» »

Pes in veterina

Pes in veterina

kriko07 ::

Zdravo.
Imam eno vprašanje. Pri mojem Rottweilerju so se mu vnela ušesa,za to ga moram peljati veterinarju. Nastane pa problem, ker jih enostavno ne prenese oz. se boji igle (Velike težave že pri ceplenju). Zato vas sprašujem, če ima kdo mogoče kakšne izkušnje kako je kaj z tem.

LP

forplan ::

Vprašanje za kakšnega dog wisperja :) ali pa če se bo tu našel nekdo...

Ker imam sam enak problem sicer s nemškim ovčarjem, me zanima kakšna bi bila rešitev brez sile...

Pes že ko vidi veterinarsko hišo je konec... Samo na silo to rešimo. Zaenkrat sicer samo ceplenje... Sicer pa si sposodim nagobčnik (za ziher) preden prideva tja da mu ga namestim. Dva ga drživa da veterinar lahko da injekcijo. Čisto je iz sebe ko je pri veterinarju... Potem ga pri avtu čaka velika kost in čez 5min se ne spomni več da je bil pri veterinarju :)
da se strinjam

kriko07 ::

Pri mojem je že problem z nagobčnikom. Zato res več nimam idej, kako bi to rešil :8)

jype ::

Koliko so pa ti psi stari?

kriko07 ::

7-8 let

jype ::

To bo precej težko. Psa je treba že zgodaj naučiti, da so veterinarji neškodljivi. Zdaj ti preostane samo še to, da ga pogosto pelješ k veterinarju kar tako, da se tam ne zgodi nič, ampak toliko dela verjetno nima smisla vlagati v to.

Ciklamen ::

Kaj pa če se z veterinarjem zmeniš da pride na dom? Najbrž slaba izkušnja z veterinarsko hišo, pes si to zapomni za večno, doma teh "travm" nima in bi posledično lahko bilo lažje za oba.
- End of the Post ->

kriko07 ::

Z veterinarjem smo zmenjeni da vedno pride na dom. Bom se pa verjetno odpravil v veterinarsko hišo,kjer bom dobil več info. kako bi to najlažje izpeljali.

noraguta ::

Ni simpl, men je zadeta krava bržala po travnik ko je vidla iglo. Sam sem isti. Sem bežal po vojašnic pa živec iz zoba pulil na konc brez inekcije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Redorange ::

Greš do veterine, ko začne upirat se ustaviš in počakaš da se umiri.
Ko se umiri shodiš, brez da ga gledaš in ogovarjaš. Gremo! nič druzga.
Spet se bo upiral, se ustaviš in počakaš da se umiri. In ponoviš... Ne ga cukat na silo.
Ko prideš v veterino, ne kar bumf na mizo držga, primga, pok injekcija na hitro,....
Ne ne, naj povoha veterinarja, naj povoha inekcijo, naj povoha vsako stvar s čimer mu pridete zdraven.
Malo zamudno ma vredno truda verjemi :)

Pika na i ::

Kaj ste delali 7-8 let? Je bil pes vaš gospodar?

noraguta ::

No zaplodil je celo vas...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779924 (7223) jype
»

Potepuška mačka.

Oddelek: Loža
244528 (3475) Glugy
»

Pes izbruha vse (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8410948 (8727) jype
»

Resen problem s psičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812304 (10417) koyotee
»

pes - cepljenje - nagobčnik

Oddelek: Loža
111897 (1670) krneki0001

Več podobnih tem