» »

Identifikacija varnostnika

Identifikacija varnostnika

«
1
2 3 4

noob96 ::

Imel sem čudno izkušnjo... V našem kraju se odpira nov trgovski center, ki pa še ni dokončan, ampak tudi ni več v gradnji. Dostop je možen po dovozu tako kot bo pač potem...

Ker me je "matral firbec" sem šel pogledat kako izgleda. Zadeva ni ograjena, pač dostop je z vseh smeri. Ravno ko sem zapuščal avto je do mene pritekel varnostnik, češ da kaj delam, da naj se takoj odstranim da je to varovano območje. Ker je bila že tema, nisem videl v katero varnostno službo je oblečen pa sem ga vljudno pozdravil in vprašal če mi lahko pove zakaj je tako nesramen in s katere varnostne službe je. On pa je kar nadaljeval da naj se odstranim, da sem na zasebnem območju, ki je varovano in da naj sedem v avto in se odpeljem. Še dvakrat sem ga vprašal kako mu je ime in katero varnostno službo predstavlja, pa je nadaljeval svojo mantro.

Pač sem odšel in pozabil. Sedaj pa mi ne da mira, saj zakon o zasebnem varovnju pravi, da se mora varnostnik, ki izvaja ukrepe predstaviti s polnim imenom in priimkom, službeno kartico in varnostno službo. Je potem takem ta varnostnik kršil ta pravila ali te res lahko kar tako naženejo brez zakaj?

Vem, da ni življenskega pomena, samo razjezilo me je ker je bil res osoren in neprijazen, jaz pa sem res dal vse od sebe, da bi pokazal dobro voljo.

Imajo sploh varnostne službe kakšne posledice, če se tako vedejo? Ali je to pač "jebiga stari" kategorija?

K0l1br1 ::

noob96 je izjavil:

te res lahko kar tako naženejo brez zakaj?
Jaz svoji mulariji rečem: je tvoje? Ni tvoje.

vostok_1 ::

Varnostniki so težaki, to je pač del njihove službe. Point varnostnika je da je intimidating.

Če si bil na zasebni lastnini pač nimaš drugega rečt kot, hvala nasvidanje. Je le njegovo delo, da spodi take stran.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

marvin42 ::

Bil si na privatni posesti. Če prideš k meni domov na vrt šnofat, te bom tudi nagnal. Če me boš pa začel še spraševat kako mi je ime, se ti pa slabo piše. Verjemi mi, trgovski center bo na veliko oglaševal dan, ko se boš lahko prvič oglasil pri njih. Do takrat se pa drži javnih površin.
Mostly Harmless

Blinder ::

Ne razumem zakaj braniste varnostnika. Avtor threada ne more niti vedet, al ije bil res varnostnik ali je samo bil nekdo ki se je pretvarjal za varnostnika.

A ce vas med voznjo nek xy clovek ustavi z liziko in vam rece, da mu morate dat 1000€ , sicer grete v zapor, mu bote tudi kar tako na lepe oci placali?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

K0l1br1 ::

Blinder je izjavil:

Avtor threada ne more niti vedet, al ije bil res varnostnik ali je samo bil nekdo ki se je pretvarjal za varnostnika.
Pravi, da je bil varnostnik in se sklicuje na pravila, da bi se kot varnostnik moral legitimirati. Avtor ne trdi, da oseba ni bila varnostnik.

Malo smo naveličani, da vsak, ki ima 5 minut časa, misli, da lahko jebe nek _poklic_ v glavo zaradi poklica samega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

noob96 ::

Ravno to je problem, ja. Res ne iščem pravice, da bi se lahko sprehajal po privat zemlji, komentarji kot so "če bi bil ti pri meni, bi se ti slabo pisalo", so res, kot da ste pobegnili iz gozda.

Saj ne pravim, da sem nad zakonom ali da imam pravico biti tam, kjer drugi nimajo. Pač sem zataval na "privat" zemljo, brez da bi preskakoval ograje ali ignoriral znake da je to privat.

In odnos varnostnika se mi res pač ni zdel primeren. Kaj bo naslednje? Da bodo s pištolami preganjali? "Saj lahko, saj je privat."

marvin42 ::

Še enkrat: če prideš na moje dvorišče, je popolnoma nepomembno ali te z njega naženem jaz, moja žena, ali pa te z njega nažene moj sosed.
Mostly Harmless

Brane22 ::

Po njihovi logiki bi te lahko na privat zemlji sleku in nagnal odkoder si prišel.

Mislim karneki. Kako naj bi ti vedu, da je zemljišče privatno, če to ni označeno in ograjeno ?

In zakaj bi nekomu kar tako verjel na besedo, da je zemljišče privatno ?
Če bi blo to tko simpl, bi lahko vedno parkiral zastonj, tudi na polnem parkingu.

Samo narisal bi se in tipu zatežil, da je parkiral na privat označenem parkingu in da naj se spelje.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

noob96 ::

marvin42 je izjavil:

Še enkrat: če prideš na moje dvorišče, je popolnoma nepomembno ali te z njega naženem jaz, moja žena, ali pa te z njega nažene moj sosed.


Močno dvomim, da je ta center od tega dotičnega varnostnika. Če bi bil v njegovi lasti, da. Če pa opravlja delo varnostnika pa ne vem če lahko kar tako naganja vse okoli sebe. Ali pač?

mauriciofabi ::

marvin42 je izjavil:

Še enkrat: če prideš na moje dvorišče, je popolnoma nepomembno ali te z njega naženem jaz, moja žena, ali pa te z njega nažene moj sosed.

ubistvu ne

lahko me verbalno opozoriš da sem na privat zemljišču, za kake bolj nasilne načine odstranjevanja rabiš policijo

chucki ::

Če si bil na varovanem območju ima pravico ugotoviti tvojo istovetnost. Lahko bi pa od njega zahteval službeno izkaznico.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

smacker ::

Najboljše da bi te mirno gledal, ti ponudil sendvič in cigaret, naslednji dan pa ostal brez službe z lačnimi otroci, zato ker si ti razvajenec hočeš pogledat kolko trgovin bo v centru.

mauriciofabi ::

chucki je izjavil:

Če si bil na varovanem območju ima pravico ugotoviti tvojo istovetnost. Lahko bi pa od njega zahteval službeno izkaznico.

ja to je res tam imajo večja pooblastila samo nakupovalno središče pa pa jek ni iso

chucki ::

Nimajo pooblastil, te imam jaz. Oni izvajajo ukrepe na varovanem območju. Varovano območje je pa lahko tudi travnik, če se naročnik tako odloči.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mauriciofabi ::

se ti pa mora identificirati v vsakem primeru (isto policaj)

sori chucki ti ne moreš določit da se po tvojem travniku sprehajajo oboroženi varnostniki, ki te imajo pravico ustreliti če ne gre drugače, okoli jek pa je tak

chucki ::

Če pa imaš vaške veselice sredi travnika in varujejo območje. To nima veze... Pri varovanju javnih zbiranj in gostinskih lokalov pa noben ni oborožen, razen varnostnik intervent.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

MadMicka ::

Zakon o zasebnem varovanju določa v 8. odstavku 11. člena, da se mora po končanem postopku varnostnik na zahtevo posameznika, zoper katerega je ukrepal, predstaviti z imenom in priimkom ter kje je zaposlen. V 89. členu pa je predpisana globa.

Če je že varnostnik, potem pač naj dela v skladu s predpisi, ali pa naj zamenja službo.

To, da se eni jezite na posameznika, ki je zahteval od varnostnika, kar sicer lahko zahteva, je povsem nerazumljivo. Jasno, da je treba biti bolj strog do tistih, ki imajo pooblastila, kot pa do ostalih državljanov, če tega ne zapopadete, potem tudi ne zapopadete koncepta "zahodnih" držav, ki temeljijo na človekovih pravicah in svoboščinah.

mauriciofabi ::

še policaji se identificirajo ne pa da ga bo en varnostnik sral

Bud_Bundy ::

Pa dobro plačani so najbrž malo manj od minimalca in delajo neke hecne delavnike. Ne moreš zdaj pričakovat bogvekaj.

miraldi ::

MadMicka je izjavil:

Zakon o zasebnem varovanju določa v 8. odstavku 11. člena, da se mora po končanem postopku varnostnik na zahtevo posameznika, zoper katerega je ukrepal, predstaviti z imenom in priimkom ter kje je zaposlen. V 89. členu pa je predpisana globa.

Če je že varnostnik, potem pač naj dela v skladu s predpisi, ali pa naj zamenja službo.

To, da se eni jezite na posameznika, ki je zahteval od varnostnika, kar sicer lahko zahteva, je povsem nerazumljivo. Jasno, da je treba biti bolj strog do tistih, ki imajo pooblastila, kot pa do ostalih državljanov, če tega ne zapopadete, potem tudi ne zapopadete koncepta "zahodnih" držav, ki temeljijo na človekovih pravicah in svoboščinah.


Prav tako bi lahko oz. moral varnostnik zahtevati njegovo Istovetnost(osebno izkaznico) pa ga je raje nagnal, kot da drug drugemu kažeta osebne izkaznice!

Verjami, da je varnostnik zelooo srečen v svoji službi ko dela petke in svetke za minimalca..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

zenith1 ::

Mislim, da je varnostnik ukrepal pravilno. Si bil pač potencialni lopov, zaradi katerih je on tam.

tomazic89 ::

zenith1 je izjavil:

Mislim, da je varnostnik ukrepal pravilno. Si bil pač potencialni lopov, zaradi katerih je on tam.

Kaj pa ce bi bil varnostnik (preoblecen ali pa z druge varnostne sluzbe) in bi njegovi kolegi za vogalom 'potencialno' izvajali rop? Ce bi mene varnostnik tako nagnal in se ob vljudni pobudi avtentikacije in avtorizacije obnasal, kot se je ta do @op-a, bi posteno razmislil, ce nebi morda poklical policije.
Varnostnih sluzb je malo morje, cudnih tipov, ki za njih delajo pa se vec...

K0l1br1 ::

Brane22 je izjavil:

Mislim karneki. Kako naj bi ti vedu, da je zemljišče privatno, če to ni označeno in ograjeno ?
Res je težko. V sloveniji so vsa zemljišča privatna. Nekatera pa imajo status javnega dobra ala ceste, vendar cesto od vsega drugega smo sposobni fino ločiti. OP pa pravi, da bi šel firbcat tam, kjer je vedel, da ni nič njegovega ali javnega.

mauriciofabi ::

K0l1br1 je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Mislim karneki. Kako naj bi ti vedu, da je zemljišče privatno, če to ni označeno in ograjeno ?
Res je težko. V sloveniji so vsa zemljišča privatna. Nekatera pa imajo status javnega dobra ala ceste, vendar cesto od vsega drugega smo sposobni fino ločiti. OP pa pravi, da bi šel firbcat tam, kjer je vedel, da ni nič njegovega ali javnega.

lej v normalni državi bi se varnostnik lepo predstavil (tudi z dokumenti), razložil, da gre za zasebno zemljišče in da zaradi lastne varnosti (navsezadnje gre za gradbišče) tam zadrževanje nepooblaščenim osebam ni dovoljeno

če bi op verbalno kompliciral še naprej bi pa poklical policijo in naj se oni s tem ukvarjajo

edino če bi op napadel koga pa bi lahko varnostnik fizično ukrepal

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

mauriciofabi je izjavil:

v normalni državi bi
V normalni državi op ne bi stikal tam, varnostniku pa ne bilo treba priti.

poweroff ::

Bud_Bundy je izjavil:

Pa dobro plačani so najbrž malo manj od minimalca in delajo neke hecne delavnike. Ne moreš zdaj pričakovat bogvekaj.

Ja, jaz sem tudi slabo plačan, pa v službo se mi mudi vsako jutro. Ne moreš pričakovat, da bom vozil po omejitvah. Če pa kakšnega otroka ped šolo zbijem pa... je pa vlada kriva ker imamo tako nizke plače!

Mislim, WTF???
sudo poweroff

mauriciofabi ::

K0l1br1 je izjavil:

mauriciofabi je izjavil:

v normalni državi bi
V normalni državi op ne bi stikal tam, varnostniku pa ne bilo treba priti.

vedno je kriv op

nisem vedel da imamo v slo zakon, ki prepoveduje walking while op

če je 'stikal' samo enkrat pred opozorilom imo ni storil nič narobe

looser ::

Op, sam (osebno) se ne sprehajam po posestvih, kamor nisem tako ali drugače vabljen... Pa še tja, kamor sem, se ne sprehajam prav pogosto...
Morda lahko tudi tako gledaš, da te je varnostnik zaščitil pred napadom chupacabre, ki je nisi videl za grmom.
Predlagam, da pokličeš lastnika trgovskega centra in mu celotno izkušnjo posreduješ.
Za vsak slučaj obvesti še 24 ur.
Če si videl organiziran rop, se ne vpletaj, ampak pokliči policijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

mauriciofabi ::

lol, no

saj je op lepo napisal, gradijo nov trgovski center, zadeva je prosto dostopna, njega je pač matral firbec in je šel pogledat

normalno bi se mu varnostnik tudi predstavil (op je mogoče vprašal kot kreten, ampak to ni izgovor, če maš težave z brzdanjem jeze nisi za varnostnika... v op sicer piše drugače ampak vsak sebe predstavi v najboljši luči), rekel da gre za zasebno zemljšišče in ga bo moral zaradi lastne varnosti in želja lastnika prositi, naj odide, mogoče bi še kako rekla, op bi obrnil in šel

Invictus ::

Če nov trgovski center ni dokončan, je še gradbišče, torej ni prosto dostopen.

Dokler nima uporabnega dovoljenja, se nepooblaščeni nimajo tam kaj sprehajat.

Poleg tega se po gradbiščih kar fajn krade opremo, katere cene gredo v deset tisoče EUR.

In ga je varnostnik po pravici steral v 3PM. In ne, ni se mu treba predstavljat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

looser ::

Čemu (resno) bi se varnostnik moral identificirati? Op lahko natančno izve, kdo ga je (upravičeno ali ne) nagnal, če to res želi in ne stoka na forumu zaradi nekakšne užaljenosti. Ne vem sicer, zakaj bi se moral varnostnik osebno identificirati pred nekim naključnim in, predvsem, nepovabljenim opom (morde celo z nečednimi nameni??)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

St235 ::

Kak idiotizem je pa zdaj to? Kake odskodnine? Kaj si pojedel in kje lahko dobimo tako dobro robo?

K0l1br1 ::

Saj tožbo mu spišemo tle na forumu, vsakemu nakaže 0.1 BTC, pa bo.

looser ::

Kaj pa predlagaš opju, ker je varnostnik (po tvoji razlagi) menda ravnal v nasprotju "Zato ker to od njega zahteva zakon in ker to velevajo osnove poslovnega bontona."... Neka sankcija mora biti za varnostnika in za to, da se mladi op potolaži, ker pač ni bil obravnavan v belih rokavičkah... Ali zakaj sicer vso to stokanje tukaj? Mislim, če je opu to prva krivična obravnava, je skrajni čas, da začne pridobivati izkušnje o realnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

K0l1br1 ::

Najboljša sankcija bi bila, da bi op vsakemu tule nakazal 0.1 BTC. Najbrž si je šel spososti orodje na gradbišče.

St235 ::

looser je izjavil:

Kaj pa predlagaš opju, ker je varnostnik (po tvoji razlagi) menda ravnal v nasprotju "Zato ker to od njega zahteva zakon in ker to velevajo osnove poslovnega bontona."... Neka sankcija mora biti za varnostnika in za to, da se mladi op potolaži, ker pač ni bil obravnavan v belih rokavičkah... Ali zakaj sicer vso to stokanje tukaj? Mislim, če je opu to prva krivična obravnava, je skrajni čas, da začne pridobivati izkušnje o realnosti.


Op ima vso moznost, da zadevo prijavi na inspektorat ali neposredno njegovem delodajalcu. Sanjat o oskodninah in ne vem kaksne blodnje se imas nima nikakrsne realne podlage.

O nepravilnem ravnanju tako op kot varnostnika pa ni dvoma, v kolikor so navedbe op resnicne.

ZloTech ::

noob96 je izjavil:

Imel sem čudno izkušnjo... V našem kraju se odpira nov trgovski center, ki pa še ni dokončan, ampak tudi ni več v gradnji. Dostop je možen po dovozu tako kot bo pač potem...

Ker me je "matral firbec" sem šel pogledat kako izgleda. Zadeva ni ograjena, pač dostop je z vseh smeri. Ravno ko sem zapuščal avto je do mene pritekel varnostnik, češ da kaj delam, da naj se takoj odstranim da je to varovano območje. Ker je bila že tema, nisem videl v katero varnostno službo je oblečen pa sem ga vljudno pozdravil in vprašal če mi lahko pove zakaj je tako nesramen in s katere varnostne službe je. On pa je kar nadaljeval da naj se odstranim, da sem na zasebnem območju, ki je varovano in da naj sedem v avto in se odpeljem. Še dvakrat sem ga vprašal kako mu je ime in katero varnostno službo predstavlja, pa je nadaljeval svojo mantro.

Pač sem odšel in pozabil. Sedaj pa mi ne da mira, saj zakon o zasebnem varovnju pravi, da se mora varnostnik, ki izvaja ukrepe predstaviti s polnim imenom in priimkom, službeno kartico in varnostno službo. Je potem takem ta varnostnik kršil ta pravila ali te res lahko kar tako naženejo brez zakaj?

Vem, da ni življenskega pomena, samo razjezilo me je ker je bil res osoren in neprijazen, jaz pa sem res dal vse od sebe, da bi pokazal dobro voljo.

Imajo sploh varnostne službe kakšne posledice, če se tako vedejo? Ali je to pač "jebiga stari" kategorija?


On je plačan in najet da teži. Varovana območja morajo imeti table. Zemljišče je verjetno zasebno, vendar če ni ograjeno in označeno ti težko kaj pravno teži.

looser ::

Sem tudi jaz predlagal, da lahko natančno izve, kdo ga je (domnevano nepravilno) nagnal.
Odškodnina je bila sarkazem, ne blodnja, očitno se ni razbralo iz:
"Potem pa naj op toži za mastne pare, kaj č'mo... Teorija in praksa, pač..."

ZloTech, vsa gradbišča so označena in ograjena (ali morajo biti), s tablami o projektu, investitorju, nadzornikih, itd.

Kolibri, ne vem, če ima kaj bolj pametnega delati, glede na to, da mu je pustilo travme. To ni zdaj več vprašanje presoje, ampak čustev :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

K0l1br1 ::

Ima zagotovo kaj bolj pametnega delati kot tožariti nekega varnostnika.

ginekk ::

noob96 je izjavil:

Imel sem čudno izkušnjo... V našem kraju se odpira nov trgovski center, ki pa še ni dokončan, ampak tudi ni več v gradnji. Dostop je možen po dovozu tako kot bo pač potem...

Ker me je "matral firbec" sem šel pogledat kako izgleda. Zadeva ni ograjena, pač dostop je z vseh smeri. Ravno ko sem zapuščal avto je do mene pritekel varnostnik, češ da kaj delam, da naj se takoj odstranim da je to varovano območje. Ker je bila že tema, nisem videl v katero varnostno službo je oblečen pa sem ga vljudno pozdravil in vprašal če mi lahko pove zakaj je tako nesramen in s katere varnostne službe je. On pa je kar nadaljeval da naj se odstranim, da sem na zasebnem območju, ki je varovano in da naj sedem v avto in se odpeljem. Še dvakrat sem ga vprašal kako mu je ime in katero varnostno službo predstavlja, pa je nadaljeval svojo mantro.

Pač sem odšel in pozabil. Sedaj pa mi ne da mira, saj zakon o zasebnem varovnju pravi, da se mora varnostnik, ki izvaja ukrepe predstaviti s polnim imenom in priimkom, službeno kartico in varnostno službo. Je potem takem ta varnostnik kršil ta pravila ali te res lahko kar tako naženejo brez zakaj?

Vem, da ni življenskega pomena, samo razjezilo me je ker je bil res osoren in neprijazen, jaz pa sem res dal vse od sebe, da bi pokazal dobro voljo.

Imajo sploh varnostne službe kakšne posledice, če se tako vedejo? Ali je to pač "jebiga stari" kategorija?


Bod vesel, da te ni po buči. Tako je meni en vletel v novogradnjo (mojo hišo). Jaz sem bil čisto zamaskiran zaradi polaganja steklene volne in on flegma vleti v prvo nadstropje, vrat še nismo imeli, niti pozdravil me ni (si misli en delavec pač) in si še kar naprej ogleduje ter firbca... Potem je malo spremenil ton, ko sem slekel masko, ampak ni dvakrat manjkalo da mu kaj v glavo prileti.

St235 ::

looser je izjavil:

Sem tudi jaz predlagal, da lahko natančno izve, kdo ga je (domnevano nepravilno) nagnal.
Odškodnina je bila sarkazem, ne blodnja, očitno se ni razbralo iz:
"Potem pa naj op toži za mastne pare, kaj č'mo... Teorija in praksa, pač..."

ZloTech, vsa gradbišča so označena in ograjena (ali morajo biti), s tablami o projektu, investitorju, nadzornikih, itd.

Kolibri, ne vem, če ima kaj bolj pametnega delati, glede na to, da mu je pustilo travme. To ni zdaj več vprašanje presoje, ampak čustev :-)

V bistvu se je zacelo s tole izjavo:Čemu (resno) bi se varnostnik moral identificirati? Od tukaj naprej je pac tezko locit med sarkazmom in idiotizmimom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ZloTech ::


ZloTech, vsa gradbišča so označena in ograjena (ali morajo biti), s tablami o projektu, investitorju, nadzornikih, itd.


OP je rekel da to ni več v gradnji. Torej so table in ograje verjetno pobrali ali pač ?


Bod vesel, da te ni po buči. Tako je meni en vletel v novogradnjo (mojo hišo). Jaz sem bil čisto zamaskiran zaradi polaganja steklene volne in on flegma vleti v prvo nadstropje, vrat še nismo imeli, niti pozdravil me ni (si misli en delavec pač) in si še kar naprej ogleduje ter firbca... Potem je malo spremenil ton, ko sem slekel masko, ampak ni dvakrat manjkalo da mu kaj v glavo prileti.


So pa pogumni

looser ::

Varnostnik ima uniformo in gor piše vsaj firma, če že ne priimek varnostnika. Op očitno (tako ali drugače) ni videl uniforme, zato pa lahko pokliče investitorja in posreduje travmatično izkušnjo ob določenem času kot nepovabljenemu. Investitor ga bo, domnevam, napotil na svojo spletno stran. Če bo vztrajen, lahko izve še ime in priimek varnostnika. Kaj bo s tem podatkom, nimam pojma, ampak op-ju je očitno zelo pomembno (glede na naslov teme), kar pa je mogoče malo, hmm, nenavadno, a ni?

ZloTech, ja, ne vem, kako je bilo. Najboljše, da op doda posnetke gradbišča, ker sicer ne vem, kaj pričakuje od tega foruma. Pa sam si kar ne bi drznil hoditi kar tako po nedokončanem objektu in očitno po temi. Kaj pa, če si na kakšnem kosu v temi spotakne iz razbije nos?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

mauriciofabi ::

pizda ste eni trdi

varnostnik se mora po zakonu identificirat (mislim drugače se ti jaz oblečem v varnostnika pa grem ukrast bagra), še če nekoga ubiješ in te policija aretira se ti morajo na tvojo zahtevo takoj ko je varno identificirat

nadalje je op napisal da se da komot pripeljat do gradbišča se pravi težko rečemo da je bilo fizično zavarovano razen z varnostnikom

pač res je da je op storil napako in zapeljal na zasebno zemljišče (tu pomoje noben ne išče izgovorov zanj), varnostnik ga je na napako opozoril, do tu vse lepo in prav, ampak res ne vidim razgloga da da se mu ne bi identificiral preden je op obrnil in šel

looser ::

Mauiricofabi, ok, pa recimo, da je bil varnostnik bil štorast in se ni predstavil. In kaj zdaj, se je svet nehal vrteti? Travmatiziran op še vedno lahko izve, kdo mu je prizadejal to nesrečo, da bo zdaj do konca življenja impotenten (ali kaj). Lepo nekaterim, da vas vedno pedenajo v rokavičkah :-)

Torej povzetek: Strogo zahtevajte, da se VAM vsi varnostniki IDENTIFICIRAJO, ker sicer se lahko zgodi, da bodo ukradli kakšen bager. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

4knative ::

Jaz pravim lahko si srečen da nisi dobil po gobcu v tem primeru. S sklonjeno glavo odideš. Pač nimaš druge izbire, žal.

looser ::

Kako bi to naj izgledalo v resnici, da ne bi bilo te teme?

Nekje na zasebnem zemljišču in nedokončanem gradbišču lomastiš na lastno pest.
Nekdo te vidi ali alarm začne utripat.
Varnostnik priteče do tebe, se ti predstavi.
Ti pokličeš njegovo firmo (številko imaš v telefonu, s katerim si ga slikal) in preveriš njegovo avtentičnost/avtorizacijo in si zapišeš.
Varnostnik te potem vpraša po imenu in priimku, ti mu daš osebno, on si zapiše.
Lepo te spremi ven, opozori te, kje je nevarno...
(Pomaga ti nesti neko mašinco, ker je pretežka...)
Pomaha ti v pozdrav in se dogovorita za naslednji dan še enkrat?

Arctander ::

Kakorkoli že, veliko varnostnikov se obnaša kot orangutan s pooblastili. Za kulturno komuniciranje še niso slišali.

Večkrat sem že videl v Italiji, da so na blagajni komu pozabili razmagnetiti zaščito proti kraji in je potem na vratih piskalo. Vedno je varnostnik lepo kulturno pristopil, se opravičil, da mora preveriti zakaj je piskalo in ni zganjal nobenega kravala. Pa so bili vse od tipičnega Giannija do trodelne temnopolte omare. Nihče ni imel odnosa 'jaz sem tukaj bog in batina'.

Pri nas pa se žal pogosto prepotentni orangutani derejo za človekom, da gleda cela trgovina. Pa da ne bo kdo mislil, da ciljam na kakšno etnično pripadnost. Takšno postopanje je očitno del varnostniške subkulture pri nas, sem videl tudi že starejšo žensko varnostnico, ki se je neprimerno obnašala in ni poznala svojih pooblastil. Če nek orangutan pride do človeka in se začne dreti nanj, ne pričakovati, da bo človek do njega nazaj ves prijazen.

Varnostnikom je država podelila določena pooblastila, ampak to jim ne daje licence, da lahko počnejo karkoli. Najmanj kar je, je to, da dosledno spoštujejo zakon (v primeru OP bi se mu moral identificirati). Nima veze, ali je OP naredil napako, ali ne. S takšnim razmišljanjem, kot ga imajo nekateri tukaj, bomo prišli do tega, da lahko policist vsakega, ki je storil prekršek, najmanj prebuta, saj si je sam kriv, kaj pa ni spoštoval zakona. Malo me je strah, med kakšnimi ljudmi živim.

mauriciofabi ::

looser je izjavil:

Mauiricofabi, ok, pa recimo, da je bil varnostnik bil štorast in se ni predstavil. In kaj zdaj, se je svet nehal vrteti? Travmatiziran op še vedno lahko izve, kdo mu je prizadejal to nesrečo, da bo zdaj do konca življenja impotenten (ali kaj). Lepo nekaterim, da vas vedno pedenajo v rokavičkah :-)

Torej povzetek: Strogo zahtevajte, da se VAM vsi varnostniki IDENTIFICIRAJO, ker sicer se lahko zgodi, da bodo ukradli kakšen bager. :)

nič se ne bo zgodilo, verjetno še varnostnik sam ni kriv ker je imel neko par urno usposabljanje na katereremo so to bežno omenili za tisti drobiž, ki ga dobi varnostniki, ki čuva gradbišče, pa itak ne bodo šli delat kaki biseri inteligence in borilnih veščin/100kg+ druščina

taki močni in 'močni' delajo po večinoma po kakih lokalih, plača je isto bedna, lahko pa vsake tolko koga razbiješ

uni z obojim gredo pa varovat kake vipe (če se sploh grejo spuščat v ta posel), orenk več eur, še vedno lahko koga razbiješ vsake tolko (ampak ne tako pogosto kot tisti prej, ker 'čudno me je gledal' ni razlog), z besedo rešiš situacijo, ....

pač ja, op bi lahko bil ovca in takoj popustil, varnostnik bi se mu lahko identificiral, lahko bi fizično obračunala (in b4 op je evropski heavy weight mma prvak), ....
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko varnostnik kaznuje ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624725 (21528) St235
»

Pravica varnostnika?

Oddelek: Loža
144060 (3650) Mehmed
»

Dostop do prebivališča in legitimacija varnostnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
579338 (7639) St235
»

Prekršek

Oddelek: Loža
81805 (1279) St235
»

Brutalni pretep v Cirkusu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9216749 (12841) Looooooka

Več podobnih tem