» »

Resident evil 4 pc

Resident evil 4 pc

«
1
2

_Prince_ ::

Jao a kdo ve kdaj naj bi izsla ta igra za pc? Ker jst ne morem vec cakat>:D
  • polepsal: Mavrik ()

klemen22 ::

Ne vem če bo to na PCju. Je ekskluziva bila za konzole. Se pa splača čakati verjemi mi. Ena najboljših iger zadnjega cajta.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

_Prince_ ::

bo bo tud za PC...je blo ze napovedano pa vse...tud v revijah sm bral o tem...samo nikjer pa nisem zasledil tocno kdaj naj bi....samo da oktobra....>:D >:D

_Prince_ ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Prince_ ()

laught ::

Na pcji me ni prepričal,igra je bila dost boljša na ps2,itak pa capcom skoraj nikoli ne naredi dobrega porta in se njihove igre na pcji igrajo prav bedno,pa še grafika ostane ista s ps2, ko bi lahko bila komot boljša,isto je z dmc 3,lost planet...

Tr0n ::

Necro post. Ban the man!

laught ::

ups nisem pogledal datuma.

dronyx ::

Pred kratkim je izšel Resident Evil 4 v obliki dolpotega za Xbox 360 in PS3, samo na žalost se očitno Capcom spet ni potrudil, da bi igro dostojno posodobil v HD. Sem si pa po parih letih zaželel spet preigrati meni eno najboljših iger nasploh in me zanima, če kdo ve, kaj vse moram inštalirati, da dobim nekaj takega?

Namreč original RE4 na PC je dobesedno škandalozen in sramota za Capcom. Texture patch 2.0 (teksture baje iz GameCube verzije, kar priča o tem, kako porazen je bil port na PC) grafiko bistveno izboljša, ne vem pa kje lahko dobim Hi-Res video posnetke in verjetno je potreben še kakšen mod, da igra izgleda tako, kot na posnetku iz youtuba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

oo7 ::

23 marec 2023 za PlayStation 4, Xbox Series X in Series S, PlayStation 5 in PC




Resident Evil 4 Remake - Extended Gameplay



Resident Evil 4 - 2nd Trailer

oo7 ::

Resident Evil 4 Remake: Exclusive Chapter 5 Gameplay Walkthrough





24 marec 2023

oo7 ::

Resident Evil 4 - 3rd Trailer




Menda bo tudi DEMO pred izidom igre.

oo7 ::

Sedaj na voljo tudi DEMO za Resident Evil 4

Resident Evil 4 Chainsaw Demo - https://store.steampowered.com/app/2231...

dronyx ::

ocene so zaenkrat zelo dobre. Sem pa pri Dead Space remake opazil, da ni isto, kot če bi prvič igral neko igro. Zgodbo poznaš od prej in tu ni nekih presenečenj. Razumem pa, da za reamke zahtevajo polno ceno. razvoj jih stane enako kot če bi šlo za povsem novo igro oz. IP. me pa pri RE4 remake motijo negativci. Vsaj nekateri so videti precej drugače kot v originalu. Salazar sedaj izgleda kot kakšna stara mama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

scipascapa ::



jaz RE4 sploh nisem igral.

oo7 ::

scipascapa je izjavil:



jaz RE4 sploh nisem igral.



Ja tudi ne pa menda je najboljša RE igra. Tako, da bo zdaj pravi čas za preigrat.

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Ja tudi ne pa menda je najboljša RE igra. Tako, da bo zdaj pravi čas za preigrat.

RE4 je razdelil ljubitelje serije. Za nekatere je najboljša, za nekatere druga najslabša (poleg RE6). Jaz sem jo preigral v zadnjih 10 letih kakšnih šest krat in jo štejem med najboljše igre nasploh, ne samo v RE seriji. What're ya buyin, stranger? :P

oo7 ::

Igra za Pc je danes izšla.



dronyx je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ja tudi ne pa menda je najboljša RE igra. Tako, da bo zdaj pravi čas za preigrat.

RE4 je razdelil ljubitelje serije. Za nekatere je najboljša, za nekatere druga najslabša (poleg RE6). Jaz sem jo preigral v zadnjih 10 letih kakšnih šest krat in jo štejem med najboljše igre nasploh, ne samo v RE seriji. What're ya buyin, stranger? :P



Zakaj pa za nekatere najslabša ?

opeter ::

Kolikokrat so to ubogo igro že predelali in še bodo? :D Meni osebno je sicer četrti del najboljša RE igra.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Zakaj pa za nekatere najslabša ?

Ko je izšel RE4 leta 2005 na Gamecube je bil za nekatere ljubitelje serije veliko razočaranje, ker po njihovo ni šlo več za "survival horror" ampak akcijsko igro. Capcom je v tem stilu izdal potem še naslednje igre v seriji RE5, RE6 itd. Na Steam je RE4 remake dosegel rekord med RE igrami in sicer 140.000 hkratnih igralcev, za njim je RE Village z nekaj čez 100.000. Glede na te podatke je bil do sedaj RE4 druga najbolj prodajana igra v franšizi (izšel je praktično na vseh možnih konzolah in na PC).

oo7 ::

dronyx je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zakaj pa za nekatere najslabša ?

Ko je izšel RE4 leta 2005 na Gamecube je bil za nekatere ljubitelje serije veliko razočaranje, ker po njihovo ni šlo več za "survival horror" ampak akcijsko igro. Capcom je v tem stilu izdal potem še naslednje igre v seriji RE5, RE6 itd. Na Steam je RE4 remake dosegel rekord med RE igrami in sicer 140.000 hkratnih igralcev, za njim je RE Village z nekaj čez 100.000. Glede na te podatke je bil do sedaj RE4 druga najbolj prodajana igra v franšizi (izšel je praktično na vseh možnih konzolah in na PC).



Tako nekako potem, kot nekaterim ni bilo všeč, ker je bil Resident Evil 7 v prvi osebi.

Sem nabavil RE 4 danes sprobam :)

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Tako nekako potem, kot nekaterim ni bilo všeč, ker je bil Resident Evil 7 v prvi osebi.

V bistvu je bil naslednja prelomnica v seriji RE6, ki se je kakor vidim prodajal odlično po zaslugi RE4 (skupaj 12 MIO prodanih kopij - takrat so vsi pričakovali naslednji RE4), ni bil pa dobro sprejet med ljubitelji serije, ker je še še bolj v akcijsko smer oziroma je želel biti nekakšen CoD. Z RE7 se je serija vrnila med "survival horrorje". RE4 remake je prva igra, ki sem jo do sedaj kupil par dni pred uradnim izzidom, samo še nisem imel časa igrat. Menda je remake bolj "survival horror", kot pa je bil original. Kot je videti Capcom pri predelavi RE4 ni sklepal kompromisov (kot recimo pri RE3 remake).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Kayzon ::

Survival my ass.. Ce lahko z nozem pariras salvadorju. Lepo te prosim.

dronyx ::

Kayzon je izjavil:

Survival my ass.. Ce lahko z nozem pariras salvadorju. Lepo te prosim.

Mogoče moraš zvišat težavnost na hard? :)

oo7 ::

Ok sem sprobal.
Zelo lepa podoba igre.
Me pa zanima na začetku igre v tisti vasi kjer zažgejo policista. Tam sem se skrival in malo raziskoval ampak nisem našel veliko stvari. Nato sem se odločil za Rambo stil in pobil ene 7-8 vaščanov dokler mi ni zmanjkalo nabojev ampak je takoj prišla okrepitev in se jih je kmalu nabralo še 10 in jih je nemogoče pobiti, ker se tudi nož zrabi...
Torej kaj narediti v tisti vasi na stealth jih je nemogoče ? Ker se večina zadržuje okoli tistega kresa. Torej kaj je najbolje potem se izognit tisti vasi in iti naprej po mapi ?
Igram prvič :)

Kayzon ::

Ce je podobno originalu,je fora v crowd controlu in uporabi meele udarcov. Se pravi sparas amunicijo in strelas navadne sovraznike v noge,oni pokleknejo nato pa ti prides pa pritinsnes npr. [X] gumb in mu tvoj lik zalepi round kick ali pa suplex. Potem ga na tleh sklofotas z nozem,sam ce se noz zrabi nevem kako pol deluje to v praksi v novem delu.

scipascapa ::

Prve vasi ne delaš stealth ampak čim več jih pobiješ, da si nalotaš robe.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Ja kot kaže v prvi vasi moraš preživeti določen čas dokler ne začne zvoniti in gredo vsi v cerkev.

2dark ::

oo7 je izjavil:

Ok sem sprobal.
Zelo lepa podoba igre.
Me pa zanima na začetku igre v tisti vasi kjer zažgejo policista. Tam sem se skrival in malo raziskoval ampak nisem našel veliko stvari. Nato sem se odločil za Rambo stil in pobil ene 7-8 vaščanov dokler mi ni zmanjkalo nabojev ampak je takoj prišla okrepitev in se jih je kmalu nabralo še 10 in jih je nemogoče pobiti, ker se tudi nož zrabi...
Torej kaj narediti v tisti vasi na stealth jih je nemogoče ? Ker se večina zadržuje okoli tistega kresa. Torej kaj je najbolje potem se izognit tisti vasi in iti naprej po mapi ?
Igram prvič :)


Koliko vem, najdeš sestavine in potem izdeluješ naboje za orožje. Sem pa opazil, ko sem gledal gameplay na youtubu, da kronično primanjkuje metkov. To se ni Originalu ni dogajalo.

Mislim, da je taktika takšna, da tam kjer ti uspe, se priplaziš čepe za sovražnika in ga z nožem pošlješ v nebesa, kot drugo pa ko so omemljeni, uporabiš krožno brco ali dvig sovražnika v zrak in spust na glavo in zlom vratu.

PO primankljaju metkov me spominja na Code Veronico.

oo7 je izjavil:

prišla okrepitev in se jih je kmalu nabralo še 10 in jih je nemogoče pobiti, ker se tudi nož zrabi...

Igram prvič :)


kakšna bedarija je pa tole?

oo7 je izjavil:

Ja kot kaže v prvi vasi moraš preživeti določen čas dokler ne začne zvoniti in gredo vsi v cerkev.


To je enako kot v originalu. Večina zadev je popolnoma enakih.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

oo7 ::

Glede noža ima spodaj črto kjer ti kaže njeogovo stanje. Sicer noža nisem še uspel popolnoma uničit sem pa ga dal popravit trgovcu.

2dark ::

oo7 je izjavil:

Glede noža ima spodaj črto kjer ti kaže njeogovo stanje. Sicer noža nisem še uspel popolnoma uničit sem pa ga dal popravit trgovcu.


Sicer je to logika, ker nož je v remaku po videnem izjemno močno orožje. Lol. Metkov se mi pa zdi, da jih primanjkuje nalašč.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

scipascapa ::

uporabite BOLT orožje :) od pištole RED9.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Glede noža ima spodaj črto kjer ti kaže njeogovo stanje. Sicer noža nisem še uspel popolnoma uničit sem pa ga dal popravit trgovcu.

Imaš combat knife, ki se ga ne da uničiti oziroma ga lahko vedno popraviš pri trgovcu in ima tudi par nadgradenj. Navadni kuhinjski noži, ki jih najdeš med igro se uničijo. Najbolj nože uniči stealth kill in če se moraš rešit z nožem iz objema.

Glede prve akcije v vasi izgleda da moraš napasti tipa z motorko, sicer zadeva traja dlje, da se oglasi cerkveni zvon (nekaj podobnega ima tudi RE Vilage, kjer moraš preživet določen čas). Jaz sem v prvih par poskusov poskušal bežat pa mi ni uspelo.

oo7 ::

Ja combat knife sem že malo nadgradil pri trgovcu ampak je kar draga nadgradnja.

Drugače pa zelo dobra igra. Opažam pa, da se bodo lokacije ponavljale ? Ker nekaterih ključev sploh ni ali pa nekje morata biti dva, da lahko splezaš nekam višje.

scipascapa ::

ja vračaš se....

2dark ::

scipascapa je izjavil:

ja vračaš se....


Potem je to slabše kot pri originalu, kjer vračanja skoraj ni bilo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

V prvih dveh dneh so prodali 3 miljone kopij igre Resident Evil 4.

oo7 ::

Zdaj sem raziskoval po jezeru. Moram res pohvalit tole igro je res zelo dobra :)

2dark ::

oo7 je izjavil:

Zdaj sem raziskoval po jezeru. Moram res pohvalit tole igro je res zelo dobra :)


No, ima remake kronično pomanjkanje streliva ali ne?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zdaj sem raziskoval po jezeru. Moram res pohvalit tole igro je res zelo dobra :)


No, ima remake kronično pomanjkanje streliva ali ne?



Mogoče na najtežji težavnostni stopnji. Jaz igram na normal.

2dark ::

oo7 je izjavil:

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zdaj sem raziskoval po jezeru. Moram res pohvalit tole igro je res zelo dobra :)


No, ima remake kronično pomanjkanje streliva ali ne?



Mogoče na najtežji težavnostni stopnji. Jaz igram na normal.


Tam ga je dovolj?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

dronyx ::

Na hardcore težavnosti so nekateri deli kar izziv, saj ti primanjkuje vsega. Seveda ni nujno, da vedno vse postreliš. Včasih lahko nasprotnike preskočiš in bežiš mimo, ne pa vedno. Recimo pri šefih ali kot je oblegana kabina z Luisom ne moreš nikogar preskočit in moraš imeti dovolj streliva, da je zadeva rešljiva, ne glede na to kako dober si. Ima pa menda tudi remake prilagodljivo težavnost, kar naj bi pomenilo, da če umiraš prepogosto, ti da igra več resursov in ti tako pomaga. Vsaj jaz tega nisem opazil oziroma ni zelo očitno. Šele na hardcore težavnosti je RE4 remake pravi survival (podobno kot tudi original), kjer moraš razmišljati kaj uporabiti v kateri situaciji. Če z neko kombinacijo ne gre, moraš nazaj do trgovca in poskusiti s čim drugim. Recimo punisher pištola lahko z enim metkom zadane več nasprotnikov ker gre metek skozi njih.

Sam nisem verjel, da ima smisle delati RE4 remake. Ampak Capcomu je tokrat uspelo. V bistvu se igri tako razlikujeta med sabo, da izgleda včasih original kot povsem druga igra. Marsikdo ne mara QTE v originalu, samo po moje na hard težavnosti ta igralna mehanika doda k napetosti. Končaš zahteven del in na koncu ne uspeš stisniti prave kombinacije tipk dovolj hitro... ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

2dark ::

dronyx je izjavil:

Šele na hardcore težavnosti je RE4 remake pravi survival (podobno kot tudi original), kjer moraš razmišljati kaj uporabiti v kateri situaciji.




V originalu si ob drugem igranju igranju imel thompson strojnico in so nasprotniki na hardcoru samo padali.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

dronyx ::

Chicago Typewriter (thompson) v RE4 remake dobiš če končaš igro na professional težavnosti z oceno A. Good luck with that... :D

Hardcore težavnost moraš igrat brez new game plus, ker sicer je prelahko.

2dark ::

dronyx je izjavil:

Chicago Typewriter (thompson) v RE4 remake dobiš če končaš igro na professional težavnosti z oceno A. Good luck with that... :D


Nisem vedel :). V orginalu je bilo mičken drugače.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

scipascapa ::

dronyx ::

To, da je najbolj op orožje dosegljivo samo najboljšim igralcem ni najbolj logično. Bolj logično bi bilo, da če ti ne gre, ti igra da boljše orožje. Jaz sem na normal težavnosti prvič porabil skoraj 20 ur (na Steamu) in Capcom mi je dal oceno B. Če bi vedel. da me bodo ocenjevali, bi se bolj potrudil.

oo7 ::

Kar se tiče nabojev za pištolo jih veliko pustijo ubiti sovražniki. Bolj je kriza za šrotarco in magnum, ker je zelo malo Resources (S) je pa toliko več Resources (L)

2dark ::

oo7 je izjavil:

Bolj je kriza za šrotarco in


Tega original ni poznal. Nabojev za shootgun je bilo vedno dovolj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

dronyx ::

Glede municije moraš že na normalni, še bolj pa hardcore težavnosti to uporabljat racionalno. Za navadne nasprotnike je pištola. V nekaterih delih so lestve ali okna, kjer če se pravilno postaviš nasprotnike lahko zadeneš z vsakim metkom ko lezejo čez okno ali plezajo po lestvi. Shotgun metkov je precej manj. Primeren je za večjo skupino, mini šefe in podobno (tisti rdeči so v gradu najvišja prioriteta in jih moraš čim prej pokončat, ker ostale spreminjajo v hujše nasprotnike, ki zahtevajo več municije ali flashbang). Snajper je poleg zadetkov na večje razdalje primeren za ozke hodnike in podobne lokacije, kjer imaš več nasprotnikov eden za drugim. Snajper namreč gre skozi njih in en strel naredi veliko škode. TMP in podobno ne uporabljam. Neuporaben je po moje tudi magnum, ker metkov za to praktično ni oziroma zelo malo. Vse neuporabljeno orožje shranim. Na hardcore težavnosti, če je kje kriza z naboji, lahko potem v skrajni sili uporabiš še to orožje, ker ima običajno še nekaj nabojev.

RE4 se mi zdi da ti kar primerno deli municijo in ostalo, kar potrebuješ, sploh na hardcore težavnosti. Še nisem naletel na situacijo, da mi vsega zmanjka in ne bi mogel nadaljevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

2dark ::

dronyx je izjavil:

Glede municije moraš že na normalni, še bolj pa hardcore težavnosti to uporabljat racionalno.


Se pravi, da je to sedaj močno spremejeno, ker v originalu z municijo ni problemov za pištolo, pumparco. TMP ..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resident Evil 7 Biohazard (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
38742212 (9459) scipascapa
»

Resident Evil Village [Resident Evil 8] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
708266 (2451) dronyx
»

Resident Evil 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
534700 (3445) Vazelin
»

Resident Evil 6

Oddelek: Igre
172755 (2228) Gutjerez
»

Resident Evil 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
775303 (3449) kmetek

Več podobnih tem