» »

Umik magistrske naloge iz googla

Umik magistrske naloge iz googla

«
1
2

Grizzly ::

Naj najprej bolj podrobno razložim, kaj bi sploh rad: Pred nekaj leti sem magistriral na FRI-ju in moja magistrska (pa tudi diplomska) naloga je javno objavljena in indeksirana v googlu. Če v googla vpišem svoje ime in priimek, je prvi zadetek povezava na diplomsko nalogo, takoj zatem še magistrska, pa cobiss in ne vem kaj vse. Do zdaj me to ni motilo, pred kratkim pa sem imel eno neprijetno situacijo (ki je tukaj nisem dolžan pojasnjevati) in bi želel, da se linki umaknejo. Saj imajo vse fakultete diplomske naloge (v takšni ali drugačni obliki), pa imajo samo nekatere to objavljeno na googlu. Ne moti me, da je diplomska javno dostopna, moti pa me, ker to lahko vidi vsak, ki vpiše moje ime in priimek... pa ne narobe razumet - sem ponosen na svoje dosežke, ampak žal imam neprijetne izkušnje. Imam kaj možnosti, da se te linki iz googla odstranijo? Tako diplomska, kot magistrska je lahko v vsaki knjižnici v 100-tih izvodih, ampak linkov pa se res hočem znebiti. Če obstaja kakšna možnost, kam se obrnem, da tole odstranijo?

jype ::

Če imaš Google račun s svojim imenom imaš pod nastavitvami zasebnosti nekaj možnosti, ki ti omogočajo, da v skladu z evropsko zakonodajo glede zasebnosti dosežeš, da Google ne kaže več teh reči. Žal to velja samo za Google - drugi iskalniki bodo zelo verjetno še vedno pokazali vse te reči na enak način kot prej.

pegasus ::

Internet ne pozablja. Poleg googla imaš še kup drugih servisov, ki so si to že zapomnili in shranili.

Lahko pa poskusiš https://support.google.com/websearch/tr...

Grizzly ::

Drugi iskalniki me zaenkrat toliko ne motijo, ker večina iskanj se zgodi preko googla. Če imam to opcijo res na voljo in preverjeno deluje, potem bi prosil za malo več navodil, kako se to naredil. Pa še nekaj... a to google umakne samo na google.si ali tudi na drugih domenah, na primer google.com, google.hr ipd.?

jype ::

Izpolniti moraš tole (splošni pogoji za odstranitev osebnih podatkov so strožji in Google izbris načeloma izvede samo v primeru, da so v dokumentih podatki, ki jih lahko kdo zlorabi za npr. odpiranje bančnega računa v tvojem imenu):

https://www.google.com/webmasters/tools...

Grizzly ::

jype je izjavil:

Izpolniti moraš tole (splošni pogoji za odstranitev osebnih podatkov so strožji in Google izbris načeloma izvede samo v primeru, da so v dokumentih podatki, ki jih lahko kdo zlorabi za npr. odpiranje bančnega računa v tvojem imenu):

https://www.google.com/webmasters/tools...


Torej lahko samo razložim prek oobrazca zakaj bi rad odstranil in upam, da bo google to resno obravnaval in odstranil... nimam pa nobenega zagotovila, da se bo to res zgodilo. Če prav razumem, moram priložit še elektronsko kopijo dokumenta za verificiranje? A to je mišljeno skenirana osebna izkaznica ali kako je s tem?

sarma832 ::

Lahko narediš par domen in jih rangiraš za tvoj keyword oziroma ime. Ali pa zakupiš reklamni prostor na google search in bodo prvi trije rezultati po tvoji želji.

Ni ravno rešitev,ampak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

jype ::

Grizzly je izjavil:

nimam pa nobenega zagotovila, da se bo to res zgodilo.
Tako je.

Grizzly je izjavil:

Če prav razumem, moram priložit še elektronsko kopijo dokumenta za verificiranje? A to je mišljeno skenirana osebna izkaznica ali kako je s tem?
Verjetno, nisem še šel skozi postopek.

Edini način, da dobiš kakršnokoli zagotovilo, je žal le tožba (a šele po tem, ko si izčrpal druge možnosti).

Miha 333 ::

Diplomske in magistrske naloge so po zakonu javne. Tu ne moreš kaj dosti narediti. Zadevo bi po mojem moral reševati na izvoru, se pravi na fakulteti, vendar kot rečeno, imajo zakonsko podlago za javno objavo. Google nima nič pri tem, on samo indeksira, kar je dostopno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Recordman ::

Zakonska podlaga za javno objavo je tvoja izjava, s katero s strinjas z njo. To podpise velika vecina, se pa najdejo tudi izjeme (ki so recimo zakljucno nalogo naredili v podjetju, to pa ne zeli javne objave).

Kar zelim reci je, da se pooblastilo verjetno lahko preklice? Mogoce je to lazja in hitrejsa pot, kot boj z Guglom.

Vice ::

Miha 333 je izjavil:

Diplomske in magistrske naloge so po zakonu javne. Tu ne moreš kaj dosti narediti. Zadevo bi po mojem moral reševati na izvoru, se pravi na fakulteti, vendar kot rečeno, imajo zakonsko podlago za javno objavo. Google nima nič pri tem, on samo indeksira, kar je dostopno.


Zdaj pa še povej kateri zakon to določa. Ker do sedaj zakona, ki bi to izrecne veleval ni bilo. Kaj se zgodi z diplomsko določa statut posamezne univerze in v skladu s statutom je javno dostopna (ponavadi knjižnica...).

Grizzly ::

Miha 333 je izjavil:

Diplomske in magistrske naloge so po zakonu javne. Tu ne moreš kaj dosti narediti. Zadevo bi po mojem moral reševati na izvoru, se pravi na fakulteti, vendar kot rečeno, imajo zakonsko podlago za javno objavo. Google nima nič pri tem, on samo indeksira, kar je dostopno.


Saj diplomska in magistrska sta še vedno javni (če greš v knjižnico, jo dobiš), samo nočem da je na googlu. Pravkar za probo preverjam kolege iz drugih fakultet, pa nekateri nimajo svojih diplomskih in magistrskih nalog na googlu. Torej, če ima nekdo to pravico, zakaj je potem jaz ne bi imel? A je moje magistrsko delo bolj/manj pomembno, kot prijateljevo?

Rad bi se glede tega pozanimal na fakulteti (FRI), a ne vem kam se obrnem. Obstaja kakšen email, kjer se lahko pozanimam glede takih zadev?

jype ::

Mojih akademskih del ni na googlu in v cobissu, sem pa za to moral poskrbeti sam. V knjižnicah pa so, če koga zanimajo.

Miha 333 ::

V zakonu piše, da je univerza samostojna pri določanju pogojev študija in če ta v svojem statutu zapiše, da se zaključna dela javno objavijo, je to zakonito.

jype ::

Miha 333 je izjavil:

V zakonu piše, da je univerza samostojna pri določanju pogojev študija in če ta v svojem statutu zapiše, da se zaključna dela javno objavijo, je to zakonito.
Seveda je, nikjer pa ne piše, da zakon zahteva, da se dela objavijo.

Miha 333 ::

Ma isti shit, statut univerze je podzakonski akt, zakaj sprenevedanje in obešanje na besede...

harvey ::

jype je izjavil:

Mojih akademskih del ni na googlu in v cobissu, sem pa za to moral poskrbeti sam. V knjižnicah pa so, če koga zanimajo.

Kako pa potem sploh kdo najde tvoje akademsko delo v knjižnici, gre prelistavat ročne zapise na karticah?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Phantomeye ::

Grizzly je izjavil:

Naj najprej bolj podrobno razložim, kaj bi sploh rad: Pred nekaj leti sem magistriral na FRI-ju in moja magistrska (pa tudi diplomska) naloga je javno objavljena in indeksirana v googlu. Če v googla vpišem svoje ime in priimek, je prvi zadetek povezava na diplomsko nalogo, takoj zatem še magistrska, pa cobiss in ne vem kaj vse. Do zdaj me to ni motilo, pred kratkim pa sem imel eno neprijetno situacijo (ki je tukaj nisem dolžan pojasnjevati) in bi želel, da se linki umaknejo. Saj imajo vse fakultete diplomske naloge (v takšni ali drugačni obliki), pa imajo samo nekatere to objavljeno na googlu. Ne moti me, da je diplomska javno dostopna, moti pa me, ker to lahko vidi vsak, ki vpiše moje ime in priimek... pa ne narobe razumet - sem ponosen na svoje dosežke, ampak žal imam neprijetne izkušnje. Imam kaj možnosti, da se te linki iz googla odstranijo? Tako diplomska, kot magistrska je lahko v vsaki knjižnici v 100-tih izvodih, ampak linkov pa se res hočem znebiti. Če obstaja kakšna možnost, kam se obrnem, da tole odstranijo?



Ampak google ni edini iskalnik, ki ga folk uprablja ... vseeno bi bilo boljše, če bi najprej zatežil fakulteti oziroma univerzi (sploh zato, ker je zdaj neka skupna baza).

Okapi ::

harvey je izjavil:

jype je izjavil:

Mojih akademskih del ni na googlu in v cobissu, sem pa za to moral poskrbeti sam. V knjižnicah pa so, če koga zanimajo.

Kako pa potem sploh kdo najde tvoje akademsko delo v knjižnici, gre prelistavat ročne zapise na karticah?

Jaz recimo jypetu ne verjamem, da lahko iz Cobissa izbrišeš knjigo, ki je javno dostopna v knjižnici.

xmetallic ::

Grizzly je izjavil:

Torej lahko samo razložim prek oobrazca zakaj bi rad odstranil in upam, da bo google to resno obravnaval in odstranil... nimam pa nobenega zagotovila, da se bo to res zgodilo. Če prav razumem, moram priložit še elektronsko kopijo dokumenta za verificiranje? A to je mišljeno skenirana osebna izkaznica ali kako je s tem?

Google upošteva vse. Jst sm prijavil več linkov in so jih brez vprašanja odstranili. Vse povezave ki vsebujejo osebni podatke morajo odstraniti.

Ne rabiš prilagat ničesar. Daš jim link, katerega naj odstranijo in na kratko napišeš zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

pero12 ::

Rad bi se glede tega pozanimal na fakulteti (FRI), a ne vem kam se obrnem. Obstaja kakšen email, kjer se lahko pozanimam glede takih zadev?


Da razmislim.... Mogoče na referatu? Email: studinfo@fri.uni-lj.si.

Invictus ::

Lastnik diplomskih, magistrskih in doktorskih nalog je tako ali tako univerza.

Tako da se sploh nimaš kaj usajat tukaj ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

Sem imel primer pred leti, ko je nekdo na srednji šoli imel raziskovalno delo o muslimanih. Ker takrat niso bili baš in (au contraire), in paranoičnemu švicarju ni mogel v treh besedah razložit, da je imel _samo_ jebeno raziskovalno nalogo, se je zelo trudil, da bi to zginlo iz Googla. IIRC takrat to ni uspelo. Čem rečt, so osebni razlogi, zakaj bi si kdo to želel.
Your focus determines your reallity

Glugy ::

Miha 333 je izjavil:

Zadevo bi po mojem moral reševati na izvoru

Izvor problema so predsodki in ideološki boji; pomanjkanje razumevanja za ideje, ki se ne skladajo z lastnimi idejami in prepričanji; oziroma z lastnega vidika optimalnimi rešitvami.

vostok_1 ::

kuglvinkl je izjavil:

Sem imel primer pred leti, ko je nekdo na srednji šoli imel raziskovalno delo o muslimanih. Ker takrat niso bili baš in (au contraire), in paranoičnemu švicarju ni mogel v treh besedah razložit, da je imel _samo_ jebeno raziskovalno nalogo, se je zelo trudil, da bi to zginlo iz Googla. IIRC takrat to ni uspelo. Čem rečt, so osebni razlogi, zakaj bi si kdo to želel.


Haha. Awesome.
Všeči mi je ta prihodnost, ko se ljudi diskvalificira zgolj po predsodkih. Nostalgija pa to...
Futurologi so napovedovali obratno...i guess they were dead wrong.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vice ::

Invictus je izjavil:

Lastnik diplomskih, magistrskih in doktorskih nalog je tako ali tako univerza.

Tako da se sploh nimaš kaj usajat tukaj ;).


Kar seveda ni res.....

StarMafijec ::

Nauk te zgodbe je morda tudi to, da se v diplomi ne zahvaljuj nikomur; sicer lahko kasneje prideš v kako neprijetno situacijo.

Isotropic ::

če ti pozneje kdo očita, da si nanj pa pozabil?

kuglvinkl ::

StarMafijec je izjavil:

Nauk te zgodbe je morda tudi to, da se v diplomi ne zahvaljuj nikomur; sicer lahko kasneje prideš v kako neprijetno situacijo.


Če ti je mentor res pomagal in se mu zahvališ, s tem ne more biti nič narobe, pa če se izkaže kasneje, da je bil novi Himmler. Kaj si pa vedel. Če si vedel, pač ne greš k njemu.

Se strinjam, da je ščepec paranoje koristen, ker pove, da nisi nor, samo predaleč pa tudi ni treba iti.

Če si se pa zahvalil staršem, te pa tudi nihče ne bo vlekel za jezik.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

K diplomski FRI moraš priložiti obrazec na katerem piše:


Spodaj podpisani/-a ____________________________________,
sem avtor/-ica diplomskega dela z naslovom:
___________________________________________________________________________

S svojim podpisom zagotavljam, da:
* sem diplomsko delo izdelal/-a samostojno pod mentorstvom (naziv, ime in priimek) ______ in somentorstvom (naziv, ime in priimek) _____
* so elektronska oblika diplomskega dela, naslov (slov., angl.), povzetek (slov., angl.) ter ključne besede (slov., angl.) identični s tiskano obliko diplomskega dela
* soglašam z javno objavo elektronske oblike diplomskega dela v zbirki "Dela FRI".

V Ljubljani, dne ____________________ Podpis avtorja/-ice: ________________________


Zadnja točka je pomembna.
The truth is rarely pure and never simple.

vostok_1 ::

Mislim ej. Dobro vprašanje.
Kaj če se izkaže, da je bil tvoj mentor serijski posiljevalec, ti pa imaš zahvalo na prvih straneh.

Seriously. This is getting so stupid.

RL primer

http://www.latimes.com/opinion/op-ed/la...

Tipu so skoraj uničili življenje ali vsaj najpomembnejši dogodek v njegovem življenju, zaradi majice, ki mu jo je kolegica sešila.

I seriously don't want to live on this planet anymore. I'm going to Venus. Lot's of pussy and no guys for them to be choosy.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

kuglvinkl ::

Kaj pa če ne soglašaš? Ne diplomiraš? If then, to pravno ni svobodna odločitev. Tako da bi bilo bolj korektno obvestilo o tem, da bodo objavili. In če je temu res tako, je to starting point za OPa.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Mavrik je izjavil:

K diplomski FRI moraš priložiti obrazec na katerem piše:


Spodaj podpisani/-a ____________________________________,
sem avtor/-ica diplomskega dela z naslovom:
___________________________________________________________________________

S svojim podpisom zagotavljam, da:
* sem diplomsko delo izdelal/-a samostojno pod mentorstvom (naziv, ime in priimek) ______ in somentorstvom (naziv, ime in priimek) _____
* so elektronska oblika diplomskega dela, naslov (slov., angl.), povzetek (slov., angl.) ter ključne besede (slov., angl.) identični s tiskano obliko diplomskega dela
* soglašam z javno objavo elektronske oblike diplomskega dela v zbirki "Dela FRI".

V Ljubljani, dne ____________________ Podpis avtorja/-ice: ________________________


Zadnja točka je pomembna.


BI veljalo, da prečrtaš zadnjo točko, zraven napišeš datum in podpis, preden se podpišeš pod avtorsko delo?
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

StarMafijec ::

Diplomsko, magistrsko in doktorsko delo je javno delo. Izpiti na fakulteti so tudi (vsaj bili) menda javni. V bistvu je na fakulteti vse tako kot na primer sodba v imenu ljudstva. Nekako moraš stati za svojimi dejanji in izdelkom. Pa za delo na naravoslovni fakulteti to najbrž ni tak problem, delikatno je to bolj na kakih družboslovnih smereh, kjer hitro zaideš v kako ideološko brozgo; to te pa lahko kasneje tepe.

kuglvinkl ::

StarMafijec je izjavil:

Diplomsko, magistrsko in doktorsko delo je javno delo. Izpiti na fakulteti so tudi (vsaj bili) menda javni. V bistvu je na fakulteti vse tako kot na primer sodba v imenu ljudstva. Nekako moraš stati za svojimi dejanji in izdelkom. Pa za delo na naravoslovni fakulteti to najbrž ni tak problem, delikatno je to bolj na kakih družboslovnih smereh, kjer hitro zaideš v kako ideološko brozgo; to te pa lahko kasneje tepe.



Si bom dovolil kratek izlet: tako kot je nekdanji direkotor SOVE (ali OVS, who cares) diplomiral (doktoriral?) iz pisarniških pripomočkov?

Pa nazaj na topic...

StarMafijec je izjavil:

Diplomsko, magistrsko in doktorsko delo je javno delo. Izpiti na fakulteti so tudi (vsaj bili) menda javni. V bistvu je na fakulteti vse tako kot na primer sodba v imenu ljudstva. Nekako moraš stati za svojimi dejanji in izdelkom. Pa za delo na naravoslovni fakulteti to najbrž ni tak problem, delikatno je to bolj na kakih družboslovnih smereh, kjer hitro zaideš v kako ideološko brozgo; to te pa lahko kasneje tepe.


No, če, kaj imamo tu, Zakon o visokem šolstvu?, to predpisuje, potem sploh zadošča samo obvestilo, da bodo objavili.

Sem pa momentalno prelen, kaj pravi IPRS na to temo, najbrž kaj pravi...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj pa če ne soglašaš? Ne diplomiraš? If then, to pravno ni svobodna odločitev. Tako da bi bilo bolj korektno obvestilo o tem, da bodo objavili. In če je temu res tako, je to starting point za OPa.


Ne vem na kaj točno namiguješ - o objavi ti na faksu (vsaj FRI na kerem je bil OP) zelo jasno razložijo da bodo objavili. Zelo jasno podpišeš da dovoljuješ elektronsko objavo. Prinesti moraš (!) CD z elektronsko verzijo za javno objavo. Prinesti moraš kopijo (!) za javno objavo. Ne mi razlagati da magister z inženirskim nazivom po vsem tem (in podpisanem soglasju!) ne razume da bo stvar javno objavljena. Kako debilne študente pa hočeš imeti?

kuglvinkl je izjavil:



No, če, kaj imamo tu, Zakon o visokem šolstvu?, to predpisuje, potem sploh zadošča samo obvestilo, da bodo objavili.

Sem pa momentalno prelen, kaj pravi IPRS na to temo, najbrž kaj pravi...


Ej pazi to - akademski članki, ki so poslani v javno objavo v revije so tudi javno objavljeni z imenom! IPRS takoj! ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kuglvinkl ::

Se ne razumeva. Tole se ne sešteje:

o objavi ti na faksu (vsaj FRI na kerem je bil OP) zelo jasno razložijo da bodo objavili. Zelo jasno podpišeš da dovoljuješ elektronsko objavo

Zadošča prvo, "soglasje" ni soglasje kot se ga sicer razume kot izraz samodoločitve.

Ergo, "soglasje" je BS.

Intimno se sicer strinjam z obvezno javno objavo zaključnih del.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Včasih je bila na EF opcija, da tvoje diplomsko delo ni javno dostopno, niti v knjižnici. Verjetno je še vedno tako.
Gre pa za primere ko v diplomski obravnavaš interne oziroma zaupne podatke kakšnega podjetja.
Ampak nedostopna je samo vsebina, ne pa tudi naslov.
Vsi še vedno lahko vidijo naslov tvoje diplomske, samo ogledati si je ne morejo.
Tako je!

FireSnake ::

A lahko malo offtopic?

Diploma je javno delo.
Zakaj potem Doba (zaslužkarji, ki prodajajo diplome in ne znanja) javno ne objavljajo diplom?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Sem imel primer pred leti, ko je nekdo na srednji šoli imel raziskovalno delo o muslimanih. Ker takrat niso bili baš in (au contraire), in paranoičnemu švicarju ni mogel v treh besedah razložit, da je imel _samo_ jebeno raziskovalno nalogo, se je zelo trudil, da bi to zginlo iz Googla. IIRC takrat to ni uspelo. Čem rečt, so osebni razlogi, zakaj bi si kdo to želel.


Jaz imam kolega, ki je v srednji soli delal raziskovalno o pridobivanju TNTja in o tem kako sestavis bombo. :>

bbbbbb2015 ::

Grizzly je izjavil:

Naj najprej bolj podrobno razložim, kaj bi sploh rad: Pred nekaj leti sem magistriral na FRI-ju in moja magistrska (pa tudi diplomska) naloga je javno objavljena in indeksirana v googlu. Če v googla vpišem svoje ime in priimek, je prvi zadetek povezava na diplomsko nalogo, takoj zatem še magistrska, pa cobiss in ne vem kaj vse. Do zdaj me to ni motilo, pred kratkim pa sem imel eno neprijetno situacijo (ki je tukaj nisem dolžan pojasnjevati) in bi želel, da se linki umaknejo. Saj imajo vse fakultete diplomske naloge (v takšni ali drugačni obliki), pa imajo samo nekatere to objavljeno na googlu. Ne moti me, da je diplomska javno dostopna, moti pa me, ker to lahko vidi vsak, ki vpiše moje ime in priimek... pa ne narobe razumet - sem ponosen na svoje dosežke, ampak žal imam neprijetne izkušnje. Imam kaj možnosti, da se te linki iz googla odstranijo? Tako diplomska, kot magistrska je lahko v vsaki knjižnici v 100-tih izvodih, ampak linkov pa se res hočem znebiti. Če obstaja kakšna možnost, kam se obrnem, da tole odstranijo?


Diplomiranje (magistriranje) je javno, priznana izobrazba tudi.
Ne želiš razlagati, v kakšno neprijetno situacijo bi te lahko diploma spravila. Če si korektno zastavil diplomsko delo, če si izvedel, kar si nameraval, ter so rezultasti korektni in ponovljivi, te nima ničesar biti sram, niti ne more biti neprijetnih situacij.

Moj magisterij sicer ni objavljen na internetu (pa če bi bil, bi mi bilo vseeno) in zaradi tega nisem in ne bi prišel v neprijetno situacijo.

Pač pa je zadeva takale...

Moj nekdanji šef je "diplomiral" na ekonomskem faksu iz "multidisciplinarne" teme implementacije nekega softvera. Moj nekdanji šef je imel višjo ekonomsko in ni ločil med dvopičjem in podpičjem.

Mislim da 10 let kasneje sem nekaj googlal in me skoraj kap zadane: človek je dal v svojo diplomsko večino prav moje dokumentacije o enem softveru. Spominjam se točno situacije: mantra 6 mesecev je bila dokumentiranje, dokumentiranje, dokumentiranje. Risali smo mu sheme in diagrame oni butelj pa to da v "svojo" diplomsko.
In se zahvali svojemu fotru in matki.
Đezus, kakšen pokvarjenec.

No drugi primer je bila ena mlada bančnica. Diplomirana, naduta, k njej sem šel na neke dogovore. Jezus kristus, pa kaj te to za enih ljudi jemljejo v službo?

Poguglam: jao njena diplomska je bila iz teme vpliva poslušalcev na radio. Noter je imela par takih neekonomskih, da če bi bil jaz njen profesor, bi jo po riti, no. (Pa ne me zdaj basat s seksističnimi).

K sreči so jo nabutali iz šihta 3 mesece kasneje, a vseeno.

Skratka: diplomske, magisteriji in doktorati MORAJO ostati in biti javni. Tudi zaradi tega, da strokovna javnost to lahko pregleda in morda kaj pripomni.

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Sem imel primer pred leti, ko je nekdo na srednji šoli imel raziskovalno delo o muslimanih. Ker takrat niso bili baš in (au contraire), in paranoičnemu švicarju ni mogel v treh besedah razložit, da je imel _samo_ jebeno raziskovalno nalogo, se je zelo trudil, da bi to zginlo iz Googla. IIRC takrat to ni uspelo. Čem rečt, so osebni razlogi, zakaj bi si kdo to želel.


Jaz imam kolega, ki je v srednji soli delal raziskovalno o pridobivanju TNTja in o tem kako sestavis bombo. :>

V mojih časih smo se take reči v šoli učili - kako minirati most, uporabiti ročno bombo kot improvizirano protipehotni mino, narediti koktajl Molotov ... V konktrolki so bile naloge v slogu, koliko trotila potrebuješ za miniranje mostu z železobetonskimi stebri premera 30 cm, če eksploziv postaviš pod vodo.

Grizzly ::

Za tiste, ki pravite, da morajo biti akademska dela javna: Razložite mi, zakaj potem jaz ne nikjer na googlu ne najdem diplomske naloge svojega prijatelja? Pa ne mi s takimi odgovori, da morda ni diplomiral in ne vem kaj.

Če ima ena fakulteta pravico do zasebnosti, jo mora imeti tudi druga. Drugače bo to moj dodaten razlog za ukinitev.

Zaradi mene ima lahko vsaka knjižnica v najmanjšem zaselku vsaj 1 izvod mojih akademskih del, nočem pa, da je to nekje na googlu. In če to dosežem, so moja akademska dela še vedno javna... če koga res tako močno zanimajo, bo pač šel v knjižnico in pogledal.

opeter ::

@Grizzly: vse to je odvisno od same fakultete.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Grizzly je izjavil:

Za tiste, ki pravite, da morajo biti akademska dela javna: Razložite mi, zakaj potem jaz ne nikjer na googlu ne najdem diplomske naloge svojega prijatelja?


'Biti javna' ni enako kot 'objavljena v internetu'.

Dovolj je, da je delo v knjiznjici fakultete, recimo.

Okapi je izjavil:

V mojih časih smo se take reči v šoli učili - kako minirati most, uporabiti ročno bombo kot improvizirano protipehotni mino, narediti koktajl Molotov ... V konktrolki so bile naloge v slogu, koliko trotila potrebuješ za miniranje mostu z železobetonskimi stebri premera 30 cm, če eksploziv postaviš pod vodo.


Ja, jaz sem tem veselim casom na zalost usel. :> Smo pa imeli obrambni krozek kjer smo se ucili podobne reci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

shintaro ::

magija googla... samo greš na reddit, odpreš username z polnim imenom človeka katerega hočeš uničit, in recimo napišeš 'hi my name is *****' I like big cocks I am from .. itd.
Nekdo googla to ime in wala...

Dat kej dol pa je nemogoče..

Tko da jaz mam miljardo smeti na googlu, sm poskušal kej umaknit na koncu sem obupal in me ne briga več. Če pa bi mogu iskat službo pr nekomu k googla pa verjetno bi bil fail.

Thx google

miha1135899 ::

Ko sem po imenih kolegov nasel njihova dela je bila to moja prva skrb, kako naredit, da ne bo isto pri meni. In ja, enostavno ne podpises izjave, da bo javno, moja dela so bila pa tako ali tako zaupna in sem se tudi toliko bolj zasekiral se s svojo dodatno izjavo tudi glede knjiznic.

Par let potem pa probam vpisat svoje ime v Google in evo ga tukaj Twiter in moje blesave izjave - mesto kjer sem se vprasal, a ne bi blo bolje, da so vseeno gor naloge? :D

jype ::

Okapi je izjavil:

Jaz recimo jypetu ne verjamem, da lahko iz Cobissa izbrišeš knjigo, ki je javno dostopna v knjižnici.
Seveda je ne moreš izbrisati sam - lahko jo pa knjižnice, kjer se izvodi gradiva nahajajo.

ziga1990 ::

miha1135899 je izjavil:

Ko sem po imenih kolegov nasel njihova dela je bila to moja prva skrb, kako naredit, da ne bo isto pri meni. In ja, enostavno ne podpises izjave, da bo javno, moja dela so bila pa tako ali tako zaupna in sem se tudi toliko bolj zasekiral se s svojo dodatno izjavo tudi glede knjiznic.

Par let potem pa probam vpisat svoje ime v Google in evo ga tukaj Twiter in moje blesave izjave - mesto kjer sem se vprasal, a ne bi blo bolje, da so vseeno gor naloge? :D


Samo to Avtorju teme ne pomaga sedaj več, ker kaže da se je strinjal z objavo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ThinkPad ::

Če nimaš ravno zelo posebnega imena in priimka, Google vrne kup zadetkov na točno določeno ime+priimek, kar pa še ne pomeni, da si to res ti. Torej so potrebni še dodatni podatki... Kot že predlagano, verjetno je lažje, če vneseš v google še malo "šuma" na račun svojege imena in priimka in te bo potem na podlagi več zadetkov težje soditi. Brisanje oz. zameglitev je bila preprosta in učinkovita v primeru google maps street view, za ostale storitve googla pa ne vem.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720157 (3291) guestalison9
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230570 (17767) Phantomeye
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729216 (24518) bajsibajsi
»

Avtorske pravice diplomskega dela oz. njeno zavarovanje

Oddelek: Šola
112066 (1639) PaX_MaN
»

Diplomska na FDV... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22580680 (73351) Matako

Več podobnih tem