» »

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Temo vidijo: vsi

ZaphodBB ::

maco-maco je izjavil:

UTD ni mišljen kot neka splošna povišica, šlo bi zgolj za poenostavitev in porazporeditev. Če je bilo do sedaj zadosti, bi bilo pa tudi v prihodnjosti. Rečmo temu fiksna plača, negativni davki, kar koli. Delo pa bi bilo delovna uspešnost.
Iščem članek o razpoložljivem dohodku
Da se znebimo dela na črno, subvencij, študentskega dela, skrivanja premoženja, minimalne plače, delovne dobe, pokojnin, grajenja hiš med bolniško,...
Lenuhe pa podpira sedanji sistem. Doma kofetkam, otroc majo brezplačen vrtec, stanovanje je skor zastonj,...

Mene veseli, da si se le izjasnil, da ti ni mar za reveže. Hvala lepa.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

-valvoline- ::

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Namesto prerazporeditve, raje znižajmo davke in poberimo manj in naj delavni ljudje dobijo več!

Vedno bi eni radi prerazporejali denar od tistih ki delamo!

Ukinit vse doklade, subvencije štipendije itd.

Štipendirajo naj firme ki rabijo nek kader
Socialna ok, naj bo, ampak nikoli več kot 50% minimalne NETO plače
Otroke pa naj ima samo oseba ki je KREDITNO SPOSOBNA... torej če te 10x preverijo preden ti odobrijo 30 letni kredit, bi moral enak postopek bit za spočetje otroka, kajti otrok je 30 letni kredit, ki ga morš financirat,včasih celo več kot je plačilo takega kredita na mesec! Otroško sposobnost se mora preverjat enako kot kreditna sposobnost!


Kako slepovidno.

Jaz pa tudi delam in bi da prerazporejanje ostane. Dohodnine sem plačal 958 EUR prejšnji mesec (s tem da imam debelo olajšavo za otroke), PIZ 988 EUR, osnovno zdravstveno zavarovanje 405 EUR (poleg tega pa še moj delodajalec) Pa ti?

In kaj ko kreditno sposobna oseba z otroki nesrečno izgubi telesno zmožnost za delo ali pa če samo nesrečno izgubi delo. Mah, dovolj da eden od partnerjev izgine in se vse podre. Potem otroke vzet in zakurit ali kaj?

JS ali ZS? V JS so vsi za prerazporejanje, ker prerazporejenega ne vidijo, samo neto. Prerazporejanje dejansko vdari samo po neto vplacnikih v proracun. Da ne bi kdo spet serjal da rdeca kamarila v js, ju in pri drzavnih monopolistih placuje davke, prispevke za pokojninsko in zdravstveno itn, JIH NE. Njihovo kao placevanje je zgolj sminka na papirju.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Izkušnje kažejo, da so visoki davki dobra stvar. Države z višjimi davki običajno zagotavljajo višo kvaliteto življenja.


Ja ja, dajmo pogledat Novo Zelandijo... kakšna je kaj kvaliteta življenja tam in kakšni so prispevki od plače v procentih napram našim? Kakšna je povprečna plača?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xmetallic ::

maco-maco je izjavil:

UTD ni mišljen kot neka splošna povišica, šlo bi zgolj za poenostavitev in porazporeditev. Če je bilo do sedaj zadosti, bi bilo pa tudi v prihodnjosti. Rečmo temu fiksna plača, negativni davki, kar koli. Delo pa bi bilo delovna uspešnost.
Iščem članek o razpoložljivem dohodku
Da se znebimo dela na črno, subvencij, študentskega dela, skrivanja premoženja, minimalne plače, delovne dobe, pokojnin, grajenja hiš med bolniško,...
Lenuhe pa podpira sedanji sistem. Doma kofetkam, otroc majo brezplačen vrtec, stanovanje je skor zastonj,...

Skrivanje premoženja in izogibanja plačila davka se znebiš tako, da delo nagrajuješ namesto da ga kaznuješ. Prihodki bi morali biti obdavčenčeni v obratni smeri. Na prvih 1000€ 40% davka, na naslednjih 1000€ 37% davka, na naslednjih 1000€ 34%, itd. Tisti, ki zasluži 3000€ na mesec bo tako še vedno plačal več davka ampak bo za plačevanje tega davka tudi nagrajen in ne kaznovan kot je praksa danes.

maco-maco ::

Mene veseli, da si se le izjasnil, da ti ni mar za reveže. Hvala lepa.

Ker si spet šel narobe računat. Tudi tisti z višjo plačo ne bi dobili nič več.

Skrivanje premoženja in izogibanja plačila davka se znebiš tako, da delo nagrajuješ namesto da ga kaznuješ.

Govorim o subvencijah itd. Tukaj UTD nagrajuje delo. Ker kreten bo šel delat za par 100€, če potem zgubi transferje.
Drugače pa, kolk pa rabiš za OK življenje? Žena ma 6k bruto, pa se ji zdi, da ma preveč. Se nad davki nič ne pritožuje.
Kaj?

ZaphodBB ::

Ker si spet šel narobe računat. Tudi tisti z višjo plačo ne bi dobili nič več.

Predvsem bi reveži dobili manj. Sploh tisti za katere socialna podpora ni dovolj. Jaz in jype pa res ne potrebujeva socialnih transferjev. Hvala lepa.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

looser ::

maco-maco je izjavil:

Drugače pa, kolk pa rabiš za OK življenje? Žena ma 6k bruto, pa se ji zdi, da ma preveč. Se nad davki nič ne pritožuje.

Če zaslužite preveč in se tega zavedate, bi se resnično priporočil za kakšne občasne donacije...

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Izkušnje kažejo, da so visoki davki dobra stvar. Države z višjimi davki običajno zagotavljajo višo kvaliteto življenja.


Ja ja, dajmo pogledat Novo Zelandijo... kakšna je kaj kvaliteta življenja tam in kakšni so prispevki od plače v procentih napram našim? Kakšna je povprečna plača?


Saj ni rekel, da morajo biti davki ravno od plač.
Kakšni so davki na nepremičnine, avto, premoženje v Novi Zelandiji?
(pa previdnost pri objavi teh podatkov, ker bi lahko kakšnega slovenceljna kap ;))

maco-maco ::

Predvsem bi reveži dobili manj. Sploh tisti za katere socialna podpora ni dovolj.

Ne, dobil bi spodoben UTD. Bi mu pa bilo omogočeno, da bi legalnko kaj malega postoril (če več ne zmore ali zna) in za to dobil plačilo.
Po kateri logiki naj bi dobil revež manj, če noben ne bi dobil več. Bi pa ljudje dobili nižjo plačo, to je res. Saj je v tisti povezavi, da se za minimalca ne splača delat. No, če bi bil UTD, bi se splačal tudi za manj. Delavec/nedelavec dobi finančno varnost, delodajalci fleksibilno delovno silo.
Kaj?

ZaphodBB ::

maco-maco je izjavil:

Predvsem bi reveži dobili manj. Sploh tisti za katere socialna podpora ni dovolj.

Ne, dobil bi spodoben UTD. Bi mu pa bilo omogočeno, da bi legalnko kaj malega postoril (če več ne zmore ali zna) in za to dobil plačilo.
Po kateri logiki naj bi dobil revež manj, če noben ne bi dobil več. Bi pa ljudje dobili nižjo plačo, to je res. Saj je v tisti povezavi, da se za minimalca ne splača delat. No, če bi bil UTD, bi se splačal tudi za manj. Delavec/nedelavec dobi finančno varnost, delodajalci fleksibilno delovno silo.

Invalidi, ostareli, veš oni ki imajo res težave - bi z UTD dobili manj. Ne se sprenevedat.

(pa previdnost pri objavi teh podatkov, ker bi lahko kakšnega slovenceljna kap ;))

No daj, povej koliko je tam, da lahko vidimo, če nabijaš. :D
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

thom4s ::

Vsi bi dobili manj, bi pa na upravi zaposlili nekaj svoje žlahte s temi magisti ter diplomami iz socialnih študij in si izplačali nagrade za doseženj cilj.

Če uvedejo grem direkt za socialca, edino kar bo moje delo bo zahtevati več zastonj ker me izkoriščajo bogati kapitalisti ki so mi ukradli x in imajo več kot jaz!

maco-maco ::

Ne se sprenevedat.
Z invalidi? Te si ti sem vtaknil. Ostareli bi dobili manj? Kateri?
Kako je lahko sedaj dovolj denarja, potem ga pa kar na enkrat ne bi bilo več? In to pri sistemu, ki spodbuja nedelo oz. delo na črno, prek napotnic,..

Če uvedejo grem direkt za socialca...

Tebi odgovarjat je malo mimo, a že sedaj imaš to možnost.
Kaj?

jb_j ::

napačna interpretacije z moje strani

Zanima me trenutni vložek v pokojninsko blagajno od ljudi nad povprečno in ljudi pod povprečno neto plačo v Sloveniji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

thom4s ::

maco-maco je izjavil:


Kako je lahko sedaj dovolj denarja, potem ga pa kar na enkrat ne bi bilo več? In to pri sistemu, ki spodbuja nedelo oz. delo na črno, prek napotnic,..


LOL, sistem ki te plača da ne delaš je spodbuda za to da si produktiven član družbe?

jb_j ::

velik - za računanje povprečne plače je ta:
604-1.047 - plače pod povprečjem
1.047-neskončno - plače nad povprečjem

lahko imamo par miljarderjev in miljon ljudi pod povprečjem in imamo razmeroma visoke povprečne mesečne plače

zato me zanima prispevek v pokojninsko blagajno ljudi nad povprečno in pod povprečno plačo.
tega podatka še nisem zasledil.

še to --> velika večina zaposlenih z 5x povprečne plače, ob upokojitvi skoraj ne bi potrebovala pokojnine

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

ZaphodBB ::

LOL, sistem ki te plača da ne delaš je spodbuda za to da si produktiven član družbe?

Bistvena razlika je, da po svojem namenu UTD ne bi nikomur preprečeval dela, kar trenutni sistem socialnih podpor počne.

Seveda ni nobenega razloga, da tega ne bi dopuščali že sedaj. Tako, da zakaj zato potrebujemo UTD, tudi meni ni jasno. In pomojem tudi maco še ni do konca premislil cele zadeve.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jb_j ::

lahko pa bi dopustili ljudem z 10ali več X povprečne plače, da so oproščeni do pokojnine, če plačujejo le 50% prispevkov za državo.

s tem bi nekako lahko "mogoče" uredili pokojninski sistem.
edino, če trenutno ljudje z nadpovprečno plačo prispevajo več kot 70-80% v pokojninsko blagajno

nekako pravična pokojninska blagajna bi bila

600-1000EUR
in
1000-1400EUR

ljudje v tem razmerju so upravičeni do pokojnine, ostali enostavno NE.
ker se lahko edino tukaj določa povprečna slovenska plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

jb_j je izjavil:

600-1000EUR
in
1000-1400EUR

ljudje v tem razmerju so upravičeni do pokojnine, ostali enostavno NE.
ker se lahko edino tukaj določa povprečna slovenska plača.

Sem nor jaz, ki to berem?
Je mogoče kaj drugega?

gruntfürmich ::

NikolormousB je izjavil:

Izkušnje kažejo, da so visoki davki dobra stvar. Države z višjimi davki običajno zagotavljajo višo kvaliteto življenja.

to seveda ni res.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

looser ::

gruntfürmich je izjavil:

to seveda ni res.

Namerno se zamenjujeta se vzrok in posledica. Seveda ne moreš uvajat visokih davkov med revne ljudi.

jb_j ::

takšno je lahko določilo povprečne plače.

Potrebno je določiti mejo "bogatunov", ki v določenem trenutku presegajo pokojninsko blagajno.
Lahko se izognejo pokojnine z nižjimi prispevki in ne dobijo pokojnine. --> še vedno vplačujejo v pokojninsko blagajno, ampak z tem, ko se odrečejo tej pravici, plačujejo nižje prispevke.

In ne me fakn jebat, da delavec ki dela 40-let, ne more dobit 20 let pokojnine.
Se pravi vplačuje 1/4 plače, 40 let v pokojninsko blagajno. Če bi vplačeval tolikšen prispevek, bi bil upravičen do polovice polne plače v pokoju v povprečju za 20let.

TO JE IZRAČUN ZA LJUDI POD POVPREČJEM, LJUDJE KREPKO NAD POVPREČJEM, bi lahko malo manj vplačevali v pokojninsko blagajno, se izognili pravici do pokojnine in pomagali ljudem malo pod in malo nad povprečjem SLOVENSKE PLAČE.

Skrbeti treba za ljudi malo nad in malo pod povprečjem, in ne "ZA SVOJO RIT"!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

jb_j je izjavil:

se izognili pravici do pokojnine in pomagali ljudem malo pod in malo nad povprečjem SLOVENSKE PLAČE.

Reče se sicer "odrekli" pravici, "izogibaš" se dolžnostim.
Se pravi, bi samo vplačevali v pokojninsko blagajno ali kako?
Se ne bojiš, da bi jih zelo težko zadržal, če bi še jim to nepovratno jemal?
Si to res najboljše premislil?

Fritz ::

xmetallic je izjavil:


Skrivanje premoženja in izogibanja plačila davka se znebiš tako, da delo nagrajuješ namesto da ga kaznuješ. Prihodki bi morali biti obdavčenčeni v obratni smeri. Na prvih 1000€ 40% davka, na naslednjih 1000€ 37% davka, na naslednjih 1000€ 34%, itd. Tisti, ki zasluži 3000€ na mesec bo tako še vedno plačal več davka ampak bo za plačevanje tega davka tudi nagrajen in ne kaznovan kot je praksa danes.

Jp, znano je, da se navadni delavci in inženirji masovno izogibajo plačilu davka in skrivajo svoje premoženje v davčnih oazah 8-)

Kar je pri progresivni obdavčitvi v Slo napačno je to, da je zelo visoka že pri nizkih dohodkih.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

looser ::

Fritz je izjavil:

Kar je pri progresivni obdavčitvi v Slo napačno je to, da je zelo visoka že pri nizkih dohodkih.

Ja, to je verjetno res ključen problem slovenskega obdavčevanja.

jakan123 ::

jb_j je izjavil:

takšno je lahko določilo povprečne plače.

Potrebno je določiti mejo "bogatunov", ki v določenem trenutku presegajo pokojninsko blagajno.
Lahko se izognejo pokojnine z nižjimi prispevki in ne dobijo pokojnine. --> še vedno vplačujejo v pokojninsko blagajno, ampak z tem, ko se odrečejo tej pravici, plačujejo nižje prispevke.

In ne me fakn jebat, da delavec ki dela 40-let, ne more dobit 20 let pokojnine.
Se pravi vplačuje 1/4 plače, 40 let v pokojninsko blagajno. Če bi vplačeval tolikšen prispevek, bi bil upravičen do polovice polne plače v pokoju v povprečju za 20let.

TO JE IZRAČUN ZA LJUDI POD POVPREČJEM, LJUDJE KREPKO NAD POVPREČJEM, bi lahko malo manj vplačevali v pokojninsko blagajno, se izognili pravici do pokojnine in pomagali ljudem malo pod in malo nad povprečjem SLOVENSKE PLAČE.

Skrbeti treba za ljudi malo nad in malo pod povprečjem, in ne "ZA SVOJO RIT"!!!!!!!!!!!!!!!!


Če ne bi imeli pravice do pokojnine, zakaj bi sploh vplačevali v pokojninsko blagajno? Zakaj bi zdaj nekdo moral plačevati za nekoga, ki ima pač nižjo plačo? Nisem bogatun, ampak mi ta ideja ni všeč. Nekdo spaca maturo in gre delat v trgovino za minimalca, nekdo se pa uči še 10 let ali več naprej in gara, da ima nadpovprečno plačo in potem naj bi podpiral tiste z minimalcem?

ZaphodBB ::

Jp, znano je, da se navadni delavci in inženirji masovno izogibajo plačilu davka in skrivajo svoje premoženje v davčnih oazah 8-)

Kolikor najbolj zmorejo. Poberejo vse transferje kar jih lahko najdejo, pa če so stroškovno učinkoviti ali ne. Recimo vrtci, meni se zdijo vrtci nepojmljivo dragi. Po mojem ima to vsaj nekakšno povezavo s tem, da so bolj kot ne v državni domeni.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jb_j ::

looser je izjavil:

jb_j je izjavil:

se izognili pravici do pokojnine in pomagali ljudem malo pod in malo nad povprečjem SLOVENSKE PLAČE.

Reče se sicer "odrekli" pravici, "izogibaš" se dolžnostim.
Se pravi, bi samo vplačevali v pokojninsko blagajno ali kako?
Se ne bojiš, da bi jih zelo težko zadržal, če bi še jim to nepovratno jemal?
Si to res najboljše premislil?


Kje se ti ne zdi super?
Vsi ki imajo več kot 5-10k ali več mesečne plače, lahko dobijo 10-20% popusta na prispevke, če se odrečejo pokojnini.

potreben bi bil natančnejši izračun, ampak že s tem grobim, bi najbrž pokojninska blagajna nekaj pridobila

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

jb_j je izjavil:

potreben bi bil natančnejši izračun, ampak že s tem grobim, bi najbrž pokojninska blagajna nekaj pridobila

Tole, ja, to... Podroben izračun... In koliko je teh 5-10k-arjev in kolikšno toleranco imajo, preden rečejo gtfo.

jb_j ::

samo keč je v tem, da je fotr vplačeval od plače 1.5-2k v pokojninsko blagajno skoraj 40-let.
realno je vplačeval več kot 1/4.
sedaj dobi le 1/4 tega.
Če bi vplačeval le 1/4 40 let, bi bil upravičen do 750-1k za povprečje 20-ih let
ne pa malo več kot 400+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

jb_j je izjavil:

samo keč je v tem, da je fotr vplačeval 1.5-2k v pokojninsko blagajno skoraj 40-let.
sedaj dobi le 1/4 tega.
Če bi vplačeval le 1/4 40 let, bi bil upravičen do 750-1k za povprečje 20-ih let

Ne vem, sploh ne na osnovi takšnega povzetka.
Nisem kakšen računar glede tega, btw, samo chatam.

jb_j ::

saj zato me zanimajo vložki v pokojninsko blagajno
minimalna plača+
1000+
2000+
3000+
in
bogatuni

looser ::

Poišči in prilepi, težko, da bo kdo drug to storil namesto tebe, sploh, če ni dovolj zaintrigiran.

Webmojster ::

jb_j je izjavil:

saj zato me zanimajo vložki v pokojninsko blagajno
minimalna plača+
1000+
2000+
3000+
in
bogatuni


Tukaj si izračunaj
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

Pri 1000€ neto npr vplačaš ti 232,27 EUR, tvoj delodajalec pa 132,62 EUR - torej nekje 365€ za pokojnino.

thom4s ::

ZaphodBB je izjavil:

LOL, sistem ki te plača da ne delaš je spodbuda za to da si produktiven član družbe?

Bistvena razlika je, da po svojem namenu UTD ne bi nikomur preprečeval dela, kar trenutni sistem socialnih podpor počne.


Ma bizgec.
Če si na sociali ti je prepovedano delat? Ti si umsko bolan lenuh, ni čudno da bi rad vse zastonj.

solatko ::

To ni podatek, za katerega se sprašuje - pravi podatek bi bil, koliko je vplačnikov v posameznem plačilnem razredu.

Na primer:

plače do 1000€ - število x - višina x - plačano vsak mesec v pokojninsko blagajno x
plače do 2000€ - število x - vičina x - x
plače do 3000€ - x - x - x, ........................

Tega podatka v naši statistiki ne boste našli, saj bi pokazalo realno stanje naših dohodkov in to, da je praktično sredni sloj uničen.

Tako se pač jemlje statistične podatke in zato je statistika največja laž na svetu, saj ne kaže realnega stanja na nobenem področju.

thom4s - ja bizgec, za denar ti je prepovedano občasno kaj storit, če bi imel pa redno delo pa noben nebi bil na sociali.
Delo krepa človeka

jb_j ::

Webmojster je izjavil:

jb_j je izjavil:

saj zato me zanimajo vložki v pokojninsko blagajno
minimalna plača+
1000+
2000+
3000+
in
bogatuni


Tukaj si izračunaj
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

Pri 1000EUR neto npr vplačaš ti 232,27 EUR, tvoj delodajalec pa 132,62 EUR - torej nekje 365EUR za pokojnino.



Svaka čast model. 1000EUR neto, slaba polovica!!!! Ne četrtina prispevkov mesečno.
Se pravi bi vsak pri 1k mesečne plače, bil upravičen do 730EUR pokojnine, če pokojnina traja v povprečju 20-let

Povprečna življenska doba v SLO:
20let --> šola
40let dela --> pokojnina
starost 60let (1k plače, 40let) --> povprečno 20-let, pokojnine 730EUR v povprečju (ker je povprečna življenska doba v SLO 80let)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

jb_j je izjavil:

...

Razčlemba je ok, skupna masa še boljša.

jb_j ::

Pokojnina po izračunu 1k neto (40let):
Pokojnina v povprečju!!!!!! (20-ih letih pokojnine) znaša 730EUR!
-->po izračunu
Kdo vplačuje premalo, da se pokojninski sistem sesuva?
Ljudje pri 1k dobijo že premalo pokojnine.
Ljudje nad 2k ali ljudje pod 2k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

Premalo je vplačnikov, premalo otrok in to pač...
Demografsko piramido klikni, recimo, za leta po 2000...
Razen, če bi želeli 2k-arja opuliti do zadnjega centa, ker bi to bilo boljše?

solatko ::

jb_j - Od plač pod povprečjem je najmanj prispevkov, statistika ne pove koliko je teh in koliko dugih, ki imajo malo več in tistih, ki imajo veliko več.

Problem slovenskih blagajn so nizke plače, torej premalo firm z visoko dodano vrednostjo.

Razlika je nastala, ko je šla kolektivna pogodba iz razmerja 1-4 na 1-100+, saj moraš pri enaki količini denarja 100-tim nekaj vzeti, da daš nekomu več, od česar pa ni odvisen zaslužek firme, samo razslojenost narediš po željah tistih, ki bi mimo ustvarjene vrednosti želeli postati bogati.

Vsaka višja plača, ki je rezultat dobrega dela in dobrih rezultatov je v redu, vendar pri nas ni tako, pri nas plačo določa izobrazba in položaj, nikakor pa ne rezultati delovnega mesta.
Delo krepa človeka

noraguta ::

To ni piramida ampak demografska povezava med. In and out. Se pač spremenijo parametri na neko konstantno in to je to. Potem bomo pa al fukal al pa uvažal delavce. Ni glih yo znanost. Zadnjih dveh dni ampak desetletij.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

looser ::

noraguta je izjavil:

To ni piramida ampak demografska povezava med. In and out. Se pač spremenijo parametri na neko konstantno in to je to. Potem bomo pa al fukal al pa uvažal delavce. Ni glih yo znanost. Zadnjih dveh dni ampak desetletij.

Ne me tepst, sem samo skopiral uraden naslov, jasno, da gre tudi za projekcije.
Fukal je ok, delal otroke, pa, izgleda, ne.
V vsakem primeru bo krivica lopnila po nas, ki si ne bomo znali pomagati.

jb_j ::

solatko je izjavil:

jb_j - Od plač pod povprečjem je najmanj prispevkov, statistika ne pove koliko je teh in koliko dugih, ki imajo malo več in tistih, ki imajo veliko več.

VIR?
Številka 62.7% pod povprečjem mi je zelo lepa, ima slučajno kdo podatek, ki to potrjuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

solatko ::

jb_j - Ravno v tem je problem, da realnih podatkov, ki bi pokazali revščino, ki se ji v SLO reče plača, ne boš našel, zato boš tudi težko dobil podatke, koliko na kup dreka, ki se mu reče državni proračun, prinesejo posamični davčni razredi. To ti tudi pokaže s kakšno dodano vrednostjo se ukvarjajo naši delodajalci.
Delo krepa človeka

noraguta ::

solatko je izjavil:

jb_j - Ravno v tem je problem, da realnih podatkov, ki bi pokazali revščino, ki se ji v SLO reče plača, ne boš našel, zato boš tudi težko dobil podatke, koliko na kup dreka, ki se mu reče državni proračun, prinesejo posamični davčni razredi. To ti tudi pokaže s kakšno dodano vrednostjo se ukvarjajo naši delodajalci.

Plača in vse ostalo je obdavčeno posebej. Ravnotako so proti ostalim deželam komunalni prispevki naravnost absurni. Zakaj misliš da so investoroji iz tujine oproščeni le teh.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m0r4l1z3d ::

Saj eni vlečejo pokojnino 30 let, drugi pa od 0 do 5 recimo, odvisno
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

konspirator ::

ZaphodBB je izjavil:

LOL, sistem ki te plača da ne delaš je spodbuda za to da si produktiven član družbe?

Bistvena razlika je, da po svojem namenu UTD ne bi nikomur preprečeval dela, kar trenutni sistem socialnih podpor počne.


Seveda ni nobenega razloga, da tega ne bi dopuščali že sedaj. Tako, da zakaj zato potrebujemo UTD, tudi meni ni jasno. In pomojem tudi maco še ni do konca premislil cele zadeve.

Boldano ne drži v celoti**.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
**Dodatek za delovno aktivnost
--

ZaphodBB ::

konspirator je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

LOL, sistem ki te plača da ne delaš je spodbuda za to da si produktiven član družbe?

Bistvena razlika je, da po svojem namenu UTD ne bi nikomur preprečeval dela, kar trenutni sistem socialnih podpor počne.


Seveda ni nobenega razloga, da tega ne bi dopuščali že sedaj. Tako, da zakaj zato potrebujemo UTD, tudi meni ni jasno. In pomojem tudi maco še ni do konca premislil cele zadeve.

Boldano ne drži v celoti**.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
**Dodatek za delovno aktivnost

O fino, nisem vedel da so to naredili. Hvala za informacijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mato989 ::

Webmojster je izjavil:

jb_j je izjavil:

saj zato me zanimajo vložki v pokojninsko blagajno
minimalna plača+
1000+
2000+
3000+
in
bogatuni


Tukaj si izračunaj
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

Pri 1000€ neto npr vplačaš ti 232,27 EUR, tvoj delodajalec pa 132,62 EUR - torej nekje 365€ za pokojnino.


Tako je, torej če bi 40 let delal za 1.000€ neto bi prihranil točno 175.200€ samo kar zdaj vplačaš v ZPIZ!!!!

Torej brez obresti bi si lahko sam sebi izplačeval pokojnino 730€ na mesec naslednjih DVAJSET LET!!!

Ampak to sploh ni bistveno... zdaj pa pomisli za trenutek, če recimo delaš 40 let, daješ tako na stran imaš 175.200 PLUS obresti ki niso zanemarljive! In potem zveš da si dobil raka ali nekaj in te bo pobralo v 6 mesecih...

Kaj narediš? Ne sekiraš se, ker bo tvoj otrok podedoval 175.200€ + obresti in bo šel lahko v "penzijo" z 40timi recimo. Vse to samo če bi imeli individualne račune...

Tako pa ta denar "izpuhti" stran od tvoje družine na tako prefinjen način, ki se imenuje Pokojninski PAYTOGO sistem ki ga je uvedel slepar Bismarck!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Torej brez obresti bi si lahko sam sebi izplačeval pokojnino 730€ na mesec naslednjih DVAJSET LET!!!
Ja, ampak samo sebi. Svojim kolegom, ki niso hodili v službe (ker jih niso mogli dobit, ker se jim ni ljubilo, ali pa iz poljubnega drugega razloga), pa ne. In kljub temu bi ti kolegi potrebovali dohodke, ker bi brez njih prej ali slej ugotovili, da je najbolje, da stopijo skupaj in te oropajo, ker druge možnosti nimajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117060 (15658) connel
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811868 (10406) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914826 (13372) solatko
»

neto - bruto = ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7416265 (14251) gjural
»

"Naša" pokojnina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17333997 (31019) lexios

Več podobnih tem