» »

Nadomestilo za Bullet 2HP (Ubiquiti)

Nadomestilo za Bullet 2HP (Ubiquiti)

igor53 ::

Na morju (Istra) imam povezavo na internet preko soseda (Wifi). To zadnje deževje (oz sneženje v Sloveniji je povzroćilo,da mi je "izdihnil Bullet2HP" Sosed je oddaljen cca 200m zračne linije(router ima v stanovanju) Ker ima router v stanovanju moram imeti za dobro povezavo zelo občutljiv sprejemnik z dobro anteno. Z uporabo Bulleta 2Hp in dobre antene (Gridgold -24dBi) sem dosegal dober signal cca 70dBm+-2dB) Ker mi je izdihnil(nov stane cca 90€) iščem nadomestilo zanj. Do neke mere imam nadomestilo z Nanostation2 ali Wa5210G predelan v Nanostation ,s katerim pa dosežem signal cca 80dBm +-? kar pa ni preveč spodbudno. Problem pri obeh je,da ima možnost povezave na zunanjo anteno,vendar signal se ne izboljša ,klub temu,da je antena občutno boljša (Gridgold).Nabavil sem star router Tplink WR741ND (ver.2.4), ki sem ga nameraval priključiti kot klienta,vendar sem z mojim skromnim znanjem ugotovil,da se ga ne da priključiti kot klienta . ena od variant bi bila da bi ga dal na Openwrt,vendar ne znam ugotoviti ,katero verzijo sploh rabim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se povezati na javni WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
213031 (1912) Racunalnik
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609802 (8718) lebang1
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173531 (3088) mat xxl
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253484 (2214) Tarzan
»

WI-FI: zakonske omejitve

Oddelek: Omrežja in internet
103536 (2983) BlueRunner

Več podobnih tem