» »

V Münchnu bo povratek na Windows stal 90 milijonov evrov

1
...
3 4
5
»

MrStein ::

POP3 download, konca maila ne zazna po piki ampak iz nekih headerjev nekako izračuna pričakovano dolžino telesa.
Lahko poguglaš in me prehitiš z linkom
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

pegasus je izjavil:

Kaj pričakujem od *mail* klienta:
* da zna hendlati maile po dogovorjenih standardih (RFC)

To pričakuje administrator, ne pa poslovni sekretar, direktor ali pa šef servisa, ki se s stranko meni za vzdrževalni poseg na napravi. In Outlook vsem trem omogoča komunikacijo. Praktično v 100% primerov, če se osredotočimo na RFC-je. Načeloma lahko rečemo, da v navezi s pravilno konfiguriranim Exchange serverjem, Outlook deluje. Se pa ravno tako strinjam, da Outlooka ne bi vsiljeval uporabnikom v podjetje s 5 zaposlenimi, je na voljo dovolj alternativ.

pegasus je izjavil:

* da brez težav dela z 20+ leti mail arhiva

Hm, za 20 let arhiva res ne morem govorit iz lastnih izkušenj, imam pa na PC-ju, kjer sedim zdaj, arhiv do leta 2003. V Outlooku.

pegasus je izjavil:

* da omogoča enostaven vpogled "pod haubo", ko naletiš na kak microsoft crap in si ga prisiljen prebavit

Uporabnik tega ne potrebuje. Zanimivo je tudi, da jaz v zvezi s konfiguracijo Outlook klientov (in Exchange serverjem) še nisem naletel na kak poseben "Microsoft crap", ki bi ga moral prebaviti. Leta 2003 smo imeli lasten Exchange server (na Win 2003 Small Business Server), cca 5 let kasneje so nas novi lastniki migrirali na hosted Exchange pri večjem ponudniku, zdaj imamo kaki 2 leti Office 365 in Exchange pri Microsoftu. V vseh teh letih nisem zasledil misterioznih težav, na katere namiguješ. Z izjemo konfiguracije Gmail accounta.

pegasus je izjavil:

* da omogoča enostavno sodelovanje z namenskimi programi za doseganje posebnih učinkov (digitalno podpisovanje, enkripcija, ...)

Priznam, tega v praksi nismo potrebovali. Sem pa pred leti testiral in nimam v spominu, da bi bile z GPG-jem kakšne večje težave.

pegasus je izjavil:

Sylpheed je vse našteto. Outlook ni nič od tega.

Sylpheeda ne poznam, a kot rečeno, tudi Outlook ni znanstvena fantastika. Še enkrat pa: če ne uporabljaš ravno Office 365 in računa nimaš na Microsoftovih strežnikih, ga za zasebno rabo ne bi priporočal. Ravno tako ne mikro podjetjem, ki NIMAJO Office 365 naročnine in imajo račune na Gmailu.

pegasus je izjavil:

Sestanki, todoji, rezervacije itd ne sodijo v mail client. Iz mojega stališča outlook ni mail client, je čisto nekaj drugega, kar na žalost vsebuje slabo implementacijo mail klienta.

Hmnja, resne firme (take, ki email kliente vidijo kot poslovno orodje, ne take, kjer se zafrkavajo z RFC-ji in iskanjem najbolj "poceni" alternative na Linuxu) so že zdavnaj prerasle ASCII nabor znakov in Outlook potrebujejo še za marsikaj drugega, kar olajša poslovanje ter znižuje stroške (in TOC). Kar je na koncu edino pomembno.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

imagodei je izjavil:


pegasus je izjavil:

* da brez težav dela z 20+ leti mail arhiva

Hm, za 20 let arhiva res ne morem govorit iz lastnih izkušenj, imam pa na PC-ju, kjer sedim zdaj, arhiv do leta 2003. V Outlooku.

Jaz pa do 2000. Kaj bi naj bil problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jukoz ::

imagodei je izjavil:


Uporabnik tega ne potrebuje. Zanimivo je tudi, da jaz v zvezi s konfiguracijo Outlook klientov (in Exchange serverjem) še nisem naletel na kak poseben "Microsoft crap", ki bi ga moral prebaviti. Leta 2003 smo imeli lasten Exchange server (na Win 2003 Small Business Server), cca 5 let kasneje so nas novi lastniki migrirali na hosted Exchange pri večjem ponudniku, zdaj imamo kaki 2 leti Office 365 in Exchange pri Microsoftu. V vseh teh letih nisem zasledil misterioznih težav, na katere namiguješ. Z izjemo konfiguracije Gmail accounta.


Če ponovno citiramo xmetallic-a: "In definitivno naboljši outlook client in the universe."

imagodei je izjavil:


pegasus je izjavil:

* da omogoča enostavno sodelovanje z namenskimi programi za doseganje posebnih učinkov (digitalno podpisovanje, enkripcija, ...)

Priznam, tega v praksi nismo potrebovali. Sem pa pred leti testiral in nimam v spominu, da bi bile z GPG-jem kakšne večje težave.


GPG je delal v 2013 in 2010, v 2016 nisem testiral.

imagodei je izjavil:


pegasus je izjavil:

Sylpheed je vse našteto. Outlook ni nič od tega.

Sylpheeda ne poznam, a kot rečeno, tudi Outlook ni znanstvena fantastika. Še enkrat pa: če ne uporabljaš ravno Office 365 in računa nimaš na Microsoftovih strežnikih, ga za zasebno rabo ne bi priporočal. Ravno tako ne mikro podjetjem, ki NIMAJO Office 365 naročnine in imajo račune na Gmailu.


Pa smo spet pri xmetallic-u: "In definitivno naboljši outlook client in the universe."

imagodei je izjavil:


pegasus je izjavil:

Sestanki, todoji, rezervacije itd ne sodijo v mail client. Iz mojega stališča outlook ni mail client, je čisto nekaj drugega, kar na žalost vsebuje slabo implementacijo mail klienta.

Hmnja, resne firme (take, ki email kliente vidijo kot poslovno orodje, ne take, kjer se zafrkavajo z RFC-ji in iskanjem najbolj "poceni" alternative na Linuxu) so že zdavnaj prerasle ASCII nabor znakov in Outlook potrebujejo še za marsikaj drugega, kar olajša poslovanje ter znižuje stroške (in TOC). Kar je na koncu edino pomembno.


Zato pa uporablajo Outlook, ker je zraven Offica. Če bi ga MS le še malo bolj poštimal pa bi blo.

MrStein je izjavil:

imagodei je izjavil:


pegasus je izjavil:

* da brez težav dela z 20+ leti mail arhiva

Hm, za 20 let arhiva res ne morem govorit iz lastnih izkušenj, imam pa na PC-ju, kjer sedim zdaj, arhiv do leta 2003. V Outlooku.

Jaz pa do 2000. Kaj bi naj bil problem?


Meni pa linux cela odlično. Res ne razumem zakaj se München seli zdej dol iz njega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

MrStein ::

Ker ga zagovarjajo fanatiki, kot ti?

Vsakič ko se postavi resno vprašanje, začnete mahati z rokami in druge bedarije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

jukoz je izjavil:


MrStein je izjavil:

Hej, a te zanima bug v Thunderbirdu, kjer ne spoštuje RFC ampak ugiba po neki blazni logiki, ki se potem seveda zmoti in odreže del emaila?

Stavim, da je vsaj 10 let star, če že ne 20.


Mene zanima.

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.c...

Piše: NEW a mogoče je vmes popravljeno. Ali pa tudi ne...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jukoz ::

MrStein je izjavil:

jukoz je izjavil:


MrStein je izjavil:

Hej, a te zanima bug v Thunderbirdu, kjer ne spoštuje RFC ampak ugiba po neki blazni logiki, ki se potem seveda zmoti in odreže del emaila?

Stavim, da je vsaj 10 let star, če že ne 20.


Mene zanima.

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.c...

Piše: NEW a mogoče je vmes popravljeno. Ali pa tudi ne...


Kul, a ga boš šel odpravit? Izvorna koda je dosegljiva, tako da kar na delo. Lahko pa greš tisti testni mail v outlooku popravit, bom tudi zadovoljen =)

MrStein je izjavil:

Ker ga zagovarjajo fanatiki, kot ti?

Vsakič ko se postavi resno vprašanje, začnete mahati z rokami in druge bedarije.


Lej, jaz klele že ene 5 strani debatiram z eni, ki trdi da je in bo vse za vse večne časa teklo samo na "vindovsih", ker tam dela Battlefield 1 in Photoshop. Ne vem kaj se ti usajaš v debato pol pa fašeš kakšen komentar =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

MrStein ::

Ne, ne trdi tega. To mu ti v usta tlačiš, potem nazaj ven povlečeš, še sam prežvečiš in potem vse skupaj ponoviš.
In s tem samo potrjuješ menje o taki skupini ljudi.

jukoz je izjavil:


Kul, a ga boš šel odpravit? Izvorna koda je dosegljiva, tako da kar na delo. Lahko pa greš tisti testni mail v outlooku popravit, bom tudi zadovoljen =)

Zakaj bi jaz karkoli delal?
Za tvoje zadovoljstvo?
Huh?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

imagodei ::

jukoz je izjavil:


MrStein je izjavil:

imagodei je izjavil:


pegasus je izjavil:

* da brez težav dela z 20+ leti mail arhiva

Hm, za 20 let arhiva res ne morem govorit iz lastnih izkušenj, imam pa na PC-ju, kjer sedim zdaj, arhiv do leta 2003. V Outlooku.

Jaz pa do 2000. Kaj bi naj bil problem?


Meni pa linux cela odlično. Res ne razumem zakaj se München seli zdej dol iz njega?

1.) Jaz svoje izkušnje z Outlookom utemeljujem na mal večjem naboru uporabnikov, ne samo na sebi. Seveda se pojavljajo občasne težave, ampak ne zaradi nespoštovanja RFC-ja ali pa težav z Arhivi. To, da nekdo ne razume, da stari PST-ji niso mogli biti večji od 2GB in si je s preseganjem tega limita zjebal PST, ni težava Outlooka oziroma MS-ja. Na ta limit in na težave, če presežeš limit, so bili administratorji opozorjeni.
2.) Meni se prehod Münchena nazaj na Windows, pri čemer bo cena prehoda 2x višja, kot je bila cena prehoda na Linux, zdi oslarija, navedeni razlogi pa povsem brezvezni. Lahko da je bil prehod na linux zgrešen, o tem na tem mestu ne želim več razpravljat, ampak zapravit 90 milijonov za to, da bodo na koncu imeli prav tolikšno storilnost kot sedaj, je pač kriminal. Kot sem že napisal, Two wrongs don't make a right.
- Hoc est qui sumus -

jukoz ::

MrStein je izjavil:


Zakaj bi jaz karkoli delal?
Za tvoje zadovoljstvo?
Huh?


Zakaj bi se pa jaz sekiral, če enemu revežu ne odpre pravilno 22 let starega templata za parking dovolilnico v Münchnu?

imagodei je izjavil:


1.) Jaz svoje izkušnje z Outlookom utemeljujem na mal večjem naboru uporabnikov, ne samo na sebi. Seveda se pojavljajo občasne težave, ampak ne zaradi nespoštovanja RFC-ja ali pa težav z Arhivi. To, da nekdo ne razume, da stari PST-ji niso mogli biti večji od 2GB in si je s preseganjem tega limita zjebal PST, ni težava Outlooka oziroma MS-ja. Na ta limit in na težave, če presežeš limit, so bili administratorji opozorjeni.

Odlično, jaz jih pa na svojih ene 200. Pa ta limit 2GB sploh ni problematičen odkar smo zapustili vode XPjev in office 2003.
Outlook je delal vsem odlično, dokler so imeli POP3. Pol so si pa kupili pametne telefone, prešaltali na IMAP in kar naenkrat sync dela na 3/4. Tko, da na telefonu veš da si odgovoril na mail, na službeni mašini pa ne. Pa se lahko na glavo postaviš. Večine uporabnikov to sploh ne moti, kakšnega, ki ima par 100 mailov na dan pa verjamem da zelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

imagodei ::

jukoz> "Outlook je delal vsem odlično, dokler so imeli POP3. Pol so si pa kupili pametne telefone, prešaltali na IMAP in kar naenkrat sync dela na 3/4."

Pri nas s standardnim Android Microsoft Outlook klientom nismo imeli še nobenih težav.
- Hoc est qui sumus -

jukoz ::

Ne, ne, sej na telefonih jim dela. Uporabljajo pa itak svašta, od Outlooka za Android do iOS Mail klienta, K-9, default klientov na Samusung, LG, HTC, Huawei telefonih... Problem je da userjem na PCju ne kaže pravilno RE in FWD. 95% je tako ali tako vseeno, tistih 5% je pa problem. In če bi rekel da delajo težave vedno eni in isti kilenti bi še šlo, je pa vedno nekaj mešanega.

Smešno mi je da na ostalih odjemalcih je OK, Outlook ma pa to zbrkljano. Kot POP3 deluje odlično, iskanje je blazno hitro tudi če imaš 50GB mailov. IMAP pa ... Ni ok. Ravno imamo enega, ki se synca že ene 2 tedna. Spet 50GB mailov, pri petih userjih šlo čez brez težav, 1 pa nikamor, Outlook 2016, na giga mreži, s SSD, ... Ne vem, ma neko svoje življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

jype ::

imagodei je izjavil:

Na ta limit in na težave, če presežeš limit, so bili administratorji opozorjeni.
What.

Administratorji so bili opozorjeni? Administratorji na Windows sistemih morajo vsak dan narediti obhod vseh uporabnikov in pogledati, če ni nemara kakšna njihova e-mail mapa velika že blizu 2GB?

A počnete še kakšno podobno reč?

imagodei ::

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Na ta limit in na težave, če presežeš limit, so bili administratorji opozorjeni.
What.

Administratorji so bili opozorjeni? Administratorji na Windows sistemih morajo vsak dan narediti obhod vseh uporabnikov in pogledati, če ni nemara kakšna njihova e-mail mapa velika že blizu 2GB?

A počnete še kakšno podobno reč?

Oh, LOL. :\
- Hoc est qui sumus -

xmetallic ::

jukoz je izjavil:


Mi jih pišemo. In ne, podjetja nerade pišejo programe za vsako platformo posebej. Zato pa imaš vsak mali programčič spisan kot "web app". Ker je lažje.

:)) Ni ti pomoči. Vztrajaš pri nesmiselnih trditvah čeprav ima skoraj vsako podjetje spisan app za vsako platformo posebej. Vsako podjetje ima narejen app za Android, iOS in nekateri tudi za Windows 10 Mobile. Če gre za sw kateri je uporaben tudi na desktopih imajo narejeno tudi desktop različico. Še celo tisti, ki imajo narejeno spletno aplikacijo imajo narejeno tudi aplikacijo za vsako platformo posebej. To verjetno delajo zato ker "je lažje" /s :)) Podjetja ne izbirajo "lažje" poti. Izberejo najbolj profitabilno. Ljudje se izogibajo brskalnika in žeiljo za vsako storitev svoj app. Native aplikacije imajo več pravic in dostop do vseh funkcionalnosti. Medtem ko spletne aplikacije tega nimajo. Kako boš uporabniku poslal notification na telefonu, če nimaš aplikacije? Če uporabnik ni povezan v splet tudi ne more dostopat do spletnih aplikacij, native aplikacije so hitrejše.

jukoz je izjavil:


Si ti kdaj pisal kakšen program za windowse. Samo za windowse, ampak da je moral delat na širokem razponu, od 2000 do 10? Ker to požre veliko več časa, kot če napišeš nekaj kar bo delalo v brskalniku. Sploh pa če je to deluje na principu odjemalec - strežnik. In večina poslovnih programov je takih. Battlefied 1 in Photoshop pa ne.

Windows 7, 8, 10 ne zahtevajo nobenih sprememb. Zakaj bi pisal aplikacije za windows 2000, xp pa veš le ti. Večina poslovnih programov ima native aplikacije za vsako platformo. Podpora za Windows, Android in iOS so več ali manj standard pri vseh podjetjih. Po principu odjemalec - strežnik danes deluje skoraj vse. To ne pomeni, da je ta izdelek spletna aplikacija.

jukoz je izjavil:


Dej tole izjavo mal popravi. Ker to je tako, kot če bi trdil da je kamela najbolj razširjeno transportno sredstvo. Moraš še kaj dodat. V tvojem primeru npr med podjetji ki imajo nad 500 zaposlenih, ne vem.

Imaš dostop do spleta, in predvidevam da znaš uporabljat Google. Statistični podatki so javno dostopni.

jukoz je izjavil:


Vidiš vidiš, tako prideš do spoznanja da nič ne veš. Se pač še nisi soočil z Outlook klientom na en-Exchange strežniku.

Hja. Eni ste pa preskočili bralno razumevanje v osnovni šoli. Tri komentarje gor imaš napisano, da sta Gmail in IMAP delovala brez težav. Preberi še 3x mogoče boš potem razumel.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

jukoz je izjavil:

Šur, pa za to da je bug prisoten že 20 let.

Trivialno bi bilo spremeniti testno sporočilo. Očitno iz nekega razloga M$ tega namerno ne želi narediti.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Na ta limit in na težave, če presežeš limit, so bili administratorji opozorjeni.
What.

Administratorji so bili opozorjeni? Administratorji na Windows sistemih morajo vsak dan narediti obhod vseh uporabnikov in pogledati, če ni nemara kakšna njihova e-mail mapa velika že blizu 2GB?

Uf, kot da na TB ni bilo podobne omejitve.

našivazišem?

jukoz je izjavil:


Zakaj bi se pa jaz sekiral, če enemu revežu ne odpre pravilno 22 let starega templata za parking dovolilnico v Münchnu?

Nihče ni trdil, da bi se moral. Kje take izmišljotine jemlješ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Na ta limit in na težave, če presežeš limit, so bili administratorji opozorjeni.
What.

Administratorji so bili opozorjeni? Administratorji na Windows sistemih morajo vsak dan narediti obhod vseh uporabnikov in pogledati, če ni nemara kakšna njihova e-mail mapa velika že blizu 2GB?

A počnete še kakšno podobno reč?
Bili so opozorjeni 20 let nazaj, ko je ta omejitev še obstajala.

Ne vem sicer kako je na drugih sistemih (očitno drugače), a Windows administratorji lahko svoje sisteme upravljajo oddaljeno brez dnevnih obhodov.

jukoz ::

xmetallic je izjavil:


:)) Ni ti pomoči. Vztrajaš pri nesmiselnih trditvah čeprav ima skoraj vsako podjetje spisan app za vsako platformo posebej. Vsako podjetje ima narejen app za Android, iOS in nekateri tudi za Windows 10 Mobile. Če gre za sw kateri je uporaben tudi na desktopih imajo narejeno tudi desktop različico. Še celo tisti, ki imajo narejeno spletno aplikacijo imajo narejeno tudi aplikacijo za vsako platformo posebej. To verjetno delajo zato ker "je lažje" /s :)) Podjetja ne izbirajo "lažje" poti. Izberejo najbolj profitabilno. Ljudje se izogibajo brskalnika in žeiljo za vsako storitev svoj app. Native aplikacije imajo več pravic in dostop do vseh funkcionalnosti. Medtem ko spletne aplikacije tega nimajo. Kako boš uporabniku poslal notification na telefonu, če nimaš aplikacije? Če uporabnik ni povezan v splet tudi ne more dostopat do spletnih aplikacij, native aplikacije so hitrejše.


OK, kakor želiš. Jaz ti pravi, da je ceneje spisati nek program in ga s vxWidgets, kivy, Visual studio, ... zbuildat za vse platforme. Še ceneje pa je, če ga spišeš kot "web aplikacijo". Slednja je tudi najcenejša za podjetje, če je potreba po "dekstop" programu, se ga pa seveda spiše, prav tako če je potreba po aplikaciji za telefon. Če seveda je potreba. Nobeno normalno podjetje ne piše desktop programov, če lahko isto doseže s spletno stranjo. Lahko da ti delaš pri kakšnih posebnežih.

xmetallic je izjavil:


Windows 7, 8, 10 ne zahtevajo nobenih sprememb. Zakaj bi pisal aplikacije za windows 2000, xp pa veš le ti. Večina poslovnih programov ima native aplikacije za vsako platformo. Podpora za Windows, Android in iOS so več ali manj standard pri vseh podjetjih. Po principu odjemalec - strežnik danes deluje skoraj vse. To ne pomeni, da je ta izdelek spletna aplikacija.


OK, če ti tako praviš. Windows XP je še presenetljivo veliko v uporabi. Ko bodo z 2019 odšli še zadnji popravki bo upajmo dokončno izginil iz uporabe. Spet, zakaj bi neko racionalno podjetje, ki skuša znižati stroške razvoja in vzdrževanja, uporabljalo neke native programe, če lahko uporabijo za to brskalnik, je jasno samo tebi in firmi za katero delaš.

xmetallic je izjavil:


Imaš dostop do spleta, in predvidevam da znaš uporabljat Google. Statistični podatki so javno dostopni.


Če ti tako praviš. Ne vem sicer zakaj bi sosednja burekđinica, bar, frizerski salon in cvetličarna uporabljala Exchange, ampak glej, šur, če ti tako praviš.

xmetallic je izjavil:


Hja. Eni ste pa preskočili bralno razumevanje v osnovni šoli. Tri komentarje gor imaš napisano, da sta Gmail in IMAP delovala brez težav. Preberi še 3x mogoče boš potem razumel.


Fajn to. Me zanima kaj admin tega IMAP serverja poreče od Outlooku. V tej temi se jih je par že oglasilo.

MrStein je izjavil:


Nihče ni trdil, da bi se moral. Kje take izmišljotine jemlješ?


Razumel sem da si osebno prizadet da ti Thunderbird že 10 let ne dela in da sem posredno jaz kriv za to.

xmetallic je izjavil:

jukoz je izjavil:

Šur, pa za to da je bug prisoten že 20 let.

Trivialno bi bilo spremeniti testno sporočilo. Očitno iz nekega razloga M$ tega namerno ne želi narediti.


Za dešpet. In ker je 80% ljudem povsem vseeno ker e-mail klient uporabljajo, jih potem z veseljem selim iz Outlooka na Thunderbird.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

MrStein ::

jukoz je izjavil:


MrStein je izjavil:


Nihče ni trdil, da bi se moral. Kje take izmišljotine jemlješ?


Razumel sem da si osebno prizadet da ti Thunderbird že 10 let ne dela in da sem posredno jaz kriv za to.

Aha, torej si se zgolj še enkrat zmotil in videl stvari, ki jih ni. Simptomatsko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

darkolord je izjavil:

Ne vem sicer kako je na drugih sistemih (očitno drugače), a Windows administratorji lahko svoje sisteme upravljajo oddaljeno brez dnevnih obhodov.
Kako, če pa sploh nimajo sshja!

MrStein je izjavil:

Uf, kot da na TB ni bilo podobne omejitve.
Kdo pa pravi, da je TB boljši?

Mutt v vsako slovensko vas.

jukoz ::

MrStein je izjavil:

jukoz je izjavil:


MrStein je izjavil:


Nihče ni trdil, da bi se moral. Kje take izmišljotine jemlješ?


Razumel sem da si osebno prizadet da ti Thunderbird že 10 let ne dela in da sem posredno jaz kriv za to.

Aha, torej si se zgolj še enkrat zmotil in videl stvari, ki jih ni. Simptomatsko.


Ti si 10 let star Thunderbirdov bug ven zvlekel, ne jaz. Jaz se jezim nad, kot smo zgoraj ugotovili, namenskim neupoštavanjem standardov MS Outlooka ob pošiljanju testnega maila. Tvoj odgovor na to je bil da ima tudi Thunderbird 10 let star bug. xmetallic je vsaj zapisal to, kar vsi vemo. Če bi jaz, bi me razglasili za verskega blazneža =)

pegasus ::

jype je izjavil:

Kako, če pa sploh nimajo sshja!
Ejga ta je zdaj že prestara, winsi po novem imajo ssh ;)

xmetallic ::

jukoz je izjavil:


OK, kakor želiš. Jaz ti pravi, da je ceneje spisati nek program in ga s vxWidgets, kivy, Visual studio, ... zbuildat za vse platforme. Še ceneje pa je, če ga spišeš kot "web aplikacijo". Slednja je tudi najcenejša za podjetje, če je potreba po "dekstop" programu, se ga pa seveda spiše, prav tako če je potreba po aplikaciji za telefon. Če seveda je potreba. Nobeno normalno podjetje ne piše desktop programov, če lahko isto doseže s spletno stranjo. Lahko da ti delaš pri kakšnih posebnežih.

Kakšen doprinos ima "cenejši" razvoj če cross-platform knjižnice ne podpirajo najnovejših pridobitev? Qt podpre novo različico compilerja za visual studio z veliko zamudo. Poleg tega moraš tudi plačat komercialno licenco. Očitno nikoli nisi razvijal resnih desktop/mobile aplikacij z native orodji kaj šele za cross platform. Python še zdej nima uradne podpore za Windows 10 notifications. Dvomim da jo sploh kdo ima razen .NET. Če želiš razvijat za Windows je cross-platform no go. Ker so ta orodja omejena v primerjavi z .NET, ki z vsako nadgradnjo W10 dobi tudi posodobljen framework, ki podpira vse nove funkcionalnosti. Cross-platform orodja imajo veliko omejitev v primerjavi z native.

Windows Store ima veliko aplikacij medijskih hiš, portalov, vremenskih aplikacij, itd. Vse to bi lahko bilo dostopno le kot spletna stran. Ampak uporabniki želijo aplikacije. Uporabniška izkušnja je boljša v odzivni aplikaciji čez katero ne skačejo oglasi. Tudi Facebook je naredil desktop aplikacijo. What for? Sej imaš web browser. Očitno temu ni tako, če so še pri Facebooku ugotovili, da je desktop aplikacija must have. Browser začne zmrzovat na določeni točki scrollanja, Facebook aplikacija je konstantno enako odzivna. Dodaten plus messenger aplikacij je tudi da jih ne rabiš imeti odprtih. Izvajajo se v ozadju in če ti kdo piše dobiš notification. Kar v primeru spletnih aplikacij pomeni, da moraš imeti vso to nesnago odprto v brskalniku, in ob vsakem zagonu znova vse odpreti.

jukoz je izjavil:


OK, če ti tako praviš. Windows XP je še presenetljivo veliko v uporabi. Ko bodo z 2019 odšli še zadnji popravki bo upajmo dokončno izginil iz uporabe. Spet, zakaj bi neko racionalno podjetje, ki skuša znižati stroške razvoja in vzdrževanja, uporabljalo neke native programe, če lahko uporabijo za to brskalnik, je jasno samo tebi in firmi za katero delaš.

Jasno je vsem, ki so kdaj razvijali spletne aplikacije in desktop/mobile aplikacije. Dan in noč. Spletni razvoj ni tako poceni in tudi enostaven ne tako kot si ti predstavljaš. Je treba podpret 12 različnih browserjev. Chrome, Firefox, Opera, Edge, IE, Android native (kjer ima še vsak proizvajalec svoj browser), iOS, ostali manj znani brskalniki. Ne podpirajo vsi brskalniki iste standarde. Sem presenečen, da tega ne veš glede na to si nekje omenil, da si razvijal spletne aplikacije?! Spisati web app, ki se bo pravilno prikazal v vseh brskalnikih je težje kot sestavit native user interface za mobilno aplikacijo.

jukoz je izjavil:


Če ti tako praviš. Ne vem sicer zakaj bi sosednja burekđinica, bar, frizerski salon in cvetličarna uporabljala Exchange, ampak glej, šur, če ti tako praviš.

Glede na to, da govorimo o podjetjih, ki uporabljajo računalnik za delo sem frizerski salon ne spada. Sem mislil, da je to logično. Aja, sorry. Še nisi imel časa prebrati knjigo, ki sem ti jo priporočil dva komentarja višje.

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

@ xmetallic
> Kakšen doprinos ima "cenejši" razvoj če cross-platform knjižnice ne podpirajo najnovejših pridobitev?...

Da je cenejši. Tko, konkretno cenejši. Če seveda rabiš native program, ga pa spišeš. Sej ko boš nehal samo pisati sw in boš moral zraven upoštevati tudi ostale zadeve, recimo stroške razvoja, boš razumel. In ne boš verjel, ampak nekje 99% programske opreme, ki se spiše in uporablja, ni tipa Battlefield 1 in Photoshop.

> Windows Store ima veliko aplikacij medijskih hiš, portalov, vremenskih aplikacij, itd.

Ne poznam nikogar, ki bi želel uporabljati eno aplikacijo za Delo.si, eno za RTV, eno za FB, eno za 24ur, ... Res, se ne hecam, ne poznam nikogar ki bi to želel. Potencialno na telefonu/tablici, ampak ne za to. Za brat offline poglobljene članke, pa še za to lahko shraniš članek v PDF. Da bi to nekdo na računalniku uporabljal? Še na telefonih ljudje uporabljajo FB samo zato, ker jim je ukinil Messanger.

> Jasno je vsem, ki so kdaj razvijali spletne aplikacije in desktop/mobile aplikacije....

Spet, odvisno kaj delaš. Ni ti treba podpirati 20 let starega IEja, samo zato ker boš imel 0,000003% uporabnikov na tem, če seveda ni to tvoja ciljna populacija. Določiš kateri browserji so podprti (po tržnem deležu) in si zaključil s tem. Ni tak problem. Če imaš težave s tem, ti lahko prodamo naš framework. Dela od IE5 ali karkoli je bilo na win2k naprej. Javascript ti mora delat. In ja, je responsive, mobile, bla bla. In ne, ni to web verzija Battlefield 1 ali Photoshop, je pa prilagojen hitremu vnašanju podatkov s tipkovnico, torej bolj za birokrate =)

> Glede na to, da govorimo o podjetjih, ki uporabljajo računalnik za delo sem frizerski salon ne spada. Sem mislil, da je to logično.

=) Ti postavljaš neke brezvezne trditve. Tko kot je Outlook najboljši Outlook klient ima MS Exchange 100% tržni delež pri podjetjih, ki ga uporabljajo.

A mava že kakšen zaključek za tole debato?

@ pegasus

Hvala za link, nisem vedel da ima to že podprto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

noraguta ::

jukoz je izjavil:

MrStein je izjavil:


Zakaj bi jaz karkoli delal?
Za tvoje zadovoljstvo?
Huh?


Zakaj bi se pa jaz sekiral, če enemu revežu ne odpre pravilno 22 let starega templata za parking dovolilnico v Münchnu?

imagodei je izjavil:


1.) Jaz svoje izkušnje z Outlookom utemeljujem na mal večjem naboru uporabnikov, ne samo na sebi. Seveda se pojavljajo občasne težave, ampak ne zaradi nespoštovanja RFC-ja ali pa težav z Arhivi. To, da nekdo ne razume, da stari PST-ji niso mogli biti večji od 2GB in si je s preseganjem tega limita zjebal PST, ni težava Outlooka oziroma MS-ja. Na ta limit in na težave, če presežeš limit, so bili administratorji opozorjeni.

Odlično, jaz jih pa na svojih ene 200. Pa ta limit 2GB sploh ni problematičen odkar smo zapustili vode XPjev in office 2003.
Outlook je delal vsem odlično, dokler so imeli POP3. Pol so si pa kupili pametne telefone, prešaltali na IMAP in kar naenkrat sync dela na 3/4. Tko, da na telefonu veš da si odgovoril na mail, na službeni mašini pa ne. Pa se lahko na glavo postaviš. Večine uporabnikov to sploh ne moti, kakšnega, ki ima par 100 mailov na dan pa verjamem da zelo.

Problem v adminu. Ker ne porihta klijentov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrStein ::

jukoz je izjavil:


Ti si 10 let star Thunderbirdov bug ven zvlekel, ne jaz. Jaz se jezim nad, kot smo zgoraj ugotovili, namenskim neupoštavanjem standardov MS Outlooka ob pošiljanju testnega maila. Tvoj odgovor na to je bil da ima tudi Thunderbird 10 let star bug. xmetallic je vsaj zapisal to, kar vsi vemo. Če bi jaz, bi me razglasili za verskega blazneža =)

Moj odgovor na _tvojo_ privleko 10 let starega buga je bil, da ima take buge praktično vsak softver.

Razlika (a zgolj namišljena s strani nekaterih) je, da v enem primeru bug nekaj dokazuje, v drugem pa je zgolj "brezveze ven zvlečen".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jukoz ::

MrStein je izjavil:

jukoz je izjavil:


Ti si 10 let star Thunderbirdov bug ven zvlekel, ne jaz. Jaz se jezim nad, kot smo zgoraj ugotovili, namenskim neupoštavanjem standardov MS Outlooka ob pošiljanju testnega maila. Tvoj odgovor na to je bil da ima tudi Thunderbird 10 let star bug. xmetallic je vsaj zapisal to, kar vsi vemo. Če bi jaz, bi me razglasili za verskega blazneža =)

Moj odgovor na _tvojo_ privleko 10 let starega buga je bil, da ima take buge praktično vsak softver.

Razlika (a zgolj namišljena s strani nekaterih) je, da v enem primeru bug nekaj dokazuje, v drugem pa je zgolj "brezveze ven zvlečen".


Nehi jokat. Privlekel sem ven 20 let star bug v Outlooku, ki ga MS (kot edini ki ga lahko) več kot očitno ne želi odpravit. Ti si privlekel ven en 10 let star bug v Thunderbirdu, ki ga lahko odpraviš. Če nimaš znanja/časa/želje/karkoližepač, je tvoj problem. Ti sam ga lahko odpraviš, v primeru Outlooka ga pa lahko samo MS. Razumeš razliko? Seveda jo.

noraguta je izjavil:


Problem v adminu. Ker ne porihta klijentov.


Delamo na tem, nadomeščamo Outlook z Thunderbirdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

noraguta ::

Sej o tem govorim.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrStein ::

jukoz je izjavil:


Nehi jokat. Privlekel sem ven 20 let star bug v Outlooku, ki ga MS (kot edini ki ga lahko) več kot očitno ne želi odpravit. Ti si privlekel ven en 10 let star bug v Thunderbirdu, ki ga lahko odpraviš. Če nimaš znanja/časa/želje/karkoližepač, je tvoj problem. Ti sam ga lahko odpraviš, v primeru Outlooka ga pa lahko samo MS. Razumeš razliko? Seveda jo.

Ti ne razumeš.
Bug je tam. V obeh. Enako.
Teoretiziranje o tem, da bi ga v enem lahko lažje popravili je zgolj to. Teoretiziranje. Enako, kot če bi teoretiziral, da v paralelnem vesolju, kjer je voda oranžna, vsi uporabljajo Eudoro.
Mogoče ti zveni zelo pomembno in učeno, a v resnici ni nič.

Z drugimi besedami: trdiš in vztrajaš, da je zeleni jugo milijonkrat boljši od modrega. Čeprav sta praktično enaka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jukoz ::

MrStein je izjavil:

jukoz je izjavil:


Nehi jokat. Privlekel sem ven 20 let star bug v Outlooku, ki ga MS (kot edini ki ga lahko) več kot očitno ne želi odpravit. Ti si privlekel ven en 10 let star bug v Thunderbirdu, ki ga lahko odpraviš. Če nimaš znanja/časa/želje/karkoližepač, je tvoj problem. Ti sam ga lahko odpraviš, v primeru Outlooka ga pa lahko samo MS. Razumeš razliko? Seveda jo.

Ti ne razumeš.
Bug je tam. V obeh. Enako.
Teoretiziranje o tem, da bi ga v enem lahko lažje popravili je zgolj to. Teoretiziranje. Enako, kot če bi teoretiziral, da v paralelnem vesolju, kjer je voda oranžna, vsi uporabljajo Eudoro.
Mogoče ti zveni zelo pomembno in učeno, a v resnici ni nič.

Z drugimi besedami: trdiš in vztrajaš, da je zeleni jugo milijonkrat boljši od modrega. Čeprav sta praktično enaka.


Ja MrStein, bug je povsem identičen: en je povsem enako, generično testno sporočilo z manjkajočim podatkom o času, katerega edina spremenljivka je sprememba naslova prejemnika (vse ostalo, torej login podatke in server shrani Outlook nekam drugam, saj drugače kill-anje ne bi pomagalo), drugi pa je povezan z dolžino random sporočila, ki ga pobereš preko POP3 protokola. Res, povsem identično.

Če tega ne ločiš je bolje da še naprej teoritiziraš. Ampak sej to ločiš, pa raje malo jokaš, tako kot uporabniki v Münchenski javni upravi.

xmetallic ::

jukoz je izjavil:


> Kakšen doprinos ima "cenejši" razvoj če cross-platform knjižnice ne podpirajo najnovejših pridobitev?...

Da je cenejši. Tko, konkretno cenejši. Če seveda rabiš native program, ga pa spišeš. Sej ko boš nehal samo pisati sw in boš moral zraven upoštevati tudi ostale zadeve, recimo stroške razvoja, boš razumel. In ne boš verjel, ampak nekje 99% programske opreme, ki se spiše in uporablja, ni tipa Battlefield 1 in Photoshop.

Ne ni cenejši. Naredi Qt aplikacijo, ki bo zajemala vse funkionalnosti, ki jih ima .NET. Za začetek boš moral najti dobrega C++ developerja, ki ga boš plačal 2-3x več kot bi plačal nekoga, da ti spiše app v C#, ali mobile app za Android. Ko bo ta na .NET v dveh vrsticah imel delujočo funkcionalnost bo moral tisti v C++ odkrivat toplo vodo in sam spisat cel class, da bo dosegel to isto funkcionalnost.

Tudi stroški razvoja so v tem primeru bistveno dražji. Če želiš spremeniti, dodati novo fukcionalnost zopet rabiš nekoga, ki bo znal brati in razumeti kodo prejšnjega. Android app danes zna skoraj vsak srednješolec spisat (računalniške smeri). C++ znajo le redki. Če rabiš dodat funkcionalnost v Android app imaš milijon ljudi, ki to znajo naredit hitro in poceni. Če želiš spremeniti dobro spisan C++ app pa rabiš človeka, ki obvlada C++. Za takega plačaš več kot bi za iOS in Android developerja skupaj.

Iz tvojih komentarjev je očitno, da nisi razvijal desktop aplikacij. Nikoli se nisi srečal s C++ oz. Qt, z .NET, Javo pa tudi najbrž ne. Naredit mobile app je trivialno. Narediti cross platform Qt app je umetnost. Če bi kdaj imel v rokah resno Qt aplikacijo bi ti bilo jasno, da je to daleč od poceni developmenta. Imel sem priložnost vzdrževat Qt app z več tisoč naročniki ko je kolega resno zbolel. Spisat kaj takega "poceni" je nemogoče. Štiri leta konstantnega razvoja. Če ne obvladaš C++ nimaš druge kot da drago plačaš nekoga, da to zate dela.

jukoz je izjavil:


> Windows Store ima veliko aplikacij medijskih hiš, portalov, vremenskih aplikacij, itd.

Ne poznam nikogar, ki bi želel uporabljati eno aplikacijo za Delo.si, eno za RTV, eno za FB, eno za 24ur, ... Res, se ne hecam, ne poznam nikogar ki bi to želel. Potencialno na telefonu/tablici, ampak ne za to. Za brat offline poglobljene članke, pa še za to lahko shraniš članek v PDF. Da bi to nekdo na računalniku uporabljal? Še na telefonih ljudje uporabljajo FB samo zato, ker jim je ukinil Messanger.

Svet se ne vrti okoli Slovenije. 24kur ima svojo aplikacijo. 100 - 500 tisoč prenosov na Androidu. Očitno obstaja povpraševanje.

CNN, BBC, Fox news, 10-50 milijonov prenosov samo na Androidu, vsaka aplikacija posebej. Če ne poznaš nikogar, ki bi uporabljal Facebook aplikacijo potem si očitno včeraj prilezel izpod kamna. Jaz ne poznam nikogar, ki bi želel uporabljat Facebook v web browserju namesto aplikacije.

jukoz je izjavil:


Spet, odvisno kaj delaš. Ni ti treba podpirati 20 let starega IEja, samo zato ker boš imel 0,000003% uporabnikov na tem, če seveda ni to tvoja ciljna populacija. Določiš kateri browserji so podprti (po tržnem deležu) in si zaključil s tem. Ni tak problem. Če imaš težave s tem, ti lahko prodamo naš framework. Dela od IE5 ali karkoli je bilo na win2k naprej. Javascript ti mora delat. In ja, je responsive, mobile, bla bla. In ne, ni to web verzija Battlefield 1 ali Photoshop, je pa prilagojen hitremu vnašanju podatkov s tipkovnico, torej bolj za birokrate =)

Ni ti treba podpreti Linux samo zato da boš imel tisti 1% non-developer uporabnikov. Po tržnem deležu določiš kateri operacijski sistemi so najbolj v uporabi in si zaključil s tem. Ni tak problem. Javascript :)) Speedy gonzales med programskimi jeziki :))

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Fb ba windowsih uporabljaš prek weba še na mobilnih platformah najraje. Saj aplukacija ponavadi ni nič drgeha kot preoblečena html stran.
Če jdo razvija v c+4kar koli v zvezi z vsebino... Se ga pa odkrižaš. Z zavodom za zapislovanje ali pa z mafijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jukoz ::

@xmetallic
Ne vem kaj tolk kompliciraš. Mi to spišemo v pythonu pa je. Za ostalo pa poskrbi vxWidgets oz kivy za Androida.

Zakaj nekdo uprablja aplikacijo za 24ur pa ne razumem, kaj delaš BBC appom pa tudi ne, razen če video play deluje bolje. Ampak lej 100 ljudi, 100 čudi. V svetu androidov pa 2 miljardi.
Vseeno se moraš strinjati z mano, da je totalen BS uporabljati poseben program za take spletne strani, sploh pa da to uporabljaš na PCju. Na iOS in Androidu ti odpre integriran brskalnik in prikaže vsebino. Kaj naredi na windowsih pa ne vem, odpre Edge al kaj? Na win8 tisto tab verzijo IEja? Kdo bi to želel uporbljat?

Ja, po tržnem deležu ugotoviš, da če podpreš FF, IE in Chrome si zmagal. Stran mora dobro zgledati na 1024x768,1280x720, 1366x768, 1440x900, 1600x900 in 1920x1080. Če hočeš mobilne, dodaš še 800x480 in BAM. Opravljeno. Nobenega hecanja z različnimi OS. Preprosto dela.

Framework je napisan v C-ju, dolgo časa je deloval celo brez javascripta.

noraguta ::

jukoz je izjavil:

@xmetallic
Ne vem kaj tolk kompliciraš. Mi to spišemo v pythonu pa je. Za ostalo pa poskrbi vxWidgets oz kivy za Androida.

Zakaj nekdo uprablja aplikacijo za 24ur pa ne razumem, kaj delaš BBC appom pa tudi ne, razen če video play deluje bolje. Ampak lej 100 ljudi, 100 čudi. V svetu androidov pa 2 miljardi.
Vseeno se moraš strinjati z mano, da je totalen BS uporabljati poseben program za take spletne strani, sploh pa da to uporabljaš na PCju. Na iOS in Androidu ti odpre integriran brskalnik in prikaže vsebino. Kaj naredi na windowsih pa ne vem, odpre Edge al kaj? Na win8 tisto tab verzijo IEja? Kdo bi to želel uporbljat?

Ja, po tržnem deležu ugotoviš, da če podpreš FF, IE in Chrome si zmagal. Stran mora dobro zgledati na 1024x768,1280x720, 1366x768, 1440x900, 1600x900 in 1920x1080. Če hočeš mobilne, dodaš še 800x480 in BAM. Opravljeno. Nobenega hecanja z različnimi OS. Preprosto dela.

Framework je napisan v C-ju, dolgo časa je deloval celo brez javascripta.


Saaam ne mi o vxwidgets pa distribucijah. Kje brainfuck preprost proti mejkanju knjižnice z obstoječim kar prinese distribucija.

Al pa delate aplikacije na ravni win3. 11
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jukoz ::

@noraguta
Zakaj pa ne vxWidgets? Deluje za naše potrebe odlično. Ni pa to xmetallicov Battlefield 1, samo za podatke gledat in vnašat + par manipulacij (drag&drop). Pa delati mora od WinXP naprej =)

noraguta ::

Ker je ena najbolj zafukanih stvari za vzdrževanje. Porkamadona. Sej delate s tem. Slaba kopija mfc knjižnice kjer en kup kao developerjev dreka pol pa poniknejo. V sami knjižnici je bugov kolikor jih niso premogli offici in windowsi ukup. Blesavo postavljeni asserti sk sploh za onaninarat ko stvar razhroščuješ. Na linuksu je pa stvar sploh brainfuck. Najbolje je da vse skupaj kolikor se le da statično povežeš. Po še kaje kernele se kdaj kompajlera. Brezveze.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

xmetallic ::

jukoz je izjavil:

Zakaj nekdo uprablja aplikacijo za 24ur pa ne razumem, kaj delaš BBC appom pa tudi ne, razen če video play deluje bolje. Ampak lej 100 ljudi, 100 čudi. V svetu androidov pa 2 miljardi.
Vseeno se moraš strinjati z mano, da je totalen BS uporabljati poseben program za take spletne strani, sploh pa da to uporabljaš na PCju. Na iOS in Androidu ti odpre integriran brskalnik in prikaže vsebino. Kaj naredi na windowsih pa ne vem, odpre Edge al kaj? Na win8 tisto tab verzijo IEja? Kdo bi to želel uporbljat?

Ne, ni BS. Aplikacija je bolj pregledna, bolj odzivna, ne skačejo bannerji čez screen, ni ad-trackinga. Za 0.99$ pa se lifetime znebim oglasov. Priceless.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec ere Linuxa v Münchnu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11432459 (26888) nekikr
»

Linuxu v Münchnu slabo kaže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14037353 (31435) MrStein
»

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22450633 (45360) kitaj
»

München z migracijo na Linux privarčeval štiri milijone evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10428337 (24557) Ashrack

Več podobnih tem