» »

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Temo vidijo: vsi

ZaphodBB ::

To je isto kot bi rekel, da je full-time gospodinja samo breme.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ZloTech ::

Na kakšen način pa je breme ? Opravlja delo, ki ga javni sektor ne

ZaphodBB ::

ZloTech je izjavil:

Na kakšen način pa je breme ? Opravlja delo, ki ga javni sektor ne

Daj no. Če boš malo spremljal moje komentarje boš videl, da sem močan nasprotnik velikega javnega sektorja. V mojem idealnem svetu javni sektor obsega vojsko, policijo in inšpekcijske službe ter se izrazito izogiba nudenju storitev.

Ampak upam, da razumeš, da take izjave ne morem vzeti resno. Lahko rečeš, da dela slabo. Da nič ne dela pa pač ne moreš.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ZloTech ::

ZaphodBB je izjavil:

ZloTech je izjavil:

Na kakšen način pa je breme ? Opravlja delo, ki ga javni sektor ne

Daj no. Če boš malo spremljal moje komentarje boš videl, da sem močan nasprotnik velikega javnega sektorja. V mojem idealnem svetu javni sektor obsega vojsko, policijo in inšpekcijske službe ter se izrazito izogiba nudenju storitev.

Ampak upam, da razumeš, da take izjave ne morem vzeti resno. Lahko rečeš, da dela slabo. Da nič ne dela pa pač ne moreš.


Vse te tri naštete storitve so zahtevane za obstoj javnega sektorja ne za obstoj zasebnega sektorja.

Zasebni sektor in državljani si lahko sami ščitijo in varujejo svoje premoženje in za to ne rabijo ne vojske ne policije.

Inšpekcijske službe pa so nepotrebne ob prisotnosti prostega trga komunikacije na trgu.

Kemis, zalog itd. Inšpekcijske službe niso preprečile (pa je to bila njihova naloga)

thramos ::

ZaphodBB je izjavil:

Fino ne? Ravno boš poverbal stanovanje, pa te bodo sosedovi otroci obesili.


Ob splošni volilni pravici in sposobnosti racionalnega odločanja, ki je še vedno nekje globoko v socializmu (predvsem tistih, ki dejansko volijo - ter jih je vsak dan več), bo streznitev verjetno prišla prepozno.

ZloTech ::

Doba novica je, da v ancapistanu gospodar določi kaj besede pomenijo.

Ancapistan je kot ureditev retardiran. Obstajati mora kompromis med mero zasebne varnosti, javne varnosti in državne varnosti.
Slovenistan je kot ureditev enako retardiran. Kompromis je tak da zasebne varnosti ni.

p.s.: Lahko se pogovarjava o različnih oblikah družbene ureditve, ampak osnovna zahteva je da to počneva v obliki dialoga, kjer se izogibava postavljanja in nezrelega obnašanja. Bistvena težava anarhije kot družbene ureditve je ravno vprašanje nasilja in vsaj kar se mene tiče ne more biti stabilen sistem temveč kvečjemu prehodno stanje. Ali sledi monarhija ali republika je pa v največji meri odvisno od razmerja moči deležnikov na nekem prostoru.


Anarhija je retardiran sistem za edgy 15-letnike ki jim je fetiš to da so proti kakršnemukoli sistemu ureditve. Tudi takemu ki jim to anarhijo omogoča, npr. demokracija.

Tehnično gledano niti nimamo pogojev za anarhično ureditev, ker je slovenija preveč narodno mešana država.

Mehka monarhija kakor sistem vladanja je primerljiv s mlado republiko.

Sicer dobrega sistema ni, vse so samo večji ali manjši kompromisi. Demokracija proleterjata je do sedaj še najslabša od vseh.

ZloTech ::


BTW, kako si lahko napol v penziji?

Invalidnina? 4h/dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

ZaphodBB ::

BTW, kako si lahko napol v penziji?

Nisem invalid, samo več dni ne delam kot ja.


Anarhija je retardiran sistem za edgy 15-letnike ki jim je fetiš to da so proti kakršnemukoli sistemu ureditve. Tudi takemu ki jim to anarhijo omogoča, npr. demokracija.

Tehnično gledano niti nimamo pogojev za anarhično ureditev, ker je slovenija preveč narodno mešana država.

Mehka monarhija kakor sistem vladanja je primerljiv s mlado republiko.

Sicer dobrega sistema ni, vse so samo večji ali manjši kompromisi. Demokracija proleterjata je do sedaj še najslabša od vseh.

Ok, očitno ti je več jasno kot sem ti pripisal.

Kaj si pa mislil potem zgoraj s tistim, da se vsak brani sam?? Republiko po Švicarskem zgledu?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

solatko ::

ZloTech - Kako izgledajo vojaške in paravojaške samoorganizirane enote, lahko vidiš v različnih južno Ameriških državah, z na pol mafijsko - vojaško diktaturo. Imaš v isti državi nekaj milic, ki se streljajo med seboj.
Bi rad tak sistem - hvala bogu, ga v Evropi, vsaj za sedaj, ne boš dobil.

Če misliš na zakonodajo, ki bi omogočala osebno oborožitev, te opozarjam, da si mi z nekaterimi izjavami stopil na žulj, torej si na mojem spisku.
Zdaj imaš samo možnost, da me koknejo prej tisti, ki sem jim jaz stopil na žulj.

Tako približno izgleda samozaščita. Tudi druga svetovna vojna je v ljubljanski pokrajini pokazala, kakot to gre, se še danes ne moremo spravit in to sami taki, ki takrat sploh še nismo živeli.
Delo krepa človeka

ZloTech ::

ZloTech - Kako izgledajo vojaške in paravojaške samoorganizirane enote, lahko vidiš v različnih južno Ameriških državah, z na pol mafijsko - vojaško diktaturo. Imaš v isti državi nekaj milic, ki se streljajo med seboj. Bi rad tak sistem - hvala bogu, ga v Evropi, vsaj za sedaj, ne boš dobil.


Torej ti švicarski sistem ni všeč ? Dobro da si že v naprej povedal.

Če misliš na zakonodajo, ki bi omogočala osebno oborožitev, te opozarjam, da si mi z nekaterimi izjavami stopil na žulj, torej si na mojem spisku.Zdaj imaš samo možnost, da me koknejo prej tisti, ki sem jim jaz stopil na žulj.

No saj taki kakor si ti tako ali tako nebi opravili psihotestov še preden bi se jim dalo orožje v roke. Zanemarljiv problem.


Tako približno izgleda samozaščita. Tudi druga svetovna vojna je v ljubljanski pokrajini pokazala, kakot to gre, se še danes ne moremo spravit in to sami taki, ki takrat sploh še nismo živeli.

Saj še danes ne živite in samo jamrate.

solatko ::

ZloTech - Sem takoj za švicarski sitem, samo najprej moramo pridobiti kapital celega sveta in ga hraniti v bankah, s tem bi pridobili mednarodno veljavo nevtralnosti in bi se na naših tleh brez vsakega problema in seveda brez oborožitve, sprehajali največji svetovni sovražniki in na naših tleh, poizkusili doseči konec vojn. Dokler tega nimamo (Avstrija je nevtralna, vendar ima državno vojsko).

Pravica do orožja je zapisana v ustavi ZDA. Torej ga lahko dobi vsak bedak, ne more pa dobit avtomatskega. Če bi šli v osebno zaščito, bi morali po ustavi dobiti orožje vsi opravilno sposobni državljani.

Ne, danes na račun sporov od takrat, desne politične opcije, poizkušajo spremeniti zgodovino in priznati kolaboracijo, kot zakonito dejanje, česar pa zavezniki ne bodo nikoli dopusitli, saj bi potem morali za zasluge odlikovati samega Hitlerja in ves nacizem, za zločince pa predstaviti kompletno vse zaveznike, vključno z ZDA.
Delo krepa človeka

ZloTech ::


Pravica do orožja je zapisana v ustavi ZDA. Torej ga lahko dobi vsak bedak, ne more pa dobit avtomatskega. Če bi šli v osebno zaščito, bi morali po ustavi dobiti orožje vsi opravilno sposobni državljani.

Ne ga ne more dobiti vsak bedak, niti pod razno.

Drugi del pa velja in bi moral veljati. Tudi obvezno vojaško usposabljanje za vse.


Ne, danes na račun sporov od takrat, desne politične opcije, poizkušajo spremeniti zgodovino in priznati kolaboracijo, kot zakonito dejanje, česar pa zavezniki ne bodo nikoli dopusitli, saj bi potem morali za zasluge odlikovati samega Hitlerja in ves nacizem, za zločince pa predstaviti kompletno vse zaveznike, vključno z ZDA.

Komunisti in nacisti so kolaborirali do invazije na USSR

solatko ::

Saj so Italijani tudi do 1943, potem so pa stopili na stran zaveznikov (italjanski partizani) in 1945 praktično niso imeli posledic do prestopa, si morda slišal za obsodbe italjanskih vojnih zločincev?
Belčkom je bilo s strani NOV večkrat ponujen prestop, pa so raje pri Dolfetu na toplem ležal, do bridkega konca. Ko ni že noben SS-ovec verjel v zmago tretjega rajha, so njihovi zavezniki na Balkanu, še vedno kričali Heil Hitler in prisegali na kljukast križ.
Če bi 1943 Četniki, Ustaši in Bela garda z Domobranci prestopili na stran zaveznikov, revolucije nebi bilo, ker jo zavezniki nebi dopustili, tako pa so se pač morali tudi oni priklonit zmagovalni strani, hoteli ali ne.

O tem pišejo tuji in naši zgodovinarji, samo SDS botri, bi to spremenili po svojih željah in potrebah.
Delo krepa človeka

ZloTech ::

solatko je izjavil:

Saj so Italijani tudi do 1943, potem so pa stopili na stran zaveznikov (italjanski partizani) in 1945 praktično niso imeli posledic do prestopa, si morda slišal za obsodbe italjanskih vojnih zločincev?
Belčkom je bilo s strani NOV večkrat ponujen prestop, pa so raje pri Dolfetu na toplem ležal, do bridkega konca. Ko ni že noben SS-ovec verjel v zmago tretjega rajha, so njihovi zavezniki na Balkanu, še vedno kričali Heil Hitler in prisegali na kljukast križ.
Če bi 1943 Četniki, Ustaši in Bela garda z Domobranci prestopili na stran zaveznikov, revolucije nebi bilo, ker jo zavezniki nebi dopustili, tako pa so se pač morali tudi oni priklonit zmagovalni strani, hoteli ali ne.

O tem pišejo tuji in naši zgodovinarji, samo SDS botri, bi to spremenili po svojih željah in potrebah.


Naši "zgodovinarji" pišejo o tistim kar naročnih zahteva. Ostalo kar si napisal je pa nevredno brati ker si pristaš zvezde.

solatko ::

ZloTech - Seveda nisem pristaš kljukastega križa, na naših prostorih se je proti njemu pač borila zvezda, vsi ostali pa so imeli možnost to storiti od 1943-jega leta, ob kapitulacji Italije, pa tega niso storili. Z kolaboranti pa je poračuala cela evropa, najhuje v Franciji.
In ameriški, angleški, francoski, italijanski in drugi ne pišejo po diktatu KPJ, temveč po dokaznem materialu, ki obsega na miljone metrov filmskega gradiva, posnetega večinoma od okupatorja, tiskanih dokumentov, slik in pričanj ljudi, ki so vojno doživeli in preživeli, pa to nismo tisti, ki so rojeni po 1945-em letu pa tudi tisti ne, ki so se rodili v teh štirih letih ali kakšno leto prej.

Seveda za zaslepljence gradiva ne veljajo, niti arhivi in material, ki je bil najden na Urhu, posnetki streljanj talcev, posnetki početja z ujetimi partizani, posnetki odvoza ljudi, zaradi domačih izdajalcev,....niti dokumentiran material o ofenzivah, bojih z nekajkratnim številom nasprotnikov,... ni dovolj, da je bil po vojni odlikovan samostan Pletrje, ki je oskrbel veliko število ranjencev,.......

Enkrat za zmeraj - kolaboracija je najbolj sprevrženo dejanje zoper svoj narod, v primeru agresije. Kako smo gledali tiste, ki so lte 1991 rekli kakšno dobro v korist JLA?
Za pridne sodelavce okupatorja 1941-45 naj bi pa veljanlo nekaj drugega. Tudi leta 1991 je potekala nasilna revolucija, saj smo samo tako lahko prešli iz enega sistema v drugega.
A je bilo to prav ali ne, pa bo ravno tako pokazala zgodovina.
Glede na to, da obrtniki delajo samomore, verjetno ni bilo vse v redu in veliki neplačniki in lopovi, se še kar sprehajajo po tej državi, med katerimi ZJ sigurno ne nosi zastavo.
Delo krepa človeka

solatko ::

ZloTech - Seveda nisem pristaš kljukastega križa, na naših prostorih se je proti njemu pač borila zvezda, vsi ostali pa so imeli možnost to storiti od 1943-jega leta, ob kapitulacji Italije, pa tega niso storili. Z kolaboranti pa je poračuala cela evropa, najhuje v Franciji.
In ameriški, angleški, francoski, italijanski in drugi ne pišejo po diktatu KPJ, temveč po dokaznem materialu, ki obsega na miljone metrov filmskega gradiva, posnetega večinoma od okupatorja, tiskanih dokumentov, slik in pričanj ljudi, ki so vojno doživeli in preživeli, pa to nismo tisti, ki so rojeni po 1945-em letu pa tudi tisti ne, ki so se rodili v teh štirih letih ali kakšno leto prej.

Seveda za zaslepljence gradiva ne veljajo, niti arhivi in material, ki je bil najden na Urhu, posnetki streljanj talcev, posnetki početja z ujetimi partizani, posnetki odvoza ljudi, zaradi domačih izdajalcev,....niti dokumentiran material o ofenzivah, bojih z nekajkratnim številom nasprotnikov,... ni dovolj, da je bil po vojni odlikovan samostan Pletrje, ki je oskrbel veliko število ranjencev,.......

Enkrat za zmeraj - kolaboracija je najbolj sprevrženo dejanje zoper svoj narod, v primeru agresije. Kako smo gledali tiste, ki so lte 1991 rekli kakšno dobro v korist JLA?
Za pridne sodelavce okupatorja 1941-45 naj bi pa veljanlo nekaj drugega. Tudi leta 1991 je potekala nasilna revolucija, saj smo samo tako lahko prešli iz enega sistema v drugega.
A je bilo to prav ali ne, pa bo ravno tako pokazala zgodovina.
Glede na to, da obrtniki delajo samomore, verjetno ni bilo vse v redu in veliki neplačniki in lopovi, se še kar sprehajajo po tej državi, med katerimi ZJ sigurno ne nosi zastavo.
Delo krepa človeka

ZloTech ::

solatko, torej si pristaš rdeče zvezde ?

solatko ::

ZloTech - Ne ravno, če prav mi je omogočila izobrazbo in večino delovne dobe, sem pa pristaš komunistične ideje, ki se je porodila v najbolj trdnem kapitalizmu, na žalost pa se je izvajala v evropsko najbolj revnih in zaostalih državah, ki so pa ravno s takim načinom prišle do zavidljivih uspehov - razen Češke, iz popolnih kmetijskih držav - SZ do druge velesile sveta, na veliko področjih pa so bili celi pred ZDA, katera na svojem ozemlju od državljanske. mi poznala vojne, SFRJ pa je združila vse nauvrščene, prišla iz ravno tako kmetijske države, do četrte vojaške sile v Evropi in dokaj zglednega standarda prebivalcev diktator Tito pa do največjega pogreba v zgodovini državnikov.

Zavedat se je potrebno, da v vsaki državi, vse sloni na lokalnih šerifih in od tam navzgor. Jugoslavija ima pač to nesrečo, da lokalni šerifi večinoma držijo figo v žepu in gledajo predvsem nase. Tako je bilo za časa Marije Terezije, kraljevine, države z zvezdo in danes je enako. V Jugoslaviji ni bilo predvojnih bogatašev, pa tudi z naravnimi viri nismo ravno bogati, tako, da je večino naredilo ljudstvo s svojimi rokami, kakor je bilo vodeno in kakor je znalo. Dejstvo je, da še noben hlapec ni obdržal kmetije, ki jo je slučajno podedoval od gospodarja brez otrok. Naši hlapci so podedovali - privatizirali družbeno premoženje, edino, kar so znali, je, da so poskrbeli zase, mi ovce pa se kregamo ali je boljši jajo, milan, branko,... tiste pa, ki v tem leglu korupcije in nesposobnosti vseeno kaj naredijo tudi za krajane, pa pljuvamo, da so lopovi.

Mimo grede - Janševi otroci bojo dedovali več, kot so Titovi in Jovanka.
Delo krepa človeka

solatko ::

ZloTech - Ne ravno, če prav mi je omogočila izobrazbo in večino delovne dobe, sem pa pristaš komunistične ideje, ki se je porodila v najbolj trdnem kapitalizmu, na žalost pa se je izvajala v evropsko najbolj revnih in zaostalih državah, ki so pa ravno s takim načinom prišle do zavidljivih uspehov - razen Češke, iz popolnih kmetijskih držav - SZ do druge velesile sveta, na veliko področjih pa so bili celi pred ZDA, katera na svojem ozemlju od državljanske. mi poznala vojne, SFRJ pa je združila vse nauvrščene, prišla iz ravno tako kmetijske države, do četrte vojaške sile v Evropi in dokaj zglednega standarda prebivalcev diktator Tito pa do največjega pogreba v zgodovini državnikov.

Zavedat se je potrebno, da v vsaki državi, vse sloni na lokalnih šerifih in od tam navzgor. Jugoslavija ima pač to nesrečo, da lokalni šerifi večinoma držijo figo v žepu in gledajo predvsem nase. Tako je bilo za časa Marije Terezije, kraljevine, države z zvezdo in danes je enako. V Jugoslaviji ni bilo predvojnih bogatašev, pa tudi z naravnimi viri nismo ravno bogati, tako, da je večino naredilo ljudstvo s svojimi rokami, kakor je bilo vodeno in kakor je znalo. Dejstvo je, da še noben hlapec ni obdržal kmetije, ki jo je slučajno podedoval od gospodarja brez otrok. Naši hlapci so podedovali - privatizirali družbeno premoženje, edino, kar so znali, je, da so poskrbeli zase, mi ovce pa se kregamo ali je boljši jajo, milan, branko,... tiste pa, ki v tem leglu korupcije in nesposobnosti vseeno kaj naredijo tudi za krajane, pa pljuvamo, da so lopovi.

Mimo grede - Janševi otroci bojo dedovali več, kot so Titovi in Jovanka.
Delo krepa človeka

ZloTech ::

Združila kmetijske države. :D Avstroogrska je bila med najbolj razvitimi regijami, vaši jugonostalgiki pa so razmontirali vse stroje na ozemlju slovenije in jih opeljali v beograd. Za "industrializacijo podeželja".

Jugoslavija je bila polna vojnih in povojnih profiterjev, bogataše pa ste oskubili za vse vile tam okoli zagreba. Ja, res ste štartali iz nule.
ljudstvo ni naredilo nič s svojimi rokami, vse večje firme so bile že iz avstroogrske, samo preimenovali so jih.
Produkti ki so jih izdelovali pa so se prodajali le na lastnem ničvrednem zaprtem trgu.

Dobro da smo lahko švercali.

Jova in titej sta zapustila miljone na računih v tujini, sta bila preskrbljena do svojih zadnjih dni.

Vidi se da bereš samo partijsko literaturo in živiš v svojem svetu. Če bi jugoslavija še obstajala se ti lahko posloviš od svojih prihrankov in stanovanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

solatko ::

ZloTech - Ja imaš prav, v jugi se je od 45-ega, samo uničevalo, ti pa na uho šepnem podatek, da razen železarstva, ki ni bilo v slovenskih rokah, rudinikov, katerih lastniki so bili tujci bilo nekaj lokalnih fabričic okoli večjih mest, približno toliko, kot jih je danes, v glavnem nobene zavidanja vredne firme, ki bi dajala kruh veliko ljudem. Razne majhne obrtne delavnice nebi prehranile niti 10 procentov prebivalstva.
Da ti zaupam še eno skrivnost, kar nekaj uspešnih izumov in patentov je bilo narejenih v tej zblojeni državi - avdio kaseta - EI Niš, največkrat kopiran izdelek na svetu - Iskrin telefon, hidravlična roka za sedeže težkih vozil, ki so imeli benificirano delovno dobo zaradi izrabe hrbteničnih vretenc - TAM, saj bi ti še našteval, med drugim edini viličar, ki ima certifikat za vožnjo v živilski proizvodnji - plinski viličar do 3t nosilnosti, izdelek ljubljanskega Indos-a, samo kje je bil problem, to kot sem napisla že zgoraj - ni hlapca, ki bi obdržal podedovano kmetijo.

Jugoslovanske orodjarne so za Nemce delale najspecialnejša orodja az 3DEM/uro, cena takih izdelkov je bila takrat na svetovnem trgu od 50DEM/ura. Saturnus je zahtevano količino mesečno količino svetil za VW naredil v pol meseca, na traku, ki je bil postavljen od Nemcev, naši šlosarji pa so malo pohitrili postopek izdelave in tako pridobili čas, da so delali tudi za Opel in Fiat. Vse večje firme so imele lasten razvoj in veliko množico kooperantov v privat sektorju. Ko so uničili Iskro, so ugasnil vsaj še petkrat toliko malih in srednje velikih obrtniških delavnic.
Ljubljanski INDOS je z največ 200 zaposlenimi, dajal dobro delo, preko 500 kooperantom, po celi YUGI.

Kaj misliš, da bi potegnilo za seboj zaprtje Revoza ali Gornja? Vsaj še nekaj krat toliko kooperantov.

Koliko ljudem pa je dajala industrija v predvojni kraljevini? Kakšen je bil izvoz v tistih časih? Leta 1941 je bilo večina premoženja pod hipotekami, praktično v lasti bank, bila je gospodarska kriza, davke pa je bilo potrebno plačevati in lastniki so se z uponjem na boljše čase na veliko zadolževali, tudi pri Krekovi banki, ki je bila v lasti Vatikana, ter pri židovskih bankah. Zapufance je praktično rešila vojna, pufi pa niso bili nikoli plačani. Pirkmajer, cerkev, razni dediči predvojnih "bogatašev" so dobili vrnjeno, kar se je pač vrniti dalo, brez vseh dolgov, kljub temu, da premoženje leta 1941, praktično ni bilo več njihovo. Enako je bilo s trgovinami, raznimi delavnicami,......

Konkreten podatek je prišel iz firme PIATNIK, ki je bila lastni papirnice RADEČE. Ko so hoteli v naravi vrnit papirnico PIATNIKOM, ki so imeli takrat tudi jugoslovansko državljanstvo, sicer nebi mogli delat papirja za denar in vrednostne papirje, so dobili od njihovega odvetnika odgovor, sa so ili ob začetku vojne, samo 10%-ni lastniki, zaradi hipotek in, da naj država poišče dejanske lastnike v neki židovski banki, ki je takrat delovala na tem področju, saj dolgovi niso bili poravnani. Radečani so bili močno zainteresirani za vračilo, saj so računali, da bi pravi lastniki znali spet delati z dobičkom.

Potem je stekla privatizacija po slovensko, izmenjalo se je nekaj kvazi lastnikov in na koncu finančno uničenje in stečaj. V času juge, je delala papir za cel svet, bila je del namenske proizvodnje in je spadala direktno pod Zvezno finančno ministrstvo, delala je z velikanskimi dobički, tako da so potem naredili še firmo Muflon, ki js delala v glavnem tapete za izvoz.

Kar se tiče Tita, je bil do smrti v službi naroda, od bajeslovnih miljonov ni imel, oziormo užil niti centa, Jovanka je umrla v Beogradu, v hišnem priporu, s stalnim podjevavanjem, državnih in paradržavnih organov - ni prišla niti blizu bajeslovnim miljonom. Darila, vse kar je bilo za časa vodenja države, je bilo javno dobro in so si prisvojile razne mafije po razpadu države, Žarko baje živi kot poslovneš v Rusiji, za Željkota pa od takrat, ko je kandidiral za direktorja INE in ni bil izbran, ker se ni spodobilo, da bi predsednikov sin vodil najvčjo naftno firmo, če prav je imel vse reference in šole za vodenje takega koncerna. Namesto njega je bil izbran možakar, ki je z obvozom tankerjev v Nemčijo, na veliko kršil embargo, ko so ga zaradi podpore Izraelu takrat ubedel OPEC za zahodno Evropo. Pozneje je pobegnil v Mečijo, s seboj pa odnesel za nekaj tankerjev denarja in bil pozneje v Berlinu.
Titovi potomci niso dedvali niti tistega, kar je imel na hranilni knjižici.
Galeba so prisvojili Hrvatje, Modri vlak Srbi, rezidence pa vsaka republika po svoje. Brdo je pač protokolarni objekt, v denacionalizacijskem postopku pa ga je hotel prestolonaslednik, saj je bil uradno last Karađorđevićev.
Delo krepa človeka

ZloTech ::

ZloTech - Ja imaš prav, v jugi se je od 45-ega, samo uničevalo, ti pa na uho šepnem podatek, da razen železarstva, ki ni bilo v slovenskih rokah, rudinikov, katerih lastniki so bili tujci bilo nekaj lokalnih fabričic okoli večjih mest, približno toliko, kot jih je danes, v glavnem nobene zavidanja vredne firme, ki bi dajala kruh veliko ljudem.

Železarstvo je bilo vse nemško-avstrijsko. Zastonj ga je jugoslavija dobila kakor vojni plen.
Namesto pa da bi ga posodabljala pa sedaj životari.

Razne majhne obrtne delavnice nebi prehranile niti 10 procentov prebivalstva.

Le kako je celotna ao prehranila prejšnjo prebivalstvo ? So šli na vodo in kruh zgleda ...

Da ti zaupam še eno skrivnost, kar nekaj uspešnih izumov in patentov je bilo narejenih v tej zblojeni državi - avdio kaseta - EI Niš, največkrat kopiran izdelek na svetu - Iskrin telefon, hidravlična roka za sedeže težkih vozil, ki so imeli benificirano delovno dobo zaradi izrabe hrbteničnih vretenc - TAM, saj bi ti še našteval, med drugim edini viličar, ki ima certifikat za vožnjo v živilski proizvodnji - plinski viličar do 3t nosilnosti, izdelek ljubljanskega Indos-a, samo kje je bil problem, to kot sem napisla že zgoraj - ni hlapca, ki bi obdržal podedovano kmetijo.

To je pa približno vse kar je bilo vredno.
TAM je proizvajal vsa vozila po tujih licencah, sam ni bil sposoben skonstruirati ničesar.
Iskrin telefon bi se lahko dobro tržil, pa se ni, ker naši niso bili sposobni prodati in oglaševati svojo robo.


Jugoslovanske orodjarne so za Nemce delale najspecialnejša orodja az 3DEM/uro, cena takih izdelkov je bila takrat na svetovnem trgu od 50DEM/ura. Saturnus je zahtevano količino mesečno količino svetil za VW naredil v pol meseca, na traku, ki je bil postavljen od Nemcev, naši šlosarji pa so malo pohitrili postopek izdelave in tako pridobili čas, da so delali tudi za Opel in Fiat. Vse večje firme so imele lasten razvoj in veliko množico kooperantov v privat sektorju. Ko so uničili Iskro, so ugasnil vsaj še petkrat toliko malih in srednje velikih obrtniških delavnic.
Ljubljanski INDOS je z največ 200 zaposlenimi, dajal dobro delo, preko 500 kooperantom, po celi YUGI.


Yu mafijaši so prodajali yu izdelke precej po večji ceni kakor so prikazovali v podjetju, delavci so delali za drobiž, v nemogočih delovnih razmerah.


Kaj misliš, da bi potegnilo za seboj zaprtje Revoza ali Gornja? Vsaj še nekaj krat toliko kooperantov.

Oboje živi še samo od sociale in državnega denarja.


Koliko ljudem pa je dajala industrija v predvojni kraljevini? Kakšen je bil izvoz v tistih časih? Leta 1941 je bilo večina premoženja pod hipotekami, praktično v lasti bank, bila je gospodarska kriza, davke pa je bilo potrebno plačevati in lastniki so se z uponjem na boljše čase na veliko zadolževali, tudi pri Krekovi banki, ki je bila v lasti Vatikana, ter pri židovskih bankah. Zapufance je praktično rešila vojna, pufi pa niso bili nikoli plačani. Pirkmajer, cerkev, razni dediči predvojnih "bogatašev" so dobili vrnjeno, kar se je pač vrniti dalo, brez vseh dolgov, kljub temu, da premoženje leta 1941, praktično ni bilo več njihovo. Enako je bilo s trgovinami, raznimi delavnicami,......

Prodajaj te nebuloze raje komu drugemu.

Konkreten podatek je prišel iz firme PIATNIK, ki je bila lastni papirnice RADEČE. Ko so hoteli v naravi vrnit papirnico PIATNIKOM, ki so imeli takrat tudi jugoslovansko državljanstvo, sicer nebi mogli delat papirja za denar in vrednostne papirje, so dobili od njihovega odvetnika odgovor, sa so ili ob začetku vojne, samo 10%-ni lastniki, zaradi hipotek in, da naj država poišče dejanske lastnike v neki židovski banki, ki je takrat delovala na tem področju, saj dolgovi niso bili poravnani. Radečani so bili močno zainteresirani za vračilo, saj so računali, da bi pravi lastniki znali spet delati z dobičkom.

Lari fari podatki. Kot da niso znali vodit svojih evidenc kje so zadolženi.


Potem je stekla privatizacija po slovensko, izmenjalo se je nekaj kvazi lastnikov in na koncu finančno uničenje in stečaj. V času juge, je delala papir za cel svet, bila je del namenske proizvodnje in je spadala direktno pod Zvezno finančno ministrstvo, delala je z velikanskimi dobički, tako da so potem naredili še firmo Muflon, ki js delala v glavnem tapete za izvoz.

Za cel svet je delala, kakšne pravljice.

Titovi potomci niso dedvali niti tistega, kar je imel na hranilni knjižici.

Pravilno, saj je bilo vse nakradeno. Pa niso, ker so več. Kje so tajni finančni računi v tujini ? Aja, šele sedaj se dejansko ve koliko je nakradel ...
#Skupna vrednost zapuščine je bila ocenjena na 60 milijonov dolarjev.

Mavrik ::

To zgoraj bo zadnje offtopic sporočilo. Tema so pokojnine ne Jugoslovanski raj.
The truth is rarely pure and never simple.

Mato989 ::

Dejstvo je, da bi bilo najbolje, da se ukine plačevanje ZPIZ in država vzame en zadnji kredit (če lahko jemljemo kredite za vse neumnosti bi paše za tole) in izplača vse upokojence če jim je kaj od vplačil ostalo in vse trenutno zaposlene vseh vplačil + obresti :) Nato vsak poskrbi za lastno pokojnino.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Ne bi šlo tako enostavno. Izplačati bi morala tudi vse tiste, ki so že vplačevali v ZPIZ, pa še niso upokojenci.
Pa pri upokojencih bi težko izračunali, koliko jim je dolžna, ker se pokojnine ne izplačujejo od vplačanih prispevkov.
Glede na to, da je baje povprečna doba prejemanja pokojnine 17 let, bi morda lahko izplačali razliko do teh let, a še potem bi lahko kdo tožil državo, ker so bili pogoji ob "sklenitvi" tega zavarovanja drugi. Pri nas na sodiščih seveda ne bi bilo problemov, a vprašanje, kako bi odločili v Strasbourgu ;)

ZaphodBB ::

@Solatko - Švicarski sistem je bil najprej Švicarski sitem - šele potem je dobil kapital celega sveta. Ne obračaj vzročnosti!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

solatko ::

ZaphodBB - In kakšen je švicarski sistem? Skupek tro jezičnih kantonov, ki drug drugemu mečejo polena pod noge, na zunaj pa deluje trdno? Švicarski židi so pač ustanovili banke, ki so zagotavljale anonimnost tudi pred preiskovalnimi organi, dovolj je bilo, da si vedel geslo, ki si ga dobil ob odprtju računa, potem je šele uspel dogovor bogatih držav, da bo imel denar, ki bo hotel imeti kakšno realno vrednost, protivrednost v zlatu, to zlato pa so sklenili, se bo hranilo v švicarskih bankah, s tem pa je bilo tudi dogovorjeno, da je švica za vojske nedotakljiva in tega so se držali čisto vsi, tudi Hitler.
Zlato podlago denarju so pač zaradi lastnih interesov, najprej odpravili Američani, za njimi pa tudi vsi ostali, kolikor je meni znano, ima samo nemška centralna banka, z zlato rezervo pokrite DEM, zato jih bo menjala za €, dokler jih bo še kaj, po uradnem menjalnem tečaju, ki je veljal ob uvedbi €.

Seveda so potem še pravosodni organi držav, za lažje odkrivanje kriminala, dosegle pri švicarskih bankah, vpogled v račune in ukinitev sprejemanja vlog na šifre - brez identitete vlagalca.

Mi pač nismo imeli dovolj židov, ki bi ustanavljali banke, imamo pa judeže, ki obstoječe pridno praznijo:(
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

@solatko: Skupek tro jezičnih kantonov, ki drug drugemu mečejo polena pod noge, na zunaj pa deluje trdno?

Točno to. Vprašati se moraš čemu. Jaz se lahko trudim to razložiti tukaj, pa mi pomojem ne boš verjel. Če te res zanima toplo priporočam v branje "Discourses on Livy" od Niccola Machiavellija. Knjiga se ukvarja z zgodovino inštitucije, ki jo imenujemo država. Obravava različne oblike vladavine ter predonsti in slabosti vsake izmed njih. Machiavelli že pred 500 leti občuduje državotvornost in krepostnost švicarjev. Pa vzami na znanje, da je bila tedaj Švica ena najrevnejših, če ne najrevnejša dežela v Evropi.

Najprej pride krepost, šele potem pride uspeh. Tako to gre.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

solatko ::

Res je, vendar od večnih pridnih hlapcev, to ne moreš pričakovati, ravno tako ne moreš pričakovati, da bojo ljudje sami od sebe, šparali za starost, nekateri še skozi mesec ne pridejo, navkljub nadpovprečnim dohodkom. Imajo pač večje želje, potreb nimajo nič večjih, kot tisti na minimalcu.
Delo krepa človeka

ZloTech ::

Mato989 je izjavil:

Dejstvo je, da bi bilo najbolje, da se ukine plačevanje ZPIZ in država vzame en zadnji kredit (če lahko jemljemo kredite za vse neumnosti bi paše za tole) in izplača vse upokojence če jim je kaj od vplačil ostalo in vse trenutno zaposlene vseh vplačil + obresti :) Nato vsak poskrbi za lastno pokojnino.


Ne more. Zadolženost bi šla gor za 30 miljard vsaj. Pri 300€ mesečnem pologu in 1.000.000 vplačevalcih, za 72 miljard.

Ne bi šlo tako enostavno. Izplačati bi morala tudi vse tiste, ki so že vplačevali v ZPIZ, pa še niso upokojenci.

Seveda


Pa pri upokojencih bi težko izračunali, koliko jim je dolžna, ker se pokojnine ne izplačujejo od vplačanih prispevkov.

Takšne račune bi država morala beležit. Razen če se denar deli na lepe oke. Kar me nebi presnetilo.


ZaphodBB je izjavil:

@Solatko - Švicarski sistem je bil najprej Švicarski sitem - šele potem je dobil kapital celega sveta. Ne obračaj vzročnosti!


Res je

ZaphodBB - In kakšen je švicarski sistem? Skupek tro jezičnih kantonov, ki drug drugemu mečejo polena pod noge, na zunaj pa deluje trdno? Švicarski židi so pač ustanovili banke, ki so zagotavljale anonimnost tudi pred preiskovalnimi organi, dovolj je bilo, da si vedel geslo, ki si ga dobil ob odprtju računa, potem je šele uspel dogovor bogatih držav, da bo imel denar, ki bo hotel imeti kakšno realno vrednost, protivrednost v zlatu, to zlato pa so sklenili, se bo hranilo v švicarskih bankah, s tem pa je bilo tudi dogovorjeno, da je švica za vojske nedotakljiva in tega so se držali čisto vsi, tudi Hitler.

Hitler je planiral invazijo na švico.


Mi pač nismo imeli dovolj židov, ki bi ustanavljali banke, imamo pa judeže, ki obstoječe pridno praznijo:(

Saj judež - juda - je žid poimensko.

Pa vzami na znanje, da je bila tedaj Švica ena najrevnejših, če ne najrevnejša dežela v Evropi.

Švica je bila lahko nerazvita, ne pa revna.

Res je, vendar od večnih pridnih hlapcev, to ne moreš pričakovati, ravno tako ne moreš pričakovati, da bojo ljudje sami od sebe, šparali za starost, nekateri še skozi mesec ne pridejo, navkljub nadpovprečnim dohodkom. Imajo pač večje želje, potreb nimajo nič večjih, kot tisti na minimalcu.

Taki lahko uporabljajo njim prijazen pokojninski sistem.

Horejšio ::

Dokler neolibi niso usekal pr nas je blo dost za vse. No zdej pa žvimo do 160 leta

Horejšio ::

Evo eno dobro vprašanje za poslanca, ki ga nameravate voliti, kako rešiti 50% delovnih mest, katera bodo nadomestili roboti z AI v naslednjih parih letih :)

ZloTech ::

Horejšio je izjavil:

Evo eno dobro vprašanje za poslanca, ki ga nameravate voliti, kako rešiti 50% delovnih mest, katera bodo nadomestili roboti z AI v naslednjih parih letih :)


Outsourcamo delovna mesta na kitajsko :D

Horejšio ::

Indija :)

Mr.B ::

Horejšio je izjavil:

Evo eno dobro vprašanje za poslanca, ki ga nameravate voliti, kako rešiti 50% delovnih mest, katera bodo nadomestili roboti z AI v naslednjih parih letih :)

Delovnih mest po papirni katagorizaciji al unih na terenu. Racimo farmacevta v lekarni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Fritz ::

ZloTech je izjavil:

No. Pa smo prišli do tega da je ves javni sektor samo socialni konstrukt za prelaganje denarja.

Prišli smo do tega, da je ena glavnih nalog države, poleg zagotavljanja zunanje varnosti in notranjega reda, prerazporejanje bogastva v interesu celotne skupnosti. Čeprav gre za eno osnovnih (poenostavljenih) definicij države je zadnje neolibom povsem tuje.

Sam poskušam poskrbeti za svojo bodočo pokojnino tudi sam in to tako, da mesečno ali letno del zaslužka vlagam v delnice. To počnem zaradi tega, ker vidim opazen trend v smeri, da mi država ne bo zagotavljala pokojnine za dostojno življenje. Trend ni samo slovenski, saj so že po Thatcherjevi upokojenci v industrijskih predelih ZK umirali od lakote ali mraza v neogrevanih stanovanjih. Welfare state izgublja zaradi prevlade zasebnih interesov pri usmerjanju delovanja države (v politiki), posledica tega pa so vse večje napetosti v družbah in močnejša privlačnost ekstremnih idej, tako levih kot desnih. Welfare state je pogruntavščina Bretton Woodsa oz. povojne ureditve zahodnega sveta na podlagi izkušenj o napakah, ki so nas pripeljale v 2. sv. vojno.

Države s PAYG pokojninskimi sistemi lahko danes zagotavljajo spodobne pokojnine samo s prerazporejanjem sredstev. Če EU in njene države ne bodo sposobne ali ne bodo hotele ustrezno obdavčiti velike mase kapitala, ki se 'davčno optimizira', bodo rezi v pokojninske sisteme čedalje večji. No, če se vrnem na lastno situacijo, glede na to, da so borze ravno tako podložne manipulacijam in sesutjem, se zavedam, da lahko ostanem brez vsega ne glede na lasten trud. Če bi imel več sredstev bi verjetno še kaj vložil v nepremičnine a to zahteva previsoke zneske.

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/br...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

ZloTech ::

Mr.B je izjavil:

Horejšio je izjavil:

Evo eno dobro vprašanje za poslanca, ki ga nameravate voliti, kako rešiti 50% delovnih mest, katera bodo nadomestili roboti z AI v naslednjih parih letih :)

Delovnih mest po papirni katagorizaciji al unih na terenu. Racimo farmacevta v lekarni.


Bo pa farmacevtka v lekarni v uzbekistanu.


Prišli smo do tega, da je ena glavnih nalog države, poleg zagotavljanja zunanje varnosti in notranjega reda, prerazporejanje bogastva v interesu celotne skupnosti. Čeprav gre za eno osnovnih (poenostavljenih) definicij države je zadnje neolibom povsem tuje.


Prerazporejanje je lahko v interesu, kratko in tudi dolgoročno pa ne koristi skupnosti.


Sam poskušam poskrbeti za svojo bodočo pokojnino tudi sam in to tako, da mesečno ali letno del zaslužka vlagam v delnice. To počnem zaradi tega, ker vidim opazen trend v smeri, da mi država ne bo zagotavljala pokojnine za dostojno življenje. Trend ni samo slovenski, saj so že po Thatcherjevi upokojenci v industrijskih predelih ZK umirali od lakote ali mraza v neogrevanih stanovanjih. Welfare state izgublja zaradi prevlade zasebnih interesov pri usmerjanju delovanja države (v politiki), posledica tega pa so vse večje napetosti v družbah in močnejša privlačnost ekstremnih idej, tako levih kot desnih. Welfare state je pogruntavščina Bretton Woodsa oz. povojne ureditve zahodnega sveta na podlagi izkušenj o napakah, ki so nas pripeljale v 2. sv. vojno.

Kako misliš poskrbeti za svojo pokojnino je v primeru da država naredi korak naprej v bankrot tako ali tako irelevantno, saj ti bo zaplenila vse vrednostne papirje in nepremičnine.


Države s PAYG pokojninskimi sistemi lahko danes zagotavljajo spodobne pokojnine samo s prerazporejanjem sredstev. Če EU in njene države ne bodo sposobne ali ne bodo hotele ustrezno obdavčiti velike mase kapitala, ki se 'davčno optimizira', bodo rezi v pokojninske sisteme čedalje večji. No, če se vrnem na lastno situacijo, glede na to, da so borze ravno tako podložne manipulacijam in sesutjem, se zavedam, da lahko ostanem brez vsega ne glede na lasten trud. Če bi imel več sredstev bi verjetno še kaj vložil v nepremičnine a to zahteva previsoke zneske.

Kaj takega, da so socialistični sistemi nevzdržni.

Fakt je da moraš delati dokler lahko, potem pa nekaj let lahko životariš preden umreš.
Če so se ljudje upokojevali pri 50 v SFRJ pomeni to 20 letno luknjo v delovni dobi

Fritz ::

ZloTech je izjavil:


Fakt je da moraš delati dokler lahko, potem pa nekaj let lahko životariš preden umreš.
Če so se ljudje upokojevali pri 50 v SFRJ pomeni to 20 letno luknjo v delovni dobi

Glede na to, da je med mladimi precej nezaposlenih je res najbolje da iztrošene starčke silimo naj delajo še dlje. PAYG je pruski in ne socialistični izum.

Lej, jaz kot socialist sem tudi egoističen, le da moj egoizem pravi, da je bolje živeti v družbi kjer vsi ljudje imajo vsaj minimum za spodobno življenje, kjer se lahko ponoči sprehajam po ulici brez precejšnje verjetnosti, da bom žrtev kriminala, kjer me ne skrbi, da bom dobil vsaj osnovno zdravstveno oskrbo v primeru poškodbe ali bolezni itn. Ne vem, za neolibe se mi zmeraj zdi, da ne živite v evropskih družbah temveč na lastnih zasebnih otokih z vso (AI avtomatizirano, robotizirano) oskrbo in se gladko požvižgate na to, če večina populacije takoj crkne zaradi pomanjkanja osnovnih pogojev za življenje.

Tema o pokojninah je globoko ideološka in tako je bila tudi zastavljena s strani Op-a. Z določenimi argumenti nasprotne strani se lahko strinjam vendar neolibi povečini ne prodajajo argumentov temveč verske dogme.

P.S.
Verjetnost, da država bankrotira je bistveno manjša od verjetnosti, da se borze posedejo zaradi manipulacij in finančnih orožij za množično uničevanje, saj se je to že večkrat zgodilo. V novejšem času je Nova Zelandija edini primer bankrota države, katerega se tako na hitro spomnim. Argentina se, kolikor vem, ni sesedla do konca, Grčija pa je z intervencijo EU tako ali tako primer zase.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ZloTech ::


Glede na to, da je med mladimi precej nezaposlenih je res najbolje da iztrošene starčke silimo naj delajo še dlje. PAYG je pruski in ne socialistični izum.

To ne pomeni da prusi niso bili socialisti.


Lej, jaz kot socialist sem tudi egoističen, le da moj egoizem pravi, da je bolje živeti v družbi kjer vsi ljudje imajo vsaj minimum za spodobno življenje, kjer se lahko ponoči sprehajam po ulici brez precejšnje verjetnosti, da bom žrtev kriminala, kjer me ne skrbi, da bom dobil vsaj osnovno zdravstveno oskrbo v primeru poškodbe ali bolezni itn. Ne vem, za neolibe se mi zmeraj zdi, da ne živite v evropskih družbah temveč na lastnih zasebnih otokih z vso (AI avtomatizirano, robotizirano) oskrbo in se gladko požvižgate na to, če večina populacije takoj crkne zaradi pomanjkanja osnovnih pogojev za življenje.


Večina populacije bo crknila če sociala presahne. Socialistom se res fučka za zagotavljanja sociale, drugače kakor da navijajo davke in kradejo premoženje. Gre se jim za nabiranje volilnih točk, to je pa vse.
Vsake toliko se pač socialna država kakor je venezuela, jugoslavija, ussr, sesuje in miljoni umrejo.

Socialisti ne razumete da je količina opravljenega dela na posameznika fiksna in samo družba kjer so zaposleni vsi, lahko prenaša imeti določene nezaposlene. Ti nezaposleni pa so omejeni v količini in v porabi.
Otroci + starostniki + invalidi črpajo svoja sredstva iz iste blagajne za nezaposlene.
Ali boš imel starčke in invalide pa ne boš imel otrok ali obratno.

Če mladih ni vsi invalidi in starostniki že avtomatsko pomrejo in prideš do tega da so lahko oboji le majhen delež investicij v mlade.


Verjetnost, da država bankrotira je bistveno manjša od verjetnosti, da se borze posedejo zaradi manipulacij in finančnih orožij za množično uničevanje, saj se je to že večkrat zgodilo. V novejšem času je Nova Zelandija edini primer bankrota države, katerega se tako na hitro spomnim. Argentina se, kolikor vem, ni sesedla do konca, Grčija pa je z intervencijo EU tako ali tako primer zase.


Kot da EU kriza ni obstajala. Ta hujša še pride, ko bodo ljudje pogruntali da so pokojninski skladi prazni, ker je država investirala v socialno podjetništvo in ne v for profit podjetja.

Grčija je nepopravljiva, italija je pred kolapsom, slovenija je malo naprej od italije.

Živiš v mehurčku, da je vse rožnato in se v EU ne dogajajo bistvene spremembe ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

Scaramouche ::

Fritz je izjavil:

ZloTech je izjavil:


Fakt je da moraš delati dokler lahko, potem pa nekaj let lahko životariš preden umreš.
Če so se ljudje upokojevali pri 50 v SFRJ pomeni to 20 letno luknjo v delovni dobi

Glede na to, da je med mladimi precej nezaposlenih je res najbolje da iztrošene starčke silimo naj delajo še dlje. PAYG je pruski in ne socialistični izum.

Lej, jaz kot socialist sem tudi egoističen, le da moj egoizem pravi, da je bolje živeti v družbi kjer vsi ljudje imajo vsaj minimum za spodobno življenje, kjer se lahko ponoči sprehajam po ulici brez precejšnje verjetnosti, da bom žrtev kriminala, kjer me ne skrbi, da bom dobil vsaj osnovno zdravstveno oskrbo v primeru poškodbe ali bolezni itn. Ne vem, za neolibe se mi zmeraj zdi, da ne živite v evropskih družbah temveč na lastnih zasebnih otokih z vso (AI avtomatizirano, robotizirano) oskrbo in se gladko požvižgate na to, če večina populacije takoj crkne zaradi pomanjkanja osnovnih pogojev za življenje.

Tema o pokojninah je globoko ideološka in tako je bila tudi zastavljena s strani Op-a. Z določenimi argumenti nasprotne strani se lahko strinjam vendar neolibi povečini ne prodajajo argumentov temveč verske dogme.

P.S.
Verjetnost, da država bankrotira je bistveno manjša od verjetnosti, da se borze posedejo zaradi manipulacij in finančnih orožij za množično uničevanje, saj se je to že večkrat zgodilo. V novejšem času je Nova Zelandija edini primer bankrota države, katerega se tako na hitro spomnim. Argentina se, kolikor vem, ni sesedla do konca, Grčija pa je z intervencijo EU tako ali tako primer zase.


problem je potem glede napredka, to deluje če si talhko nonstop sposojaš denar od uspešnih kapitalističnih držav kot mi, kako bi bilo če tega nebi bilo?

In kje bo napredek? Kdo financira vse to če ti država vedno vzema več denarja in ga da revnim...

ZloTech ::


problem je potem glede napredka, to deluje če si talhko nonstop sposojaš denar od uspešnih kapitalističnih držav kot mi, kako bi bilo če tega nebi bilo?


Tudi vse te kapitalistične države bodo rade kredit enkrat nazaj. Sociala ni free money in sposojaš si lahko samo dokler je kaj za sposodit.

je pa zelo zanimivo, da socialne države vedno nimajo nič za posodit naprej, morajo iti zlobnim zlobnim kapitalistom :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

Scaramouche ::

ZloTech je izjavil:


problem je potem glede napredka, to deluje če si talhko nonstop sposojaš denar od uspešnih kapitalističnih držav kot mi, kako bi bilo če tega nebi bilo?


Tudi vse te kapitalistične države bodo rade kredit enkrat nazaj. Sociala ni free money in sposojaš si lahko samo dokler je kaj za sposodit.

je pa zelo zanimivo, da socialne države vedno nimajo nič za posodit naprej, morajo iti zlobnim zlobnim kapitalistom :D


Seveda in naši starši so vedno govorili kako so Angleži in Američani zlobni,njihov denar je bil pa vedno dober!

Danes pa ti lepo pridejo po 30letih in rečejo, daj nazaj, nimaš? uredu potem pa prodaj svoje vodne vire zastonj,zemljo in infrastrukturo..

Naš narod se pa še vedno oklepa socializma kot da je so odkrili nekaj novega in govorijo kako je tisti prejšnji bil slab, vendar je njihov model naprednejši..

Ampak gredo vedno stran od napredka in nagon črede je močnejši od individuuma!

Zgodovina sprememb…

ZloTech ::


In kje bo napredek? Kdo financira vse to če ti država vedno vzema več denarja in ga da revnim...


Napredek je pa ja v medsebojni vrednosti progresivizma in večji socialni enakosti ! :D
To je neprecenljivo. Nobenih razlik med revnimi in bogatimi več ! Vsi smo enaki. ;)



Seveda in naši starši so vedno govorili kako so Angleži in Američani zlobni,njihov denar je bil pa vedno dober!

Niso samo tvoji taki :))


Ampak gredo vedno stran od napredka in nagon črede je močnejši od individuuma!

Vsake toliko čreda zgrmi v prepad in zelene planice čakajo na pametnejše živali :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

Scaramouche ::

Napredek je pa ja v medsebojni vrednosti progresivizma in večji socialni enakosti ! :D
To je neprecenljivo. Nobenih razlik med revnimi in bogatimi več ! Vsi smo enaki. ;)


Nismo enaki in ne moremo biti, eni so bolj sposobni in te morajo zaslužiti več da lahko tudi investirajo v večji napredek, tako da potem lahko potegnejo vse naprej!

Če imaš vse ljudi dane v eno čredo bo tudi napredek neverjetno majhen!
Zato se pa večina tega napredka dogaja v državah kjer imajo firme več denarja da lahko ta presežek investirajo v nov razvoj tehnologije!



ZloTech ::

Nismo enaki in ne moremo biti, eni so bolj sposobni in te morajo zaslužiti več da lahko tudi investirajo v večji napredek, tako da potem lahko potegnejo vse naprej!

Ne, ne, ne vsi smo enaki. Te v šoli niso nič naučili ? :))
Moški, ženske, menjalniki, mesarji, unipolarni, bipolarni vsi smo enaki. :))


Če imaš vse ljudi dane v eno čredo bo tudi napredek neverjetno majhen!

Samo dosegli smo enakost plač v plačilnem razredu in izpolnili spolne kvote ! A ni to nekaj neverjetnega ? To je večja novica kakor ko so prvič razcepili atom in ustvarili prvi mikroprocesor


Zato se pa večina tega napredka dogaja v državah kjer imajo firme več denarja da lahko ta presežek investirajo v nov razvoj tehnologije!

Ta tehnologija je vsa ukradena od najnaprednejših socialističnih držav. Energenti so ustvarjeni z izkoriščanjem prebivalstva. Napredka ni, ker družba s planskim gospodarstvom je najbolj učinkovita možna razporeditev družbenega premoženja in družbene odgovornosti :D

zobnik ::

Tist, kar se danes vplačuje gre vse za penzije...če kdo misli, da s tem vplačuje v svojo vrečo se 1000%moti.....ne da se pa to prekočit, ker potem bi večina penzionisov pocrkala od lakote.

Mato989 ::

Horejšio je izjavil:

Evo eno dobro vprašanje za poslanca, ki ga nameravate voliti, kako rešiti 50% delovnih mest, katera bodo nadomestili roboti z AI v naslednjih parih letih :)


Birth control v smislu pridobivanja kreditov... Da dobiš 30 letni kredit morš met pogodbo za nedoločen čas, morš met tolko lastnih sredstev, morš met poroka.... da pa nardiš otroka pa SAMO dve plodni osebi pravega spola...

Oboje te bremeni 30 let :)

Nelogično!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

Scaramouche je izjavil:


problem je potem glede napredka, to deluje če si talhko nonstop sposojaš denar od uspešnih kapitalističnih držav kot mi, kako bi bilo če tega nebi bilo?

In kje bo napredek? Kdo financira vse to če ti država vedno vzema več denarja in ga da revnim...


Kup neolib bullshita, tako kot vsi podobni poenostavljeni memi o katerih se nekateri učite politologije, sociologije in podobnega. Seveda je takšne potem tudi zlahka prepričati, da so za vse krivi socialisti, židje, migranti, you name it.

ZDA so imele ekstremen napredek v času 2. sv. vojne, ko je maso resursov obvladovala država. Bolj ko se deregulirajo, več težav imajo sami s seboj. Sovjetska zveza je vsem anomalijam navkljub imela dober del povojnega obdobja 8% gospodarsko rast in je od napol fevdalne države v 40-ih letih in po uničujoči vojni postala supersila in vesoljska tekmica ZDA. Pohlep ni napredek in pogosto zasebni interes omejuje napredek in dobrobit družbe (električni avtomobili in baterije, zdravstvo in farmacija, poljedelstvo in GMO itn. itn. z 'intelektualno lastnino' v računalništvu kot eklatantnim primerom nesmislov takšne dominacije zasebnega nad družbenim).

Dejstvo je, da današnja produkcija omogoča kvaliteten minimum za vse prebivalce planeta. Le komu je v interesu čedalje večja razslojenost in iz tega izhajajoči konflikti v času, ko bi fokus moral biti na izobraževanju, zagotavljanju zdravega življenja in okolja ter kolonizaciji osončja? A misliš, da bosta to naredila Gates in Musk? Ali morda korporacija kot je Apple, če bo uspel pred davkarijo skriti še zadnji zasluženi cent?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

ZloTech ::

Fritz je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


problem je potem glede napredka, to deluje če si talhko nonstop sposojaš denar od uspešnih kapitalističnih držav kot mi, kako bi bilo če tega nebi bilo?

In kje bo napredek? Kdo financira vse to če ti država vedno vzema več denarja in ga da revnim...


Kup neolib bullshita, tako kot vsi podobni poenostavljeni memi o katerih se nekateri učite politologije, sociologije in podobnega. Seveda je takšne potem tudi zlahka prepričati, da so za vse krivi socialisti, židje, migranti, you name it.

ZDA so imele ekstremen napredek v času 2. sv. vojne, ko je maso resursov obvladovala država. Bolj ko se deregulirajo, več težav imajo sami s seboj. Sovjetska zveza je vsem anomalijam navkljub imela dober del povojnega obdobja 8% gospodarsko rast in je od napol fevdalne države v 40-ih letih in po uničujoči vojni postala supersila in vesoljska tekmica ZDA. Pohlep ni napredek in pogosto zasebni interes omejuje napredek in dobrobit družbe (električni avtomobili in baterije, zdravstvo in farmacija, poljedelstvo in GMO itn. itn. z 'intelektualno lastnino' v računalništvu kot eklatantnim primerom nesmislov takšne dominacije zasebnega nad družbenim).

Dejstvo je, da današnja produkcija omogoča kvaliteten minimum za vse prebivalce planeta. Le komu je v interesu čedalje večja razslojenost in iz tega izhajajoči konflikti v času, ko bi fokus moral biti na izobraževanju, zagotavljanju zdravega življenja in okolja ter kolonizaciji osončja? A misliš, da bosta to naredila Gates in Musk? Ali morda korporacija kot je Apple, če bo uspel pred davkarijo skriti še zadnji zasluženi cent?


Politikantsko nakladanje te ne bo prineslo nikamor. Vedno krivite pohlep za pomanjkanje napredka, ko je pa ravno država tista ki s planskim sistemom preregulira vse do te mere da se sesuje samo vase.
Vsa ameriška industrija je bila usmerjena v vojsko, po državnih dekretih. Le z veliko napora so preprečili da bi se po koncu vojne vse sesulo samo vase.

USSR pa je bila tako ekonomsko uspešna da se je sesula sama vase. Briljanto ste ekonomsko izobraženi.

ZaphodBB ::

> Sovjetska zveza je vsem anomalijam navkljub imela dober del povojnega obdobja 8% gospodarsko rast in je od napol fevdalne države v 40-ih letih in po uničujoči vojni postala supersila in vesoljska tekmica ZDA.

Sovjetske številke niso imele nobenega stika z realnostjo. Just saying.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116880 (15478) connel
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811756 (10294) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914687 (13233) solatko
»

neto - bruto = ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7416108 (14094) gjural
»

"Naša" pokojnina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17333656 (30678) lexios

Več podobnih tem