maraš.

Meni se tudi ne dopade, da se finacirajo te in one stvari iz davkov, samo ne bom zdaj ogrožal drugih stvari, ki jih hočem, da se finacirajo iz davkov, da bi kaznoval tisto eno stvar, ki se meni ne dopade.

Pa kot povedano, nekdo reče da zagovarja plačevanje davkov hkrati pa omenja, kaj vse mu ne paše pri tem kako se davki pobirajo in kako se ta denar porablja, sem jaz skeptičen da se gre za zagovornika davkov in ne nekoga ki uporablja vsako možnost, da se izogne davku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmcmmc ()

kuglvinkl ::

Jasno :)
Your focus determines your reallity

nekikr ::

pa še prej naj ponovno omogoči možnost prijave za nazaj, z natančnimi navodili, kaj naj posameznik stori, da bo zadostil zakonodaji.

Pa če te policaj dobi, ko greš 110 čez naselje, bi ti moral dati možnost, da greš še enkrat čez naselje s 50km/h, ane? Torej praviš, da moramo načrtno kršiti zakone in težiti državi, da nam da popravni izpit, ko se nam to izigravanje slučajno ne izide?

Ponovno bi rad opozoril, da bi večina imela stvari urejene, če bi obstajala natančna navodila kako pristopiti k stvari. Če pa jih niti na Fursu niti na točkah Vem niso imeli in jih nimajo, kako naj bi se potem navaden smrtnik pravilno organiziral.

Jaz bi pa rad ponovno opozoril, da lažeš. In to tako močno in tako pogosto, da verjamem, da že sam sebi verjameš. Ljudje so načrto utejavali dobičke kljub jasnim določbam kaj in kako je treba narediti v primeru oddajanja. Še tu na forumu je bilo prilimano precej povezav do navodil, ker ti in tebi podobni zelo hitro pozabite na to. Najbolje, da se vsi "opeharjeni" Airb&bjevci pridružijo združenju frank in še tam vriskajo kako jih je sistem prinesel okoli. Bodo imeli sebi podobno, kretensko, družbo.

Go-ahead ::

Predlagam izbris zgornjega posta in tega. Avtor očitno pripisuje lastne značilnosti drugim.

Aha in zato ker jim je bilo jasno sprašujejo po forumih, nekateri pa jim odgovarjajo s smernicami, ki so nastale šele leta 2017? In cel kup novinarjev je napisalo izredno pomanjkljive članke, ker se niso uspeli dokopati do ustreznih smernic za urejeno oddajanje ?

nekikr ::

Glej, nisi prvi, ki je oddajal stanovanje. Če te zanima, kako ga lahko legalno oddaš, potem ne pišeš po forumu in ne sprašuješ in bereš novinarjev ampak vprašaš za to pristojne ljudi. Glej no glej, rešitev je obstajala že dolgo nazaj, najbrž zaradi tega, ker so ljudje že davno pred to storitvijo oddajali stanovanja. Je pa res, da sem in tja kdo tega ni vedel/naredil (ampak predpostavljam, da precej malo ljudi, ker pri tej storitvi ne sodelujejo elektronsko nepismeni upokojenci). Dokaz je kar ta tema. Še ko je davčna rekla, da imajo dokazila so se bolj ali manj vrstila vprašanja kakšna dokazila in od kje in ali naj prijavijo, kakšna je možnost, da jih dobijo. Nevednost te ne reši odgovornosti. Načrtno izogibanje pa sploh ne.

Invictus ::

Problem Airbnb je predvsem v bustastih ljudeh.

Le ti so mislili, ker je firma ameriška, da jih FURS ne bo mogel slediti.

Sam so bili pa dovolj butasti, da so si denar nakazovali na slovenski račun, kar FURS dnevno pregleduje. Saj samo doda v skripto dodatne račune... Potem je pa en grep dovolj :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Google.si, "kako oddajati stanovanje", povezava s prve strani, iz leta 2016.
Vzelo mi je skoraj 15 sekund, da sem našel vse potrebno. Blazno težko, res. Država, na pomoč! Vzemi volilno pravico vsem frankom in airb&bjevcem, ker so povsem nesposobni.

Go-ahead ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/zako...

Na 18 April 2017.

Državna televizija, pa je bolj verodostojna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

nekikr ::

Če prebereš kaj več od naslova je vse kristalno jasno. Ljudje se protožujejo sakoraj samo nad tem (in označijo, da je zato nemogoče oddajati), iz linka:
Prvi dan oddajanja smo imeli vse papirje razen soglasja drugih etažnih lastnikov. To je velika težava. Lastnikov velikokrat ni, pogosto so v stanovanjih najemniki, večinoma na črno, in ti ljudje nočejo povedati ničesar, potem pa imate še ljudi, ki soglasja na zalogo nočejo dati,

Torej ljudje bi v neko skupnost brez dovoljenja drugih etažnih lastnikov vsake dva dni vodili popolne neznance. Ker je za to potrebno, upravičeno, precej dela in prepričevanja, je kar narenkrat oddajanje nemogoče. Ja kaj so pa mislili? Da vsem ustreza, da dnevno prihajajo takšni in drugačni ljudje v skupnost? Nemogoče res, prekleta država ne pusti, da bi drugim, brez privoljenja, vsiljeval neke svoje fore.
Torej, kaj točno te zdaj moti? Da nisi znal vprašati (če pogooglati ne znaš) ali to, da bi drugim rad vsilil tujce za lastni zaslužek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Invictus ::

nekikr je izjavil:


Torej ljudje bi v neko skupnost brez dovoljenja drugih etažnih lastnikov vsake dva dni vodili popolne neznance.

Saj to je tudi danes pri navadnem oddajanju.

Ne rabiš soglasja za oddajanje v najem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Go-ahead ::

http://www.24ur.com/novice/slovenija/od...

Tukaj pa ti malce pišejo s čim so se ubadali na ministrstvih leta 2016. Le zakaj so ustanovili medresorsko skupino, če je bilo vse jasno?

nekikr ::

A ti sploh prebereš te stvari? Vidim, da ti pa res nisi izigraval države, si samo... veš kaj.

Torej:
Do takrat pa se bodo morali lastniki precej zakopati v birokracijo, če bodo želeli s čisto vestjo turistom oddati svoje stanovanje. Na ministrstvu so nam našteli kar precej pogojev za takšno početje. Poleg lastninske pravice mora lastnik, ki želi svoje stanovanje oddajati turistom, imeti tudi uporabno dovoljenje za stanovanjske prostore, soglasje solastnikov, dokazilo o izpolnjevanju splošnih pogojev (požarni red, varnost inštalacij) in minimalnih tehničnih pogojev, poleg tega pa mora biti stanovanje kategorizirano v skladu s pravilnikom o kategorizaciji nastanitvenih obratov - po domače povedano, stanovanje mora biti označeno s tablo in številom zvezdic.

Torej 5 zahtev, od katerih sta dve povsem vsakdanji, ostale pa povsem logične. Blazno težko, res. Ti ljudje so najbrž sicer za tekočim trakom (pa ne prehitrim).
Za mnoge lastnike je največja - in pogosto nepremostljiva težava - zahteva po soglasju večine etažnih lastnikov.

Pravilno!
Sprašuje se, kakšna je razlika, če stanovanje vsakih nekaj mesecev oddaš 'navadnim' najemnikom ali pa turistom, ki v stanovanju bivajo krajši čas, in ponavadi le prespijo.

Ne vem kako tak bedak pride čez življenje nepoškodovan. Če oddaš eni osebi za celo leto (ali več njih) ali pa vsake 3 dni drugi skupini žurerjev to pač ni ista stvar.
Zakaj medresorska skupina? Ker je tako oddajanje nova stvar in je pravilno, da se pogleda, kako se lahko pride nasproti ljudem, ki bi svoja stanovanja radi oddali preko teh novih kanalov. Kar pa ne pomeni, da je sedaj nemogoče ali da je treba iti 100% na roke sobodajalcem.

Naprej?

Go-ahead ::

Imaš prav. Leta 2018! Začelo se je pa 2007, medresorska skupina se je zbrala, kdaj? Še dobro, da večina za takšen način oddajanja ve šele kakšno leto.



In potem so lastniki objektov bedaki, ker niso že pred sestavo medresorke ekipe znali poslovati pravilno?

Res so bedaki, če bodo plačevali kazni. Tudi tukaj ti dam prav.

Dovolj je, sem se že prevečkrat ponovil, preberite si celo temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

nekikr ::

Ojoj. Prosim, lepo te prosim, naredi si uslugo in se nikoli ne ukvarjaj z ničemer kar zahteva pridobivanje kakšnega soglasja ali iskanja informacij, kako lahko nekaj delaš. Brez zajebancije, čisto resno mislim. Ker če iz vsega tega pisanja nisi razbral, da je povsem možno oddajati legalno, potem pojdi stran kolikor hitro te nosijo nožice.

Hakai ::

Kako slovensko, da lastniku omejujete na kaksen nacin naj oddaja nepremicnino.

kuglvinkl ::

Hakai je izjavil:

Kako slovensko, da lastniku omejujete na kaksen nacin naj oddaja nepremicnino.


Am, gre za skupnost v večstanovanjski zgradbi. Je treba upoštevati sosede. Če ti kaj ne paše, prodaj stanovanje in si kupi hišo na deželi.

Veš zakaj na japonskem ne mečejo smeti na tla? Ker bi durge to motilo. Pri vpraašanju obzirnosti do sočloveka smo vsaj še enkrat dlje kot pa s plačevanjem davkov.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Hakai ::

Kaj ce imam vsak dan goste in jim ne racunam? Lahk mas za soseda nekoga z vecjo zlahto ali z vecjim krogom prijateljev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hakai ()

kuglvinkl ::

Nimaš. Oz. ne bo trajalo več kot po leta.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Hakai ::

Imam. Traja ze 10 let. Kaj pa zdaj

kuglvinkl ::

Jasno še vedno velja, kar sem napisal prej, da je v bloku treba upoštevati tudi želje sosedov.

zakaj naj bi bil ti važen, mi je neznanka. te pač prenašajo.
Your focus determines your reallity

Hakai ::

Url, ki potrjuje, da ne smem vabiti prijateljev, znancev in neznancev na sleepover dlje kot 6 mesecev. A ni moja pravica vsak dan domov peljat drugo babo do konca zivljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hakai ()

kuglvinkl ::

Je. Česa ne štekaš?
Your focus determines your reallity

Hakai ::

Kje je. Ne stekam kako mi lahko sosedje omejujeje koga bom peljal domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hakai ()

Mare2 ::

Hakai je izjavil:

Url, ki potrjuje, da ne smem vabiti prijateljev, znancev in neznancev na sleepover dlje kot 6 mesecev. A ni moja pravica vsak dan domov peljat drugo babo do konca zivljenja.


To nima veze z opravljanjem dejavnosti "oddajanje turistom". Lahko pripelješ eno, dve, nešeto beyb. Pazi na spolno prenosljive bolezni. V tem je keč živjenja.

Edino glej, da jo prijaviš na prijavni službo. Ni obdavčeno, ne rabiš spraševat sosedov. :)

Hakai ::

Kaj zdaj. Kuglvink pravi, da moram v bloku upostevati zelje sosedov, tudi ko gre za moje osebne obiske. To se mi zdi neumno. Ti pravis, da samo ce se gre za dejavnost. Predvidevam, da je taksno soglasje potrebno pridobiti samo enkrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hakai ()

Mare2 ::

Hakai je izjavil:

Kaj zdaj. Kuglvink pravi, da moram v bloku upostevati zelje sosedov, tudi ko gre za moje osebne obiske. To se mi zdi neumno. Ti pravis, da samo ce se gre za dejavnost. Predvidevam, da je taksno soglasje potrebno pridobiti samo enkrat?


Lahko si predstavljaš, da bi moral ped vsakim obiskom hodit okoli z listom in seznamom sosedov, da ti podpišejo dovoljenje.

Rečeš ji: Počak mal. :)

Hakai ::

To si je zelo tesko predatavljat. Prvic preden zacnes z dejavnostjo, je se logicno, potem pa ne vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hakai ()

kuglvinkl ::

Hakai je izjavil:

Kaj zdaj. Kuglvink pravi, da moram v bloku upostevati zelje sosedov, tudi ko gre za moje osebne obiske. To se mi zdi neumno. Ti pravis, da samo ce se gre za dejavnost. Predvidevam, da je taksno soglasje potrebno pridobiti samo enkrat?


Ne, tega jaz ne pravim. Jaz pravim, da si zgolj nerelevantna izjema, četudi res lahko živiš samo v komuni. Za katero nam je vseeno.
Your focus determines your reallity

Mato989 ::

Problem kot zmeraj je spet neživljenskost zakonov ki spet v teoriji morda delujejo ali se slišijo dobro v praksi pač ne...

Namreč po zakonu oz. zakon mi ne preprečuje da VSAK dan ali kar vsako urco pripeljem v stanovanje drugega znanca (ali neznanca) ne smem pa pustit nekomu da biva v mojem lastnem fletu 5 dni... ker to pa je neznani tujec, če pa jaz nabit kot mina pripeljem domov 2 nepoznani bejbi ki so poponi tujki za celo noč, pa je ok, in ne rabim nikogar spraševat in podpisovat ničesar...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

(Nekateri) ljudje imajo radi, če se jim da v roke orodje za j..at druge ljudi v glavo.

Sicer je to orodje predvsem namenjeno za zaščito, ampak ljudje so tudi sv..je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kuglvinkl ::

Mato, hoces reci, da je zivljensko, se pravi, da se pogosto, oz obicajno dogaja, da vsak dan pripeljes drugega neznanca?

Sej men je tut pretirana ta plebiscitarna vecina. Ki se jo ne da doseci na kaksni Bratovzevi. Ce bi bila nizja, kaj pa vem, polovica, s tem, da bi molk stel kot da te ni v vsoti, bi bilo bistveno vec prijavljnenega dohodka davkariji. Tako pa ne uspes izpolniti ze prve obveznosti, in je gotovo manj interesa izpolniti tudi ostale.

V tem zadnjem delu debate me najbrz moti ta captain me planet pristop, oz. Vsi drugi lahko crknete, KER TO JE MOJ FLAT.
Your focus determines your reallity

Mato989 ::

kuglvinkl je izjavil:

Mato, hoces reci, da je zivljensko, se pravi, da se pogosto, oz obicajno dogaja, da vsak dan pripeljes drugega neznanca?

Sej men je tut pretirana ta plebiscitarna vecina. Ki se jo ne da doseci na kaksni Bratovzevi. Ce bi bila nizja, kaj pa vem, polovica, s tem, da bi molk stel kot da te ni v vsoti, bi bilo bistveno vec prijavljnenega dohodka davkariji. Tako pa ne uspes izpolniti ze prve obveznosti, in je gotovo manj interesa izpolniti tudi ostale.

V tem zadnjem delu debate me najbrz moti ta captain me planet pristop, oz. Vsi drugi lahko crknete, KER TO JE MOJ FLAT.


Ne govorim kaj se dogaja, govorim kaj se lahko zgodi, pa noben zakon ne prepove, pri nekem delu pa prepove in to je neživljensko.

Če pogledava malo tako... Policija lahko pride do vhodnih vrat v flet, pol pa če želim jim lahko odprem vrata in migljam s svojim pred njimi pa mi ne smejo nič, ker nimajo vstopa brez da imajo sodni nalog... potem pa gremo na drugo stran in mi lahko ena mamica ki ji froc najeda cele dneve ali pa en radnik kroji kaj lahko počnem s svojim fletom... burleska.

Dejansko bi bilo edino smiselno tako, da bi ti sostanovalci v bloku lahko z plebiscitarno večino PREPOVEDALI oddajo samo ob ponavljajočih se kršitvah javnega reda in miru... tako bi bilo bistveno bolje... in ćivljensko, ker če bi mel divjake not, bi pač dobo prepoved in konec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Dejansko bi bilo edino smiselno tako, da bi ti sostanovalci v bloku lahko z plebiscitarno večino PREPOVEDALI oddajo samo ob ponavljajočih se kršitvah javnega reda in miru... tako bi bilo bistveno bolje... in ćivljensko, ker če bi mel divjake not, bi pač dobo prepoved in konec.


Najprej jokcaš kako je neživljensko, ko je treba zbirati podpise za opravljanje dejavnosti v večstanovanjski stavbi, potem pa bi isto stvar samo obrnil tako, da bi se morali s tem ukvarjati sosedje.

Mato989 ::

Wrop je izjavil:

Dejansko bi bilo edino smiselno tako, da bi ti sostanovalci v bloku lahko z plebiscitarno večino PREPOVEDALI oddajo samo ob ponavljajočih se kršitvah javnega reda in miru... tako bi bilo bistveno bolje... in ćivljensko, ker če bi mel divjake not, bi pač dobo prepoved in konec.


Najprej jokcaš kako je neživljensko, ko je treba zbirati podpise za opravljanje dejavnosti v večstanovanjski stavbi, potem pa bi isto stvar samo obrnil tako, da bi se morali s tem ukvarjati sosedje.


Seveda, ker oni bi se lahko odločli, če jih dovolj moti, če jih ne moti pač ne bi... tu pa moraš ti njim razlagat zakaj bi rabil podpise, in sploh ne vejo sami sosedje če jih bo to motlo, ker niso sprobali (v 90%) in nekaj na blef ugibajo v svojih zaplankanih glavah...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Mimogrede, kaksno stevilo ljudi sporocis upravniku za stroske, ce stanovanje oddajas?

In kako je z zvocnimi emisijami, ce si v fletu omislim manjso struznico? A po 22h ne smem, do takrat pa lahko non stop laufam zadevo na polno?

Ali pa kako je z emisijamo smradu, ce bi v stanovanju zelel imeti shranjevati ene dva kubika hlevskega gnoja?

Valda za te stvari ne rabim soglasja stanovalcev, saj je stanovanje moje in samo moje.

Wrop ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, ker oni bi se lahko odločli, če jih dovolj moti, če jih ne moti pač ne bi... tu pa moraš ti njim razlagat zakaj bi rabil podpise, in sploh ne vejo sami sosedje če jih bo to motlo, ker niso sprobali (v 90%) in nekaj na blef ugibajo v svojih zaplankanih glavah...


Zakaj bi moral sosed, ki neposredno meji na stanovanje, kjer se izvaja tržna dejavnost prosit sosede na drugem koncu bloka, da bi skupaj prepovedali dejavnost nekomu in po možnosti še desetim drugim, ki prav tako izvajajo tržno dejavnost? Ni logike.
Zaplankane glave so dovolj razgledane, da vedo kaj se dogaja v tujini in nočejo negativnih posledic preizkusiti na lasni koži.

perci ::

Seveda ni logike. S pametnjakovicem se bodes - argument je za njega angleska beseda za prepir.

Hakai ::

perci je izjavil:



Ali pa kako je z emisijamo smradu, ce bi v stanovanju zelel imeti shranjevati ene dva kubika hlevskega gnoja?

Valda za te stvari ne rabim soglasja stanovalcev, saj je stanovanje moje in samo moje.


Ali to pomeni, da si ne smem prizgati cigareta ali jole brez dovoljenja soseda? A tudi kuhat ne smem?

Verjamem, da veganskim sosedom ni prijetno, ko si specem socen zrezek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hakai ()

kuglvinkl ::

Kaj je pa z mamicami narobe in radniki? A to so delavci?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Hmm, če neznanci dajo mir, ne ropotajo po 22h ponoči, če ne stružijo in ne kidajo gnoja v stanovanju - ne vem zakaj jih ne bi smel pripeljati v stanovanje?

Sicer pa, kaj pa če imaš majhnega otroka, ki po 22h uri začne jokati zaradi črevesnih kolik?

A za otroka tudi rabiš soglasje?

Pač, če živiš v bloku seveda veljajo določena pravila, ampak konec koncev sosedje tudi živijo v bloku in ne morejo pričakovati da bo mir kot na deželi.*


* Kjer ti tudi zjutraj ob 6h začnejo ropotat s traktorjem, motorno žago, itd. Jebiga, če živiš na deželi je pač tako.
sudo poweroff

nekikr ::

Saj tega ne pričakujejo. Pričakujejo pa, da če bo nekdo vsak dan vodil v to skupnost drugo skupino ljudi, da imajo kaj besede pri tem, kar je povsem pravilno.
Lepo, da v debato privlečeš otroka, ki joka. To je res en tak hud, da ne rečem doktorski, primer. Ker vsak dan druga skupina takih in drugačnih ljudi, od katerih pobiraš denar, je vsekakor povsem identična enemu otroku, ki včasih tudi joka. Bravo, doktor.

MrStein ::

kuglvinkl je izjavil:


Veš zakaj na japonskem ne mečejo smeti na tla? Ker bi durge to motilo. Pri vpraašanju obzirnosti do sočloveka smo vsaj še enkrat dlje kot pa s plačevanjem davkov.

Aha, zato je pri nas toliko smeti in dreka na tleh.

(čak , a z davki pa smo še na slabšem??)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mmcmmc ::

Na kateri strani se je zadnjič omenil AirBNB? Ker to je že "nekaj v tri dni nakladanje"-tema.

nekikr ::

Kakšno nakladanje neki, govora je o zahtevah pri oddajanju preko AirBnB in podobnega. To je precej spot-on.

mmcmmc ::

nekikr je izjavil:

Kakšno nakladanje neki, govora je o zahtevah pri oddajanju preko AirBnB in podobnega. To je precej spot-on.



Itak, da je. Neko legalistična semantika in "umor Krambergerja". Spot on.
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124995 (13675) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22431990 (25244) poweroff
»

Kaj je potrebno narediti ob oddaji nepremičnine?

Oddelek: Loža
233220 (2394) Vlayke
»

Oddaja sob-stanovanja turistom

Oddelek: Loža
176982 (2753) shintaro
»

Popolna prepoved Uberja v Italiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12430890 (26357) konspirator

Več podobnih tem